Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tzn. że na porównanie pomiarowe też? ;)

Z dziką rozkoszą. Pomiar jest obowiązkowy. Chętnie zmierzę dokonania miszcza.

Na razie nawet zdjęcia własnego pokoju boi się wkleić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie za co ...siedzę cicho ..na akustyce się przecież nie znam ;)

Marka Levinsona na Alibabie zamówiłem już cały kontener;)

 

..odpowiem podobnie..a mnie za co...na akustyce się przecież nie znam ;-)

ale idąc tym tropem że tak się wyrażę...krąg się zacieśnia ;-)

zaczekajmy co odpowie nookie736.....kogo miał na myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się kilka książek przeczytać

Drogi Arczi87.

Potrzebowałeś dwóch dni żeby się dokształcić.Czytąjac tych parę książek stałeś się fachowcem w dziennie akustyki. Nasuwa się pytanie ,czy robiłeś to ze zrozumieniem , czy może twoją czujność i skupienie przesłaniał obraz Szymona i jego dyfuzory, a żadna wiedza która była zawarta w tych książkach po prostu nie mogła się przebić do twoich neuronów zainfekowanych wirusem ,,szymonium''. ( wpis obraźliwy )

A tak na poważnie, po tylu waszych atakach , próbach zdyskredytowania osoby Szymona na różnych płaszczyznach audio , jakimś dziwnym trafem , nie zabrała głosu ani jedna osoba która by była niezadowolona z usług tudzież porad Szymona.

Chcecie wylewać pomyje na Szymona , to stańcie się ofiarami jego herezji . Skorzystajcie z jego usług , wykonajcie swoje pomieszczenie według Jego koncepcji, na końcu (o zgrozo) zapłaćcie . I wtedy dostaniecie wszysto; pomiary , parametry , ale przede wszystkim prawo do wypowiedzi w temacie . A tak to tylko zwykły hejt,hejt i jeszcze raz hejt.

Ciał zazdrośnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziką rozkoszą. Pomiar jest obowiązkowy. Chętnie zmierzę dokonania miszcza.

Na razie nawet zdjęcia własnego pokoju boi się wkleić :)

 

Strach, bo zaraz zaczniesz kopiować.;)

- Na początek zmierz i zinterpretuj swoje dokonania.

I nie bój się też wkejać tych pomiarów i pokazywać ich ludziom, bo póki co, dywagowanie- zazwyczaj szydzenie i dyskredytowanie (głównie właścicieli) systemów i dźwięku na podstawie zdjęć, marek i cennika to Twoje ulubione zajęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach, bo zaraz zaczniesz kopiować.;)

Tego typu wpisy z pewnością zachęcą mnie żebym dzielił się za darmo swoim wieloletnim doświadczeniem. Jak ktoś ma odwagę to zapraszam do bezpośrednich porównań swoich systemów.

Reszta musi się obejść smakiem. Póki co czekam na jakiekolwiek konkrety, zdjęcia lub prezentację dokonań własnych szanownego miszcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w projektowaniu dyfuzorów rozróżniasz coś takiego jak diffusion, scattering i absorption.

Piszesz o pochłanianiu przez rezonator a podajesz w ofercie dyfuzora ? Kręcisz i to strasznie.

Więc kilka postów wyżej wskazałem że przedstawiony dyfuzor kończy swoje działanie w okolicy 1,3 KHz.

Temat dyfuzora jak dla mnie jest jasny. Żadne 300Hz -17KHz tylko 1,3KHz -17KHz

 

 

 

Dolnej granicy działania czego? Dyfuzor masz policzony, jeśli chodzi o rezonator z płytą perforowaną też masz podany przedział w którym należy oczekiwać jego działania.

Rozróżniajmy absorpcję od rozproszenia czoła fali, dwa zupełnie inne zjawiska.

 

Rozmawiam z tobą konkretnie i merytorycznie, więc skoro wskazuje ci nadużycia których dokonujesz, to wypadało by się do tego ustosunkować.

Jeśli nie stanowi to problemu to jestem otwarty na merytoryczną dyskusję.

Sam sobie strzeliłeś w stopę wklejając przewidywany zakres pracy rezonatora realnie od 200Hz. W specyfikacji nie ma mowy o jednym parametrze a jedynie o działaniu całego zespołu hybrydowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedna rzecz....gdzie się podział autor wątku

jak zabradziażył hulaka w klubie GO GO (zazdroszczę) ;-) .....to trza coś tu zrobić

bo chyba rozmowa o akustyce już za daleko zabrnęła ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

zastanawia mnie jedna rzecz....gdzie się podział autor wątku

jak zabradziażył hulaka w klubie GO GO (zazdroszczę) ;-) .....to trza coś tu zrobić

bo chyba rozmowa o akustyce już za daleko zabrnęła ;-)

No właśnie ;)

Gdzie jest Plastik????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz drogi Plastik oczekuje na cofniecie ograniczenia zamieszczania wpisów, spowodowanego dosłownym potraktowaniem nieprzemyślanego wpisu przez moderatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziką rozkoszą. Pomiar jest obowiązkowy. Chętnie zmierzę dokonania miszcza.

Na razie nawet zdjęcia własnego pokoju boi się wkleić :)

 

Widzisz, Ty używasz określeń typu "miszcz", że bojaźliwy ze mnie człowiek itd. Jak zwykle jesteś złośliwy i mało konkretny.

Oczekujesz zdjęć, bo szukasz zaczepki a rozmawiamy o sprawach czysto inżynieryjnych.

Skoro lubisz się tytułować akustykiem, to powinieneś wiedzieć jak wygląda raport z realizacji adaptacji.

Jest na forum jeszcze osoba która zajmuje się zawodowo adaptacjami i daje gotowy raport w internet do każdej realizacji. Naprawdę wiele mógłbyś się nauczyć.

Nie będę mu robił reklamy, bo nie o niego chodzi a o twoje podejście.

Kiedy Ci wytykam błędy, to prosisz o zdjęcia mojego pokoju. Pytam się po co, twoje błędy mają związek z moim pomieszczeniem?

U mnie nic nie robiłeś, więc po co ci te zdjęcia?

 

Potrzebowałeś dwóch dni żeby się dokształcić

Generalnie czułem się zawiedziony brakiem twojej obecności. Masz w zwyczaju bronić szymona własną piersią, a już szczególnie w temacie adaptacji. Pomijam już założenie konta, które zbiegło się z akcją promocyjną usług szymona. No ale możemy uznać, że mamy komplet gości, pamiętaj by klaskać wedle wskazań batuty.

 

Schlebia mi założenie, że wiedzę z dziedziny akustyki przyswoiłem w dwa dni. Muszę się przyznać wszystkim, że zajęło mi to dużo więcej czasu. Mimo wszystko skoro płacisz za te usługi, to nie masz jakichkolwiek kompetencji, by oceniać moją wiedzę. No chyba że macie zbliżone ale w twoim przypadku korzystnie jest przyjąć pierwsze stanowisko. Naturalnym działaniem jest, że zleca się rzeczy na których się nie zna. W moim mniemaniu fachowcom. Obecnie staram się dociec fachowości twojego kompana, ale o tym później.

 

A tak na poważnie, po tylu waszych atakach , próbach zdyskredytowania osoby Szymona na różnych płaszczyznach audio , jakimś dziwnym trafem , nie zabrała głosu ani jedna osoba która by była niezadowolona z usług tudzież porad Szymona.

Chcecie wylewać pomyje na Szymona , to stańcie się ofiarami jego herezji . Skorzystajcie z jego usług , wykonajcie swoje pomieszczenie według Jego koncepcji, na końcu (o zgrozo) zapłaćcie . I wtedy dostaniecie wszysto; pomiary , parametry , ale przede wszystkim prawo do wypowiedzi w temacie . A tak to tylko zwykły hejt,hejt i jeszcze raz hejt.

Ciał zazdrośnicy.

 

To w jaki sposób zaczynasz rozmowę, pozwala stwierdzić że mało poważny z ciebie człowiek. Więc stanowczo się zagalopowałeś, pamiętaj że robiąc chlew nie wypada gości uczyć manier. Wszystko co może zrobić konsument to zagłosować swoim portfelem, może niechęć płacenia za te usługi jest pewną formą manifestacji. Kuriozalne jest kierowanie w moją stronę takiej sugestii, równie dobrze mógłbym te pieniądze wyrzucić.

 

Tego typu wpisy z pewnością zachęcą mnie żebym dzielił się za darmo swoim wieloletnim doświadczeniem. Jak ktoś ma odwagę to zapraszam do bezpośrednich porównań swoich systemów.

Reszta musi się obejść smakiem. Póki co czekam na jakiekolwiek konkrety, zdjęcia lub prezentację dokonań własnych szanownego miszcza.

 

Problem obecnie polega na tym, że szereg przekłamań, niedopowiedzeń i braku jakichkolwiek twardych danych, powodują, że wiele osób ma wątpliwości co do twojego wieloletniego doświadczenia, że o tytule akustyka nie wspomnę. Masz niebywałą okazję do zareklamowania swoich kompetencji w tym zakresie.

 

 

Sam sobie strzeliłeś w stopę wklejając przewidywany zakres pracy rezonatora realnie od 200Hz. W specyfikacji nie ma mowy o jednym parametrze a jedynie o działaniu całego zespołu hybrydowego.

 

Czyli na cały szereg przekłamań, które zostały tutaj przytoczone piszesz o strzale w stopę. Dalej o tej hybrydzie piszesz i powoli robi się komediodramat. Już ustaliliśmy że pudło z płytą perforowaną, rdzeniem z pianki i postawionym na nim dyfuzor, to żadna wielka hybryda.

 

Już Ci wytknąłem błędy, więc nie zasłaniaj się i nie rób uników. Napisz jak człowiek i pokaż kunszt inżyniera akustyka. Przecież jeśli pisze nieprawdę, to masz niebywałą okazję, by to udowodnić.

 

Problem jest taki, że masz słabe pojęcie na ten temat, a kolega tylko głośno klaszcze. Problem jest taki, że nie wszyscy dają się złapać na amatorkę za grubą kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi czekam nieustannie na foty Twojego systemu. O cudze pomieszczenia i pieniądze się nie martw. Bo jak widać najbardziej Cię boli, że ktoś ma :)

Uznajmy, że się nie znam i będziesz zadowolony. Nie pisz, nie kupuj, nie martw się moją skromną osobą, jakoś będę z tym musiał żyć :) Przecież tutaj chodzi wyłącznie o zasrywanie wszystkiego z czym mam kontakt. Najgorsze, że polecane przeze mnie sprzęty i rozwiązania grają wybornie i nie macie jak się do tego dobrać. Na każdą propozycję porównań łeb w piasek i dalsze pitolenie.Zaproś do siebie, chętnie liznę prawdziwego hajenda! Zwykła żółć i polaczkowatość aż się wylewa. Co niezmiernie mnie bawi. Dzisiaj miałem 6 telefonów od audiofilii, którzy mają z Was istne zrywania boków. Teraz możesz przedstawić własne dokonania, kolegów trolli też zachęcam do czynnego udziału i dzielenia się swoimi pokojami. Z pewnością jest czym się pochwalić hi hi hi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, co się dziwisz chłopakowi, że chce pomiarów.

Jeden nie wierzy w napis " made in Austria", drugi w zapewnienie o wybornym graniu.

Takie teraz z ludzi niedowiarki, że chcą wszystko czarno na białym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perfidne trolle "zaatakowały" biednego Szymona "lajkami" niewygodnych dla niego postów ...

wstydzicie się!

 

a tak na poważnie to pomiarów żadnych nie ma, Szymon już wcześniej stwierdził (w klubie wiadomych kolumn), że działanie jego ostatniego ustroju znacznie przerosło oczekiwania (że sam jest tym zaskoczony),

tzn. gdyby były pomiary to wiedziałby czego może się spodziewać a, że nie było to wyszło jak wyszło ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam bo wymaga to naprawdę dużej ilości pracy, więc gratuluję zapału. Widać że lubisz to hobby,

To nie jest tak jak się z pozoru wydaje. To nie jest moje hobby. Praca w drewnie nie jest łatwa, jest niebezpieczna, sporo odpadów, dużo pyłu. Wszystko wykonuję na dość prymitywnej pile tarczowej stołowej z blatem 50x60cm. Zapał nachodzi mnie od czasu do czasu i jest spowodowany raczej tym, że to, co można kupić nie spełnia moich wymagań. Dyfuzor rozpraszający np. 2 D,1D Schroedera na rynku są zbyt płytkie(10 cm), ze sklejki 3-4 mm, zbyt lekkie(do 30 kg) To są raczej atrapy. Dyfuzor musi być bardzo ciężki, głęboki(minimum 15 cm) i bardzo sztywny by nie wpadł w rezonans i dźwięk nie przelatywał przez niego jak nóż przez masło. Robię to ze sklejki 9 mm(szkielet) i tył i elementy zaślepiające studnie/kanały/szczeliny z 12 milimetrowej sklejki.Waga 120X120 cm to 60 kg. Wszystko jest sklejone i skręcone śrubami co 5 cm.

 

Jeśli się nie mylę, to skorzystałeś z gotowych listw z podwójnym rowkiem, 3 studnie z 5 na listwie posiadają, tę samą wysokość.

Nie ma gotowych listew z rowkami, nie ma czegokolwiek gotowego na rynku do zastosowania, trzeba wszystko wyciąć i wyfrezować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-18481-0-79459900-1494315306_thumb.jpg

 

Takich szczelin trzeba było wyciąć 3150 które muszą idealnie do siebie pasować(do 2D). Wyfrezować dwa rowki w 200 metrach by stworzyć minidyfuzory które są w każdej szczelinie(1D).1400 elementów zaślepiających kanały 2D.

 

post-18481-0-29431100-1494316493_thumb.jpg post-18481-0-58743100-1494316550_thumb.jpg post-18481-0-36477600-1494316588_thumb.jpg

 

Odnoszę wrażenie, że podszedłeś do tego fraktala dość "twórczo" ;) jeśli chodzi o sekwencję. Nie chciałeś skorzystać z gotowych sekwencji lub ewentualnie wyliczyć samodzielnie?

 

Właśnie wykorzystano gotowe sekwencje z czegoś takiego(poniżej) tylko użyto grubszych materiałów. Boki są 2 centymetrowe gdyż to ma wisieć na suficie i na 1,25 by się urwało. Szczeliny są 2 centymetrowej szerokości, sklejka tu to 8 mm, tył i minidyfuzory w każdej szczelinie(36) 12 mm. Identycznych sekwencji jest 6. Całość 124X124 cm.

 

post-18481-0-31941400-1494317293_thumb.jpg

Miało być tak ale wyfrezowanie mninidyfuzorów okazało się zbyt trudne i szerokość szczeliny byłaby większa.

post-18481-0-37558900-1494318137_thumb.gif

 

To wszystko wymaga wręcz tytanicznej pracy jeśli nie posiada się typowego warsztatu zawodowego stolarza i straszliwej cierpliwości. Nie polecam zabieranie się za taką robotę. SKy Liny też są makabryczne do roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak jak się z pozoru wydaje. To nie jest moje hobby. Praca w drewnie nie jest łatwa, jest niebezpieczna, sporo odpadów, dużo pyłu. Wszystko wykonuję na dość prymitywnej pile tarczowej stołowej z blatem 50x60cm. Zapał nachodzi mnie od czasu do czasu i jest spowodowany raczej tym, że to, co można kupić nie spełnia moich wymagań. Dyfuzor rozpraszający np. 2 D,1D Schroedera na rynku są zbyt płytkie(10 cm), ze sklejki 3-4 mm, zbyt lekkie(do 30 kg) To są raczej atrapy. Dyfuzor musi być bardzo ciężki, głęboki(minimum 15 cm) i bardzo sztywny by nie wpadł w rezonans i dźwięk nie przelatywał przez niego jak nóż przez masło. Robię to ze sklejki 9 mm(szkielet) i tył i elementy zaślepiające studnie/kanały/szczeliny z 12 milimetrowej sklejki.Waga 120X120 cm to 60 kg. Wszystko jest sklejone i skręcone śrubami co 5 cm.

 

 

Nie ma gotowych listew z rowkami, nie ma czegokolwiek gotowego na rynku do zastosowania, trzeba wszystko wyciąć i wyfrezować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-18481-0-79459900-1494315306_thumb.jpg

 

Takich szczelin trzeba było wyciąć 3150 które muszą idealnie do siebie pasować(do 2D). Wyfrezować dwa rowki w 200 metrach by stworzyć minidyfuzory które są w każdej szczelinie(1D).1400 elementów zaślepiających kanały 2D.

 

post-18481-0-29431100-1494316493_thumb.jpg post-18481-0-58743100-1494316550_thumb.jpg post-18481-0-36477600-1494316588_thumb.jpg

 

 

 

Właśnie wykorzystano gotowe sekwencje z czegoś takiego(poniżej) tylko użyto grubszych materiałów. Boki są 2 centymetrowe gdyż to ma wisieć na suficie i na 1,25 by się urwało. Szczeliny są 2 centymetrowej szerokości, sklejka tu to 8 mm, tył i minidyfuzory w każdej szczelinie(36) 12 mm. Identycznych sekwencji jest 6. Całość 124X124 cm.

 

post-18481-0-31941400-1494317293_thumb.jpg

Miało być tak ale wyfrezowanie mninidyfuzorów okazało się zbyt trudne i szerokość szczeliny byłaby większa.

post-18481-0-37558900-1494318137_thumb.gif

 

To wszystko wymaga wręcz tytanicznej pracy jeśli nie posiada się typowego warsztatu zawodowego stolarza i straszliwej cierpliwości. Nie polecam zabieranie się za taką robotę. SKy Liny też są makabryczne do roboty.

Do Czech robiliśmy takie wypełnienia fraktali. Było sporo roboty. Trzeba mieć wysokiej jakości, suche drewno liściaste bez sęków.

Jak Cię temat interesuje to mogę zrobić zdjęcia tego samego elementu wykonanego z różnych gatunków drewna.

post-58347-0-03827400-1494335817_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię temat interesuje to mogę zrobić zdjęcia tego samego elementu wykonanego z różnych gatunków drewna.

Załączone miniatury

 

Precyzja wykonania bardzo wysoka i świadczy o użyciu CNC. Nie szukałem nawet do tego dostępu. Po prostu manufaktura. Głupota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzja wykonania bardzo wysoka i świadczy o użyciu CNC. Nie szukałem nawet do tego dostępu. Po prostu manufaktura. Głupota?

We wszystkim liczy się przede wszystkim pasja. Przy ustrojach, które działają naprawdę wysoko trzeba zachować szczególną uwagę na dokładność wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na cały szereg przekłamań, które zostały tutaj przytoczone piszesz o strzale w stopę. Dalej o tej hybrydzie piszesz i powoli robi się komediodramat. Już ustaliliśmy że pudło z płytą perforowaną, rdzeniem z pianki i postawionym na nim dyfuzor, to żadna wielka hybryda.

 

Już Ci wytknąłem błędy, więc nie zasłaniaj się i nie rób uników. Napisz jak człowiek i pokaż kunszt inżyniera akustyka. Przecież jeśli pisze nieprawdę, to masz niebywałą okazję, by to udowodnić.

 

Problem jest taki, że masz słabe pojęcie na ten temat, a kolega tylko głośno klaszcze. Problem jest taki, że nie wszyscy dają się złapać na amatorkę za grubą kasę.

Tyle teorii osób, które nigdy moich ustroi ani adaptacji na oczy nie widziały.

A teraz...RZECZYWISTOŚĆ

 

Polecam przeczytać kilka razy opinię osoby, jednej z najbardziej osłuchanych na tym forum i nie tylko. Z szczególnym uwzględnieniem zakresu basowego, na które moje hybrydy fraktalne mają ponoć nie działać :)

Życzę miłej lektury, mniej żółci i więcej chęci poznania innowacyjnych rozwiązań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę miłej lektury, mniej żółci i więcej chęci poznania innowacyjnych rozwiązań.

 

Wprawdzie nie jestem zwolennikiem nieustannego wychwalania swoich rozwiązań które kolega uprawia, tym niemniej muszę obiektywnie przyznać, że podoba mi się, że dokonał kolega znaczącej zmiany adaptacji akustycznej w pokoju Rafała, tak żeby mógł się w końcu cieszyć wysokiej jakości dźwiękiem. Niezależnie od rozmaitych złośliwostek, które tu wymienialiśmy to co widziałem na zdjęciach jest naprawdę dużo lepsze a przede wszystkim pasujące do specyfiki jego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiążę i ja, ponieważ wczoraj miałem przyjemnośc przez całkowity przypadek nie tylko obejrzeć ten pokój ale nawet posłuchać. Choc tylko kilku kawałków. Ale to w zupełności wystarczyło. Więcej albo w Klubie Studio 16Hz albo szerzej na moim blogu.

 

PS. widzę, że do klubu Szymon juz podlinkował.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek wpadłem dzisiaj na takie cuś:

 

 

FW_%2528C13_C14_Oyaide%2529_1_111.JPG

 

 

 

Tadaaaaam:

 

381725d1463569918-innmat-hva-du-vil-11.jpg

 

 

Opis:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

410 USD.

 

:)

 

 

BTW zdjęcie porno podlinkowane z norweskiego forum, z wątku pt. Innmat.. Hva du vil !!! czyli po naszemu Flaki .. Co chcesz !!!!! Czyli ichnie czarno na białym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesli decyzja będzie na tak to na pewno zrobić kompleksową akustykę.

 

Czyli nie ma jakichkolwiek kompromisów dotyczących jeszcze innej estetyki jeśli się chce mieć dźwięk z prawdziwego zdarzenia. Wszystkie pozostałe obrazy muszę wypieprzyć. Wszystkie płyty z regałami również, usunąć klimatyzację, zabudować dyfuzorami okno na ślepo. Wydawało się że pewien kompromis jest możliwy, a tu nic z tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomimo zastosowania kompletnej korekty akustyki, kolumny muszą nadal stać na środku pokoju?

 

Kolumny wg pewnych teorii nigdy nie powinny stać w 1/2 i 1/4 długości pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomimo zastosowania kompletnej korekty akustyki, kolumny muszą nadal stać na środku pokoju?

Kolumny stoją dokładnie 1,5m od ściany tylnej czyli na 1/3 długości pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi czekam nieustannie na foty Twojego systemu. O cudze pomieszczenia i pieniądze się nie martw. Bo jak widać najbardziej cię boli, że ktoś ma :)

 

Ale co Ty chcesz od mojego systemu. Czy ja twierdzę że mam lepszy, droższy fajniejszy? Już ustaliliśmy, że twój system pomieszczenie jest najlepsze. Co do kasy, to z założenia są tacy co mają jej mniej i tacy co mają jej więcej. Nie wiem nad czym się tu rozwodzić. Dla pocieszenia powiem ci, że masz zapewne więcej niż ja, więc możemy też ten temat zamknąć. Chyba że wedle twojej metodologi będziemy, wrzucać zdjęcia rachunków bankowych ?

 

Przypomnę, że sprawa tyczy się adaptacji akustycznej, która jest najlepsza mimo braku jakichkolwiek twardych danych. To że się podoba ok, już kiedyś w dziale akustyka napisałem, że wygląda ładnie. Ale na temat dźwięku więcej mówią pomiary niż zdjęcia pokoju. Jak wskazałem ci że podane parametry mijają się z wyliczeniami wedle których były robione zabawki, to dalej nie masz ochoty postawić sprawy czarno na białym. Tylko szukasz wykrętów.

 

Kwestia którą tutaj poruszamy, jest jasna. Zrobiłeś sobie z forum wielki baner reklamowy. Dodatkowo naciągasz parametry swoich zabawek, a jak masz coś komuś udowodnić, to szukasz wykrętów i zdjęć mojego domu. Gdybyś wobec siebie był taki konkretny, jak do szukania problemów u innych producentów jajon, lampizator?

 

Przecież tutaj chodzi wyłącznie o zasrywanie wszystkiego z czym mam kontakt

Zupełnie nic nie wynosisz z dyskusji, nawet w KAiM dali ci sugestię, że jak chcesz się ścigać, to musisz zmienić wątek (tak, tak zdarza nam się czytać te same tematy).

Tu nie chodzi o ciebie personalnie, bo dla mnie jesteś zupełnie obcy. Tylko o to że sam dowalasz innym firmą a nie jesteś taki kryształowy za jakiego chcesz uchodzić.

 

 

Najgorsze, że polecane przeze mnie sprzęty i rozwiązania grają wybornie i nie macie jak się do tego dobrać.

 

Przeczytaj się na spokojnie, bo mówisz jak wysłannik mesjasza. Sprzęty grają jak grają i zero w tym twojej zasługi.

 

Zwykła żółć i polaczkowatość aż się wylewa. Co niezmiernie mnie bawi. Dzisiaj miałem 6 telefonów od audiofilii, którzy mają z Was istne zrywania boków. Teraz możesz przedstawić własne dokonania, kolegów trolli też zachęcam do czynnego udziału i dzielenia się swoimi pokojami. Z pewnością jest czym się pochwalić hi hi hi

 

Cieszę się że dzwonią do ciebie audiofile, ci mniej polaczkowaci (cokolwiek to znaczy). Jeśli przeczytasz na spokojnie, nikogo tutaj nie interesują pokoje audiofili, twoje życie towarzyskie i telefony do ciebie.

Chodzi o prostą kwestię reklamujesz na forum swoje usługi i produkty oraz na stronie www. Ale brak tam konkretnych danych, a te co są już ci wskazałem że odbiegają od prawdy. Więc bądź łaskaw skoro chcesz zarobić kosztem społeczności forum, nie uciekać od odpowiedzi. Więc albo jesteś hobbystą i działasz na zasadach zdrowego współżycia i udzielasz się dla dobra innych forumowiczów. Albo powiedz wprost robię sobie reklamę na forum, w nosie mam hobbystów i nie mam zamiaru wykupić wątku sponsorowanego.

 

Tyle teorii osób, które nigdy moich ustroi ani adaptacji na oczy nie widziały.

A teraz...RZECZYWISTOŚĆ

 

Polecam przeczytać kilka razy opinię osoby, jednej z najbardziej osłuchanych na tym forum i nie tylko. Z szczególnym uwzględnieniem zakresu basowego, na które moje hybrydy fraktalne mają ponoć nie działać :)

Życzę miłej lektury, mniej żółci i więcej chęci poznania innowacyjnych rozwiązań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No ale rzecz w tym, że wszyscy już wiedzieli pokój Rafała, znają go chyba wszyscy. No i super szymon naprawdę super, wygląd rewelacja, dziurki okrągłe, dyfuzory proste, pomieszczenie czyste. To że podoba się dźwięk w tym pomieszczeniu, też już wielu pisało i było, naprawdę super.

Ale wszyscy pytają o jedno, o pomiar bo w końcu adaptację akustyczną się projektuje i mierzy. Więc jak ją zaprojektowałeś, to teraz chętnie zobaczymy pomiary, raz na zawsze zamkniesz temat.

 

Problem polega na tym, że skoro parametry dyfuzora naciągasz, to jak mocno naciągasz adaptację. Uświadom wszystkich co jest takiego w pomiarach, że nie możesz ich pokazać. Przecież pokazanie rewelacyjnej odpowiedzi pomieszczenia tylko i wyłącznie wywinduje twoje usługi. Bo nie oszukujmy się nie robisz tego z hobbystycznego zacięcia.

 

Właśnie wykorzystano gotowe sekwencje z czegoś takiego(poniżej) tylko użyto grubszych materiałów. Boki są 2 centymetrowe gdyż to ma wisieć na suficie i na 1,25 by się urwało. Szczeliny są 2 centymetrowej szerokości, sklejka tu to 8 mm, tył i minidyfuzory w każdej szczelinie(36) 12 mm. Identycznych sekwencji jest 6. Całość 124X124 cm.

 

 

Ze zdjęć faktycznie nie było tego widać, nic tylko się cieszyć z dobrze wykonanej roboty. Przepraszam, że nawiążę do szymona w stosunku do twojej osoby. Tutaj widać różnicę między hobbystą. Pochwalił się co zrobił, odpowiedział bez jadu dodatkowo jeszcze wskazał sekwencję z której skorzystał. Prawda jest taka, że każdy inny forumowicz jeśli będzie miał determinację może jak kolega chochla sobie coś takiego zrobić.

 

 

Ty szymonie wrzucasz zdjęcia, na konkretne pytanie szydzisz z rozmówców, by finalnie napisać, że jak coś chcecie zobaczyć to musicie zapłacić. Prawda jest taka, że żadne twoje konto nie jest prywatne, tylko firmowe i robisz kryptoreklamę.

 

Napiszę wprost, że nie ma cienia przypadku, że twoja osoba pojawiła się na tapecie tematu "sprzęt audio czarno na białym"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.