Skocz do zawartości
IGNORED

McGyver's audio Asgaard - klub miłośników Tęczowego Mostu


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz cena ok 100 płn za miedźpolipropylenpapier, miedźpolipropylen droźsze o kilka zł

 

Zdecydowałem się zmienić V-Capy w pre. Porównywałem swój z niemodyfikowanym i o ile średnie i wysokie były bardziej szczegółowe bas obcięty szczególnie w średnim basie. Gdzie kupujesz Aleksandry, myśle,że za Twoją rekomendacją (THX) wymienię V-Capy na Duelundy.

Edytowane przez MPB

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem swój z niemodyfikowanym i o ile średnie i wysokie były bardziej szczegółowe bas obcięty szczególnie w średnim basie.

Co było modyfikowane? Który opis czego dotyczy?

 

 

Alexandry dotąd ściągałem z HFC ale po BREXIT może się coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Możesz podać różnicę w dzwięku miedzy duelund aleksanderm a rike q cap? Z góry dziękuje.

Jeszcze nie mogę, bo Q-Capy jeszcze leżą na biurku, a Alexandry od dawna grają w DACu. Ale poproś Koobala, tydzień temu wylutowałem mu ze wzmacniacza Q-Capy a zamiast nich wstawiłem Alexandry. Jako że sporo słucha, to pewnie mu się już wygrzały i może mieć jakieś wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam wątek, w kontekście toczącej się w klubie Studia 16 Hertz dyskusji na temat jaki DAC wybrać. Bezpośrednie porównanie Elgara oraz Protagonista jest ciężkie, z racji zupełnie innej koncepcji bufora wyjściowego obu urządzeń. Elgar jest typowym tranzystorowcem, ekstremalna przejrzystość, rozdzielczość, brak własnej farby. Protagonist to lampowa finezja, dużo większa paleta barw w średnicy, plastyczność w całym paśmie. W zasadzie dwa różne światy. Do słuchania z plików tudzież do dalszego toru tranzystorowego na pewno bardziej pasuje Protagonist. Z kolei jak mamy w dalszej części ciepłą, lampową amplifikację, to prawdopodobnie lepiej sprawdzi się Elgar.

 

Osobiście odbieram Elgara jako strasznego sucholca, w dodatku nieco szorstkiego. Słuchałem również w systemie lampowym, na triodach. Aczkolwiek niewykluczone że są systemy w których się sprawdzi. Puccini IMHO jest o wiele lepszy.

 

Troszkę zbadałem temat i wychodzi na to że tak naprawdę nie do końca wiadomo co to jest Elgar. Przez lata wyprodukowano co najmniej kilka poważnie różniących się wersji. Np. wczesne wersje Elgara ponoć miały bebechy z modelu 950 z ulepszonym zasilaniem. Zatem może być tak, że obaj odnosimy się do odsłuchów Elgara, ale tak naprawdę mogły to być zupełnie inne urządzenia w takich samych obudowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Nie był mój, toto kosztuje tyle co mój dom. Trafił do mnie na serwis (wymana elektrolitów Unicon na Black Gate WKZ). Niemniej spędził u mnie wystarczająco dużo czasu grając w moim systemie przez parę miesięcy, bym mógł dogłębnie go poznać. Gra bardzo dobrze, a czy warto tyle siana wydawać na taki klocek to już kwestia indywidualnego osądu.

Obecnie testuję preamp lampowy Kondo KSL-M7 jedną z wcześniejszych edycji:

 

post-3550-0-68444900-1480357244_thumb.jpg

 

Będę robił jego klona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuję preamp lampowy Kondo KSL-M7 jedną z wcześniejszych edycji:

 

I jak?

Pytam, bo lubię popełnienia Kondo. Potrafią sprawić sporą przyjemność nie tylko przy słuchaniu klasyki.;)

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Nie był mój, toto kosztuje tyle co mój dom. Trafił do mnie na serwis (wymana elektrolitów Unicon na Black Gate WKZ). Niemniej spędził u mnie wystarczająco dużo czasu grając w moim systemie przez parę miesięcy, bym mógł dogłębnie go poznać. Gra bardzo dobrze, a czy warto tyle siana wydawać na taki klocek to już kwestia indywidualnego osądu.

 

 

No,no zmiana kondów w Souga. To była koniecznosć,ciekawość,czy po prostu zamierzony upgrade? Co dał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!

Ja dziś po kolejnej wizycie u Maca. Tym razem skorzystał również mój brat. Dziękuję Adam za zaproszenie. Jak zawsze było bardzo miło i aż żal było jechać domu. Dziś podłączyliśmy mojego Nada c356bee po modzie muda44 do systemu Maca. Okazało się że nadzik jest bardzo podatny na kabelki zasilające co cieszy bo można jeszcze poprawić brzmienie niewielkim kosztem. Pozdrawiam i zapraszam teraz do mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię więcej. Dam sklonować. Mam zamiar odpalić wątek jak zrobić preamp lampowy, będą płytki i łopatologiczna instrukcja.

 

To stary M7 na 5687? Zdaje sie ze pelno plytek do tego preampa juz jest na Ebay'u tak samo jak i plytki do wersji na lampach 12AY7 (M7, M77KSL phono) Ten pre jest klonowany od dziesiecioleci ,choc nie wiem, ktory z "kloniarzy" kiedykolwiek widzial prawdziwy pre Kondo na wlasne oczy. Chetnie poczytam eventualny watek a takze jestem ciekawy wyboru elementow pasywnych .

Pozdr. L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stary M7 na 5687? Zdaje sie ze pelno plytek do tego preampa juz jest na Ebay'u tak samo jak i plytki do wersji na lampach 12AY7 (M7, M77KSL phono) Ten pre jest klonowany od dziesiecioleci ,choc nie wiem, ktory z "kloniarzy" kiedykolwiek widzial prawdziwy pre Kondo na wlasne oczy. Chetnie poczytam eventualny watek a takze jestem ciekawy wyboru elementow pasywnych .

Pozdr. L

 

np coś takiego :

 

http://www.china-hifi-audio.com/en/lite-audio-dac-phono-stage-mm-mc-c-41/lite-ls10-audio-note-m7-tube-preamplifier-12au7-eh-valve-pre-amp-p-1319

 

 

http://www.ebay.com/itm/LITE-Remote-Version-LS10-Vacuum-tubes-Preamp-Base-on-AUDIO-NOTE-M7-preamplifier-/121162460169

 

http://najlepszeodtwarzacze.pl/LITE_LS-10.php

 

??

Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ci chińscy klonowacze, to:

(...) nie wiem, ktory z "kloniarzy" kiedykolwiek widzial prawdziwy pre Kondo na wlasne oczy. (...)

 

Bo jakby który widział, to by wiedział że w prawdziwym Kondo M7 nie ma lamp 12AU7, lecz 6072WA, Wetknięte do tego urządzenia 12AU7 też działają bo mają taki sam pinout, ale działają byle jak, ustawią się jakieś przypadkowe punkty pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12au7 tez byla stosowana w przedwzmacniaczach Kondo ale chyba w optymalizowanym ukladzie. "Kloniarze" pewnie to wiedza ale lamp 12ay7/6072 jest malo i sa drogie a 12au7 pelno i za grosze a kit musi sie sprzedawac. Sam Kondo twierdzil ze jego uklady nie wyrozniaja sie niczym szczegolnym to aplikacja , srebro , recznie nawijane kondensatory , sposob montazu i miedziane chassis daje brzmienu to COS. Sam slyszalem zestaw Kondo tylko na wystawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

A ja dziś dzięki uprzejmości Adama mam specjalnych gości.

Wieczorem opiszę pierwsze wrażenia.

post-54815-14894771534178_thumb.jpg

 

Wczoraj wyszedł i już z rana dotarł, błyskawiczni Ci kurierzy u Ciebie.

U mnie na pożegnanie też dostał fotę, trochę w innej scenerii;)

1612c6ec7dc8e9e9med.jpg

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj wyszedł i już u Ciebie, błyskawiczni Ci kurierzy u Ciebie.

U mnie na pożegnanie też dostał fotę, trochę w innej scenerii;)

http://1612c6ec7dc8e9e9med.jpg

Dlatego zawsze podaje adres wysyłki do mojej firmy tu mam w około praktycznie większość spedycji i paczki otrzymuję z samego rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.