Skocz do zawartości
IGNORED

Projekty kolumn na glosnikach SB ACOUSTICS MW16P SATORI


slasz11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik babatular dnia 13.03.2017 - 07:56 napisał

Dzięki za info. Który z nich jest gładszy ( "bezpieczniejszy" w ostrych systemach) ?

Mogę już coś napisać o tych przetwornikach. SS Illuminator "szpilka" wg mnie gra bardziej ostro od Satori TW29RN. Niestety nie mam możliwości bezpośredniego porównania w tej chwili ale... Za tydzień dzięki uprzejmości kolegi będę miał SS R2904/700009 Revelator którego znam tylko z gotowych konstrukcji. Kolejny na deser to Seas T29CF002 Excel :D (gdyby ktoś szukał do ekstremalnie niskich podziałów to się nadaje)

dzieki za opis - ale ja raczej pytałem o porównanie Scana R3004 vs berylowy satori

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś uplasował Beryl Satori skoro kosztuje tyle co SS R2904 Revelator? Mógłbyś go jakoś porównać do magnezowego Audax'a za 400zł? Ja nadal nie wiem skąd się bierze cena tych beryli. Ten stop jest tak drogi jak srebro?

 

Nie przepadam za revelatorem R2904 bo jeżeli mówimy o ostrej szpilce to on dla mnie jest właśnie ostry a nie illuminator. Osobiście wybrałbym beryla satori bo ma dźwięk bardziej ułożony, zrównoważony i łagodny.

Magnezowy audax to zupełnie inna kategoria. Nie wiem skąd to się wzięło, że to niby taki cud miód i orzeszki. Głośnik jest dobry ale ma swoje wady jak np cholerny rezonans membrany którego nie za bardzo da się usunąć. To w zasadzie dyskwalifikuje go jako głośnik topowy i nie ma co go porównywać do np beryli. Po to własnie producenci prowadzali nowe materiały jak beryl żeby zapanować nad ch-ką głośnika, zapewnić dostateczną sztywność aby rozciągnąć ch-kę i unikać rezonansów. I gdyby to było bez znaczenia to raczej by się z tym tak nie męczyli i po prostu załatwili temat magnezową membraną. Brzmieniowo ? Audax też dupy nie urywa, jak za ok 400zł jest ciekawa propozycja ale osobiście wolałbym np tekstylnego Satori TW29RN. A nad tym satori ciut wyżej plasuję np Illuminatora R3004 a nad nim beryla Satori i beryla Scana. Tak więc w mojej skali "trochę" temu audaxowi brakuje. Prawdę mówiąc nawet bardziej podoba mi się złota wersja audaxa od tej magnezowej. Ale to moje osobiste zdanie jak ktoś uważa, ze magnezowy audax to absolutny top to już jego sprawa :-)

 

Cena beryli bierze się pewnie z kilu elementów. Z materiału, trudności wykonania, no i tego dodatkowego współczynnika zajebistosci bo w końcu to już absolutny top. Top do czasu aż wprowadzą diamentowe ;-). Zauważ, że scan czy satori oferują "pure berylium" 99% a nie jakieś stopy z nędzną domieszką berylu. Tego typu membrany wytwarza niewiele firm na świecie. Zarówno scan jak i SB w swoich berylowych głośnikach, tak na oko, ma w zasadzie wszystkie elementy takie same jak w głośnikach tekstylnych, poza membrana oczywiście. W obu przypadkach głośniki są ok 2x droższe od tekstylnych odpowiedników. Przypadek? Polityka ? A może zależność wynikająca z poniesionych kosztów na wytworzenie.

Zresztą to nie są głośniki dla tych co szukają tanich i dobrych rozwiązań tylko dla tych co szukają najlepszych rozwiązań. W audio jest masa ludzi którzy nie patrzą na cenę, ale tylko i wyłącznie na jakość. To jest produkt dla nich. A jak ktoś się zastanawia czy warto to po prostu nie jest na tym poziomie audiofilizmu co trzeba ;-) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam odmienne zdanie nt 2904 vs 3004 ale może zależeć to od aplikacji i podziału...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale może zależeć to od aplikacji i podziału...

 

dokładnie tak jest jak piszesz. Wielu ''konstruktorów" zmusza małe głośniki do pracy w przedziale dla którego nie zostały przewidziane. Stąd też kujące w uszy zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie przepadam za revelatorem R2904 bo jeżeli mówimy o ostrej szpilce to on dla mnie jest właśnie ostry a nie illuminator. Osobiście wybrałbym beryla satori bo ma dźwięk bardziej ułożony, zrównoważony i łagodny.

Magnezowy audax to zupełnie inna kategoria. Nie wiem skąd to się wzięło, że to niby taki cud miód i orzeszki. Głośnik jest dobry ale ma swoje wady jak np cholerny rezonans membrany którego nie za bardzo da się usunąć. To w zasadzie dyskwalifikuje go jako głośnik topowy i nie ma co go porównywać do np beryli. Po to własnie producenci prowadzali nowe materiały jak beryl żeby zapanować nad ch-ką głośnika, zapewnić dostateczną sztywność aby rozciągnąć ch-kę i unikać rezonansów. I gdyby to było bez znaczenia to raczej by się z tym tak nie męczyli i po prostu załatwili temat magnezową membraną. Brzmieniowo ? Audax też dupy nie urywa, jak za ok 400zł jest ciekawa propozycja ale osobiście wolałbym np tekstylnego Satori TW29RN. A nad tym satori ciut wyżej plasuję np Illuminatora R3004 a nad nim beryla Satori i beryla Scana. Tak więc w mojej skali "trochę" temu audaxowi brakuje. Prawdę mówiąc nawet bardziej podoba mi się złota wersja audaxa od tej magnezowej. Ale to moje osobiste zdanie jak ktoś uważa, ze magnezowy audax to absolutny top to już jego sprawa :-)

 

Cena beryli bierze się pewnie z kilu elementów. Z materiału, trudności wykonania, no i tego dodatkowego współczynnika zajebistosci bo w końcu to już absolutny top. Top do czasu aż wprowadzą diamentowe ;-). Zauważ, że scan czy satori oferują "pure berylium" 99% a nie jakieś stopy z nędzną domieszką berylu. Tego typu membrany wytwarza niewiele firm na świecie. Zarówno scan jak i SB w swoich berylowych głośnikach, tak na oko, ma w zasadzie wszystkie elementy takie same jak w głośnikach tekstylnych, poza membrana oczywiście. W obu przypadkach głośniki są ok 2x droższe od tekstylnych odpowiedników. Przypadek? Polityka ? A może zależność wynikająca z poniesionych kosztów na wytworzenie.

Zresztą to nie są głośniki dla tych co szukają tanich i dobrych rozwiązań tylko dla tych co szukają najlepszych rozwiązań. W audio jest masa ludzi którzy nie patrzą na cenę, ale tylko i wyłącznie na jakość. To jest produkt dla nich. A jak ktoś się zastanawia czy warto to po prostu nie jest na tym poziomie audiofilizmu co trzeba ;-) .

Poczekamy na porównanie z focalami be. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten Sredniak Satori MR13P-4 radzi (radzil by ) sobie z przetwarzaniem zakresu do 3 lub i 4 khz? (Przy zalozeniu ze pkt podziału bylby w okolicach 3.5-4.0khz.

 

I Drugie pytanie to czy ktos moze odniesc sie jak sie ma sredniak Satorii do Scan Speaka Iluuminatora 13?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I Drugie pytanie to czy ktos moze odniesc sie jak sie ma sredniak Satorii do Scan Speaka Iluuminatora 13?

Jest taki?

 

Myślałem że 12

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr13 wypadałoby ciąć niżej, z jednej i drugiej strony. Mały illuminator jest mały i to go ogranicza na dole;)

 

Co do brzmienia to będzie ofkors wypadkowa reszty głośników i zwrotnicy. Z berylem mr13p tworzyłby pewnie nie gorszy zestaw co 12mu z berylem scana.

 

Yoshi,

cwiczyles już mr13p z tw29bn?

 

Podział na 2k, jak to KonradRak uczynił, wygląda dla takiego duetu b.sensownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki?

 

Myślałem że 12

 

Miałem na myśli Scana Illu 12 jako tego do porównania ( Dwiękowo oraz stopień trudności i wymagania jezeli chodzi i komorę i strojenie ) - za szybko pisałem posta - było późno i z telefonu pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshi,

cwiczyles już mr13p z tw29bn?

 

Nie i raczej nie będę prędko robił takiego zestawienia. MR13 miałem w innym projekcie. Jest bardzo ok, sporo lepszy od starego MW13. Za 5 stówek głośnik przezajebisty.

Brzmieniowo bardzo podobny do illuminatora 12 jednak nadal ma problemy na wyższym paśmie, chodź nie tak upierdliwe jak w MW, czego nie ma illuminator co czyni Scana głośnikiem bardziej uniwersalnym.

Dolny podział dla obu można przyjąć podobny. Satori ma SD 70cm^2 a Illuminator 58cm^2 . Różnica nie na tyle duża aby Satori pozwalał na jakieś wyjątkowo niższe podziały niż Scan. Scan ma o 1mm więszy skok membrany (p-p) do tego napęd typu under-hung (wysoka szczelina i krótka cewka) co w kontekście pracy na niskich częstotliwościach i większych wychyleniach może dać przewagę niższych zniekształceń w stosunku do Satori. Czasem mały może więcej ;-) . Patrząc na Scana trzeba właśnie patrzeć na całość konstrukcji a nie tylko na samą średnice membrany i na tej podstawie wyciągać daleko idące wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak kogoś stać i / lub chce bezkompromisowy projekt to Scan Illu 12/15 jest wart polecenia.

 

Natomiast jak ktoś szuka best buy to Satori MR 13/16 jest dla Niego i też się nie zawiedzie

 

Zgadza się ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uproszczeniu można tak powiedzieć. Z Satori można uzyskać naprawdę doskonałe brzmienie a różnica do scana jest naprawdę minimalna.

Scan ma jednak swoje zalety. Po ostatnim obcowaniu z Illuminatorem 12 , część osób pewnie widziała naszą ostatnią konstrukcję, niejako wrócił on do łask. Okazał się być naprawdę doskonały w swojej brawie i lekkości brzmienia a w dolnej średnicy nie gorszy od Satori 13 czy nawet 16.

 

SB będzie długi czas best buy bo jakby to powiedzieć w sposób obrazowy za pomocą procentów oferuje 90-95% jakości brzmienia scana a kosztuje 50%. Więc jak to może nie być najlepszy wybór dla każdego kto jednak liczy złotówki i nie stawia sprawy absolutnie bezkompromisowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beryla wszyscy chwalą, poniżej Troels:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o Berylu, właściwościach. Byłem zaskoczony, że SBA użyło "pure berylium 99%" bo obawiałem się, że jak u chińczyków zrobili stop Cu ze śladowym dodatkiem Be. Teraz cena 1200zł jest dla mnie uzasadniona.

Satori TW29BN Beryllium jest teraz gwiazdą na wszystkich europejskich forach :).

Fajnie, że Troels wreszcie zaczął pokazywać czytelnie THD mierzonych głośników. Idelanie byłoby pokazać przebiegi dla 90 i 96dB. Od teraz tak będę mierzył wszystkie kopułki aby łatwo było porównać. A w temacie budowy kolumn to zabieram się za robotę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KonradRak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beryla wszyscy chwalą, poniżej Troels:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a wersja czarna to już jest w Polsce? bo wszyscy na fotkach pokazują ze srebrną "obwódką"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uproszczeniu można tak powiedzieć. Z Satori można uzyskać naprawdę doskonałe brzmienie a różnica do scana jest naprawdę minimalna.

Scan ma jednak swoje zalety. Po ostatnim obcowaniu z Illuminatorem 12 , część osób pewnie widziała naszą ostatnią konstrukcję, niejako wrócił on do łask. Okazał się być naprawdę doskonały w swojej brawie i lekkości brzmienia a w dolnej średnicy nie gorszy od Satori 13 czy nawet 16.

 

SB będzie długi czas best buy bo jakby to powiedzieć w sposób obrazowy za pomocą procentów oferuje 90-95% jakości brzmienia scana a kosztuje 50%. Więc jak to może nie być najlepszy wybór dla każdego kto jednak liczy złotówki i nie stawia sprawy absolutnie bezkompromisowo.

Czyli Illuminator 12tka wg Ciebie jest lepszy na średnicy od satori 13-tki i 16-tki ? A jak "wygląda" 15tka llumintora na średnicy w porównaniu do Satori, 12tki Illuminatora i 15tki revelatora wg Ciebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość wysokie Ci wyjdą ;-)

Dokładnie 2,8m ;)

Już skrócone i pogrubione:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 96f111f4a1e7abe5b6faa117f55ee719_1491124549.jpg

Nie obyło się bez błędów:

20c5031a360ccbfbd91553fa20228ab7_1491124550.jpg

Teraz najtrudniejsze. Frezowanie pióro-wpust...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad

Dosc szybko ci idzie, duza ilosc wolnego czasu robi swoje hehe.

 

Do laczenia plyt jest jeszcze taki fajniusi frezik. Nie wiem jak sie to po naszemu nazywa ale po ichniemu jest to mitre lock.

Bardzo fajna sprawa, polecam.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje z kolumnami tylko w weekendy. Lacze na 90" Potem HDF. Rowki robie frezem pilkowym 8mm na pilarce. Wieczorem pokaze bo siedze teraz w szopie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

Konrad

Dosc szybko ci idzie, duza ilosc wolnego czasu robi swoje hehe.

 

Do laczenia plyt jest jeszcze taki fajniusi frezik. Nie wiem jak sie to po naszemu nazywa ale po ichniemu jest to mitre lock.

Bardzo fajna sprawa, polecam.

 

Pozdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wersja czarna to już jest w Polsce? bo wszyscy na fotkach pokazują ze srebrną "obwódką"

 

Czarna chyba już jest w sprzedaży. Te srebrne to były pierwsze dostępne egzemplarze.

 

Czyli Illuminator 12tka wg Ciebie jest lepszy na średnicy od satori 13-tki i 16-tki ? A jak "wygląda" 15tka llumintora na średnicy w porównaniu do Satori, 12tki Illuminatora i 15tki revelatora wg Ciebie ?

 

Tak, przy odpowiedniej aplikacji i głośnikach towarzyszących 12tka jest lepsza od satori. Nie miałem illuminatora 15tki więc nic w tej kwestii nie mogę powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ważna informacja dla Emila i innych zainteresowanych. Zmierzyłem różnicę centr akustycznych. Wynosi ok. 22mm. U mnie będzie ścianka pochylona o 7". Uratuje to 16mm. Jeśli ktoś planuje pełne "time coherent" to pozostają jedynie falowody lub inne mniej estetyczne rozwiązania.

WO24P powoli wygrzewam sinusem. Tak wyglądają w płycie o szerokości 200mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Takie lamerskie pytanie - średniaki też formujecie wcześniej czy to sinusem czy muzyką przed pomiarem , czy w tym przypadku ( jak i tweeterów ) jest to zbyteczny zabieg ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopulek nie mecze. Sredniak tylko normalna muza. Duzy prad dostaja tylko wofery.

 

Wysłane z mojego SUPER przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopulek nie mecze. Sredniak tylko normalna muza. Duzy prad dostaja tylko wofery.

 

Wysłane z mojego SUPER przy użyciu Tapatalka

 

A jak długo (ile czasu ) z doswiadczenia trzeba pograc takim sredniakiem by jego pomiar byl najblizszy prawdzie?

 

Duzo zmienia sie wzgledem nowki z pudelka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo (ile czasu ) z doswiadczenia trzeba pograc takim sredniakiem by jego pomiar byl najblizszy prawdzie?

 

Duzo zmienia sie wzgledem nowki z pudelka?

 

Nie ma istotnych różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno techniczne do Was pytanie.

 

Jak robicie pomiar , i stroicie zgodnośc fazy i reverse null i wogóle zgranie fazowe, równowage tonalną, to na jakiej wysokości mikrofon ( dla sekcji średnio - wysokiej, bo rozumiem że Woofer to pomiar w bliskim polu i potem klejenie tego z resztą )

 

No bo : kolumna 3 drożna

 

Woofer nisko w dole.

Sredniak koło tweetera ale jednak w pewnym rozstrzale.

I ostatnio był u mnie znajomy - 1.90 wzrostu albo i więcej.

Ja 1,76.

I siedząć na jednej kanapie on siłą rzeczy słyszał obrazowo mówiąc więcej z gry tweetera( głowa ciut na linią tweetera) natomiast moje uszy są niżej na wysokości Średniaka.

 

Jak ma się do tego zgranie fazowe i barwa.

 

Na jakiej wysokości ustawiacie mikrofon : na wysokości średniaka, po śrdoku między nim a tweeterem, czy moze na wysokości tweetera ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.