Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. To nie jest tylko podzielenie się osobistymi wrażeniami. Poza tym na tym drugim forum to twoje naganianie widziałem nie tylko w jednym wątku. Prawda?

 

Sylwek spokojnie,porozmawiam z p.Witkowskim o xlr - czy mam uwzglednić ciebie czy poczekasz na moją opinię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, dziękuje za ofertę ale w najbliższym czasie mam tyle sprzętów i innych kabli do przesłuchania, że nie dam rady zająć się kolejnymi. Lepiej ty je u siebie sprawdź. Jestem ciekaw twojej opinii.

A taki jestes zainteresowany tematem. No zobacz. Szkoda gadac.

 

I radziłbym Ci zająć się słuchaniem muzyki a nie sprzetów i kabli. To o wiele przyjemniejsze i ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, dziękuje za ofertę ale w najbliższym czasie mam tyle sprzętów i innych kabli do przesłuchania, że nie dam rady zająć się kolejnymi. Lepiej ty je u siebie sprawdź. Jestem ciekaw twojej opinii.

 

Kolego Slay30 forum Klubowe jest dla ludzi zainteresowanych tematem!

Dla Twojej wiadomości jak byś czytał dokładnie wcześniejsze wpisy, a nie tylko starał się nieudolnie udowodniać koledze że robi tu niewiadomo jakie biznesy, wiedział byś że z Dyzmą się znamy i dla tego wie kiedy będą u mnie kable.

Coś w tym dziwnego?

 

Zauważyłem że w temacie zabiera głos kilka osób które mają kabelki naprawdę z wysokiej półki cenowej i chyba nie mogą znieść że jest produkt nie gorszy, za wiele mniejsze pieniądze. Wiem że to boli ale to nie powód aby odstraszac tych którzy szukają kabelków za rozsądną cenę.

 

Podsumowując jak głośno byście nie krzyczeli to i tak tylko kwestia czasu jak w temacie wypowie się większa ilość urzytkowników którzy przesłuchają lub kupia te kable i może wtedy bedzie to wątek klubowy o kablach Sound Art (Wile), a nie szukanie spisku.

Proponuję więcej zaufania do ludzi! Nie róbcie z Siebie "agentów Tomków" bo potem będzie wstyd jak w jego przypadku!

 

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury wypisujesz. Kilka razy polecałem polskie kable Enerr i Equilibrium, które też sam używam obok Acrolinków czy MIT-ów ale nigdy nie robiłem tego w tak nachalny sposób. Twierdzenie, że kogoś boli, iż dobre mogą być tańsze kable to non sens. Boli przede wszystkim cwaniactwo różnej maści oszustów, którzy piszą z kliku kont i dyskutują sami z sobą. Takich wielu jest np na allegro.Tu na forum też takich było nie mało. Dlatego tak nachalne naganianie budzi nieufność i to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury wypisujesz. Kilka razy polecałem polskie kable Enerr i Equilibrium, które też sam używam obok Acrolinków czy MIT-ów ale nigdy nie robiłem tego w tak nachalny sposób. Twierdzenie, że kogoś boli, iż dobre mogą być tańsze kable to non sens. Boli przede wszystkim cwaniactwo różnej maści oszustów, którzy piszą z kliku kont i dyskutują sami z sobą. Takich wielu jest np na allegro.Tu na forum też takich było nie mało. Dlatego tak nachalne naganianie budzi nieufność i to jest normalne.

 

Rozumiem Twoją nieufność bo po ilości postów widzę, że na tym forum jesteś nie od dziś i spotkałeś się z wieloma naciągaczami, ale gdybyś chciał być obiektywny, nie odmawiał byś swojemu koledze Mirkowi ,który nie uległ uprzedzeniom tylko postanowił sam sprawdzić kable. Wypisujesz ile to nie masz zabawek do przesłuchania a trudno Ci poświecić chwile dla tak kontrowersyjnego dla Ciebie produktu?

Gdybym chciał być złośliwy jak TY zapytałbym czy robisz to zarobkowo? Nie chcę Cię urazić tylko proszę abyś podszedł do tematu bez uprzedzeń!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam produkt nie jest dla mnie kontrowersyjny. Nie znam tych kabli. Ale sposób ich "promowania" to już inna kwestia. Mirek jeszcze ich nie testował. Jak przetestuje to zobaczymy, a on miał już wiele wypasów z górnej półki. Ma co prawda ściśle określony gust muzyczny i sprzęt skonfigurowany pod ten gust, ale może właśnie u niego te kable sprawdzą się dobrze. Nie mam żadnych uprzedzeń do produktu, ani tego, ani innych.Pewne rzeczy lubię bardziej, inne mniej, jeszcze innych nie akceptuje. Ale uprzedzeń nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam produkt nie jest dla mnie kontrowersyjny. Nie znam tych kabli. Ale sposób ich "promowania" to już inna kwestia. Mirek jeszcze ich nie testował. Jak przetestuje to zobaczymy, a on miał już wiele wypasów z górnej półki. Ma co prawda ściśle określony gust muzyczny i sprzęt skonfigurowany pod ten gust, ale może właśnie u niego te kable sprawdzą się dobrze. Nie mam żadnych uprzedzeń do produktu, ani tego, ani innych.Pewne rzeczy lubię bardziej, inne mniej, jeszcze innych nie akceptuje. Ale uprzedzeń nie mam.

 

Z tego co pisałeś srebrne kable u Ciebie się nie sprawdzają.Fakt są takie zależności materiałowe, aczkolwiek z tego co mówił Dyzma (ja tego niestety nie słyszałem) srebrne Albedo Metamorphosis zagrały w zbliżonym charakterze jak Sound art . Nie było to porównanie bezpośrednie, dla tego zastanawiam się czy WILE mające 10 czy 12% srebra mogą zagrać podobnie? Może bliżej im do miedzianych kabelków? lub materiał nie ma tak dużego znaczenia?

Jak przesłuchasz kabelki które obecnie Cię zajmują, warto było by to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłeś mnie , a co najwyżej rozsierdziłęś. Ja za swoje słowa też przepraszam . To wynik powyżśzego.

....

Przepraszasz mnie a z drugiej strony znów cos sugerujesz , pisząć o moich (waszych? ) pokrętnych wyjasnieniach . Jakich pokrętnych ? Od początku istnienia tego wątku byłem , jestem i nadal będę szczery do bólu. Dlaczego we wszystkim widzisz jakieś kombinacje i teorie spiskowe ?...

 

jeżeli Cie nie uraziłem tylko rozsierdziłem to bardzo się cieszę ;) na tym forum trzeba mieć sporo dystansu do wszystkiego ;)

 

a co do pokrętnych wyjaśnień - napisałeś, że na forum jesteś około 10 lat !! a wcześniej, że nic nie wiedziałeś o zakładce kluby czy recenzje ... to mi się nie trzyma kupy. Tylko tyle.

 

 

...

Dlaczego wątek został załozony w zakładce high end a nie tu ? Odpowiedz jest banalnie prosta. Nie zagladam zbyt często na forum, wszystkiego nie przeglądam , nie sledzę , nie czytam. Nawet nie wiedziałem ze taka zakładka jak KLUBY istnieje.

Dlaczego High End? Dlatego ,że produkty te w mojej opinii reprezentują taki własnie poziom i tu ich miejsce.

Dlaczego nie zamiesciłem tego w formie recenzji w stosownej zakładce czyli RECENZJE? Nawet nie wiem czy takowa istnieje na tym forum :) nie sprawdzałem . Na HIFI I M istnieje...

 

... ale jesli chodzi o mnie to na tym forum byłem już obecny dawno temu . Nie chce mi się sprawdzać dokładnie ale bedzie to pewnie juz jakieś 10 lat. Mało? ...

 

skończmy jednak ten cały OT i cieszmy się, że polskie kable potrafią się wkomponować w system dużo lepiej niż droga zachodnia konkurencja.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel który ma 12% srebra to inny kabel niż taki, który na 100% srebra. Poza tym materiał przewodnika to tylko jeden z wielu parametrów które w kablach mają wpływ na brzmienie. Ekranowanie, budowa, wtyki to też ważne kwestie.

Ameryki nie odkryłeś . Ja bym powiedział ze miedziany kabel firmy x i takowy firmy y to też inny kabel:)

Poza tym materiał uzyty do budowy przewodu to nie parametr. Jest nim np impendancja przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Cie nie uraziłem tylko rozsierdziłem to bardzo się cieszę ;) na tym forum trzeba mieć sporo dystansu do wszystkiego ;)

 

a co do pokrętnych wyjaśnień - napisałeś, że na forum jesteś około 10 lat !! a wcześniej, że nic nie wiedziałeś o zakładce kluby czy recenzje ... to mi się nie trzyma kupy. Tylko tyle.

Jesteś zbyt podejrzliwy . Zacznij choc troche ufac ludziom. Od kiedy jestem na forum bardzo łatwo sprawdzić . Skoro tak fantastycznie się w nim orientujesz , nie muszę pisać Ci w jaki sposób. Czy chcesz wiezyc czy nie , tak własnie jest i do niedawna ( do momentu gdy ktoś krzyknął by watek tam przenieść i zdaje się był to Jozwa M.) nie miałem swiadomosci istnienia takiej zakładki. Tłumaczyłem dlaczego ale powtórzę. Nie czytam wszystkiego , nie wszedzie zaglądam bo zwyczajnie szkoda mi czasu na to , wolę słuchac muzyki lub czytać prasę.Zagladam tylko tam gdzie temat mnie zainteresuje a takich jest niestety mało.Proszę Cię przestań wietrzyc we wszystkim jakiś podstęp czy przejawy nieuczciwosci. Niczego nie zataiłem , nie wprowadzam nikogo w błąd, poczatku piszę szczerze i bezinteresownie tzn bez jakichkolwiek powiazań z S. Witkowskim czy formą Sound Art - WILE. Zresztą bez problemu mozesz to sprawdzić. O ile dobrze wiem Jozwa Maryn dobrze zna się z panem Witkowskim. Poproś go by zasiegnął informacji na mój temat u samego żródła a więc u S. Witkowskiego. Oczywiscie gdy S. Witkowski odpowie , że jestem tylko klientem który od kilku lat kupuje u niego kabelki , powiesz , ze cos tu smierdzi i na bank prawda jest zupełnie inna:) Od długiego juz czasu nie chcesz przyjąc do wiadomosci , że watek ten załozyłem jako zwyczajny forumowicz a nie naganiacz za czyjeś pieniądze a taka włąsnie jest rzeczywistość:)

 

skończmy jednak ten cały OT i cieszmy się, że polskie kable potrafią się wkomponować w system dużo lepiej niż droga zachodnia konkurencja.

Najwyższy chyba czas. Tyle przepychanek i ch... wie po co?

Myślę , że nie chodzi to o wkomponowanie się bo to nie koniecznie oznacza najwyższą jakość z jaką tu niewatpliwie mamy do czynienia. Myślę że najważniejszym jest aspekt stosunku ceny tych przewodów do jakości jaką oferują. Z niczym innym podobnym w mojej karierze się nie spotkałem i to własnie był głowny powód założenia tego wątku. Wiem , że większosć ludzi bawiących się sprzętem podchodzi do okablowania po macoszemu , z dystansem czy nawet pewną nonszalancją .Wiem też ze nasze społeczeństwo nie należy do najzamozniejszych . Po odkryciu tych kabelków pomyslałem , że dobrze byłoby uswiadomić ich istnienie szerszemu ogółowi , zwłąszcza , że firma Sound Art ( WILE) czy sam S.Witkowski niezbyt zabiegają o to by było coś o nich słychac , czy to na forach czy w samej prasie. Z tego co wiem to ludzie dowiadywali się o nich za pomocą poczty pantoflowej. Ze mna było podobnie i żeby nie chłopaki ze Śremu , nie miałbym o nich pojęcia. Kupiłbym drogie sieciowe które testowałem w tamtym czasie u siebie , kupiłbym Albedo Metamorphosis itd innymi słowy wywaliłbym kupe szmalu na kabelki a tak mam brzmienie na poziomie tego co oferują wspomniane przewody i zaoszczędzone kupe kasy. Jak o tym nie pisać ? Naprawdę moje intencje były szczere .

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam chłopaki odsłuchy ? Testujecie , porównujecie ? Wczoraj XLR i zworki doszły do kolegi DOLUDZI. Za jakies 2 tyg dotrą do niego głosnikowe.Zastanawiająca jest cisza w prasie i brak jakichkolwiek recenzji. Rozumiem ze xlr i głosnikowe to nowosci ale najnowsze sieciowe mają już przynajmniej rok. Ciekawy jestem kto pierwszy odważy się je na łamach prasy przetestować i szczerze wyrazic swoją opinię . Marek Lacki wspominał cos ze przed laty miał okazję posłuchać przy okazji testu interkonektu wraz z droższą konkurencją i , że kabelek ten był zdecydowanie od niej lepszy mimo znacznie nizszej ceny. Dlaczego więc nie pokusił się o oficjalny test?

Jozwa maryn z tego co mi wiadomo ma dobry kontakt z Sound Art ale kabelka żadnego na tapecie nie miał.

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam chłopaki odsłuchy ? Testujecie , porównujecie ? Wczoraj XLR i zworki doszły do kolegi DOLUDZI. Za jakies 2 tyg dotrą do niego głosnikowe.Zastanawiająca jest cisza w prasie i brak jakichkolwiek recenzji. Rozumiem ze xlr i głosnikowe to nowosci ale najnowsze sieciowe mają już przynajmniej rok. Ciekawy jestem kto pierwszy odważy się je na łamach prasy przetestować i szczerze wyrazic swoją opinię . Marek Lacki wspominał cos ze przed laty miał okazję posłuchać przy okazji testu interkonektu wraz z droższą konkurencją i , że kabelek ten był zdecydowanie od niej lepszy mimo znacznie nizszej ceny. Dlaczego więc nie pokusił się o oficjalny test?

Jozwa maryn z tego co mi wiadomo ma dobry kontakt z Sound Art ale kabelka żadnego na tapecie nie miał.

 

Kabelek się wygrzewa pierwszy odsłuch po wpięciu wykonany, ale nie chce się powtarzać,może inne osoby się wypowiedzą. Co do zworek trudno powiedzieć bo wpiłem razem z XLRem nie wiem co jest czyją zasługą?Jak się wygrzeją to zamienię na blaszki i wtedy będę wiedział czy wniosło to jakieś pozytywne zmiany. Czekam na głośnikowe bo te wprowadziły razem z XLRem dopiero rewolucję w moim skromnym systemie.

Sam jestem Ciekawy jak by te kabelki zaistniały w systemie z nieco wyższej półki.Fajnie by było jak by ktoś porównał z uznanymi drutami.

Pozdrawiam.

 

Marek Lacki wspominał cos ze przed laty miał okazję posłuchać przy okazji testu interkonektu wraz z droższą konkurencją i , że kabelek ten był zdecydowanie od niej lepszy mimo znacznie nizszej ceny. Dlaczego więc nie pokusił się o oficjalny test?

Jozwa maryn z tego co mi wiadomo ma dobry kontakt z Sound Art ale kabelka żadnego na tapecie nie miał.

 

Na takie recenzje bym nie liczył bez zabiegania właścicieli WILE nikt tych kabelków ze znanych recenzentów nie weźmie, Lepsze by było jak jeden z kolegów proponował zrobienie sponsorowanego artykułu i puszczenie kilku egzemplarzy na forum.Jest tu wiele osób, które by te kabelki równie profesjonalnie oceniły i było by to na pewno bardziej obiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka słów od kolegi który wygrzewa kable głosnikowe....zdecydowanie kabel gra czarnym tłem....w tym aspekcie jest podobny do Anacondy Z-TRON......duża przestrzeń.....są bardzo szczegółowe.....mają bardzo dobry kontrolowany bas...

w piątek kolega robi porównanie do NBS,a .....napisze kilka zdań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie recenzje bym nie liczył bez zabiegania właścicieli WILE nikt tych kabelków ze znanych recenzentów nie weźmie, Lepsze by było jak jeden z kolegów proponował zrobienie sponsorowanego artykułu i puszczenie kilku egzemplarzy na forum.Jest tu wiele osób, które by te kabelki równie profesjonalnie oceniły i było by to na pewno bardziej obiektywne.

A ja jednak liczę na to , że ktoś z prasy odważy się i wypożyczy kabelki do testu który potem pojawi się w prasie. Pytanie kto zrobi to pierwszy?I nie ważne jaki przewód trafi do testu bo i sieciowe i XLR jak i głosnikowe w mojej ocenie swobodnie i bez problemu obronią się przed konkurencją kosztującą pare razy więcej. Każdy z nich ma niespotykany stosunek jakości do ceny .

Co do artykułu sponsorowanego to trzebaby zamiec na ten temat słowo z S.Witkowskim. Dziwnie to wszystko wyglądą bo patrząć na to z dystansu S.Witkowski w tym temacie zachowuje się tak jakby mu nie zależało lub był nie świadomy wartosci skonstruowanych przez siebie kabelow.Myślę jednak że sytuacja zmieni się na lepsze gdy strona WILE zacznie normalnie działać , a tym bardziej gdy jakiś przewód zostanie oficjalnie zrecenzowany na łamach prasy fachowej.Obawiam się jednak ze ocena może być zaniżona , bo napisanie ze kabelek jest bardzo dobry w swojej cenie to zwykłe zafałszowanie rzeczywistosci.Tu potrzeba czegoś bardziej dosadnego by aspekt cena-jakość określić w pełni obrazowo i uczciwie.

Z tego co mi wiadomo jeden z recenzentów mimo zapowiedzi chęci przetestowania jednego z przewodów, wycofał się potem z tego zamierzenia. Nie będe wskazywał palcem kto. Bardzo zastanawiająca postawa , nieprawdaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka słów od kolegi który wygrzewa kable głosnikowe....zdecydowanie kabel gra czarnym tłem....w tym aspekcie jest podobny do Anacondy Z-TRON......duża przestrzeń.....są bardzo szczegółowe.....mają bardzo dobry kontrolowany bas...

w piątek kolega robi porównanie do NBS,a .....napisze kilka zdań

Ciemne tło , znacznie bardziej zaznaczone niz u konkurencji , to jeden z wyrózniających aspektów wszystkie przewody Sound Art-WILE,począwszy od sieciowych , xlr i na głosnikowych koncząc.

Bezposrednie porównanie sieciowej Shunyaty Anacondy z kabelkiem SA było ogromnym zaskoczeniem . SA wypadł lepiej . Róznica w cenie 10krotna! Jak to okreslić?

Nie wiem na czym polega ten fenomen ciemnego tła , ale testując kolejne wersje sieciowych SA zauważyłem poprawę w tym temacie , gdy nowsza wersja przewodu dostała dodatkowy ekran . Może to zbyt proste tłumaczenie ale wydaje mi się ze cecha ta mocno związana jest ze spobem ekranowania kabelków SA.

 

Mirosław1 , proszę o wiecej szczegółow na temat tych porównan. Anaconda to już bardzo wysoka pólka , nie wspominając o NBS.

 

Nie dajesz za wygraną. Oczywiście zupełnie bezinteresownie.... :-)

A Ty dalej swoje:) Jakaś mania przesladowcza chyba.

Tylko tyle masz do powiedzenia w temacie? Ja zwyczajnie ciekawy jestem opinii innych , zwłaśzcza gdy ktoś porównuje te kabelki do wybornej , renomowanej konkurencji. A wątek do tego celu powstał.I tak, masz rację , zupełnie bezinteresownie.Ile razy ma Ci to jeszcze napisać bys zrozumiał?

Ale jeżeli poprawi Ci to humor to moge napisać , że od kazdej pary sprzedanych kabelków S.Witkowski odpala mi 20% :))) I jak , lepiej się czujesz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał interkonekt za 2 tygodnie więc posłucham i przystąpię do testów.Kable muszą się długo wygrzewać ok.300 godz.

Jestem ciekaw Twojej opinii. Jesli kabelki są nowe to wygrzewanie obowiązkowe.

 

Czy właściciel tłumaczył dlaczego kable mają się wygrzewać 300 godzin ??

A czy musi to tłumaczyc? Faktem jest ze po pewnym czasie nowy kabel zaczyna zmieniać brzmienie systemu na lepsze a więc wygrzewanie w tym przypadku jest ważne. Jeśli chcesz fachowego wytłumaczenia tego fenomenu zadzwon sobie do konstruktora.

Kabelki Albedo w równie wyrażny sposb jak Sound Arty są podatne na ten proces.Wiem bo przetestowałem prawie wszystkie modele a kilka uzywałem przez parę lat.

 

Jestem ciekaw Twojej opinii. Jesli kabelki są nowe to wygrzewanie obowiązkowe.

 

Faktem jest ze po pewnym czasie nowy kabel zaczyna zmieniać brzmienie systemu na lepsze a więc wygrzewanie w tym przypadku jest ważne. .

Oczywiscie mówię tu o przewodach Sound Art a nie generalnie o wszystkich kabelkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, że kable muszą się "wygrzać" i "ułożyć w systemie" - ale 300 godzin ??

W przypadku ALbedo przełomowy moment w transformacji brzmienia zauważyłem po około 150 godzinach . Kolejny postęp w jakości sygnału zauważalny był po jakiś 250-300 godzinach. Podobnie jest w przypadku przewodów Sound Art z tym że głosnikowy potrzebuje jeszcze więcej czasu . Myslę ze nawet około 400godzin. Zaznaczył to też sam konstruktor a i mnie udało się zaobsrwowac ten fakt , a raczej usłyszeć. Oczywiscie nie mierzę dokłądnie godzin jakie upływają mi na odsłuchach , wiec wartosci te sa podane w przybliżeniu.

 

W przypadku Albedo zmiany nastepujące w procesie wygrzewania były zadzwiające , bo dzwięk potrafił ewoluować jakosciowo podczas jednego kilkugodzinnego odsłuchu. Bardzo dziwne , ale doswiadczyłem tego w przypadku Versusa i Metamprphosis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.