Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie natomiast interesuje porównanie brzmienia monitorów BMN z Chario Delphinus lub Linx.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast interesuje porównanie brzmienia monitorów BMN z Chario Delphinus lub Linx.

 

W porównaniu do BMN-ów Chario ma więcej basu. Uważam, że w wykonaniu Chario bas jest misiowaty, BMN-y lepiej go kontrolowały i różnicowały. Średnica w BMN prawdziwsza, Chario ją koloruje. Wysokie podobne. Jednych i drugich słuchałem na tym samym systemie u siebie w domu. BMN-ów chętnie posłuchałbym jeszcze raz po zmianie wzmacniacza, choć monitorki, które mam teraz, raczej zmienię na tego samego producenta w większej skali, chyba,że znajdę coś co dorzuci do tego stylu ekspresję koncertu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim systemie porównywałeś te monitory?

 

Ja potrzebuję monitorów do zestawu Abrahamsena, a więc raczej zestawu ciepłego.

Dużo słyszałem o dobrym zgrywaniu się z nim Chario i miałem okazję ich posłuchać, ale niestety tylko w salonie (nie wypożyczają do odsłuchów) więc moja opinia nie jest skrystalizowana.

 

Chyba wypożyczę BMN-y, bo jestem ciekaw ich brzmienia.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała informacja dotycząca serii B i F. W kolumnach z tych serii będą już stosowane głośniki Scan Speaka z komorą tlumiacą i podwójnym magnesem. Niestety ceny też nieco podskoczą z tego tytułu.

 

 

Chyba wypożyczę BMN-y, bo jestem ciekaw ich brzmienia.

Zachęcam, doświadczenie jest bez cenne, nawet jak nie trafią w gust.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie BMN S2.

 

Odsłuchy BMN-ów i Chario odbywały się na, Atoll CD100se oraz IN100se. BMN-ów słuchałem tylko w swoim systemie. Chario również na innych wzmacniaczach, np. Leben czy Accuphase w salonie - wrażenia te same. Zabrałem je do domu ponieważ internet chórem pieje, że Atoll + Chario Delphinus się świetnie zgrywa. Internet jedno, a życie swoje :)

 

W związku z powyższym mój wpis również proszę traktować z przymrużeniem oka i sprawdzać samodzielnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety S1 się u mnie nie sprawdziły.

W moim systemie oraz akustyce i ustawieniu brak basu. Coś tam zaczęło się pojawiać przy wyłączeniu saund direct i przekręceniu pokrętła bas na maxa na wzmacniaczu albo w utworach gdzie ma mocne zejście albo podbicie. Moje monitory wtedy już buczą. Tu była ładna kontrola ale są sytuację ekstremalne. Średnica bardziej wyrazista naturalna. Wysokie potrafią zakłóć w uszy. Ogólnie duża rozdzielczość ale kosztem natarczywości. Moje zensory nie są tak rozdzielcze ale widocznie łagodzą przekaz. Dźwięk może jest przymglony ale przyjemniejszy w odbiorze.

Moim zdaniem S1 to kolumny do systemu z mocnym basem i łagodną górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie z tym basem, u mnie czasem jest aż nadto, choć u mnie stoją nieco za blisko tylnej ściany, no i mam podlogowki. A czym je napedzasz tak z ciekawości.

 

Średnica bardziej wyrazista naturalna. Wysokie potrafią zakłóć w uszy. Ogólnie duża rozdzielczość ale kosztem natarczywości. Moje zensory nie są tak rozdzielcze ale widocznie łagodzą przekaz.

U siebie miałem podobnie na początku, ale po dwóch h grania i wpięciu z powrotem Kefow nie chciałem już ich słuchać, dźwięk jak zza koca.

Na początku brakowało mi trochę basu, ale głośniki musiałby się wygrzac. Primare słynie z ostrej góry (bynajmniej tak piszą), ale u mnie nie ma żadnej ostrości, choć jest jej nieco więcej niż na inncyh wzmakach jakie miałem.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas się nieco wzbudza, fizyki się nie oszuka. Ale już pisałem o tym wcześniej. Kolumny są wentylowane charakterystycznie i to z dwóch stron. Bas nie ma takiego ciśnienia i nie dudni nawet przy dość bliskiej odległości sciany tylnej. W porównaniu do KEF R300 jest duża różnica, mimo że to monitor na mniejszym głośniku dudnil i bas byl twardawy.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolumny bmn zakupiłem w połowie września ,pierwszy raz nie są najsłabszym punktem zestawu stereo ,przerosło to moje oczekiwania, nie sądziłem że będzie aż tak dobrze ,kolumny grają rewelacyjnie ,najbardziej cenie sobie w nich to że nawet przy cichym graniu jest efekt głębi ,kolumny bronią się same ,jest to opisane w tym klubie ,mają takie zarzuty typu że ponoć w środku nie wyglądają nie bardzo ,głośnik wysokotonowy jest za bardzo oddalony od basowego ,fajnie że tylko tyle .może i tak, ale co z tego jak grają świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Oficjalnie chyba mogę napisać że BMNy elegancko zgrywają się z Atollem. Słucham od kilkunastu dni IN200 i to chyba jest najlepsze połączenie jakie słyszałem. Ja preferuję nieco miększe granie z delikatnie cofniętym środkiem więc dalej zostaję z Primare i32, ale kilka dni konfrontowałem oba wzmacniacze aż mnie od tego wszystkiego głowa rozbolała. Nie mogłem się zdecydować co wybrać. Ostatnio to jakieś cuda na kiju, im brzydze klocki tym fajniej grają.

 

ac1091623356d1c0412f0ef7abee77b0_1.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.