Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, odtworzy. Przyjmij na potrzeby uproszczen, ze membrana jest "doskonala", ze czasteczka jest "przyklejona" do membrany, i ze zadnych innych czastek w otoczeniu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ajothe napisał:

25W w klasie A spokojnie wystarczy do zastosowań domowych 🙂

Pewnie tak, ale ja tam wolę więcej 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Pytanie jest aktualne. Czy jedna cząsteczka odtworzy widmo dźwięku czy superpozycję fal tzn. dźwięk. Od tego się zaczęło i gdy to oprotestowałem zarzucono mi głupotę. 

Ale to pytanie jest bez sensu ze względu choćby na błędną nomenklaturę.
Nie ma czegoś takiego jak cząsteczka powietrza. Cząsteczka jest zarezerwowana dla grup atomów. O cząstkach mówimy zaś (w naukach przyrodniczych) o bardziej podstawowych składowych materii. Taki uzus.

Każdą z tych dwóch grup opisujemy inaczej. W przypadku cząsteczek, skala makro, stosujemy klasyczny nierelatywistyczny (najczęściej) opis. W przypadku cząstek dodatkowo stosujemy i opis mechaniki kwantowej i ewentualnie relatywistycznej.

Jak ktoś już wcześniej napisał, dla atomów wchodzących w skład atmosfery dobrym przybliżeniem są modele statystyczne. To znaczy, żeby opisać zjawiska makro opieramy się na bardzo dużej liczbie atomów wchodzących w skład powietrza. Ruch pojedynczego atomu w powietrzu (czyli w sąsiedztwie innych atomów) jest nieopisywalny. Znaczy to, ze możemy wymodelować potencjalnie nieskończoną liczbę trajektorii takiego atomu. I taki opis raczej nie będzie spełniał warunków równania falowego, może co najwyżej równania ruchu. Ale tutaj mogę się mylić.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez A co tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ajothe napisał:

To musisz bardzo głośno słuchać

Nie muszę, ale jak oglądam koncert to czasem, nie zawsze słucham z głośnością zbliżoną do koncertowej, oczywiście tak z grubsza a wtedy może być głośno. Z płyt i plików rzadko słucham głośno. Duża rezerwa mocy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, nawet głośniki lepiej znoszą takie wzmacniacze które nie wchodzą w przesterowanie przy byle głośniejszym graniu. Lubię mieć rezerwę i ją czuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lech36 napisał:

Nie muszę, ale jak oglądam koncert to czasem, nie zawsze słucham z głośnością zbliżoną do koncertowej, oczywiście tak z grubsza a wtedy może być głośno. Z płyt i plików rzadko słucham głośno. Duża rezerwa mocy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, nawet głośniki lepiej znoszą takie wzmacniacze które nie wchodzą w przesterowanie przy byle głośniejszym graniu. Lubię mieć rezerwę i ją czuć.

No to ja widocznie słucham cicho, bo w życiu żadnego przesterowania nie słyszałem 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, A co tam napisał:

Ale to pytanie jest bez sensu ze względu choćby na błędną nomenklaturę.
Nie ma czegoś takiego jak cząsteczka powietrza. Cząsteczka jest zarezerwowana dla grup atomów. O cząstkach mówimy zaś (w naukach przyrodniczych) o bardziej podstawowych składowych materii

Rozumiem ale nie chodziło o nomenklaturę tylko zbytnie uproszczenia i błędne wnioski z tego płynące. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Czy jedna cząsteczka odtworzy widmo dźwięku czy superpozycję fal tzn. dźwięk.

Teoretycznie tak, a w praktyce jest to uśrednienie ruchu milionów cząsteczek.

2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Patrząc na badania Klippel`a zobrazowane na poniższych screenach widać dokładnie to o czym napisałem. Konkretne częstotliwości generowane są przez wydzielone obszary membrany. Zakładając, że w jednym czasie membrana "kopie" powietrze wg prądowego "wężyka" zawierającego dwie częstotliwości można się spodziewać, że na jej powierzchni aktywują się obszary przyśpieszające otaczające ją powietrze z dwoma częstotliwościami jednocześnie czyli część molekuł powietrza będzie swoim przyśpieszeniem odzwierciedlała jedną częstotliwość, druga część inną. 

Ale czasteczki powietrza nie mogą drgać jednocześnie w dwóch różnych kierunkach, więc zaraz za głośnikiem fale się "zsumują", do ruchu jednej cząsteczki sprowadzi je ostatecznie mikrofon, i tak też zostaną wyryte na płycie patefonowej czy w pliku WAV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2024 o 09:40, MariuszZ. napisał:

Zgadzasz się z tym co napisałem czy uważasz, że jedna cząsteczka, molekuła będąca azotem czy tlenem lub innym argonem ze składu powietrza da radę i swoją trajektorią, ruchem, drganiami odzwierciedli "waveform" np. trąbki? 

Czy da radę? TAK

Taki ruch, jednowymiarowy reprezentuje zmianę amplitudy wychylenia takiej cząstki w czasie. Wystarczy to do opisu sygnału o dowolnych składowych częstotliwościowych.

Można to porównać do cyfrowego zapisu próbek, gdzie jedyne co jest zapisywane to wartość sygnału z przedziału min, max

Czy tak jest w rzeczywistości: Nie bezpośrednio. Tak jak było już napisane, falą akustyczna to rozchodzące się zaburzenie ciśnienia ośrodka. A nie samych cząsteczek, które swojego średniego położenia nie zmieniają. Przenoszona jest tylko energia. Ciśnienie to siła z jaką cząstki napierają na jakąś powierzchnię (np. membranę) i w przypadku dźwięku, będzie to suma "uderzeń" cząstek w tę membranę. Te uderzenia mogą mieć różną, energię i kierunek, różna też może być ich ilość, ale ciśnienie to będzie ich wypadkowa.

W przyjętych warunkach (temperatury i ciśnienie zbliżone do pokojowych) gaz z dobrym przybliżeniem modeluje się jako "doskonały". Jest to opis statystyczny i do wielu problemów wystarczający. Np. upraszczając drgająca membrana przetwornika, powoduje lokalną zmianę objętości, a co za tym idzie zmianę ciśnienia (co wynika z równania Clapeyrona). W skali bardziej mikro, chodzi o to, ze przy tej samej temperaturze, w mniejszej objętości, cząsteczki będą częściej "uderzać" w hipotetyczne ścianki naczynia ograniczającego jakąś objętość, a w naszym przypadku w inne cząstki, którym przekażą energię. W skali makro, za takie naczynie można uznać pokój odsłuchowy.

Uśredniając i przyjmując najbardziej prawdopodobne wartości dla zadanych warunków (z różnych rozkładów) prawdopodobnie dałoby się to sprowadzić do modelu jednej, drgającej cząstki (np. w cienkiej rurze, zamkniętej z dwóch stron idealnymi membranami, która by przenosiła energię z jednej membrany na druga).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, barmanekm napisał:

Uśredniając i przyjmując najbardziej prawdopodobne wartości dla zadanych warunków (z różnych rozkładów) prawdopodobnie dałoby się to sprowadzić do modelu jednej, drgającej cząstki (np. w cienkiej rurze, zamkniętej z dwóch stron idealnymi membranami, która by przenosiła energię z jednej membrany na druga).

Ale tu nie chodzi o utworzenie fali dźwiękowej z jednej cząsteczki, ale odtworzenie fali dźwiękowej na podstawie obserwacji jednej cząsteczki spośrod wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu.

W rzeczywistości jeśli mikrofon ma powiedzmy 1cm² powierzchni, to oddziałuje na niego powiedzmy 1cm³ powietrza, a jest w nim jakieś 25.000.000.000.000.000.000 cząsteczek, tylko że wprawiają membranę w jeden uśredniony ruch, a nie 25.000.000.000.000.000.000 ruchów z osobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, szymon1977 napisał:

Świetne! Szkoda, że nie mam czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko 😞

 

Nie przesadzaj. To nie „ Imię Róży” Umberto Eco. Oderwij się na godzinę od klepania w klawiaturę i się zapoznaj z tym artykułem, zamiast męczyć już drugi tydzień o cząsteczkach i sumie fal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem i wszystko się zgadza. BTW co innego zajrzeć 20x po 3min, co innego raz znaleźć godzinę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w jukej, znasz angielski. Ja znam słabo, więc posiłkowałam się translatorem. Dowiedziałbyś się więcej o tych cząsteczkach i nie musiał powoływać się na przemaka, żeby klepnął Ci Twoje wywody.

6 minut temu, szymon1977 napisał:

Przejrzałem i wszystko się zgadza. BTW co innego zajrzeć 20x po 3min, co innego raz znaleźć godzinę.

To po co drążysz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, telesma napisał:

To po co drążysz? 

To nie ja drążę.

4 minuty temu, telesma napisał:

nie musiał powoływać się na przemaka, żeby klepnął Ci Twoje wywody.

Mi nie musiał - Wam klepnął, bo mi nie ufacie.

5 minut temu, telesma napisał:

Dowiedziałbyś się więcej

Aktualnie nie jestem zainteresowany zgłębieniem tematu, ale link mam w ulubionych.

6 minut temu, telesma napisał:

Mieszkasz w jukej, znasz angielski

Do mieszkania w UK wystarczy znać dwa zwroty "ajm luking for dżob" i "okej" 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mieszkał w UK. Tyrał dwie wachty, bo chciał zarobić na mieszkanie w Polsce. Mówił, że za drugą zmianę miał kasę extra, tylko nie pamiętam ile więcej. Czy prawdopodobne, że było to 100% więcej za godzinę, czy raczej 50%?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe. Są firmy gdzie nocki, soboty i niedziele to +50% albo  +100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szymon1977 napisał:

Do mieszkania w UK wystarczy znać dwa zwroty "ajm luking for dżob" i "okej" 🙂

 

Nie dodałeś przedimka. Czy masz na myśli, że nawet nie trzeba tego używać? Pamiętam, jak nauczyciel, Anglik, zawsze powtarzał, że bez opanowania przedimków brzmimy jak jaskiniowcy.
Przypominałem sobie trochę angielski, korzystając z aplikacji Busuu. Można wysyłać ćwiczenia do sprawdzenia, do pięciu wybranych osób. Miałem w kontaktach jakiegoś Paula. Znał trochę Polski. Wysyłaliśmy sobie ćwiczenia do poprawki w formie głosowej. Mieliśmy w kontaktach jakąś Nataszę z Singapuru, chyba Rosjanka, inna była z US, która uczyła się polskiego, i jeszcze kogoś. Więcej z tym Poulem robiliśmy sobie zabawę niż się poprawiać. A powtórz „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie”. On z kolei,  powtórz:

How much wood could a woodchuck chuck 

If a woodchuck could chuck wood? 

As much wood as a woodchuck could chuck, 

If a woodchuck could chuck wood., oraz inne pierdoły, a Anglii to, a w Polsce tamto. 
 

Pytanie? Czy prawdą jest, że Anglicy często nie są zbyt bystrzy? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez telesma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ajothe napisał:

No to ja widocznie słucham cicho, bo w życiu żadnego przesterowania nie słyszałem 😁

Jakbyś usłyszał to być może już nie miałbyś tweeterów 😉 Ale przy słabych wzmacniaczach nie trudno dojść do poziomów gdzie zniekształcenia rosną lawinowo.

55 minut temu, telesma napisał:

Kolega mieszkał w UK. Tyrał dwie wachty, bo chciał zarobić na mieszkanie w Polsce. Mówił, że za drugą zmianę miał kasę extra, tylko nie pamiętam ile więcej. Czy prawdopodobne, że było to 100% więcej za godzinę, czy raczej 50%?

W weekendy albo najpewniej nocne weekendy to jest możliwe. Ale to raczej nadgodziny niż regularny dodatek zmianowy.

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Do mieszkania w UK wystarczy znać dwa zwroty "ajm luking for dżob" i "okej"

Słyszałem że u was poziom wymagań dość niski 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, telesma napisał:

Czy prawdą jest, że Anglicy często nie są zbyt bystrzy?

🙂

15 minut temu, telesma napisał:

Nie dodałeś przedimka. Czy masz na myśli, że nawet nie trzeba tego używać? Pamiętam, jak nauczyciel, Anglik, zawsze powtarzał, że bez opanowania przedimków brzmimy jak jaskiniowcy.

Ja do języków mam antytalent. Ale nie trzeba dużo, by Anglicy zauważali, że mówisz prawidłowo. Czy to dobrze? Oni mentalnie tkwią w czasach kolonialnych, jak nie jesteś swój to jesteś murzynem, wiec nie.

Inna sprawa, że w Anglii co 5km inny akcent. Syn od kilku lat chodzi do szkoły do miejscowości obok i jego akcentu nie rozumiem. Ale to nic nadzwyczajnego, tubylcy z sąsiednich miejscowości się nie dogadają... chyba, że chcą i się postarają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Lech36 napisał:

Nie muszę, ale jak oglądam koncert to czasem, nie zawsze słucham z głośnością zbliżoną do koncertowej, oczywiście tak z grubsza a wtedy może być głośno. Z płyt i plików rzadko słucham głośno. Duża rezerwa mocy jeszcze nikomu nie zaszkodziła, nawet głośniki lepiej znoszą takie wzmacniacze które nie wchodzą w przesterowanie przy byle głośniejszym graniu. Lubię mieć rezerwę i ją czuć.

Lechu fajnie gdy piszesz coś z czymś można się całkowicie zgodzić! Tak trzymaj 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć chyba mocno nieefektywne kolumny, żeby wydobyć ze średniego wzmacniacza słyszalne zniekształcenia 🤔

U mnie na godzinie 10.0 jest już całkiem głośno, w drugim systemie z Musicalem A2 na 11.0. 

Może to kwestia tego, że dla mnie 85-90db average to już bardzo głośno.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ajothe napisał:

U mnie na godzinie 10.0

Ale pytanie gdzie jest 100%? Bo jak na 12..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafa napisał:

Ale pytanie gdzie jest 100%? Bo jak na 12..

100% to jest trochę mniej jak cały obrót 🙂 

Kolumny 4ohm 92db - Hegel H70.

Drugie 8ohm 87db - Musical A2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie zauważę, że trzeba uwzględnić też poziom sygnału wejściowego. To w jakiej pozycji znajduje się potencjometr zależy też od tego parametru.

Dalej, jeśli przed potencjometrem znajduje się stopień aktywny, to jeśli poziom sygnału jest zbyt duży, do przesterowania może dojść przed potencjometrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, bum1234 napisał:

Dalej, jeśli przed potencjometrem znajduje się stopień aktywny, to jeśli poziom sygnału jest zbyt duży, do przesterowania może dojść przed potencjometrem.

ee,no chyba zawsze we wzmacniaczu przed potencjometrem jest "stopień aktywny"?
czy nie??
Wzmacniacz to nie pasywne pre.

Godzinę temu, Ajothe napisał:

100% to jest trochę mniej jak cały obrót 🙂 

Kolumny 4ohm 92db - Hegel H70.

Drugie 8ohm 87db - Musical A2. 

a ja nie mam potencjometra,tylko gałke co się kręci w kółko.
nie mam godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Pseudodrummer said:

e,no chyba zawsze we wzmacniaczu przed potencjometrem jest "stopień aktywny"?
czy nie??
Wzmacniacz to nie pasywne pre.

Np. Densen Beat B100 nie miał stopnia aktywnego. 

Współcześnie ze źródła (CD, streamer) dostaje się przeważnie ok. 2V i to wystarcza z nadmiarem do wysterowania końcówki mocy.

23 minutes ago, Pseudodrummer said:

a ja nie mam potencjometra,tylko gałke co się kręci w kółko.
nie mam godzin.

Ale pewnie masz wyświetlacz, który pokazuje tłumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Zakładając, że w jednym czasie membrana "kopie" powietrze wg prądowego "wężyka" zawierającego dwie częstotliwości można się spodziewać, że na jej powierzchni aktywują się obszary przyśpieszające otaczające ją powietrze z dwoma częstotliwościami jednocześnie czyli część molekuł powietrza będzie swoim przyśpieszeniem odzwierciedlała jedną częstotliwość, druga część inną

To jest właśnie teza, z którą się nie zgadzam. Nie masz żadnych argumentów na to, że molekuły, cząsteczki czy co tam chcesz mogą poruszać się tylko ruchem harmonicznym prostym. Nie ma żadnych powodów, żeby to coś, o czym mówimy, nie mogło się poruszać choćby ruchem złożonym z dwóch harmonicznych. Sformułowanie "można się spodziewać" i potem "czyli" nie ma podstaw.

11 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Czy jedna cząsteczka odtworzy widmo dźwięku czy superpozycję fal tzn. dźwięk.

Tak. Taka jest uznana teoria. Masz inną, pokaż dowody, że tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minutes ago, Pseudodrummer said:

a ja nie mam potencjometra,tylko gałke co się kręci w kółko.
nie mam godzin.

Czasem przydaje się coś takiego:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bum1234 napisał:

 

Czasem przydaje się coś takiego:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PIEKNE!!!

16 minut temu, bum1234 napisał:

Np. Densen Beat B100 nie miał stopnia aktywnego. 

To jaka jest rola potencjometru w tym wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, Pseudodrummer said:

PIEKNE!!!

Byłoby jeszcze piękniejsze, gdyby nie było niebieskie, tylko żółte 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.