Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze płyty wszechczasów...[z saloniku]


Krzysztof_54067

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo moich osobistych typów już padło, ale jak miałbym coś dodać, to byłyby to na pewno:

Sisters of Mercy - praktycznie wszystkie płyty

Talk Talk - właściwie też, chociaż jakbym miał wybrać jedną, to może "It's my life"

Red Box - "The circle and the square"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ze wspomnianego saloniku tylko jeden user podał swoje typy, o które dopytywał Krzysztof 54067, ale to mnie akurat nie zdziwiło, bo kolega Tomkly zawsze trzyma wysoki poziom kultury i najzwyklejszej empatii wobec innych użytkowników niekoniecznie będących w towarzystwie wzajemnej adoracji.

(...)

 

Nie żebym się salonikiem chwalił, ale też tam pisałem, a i kilka postów wyżej w tym temacie znajdziesz moje typy, więc nie ma co się zżymać :-) Co prawda w saloniku jestem raczej ubogim krewnym, ale jak coś mnie interesuje, to czytam, a jak mam coś do powiedzenia, to i napiszę. O sprzęcie nie mam pojęcia, to przynajmniej o muzyce mogę...

CXN v2 // Roksan K3 // KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te Wasze typy i widzę jedno :

Same stare dziady!:-)

 

Jako i ja.

 

JJ Cale'a jeszcze podpowiem, a i This Mortal Coil - nie zawadzi.

 

 

Eeeech...

Taka masa przecudnych płyt i książek...

 

Jednego, umierając - będę żałował:

Nieprzesłuchanych i nieprzeczytanych wspaniałych rzeczy.

 

Mało casu, kruca bomba.

 

Pozdrawiam.

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest to temat Najlepsze płyty wszechczasów, ale może Panowie podzielilibyście się albumami w miarę świeżymi, o których za parenaście lat również będzie się mówić, że miały wpływ na muzykę, że są klasykami. Takie Wasze typy płyt, do których nasze wnuki będą wracać i zabijać się o pierwsze wydanie np. z roku 2015 czy 2014...

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, właśnie ruszam do empiku po płytki na wieczór... Na pewno nr.1 kupię

 

I tu pojawia sie glowny problem, bo wiekszosci dobrych plyt w empiku nie kupisz. Moje typy:

Dire Straits- Brothers in arms w225264 wydanie z USA, z Francji I Niemiec sa gorsze

The Smiths- The queen is dead 32jc162 wydanie z Japonii. rewelacyjna jakosc brzmiena I kultowa plyta.

Queen- The works cp353117 wydanie z Japonii. bez watpiena najlepiej nagrana wersja tej plyty z samymi hitami.

Michael Jackson- Thriller 358p11 wydanie z Japonii. Wydanie japonskie na Europe I USA tez jest rownie dobrze nagrane. Ma ten sam matrix.

Pink Floyd- Wish you were here, the wall, maddle pierwsze wydania na USA ale te z shine on tez sa dobrze nagrane.

David Bowie- Ziggy stardust, Hunky dory, heroes najlepiej pierwsze wydania RCA victor z Japonii.

David Bowie- let's dance i tonight pierwsze wydania z Japonii.

Fleetwood Mac- Tango in the night wydanie z 1987 jest dobrze nagrane, rumour target cd.

Das boot- muzyka z filmu target cd z Niemiec.

Andrea Bocelli- Passione to kupisz w empiku :)

Cat Stevens- Back to earth wydanie mobile fidelity z trojplytowego wydania "three". Udcd 3-661.

Vangelis- Themes 839518-2

Diana Krall- waterfall dostepna w empiku

Berlin Calling-muzyka z filmu techno w najlepszym wydaniu

Armand van helden- masterpiece, plyta numer 2 jest fantastyczna

Budka suflera- za ostatni grosz...mam tylko jedna wersje tej plyty I nie jest super nagrana, ale zawartosc swietna. Moze ktos z polski podpowie jakie tloczenie jest najlepsze

Eagles- hotel California 253051 zlota plyta.

Yo-yo ma plays Ennio Morricone- sk93456 Sony classical powinno byc w empiku

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest to temat Najlepsze płyty wszechczasów, ale może Panowie podzielilibyście się albumami w miarę świeżymi, o których za parenaście lat również będzie się mówić, że miały wpływ na muzykę, że są klasykami. Takie Wasze typy płyt, do których nasze wnuki będą wracać i zabijać się o pierwsze wydanie np. z roku 2015 czy 2014...

Ja akurat takich nie widzę. Przynajmniej w tych stylach muzycznych, w których ja się poruszam. Pojawiają się ciekawe płyty, ale czy aż takie, aby się kiedyś za nimi zabijać i które wytrzymają próbę czasu jak chociażby wspomniany Pink Floyd?

My są już same stare dziady jak napisał Jacek. :-)

 

Czytam te Wasze typy i widzę jedno :

Same stare dziady!:-)

Ja podzielam zdanie świętej pamięci Tomasza Beksińskego, że wszystko najlepsze w muzyce już było. Jak napisałem wcześniej pojawiają się rodzynki, ale King Crimsonów, Black Sabbathów itp. już nie będzie. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza płyta wszechczasów w muzyce rozrywkowej w mojej opinii to A Love Supreme - John Coltrane a zaraz za nią Kind of Blue - Miles Davis (mam to wydanie CD z outtake'ami - jest piękne).

 

Z klasyki mój typ to Recuerdos de Alhambra - Narciso Yepes.

 

Z ostatnich polskich dokonań Night in Calisia - Włodek Pawlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich propozycji:

Lhasa - Lhasa

Holly Cole - Temptation

Wojtek Mrozek - Dances of the world

Bliss - Quiet letters

Angus & Julia Stone - Down the way

Sixto Rodriguez - Cold fact

Anna Maria Jopek - Sobremesa

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o posprzątane przez moderację niepotrzebnych oraz niemerytorycznych wpisów i potyczek, prztyczki najlepiej załatwiać na PW.

 

Moje typy na szybko, kolejność przypadkowa:

  1. King Crimson - Red
     
  2. Iron Maiden - The number of the beast
     
  3. Pan.Thy.Monium - Dawn of dreams
     
  4. Radiohead - OK computer
     
  5. 2Pac - All eyez on me
     
  6. AC/DC - Back in black
     
  7. Pink Floyd - Atom Heart Mother
     
  8. Camel - The Snow Goose
     
  9. Black Sabbath - same
     
  10. Bowie, David - Ziggy Stardust
     
  11. Brubeck, Dave Quartet - Time out!
     
  12. Buckley, Jeff - Grace
     
  13. Buena Vista Social Club Original soundtrack - Buena Vista Social Club
     
  14. Cave, Nick & the Bad Seeds - Let love in
     
  15. Coltrane, John - Blue train
     
  16. Daft Punk Random access memories
     
  17. Darkthrone A blaze in the northern sky
     
  18. Davis, Miles - Kind of blue
     
  19. Dead Can Dance - Into the labirynth
     
  20. Dead Kennedys - Fresh fruit for rotting vegetables
     
  21. Depeche Mode - Exciter i Violator
     
  22. Doors, the - L.A. woman
     
  23. Faith No More - Angel dust
     
  24. Gallagher, Rory - same
     
  25. ...muzyka filmowa do filmu The Fountain

(...)

 

zatrzymałem się na F, ale tak można jeszcze długo, najlepiej min. do setki :). W każdym razie min. do tych płyt bardzo często wracam.

 

 

Myślałem, że właściciel MBL nie może być takim prostakiem. Chociaż biorąc pod uwagę design, to nawet powinien.

 

Rasowy salonowiec :). Piszcie proszę wszyscy w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z The Doors co ostatnio bylo wydane i dobrze nagrane to "weird scenes inside the goldmine".

 

Daft Punk polecam "Alive"-impreza plena geba, albo co jeszcze lepsze to "Tron Legacy reconfigured"

 

Chris Rea "Dancing with strangers"-wydanie z lat '80 jest spoko :)

 

Armin van Buuren serie "Universal Religion" albo coroczne "A state of trance"

 

Muzyka z filmu "Dawno temu w Ameryce"- Moriccone to mistrz muzyki filmowej dla mnie.

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cóż... pukałem, dzwoniłem najgłośniej jak potrafiłem, cierpliwie czekam, ale domyślam się, że to zamknięta ekipa, która zna się jak łyse konie ze spotkań towarzyskich :-)

 

To nieprawda. Tak jest juź pod 300 osób i większość nie zna się z realu. Ale znają się z wpisów na forum. Może ciebie nikt nie pamięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda. Tak jest juź pod 300 osób i większość nie zna się z realu. Ale znają się z wpisów na forum. Może ciebie nikt nie pamięta?

Na pewno masz rację. Natomiast niedawno kilku kolegów sprawiło, że mam drzwi otwarte.

Co więcej - inspirując się wpisami - już zakupiłem "Anouar Brahem - Souvenance (2014, ECM)."

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozrywkowej !!!

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzyka_rozrywkowa

Jazz mieści sie w muzyce rozrywkowej, jestem poniekąd muzykiem i zawsze był taki zwyczajowy podział, szczególnie jak ktoś był "po rozrywce w Katowicach" :D

 

Pytanie, czy nie ma tu fanów jazzu. Jaka jest według Was najlepsza płyta jazzowa.

 

Moim zdaniem Coltrane - A Love Supreme, choć teoretycy puryści nazwą to muzyką Free a nie Jazzem.

Davis - Kind of Blue na drugim miejscu dla mnie.

 

Zawsze pierwsza i ostatnia płyta Pat Metheny - jestem fanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W muzyce disco polo expertem nie jestem, ale widze, ze jest duzo osob z wiedza I doswiadczeniem w tej dziedzinie artystycznej nirvany. Moze cos bajer full czy jakos tak :)

 

A z plyt wartych odsluchu to jeszcze

Freddie Mercury i Montserrat Caballe "Barcelona"- jedna z tych plyt, ktora trzeba miec.

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Simple Minds-"Street Fighting Years".

Porządny zespół, ale na mnie działał z lekka usypiająco, sam nie wiem czemu ;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.