Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To , ze Ty wprowadzałes ludzi w bład twierdząc że nie uczestniczył. Ile jeszcze razy będziemy to wałkować ? Znajdz sobie lepszy test do udowadniania innym swoich racji :)

Zapytałem jeszcze czy to coś złego (DIY) ?

W.T. ABX był jednym z najlepszych które znam. Wcześniej podobno były inne, ale wtedy jeszcze nie udzielałem się na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz sobie lepszy test do udowadniania innym swoich racji

Podawałem już, to np. ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo np. ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>A gdzie ja napisałem, że się wstydzę ? O ile dobrze pamiętam napisałem, że nie wkleję bo nie :) Czy ja Ciebie zmuszam do wklejania fotek ?

Wydaje mi się, że większość osób wie, na czym słucham, czego słucham - pisałem o tym, nie raz i...nie boję się tego powtórzyć: uwielbiam wzmacniacze NAD''a** oraz Arcam'a (ale tych, zwyczajnie, mając doświadczenia z A85, bałbym się kupić "w ciemno", mimo że podoba mi się to, jak grają - wysyłka).

 

** i zupełnie wisi mi to, co ludzie o nich piszą, uważają...(zwłaszcza te bzdety o basie...). Owszem...to również nie jest sprzęt audiofilski, w rozumieniu audiofili...bowiem ich kable mogą być droższe niż niejeden wzmacniacz NAD'a.

To , ze Szymon wkleił a tym samym naraził się na smieszność to juz nie moja wina :)

Mnie to nie śmieszy. Każdy inaczej definiuje to, co chce uzyskać w audio. Zresztą...widziałem dwa razy sprzęt drogi...u ludzi...których... - pasję trzeba mieć. Nic mi do tego, jak on to ustawił, jak mu wygodnie słuchać.

<p>Tam też ? :)

Tylko tam..

Ty znasz ale jak się okazuje wielu nie zna więc nie wypowiadaj się za wszystkich , taka dobra rada wuja zbója :)

Wycięto, z forum, możliwość przewijania stron?

Koledzy niepotrzebne personalne "jazdy".

Dyskusja powinna mimo wszystko przebiegac merytorycznie.

To żadne jazdy, odpowiedź i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to coś złego wprowadzać ludzi w błąd ? Nie, skądże znowu :)

Lechu mam naprawdę Ciebie cytować z przeszłości ? Po prostu niech to spotkanie u Lutka nie będzie dla Ciebie punktem odniesienia. Wszystko.

Audiofile permanentnie, często z premedytacją wprowadzają ludzi w błąd. Ja nikogo w błąd nie wprowadziłem. Po prostu nie interesowałem się czy coś jest DIY czy nie. Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.

 

<p>Ja też pisałem kilka razy na czym gram.

Na harfie ? ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu fajnie opisał "wzorzec". Chyba nie ma co do tego żadnego "ale". Każdy z nas ma po prostu inne oczekiwania i inny "wzorzec".

Pozdrawiam.

Tylko albo jako audiofil dazymy do audioekstazy pomijajac sprawy techniczne, albo kierujac sie doskonaloscia techniczna zglebiamy temat hifi. Albo-albo. Z pomieszania audiofili z hifi wychodzi audio-voodoo-filia, czyli zaprzeczanie wiedzy i logice wlasnymi subiektywnymi odczuciami. Kabel jakosci sygnalu poprawic nie moze, ale pogarszajac sygnal moze poprawic subiektywne wrazenia. To wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon a co powiesz na temat kabli wykonanych z miedzi monokrystalicznej o czystości 7N izolowanej teflonem?

taka miedź jest technicznie doskonalsza niz Mogami 4N czy czystości przewdonika nie ma znaczenia bo może tylko popsuć już osiągniętą pare lat temu doskonałość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon a co powiesz na temat kabli wykonanych z miedzi monokrystalicznej o czystości 7N izolowanej teflonem?

'biniek' a co powiesz na temat kabli węglowych Van den Hula nie wiem czym izolowanych ;-) ?

taka miedź jest technicznie doskonalsza niz Mogami 4N czy czystości przewdonika nie ma znaczenia bo może tylko popsuć już osiągniętą pare lat temu doskonałość?

A jak jest z doskonałością tej super miedzi w stosunku do węgla w tych w/w przewodach. Da się kabli węglowych używać w audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem nigdy więc się nie wypowiem - wiem że chyba tylko VDH stosuje ten przewodnik i ma on specyficzne brzmienie z relacji użytkowników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czystości przewdonika nie ma znaczenia

 

 

nie no , chyba nikt nie twierdzi że nie ma

 

zniekształcenia spadają z 0.0048 % do 0.0017 %

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , ze Szymon wkleił a tym samym naraził się na smieszność ...

Na smiesznosc narazilbym sie, gdybym powiedzial dzieciom: "Jednak w tym roku nie pojedziemy zobaczyc delfinow, bo tatuś kupil sobie na raty takie kozackie audio jak ma interbetiwy kolega Jajo". Wiec skoncz juz Jajo z tym swoim idiotycznym OT, bo piszac o mojej smiesznosci obnazasz wlasna bezmyslnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak jedna strona nie posiada słuchu doskonałego tak i druga nie może udowodnić im tego, że się mylą.

 

niestety może

 

tylko wyznawcy voo-doo nie dopuszczają tego do siebe jak diabeł święconej wody

 

audio to prąd

 

jeśli nie ma zmian w domenie prądu większych niż te w drugiej linijce po przeinku , to nie może być żadnych zmian w fali dzwiękowej

 

napisze to po raz kolejny - spore zmiany można uzyskać ruszająć głową na boki , odginając małżowiny uszne , czy też siadając w innym miejscu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem nigdy więc się nie wypowiem - wiem że chyba tylko VDH stosuje ten przewodnik i ma on specyficzne brzmienie z relacji użytkowników

Nie ma w nim nic specyficznego poza wyraźnym obniżenie poziomu dźwięku, ale audiofile takie obniżenie poziomu pewnie odbierają jako jakościową zmianę ;-). Kiedyś brałem udział w porównaniu takich kabli VDH z miedzianymi wysokiej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon a co powiesz na temat kabli wykonanych z miedzi monokrystalicznej o czystości 7N izolowanej teflonem?

taka miedź jest technicznie doskonalsza niz Mogami 4N czy czystości przewdonika nie ma znaczenia bo może tylko popsuć już osiągniętą pare lat temu doskonałość?

Byc moze ktos uslyszal roznice w brzmieniu, ale nie moze ona wynikac z poprawy jakosci przesylanego sygnalu uzyskanej dzieki zastosowaniu miedzi 7N zamiast 4N. Jak obrazek na gwozdziu z miedzi 4N dobrze wisi, to na gwozdziu z miedzi 7N lepiej wisiec nie bedzie pomimo, ze sam gwozdz bedzie technicznie doskonalszy. Rozumiesz co to sa ganice percepcji?

 

A co do zaklocen zewnetrznych i izolacji to nie myl ich ze zmiana brzmienia nawet, jezeli sa slyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego brały go do współpracy tak awangardowe grupy jak np. King Crimson ? Dlaczego zespół Yes, który jest niewątpliwie grupą rockową przez tyle lat współpracował z Andersonem ?

 

Bo pasował Frippowi ze swym pastelowym głosem na wstęp do suity Lizard.

Yes jest czymś więcej niż zespołem rockowym, bo to raczej art rock, prog rock, a nawet symphonic rock. Z muzyką Yes głos Andersona harmonizuje idealnie, ale być może również dlatego, bo znamy go od pierwszej płyty i do tego właśnie głosu przyzwyczailiśmy się. Każdy inny wydaje nam się niepasujący.

 

Pisz mu o tym na PW. My już o tym wiemy, znamy, czytaliśmy nie raz.

 

Powiedz to Lechowi.

Nikt inny na forum nie jest tak bardzo "powtarzalny" jak On.

Do znudzenia. ;-)

 

Kabel jakosci sygnalu poprawic nie moze, ale pogarszajac sygnal moze poprawic subiektywne wrazenia. To wszystko.

 

Sam sobie zaprzeczasz. Skoro Twoim zdaniem kabel może pogorszyć sygnał, to wniosek że ma wpływ na dźwięk.

A to czy pogarsza, jak sam stwierdziłeś jest subiektywnym odczuciem, więc dla jednych to będzie pogorszenie, a dla innych polepszenie.

 

Wyświetl postUżytkownik arkadowski dnia 08.08.2017 - 09:57 napisał

I jak jedna strona nie posiada słuchu doskonałego tak i druga nie może udowodnić im tego, że się mylą.

 

niestety może

 

tylko wyznawcy voo-doo nie dopuszczają tego do siebe jak diabeł święconej wody

 

Bzdura - jest dokładnie odwrotnie.

Wielokrotnie zapraszałem do siebie na ślepe testy, na co sceptycy pozostają cały czas głusi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inny wydaje nam się niepasujący.

Mam płytę Yes chyba sprzed 2 lat bez Andersona. Ten wokalista który go zastępuje ma głos zbliżony do niego. Tylko taki głos tworzy słynne brzmienie tej grupy. Oczywiście najlepiej z oryginalnym Andersonem. W Dolinie Charlotty podobno było rewelacyjnie poza małą wpadką techniczną na początku. Niestety nie byłem.

BAJKI BAJECZKI . Jezeli VDH powoduje w/g Ciebie tylko i wyłacznie obniżenie poziomu dziwku to nie mam słów. BAJKi BAJECZKI :)

Nie badałem tego przewodu technicznie (nie interesuje mnie to), ale pierwsze co się rzuciło w uszy to zmiana poziomu. To chyba normalne przy kablach węglowych. Możliwe że zmiany dotyczyły również ograniczenia pasma przenoszenia. Nie ma w tym "BAJEK" ani "BAJECZEK". Jest tylko czysta technika, ale audiofil pewnie tego nie zrozumie ;-).

 

:) :) Żartowniś

Harfa to piękny instrument a rękach A. Vollenweidera może być nawet bardzo popularny wśród wielbicieli muzyki lekkiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie zapraszałem do siebie na ślepe testy, na co sceptycy pozostają cały czas głusi.

 

też bym tak zrobił , bo to strata czasu

 

chyba że wykazałbyś że różnice mogące wystąpić przekracxaja 0.5 db

 

twoje kolumny są parowane z taka właśnie tolerancją. dlaczego nigdy nie napisałeś że któraś z nich gra głośniej ??! nie usłyszałeś tego ?! :o

 

jchać pół Polski na testy bezpieczników to jest paranoja. Podobnie jak jechać przez pół polski na test odróżnienia wzrokiem promienii gamma od rentgenowskich

 

przyjedź - zorganizuje ci taki test :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Yes chyba sprzed 2 lat bez Andersona. Ten wokalista który go zastępuje ma głos zbliżony do niego

 

To wokalista zespołu Mystery. Niestety dwie ostatnie płyty Yes to dla mnie porażka totalna.

 

też bym tak zrobił , bo to strata czasu

 

jchać pół Polski na testy bezpieczników to jest paranoja.

 

Tak myślałem. Wam nie o to chodzi, by poznać prawdę o słyszeniu,

tylko o to, by w nieskończoność trollować na forum...chyba z nudów.

 

przyjedź - zorganizuje ci taki test :]

 

Nie o to chodzi bym usłyszał różnice na obcym sprzęcie i w obcej akustyce,

tylko w swojej i na swoim sprzęcie, który znam doskonale.

Przecież nie wszystko zawsze i wszędzie słychać.

 

Zresztą po co ja piszę tak oczywiste rzeczy komuś, kto ma tylko jedną tezę - nie ma różnic, bo to niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie zapraszałem do siebie na ślepe testy, na co sceptycy pozostają cały czas głusi.

Powtórzę: postaw tezę, zaproponuj procedurę testu weryfikującego tezę i określ kryteria akceptacji pozytywnego wyniku. Wtedy zostaniesz potraktowany poważnie i z pewnością znajdziesz chętnych współuczestników eksperymentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje kolumny są parowane z taka właśnie tolerancją. dlaczego nigdy nie napisałeś że któraś z nich gra głośniej ??! nie usłyszałeś tego ?! :o

 

Ależ oczywiście, że możliwe jest takie wrażenie, co wynika z tego że fale akustyczne nie wydobywają się identycznie z obydwu głośników i ich rozkład też nie jest taki sam.

 

Powtórzę: postaw tezę, zaproponuj procedurę testu weryfikującego tezę i określ kryteria akceptacji pozytywnego wyniku. Wtedy zostaniesz potraktowany poważnie i z pewnością znajdziesz chętnych współuczestników eksperymentu.

 

Nie jestem Lechem. Napisałem wyraźnie...ile razy mam powtarzać to samo?

Zmieniacie mi jeden bezpiecznik na drugi, albo nie zmieniacie w moim sprzęcie, a moim zadaniem jest odpowiedzieć trafnie, czy został zmieniony czy nie.

 

Proste? Coś więcej Wam potrzeba, by Wam udowodnić różnice? Czy jak na 10 prób 10 razy odpowiem prawidłowo, to skończy się wreszcie ten głupi spór?

 

Nie sądzę, bo jak napisałem wyżej:

 

Wam nie o to chodzi, by poznać prawdę o słyszeniu,

tylko o to, by w nieskończoność trollować na forum...chyba z nudów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wokalista zespołu Mystery. Niestety dwie ostatnie płyty Yes to dla mnie porażka totalna.

Nie pamięta którą mam, ale porażką bym jej nie nazwał choć oczywiście nie należy do wybitnych sukcesów artystycznych tej grupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego brały go do współpracy tak awangardowe grupy jak np. King Crimson ? Dlaczego zespół Yes, który jest niewątpliwie grupą rockową przez tyle lat współpracował z Andersonem ?

Jest jakaś definicja wokalisty rockowego określająca jego cechy ?

Wg mnie nie należy on do typowych wokalistów rockowych. Ale jest jednym z najwybitniejszych !!!

Jon założy zespół YES. Poza tym był niewątpliwą siłą napędową tej grupy. Wręcz hegemonem. Pod jego ambitne wymagania wymieniani byli kolejni członkowie zespołu, mimo że on sam instrumentalnie nigdy nie był zbyt mocny. Ale posiadał niewątpliwy zmysł artystyczny i był bardzo twórczy. Co ciekawe płyta "Drama" nagrana bez udziału Andersona brzmi dokładnie tak samo jakby z nimi był.

Dwie ostatnie płyty były nagrane bez Jona z powodów jego kłopotów zdrowotnych.

Ale ostatnio wrócił do zdrowia na tyle że śpiewa jak za dawnych lat. Popatrzcie tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie zapraszałem do siebie na ślepe testy, na co sceptycy pozostają cały czas głusi.

 

może posłuchali twojej rady i ...

 

 

Nie o to chodzi bym usłyszał różnice na obcym sprzęcie i w obcej akustyce,

 

 

oczywiście że to bzdura , ale z innego powodu - nikt zdrowo myślacy nie bedzie słuchał sygnałów na poziomi 0.005 db

 

jak zrozumiesz że muzyka to prąd i wszelkie zmienne pochodzą najpierw właśnie od niego , i człowiek nie usłyszy progu poniżej 0.5 db , to może skończysz niedorzeczne testy , uwolnisz sie od paranoi i zaczniesz słuchać muzyki - pisanie z sensem , przyjdzie z czasem samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste? Coś więcej Wam potrzeba, by Wam udowodnić różnice?

Mi niczego nie potrzeba, bo ja nie twierdzę, że są jakieś różnicę.

 

Twoje podejście do testów jest nie tyle proste, co prymitywne. Zrób może sam taki test przy pomocy kogoś znajomego i opublikuj tutaj. A potem się dowiesz, że sprzęt jest niewłaściwy, żeby usłyszeć różnice (zdefiniowałeś sprzęt do testów?), że to nie był ślepy/podwójnie ślepy test (zapowiedziałeś, jak zapewnisz warunek ślepego testu?), że słuchacze nie byli odpowiednio fachowi (przewidziałeś, jak wybrać słuchaczy?), że wybrana muzyka nie była właściwa (wiesz, co zgodzą się oceniać słuchacze?), że wynik jest przypadkowy lub wymagania statystyki zbyt wygórowane (przemyślałeś, co stanowi pozytywny wynik?), że użyta statystyka nie odpowiada przebiegowi odsłuchów (bo jedyne co potrafisz napisać, to zapraszam na test), itp.

 

Doceniam Twoje zaproszenie, nie wątpię, że to może być miłe spotkanie towarzyskie (takie są moje doświadczenia), ale wątpię, czy potrafisz zorganizować sensowny test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać powyżej po raz kolejny potwierdzają się moje słowa.

 

Reasumując - niesłyszącym...czy może słabiej słyszącym (tak myślę poprawniej) nie zależy na tym, by im ktokolwiek udowodnił iż kable czy bezpieczniki

mają wpływ na brzmienie. Chodzi im tylko o to, by w kółko wałkować swoją prawdę o tym, że nie ma różnic i nikt nie jest w stanie ich usłyszeć, bo wedle ich wiary to niemożliwe, naukowo dowiedzione i takie tam bla, bla bla...

W kółko też nawołują słyszących do udowodnienia tych różnic w testach, ale jak już im się zaproponuje konfrontację i weryfikację,

to wymyślają preteksty, by do tego nie doszło. Czyli jak zawsze - kwestionują, nawołują do udowodnienia, ale jednocześnie twierdzą, że taka próba nie ma sensu, bo różnic nie ma i już.

 

Bardzo kuriozalne podejście do tematu...udowodnij, że słyszysz, a jak ktoś chce udowodnić, to następuje wycofanie się ze strachu. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kółko też nawołują słyszących do udowodnienia tych różnic w testach

ja do żadnych testów nie nawoływałem i nie nawołuje

 

muzyka to prąd , wiec trzeba wziąć w ręce mierniki, jeśli one wykażą że różnica może wyniesc 1 db lub wiecej , to wtedy dopiero jest warto zacząć ssłuchać

 

wcześniej nie ma sensu - długa droga przed toba zanim to zrozumiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka to prąd

O matko! Toż to już klasyczne przekłamanie. Jeśli już tak ma być dokładnie to nie prąd, a fala akustyczna odbierana także (by była jasność) całym ciałem.

Nie tylko uszy nam służą do odbioru dźwięków o czym kompletnie zapomina się w dyskusji.

I nie - prąd to nie muzyka, muzyka to nie prąd! Zmiany w prądzie mogą wnosić zmiany w brzmieniu, ale te najważniejsze zmiany zachodzą na płaszczyźnie akustycznej i fali dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak ma być dokładnie to nie prąd, a fala akustyczna

 

no niestety zle myślenie

 

fala akustyczna to jest miedzy kolumnami a słuchaczem

 

i ona jest poddawana najwiekszym przekłamaniom

 

wszystko od gniazdka w scianie po terminale w kolumnach - to prąd - jesli od gniazdka w scianie po terminale nie nastapią żadne zmiany - to wszelkie słyszalne zmiany generuje pomieszczenie - twoja pozycja w stosunku do kolumn , bądz ... sa to dzwięku urojone - np czytałeś gdzieś że po zastosowaniu czegoś ma być lepszy bas i ten bas własnie słyszysz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długa droga przed toba zanim to zrozumiesz

 

Obawiam się, że moja droga jest znacznie dłuższa i niż Twoja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obawiam się, że moja droga jest znacznie dłuższa i niż Twoja.

 

no tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fala akustyczna to jest miedzy kolumnami a słuchaczem

 

i ona jest poddawana najwiekszym przekłamaniom

 

Fascynująca teoria... a dokładniej? Może wyjaśnisz nam wszystkim fenomen tego rozumowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.