Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, xajas napisał:

zapominaja, ze topowe ustrojstwa z dzialki Pro

Niniejszy wątek "Audio mity" znajduje się w dziale HiFi, a nie w Hi End.

"Topowe" ustrojstwa PRO należą raczej do kategorii Hi End.

Niezły, aczkolwiek "średni" zasilacz liniowy oparty na polskim trafie od Toroidy.pl, plus deska z kilkudziesięcioma elektrolitami i niewyszukaną kostką prostowniczą zapewnia lepszą jakość dźwięku u "średniego" wzmacniacza klasy D niż podobny w cenie "dedykowany" zasilacz impulsowy typu SMPS 300RE. 

Sprawdzałem nausznie.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toptwenty napisał:

Niniejszy wątek "Audio mity" znajduje się w dziale HiFi, a nie w Hi End.

Ot to!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, xajas napisał:

 


Ktory zestaw stereo (konkretny przyklad)?
Co to jest dla ciebie „nisko schodzacy bas“?
Jak wyglada „w miare rowne pasmo“?

Bez konkretnych objektywnych danych moge „subjektywnie“ stwierdzic ze ponizsze tez spelnia te warunki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_2129.thumb.jpg.98f85fd577299cd3dee3681778edb89b.jpg

OK, nie calkiem spelnia, bo jest Mono

 

Sorki, ale nie warto odpowiadać i polemizować, bo zawsze znajdziecie coś, żeby zaprzeczyć i przedstawić tylko swoje nie do podważenia argumenty. 
Podobnie jak z Lechem36, który tylko mierniki słyszy. Nie warto 🙂

19 minut temu, szymon1977 napisał:

Ogólnie z całym Twoim postem się zgadzam. Oczywiscie 7' wystarczy by w 20m² z przyjemnoscią słuchać muzyki. Ale 7' (a może raczej typowe 6'5') raczej nie zejdzie tak nisko, by sub nie miał braków do uzupełnienia. Bo fizyki nie da się oszukać, i jeśli chcesz miać taki bas jak 2 suby 8' ze wzmacniaczami 200W, to musisz w kolumnie mieć 8' (lub kilka 6,5') i 2x200W w integrze.

Jak słusznie zauważył kolega @xajasduże 2.0 czy 2+2 to jedno i to samo, jedyna różnica to w którym pudełku, które elementy upakowano. Łyżką dziegciu są gałki do synchronizacji suba z kolumnami, którymi wiecznie niezadowolony audiofil wiecznie będzie kręcić.

Też się z Tobą zgadzam, ale mi basu naprawdę wystarcza z kolumn. Kiedyś miałem parcie na bardzo niski bas. Teraz wystarczy, że dobrze słyszę „basowe” instrumenty. Organy pomijam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofon napisał:

Zestaw stereo może grać z fajnym, wyraźnym, nisko schodzącym basem i bez subwoofera nawet z jednym 7" głośnikiem średnio-niskotonowym.

W obudowie br raczej tylko fajnie z tym nisko to bym polemizował 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malikali napisał:

W obudowie br raczej tylko fajnie z tym nisko to bym polemizował 🙂

Z tym nisko przesadziłem, ale to też zależy ile to jest nisko. Mi 40Hz wystarczy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie warto odpowiadac i polemizowac…


Nie rozumiem takich (wykretnych) odpowiedzi.

Warto. Przeciez to 3 proste zdania/odpowiedzi.

Przyklad:

1. B&W 800 D4
2. F3 przy 40Hz
3. 30-20.000 +/-3dB

To jest jasne i klarowne i nie wymaga zbednych polemizacji

Czytajac takie ogolne labalaba o „wystarczajaco niskim basie“ zawsze odnosze wrazenie, ze autor sam nie ma pojecia o tym, co to jest.

To tak, jak by ktos napisal „mnie wystarczy dobre auto“.

Jakie auto jest „dobre“?
Szybkie? Drogie? Bezpieczne? Czerwone? Cabrio? Wygodne? Niemieckie?

A jako odpowiedz pada „musisz sie przejechac, to sie dowiesz“

Blablabla

PS.
40 lat temu moj pierwszy maluch 126p tez byl dla mnie dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofon napisał:

...mi basu naprawdę wystarcza z kolumn

De gustibus non est disputandum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofon napisał:

Zestaw stereo może grać z fajnym, wyraźnym, nisko schodzącym basem i bez subwoofera nawet z jednym 7" głośnikiem średnio-niskotonowym.

300% subiektywizmu. Zapoznaj się ze szczegółowymi pomiarami topowych głośników 7" nisko średniotonowych (szczególnie THD) w zakresie poniżej 100Hz i topowych głośników niskotonowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, audiofon napisał:

Z tym nisko przesadziłem, ale to też zależy ile to jest nisko. Mi 40Hz wystarczy 🙂

Ja powiem więcej. Mi niski bas - powiedzmy poniżej 40 Hz - odtwarzany w pomieszczeniu mieszkalnym irytuje. Dobry bas wymaga bowiem przestrzeni czyli odpowiedniej sali koncertowej. 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, TUX napisał:

Ja powiem więcej. Mi niski bas - powiedzmy poniżej 40 Hz - odtwarzany w pomieszczeniu mieszkalnym irytuje. Dobry bas wymaga bowiem przestrzeni czyli odpowiedniej sali koncertowej. 

TUX

Slyszales już bas przez słuchawki? Czy mamy tam przestrzeń sali koncertowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lech36 napisał:

"Impulsówka" ma być dobra,

nie , nie może , nie jest i nie będzie

sieje dzwoni i jest do bani

tylko zasilacz liniowy

potężne trafo farad pojemności i możemy rozmawiać o wzmacniaczu ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, xajas napisał:

Slyszales już bas przez słuchawki? Czy mamy tam przestrzeń sali koncertowej?

Bas ze słuchawek nie ma nic wspólnego z basem jaki się słyszy na koncercie w dużej sali np. Filharmonii. Generalnie słuchawek nie używam , bo sposób prezentacji praktycznie wszystkich aspektów brzmienia jest nienaturalny. 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lech36 napisał:

Dowodu w domenie słuchu żadnego nikomu nie zaprezentujesz a pisać na forum można wszystko

pisalem o technicznych aspektach a nie sluchowych

nawet konstruktorzy "jednego wzmacniacza" mają pojęcie na ten temat tylko ty akurat nic na ten temat nie wiesz i wymyślasz własne absurdy

cytat

"Twoim założeniem było, żeby układ przeniósł jak najszersze pasmo przenoszenia...

 – Tak. Bez podwzbudzeń i bez zbytniej zmiany fazy. Zacznijmy najpierw od teorii. Każdy wzmacniacz, który ma określone pasmo przenoszenia od do, zmienia fazę w połowie pasma przenoszenia. Jeżeli nasze pasmo użyteczne, np. wielkiej orkiestry symfonicznej mieści się w granicach od kilkunastu Hz do osiemdziesięciu kHz, to wzmacniacz powinien mieć od 10 Hz do 200 kHz, żeby zmiana fazy odbyła się poza częstotliwościami użytecznymi do przekazu muzycznego i dobrej lokalizacji. Jeżeli mamy pasmo przenoszenia wzmacniacza 20 Hz-20 kHz, to akurat 10 kHz jest OK., a drugie 10 kHz jest w przeciwfazie i to uniemożliwia odpowiednie budowanie sceny muzycznej, to się robi zamieszanie. Nie robiłem szerokiego pasma w swoim wzmacniaczu, żeby bić jakieś rekordy, tylko żeby być przygotowanym do tego, że kiedyś wejdą standarty 96 kHz, czyli powinienem mieć co najmniej 200 kHz. Tak fanatyczne podejście do dźwięku skutkowało tym, że moje wzmacniacze mają pasmo przenoszenia 390 kHz."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, slawek.xm napisał:

nawet konstruktorzy "jednego wzmacniacza" mają pojęcie na ten temat tylko ty akurat nic na ten temat nie wiesz i wymyślasz własne absurdy

Możliwe że mają, to skąd się biorą takie wyniki jak w słynnym "Wielkopolskim teście ABX"? Czemu ci którzy lansują takie parametry jak te opisane wyżej nie mogą w ślepym teście rozróżnić wzmacniacza z pasmem do 300kHz od wzmacniacza z pasmem do 50kHz?

35 minut temu, slawek.xm napisał:

Nie robiłem szerokiego pasma w swoim wzmacniaczu, żeby bić jakieś rekordy, tylko żeby być przygotowanym do tego, że kiedyś wejdą standarty 96 kHz, czyli powinienem mieć co najmniej 200 kHz.

Większość wzmacniaczy końcowych mocy ma na wejściu włączony RF filtr, który z reguły ogranicza pasmo do 60/80kHz. Rekordy w paśmie to dawne lata kiedy w Japonii była moda na wysoki i bardzo wysoki SR wzmacniacza.

39 minut temu, slawek.xm napisał:

Jeżeli mamy pasmo przenoszenia wzmacniacza 20 Hz-20 kHz

Teraz nawet klasa D osiąga lepsze pasmo przenoszenia, do 60kHz to nieomal standard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

"...kiedyś wejdą standarty 96 kHz, czyli powinienem mieć co najmniej 200 kHz."

Lepsze 96kHz w fazie czy w przeciwfazie... w sumie to co za różnica, skoro od 18hHz na moje ucho jest cisza?

------

3 godziny temu, audiofon napisał:

Kiedyś miałem parcie na bardzo niski bas. Teraz wystarczy, że dobrze słyszę „basowe” instrumenty. Organy pomijam 🙂

Kiedyś miałem B&W606. Mogłem zmienić na B&W706 i mieć wszystkiego tyle samo ale "lepsze o klasę", mogłem na B&W603 mieć "tę samą klasę" ale z niższym zejściem, ale dokupiłem B&W608 i poza jeszczebniższym zejściem dostałem gratis +200W do wzmacniacza i była to opcja najtańsza. Czy to opcja najlepsza oceniać nie będę. Ale jak będziesz w okolicy to możesz wpaść do mnie, puszczę cokolwiek będziesz chciał (byle nie organy) po 10s przełączę z A na A+B, a Ty po kolejnych 10s sam powiesz, czy wzmacniaczyk w klasie D mojego subika skartonizował bas, czy jednak niższe zejście tegoż subika ten bas odkartonizowało. A że klasa D brzmi bardziej kartonowo niż A lub A/B nie przeczę, bo przy tym temacie nia ma po co.

Ps.

Nie lubię gdy jeden typ nie mając pojęcia o temacie odstawia audiofila powtarzając hasła, których nie rozumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, szymon1977 napisał:

A że klasa D brzmi bardziej kartonowo niż A lub A/B nie przeczę, bo przy tym temacie nia ma po co.

A dlaczego brzmi bardziej "kartonowo"? Taki przymiotnik nie może dotyczyć wzmacniacza, nawet takiego pracującego w klasie D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Ogólnie z całym Twoim postem się zgadzam. Oczywiscie 7' wystarczy by w 20m² z przyjemnoscią słuchać muzyki. Ale 7' (a może raczej typowe 6'5') raczej nie zejdzie tak nisko, by sub nie miał braków do uzupełnienia. Bo fizyki nie da się oszukać, i jeśli chcesz miać taki bas jak 2 suby 8' ze wzmacniaczami 200W, to musisz w kolumnie mieć 8' (lub kilka 6,5') i 2x200W w integrze.

W Quadral Platinum M35 miałem 2x 13cm z czego jeden na średnie...

Zarówno producent jak i moje pomiary pokazywały że od 33Hz było przynajmniej te -3dB (mierząc od średniej pomiarowej 75dB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

nie , nie może , nie jest i nie będzie

sieje dzwoni i jest do bani

tylko zasilacz liniowy

potężne trafo farad pojemności i możemy rozmawiać o wzmacniaczu ....

Generalnie to się zgadzam ale z tym faradem to lekko przesadziłeś ... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, marcinmarcin napisał:

miałem

Dlatego ja napisałem

5 godzin temu, szymon1977 napisał:

raczej

bo na tę chwilę generalizujemy a nie omawiamy konkretny przypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dobra. Nakręcam trochę temat subwoofera do stereo. „Sub w stereo jest jak boczne kółka w rowerze, niby pomagają ale jednak bardziej przeszkadzają 🙂 🙂„ Cytując kolegę 🙂 Przyznaję, że chciałem kupić suba, żeby dociążyć basem czasami fronty. Wzmocnić go. Do jazzu, rocka, blusa nie potrzebuję, ale do takich kompozycji jakie tworzy np. Mariusz Duda w Lunatic Soul. Tam również niczego mi nie brakuje, ale takie małe trzęsienie ziemi czasami mile byłoby słyszane. Nie musiałbym przecież zawsze z niego korzystać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

A dlaczego brzmi bardziej "kartonowo"? Taki przymiotnik nie może dotyczyć wzmacniacza, nawet takiego pracującego w klasie D.

Nie wiem, a i roztrząsać tego nie bedę tylko dlatego, że jakiś samozwańczy audiofil palnął, że po dołożeniu suba bas zrobi się pudełkowaty bo wzmacniacz jest w klasie D.

-----

Godzinę temu, audiofon napisał:

Tam również niczego mi nie brakuje, ale takie małe trzęsienie ziemi...

Im niżej schodzą kolumny tym mniej brakuje bez suba. U mnie brakowało dużo, ale czy chodzi o trzęsienie ziemi? Wprost przeciwnie, jeśli miałbym opisać zmianę słowami, to po włączeniu suba jakby bas z monitorków stał się mięciutki ale przy tym szybki. Nie dochodzą nowe dźwięki, tylko stare brzmią pełniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

A dlaczego brzmi bardziej "kartonowo"? Taki przymiotnik nie może dotyczyć wzmacniacza, nawet takiego pracującego w klasie D.

Może ... każdy wzmacniacz można spierniczyć tzn zaprojektować tak, że bas będzie "kartonowy" czyli mało rozdzielczy, suchy, bezbarwny a przede wszystkim bez wypełnienia Słyszałem nawet wzmacniacz lampowy grający z winyla który generował bas szybki, dynamiczny ale również "kartonowy" ... nie jest to więc domena klasy D ale jest to oznaka braku umiejętności konstruktora danego urządzenia. Różnica polega na tym, że w A czy AB klasie można zaprojektować wzmacniacz z głębokim, dynamicznym, rozdzielczym, wielobarwnym basem a przy tym mającym świetne wypełnienie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie brak logicznego uzasadnienia, do tego niczym niepoparte przekonania i subiektywne odczucia... eee...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, daris666 napisał:

Żeby nie było,  są już dobre wzmacniacze w klasie d. To całkiem nie mój świat ale są. 

Mój też nie, nawet bas mimo DF1000 jednak inaczej brzmi po konfrontacji  z topową klasą A iA/B . Pomyśleć kiedyś właśnie 180 Wat Soniaczowi ES w klasie A, A/B klasa D zrobiła z basem łomot ale jak sięgnąć po górną półkę elektroniki to volta w przeciwną stronę...

12 godzin temu, Piopio napisał:

Ja mówię o drogich wzmacniaczach w klasie A i AB takich jak Accuphase, Luxman, Musical Fidelity 8 i wyżej.

W klasie średniej klasa D rządzi. Gra naprawdę dobrze. Posłuchaj.

Nie na darmo wiele firm przechodzi na klasę D Hypex Ncore - NAD, TEAC, Marantz, LYNGDORF i inne.

 

 

Ja tam jestem bardzo zadowolony ze swoich monobloków, nie zamierzam robić downgrade bo to bez sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie klasa D brzmi inaczej niż A czy A/B, to czeka Was to samo, co stało się z płytą CD: stare nagrania nie brzmiały dobrze na CD, nowe zrealizowano tak, żeby na CD brzmiały dobrze. Najnowsze do so dobrego brzmienia będą potrzebować klasy D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Jeśli faktycznie klasa D brzmi inaczej niż A czy A/B, to czeka Was to samo, co stało się z płytą CD: stare nagrania nie brzmiały dobrze na CD, nowe zrealizowano tak, żeby na CD brzmiały dobrze.

Weź to wytłumacz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, daris666 napisał:

Weź to wytłumacz 

Co niby?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

Jeśli faktycznie klasa D brzmi inaczej niż A czy A/B, to czeka Was to samo, co stało się z płytą CD: stare nagrania nie brzmiały dobrze na CD, nowe zrealizowano tak, żeby na CD brzmiały dobrze.

Bzdury.

Wzmacniacz to wzmacniacz. Klasa D ma jednak zalety o jakich klasa A czy AB może pomarzyć. 

Nic nie syczy w głośnikach. Martwa cisza. Tylko muzyka gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

Klasa D ma jednak zalety o jakich klasa A czy AB może pomarzyć. 

Nic nie syczy w głośnikach. Martwa cisza. Tylko muzyka gra.

Tu się akurat zgodzę  😉 

W sumie to do taniutkiego Hypex wpiętego wprost do dac, naprawdę nie ma się o co czepić...

Najlepsze że to granie całkowicie przeciwne temu co naczytałem się tu o D klasie... porównując i słuchając obu, 95% by wskazało Cyrusa że jest D klasowy...

Nie tak dawno słuchałem Marka Levinsona (nowy kilkadziesiąt k) - i nie jestem w stanie sobie odpowiedzieć czy wprowadzał jakąś istotną różnicę względem Cyrusa/Hypex...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piopio napisał:

Bzdury.

Wzmacniacz to wzmacniacz. Klasa D ma jednak zalety o jakich klasa A czy AB może pomarzyć. 

Nic nie syczy w głośnikach. Martwa cisza. Tylko muzyka gra.

Pierdu, pierdu, nie syczy bo na kablach pozakładane filtry chlastające pasmo  od zakłóceń własnych już poniżej 20KHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.