Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

W dniu dzisiejszym dotarli do mnie nowi ”goście”

Kolumny F2 po upgradzie do najnowszej wersji s2 II , z kopułką wysokotonową Scan-Speak Classic D2905/930000 .

Dam im oczywiście kilka dni i napiszę parę słów na zimno chodź już trzeba przyznać, że zapowiada się baaardzo ciekawie :)

 

Pozdrawiam

post-51948-0-31501300-1516299453_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posłuchałem już przez kilka dni kolumn S2 II, więc napiszę co nieco.

Opiszę odnosząc się do wersji F2, którą wcześniej użytkowałem i "uprgadowałem" . (zbyt długo nie wytrzymałem z wiedzą, że może być jeszcze lepiej )

Jeśli chodzi o sygnaturę brzmienia kolumny wypadają bardzo podobnie. Nisko schodzące, odpowiednio mocno zaznaczone niskie tony, przyjemna plastyczna średnica i dobrze wkomponowana, aksamitna góra .

Natomiast jeśli chodzi o samą jakość brzmienia, różnicę słychać w każdym paśmie. S2 II grają przede wszystkim przestrzenniej, szczegółowiej i z większą dynamiką . Dużo lepiej pokazują wszelkie smaczki i różnicują barwę poszczególnych instrumentów . Tworzą bardzo przyjemny klimat , można słuchać i słuchać . To co jeszcze szczególnie przykuło moją uwagę to niezwykle naturalne oddannie wokali oraz ilość detali wyciąganych przez kopułkę przy stronieniu do jakiejkolwiek natarczywości . Kolumny idealnie wpasowały się w mój gust.

 

Pozdrawiam

Krystian

Edytowane przez tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że tak...stosunkowo największa poprawa zdecydowanie na górze.

Jednakże seas również dał sporo dobrego dla reszty pasma, najbardziej przykuło moją uwagę "różnicowanie" barwy wokali,wybrzmień instrumentów, lepsza artykulacja. Na SS discovery pewnych rzeczy nie słyszałem, były bardziej zlepione, nie były tak wycięte, nie ten oddech, nie ta barwa. Oczywiście w skali byłaby to pewnie zmiana rzędu około 20 % (tak strzelam żeby zobrazować) bo wcześniejsze nie grały przecież wcale źle.

Natomiast jak wspomniałem wcześniej góra jeszcze bardziej się zmieniła, szczególnie kultura grania i szczegółowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. nie do końca, gdyż grają nie tylko głośniki ale skrzynki, przewody , zwrotnica, itd..najlepszy głośnik nie zagra gdy będzie miał "nieodpowiednie" otoczenie..

 

ps. z ocenianiem tej zmiany to poczekaj z 2-3 tygodnie by się głośniki rozgrzały.. wcześniej nie m sensu ich oceniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, końcowy efekt jak zagra kolumna zależny jest od całego projektu...elementów które występują po drodze od terminali do przetworników,samej obudowy itd..

Przy upgradzie F2 ulepszono również zwrotnice i okablowanie wewnętrzne .

Edytowane przez tecnoselfrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że temat BMn-ów się rozwija. Ja w przypływie chwili kupiłem kolumny DIY na głośnikach Seasa i Vifa - identyczne jak w modelu BMN FX2. Ogólnie jestem zadowolony, ale zastanawiałem się czy ta seria FX2 zagrałaby lepiej niż te moje DIY. Może ktoś w okolicy Krakowa posiada takowe kolumny i możliwy byłby odsłuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś model z oferowanych podłogówek charakteryzuje się bardziej ocieplonym dźwiękiem, z nienatarczywą górą i dociążeniem?

Żeby dobrze się zgrało z Yamahą 803d.

 

Dźwięk który opisujesz wpsisuje się właśnie w kanon firmowego grania bmn .

Podłogówek nie słyszałem ale zarówno F2 jak i S2 II grają właśnie mocną, plastyczną średnicą, aksamitną górą i przyjemnie podkreślonym basem .

Podobno jak wspomniał ktoś wcześniej, Pan Bogdan dysponuje właśnie elektroniką Yamahy, więc myślę, że warto byłoby spróbować i chociaż wypożyczyć któryś model . (oczywiście odpowiedni do metrażu i portfela :) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest tak źle?

Widziałem na zdjęciach, że masz podobną przestrzeń do mojej, też mam opcję ustawienia kolumn, jak ty.

Czy w takim układzie nie cierpi bas i scena? Grałoby to z Yamahą 803d, do której się przymierzam.

Szkoda, że z Wrocławia kawałk na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest tak źle?

Widziałem na zdjęciach, że masz podobną przestrzeń do mojej, też mam opcję ustawienia kolumn, jak ty.

Czy w takim układzie nie cierpi bas i scena? Grałoby to z Yamahą 803d, do której się przymierzam.

Szkoda, że z Wrocławia kawałk na odsłuch.

Ja mam tylko 15m2. Bas trochę się wzbudza, wiadomo. Bliskość ścian. Ale jest sporo lepiej jak przy klasycznych otworach BR z tyłu. Dużo też zależy od realizacji nagrań.

 

chetnie bym takie s2 posluchal, ma to wogole ktos w Krakowie ?

Wypozycz za free.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.