Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator dac jaki wybrac


Blady99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, sly30 napisał:

Wiele czynników wpływa na budowanie sceny. Ale pewne kwestie to podstawa, to warunki sine qua non. Prawidłowe, możliwie najlepsze ustawienie kolumn, nigdy w narożnikach pokoju, możliwe jak najdalej od wszystkich ścian, to warunek konieczny. A później dochodzą kolejne kwestie, jak dogięcie kolumn, wysokość tweetera, dyfuzory, cechy samego sprzętu itd. 

Powiedz to Audio Note. Te kolumny potrafią grać z rogów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Głupoty jakie wypisujesz kompromitują twój poziom jakiekolwiek wiedzy o audio. To już są takie bzdury, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. I to w zakładce high end. To nawet w zakładce Start byłby wstyd pisać, a jeszcze gorzej to czytać. 
Jeśli Ci to przeszkadza zawsze możesz spróbować założyć ponownie "salonik", w którym nie mogliście się strawić na wzajem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, 747 napisał:

 

Dlatego że jest taki wzmacniacz jak Relentless.

 

 

Sponsoring uprawiasz ?

3 minuty temu, piorasz napisał:
6 minut temu, sly30 napisał:
Głupoty jakie wypisujesz kompromitują twój poziom jakiekolwiek wiedzy o audio. To już są takie bzdury, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. I to w zakładce high end. To nawet w zakładce Start byłby wstyd pisać, a jeszcze gorzej to czytać. 

Jeśli Ci to przeszkadza zawsze możesz spróbować założyć ponownie "salonik", w którym nie mogliście się strawić na wzajem.

Ale byli ... w elicie ? . Ponad maluczkimi. Niedostępni. Na piedestale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale byli ... w elicie  . Ponad maluczkimi. Niedostępni. Na piedestale.
No tak. Współczuję współczesnej "elicie" z całego serca. :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Powiedz to Audio Note. Te kolumny potrafią grać z rogów.

Nie, nie potrafią. Mocno niedomagają na basie i do tego mają podawaną mocno zawyżoną, zakłamaną efektywność, nawet o ok 10dB. Żeby w ogóle był z tego jakiś bas i żeby podniosła się trochę efektywność, to producent zaleca wstawienie ich w narożniki lub pod ścianę, gdzie nigdy nie wykreują dobrej holografii sceny. Dobrego basu też nigdy z tego nie będzie, ale cóż zrobić. Jakoś to sprzedać muszą. Do plumkania ze słabej lampki jakoś to może być. Legenda marki zasłoni ewidentne wady ich kolumn. 

7 minut temu, piorasz napisał:
9 minut temu, sly30 napisał:
Głupoty jakie wypisujesz kompromitują twój poziom jakiekolwiek wiedzy o audio. To już są takie bzdury, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. I to w zakładce high end. To nawet w zakładce Start byłby wstyd pisać, a jeszcze gorzej to czytać. 

Jeśli Ci to przeszkadza zawsze możesz spróbować założyć ponownie "salonik", w którym nie mogliście się strawić na wzajem.

No widzisz, a teraz kilkaset osób jakoś się trawi i nawet kłótni nie ma od dawna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, 747 napisał:

Dlatego że jest taki wzmacniacz jak Relentless.

I gra lepiej od wszystkiego, - a co to oznacza, - że przełamuje wszelkie dotychczasowe wzory postepowania, po prostu wszystkiego dobrze by było nauczyć się na nowo, na nowym poziomie.

Albo to? Skąd możesz wiedzieć czy Relentless wzmacnia lepiej od wszystkiego na rynku? Bo waży tonę, wygląda jak złoty Rolex z brylantami i kosztuje ćwierć miliona dolców? Większych głupot chyba nie da się czytać w tym całym twoim audiofeelskim koszmarku.

P.S. Umówmy się, że sprzęt audio nie gra, tylko odtwarza nagraną muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Na graniu live najwazniejsze jest miejsce odsłuchu.

Jest jeszcze jedna ważna sprawa przy odsłuchach na żywo, o którym zapomniałem napisać a Wy nie zauważyliście ? .

Działa tam nasz drugi zmysł, równie ważny ... wzrok !!!

Te dwa zmysły razem powodują niesamowita przyjemność z odbioru na żywo. Jeden zmysł utwierdza nam odczucia drugiego i odwrotnie. Jak łatwo i przyjemnie jest stwierdzić, że gitara znajduje się dokładnie w tym miejscu skąd ją słyszymy. I jak miło utwierdzić się w przekonaniu że gra saksofon altowy a nie sopranowy nie tylko słysząc ale i widząc.

 

I tutaj nawiążę do wszelkiej maści koncertów muzycznych wydanych na DVD czy na blu-ray'u. Pomimo często skompresowanego dźwięku (choć zdarzają się wyjątki w postaci 16/44 czy 6x24/96) obraz robi swoja robotę. Twórcy dzięki obrazowi trzymają nas ciagle w centrum wydarzeń koncentrując nasze oba zmysły na najważniejszej akcji. 

Dlatego bardzo często oglądam koncerty na dużym ekranie 120" z projektora z systemu 11.2. I ostatnio łapię się często, że bardziej w koncertach kameralnych preferuję scieżke stereo niż wielokanałową. Ale w wydarzeniach na obiektach typu stadion dźwięk wielokanałowy jest niezastąpiony, system oddaje atmosfere koncertu i potęgę obiektu.

 

I to, że mój wielokanałowy system audio oparty na procesorze Marantz, końcówkach Tag McLaren i Marantz oraz playerze OPPO nie spełnia hiendowych i audiofilskich standardów nie ma żadnego znaczenia. Dźwięk i obraz podane razem robią niesamowita robotę.

Na szczęście system Teufel THX 8 Theater jest jednym z lepszych jakie kiedykolwiek zbudowano, choć przy odtwarzaniu stereo nie ma nawet startu do mojego systemu vintage Jensen + JVC + Pass. Ale przyjemność odsłuchu jest niesamowita gdy cyfrowa kalibracja stara się jak najlepiej dopasować system do akustyki pomieszczenia. Musze jeszcze kiedyś przesiąść się na Dirac.

 

 

Tak więc drodzy audiofile zafundujcie sobie w domu trochę hiendu w postaci dźwięku z obrazem. przeżycie gwarantowane.

 

Pozdro

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, a teraz kilkaset osób jakoś się trawi i nawet kłótni nie ma od dawna. 
Jakbyś nie zauważył... Ja się z Tobą nie kłócę. Piszę tylko o moich doświadczeniach. Możesz się nawet z nimi nie zgadzać. Potrafiłbym to zrozumieć. Jednak forma jaką prezentujesz stawia cię jednoznacznie w roli audio buraka.
Umarł Król (wiadomo kto) Niech żyje Król :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piorasz napisał:

A co z kubaturą? Wysokość nie ma znaczenia? Oj Ponowie experci!

a jaki wpływ masz na jej zmianę w zastanym/gotowym już środowisku pomieszczenia ?

to bierze się pod uwagę na etapie deski kreślarskiej ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sly30 napisał:

Nie, nie potrafią. Mocno niedomagają na basie i do tego mają podawaną mocno zawyżoną, zakłamaną efektywność, nawet o ok 10dB. Żeby w ogóle był z tego jakiś bas i żeby podniosła się trochę efektywność, to producent zaleca wstawienie ich w narożniki lub pod ścianę, gdzie nigdy nie wykreują dobrej holografii sceny. Dobrego basu też nigdy z tego nie będzie, ale cóż zrobić. Jakoś to sprzedać muszą. Do plumkania ze słabej lampki jakoś to może być. Legenda marki zasłoni ewidentne wady ich kolumn. 

 

Znaczy mamy różne postrzeganie tego co w muzyce najpiękniejsze. Mamy inne mózgi. I całe szczęście bo nie chciałbym mieć twojego ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym słuchał nałogowo mocnego rocka, funky, jakiegoś elektrycznego fusion, to raczej nigdy nie kupiłbym setupu Audio Note, tylko skoncentrował się na zupełnie innym sprzęcie do słuchania muzyki. Natomiast do kameralnej muzyki klasycznej, małych akustycznych składów jazzowych, duetów, solo fortepianu, to kto wie czy AN nie jest jakimś wyborem. Uważam, że poszczególne instrumenty słychać inaczej z każdego zestawu głośnikowego i na przykład wszelkie dęciaki, obojętnie czy brassy czy woodwindsy, najkorzystniej wypadały jak dla mnie z hornów. Kiedyś na Axponie słyszałem jakiś włoski zestaw hornów i powiem, że to był chyba jedyny raz w moim życiu, że szukałem żywego wokalu i żywych brassów. Ale dżwięk był i tak 'za duży' czy też za obszerny jak na mój audiofeelski gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chicago napisał:

Gdybym słuchał nałogowo mocnego rocka, funky, jakiegoś elektrycznego fusion, to raczej nigdy nie kupiłbym setupu Audio Note, tylko skoncentrował się na zupełnie innym sprzęcie do słuchania muzyki. Natomiast do kameralnej muzyki klasycznej, małych akustycznych składów jazzowych, duetów, solo fortepianu, to kto wie czy AN nie jest jakimś wyborem. Uważam, że poszczególne instrumenty słychać inaczej z każdego zestawu głośnikowego i na przykład wszelkie dęciaki, obojętnie czy brassy czy woodwindsy, najkorzystniej wypadały jak dla mnie z hornów. Kiedyś na Axponie słyszałem jakiś włoski zestaw hornów i powiem, że to był chyba jedyny raz w moim życiu, że szukałem żywego wokalu i żywych brassów. Ale dżwięk był i tak 'za duży' czy też za obszerny jak na mój audiofeelski gust.

To prawda. Moje horny w 4343 nie sa jakies super i wielkie ale kwint esencję big bandów czyli brasy ze sceny na żywo oddają zej...ście.

3 minuty temu, will66 napisał:

a jaki wpływ masz na jej zmianę w zastanym/gotowym już środowisku pomieszczenia ?

to bierze się pod uwagę na etapie deski kreślarskiej ? 

Ogromny ... dokonujesz adaptacji akustycznej pomieszczenia. I od tego trzeba zacząć. Ale większość audiofili, włącznie ze mną zaczyna od doopy strony czyli od doboru klocków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
a jaki wpływ masz na jej zmianę w zastanym/gotowym już środowisku pomieszczenia ?
to bierze się pod uwagę na etapie deski kreślarskiej  
Hmm. Powidzałbym, że w środowisku audiofilskim w ogóle się tego nie bierze pod uwagę. Ale była mowa o perfekcji ustawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, i mówię to całkiem serio, że po naszej pisaninie tutaj od razu widać kto chodzi na muzykę live i kto ma poczucie realności i posiada tzw. świadomość muzyczną w tej całej zabawie. Powiem tylko, że jest nas tutaj garstka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Głupoty jakie wypisujesz kompromitują twój poziom jakiekolwiek wiedzy o audio. To już są takie bzdury, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. I to w zakładce high end. To nawet w zakładce Start byłby wstyd pisać, a jeszcze gorzej to czytać. 
Przyjąłem do wiadomości her komendant :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pmcomp napisał:

dokonujesz adaptacji akustycznej pomieszczenia

mów mi; przecież to oczywiste....

Napisałem to w kontekście, że wpływu na kubaturę w gotowym pomieszczeniu nie masz ? 

 

8 minut temu, pmcomp napisał:

Ale większość audiofili, włącznie ze mną zaczyna od doopy strony czyli od doboru klocków.

ja nie byłem w tej grupie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pmcomp napisał:

Jest jeszcze jedna ważna sprawa przy odsłuchach na żywo, o którym zapomniałem napisać a Wy nie zauważyliście ? .

Działa tam nasz drugi zmysł, równie ważny ... wzrok !!!

Te dwa zmysły razem powodują niesamowita przyjemność z odbioru na żywo. Jeden zmysł utwierdza nam odczucia drugiego i odwrotnie. Jak łatwo i przyjemnie jest stwierdzić, że gitara znajduje się dokładnie w tym miejscu skąd ją słyszymy. I jak miło utwierdzić się w przekonaniu że gra saksofon altowy a nie sopranowy nie tylko słysząc ale i widząc.

 

I tutaj nawiążę do wszelkiej maści koncertów muzycznych wydanych na DVD czy na blu-ray'u. Pomimo często skompresowanego dźwięku (choć zdarzają się wyjątki w postaci 16/44 czy 6x24/96) obraz robi swoja robotę. Twórcy dzięki obrazowi trzymają nas ciagle w centrum wydarzeń koncentrując nasze oba zmysły na najważniejszej akcji. 

Dlatego bardzo często oglądam koncerty na dużym ekranie 120" z projektora z systemu 11.2. I ostatnio łapię się często, że bardziej w koncertach kameralnych preferuję scieżke stereo niż wielokanałową. Ale w wydarzeniach na obiektach typu stadion dźwięk wielokanałowy jest niezastąpiony, system oddaje atmosfere koncertu i potęgę obiektu.

 

 

 

Tak więc drodzy audiofile zafundujcie sobie w domu trochę hiendu w postaci dźwięku z obrazem. przeżycie gwarantowane.

 

 

 

Polecam wszystkim zaczęcie od tzw. DTS Blu-Ray Music Demo. Dysków tych wyszło 15. Na każdym składanka kilkunastu kawałków z najróżniejsza muzyką (jazz, blues, pop, vocal, classical ...), w 90%-ach koncertowych, zmiksowanych wielokanałowo w DTS 5.1, DTS 7.1, DTS HD MA 5.1 lub DTS HD MA 7.1.

Rewelacja !!!

 

Tutaj przykład: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chicago napisał:

Umówmy się, że sprzęt audio nie gra

Po co te złośliwości, czepianie się, jeszcze raz - nikt nie ma obowiązku posiadania rozeznania jak pracują wewnątrz urządzenia, ale,  jeśli wszystko co jest odbierane pochodzi z techniki, to jakbyś nie odwracał, zawsze wyjdzie, że coś tam lepiej jest wiedzieć, rozumieć niż nie.

Tu jest znana mi od dawna kwadratura koła świata tzw audiofilskiego. 

W tzw świecie melomanów, to już jest  k a t a s t r o f a  na tym polu.

 

Mam kilometr do renomowanej w Europie filharmonii, pracowali tam znajomi, jeden stroił fortepiany, musiał posiadać niezły słuch, / Jego nazwisko pojawiało się na wydawnictwach CD, chwalił się / kilkanaście lat temu, konsultował zakup sprzętu, ocenił moje Dynaudio Compound2 gorzej, dramatycznie gorzej od złomu z wystawki w RFN za 200pln.

Przysięgam !

Wiesz co mi powiedział - dosłownie - że z Dynaudio dźwięki fortepianu nie przypominają mu..instrumentu..

 

Jak dyskutować w takim przypadku ?

Nie da się, jest fachowcem, pracował na co dzień wśród instrumentów, muzyków w f i l h a r m o n i i  ...........

Po prostu, może delikwenta technika pozamiatać takim wskazaniem - to nie gra jak instrument, proszę o następne kolumny, no to mu..zaproponowałem..takie za ..

 

I taka jest rzeczywistość, widać jej przekrój na wystawie w Warszawie.

Jak pojechałem po ok 10 latach nieobecności, ale za to obecności na forum..złapałem się za głowę, kiedy zestawiłem zastane sprzęty, ich pracę z treściami tu przytaczanymi jako informacje na temat jak reprodukują dźwięk..

To był największy szok poznawczy jaki dane mi było przeżyć.

Ale była też nagroda.

Vitus.

Pisałem w ciemno tu jak gra, tylko po technice widocznej w jego wnętrzu.

Grał w realu identycznie z moim opisem, znajomi, którzy byli ze mną nie mogli wprost uwierzyć.

A grał z gramofonu za grube setki tysięcy, niestety nic to nie pomogło.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 ... ty co chwila powołujesz się albo na ojca albo na znajomych albo na coś np. bieganie z mikrofonami w podstawówce 

A co z tobą ???

 

To, że ktoś jest woźnym w Operze nie znaczy, że jest z niego światowy tenor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, a teraz kilkaset osób jakoś się trawi i nawet kłótni nie ma od dawna. 
Naród polski jest głupi o czym sam piszesz w wątku politycznym. A Ty to wiesz i to wykorzystujesz. W każdym wątku się lansujesz a biedni ludzie to łykają jak ciepłe bułeczki. Ci co to czują wolą nie zabierać głosu. Ja piszę ostatni raz do Ciebie bo dla mnie jesteś manipulantem o zerowym doświadczeniu muzycznym a audio traktujesz przedmiotowo.

Żegnam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, sly30 napisał:

Legenda marki zasłoni ewidentne wady ich kolumn. 

Oczywistym jest że te kolumny są uzupełnieniem oferty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, pmcomp napisał:

 

 

Tutaj przykład: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Inne:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Chicago napisał:

Skąd możesz wiedzieć czy Relentless wzmacnia lepiej od wszystkiego na rynku

Takie rzeczy bardziej się rozumie niż wie, to może jest nie za bardzo czytelne, ale tylko na początku, im bardziej zagłębił byś czy ktoś się w problematykę, tym większego zrozumienia i szacunku nabierałbyś do tej konstrukcji a wszczególności Autora.

Właściwszym pytaniem byłoby - dlaczego dopiero teraz ?

Jest jeszcze jedno, - a dlaczego inny podmiot czegoś takiego nie zaproponował ?

Pytań jest całe mnóstwo.

Nie jest łatwo skonstruować taką maszynę, by grała.

Równie dobrze efekt mógłby być odwrotny, ktoś by powiedział - zbyt wielkie wzmacniacze nie pracują optymalnie w audio.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, 747 napisał:

Po co te złośliwości, czepianie się, jeszcze raz - nikt nie ma obowiązku posiadania rozeznania jak pracują wewnątrz urządzenia, ale,  jeśli wszystko co jest odbierane pochodzi z techniki, to jakbyś nie odwracał, zawsze wyjdzie, że coś tam lepiej jest wiedzieć, rozumieć niż nie.

Tu jest znana mi od dawna kwadratura koła świata tzw audiofilskiego. 

W tzw świecie melomanów, to już jest  k a t a s t r o f a  na tym polu.

 

Mam kilometr do renomowanej w Europie filharmonii, pracowali tam znajomi, jeden stroił fortepiany, musiał posiadać niezły słuch, / Jego nazwisko pojawiało się na wydawnictwach CD, chwalił się / kilkanaście lat temu, konsultował zakup sprzętu, ocenił moje Dynaudio Compound2 gorzej, dramatycznie gorzej od złomu z wystawki w RFN za 200pln.

Przysięgam !

Wiesz co mi powiedział - dosłownie - że z Dynaudio dźwięki fortepianu nie przypominają mu..instrumentu..

 

Jak dyskutować w takim przypadku ?

Nie da się, jest fachowcem, pracował na co dzień wśród instrumentów, muzyków w f i l h a r m o n i i  ...........

Po prostu, może delikwenta technika pozamiatać takim wskazaniem - to nie gra jak instrument, proszę o następne kolumny, no to mu..zaproponowałem..takie za ..

 

I taka jest rzeczywistość, widać jej przekrój na wystawie w Warszawie.

Jak pojechałem po ok 10 latach nieobecności, ale za to obecności na forum..złapałem się za głowę, kiedy zestawiłem zastane sprzęty, ich pracę z treściami tu przytaczanymi jako informacje na temat jak reprodukują dźwięk..

To był największy szok poznawczy jaki dane mi było przeżyć.

Ale była też nagroda.

Vitus.

Pisałem w ciemno tu jak gra, tylko po technice widocznej w jego wnętrzu.

Grał w realu identycznie z moim opisem, znajomi, którzy byli ze mną nie mogli wprost uwierzyć.

A grał z gramofonu za grube setki tysięcy, niestety nic to nie pomogło.

 

 

 

 

Byłem w Ryjo, byłem w Bajo, miałem bilet na Hawajo,
byłem na wsi, byłem w mieście, byłem nawet w Budapeszcie
wszystko ch*j, bo ja wam mówię wszystko ch*j,
może czasem trochę mniejszy, ale potem jeszcze większy.

 

Idż chłopaku na loda, albo napij się zimnej wody i nie męcz worka, bo albo to wszystko robisz specjalnie i  masz z tego jakąs niezrozumiałą jak dla mnie pożywkę i przyjemności, czyli jesteś nudnym trollem, albo faktycznie byłeś w bajo - innej możliwości nie widzę. Pa kochaniutki i śle całusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, pmcomp napisał:

 

 

Polecam wszystkim zaczęcie od tzw. DTS Blu-Ray Music Demo. Dysków tych wyszło 15. Na każdym składanka kilkunastu kawałków z najróżniejsza muzyką (jazz, blues, pop, vocal, classical ...), w 90%-ach koncertowych, zmiksowanych wielokanałowo w DTS 5.1, DTS 7.1, DTS HD MA 5.1 lub DTS HD MA 7.1.

 

Tutaj zestawienie kawałków z jednego z dysków: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago, wiesz już co zrobiłeś źle ?

Zakreśliłeś sobie w życiu zbyt małe wymagania do osiągnięcia w dalszej perspektywie.

I jesteś rozczarowany.

 

Zwróć uwagę, D'Agostino, w jakim wieku skonstruował Relentless ?

 

Reszta jest oczywista.

Na sukces tej miary trzeba zapracować, trzeba widzieć go na dekady zanim rzeczywiście może mieć szanse nastąpić.

Tylko szanse.

Trzeba więc podjąć ryzyko, potężne.

Już tylko na tym etapie odpadnie zdecydowana większość, - nie pdejmie go - z lęku..a jak się nie uda, to co ???

No właśnie, co jeśli się nie uda ?

 

Dlatego większość ludzi idzie w przeciętność.

 

Kondo poszedł w przeciętność ?

Nie.

I wielu wielu innych, dlatego mają sukcesy.

 

15 minut temu, Chicago napisał:

Pa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, 747 napisał:

Nie jest łatwo skonstruować taką maszynę, by grała.

A jakże? Dlatego w niedalekiej przyszłości zostanie ci zaaplikowany cheap, który po wpięciu do netu umożliwi ci udział w zabawie na żywo. Mówi Kuba, że to wszystko to jest ch*j, i ja też to mówię.

Ja rozumiem, że jestem na audiofeelskim forum, ale ludzie kochani - do chicagowskiej opery przychodzą goście w ubraniach z epoki i w perukach i to jest czad, a nie kłótnie i udowodnianie sobie na forum, że Relentless 'gro' najlepiej. Świat muzyki realnej, fizycznej, to inny świat - świat konieczny do zrozumienia sensu sztuki jakim jest muzyka. Bez tego wychodzą właśnie doświadczenia z bajo. A może nie rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Chicago napisał:

Świat muzyki realnej, fizycznej, to inny świat

Cz ktoś tu to kwestionuje ?

Nie.

Tu są rozmowy, patrzenie z różnych punktów, tak samo uprawnione, z zaznaczeniem, że jednak w reprodukcji decyduje technika.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piorasz napisał:

Na tym forum się utarło, że Hi-End ma grać wszystko bardzo dobrze. Bzdura totalna.

wiem, że nie przekonam, ale w ramach luźnej pogaduchy, na ucho podpowiem, że może zagrać, choć nie ukrywam, pod pewnymi warunkami. Ale nie chcę podważać Twojego zdania, więc zostańmy przy Twoim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.