Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukiwanie kolumn made in POLAND


Francuzik

Rekomendowane odpowiedzi

W moim aktualnym miejscu zamieszkania (Francja) praktycznie nikt nie slyszal o polskich wyrobach. Znaja jedynie Gigawatt. Bede na Swieta w Polsce i chcialbym posluchac krajowych kolumn. Jakie modele i marki mozecie mi polecic? Kwota max 15 keuro. Obecnie slucham na Ktemach i poszukuje czegos do pokoju malzonki. Poki co znalazlem Impuls Audio chetnego na wypozyczenie sprzetu. Czy to dobre kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie krajowe kolumny są dobre.. nawet bardzo dobre.. muszą tylko trafić w odpowiednie towarzystwo..

i spodobać się słuchającemu..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lektura dla kolegi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem u siebie przez kilka dni monitory Norte od wlasnie Impuls Audio. Calosciowo byly to kolumny o wyzszej jakosci brzmienia niz moje Dynaudio X14. Najprosciej byloby mi powiedziec, ze graja podobnie do Dynek z ta zmiana, ze sa bardziej precyzyjne, maja lepsza stereofonie i co bylo dla mnie zaskoczeniem - najbardziej uciekly Dyniom na wysokich tonach. Jezeli producent umozliwia odsluch, jak najbardziej bym posluchal na Twoim miejscu ich kolumn. Zdecydowanie warto, jezeli lubisz kolumny dobrze oddajace barwy, precyzyjne ale absolutnie nie pozbawione tzw. muzykalnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam świetną jakość Impuls Audio. Mam Alize i będę wymieniał na model wyższe - Norte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam świetną jakość Impuls Audio. Mam Alize i będę wymieniał na model wyższe - Norte.

 

a tu bym się zastanowił....mocno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu bym się zastanowił....mocno...

 

z jakiego powodu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może YB pięknie grają ale widać, że firma przywiązuje ogromną wagę do dizajnu, a to rodzi wielką wątpliwość czy w parze z dizajnem idzie brzmienie... zwykle to się rozjeżdża

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Audio ma przedstawiciela we Francji: Ets. Jefferson® Hifi

43 Grande Rue

90160 PEROUSE

tel.: 03 84 22 22 23

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za propozycje. Wreszcie jakies konkrety.

Impuls Audio, prosta stolarka ale ceny niewygorowane. Ciekawe jak wypadaja na tle innych kolumn. Poradzcie cos bo nie bede w stanie przesluchac wiecej niz 2-3 propozycje.

YB nawet nie wiedzialem ze w Polsce sa takie kolumny. Bardzo ciekawy design. Prosze o wypowiedzi posiadaczy tych kolumn, jak one graja. Czy w zakresie basu moga konkurowac z FS Ktema?

Studio 16Hertz, gdzie znajde opis tych modeli i recenzje uzytkownikow? Jak one wygladaja.

Pylon to jakas budzetowka, nie tego szukam.

 

na szczescie brzmienie idzie w parze z wyglądem bo kazdy z panów ma swoje zadania - jeden estetyka i stolarka drugi dzwiek i strojenie

 

Jestes wlascicielem tych kolumn, jak one wypadaja na tle znanych marek? Znalazlem informacje na stronie producenta ze to nieprodukowany model. To jest ten excelsior? Jaka jest cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zerknąć na czym kolega Francuzik obecnie gra. Jadis + Ktemy od F. Serblina. Sądzę, że wymagania do co brzmienia dość duże. W budżecie 50k zł na kolumny jest w czym wybierać. Nie mam dużego doświadczenia w takich produktach, ale trzeba sięgnąć po flagowe modele polskich producentów.

 

Impuls Audio świetna firma. Dobry kontakt z klientem i nie ma parcia tylko na sprzedaż. W budżecie 10-15k na pewno warte odsłuchu. Na prawdę dają radę. Z droższymi nie miałem kontaktu.

 

W tym budżecie polecę jak zawsze S16Hz, a kontretnie Ethos Ultimo bo miałem okazję posłuchać i jak na razie to najlepsze co słyszałem, ale tak jak pisałem wcześniej nie mam za dużo doświadczenia z hi-endem.

 

Na pewno odsłuch YB Audio dla porównania. Robią piękne skrzynki. Brzmieniowo nie znam , ale użytkownicy chwalą. Może coś z oferty ESA. Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

http://www.media4home.com.pl/index.php?kolumny-glosnikowe,35

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za propozycje. Wreszcie jakies konkrety.

Impuls Audio, prosta stolarka ale ceny niewygorowane. Ciekawe jak wypadaja na tle innych kolumn. Poradzcie cos bo nie bede w stanie przesluchac wiecej niz 2-3 propozycje.

YB nawet nie wiedzialem ze w Polsce sa takie kolumny. Bardzo ciekawy design. Prosze o wypowiedzi posiadaczy tych kolumn, jak one graja. Czy w zakresie basu moga konkurowac z FS Ktema?

Studio 16Hertz, gdzie znajde opis tych modeli i recenzje uzytkownikow? Jak one wygladaja.

 

Słuchałem kolumn trojdroznych od YB na SS Illuminator. Projekt pod indywidualne zamówienie. Aluminium na basie 22cm. Nie było naprawdę się czego czepnąć. Było aż za klarownie :) wykonanie pierwsza liga. Design i dźwięk na poziomie zagranicznych audiofilskich marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakich okolicach polski bedziesz... Różne części są opanowane przez różne marki :) No i jaki metraż bo są super monitory i super 3 drogi do 35m ;]

 

Na pewno warto w okolicach Warszawy sprawdzić kolumny RLS - skromny konstruktor, który mimo zerowego marketingu zbiera bardzo dobre recenzje użytkownikow - monitory Nereida, Calisto i ewentualnie 3 drogi - chyba Oberon.

 

z Audio Academy Rhea gra bardzo dobrą średnicą. Z Wiggart Arvil gra niesamowitym szybkim , punktowym basem, Elodie wspaniałą przestrzenią - ale to kolumny do ok 20mkw. Impuls zbiera świetnie recenzje za monitory, ja słuchałem Lagune i bardzo ciekawe, natomiast tu mam wrażenie, że dopiero w styczniu powstaną te najlepsze konstrukcje...

 

No i YB Audio - pod kątem zastosowanych przetworników i designu - nie mają sobie równych absolutnie. No i rewelacyjny stosunek cena/jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon ma model Emerald, raptem kosztuje cos ok 10k pln. Posluchaj ich i porownaj z innymi w przedziale 20-30. Graja duzo lepiej niz kosztuja, moze urzekna a wowczas za oszczedzone pieniadze lepiej kupic dobra wycieczke dla zony:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chce wydać 60 000 zł a Wy mu Pylony i AA proponujecie?

Poza tym:

1. Temat do zakładki Hiend.

2. Temat do zamknięcia, ponieważ ma za zadanie nieudolną promocję jednaj z marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promowania to ja tu nie widzę ale zauważyłem, że małżonka Francuzika musi być prawdziwą audiofilką więc przeniesienie do zakładki HiEnd wskazane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kolumn trojdroznych od YB na SS Illuminator. Projekt pod indywidualne zamówienie. Aluminium na basie 22cm. Nie było naprawdę się czego czepnąć. Było aż za klarownie :) wykonanie pierwsza liga. Design i dźwięk na poziomie zagranicznych audiofilskich marek.

 

Jezeli masz jakies zdjecia i mozesz przyblizyc ten produkt to chetnie.

 

A może coś od Audio Academy ??? :-)

 

Nie wykluczam zadnej opcji, skoro uzywasz tych kolumn i jestes zadowolony to bardzo chetnie poznam.

 

Zależy w jakich okolicach polski bedziesz... Różne części są opanowane przez różne marki :) No i jaki metraż bo są super monitory i super 3 drogi do 35m ;]

 

Na pewno warto w okolicach Warszawy sprawdzić kolumny RLS - skromny konstruktor, który mimo zerowego marketingu zbiera bardzo dobre recenzje użytkownikow - monitory Nereida, Calisto i ewentualnie 3 drogi - chyba Oberon.

 

z Audio Academy Rhea gra bardzo dobrą średnicą. Z Wiggart Arvil gra niesamowitym szybkim , punktowym basem, Elodie wspaniałą przestrzenią - ale to kolumny do ok 20mkw. Impuls zbiera świetnie recenzje za monitory, ja słuchałem Lagune i bardzo ciekawe, natomiast tu mam wrażenie, że dopiero w styczniu powstaną te najlepsze konstrukcje...

 

No i YB Audio - pod kątem zastosowanych przetworników i designu - nie mają sobie równych absolutnie. No i rewelacyjny stosunek cena/jakość.

 

Dziekuje, bardzo pomocny wpis. Dzieki Tobie znalazlem RLS.

 

Pylon ma model Emerald, raptem kosztuje cos ok 10k pln. Posluchaj ich i porownaj z innymi w przedziale 20-30. Graja duzo lepiej niz kosztuja, moze urzekna a wowczas za oszczedzone pieniadze lepiej kupic dobra wycieczke dla zony:)

 

Bardzo dziekuje ale szukam czegos w przedziale 40-70kzl. Moja zona i 2 corki zwracaja uwage na wyglad. Sam mam spore wymagania w tej kwestii. Ktema to moj kierunek i szukam czegos o podobnej jakosci wykonania. Chcialbym uniknac prostych kanciastych form. Prosze wszystkich wlascicieli danych modeli godnych uwagi o wpisy.

 

Promowania to ja tu nie widzę ale zauważyłem, że małżonka Francuzika musi być prawdziwą audiofilką więc przeniesienie do zakładki HiEnd wskazane :)

 

Zona jest wykladowca akademickim w szkole muzycznej. Wiecej nie musze dodawac.

 

Prosze moderacje o oczyszczenie watku. Czy osoby zasmiecajace watek mozna jakos usunac?

 

Gość chce wydać 60 000 zł a Wy mu Pylony i AA proponujecie?

Poza tym:

1. Temat do zakładki Hiend.

2. Temat do zamknięcia, ponieważ ma za zadanie nieudolną promocję jednaj z marek.

 

Prosze o Twoja propozycje kolumn, ktore spelaniaja zalozone kryteria. Uzytkujesz polskie kolumny?Moim zdaniem moderacja i branza moze polecac posiadane sprzety. Nie widze w tym nic zlego. Uwazasz ich wpisy za nieudolna promocje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim budżecie na polu bitwy zostają tylko S16hz i YB Audio - reszta producentów nie ma w swojej ofercie kolumn w tych pieniądzach

 

tzn są pewnie jeszcze jakieś mniejsze manufaktury robiące hiendowe kolumny ale trudno będzie o jakieś opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.