Skocz do zawartości
IGNORED

Audio over IP


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zelo7

 

To prawie to samo, różni się rodzajem gniazd i wtyków, a konstrukcja kabla jest taka sama.

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s. Są przejściówki RCA/BNC i BNC/RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrótowo napisałem:

W S/PDIF powinno się stosować wyłącznie przewody zakończone wtykami BNC o impedancji 75Ohm, stosowane często przewody o impedancji 75Ohm zakończone wtykami RCA są już na starcie obaczone błędem technicznym - niedopasowaniem impedancyjnym co przy przesyle sygnału cyfrowego o tym zakresie częstotliwości - jest jednym z podstawowych wymogów. Z mało logicznych względów niestety RCA są bardzo rozpowszechnione w DACach po wymianie na BNC najczęściej jest poprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emc_emc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie to samo, różni się rodzajem gniazd i wtyków, a konstrukcja kabla jest taka sama.

Prawie robi dużą różnicę .Aby było dopasowanie falowe linii muszą być gniazda ,wtyki i kabel o odpowiedniej impedancji falowej. Co z tego gdy do gniazda RCA 60R ,wsadzisz przewód 75R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aporpo basu - czy Twoim zdaniem DIO nie podbija delikatnie częstotliwości w okolicach 100hz?

 

sprawdź tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mi akurat wyszło, że 135Hz mam podbite w miejscu gdzie najczęściej słucham

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid i Goliat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie wepniesz .Jak wepniesz 6,6V w oryginalne gniazdo zasilające to powinno być ok. Ty masz zasilanie 3,3Vbezpośrednio pod PCB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ,u mnie jest 12V i min.1A ?

Kombinuje akumulator żelowy z allegro ,taki do zabawki :-)

m4tech ma zmodyfikowany DIO - dolutowane kabelki i wtyczkę by móc podpiąć akumulatorki i pominąć wbudowany impuslowy stabilizator napięcia z 12V na 3.3V i zasilić bezpośrednio z akumulatora- gdy zasilasz przez gniazdko 12V to nadal będzie używany impulsowy stabilizator napięcia -będzie to na plus bo odcinasz połaczenie z siecią elektryczną ale mod m4tech jest lepszy z pewnością - modyfikacja jest w miarę prosta powinien każdy okoliczny elektronik jej spokojnie dokonać.

 

i jak pisał m4tech warto spróbować HQPlayera z upsamplerem, mam Redneta i upsampluje do 176,4/192kHz - jest dobrze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emc_emc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nie chce bawić akumulatorkami to można takiego tomakowego ULPSa skręcić na 3,30V i też będzie lepiej grać jeśli nie jeszcze lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Redneta i upsampluje do 176,4/192kHz - jest dobrze!

 

miałeś może okazję porównać Redneta do innych urządzeń obsługujących Dante? Urządzenia Focusrite'a są raczej dedykowane profesjonalistom i mało nie kosztują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście było porównanie z Micromedia DIO zasilaczem liniowym 12V , USB Sinxer SU-1- modyfikowany przez jakąś firmę, CAYIN IDAP-6 transporty CD - EAD T1000, Malinka (tutaj jest odstępstwo od równych szans w teście bo ma S/PDIF zamiast AES/EBU), sprzęt towarzyszący: Wzmacniacze: moja Ugoda , Krell KAV400xi, i jakiś lampowy Cayin ( nie pamiętam numeracji) Głośniki Dynaudio Special 25, 16Hertz Canto Grand SE DACi: LKS 003, Audiobyte Black Dragon, różne DIY

Rednet na zasilaniu orginalnym( jest tam impulsówka) - jest lepszy na górze pasma rozdzielczość , selektywność większa i chyba jeszcze bardziej analogowa - jestem słaby w pisaniu recenzji:), głebia i w zależności od przetwornika lepszy fakturowy bas w porównaniu do DiO.-wydaje mi się że to kwestia jittera. Micromedia DIO cena/jakość best buy, USB ostatnie

Po upsamplingu do 176,4/192kHz HQPlayerem przewaga jest jeszcze większa. Ciekawe jakby wypadło jeszcze z urządzeniami z jeszcze wyższej półki

 

 

Redneta kupiłem z następujących powodów:

1. Potrzebowałem dostępu do 192kHz z uwagi że mam sporo

2. Przede wszystkim planuję przebudowę systemu i kupiłem też żeby mieć spokój nie kombinować słuchać muzyki - bo ostatnio za dużo czasu poświęcałem na kombinacje sprzętowo-programowe zamiast słuchać muzyki, jak i mieć transport bazowy na poziomie ( znając ż

3. Mieć interfejs wielokanałowy - by pójść w konfigurację z aktywnymi zwrotnicami

 

Gdybym wiedział nie kombinowałbym z wieloma konfiguracjami na które w sumie w ratach wydałem z tyle co na Redneta ( Esi@Juli + modyfikacje, zasilacze liniowe USB Bridge, Digiony, i inne eksperymenty). Próbowałem też kupić płytki do Raveny lub Dante 192kHz

Gorzej jak wypuszczą coś pozwala upsamplować do wyższych czestotliwości i działa na zasadzie AOIP;) lub jakaś firma zrobi prosty interfejs po śwaiatłowodzie zasynchronicznym buforowaniem danych wtedy zabawa zacznie się od początku, ciekawi mnie tylko porównanie z DCS NetworkBridgem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emc_emc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super porównanie - wielkie dzięki jak myślę o pójściu w górę i kupnie atterotecha undaes

 

jeszcze to wygląda bardzo obiecująco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ma własne FPGA i zasilanie 3.3VDC plus obsługę hi res i wyjscie I2S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po upsamplingu do 176,4/192kHz HQPlayerem przewaga jest jeszcze większa. Ciekawe jakby wypadło jeszcze z urządzeniami z jeszcze wyższej półki

Posłuchałem też trochę tego HQPlayera , trzeba uważać na dithering, na pierwszy "rzut ucha" jest OK, ale po czasie da się odczuć słyszalne zniekształcenie brzmienia.

Domyślam się, że skoro HQP to także Roon, jeśli tak to czy próbowałeś w DSP tzw. "skłębiania / convolution". Wiem że pisałem źle o DSP, ale posłuchałem zdania kolegi Bińka, poczytałem trochę więcej o akustyce i zaciekawiły mnie niektóre rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poczekaj aż coś wyjdzie coś bez ograniczczenia do 96kHz w trochę niższej cenie ( zwłaszcza że jesy chip Dante Broadway ( który powinien być dużo tańszy) który jest jak płytka Brooklyn II (250$ kosztuje+ wymaga opracoiwania oprogramowania) a jest w Rednecie, więc myślę że za jakiś czas pojawią się urzadzenia o cenie ok 500$) no i jest jeszcze konkurencyjna Ravena - a upsampling jest przyjacielem jednak na AoIP - może w przypadku naprawdę drogich DACów z autorskimi filtrami cyfrowymi ma mniejsze znaczenie, ale wszystkie DACi z półki cenowej przyziemnej zyskują.

 

Posłuchałem też trochę tego HQPlayera , trzeba uważać na dithering, na pierwszy "rzut ucha" jest OK, ale po czasie da się odczuć słyszalne zniekształcenie brzmienia.

Domyślam się, że skoro HQP to także Roon, jeśli tak to czy próbowałeś w DSP tzw. "skłębiania / convolution". Wiem że pisałem źle o DSP, ale posłuchałem zdania kolegi Bińka, poczytałem trochę więcej o akustyce i zaciekawiły mnie niektóre rozwiązania.

Korzystam a archaicznego interfejsu HQPlayera, z ustawieniami trzeba spróbować wszystkich i wybrać najlepsze - z testu z różnymi DACami - dla różnych optymalne ustawienie jest inne. DSP na pewno spróbuje.

 

super porównanie - wielkie dzięki jak myślę o pójściu w górę i kupnie atterotecha undaes

 

jeszcze to wygląda bardzo obiecująco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ma własne FPGA i zasilanie 3.3VDC plus obsługę hi res i wyjscie I2S

 

No z Brooklyn 2 nie jest różowo- taka karta jest w Rednetach - w detalu kosztuje 250$ i wymaga oprogramowania przez użytkownika - jest chip za to Broadway zastępujący ją, tylko nie ma póki co żadnych urządzeń na nim. Kupić w detalu nie można jak i obudowa mało przyjazna ręcznemu pojedyńczemu lutowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na sprzedaż albo pożyczkę z xlr ten Dante. Chciałbym spróbować nawet pożyczyć od kogoś jak obsługa tego itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Najlepsze USB jakie słyszałem to było wpięcie Icron Ranger 2324 ( miałem to urządzenie pewien czas w domu w ramach pracy nad projektem zawodowym) - tylko pudełeczko o ile pamiętam u nas kosztuje ok 1200-1500$.( chyba ten pan od tego rankingu używa podobnego) i to początek oraz zaczyna się zabawa z pudełeczkami i ulepszaczami USB - nie mogę porównać ale z pamięci zbliżone było Redneta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emc_emc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na sprzedaż albo pożyczkę z xlr ten Dante. Chciałbym spróbować nawet pożyczyć od kogoś jak obsługa tego itd

Jak jestes z wawy to moge do Ciebie wpasc ze swoim. Jak nie to kup i nie pozalujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pytał po co jest wejście AUES/EBU w DIO, właśnie sobie uświadomiłem, że to może być super rozwiązanie, aby podłączyć mikrofon pomiarowy w celu kalibracji systemu, chyba niewiele transportów posiada taką funkcjonalność, wszystko pod REW na ASIO powinno spokojnie działać. Zanim sobie jednak to uświadomiłem poszedłem najkrótszą drogą czyli przez UMIK-1 + REW i zrobiłem odpowiedź impulsową pomieszczenia, podpiąłem do Roona i to jest po prostu magia, szczególnie to co się stało w dolnych rejestrach, nie miałem pojęcia że mój pokój jest aż tak nie zaadaptowany akustycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pytał po co jest wejście AUES/EBU w DIO, właśnie sobie uświadomiłem, że to może być super rozwiązanie, aby podłączyć mikrofon pomiarowy w celu kalibracji systemu, chyba niewiele transportów posiada taką funkcjonalność, wszystko pod REW na ASIO powinno spokojnie działać.

Naprawdę chcesz podłączyć mikrofon pomiarowy do AES/EBU?

Dobre ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz podłączyć mikrofon pomiarowy do AES/EBU?

Dobre ;)

Ja nie chcę, mam mic na USB ale myślę, że jest to możliwe na AES (potrzebny będzie konwerter AD co raczej jest oczywiste), może coś konkretniej się wypowiesz co jest w tym jak to piszesz "dobre".

Próbowałeś czy teoretyzujesz (jak zwykle zresztą)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś konkretniej się wypowiesz co jest w tym jak to piszesz "dobre".

Nic poza tym, że przy pomiarze dio jest totalnie zbędny. Do pomiaru jest potrzeby interfejs, mikrofon pomiarowy lub mikrofon z własnym interfejsem na usb, jaki masz. Nie ma najmniejszego sensu wpinania w tor waszego dio.

Próbowałeś czy teoretyzujesz (jak zwykle zresztą)?

Co miałem w tym wypadku porównywać???

W każdym kolejnym poście koledzy, udowadniają jedno, że napis "do profesjonalnego użytku" jest jak najbardziej uzasadniony .;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem kolega P. jak zwykle nabija licznik wpisów nic nie wnoszącymi w temacie postami. Osobiście wiem ile z USB musiałem się nakombinować, żeby wpiąć się z mikrofonem USB. Podpięcie bezpośrednio do DIO może się (nie musi ale może) okazać znacznie prostszym sposobem, bez kombinowania z ASIO4ALL, przestawianiem komputerów, za krótkimi kablami itd. jak ktoś będzie chciał to skorzysta, od tego jest forum, żeby takimi spostrzeżeniami się dzielić.

Ale kolega P. jak zwykle tylko dyskredytacja, niedopowiedzenia, ironia, sarkazm to jest kolegi retoryka, zresztą niestety to jest typowo polskie. Im więcej czytam różnych forum PL tym bardziej jestem w szoku jakie mamy to piekiełko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie bezpośrednio do DIO może się (nie musi ale może) okazać znacznie prostszym sposobem, bez kombinowania z ASIO4ALL, przestawianiem komputerów, za krótkimi kablami itd. jak ktoś będzie chciał to skorzysta, od tego jest forum, żeby takimi spostrzeżeniami się dzielić.

Nie da się bezpośrednio połączyć dio z mikrofonem. Zawsze będzie potrzebny dodatkowy interfejs z wejściem mikrofonowym i zasilaniem fantomowym. jeśli na się będziesz chciał wykorzystać dio to interfejs musi mieć wyście cyfrowe przynajmniej spdif, a żeby nie musieć korzystać z przejściówki AES. Dwa interfejsy, jeden dio, drugi z mikrofonem, to dwie karty dźwiękowe na jednym na jednym systemie co czasem może powodować problem. Jak się uprzeć to da radę bez problemu to zrobić. Tylko nie ma to najmniejszego sensu gdy w grę wchodzi pomiar pomieszczenia.

Ale kolega P. jak zwykle tylko dyskredytacja, niedopowiedzenia, ironia, sarkazm to jest kolegi retoryka, zresztą niestety to jest typowo polskie. Im więcej czytam różnych forum PL tym bardziej jestem w szoku jakie mamy to piekiełko

 

Typowo polskie jest "ja wiem lepiej" i nie daj boże gdy mi ktoś powie, że tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aporpo basu - czy Twoim zdaniem DIO nie podbija delikatnie częstotliwości w okolicach 100hz?

 

pytam bo nie mam jak tego sprawdzic a troche mam podbite to pasmo - bardzo mozliwe ze winowajcą jest foobar o którym czytałem że ma lekkie podbicie

 

Masz jak to sprawdzić - spinasz wejście z wyjściem, "przegwizdujesz" REWem czy Artą i wiesz :)

 

Nie da się bezpośrednio połączyć dio z mikrofonem. Zawsze będzie potrzebny dodatkowy interfejs z wejściem mikrofonowym i zasilaniem fantomowym. jeśli na się będziesz chciał wykorzystać dio to interfejs musi mieć wyście cyfrowe przynajmniej spdif, a żeby nie musieć korzystać z przejściówki AES. Dwa interfejsy, jeden dio, drugi z mikrofonem, to dwie karty dźwiękowe na jednym na jednym systemie co czasem może powodować problem. Jak się uprzeć to da radę bez problemu to zrobić. Tylko nie ma to najmniejszego sensu gdy w grę wchodzi pomiar pomieszczenia. Typowo polskie jest "ja wiem lepiej" i nie daj boże gdy mi ktoś powie, że tak nie jest.

 

Wykorzystanie DIO do pomiarów wcale nie jest głupie. Przedwzmacniacz mikrofonowy nie musi być przecież interfejsem, choć konfiguracja tego majdanu jak i szacowany koszt jednak trochę zniechęcają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystanie DIO do pomiarów wcale nie jest głupie. Przedwzmacniacz mikrofonowy nie musi być przecież interfejsem, choć konfiguracja tego majdanu jak i szacowany koszt jednak trochę zniechęcają.

Jest to jakieś rozwiązanie. Tylko jakie miało by to zalety względem, pomiaru z wykorzystaniem zwykłego interfejsu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.