Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Minas Anor


Silver_85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie/Panie poszukuje jakiegoś ciekawego wzmacniacza do kolumn Studio 16 Hertz Minas Anor IV. Całą reszta systemu w "o mnie". Z obecnego zestawu jestem zadowolony. Nie miałem okazji posłuchać swoich kolumn z innym piecem i ciekawi mnie czy w budżecie około 6-7k mogę mieć wzmacniacz, który lepiej się zgra z moimi kolumnami. Szczególnie hybrydy lub tranzystor. Wstępnie interesują mnie nowe wzmacniacze, które można wypożyczyć do domu na odsłuch. Oczywistym rozwinięciem mojej lampy byłby Cayin A-70 T mk2. Jest dość drogi , ale pewnie jak kasy się dozbiera to też go posłucham. Chciałbym posłuchać też swoich kolumny nie tylko z lampą.

 

Moje typy:

 

Przede wszystkim polskie firmy, ale chciałbym żeby były to firmy już trochę u nas znane bo jak coś będę chciał zmienić to produkt musi być sprzedawany.

 

1. Haiku Audio Sol 1, Bright MK4, Sol 2. Tu chyba bym zaczął od odsłuchu Sol 1.

 

2. LAR. W klubie wyczytałem , że wyszła nowe hybryda IA-200.

 

3. Baltlab Endo 1, Epoca 3

 

Mogą być też zagraniczne firmy:

 

1. Xindak XA6800R(II) - kiedyś miałem okazję posłuchać PA-M(II) i brzmiał dobrze. Pytanie jak brzmi XA6800R(II).

 

 

Jak znacie jakieś ciekawe wzmacniacze to piszcie. Planuję 3-4 odsłuchy u siebie. Zaznaczam, że szczególnie nie przepadam za jazgotliwym i przesadnie analitycznym brzmieniem.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że po Cayinie A55TP to nowy wzmacniacz za 6-7tys. da Ci brzmienie nie lepsze, a co najwyżej inne.

Co innego wzmacniacze z drugiej ręki, tu już można brzmieniowo oczekiwać więcej, jednak z ewentualnym odsłuchem może być gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę coś ciekawego. Produkt amerykański, mało znany na polskim rynku a oferujący bardzo dojrzałe, pełne energii i emocji brzmienie.

Mowa o Peachtree NOVA 150. Wzmacniacz hybrydowy o mocy 150W/8ohm z bardzo dobrym DAC na pokładzie.

Warto dać mu szansę http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nova150.html

Druga propozycja to tranzystor, melodyjny o słodkiej górze i delikatnym zaokrągleniu basu czyli YAMAHA A-S1100

http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s1100.html

Oba urządzenia można odsłuchać w naszych salonów, bądź wypożyczyć za kaucją.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt amerykański, mało znany na polskim rynku a oferujący bardzo dojrzałe, pełne energii i emocji brzmienie.

Mowa o Peachtree NOVA 150. Wzmacniacz hybrydowy o mocy 150W/8ohm z bardzo dobrym DAC na pokładzie.

Warto dać mu szansę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten wzmacniacz fajny jest, ale na czym polega jego hybrydowość, bo nie doczytałem z linka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz fajny jest, ale na czym polega jego hybrydowość, bo nie doczytałem z linka?

Wzmacniacz w klasie D (ICEpower) z układem HCOM (Hybrid Controlled Oscillation Modulator) stąd rozpędziłem się z określeniem hybrydowy.

Cyfrowy bądź impulsowy wzmacniacz Peachtree Nova 150

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że po Cayinie A55TP to nowy wzmacniacz za 6-7tys. da Ci brzmienie nie lepsze, a co najwyżej inne.

 

Cayina nie sprzedaje. Jeśli nic w tym budżecie nie zagra znacznie lepiej to tylko potwierdzi słuszność mojego wyboru. Trzeba się przekonać na własnej skórze.

 

Peachtree NOVA 150

 

Ciekawa propozycja. Firma jest mi zupełnie nieznana. Jestem z Łodzi więc mam na miejscu Wasz salon.

 

Słuchałem tych kolumn z Cayin A-70 T mk2, warto dozbierać.

 

Wiem, że to pewniak. Już z A55TP jest bardzo dobrze. Chciałbym też posłuchać Minasów z tranzystorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z maciem. Będzie to inne granie a nie lepsze. Albo zbierasz do a70 albo kupujesz droższy wzmak.

Oxygene, supernait2, musical m5si

Yamaha as1100 raczej nie, chodź osobiście lubię ten wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Odświeżam temat. Przez zawirowania życiowe trochę się to przeciągnęło. Zaczynam od testowania Sol-a 2.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Naim-em jest ten problem, że pewne cedeka trzeba by zmieniać bo z tego co słyszałem Naim najlepiej gra z Naim-em :) Potem jeszcze dokupować zasilacze itd....

 

Faktycznie XS2 można dostać w niezłej cenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawy mógłby być SuperNait ale to tylko używki bo są drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, widzę że doczekałeś się wreszcie Haiku Sol 2. Bardzo jestem ciekawy jak wpisze się w Twój system, zwłaszcza, że mamy takie samo źródło a i nasze kolumny stawiają na te same elementy brzmienia. Już teraz mogę Cię zapewnić, że bez względu na to czy podejdzie Ci na tyle, że postanowisz go mieć czy też nie, jego brzmienie będzie za Tobą baaaardzo długo chodzić, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu. Miłego odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już gdzieś pisałem słuchałem ich z cayinem, magnatem ma, i roksanem kandy (u s4home konkretnie) i tylko na cayinie słuchało się (bardzo) dobrze - jak na mój gust/miałem wrażenie że na pozostałych góra była za ostra, dodam że ja jestem na to uczulony...naim to dla mnie zjawiskowe brzmienie, góra szczegółowa ale zero jazzgotu, nie wiem jak oni to robią ale chyba stosują jakiś trick ;) .... cyrus one jak dla mnie brzmiał bez wypełnienia ,i jakoś nie czułem tej mocy a ogólnie to grał górą, ale pewnie wszystko jest kwestią gustu i doboru reszty toru :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..myślę że przy tych cenach wyprzedażowych ciężko kupić inny wzmak który by się zbliżył do naima brzmieniem, sam miałem jednego w domu i pewnie by został na dłużej gdyby nie pewne ale... one są bardzo wrazliwe na jakość sieci elektrycznej uziemienie itp co u mnie go zdyskwalifikowało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już gdzieś pisałem słuchałem ich z cayinem, magnatem ma, i roksanem kandy (u s4home konkretnie) i tylko na cayinie słuchało się (bardzo) dobrze - jak na mój gust/miałem wrażenie że na pozostałych góra była za ostra, dodam że ja jestem na to uczulony

 

Prawdą jest, że biorąc pod uwagę Minasy trzeba włożyć trochę wysiłku, żeby dobrze dobrać do nich resztę. Jak już się uda to mogą być kolumny na lata. Wiele razy S16Hz pisał, że są projektowane głównie pod wzmacniacze lampowe więc nie dziwi , że najlepiej wypadły z Cayinem. W połączeniu z A55TP lub A70t mk2 można uzyskać bardzo dobre brzmienie. Mnie korciło, żeby sprawdzić inne wzmacniacze bo nie miałem okazji u siebie posłuchać jak Minasy wypadają w innej konfiguracji.

 

Haiku już 2 dni u mnie gra, ale prawdziwe "testowanie" zacznie się w weekend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł jak masz możliwość to mam prośbę, abyś sprawdził też Haiku z bardziej rozdzielczym, detalicznym i konturowym źródłem jak nasze cedeki, jestem ciekaw czy to będzie lepszy kierunek na źródło pod SOL-a czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo mam jak. Myślę , że w poniedziałek/wtorek będę odsłuchał bo pewnie są inni chętni na wypożyczenie, a po drugie brak kasy (na ten cel) na kaucje , żeby ściągnąć kilka urządzeń naraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Sol II już odsłuchany na spokojnie więc można coś napisać.

 

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to neutralność. Jest to wzmacniacz, który mało dodaje od siebie. Jest to takie połączenie dobrej dynamiki i zarazem subtelności. Nie gra ofensywnie przez co chce się go posłuchać głośniej. Volume często wędrowało u mnie mocno w prawo :) Ogromny plus to mikodynamika, świetny wgląd w nagrania, dobrze pokazuje szkielet nagrań przy czym nadal gra muzykę. Nie jest przesadnie analityczny. U mnie była świetna kontrola na basie , z lekką miękkością. Kilka razy mnie zaskoczył szybkością i zróżnicowaniem. Barwo neutralny, może ciut chłodniejszy. Wszystkie blachy, dzwonki, przeszkadzajki brzmiały nad wyraz wyraźnie. Nic się nie zlepia nawet jak się dużo dzieje. Bardzo fajnie buduje scenę w głąb. Troszkę zabrało mi barwy i większego dociążenia średnicy. Wybrzmienia trochę krótsze niż w mojej lampie. Mam jeszcze chęć posłuchać Sol-a I . Z tego co wiem gra barwniej więc chętnie bym go sprawdził.

 

Podsumowują. Sol II ma coś w sobie. Im dłużej się go słucha tym bardziej wciąga. Kto nie miał okazji posłuchać polecam.

 

Aha jeszcze jedno. Sol II gra fajnie już od niskich poziomów głośność. Z tego co kojarzę pierwsze waty gra w klasie A to pewnie dlatego dobrze się go słucha wieczorami jak nie mamy możliwości pograć głośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z dociążenie tonalnością w starszych minasach III ? Wiadomo coś o minimalnej impedancji albo jej przbiegu ? Tak się przymierzam bardzo powoli ale nie wiem czy jest sens z moją elektroniką jej wydajnością jak i tonalnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minasy to łatwe do napędzenia kolumny. Większość użytkowników łączy je z lampami. W przypadku tych kolumn nie ilość watów się liczy. Ważne żeby były to dobre jakościowo piece. Miałem u siebie IIIs 2,5r - wersja tuż przed wejściem IV. Co do dociążenia to zależy do czego się porównuje. Na pewno unikałbym chudo, jasno grających wzmacniaczu. Dociążenie jest mniejsze niż w np. Dynaudio. Minasy są szybsze , bardziej zwiewne, żywe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Daje radę i na pewno robi to bez "angielskiej flegmy" ;-)

Ale dla wielu i tak jest zbyt przejrzysty i agresywny; ja takie granie bardzo lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z angielskich popularnych marek jakoś do Naim-a najbardziej mnie ciągnęło. Ten surowy design mi się podoba :) Za kilka dni skrobnę jak u mnie wypadł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim 5SI przetestowany. Muszę przyznać, że kontakt z tym podstawowym modelem z oferty Naim-a zachęca do tego żeby zapoznać się z wyższymi modelami. Dużym plusem tego wzmacniacza jest bas i dynamika. Mimo pozornie nie dużej mocy wzmacniacz jest wydajnym. Bas jest mocny i szybki, ale skupia się raczej na wyższym basie. Nie schodzi bardzo nisko. To sensowne posunięcie bo przy nie dużej mocy ten niższy bas mógłby być słabo kontrolowany, a tak rytmika jest świetna. Średnica nie jest tak nasycona jak w mojej lampie , ale nie jest też sucha jak chociażby w Heglu H160. Jest jej trochę mniej niż w A55TP, barowo neutralna. Wysokie tony dość jasne , ale na skraju złagodzone , przez co np. talerze nie zwracają na siebie takiej uwagi. Trochę na górze brakowało mi rozdzielczości. Maja lampa pod tym względem wypada lepiej. Góra na Caynie jest bardzie nośna, jest więcej powietrza. Naim gra raczej na linii kolumn. Sol II, którego miałem wcześniej miał większą głębie. Biorąc pod uwagę cenę 5SI na rynku wtórnym (około 2,5k) to świetna propozycja. To dość uniwersalne niemęczące brzmienie , które do wielu kolumn będzie pasowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Od dziś przez kilka dni mam okazję pograć z Minasami na tym maleństwie w klasie D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.