Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, szymon1977 napisał:

A to ja pisałem o wyborze kolumn na podstawie wykresów fabrycznych?

Pisałeś o wykresach z pisma. Również wątpliwej wiarygodności ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemak napisał:

A dlaczego inni "profesjonalni" namiętnie wpatrują się w takie dwa mierniki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

file.php?id=88259&sid=8c60b70d9c09a6fa0f

Przecież chyba słyszą? 

 

Sam się wpatruję, ale wiesz, w domu to ja sobie lubię zaszaleć, pójść trochę o bok, coś tam dosmaczyć...a taka muzyka z monitorów studyjnych, cóż, poprawna jak najbardziej jest, ale na codzień nudna jak flaki z olejem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Prewwit napisał:

Czy 8,5 to nie wiadomo, bo jakoś tu nie widziałem, metodologi pomiaru, radości z odsłuchu😉

Proszę bardzo:

8,5 - od dwóch lat gra fajnie.

-----

8 minut temu, szpakowski napisał:

Pisałeś o wykresach z pisma.

Tak, a Ty komentowałeś swój własny post o wykresach producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurek1 napisał:

Sam się wpatruję, ale wiesz, w domu to ja sobie lubię zaszaleć, pójść trochę o bok, coś tam dosmaczyć...a taka muzyka z monitorów studyjnych, cóż, poprawna jak najbardziej jest, ale na codzień nudna jak flaki z olejem 🙂

A gdzie na moich zdjęciach są monitory? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

A gdzie na moich zdjęciach są monitory? 

A ja tak ogólnie, odnośnie warunków w studio, chodziło mi bardziej o nie przenoszenie stolicy do Krakowa, czyli dla umysłów ścisłych nie przenoszenie warunków studyjnych na pielesze domowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

Tak, a Ty komentowałeś swój własny post o wykresach producentów.

Nie ma większego znaczenia czyje są te wykresy. Czy producenta czy dziennikarza, nie są wiarygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szpakowski napisał:

Pisałeś o wykresach z pisma. Również wątpliwej wiarygodności ...

Też pomiarom średnio ufam, patrząc np. na takie 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, jurek1 napisał:

A ja tak ogólnie, odnośnie warunków w studio, chodziło mi bardziej o nie przenoszenie stolicy do Krakowa, czyli dla umysłów ścisłych nie przenoszenie warunków studyjnych na pielesze domowe.

A ja wręcz przeciwnie, "szczególnie". To nasz świeżutki kolega zestawił "profesjonalnych degustatorów i perfumiarzy" z "osłuchanym". Chciałem tylko pokazać, że Ci "osłuchani" też używają narzędzi - i to w dodatku narzędzi, które nie pokazują nic więcej ponad to, co słychać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szpakowski napisał:

Nie ma większego znaczenia czyje są te wykresy. Czy producenta czy dziennikarza, nie są wiarygodne.

Żaden wykres nie jest idealny - grunt, żeby dokładność wykresu była wyższa, od oczekiwanej.

-----

17 minut temu, Prewwit napisał:

Też pomiarom średnio ufam, patrząc np. na takie 🤔

Jak dokładność tych wykresów wypada, na tle poezji Pacuły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, szymon1977 napisał:

Jak dokładność tych wykresów wypada, na tle poezji Pacuły?

Tu możesz zobaczyć np. jak taki wykres powinien wyglądać, z tego co wiem posiadają komorę do pomiarów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wnioski można wyciągnąć samemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Prewwit napisał:

Tu możesz zobaczyć np. jak taki wykres powinien wyglądać:

Jeśli czytelnik nie jest profesjonalistą lub dobrze zorientowanym technicznie hobbystą? Oba są prawidłowe. Różnica taka, że na pierwszym dane "uśredniono" dostosowując go do wiedzy i zastosowań przeciętnego odbiorcy, a w drugim nie, aby zrobić wrażenie na dyletancie o przerośniętej samoocenie. Bo ze względu na unikalność każdego pomieszczenia, cała pseudodokładność wykresu nadaje się jedynie do porównań z innym wykresem z tego samego pomieszczenia.

A ja, jako amator świadomy bycia amatorem, oczywiście wolę wykres pierwszy, nawet jeśli nie rozumiesz dlaczego. Bo na drugim zbyt dużo zbędnych, a biorąc pod uwagę akustykę mojego salonu to nawet błędnych informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemak napisał:

Ale pasażer jest amatorem. Ty zacząłeś pisać o "profesjonalistach" a teraz się wycofujesz 😉

Z niczego się nie wycofuję. Mam na myśli „profesjonalnych” pasażerów, dla których zależy na jak najbardziej komfortowym wielogodzinnym locie z punktu A do B, może nawet kilkakrotnie w ciągu miesiąca, a nie na jednorazowej przygodzie lecąc samolotem rolniczym w ciasnym foteliku za pilotem. Wrażenia murowane, oczywiście. Na motorowerze Komar też do pracy dojedziesz w miarę komfortowo, o ile podróż do pracy będzie trwała nie dłużej, jak na pole rzut beretem za stodołą 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Prewwit napisał:

A wiesz że wykresy pasm, są robione przez producentów w komorach bezechowych? Nie możesz wiedzieć jak kolumny zachowają się w Twoim pomieszczeniu. Musiałbyś pomierzyć wytypowane kolumny u Siebie w pomieszczeniu i dopiero wybrać. Dodatkowo musiałbyś pomierzyć Swoje wcześniejsze kolumny, aby mieć punkt odniesienia.

Z ciekawości mógłbyś wrzucić  pomiar tej gazety Twoich wcześniejszych kolumn co miałeś i obecnych?

W komentarzu do szymona1977 wstawiłem znak zapytania w nietypowym miejscu. Ten znak miał oznaczać podobny komentarz do Twojego, a dokładniej zrozumienie jego sposobu pomiarów, bo to mętne objaśnienie nie objaśnia chyba nic 🤔. Sądziłem, że się domyśli i odpowie jak dopasowywał te kolumny kierując się jakimiś porównaniem wykresów pasma, że od dwóch lat ich nie zmienia. Jeśli nie zmienia, znaczy dobrze pomierzył. Zagadką jest co właściwie mierzył i w jaki sposób, że tak pomyślnie dobrał odpowiednie kolumny 🤔😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, przemak napisał:

A ja wręcz przeciwnie, "szczególnie". To nasz świeżutki kolega zestawił "profesjonalnych degustatorów i perfumiarzy" z "osłuchanym". Chciałem tylko pokazać, że Ci "osłuchani" też używają narzędzi - i to w dodatku narzędzi, które nie pokazują nic więcej ponad to, co słychać. 

Oszczędź sobie te sarkazmy. Myślisz, że jak siedzisz tu od kilku lat i wymieniłeś kilka klawiatur od napisania tysięcy komentarzy, to zjadłeś wszystkie rozumy? Ściągnij też tę maseczkę. Niezbyt Ci w niej do twarzy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Blekota napisał:

Ściągnij też tę maseczkę. Niezbyt Ci w niej do twarzy

A Kowid???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Blekota napisał:

Oszczędź sobie te sarkazmy. Myślisz, że jak siedzisz tu od kilku lat i wymieniłeś kilka klawiatur od napisania tysięcy komentarzy, to zjadłeś wszystkie rozumy? Ściągnij też tę maseczkę. Niezbyt Ci w niej do twarzy 😉

Piękny post. Cztery zdania i każde będące wycieczką osobistą. Gratulacje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, przemak napisał:

Chciałem tylko pokazać, że Ci "osłuchani" też używają narzędzi - i to w dodatku narzędzi, które nie pokazują nic więcej ponad to, co słychać. 

Myślałem, że jest to oczywiste .... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, przemak napisał:

Gratulacje

Otrzymałem ostrzeżenie. Panie moderatorze. Nie wszczynam awantur i nie obrażam. Wstawiam uśmieszki, bo jestem przekonany, że kolega przemak jest na tyle dorosły i poważny, że doskonale zdaje sobie sprawę, że to tylko droczenia się i odrobina sarkazmu. Robią to również inni. Proszę puścić mój ostatni post. Niech kolega przemak się odniesie do niego. Jest sarkastyczny, ale czasami tak trzeba, bo to również jest przykładem na to czy dźwięk ocenia się słuchem czy pomiarami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, szpakowski napisał:

Myślałem, że jest to oczywiste .... ?

Jak widać nie.

W dodatku goniometr pokazuje to, o czym audiofile z namiętnością rozprawiają - scenę. No to przecież słychać. I co, są osłuchani, którzy tego nie słyszą? Czy raczej wiedzą, że słuchowi za bardzo ufać nie można?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przemak napisał:

I co, są osłuchani, którzy tego nie słyszą?

Skoro nie słyszą to guzik oni tam osłuchani widocznie są 😉

Wszystko zależy od wzorców jakie mamy wytworzone w mózgu na podstawie naszych doświadczeń. Doświadczeń dłuższych niż wizyta na Audioshow ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, J.Jerry napisał:

Jak bym miał zgadywać, to stawiam na ciebie.

Myślisz że oparcie się o między innymi pomiary przedstawiane na ASR to fiksacja? Przecież też lubisz mierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szpakowski napisał:

Doświadczeń dłuższych niż wizyta na Audioshow ...

Takie spędy nie mają nic wspólnego ze słuchaniem muzyki. Tam absolutnie nie ma warunków do prawidłowego odbioru, małe pomieszczenia, akustyka do d... i ogromna ilość zniekształceń parzystych kute generują wszechobecni ludzie wokół 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Napiszę raz jeszcze, ale zacznę od przeprosin. Maseczka była tylko i wyłącznie żartem. Mamy trudny czas przez tę pandemię, więc tym bardziej powinnismy starać się nie brać wszystkiego na poważnie i czuć dystans do siebie wzajemnie. Chyba, że ktoś inny zakablował, bo podobno taki tu się znajduję. 
@przemak, jesteś muzykiem. Używasz stroika do gitary, czy stroisz ją ze słuchu. Strojenie pianina jest jeszcze trudniejsze. Niektórzy korzystają wyłącznie ze słuchu. Jeśli będziecie tak namiętnie manifestować pomiary do oceny brzmienia, ktoś kto zaczyna przygodę z audio, będzie miał problem.

„Może te procedury doodsłuchowe są jednak doskonałe, a nikt nie chce sobie tego robić dobrowolnie? Trzeba by to sprawdzić w jakimś salonie: "zakup sprzętu audio możliwy tylko w systemie procedur odsłuchowych" i obserwować obroty.„

Kolega @J.Jerrynie bez kozery użył chyba tego sarkazmu, którego używanie chyba nie podoba się moderacji odnośnie mojej osoby. Dlaczego tak się uparliście na te pomiary. Może całkiem usuńmy sobie uszy. Przynajmniej nie będą marzły nam na mrozie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Blekota napisał:

powinnismy starać się nie brać wszystkiego na poważnie

To podstawa, wszak to nie rozprawy naukowe tu są omawiane, ale luźna polemika towarzyska.

 

4 minuty temu, Blekota napisał:

Używasz stroika do gitary,

Ja używałem słuchu i strojenia z fortepianu dopóki nie powstały precyzyjne przyrządy do strojenia zarówno hardwarowe jak i softwarowe.

Inna sprawa że zarówno strojenie na słuch jak i na przyządach w moim przypadku jest nie do rozróżnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, J.Jerry napisał:

Kiedy nie możesz już wierzyć własnym uszom i mózgowi...bierzesz się za pomiary i obmyślasz procedury.

Ludzie którzy wierzą swojemu mózgowi są bardzo naiwni, przykładów na forum było sporo jak ten osobisty komputer centralny każdego człowieka oszukać. Nawet były przedstawiane badania naukowe w tym zakresie. Z tym że jak się mówi w pewnej grupie hobbystów że np. kolumn należy słuchać to oni twierdzą że trzeba mierzyć, ale np. kable często zalecają żeby słuchać a nie mierzyć, elektronikę też. Ignorują zjawiska poza sprzętowe występujące w każdym pomieszczeniu, trudno zrozumieć takie postępowanie, chyba tylko można próbować je zrozumieć w ramach zabawy 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szymon1977 napisał:

Różnica taka, że na pierwszym dane "uśredniono" dostosowując go do wiedzy i zastosowań przeciętnego odbiorcy, a w drugim nie, aby zrobić wrażenie na dyletancie o przerośniętej samoocenie.

A który uważasz za pierwszy, który drugi? I jak pisałem wcześniej jak masz pomiary kolumn z gazet, Swoich kolumn to z ciekawości bym zobaczył.

9 godzin temu, Blekota napisał:

Myślisz, że jak siedzisz tu od kilku lat i wymieniłeś kilka klawiatur od napisania tysięcy komentarzy, to zjadłeś wszystkie rozumy?

Wszystkich rozmów chyba nie zjadł😉, ale jakbyś śledził to forum, to byś wiedział, że posiada dużą wiedzę w temacie audio, a i często podpowie/pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurek1 napisał:

To podstawa, wszak to nie rozprawy naukowe tu są omawiane, ale luźna polemika towarzyska.

 

Ja używałem słuchu i strojenia z fortepianu dopóki nie powstały precyzyjne przyrządy do strojenia zarówno hardwarowe jak i softwarowe.

Ale przyznasz, że to pomaga, a nie, że jest konieczne. Widziałem jak się stroi pianino bez użycia rożnych przyrządów. To długa i żmudna praca, której nie podoła byle dożynkowy grajek. Dlatego przytoczyłem też analogię do awioniki. Tak się składa, że miałem przyjemność porozmawiać z pilotem. Słyszałem te brzęczyki wyłączenia się autopilota. Spytałem kapitana dlaczego nie korzysta z systemu ILS, oczywiście na lotnisku wyposażonym w ten system. Odpowiedział, że raczej nie korzysta się z tego, jeśli widoczność jest powyżej 300m. Nazywa się to chyba podejście z widocznością. Tylko częściowo korzysta ze wskazań przyrządów. To oczywiste. To co widzi, porównuje również ze wskazaniami przyrządów. Przecież nie leci sam jakąś motolotnią. Jaki z tego wniosek? Ładuje polegając na swoich umiejętnościach i zmysłowi wzroku. Przyrządy nawigacyjne i inne są bardzo pomocne, co nie oznacza, że obserwacja horyzontu i patrzenie na pas jest zbędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam pomiary z tego magazynu audio i np. najstarsze ich pomiary jakie znalazłem na stronie, wyglądają lepiej, nie ma tej wywalonej górki na niskich z tych nowszych pomiarów, czyżby człowiek od pomiarów się zmienił🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zaznaczam też nie uważam się za jakiegoś fachowca od pomiarów, więc wszelkie sugestie i wytknięcie moich błędów mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Blekota napisał:

Ale przyznasz, że to pomaga, a nie, że jest konieczne. Widziałem jak się stroi pianino bez użycia rożnych przyrządów.

Dawny kolega z zespołu w latach młodości był rownież stroicielem pianin i fortepianów. Nie chciał bym tej pracy wykonywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lech36 napisał:

Ludzie którzy wierzą swojemu mózgowi są bardzo naiwni, przykładów na forum było sporo jak ten osobisty komputer centralny każdego człowieka oszukać. Nawet były przedstawiane badania naukowe w tym zakresie. Z tym że jak się mówi w pewnej grupie hobbystów że np. kolumn należy słuchać to oni twierdzą że trzeba mierzyć, ale np. kable często zalecają żeby słuchać a nie mierzyć, elektronikę też. Ignorują zjawiska poza sprzętowe występujące w każdym pomieszczeniu, trudno zrozumieć takie postępowanie, chyba tylko można próbować je zrozumieć w ramach zabawy 😉.

Do czego służy sprzęt/system audio? Chyba do słuchania muzyki? Po co słuchamy muzyki? Chyba dla przyjemności? Za pomocą czego słuchamy? Chyba (upraszczając) układu ucho-mózg. Jeżeli wrażenia odsłuchowe powstają w mózgu, stan odczuwania przyjemności tworzony jest w mózgu ... jeżeli wszystkie te procesy zachodzą w mózgu dlaczego  negujesz jego przydatność. 

Owszem sprzęt należy mierzyć, jest to konieczne ale w procesie projektowania i produkcji, ewentualnie końcowej oceny. Potem jest już zasadniczo po ptokach ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.