Skocz do zawartości
IGNORED

Luźne spotkanie audiofilsko-towarzystkie w Krzyżu Wielkopolskim


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko mówiąc można zajmować się audio sto lat de facto stojąc w jednym miejscu.

 

Albo kręcąc się wokół własnego ogona przerzucając tony sprzętu bez głowy.

 

Lepiej bym tego nie ujął. Dodam tylko, że wiem co to znaczy np. zaaplikować układ scalony w przeciwieństwie do pana Discomaniaca.

 

I nie zabieram głosu w sprawach o których nie mam pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Krótko mówiąc można zajmować się audio sto lat de facto stojąc w jednym miejscu.

 

Mamy takich w pracy. Chłopaki po 30 lat w zawodzie i stoją w miejscu. Robią jedna rzecz cale życie i znają jeden program do kreślenia i powtarzają te same błędy.

 

Że co? o_O

 

Śmiałeś się z muslimow ,a sam wierzysz w inne bajki?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Lepiej bym tego nie ujął. Dodam tylko, że wiem co to znaczy np. zaaplikować układ scalony w przeciwieństwie do pana Discomaniaca.

 

I nie zabieram głosu w sprawach o których nie mam pojęcia.

 

To że wiesz jak zaaplikować układ scalony to nawet nie jest początek. Przykro mi ;-) I bardzo dobrze że nie zabierasz głosu w sprawach o których nie masz pojęcia. Po tym co piszesz i jak piszesz polecam zakładkę START.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kręcąc się wokół własnego ogona przerzucając tony sprzętu bez głowy.

Przerzucić to można i bez głowy ale usłyszeć bez słuchania się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Albo kręcąc się wokół własnego ogona przerzucając tony sprzętu bez głowy.

 

Powiedz to tym którym złożyłem systemy od podstaw a jest ich całkiem sporo. Potem porównywali do drogich konfiguracji i zastanawiali się jak to jest że za ułamek ceny mają coś co wcale nie jest gorsze ;-) I to jest właśnie ta różnica między nami: Ty ukrywasz się pod swoim nickiem i w zasadzie nikt nie wie kim i skąd jesteś. Ja funkcjonuję w realnej rzeczywistości służąc ludziom radą i pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja funkcjonuję w realnej rzeczywistości służąc ludziom radą i pomocą.

Jak uczysz tych ludzi jak porównywać sprzęt prawidłowo technicznie i podejmować decyzje w oparciu o własną opinię z takiego prawidłowego technicznie porównania to wszystko jest w porządku.

Ty ukrywasz się pod swoim nickiem i w zasadzie nikt nie wie kim i skąd jesteś

Zwróć uwagę że ja nie sugeruję ludziom konkretnych rozwiązań (sprzętu) tylko staram się wskazać jak dojść do maksymalnie obiektywnych wniosków przy porównaniach we własnym zakresie.

P.S. Ty, moim zdaniem, jesteś bardziej ukryty pod swoim nickiem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wiesz jak zaaplikować układ scalony to nawet nie jest początek. Przykro mi ;-) I bardzo dobrze że nie zabierasz głosu w sprawach o których nie masz pojęcia. Po tym co piszesz i jak piszesz polecam zakładkę START.

 

Napiszę wprost. Nie lubię takich słów, ale do pewnych ludzi trzeba stosować inne reguły i mówić w stylu kawę na ławę, bo inaczej nie dotrze.

Twoje zachowanie na forum jest karygodne. Zgrywasz eksperta, zupełnie nei mając pojęcia o tym, że z fachowcem nie masz żadnych szans. Bo twoja wiedza nie sięga nawet zakładki start. A wypowiadasz się tak jabyś skończył MIT.

Wiedz jednak, że absolwenci tej uczelni mają to do siebie, że skromność przedkładają nad inne zalety.

O tobie niestety tego powiedzieć się nie da. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzucić to można i bez głowy ale usłyszeć bez słuchania się nie da.

Zgadzam się. Dodam tylko że żeby usłyszeć czy dwa sprzęty różnią się miedzy sobą należy co najmniej wyrównać poziomy głośności przy porównaniu. To warunek podstawowy choć oczywiście nie jedyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,koledzy jak widzę już mnie wyręczyli...na wstępie jeszcze raz podziękowania dla Lutka i jego Żony za gościnę i wyrozumiałośc.

Panowie,oczywiście że było to raczej spotkanie na luzie niż super poważna sesja odsłuchowa...wszystko odbyło śię nieco z "partyzanta" niestety brak czasu nie pozwolił pewnych czysto technicznych spraw dograc na 100%,dlatego też proszę o powstrzymanie śię z kąśliwymi uwagami odnośnie użytego sprzętu czy zastosowanych metod odsłuchu,to bardziej była przymiarka,wstęp do czegoś bardziej poważnego.

Ja do zabawy z audio podchodzę z wielkim dystansem,to nie są sprawy życia i śmierci...to ma nam uprzyjemnic czas,na miarę naszych możliwości...i nie byc areną gdzie będziemy śię mieszac z g....i wytykac sobie po setny brak czegoś tam..

Co do samego odsłuchu u kol. Lutka, to niestety,po raz kolejny potwierdziło śię obecy tzw. postęp w audio to bardzo często jedynie super bajeczne opisy...te wszystkie "łopo

dy szenkuf" i skoki o X klas wyżej to niestety mit.

Najlepszym tego dowodem są właśnie kolumny lutka,które mimo zastosowania przetworników które mają już swoje lata,naprawdę dają radę, wiele nowszych zestawów pod tym względem nic nie wnośi.

Może to już banał,ale chcąc bawic śię w audio wysokiej jakości,trzeba miec GDZIE to postawc..odpowiednie pomieszczenie,to klucz do sukcesu...i o tym po raz kolejny śię przekonałem,niestety nasze hobby to nie zbieranie długopisów...

Żeby już nie przynudzac,może jednak znajdą inni aby razem posłuchac, a nie tylko klepac w klawisze....Pozdrawiam jeszcze raz Lutka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Zgadzam się. Dodam tylko że żeby usłyszeć czy dwa sprzęty różnią się miedzy sobą należy co najmniej wyrównać poziomy głośności przy porównaniu. To warunek podstawowy choć oczywiście nie jedyny.

 

Lechu, warunek ważny i nigdy tego nie kwestionowałem. Dlaczego? Bo to co gra głośniej zawsze będzie nam się wydawać że brzmi lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to co gra głośniej zawsze będzie nam się wydawać że brzmi lepiej.

 

100% zgody!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powiedz to tym którym złożyłem systemy od podstaw a jest ich całkiem sporo. Potem porównywali do drogich konfiguracji i zastanawiali się jak to jest że za ułamek ceny mają coś co wcale nie jest gorsze ;-) I to jest właśnie ta różnica między nami: Ty ukrywasz się pod swoim nickiem i w zasadzie nikt nie wie kim i skąd jesteś. Ja funkcjonuję w realnej rzeczywistości służąc ludziom radą i pomocą.

 

I przestań wypisywać dyrdymały o tym, jaki to jesteś znany. Przeważająca większość ludzi, łącznie ze mną nie zna twojego realnego wizerunku. Nie nazywasz się przecież Wojciech Mann ani Piotr Kaczkowski. Więc skończ już z tym nic nie znaczącym biadoleniem.

 

A pomoc? Co to za pomoc, która polega na ciągłym pouczania wszystkich dokoła przez faceta, który "wyrobił sobie na forum pozycję" ?

 

Ta "pozycja" faktycznie pomogła, ale w uniknięciu wieczystego bana, którego powinieneś dostać po swoich wyczynach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Napiszę wprost. Nie lubię takich słów, ale do pewnych ludzi trzeba stosować inne reguły i mówić w stylu kawę na ławę, bo inaczej nie dotrze.

Twoje zachowanie na forum jest karygodne. Zgrywasz eksperta, zupełnie nei mając pojęcia o tym, że z fachowcem nie masz żadnych szans. Bo twoja wiedza nie sięga nawet zakładki start. A wypowiadasz się tak jabyś skończył MIT.

Wiedz jednak, że absolwenci tej uczelni mają to do siebie, że skromność przedkładają nad inne zalety.

O tobie niestety tego powiedzieć się nie da. Niestety.

 

Znam wielu fachowców i chętnie słucham co mają do powiedzenia. Tych prawdziwych, nie tych forumowych. Jednym z nich jest pan Waldemar Łuczkoś - człowiek który zajmuje się audio od mniej więcej 40 lat. Nie będę go reklamował bo można o nim sporo poczytać w sieci a najlepiej poznać na żywo. Nawet nie próbuję z nim konkurować. Ba, nie mam takiej potrzeby. Możesz zapytać wielu osób jaki jestem na żywo. Wtedy pewnie odszczekasz to co napisałeś powyżej. Na forum wszyscy jesteśmy amatorami. Niektórzy wypisując brednie często o tym zapominają. Piszą o rzeczach których nie słyszeli, traktując obserwacje z własnych, często ułomnych systemów jako prawdy ogólne. I tak czytamy o tym że np interkonekty nie mają wpływu na dźwięk. Albo obojętne jaki kabel głośnikowy i będzie grało. Na poziomie bardzo budżetowym przy słabo skrojonym systemie na pewno kable IC i kable głośnikowe nie mają znaczenia. Czym wyżej tym coraz więcej niuansów ma znaczenie. Problem polega na tym że większość tych wieszczów dobre systemy widziała jedynie na obrazkach. To tak jak z tymi klonami Accuphase. Naprawdę czytając elektrodę można czasem spaść z krzesła ze śmiechu. Na nieoryginalnych częściach których niestety dostać się nie da. Na pałę. A potem czytamy że klon gra lepiej jak P-7100. Autor postu dopiero na końcu nieśmiało przyznaje że P-7100 nigdy nie słyszał. Przykłady można mnożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to co gra głośniej zawsze będzie nam się wydawać że brzmi lepiej.

Różnica głośności po prostu uniemożliwia obiektywne porównanie. Pamiętaj o tym, że są jeszcze inne zjawiska mogące w znaczący sposób zaburzać porównanie odsłuchowe.

 

Na poziomie bardzo budżetowym przy słabo skrojonym systemie na pewno kable IC i kable głośnikowe nie mają znaczenia.

O tym nie decyduje pułap budżetowy tylko technika wejścia i wyjścia łączonych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę dyskutujecie z disco, człowiekiem który na Forum przez długie lata rozmawiał z kilku nicków naraz...czasami nawet sam ze sobą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Po cholerę dyskutujecie z disco, człowiekiem który na Forum przez długie lata rozmawiał z kilku nicków naraz...czasami nawet sam ze sobą:)

 

Przesadzasz. Sprawa została przeze mnie wyjaśniona dokładnie. Miałem też odwagę publicznie się do tego przyznać. A teraz powiedz mi ile osób ma po kilka nicków? Bo ja znam co najmniej tuzin. Np bum1234. Czy ktoś z nich się do tego przyznał? Nie. Bo nie ma jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdzasz to o czym napisałem o discomaniac71?

to do slyja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cholerę dyskutujecie z disco, człowiekiem który na Forum przez długie lata rozmawiał z kilku nicków naraz...czasami nawet sam ze sobą:)

 

Jesteś pewien?

Dosyć mocne słowa w stosunku co do użytkownika, który ma spory staż na forum i ponad 20 tyś postów na koncie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disco

problem polega na tym, ze bum się z tym nie kryje a jego podstawowe konto zostało zbanowane. Nie używa kilku naraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Czyli potwierdzasz to o czym napisałem o discomaniac71?

 

Nicki Bald i Accu to była zgrywa. Prawdę zna chyba tylko rochu bo z nim o tym kiedyś rozmawiałem. Chodziło o bana w wątkach winylowych bo wkurzały mnie wpisy excela, paula67 i kilku innych. Poniosłem za to karę administracyjną czyli ponad rok byłem obciążony kolejką moderacyjną (wpisy były regularnie sprawdzane i akceptowane przez moderatorów). Nigdy nie używałem tych nicków do chwalenia czegokolwiek i wystawiania na Allegro. Można to sprawdzić śledząc wpisy w/w.

Mam Ci podać nicki forumowiczów którzy mają co najmniej dwa konta? Sam znam ich kilkunastu. Z punktu widzenia forum nie było to zjawisko nowe. Oczywiście sprzeczne z regulaminem ale nie rozumiem nagonki na moją osobę zwłaszcza w świetle faktu iż kara została już nałożona i wykonana. Administratorzy doszli do wniosku że zrobiłem więcej dobrego jak złego na forum i konto odblokowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale na pewno tak robi do dziś bum1234

Spytaj go więc.

Pisałeś pewnie wj ego wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O widzę, że sam wyjaśnił.

 

Disco, możesz jeszcze wyjaśnić dlaczego twój były(?) klon Accu nie jest zbanowany aktualnie choć kiedyś był?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Disco, możesz jeszcze wyjaśnić dlaczego twój były(?) klon Accu nie jest zbanowany aktualnie choć kiedyś był?

 

Zanim zadasz to pytanie moderacji (bo ja nie umiem na ten temat nic powiedzieć) to podaj nam proszę nicki swoich klonów. Bardzo łatwe do sprawdzenia z pozycji moderatora. Bo widzisz, klony mają wszyscy a tylko ja miałem odwagę się przyznać. Wystarczy porównać daty logowania z datą w/w posta żeby wiedzieć że ich nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego klona. Owszem założyłem kiedyś konto fox-testowy czy jakoś tak do eksperymentów jakie prowadziła była adminka metalfoczyca ale nigdy z niego nie pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz disco, ja nie mam żadnego klona, rozumiesz to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz, klony mają wszyscy a tylko ja miałem odwagę się przyznać.

 

Ja nie mam klona !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.