Skocz do zawartości
IGNORED

TIDAL HIFI vs CD różnice raz jeszcze..


szaman777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też podwyższyłem różnicę o 50dB bo więcej się nie dało i istotnie gra. ;)

Pliki się ładują.

Nic nie ruszane. Procedura jak wcześniej. Bez ditheringu (chyba, że o czymś nadal nie wiem). Format WAV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podwyższyłem różnicę o 50dB bo więcej się nie dało i istotnie gra. ;)

 

Da się, najpierw 50 i później 30 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj wyniki. Może to Audacity coś przekłamuje.

 

W zanadrzu mam jeszcze plik przechwycony z Tidala bez pośrednictwa Audirvany. Z natywnej aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie same różnice, -80dBFS. Jeden plik mi na początku trzeciej minuty przeskakuje, ale dwie minuty są OK i w tym fragmencie jest to samo, pliki się różnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Problem jest w mojej procedurze zgrywania z Tidala nadal.

Pewien forumowicz przesłał mi własnoręcznie przechwycony stream z Tidala i nie ma już teraz naprawdę żadnych różnic. Nawet Audacity nie umożliwia wzmocnienia tej "ciszy" do jakiejkolwiek wartości.

 

Pliki Tidal HIFI vs CD nadal niczym się nie różnią. Metodologia tylko nieco mi kuleje. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno być oczywiste. Tak samo nie powinien się różnić taki sam master, w tym samym formacie kupiony np w HDTracks.

Różnice, przy tym samym wydaniu oznaczałyby jakiś błąd (na dowolnym etapie) lub zepsutą technologię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inna propozycje - troche poza tematem - ale tylko troche

 

zgraj ten sam utwór z CD , za pomocą dwóch róznych intrkonetków - kótrych to słyszysz róznice ewidentnie

 

i zrób porównanie

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik szaman777 dnia 06.03.2018 - 02:03 napisał

Można zatem przyjąć, że pliki streamowane przez Tidal HIFI niczym nie różnią się od odpowiadających (to muszą być te same wydania!) im płyt CD.

Kolejny mit obalony. :)

 

A jak wymienisz kabel sieciowy na inny np. audiofilski to coś się pojawi na tych obrazkach ;-)

 

Pojawi się "NIRVANA" (w sumie ciekawe jak wygląda na obrazku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawi się "NIRVANA" (w sumie ciekawe jak wygląda na obrazku)

Obawiam się że może wyglądać kiepsko, chyba że jeden z kabli zostanie celowo lub przypadkowo uszkodzony ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że może wyglądać kiepsko,

 

Tak, po przemyśleniu sprawy, myślę, że będzie widać kotarę/koc, którą dana sieciówka zdjęła z głośników!

Zobaczymy jaką grubość miała, kolor lub fakturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tymi sieciówkami i interkonektami tutaj. ;)

To co robię, robię na komputerze i jedyne co tutaj może mieć wpływ to audiofilskość SSD i czy komp jedzie z baterii czy z zasilacza i czy jest wystarczająco audiofilski. ;) Może mieć też wpływ karta sieciowa, router, switch.. tyle zmiennych do ogarnięcia.. ;)

 

Tyle offtopu.

Teraz poważnie.

 

Sprawa nie dała mi spokoju i już wiem gdzie był kolejny błąd w metodologii testu.

W sumie dzięki tym błędom, które robię, widać przynajmniej, że test jest rzetelny i nie są to cuda na kiju i lanie wody. ;)

 

Otóż Audirvana z wyjściem ustawionym na Soundflower podaje sygnał w 24bitach. Nie da się tego zmienić. Ja go zgrywałem w 16bitach przez Audacity. Teraz postanowiłem zgrać w 24bitach.

Rip z płyty oczywiście jest 16bit więc wgrałem go do Audacity w 16bitach.

Teraz odejmując obie próbki wychodzi mi absolutna cisza. Chyba, że Przemak znów coś znajdzie. ;)

 

Plik różnicowy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rysunek ze Speka bez zmian. Czarność więc nawet nie zamieszczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno być oczywiste. Tak samo nie powinien się różnić taki sam master, w tym samym formacie kupiony np w HDTracks.

Różnice, przy tym samym wydaniu oznaczałyby jakiś błąd (na dowolnym etapie) lub zepsutą technologię.

Sporo forumowiczów twierdzi, że Tidal im gorzej gra niż CD. To dla nich ten test.

Jak już kiedyś pisałem jeżeli tor audio dla Tidala jest inny niż dla CD to oczywiście mogą być różnice. Jednak jeżeli tor audio jest ten sam różnic nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor audio dla cd i pliku będzie zawsze inny. Sam czytnik jest już inny. Bezsensu. Liczby i wykresy na kompie moga być takie same ale to co poleci z kolumn niekoniecznie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz.

Po pierwsze mam identyczny tor audio dla jednego i drugiego.

Po drugie, dlaczego uważasz, że wykresy na kompie będąc takie same, przy tym samym torze audio nie przełożą się na ten sam dźwięk z kolumn? Wyjaśnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wpływ czytnika na analogowy sygnał na wyjściu DACa jest poniżej progu słyszalności (conajmniej, bo można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że jest zerowy). To, że ktoś słyszy jakieś zmiany dowodzi jedynie tego, że poza systemem audio istnieją czynniki mające wpływ na brzmienie, ktore jest niczym innym jak produktem naszej wyobraźni. A co za tym idzie, kłania się synestezja ;)

 

EDIT:

Przepraszam, zagalopowałem się. Powinienem był napisać "wpływ zmiany czytnika na zmianę sygnału analogowego na wyjściu DACa ..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wpływ czytnika na analogowy sygnał na wyjściu DACa jest poniżej progu słyszalności (conajmniej, bo można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że jest zerowy). To, że ktoś słyszy jakieś zmiany dowodzi jedynie tego, że poza systemem audio istnieją czynniki mające wpływ na brzmienie, ktore jest niczym innym jak produktem naszej wyobraźni. A co za tym idzie, kłania się synestezja ;)

 

Dowody, dowody, proszę.

To, że Ty nie słyszysz jeszcze nie uprawnia Cię do pisania takich twierdzeń jako prawdy powszechnej i objawionej.

 

Na marginesie czytnik to nie tylko sam układ optyczny albo FPGA do neta ale też jakieś zasilanie, zegar i parę innych dupereli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadź sobie null test z wykorzystaniem dwóch rożnych transportów CD. Transporty mogą być dowolne.

 

Różnica sygnałów na wyjściu DACa będzie na poziomie -80 -90dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co?

Płytę zripowałem przy użyciu czytnika laserowego 1:1. Potwierdzone bazą AccurateRIP.

Czyli czytnik nie ma wpływu na dźwięk?

 

Tyle lat na forum już było tłumaczone i dalej pojawiają się nieobeznani z informatyką osobnicy.

Czytnik nie ma ŻADNEGO wpływu w przypadku zgrywania płyty na dysk twardy - oczywiście o ile czytnik nie jest uszkodzony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że przenoszenie intuicji zyskanej przez lata obcowania z techniką analogową na układy cyfrowe jest bardzo złą praktyką, ponieważ prowadzi do zupełnie błędnych wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnik nie ma ŻADNEGO wpływu w przypadku zgrywania płyty na dysk twardy - oczywiście o ile czytnik nie jest uszkodzony.

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Na płycie mamy z grubsza biorąc te same dane co w pliku. Z grubsza, ponieważ dochodzą do tego m.in. dane służące do korekcji błędów odczytu, które w pliku są niepotrzebne. Same dane audio są identyczne.

 

Ale przyjmijmy, że czytnik laserowy ma znaczenie.

Teraz się skupcie bo to ważne.

Logicznie rzecz biorąc, skoro udowodniłem, że różnic między Tidalem HIFI, a CD nie ma i czytnik laserowy ma znaczenie, to:

 

jakimś magicznym (a może kwantowym) sposobem Tidal musi ripować płyty IDENTYCZNYM czytnikiem jak mój!!!

 

:)))))))

 

To co "gra" w źródle?

Uściślij pytanie. Jeżeli chodzi o transport to nic nie gra. Wychodzą z niego zera i jedynki w formie odpowiadających im napięć lub mrugnięć światła (jeżeli transport łączymy SPDIFem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo forumowiczów twierdzi, że Tidal im gorzej gra niż CD. To dla nich ten test.

jakimś magicznym (a może kwantowym) sposobem Tidal musi ripować płyty IDENTYCZNYM czytnikiem jak mój!!!

 

Jak już inni użytkownicy zauważyli, za ewentualne różnice, które oni słyszą odpowiada sprzęt. To, że dane są identyczne, przy tym samym masterze, to jest oczywiste. Nawet strumień danych nie ripowany, tylko odtwarzany bezpośrednio z CD, (jeżeli nie będzie błędów, których czytnik nie może skorygować), docierający do DAC powinien być taki sam.

 

Różnice, jeżeli jakieś wystąpią będą spowodowane raczej zjawiskami analogowymi np. śmieci od PC, jakieś zakłócenia, które np. wpłyną na pracę zegara lub bezpośrednio przedostaną się na wyjście. Albo nawet zwykła pętla masy występujące w jednym przypadku a niekoniecznie w drugim. Twój eksperyment udowodnił, że TIDAL i wybrane wydania CD, to te same mastery. Nic więcej.

 

Pomiar, a najlepiej kilkadziesiąt pomiarów, w różnych warunkach, trzeba by było zrobić na wyjściu wzmacniacza, następnie oszacować czy różnice są istotne, w sensie czy wpływ źródła jest większy niż wpływ zakłóceń zależnych np. od pory dnia, i czy jest statystycznie powtarzalny.

 

No i inna sprawa czy go słychać. Czyli ślepe testy. Tylko jeżeli ktoś się kieruje ślepymi testami to nie ma potrzeby robić pomiarów, tylko od razu można robić test. To samo dotyczy się osób kierujących się wyłącznie swoimi subiektywnymi wrażeniami - nie potrzebują pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.