Skocz do zawartości
IGNORED

Moje fascynacje :)


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Moja fascynacja to Kondo Kagura. To są genialne końcówki. Najlepsze jest to, że mają drobne wady, to jest bas mógłby schodzić trochę niżej i nie jest to do końca sprzęt do rocka.. Ale i tak chciałoby się mieć. To gra tak w porównaniu bezpośrednim z innymi końcówkami jakby ktoś zdjął 7 kocy/ów i co ciekawe nie kłuje w uszy. I grając cicho gra również pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dzień fascynuje mnie elektronika Hegla.

Piec H200, dac HD25 i Kefy LS50 (TQ Black po drodze).

Do tego transport na Hydrze X i okablowaniu Transparenta, Reference digital link i Premium USB.

Zasilanie Furutech i dedykowana linia zasilająca.

 

Przyszła pauza jakiej nigdy nie było :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego transport na Hydrze X i okablowaniu Transparenta, Reference digital link i Premium USB.

 

Transparenty robią cuda. U mnie również bardzo dobrze sprawdzają się te kable :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie fascynuje muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Muzyka przede wszystkim, ale na....

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli aż tak odjeżdżamy od wariackiego audio, to mnie najbardzej fascynują dobre fortepiany....

A masz choć z 5 egzemplarzy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli Witek poszedł w fortepiany to ja z innej mańki....nie jest to jakaś fascynacja ale miłe wspomnienie ;-)

pamiętam jak kupiłem swój pierwszy poważny wzmacniacz - jeszcze Peweksie

gość przede mną zamówił butelkę Żytniej i dwa piwa puszkowe .....jak przyszła kolej na mnie ....

....proszę Techniksa SU-V900 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fascynacją jest to że jak siadam na kanapce i słucham u siebie dobrze nagranej płyty to zawsze pojawia się to uczucie, jak to fajnie gra. Oczywiście wiem, że może być lepiej, ale jest poprawnie.

 

jak przyszła kolej na mnie ....

....proszę Techniksa SU-V900 ;-)

Może stalismy w jednej kolejce, ja kupowałem wtedy trzygłowicowy magnetofon techniksa serii 700:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fascynacją było moje kino domowe Yamahy. Skończyło się jak pojawiła się koleżeńsko-handlowo, audiofilska krucjata i wyjaśnili mi, że kino domowe nie nadaje się do stereo... nie słucha się muzyki z DVD i suba, a w zasadzie to do zmiany repertuar :) Piękne to były czasy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może stalismy w jednej kolejce, ja kupowałem wtedy trzygłowicowy magnetofon techniksa serii 700:)

..być może, tylko tego gościa zapamiętałem - wtedy ślinę przełknąłem bo mnie już na gorzałkę nie starczyło ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fascynacją było moje kino domowe Yamahy. Skończyło się jak pojawiła się koleżeńsko-handlowo, audiofilska krucjata i wyjaśnili mi, że kino domowe nie nadaje się do stereo... nie słucha się muzyki z DVD i suba, a w zasadzie to do zmiany repertuar :) Piękne to były czasy :)

..miałem podobny odjazd:Onkyo+Tannoy.i pierwsze dvd Onkyo,kupione gdy w Polsce nie było dostępnych płyt.

 

najnowsza fascynacja to 300b-lampa absolut..

..i Qobuz !

 

A ponadto taki słodziak ze stajni JFeng Digital-Qobuz śmiga jak złoto!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fascynacją było moje kino domowe Yamahy. Skończyło się jak pojawiła się koleżeńsko-handlowo, audiofilska krucjata i wyjaśnili mi, że kino domowe nie nadaje się do stereo... nie słucha się muzyki z DVD i suba, a w zasadzie to do zmiany repertuar :) Piękne to były czasy :)

 

Daniel i po co było wpuszczać kolegów i prosić o opinię :-) To Ci dali taką jakiej się nie spodziewałeś ,a człowiek byłby szczęśliwy jak to pięknie kino domowe gra .

 

pamiętam jak kupiłem swój pierwszy poważny wzmacniacz - jeszcze Peweksie

gość przede mną zamówił butelkę Żytniej i dwa piwa puszkowe .....jak przyszła kolej na mnie ....

....proszę Techniksa SU-V900 ;-)

 

Mirosłav SU-V900 ,bliźniaczy z SU-MA10 którego Pewex nie sprowadzał , 2 potężne trafa ,dual mono ,duża gałka siły głosu i większe logo Technics niż inne klocki z serii ,to było coś ja i kolega go kupiliśmy po wcześniej posiadanych SU-V570 ,810. I miałem do kompletu z RS-B965 zamieniony z innych niższych modeli RS B565 ,wcześniej z Diory ,ZRK etc . Do tego korektor SH-GE70 aż tu nagle powstał Magazyn Hi-Fi 1991 r i Technics ,wszak nowszy już model i oczko niższej jako "słaby ,bas stonowany ,przeważają średnie i wysokie tony których jakosć nie jest najwyższych lotów ",SU V900 był lepszy ,ale …..zaczęło się Pioneer +Infinity Reference ,potem lepsze Infinity Kappa ,mocniejszy Pioneer ,potem Arcamy. Marantze, Denseny ,Sonus Fabery itd. itd. .

 

I po co było czytać ,Technics był najlepszy ,mój kolega do dziś ma to co mu sprzedałem: SU V900+RSB 965+SL PS900 + Jamo Classic 8 i ….zadowolony cały czas :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Mirosłav SU-V900 ,bliźniaczy z SU-MA10 którego Pewex nie sprowadzał , 2 potężne trafa ,dual mono ,duża gałka siły głosu i większe logo Technics niż inne klocki z serii ,to było coś ja i kolega go kupiliśmy po wcześniej posiadanych SU-V570 ,810. I miałem do kompletu z RS-B965 zamieniony z innych niższych modeli RS B565 ,wcześniej z Diory ,ZRK etc . Do tego korektor SH-GE70 aż tu nagle powstał Magazyn Hi-Fi 1991 r i Technics ,wszak nowszy już model i oczko niższej jako "słaby ,bas stonowany ,przeważają średnie i wysokie tony których jakosć nie jest najwyższych lotów ",SU V900 był lepszy ,ale …..zaczęło się Pioneer +Infinity Reference ,potem lepsze Infinity Kappa ,mocniejszy Pioneer ,potem Arcamy. Marantze, Denseny ,Sonus Fabery itd. itd. .

 

I po co było czytać ,Technics był najlepszy ,mój kolega do dziś ma to co mu sprzedałem: SU V900+RSB 965+SL PS900 + Jamo Classic 8 i ….zadowolony cały czas :-)

 

...no popatrz mieliśmy te same zestawienie ;-) SU V900 + RSB 965 (był cholernie drogi, kupiłem już w salonie) + PS900

tylko że ja grałem na Altusach bo na Infinity Kappa mogłem tylko popatrzeć....

również te zestawienie sprzedałem koledze (poza kolumnami) który do dziś na tym gra i jest zadowolony...staruszki się bronią ;-)

wiadomo później były Marantze, Pioniery itp. ....mamy coś wspólnego ;-)

....lubię też smalec, boczek i galaretkę i oczywiście mocne trunki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jeżeli Witek poszedł w fortepiany to ja z innej mańki....nie jest to jakaś fascynacja ale miłe wspomnienie ;-)

pamiętam jak kupiłem swój pierwszy poważny wzmacniacz - jeszcze Peweksie

gość przede mną zamówił butelkę Żytniej i dwa piwa puszkowe .....jak przyszła kolej na mnie ....

....proszę Techniksa SU-V900 ;-)

 

Pamiętam jak dziś ...

Stałem w kolejce po wódkę w Pewexie, kupiłem i już miałem wychodzić aż tu nagle za plecami słyszę jakiegoś wariata:

... "proszę Techniksa SU-V900"

Głupi, pomyślałem ... ile to by wódki za to kupił ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no popatrz mieliśmy te same zestawienie ;-) SU V900 + RSB 965 (był cholernie drogi, kupiłem już w salonie) + PS900

 

W ogóle SU-V900 był drogi ,droższy niż jego poprzednik SU -V90D z wbudowanym D/A ,ale ten pierwszy był sporo lepszy .Mój inny kolega miał SU-V90D,porównywaliśmy wtedy :-)

 

RS B965 był następca RS-B905 ,większy ładniejszy ,kieszeń OPEN/CLOSE , 905 EJECT ,ale jak zamieniłem z niższego 2 głowicowego to giął taśmy 965 :-( jak to napisał kiedyś user audiostereo giął taśmy koncertowo :-)

Faktycznie podwójny capstan w Technicsie to był problem . Z pespektywy czasu najlepszy wówczas był RS-B 765 , 755, 707 i na tym się skończyły zupełnie magnetofony Technics ,a gdzieś w okolicach RS B100 się zaczęły (kaseciaki oczywiście ) 747,646 ,AZ7, 6 tego wspominał nie będę .

 

SL-P 370 miałem wcześniej bo ten był przez Pewex sprowadzany ,następnie były SL-PS 50 i 70 i te go ostatniego miałem także .Jak się Pewex skończył wyszedł SLPS700, 900 i tego zakupiłem odsprzedając poprzednie bez problemu (takie czasy komisy sprzedawały szybko )

 

tylko że ja grałem na Altusach bo na Infinity Kappa mogłem tylko popatrzeć....

 

Nie no oczywiście ze Technics był z Tonsilami bo to była świętość , u mnie były nowości ,czyli Scherzo 200 ,kupione w Katowicach na ulicy Koniewa ( dawnej ) w firmowym sklepie towaru spod dawnej Unitry ,gdzie wcześniej zakupy także dokonywałem jak drugi w historii CD Fonica CDF 002 do mini wieży Diora ,bo ją posiadałem magnetofon MDS 456, tuner AS952 pierwszy cyfrowy tuner polski ,wzmacniacz ,timer ….to były fascynacje jakie to było nieziemskie uczucie kupić magnetofon MDS 4421 szuflada z Dolby B i C ,lub 2 kasetowego MDS 456....istny kosmos jakościowy .Z perspektywy czasu od strony serwisowej polski sprzęt był słaby ,tylko tunery wytrzymały próbę czasu dobrymi głowicami ,ściągają wszystko (prawie tylko nie majtki), ale czułość była i jest bardzo dobra ,kupiłem jeden z tych co kiedyś miałem.....sentyment .

 

No i kupiłem magnetofon Pioneer ,podwójny capstan i nie gnie taśmy :-) ale one były droższe wówczas ,nie mówiąc o Nakamichi bo też były ,ale cena 2 głowicowego zwalała z nóg :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Nie no oczywiście ze Technics był z Tonsilami bo to była świętość , u mnie były nowości ,czyli Scherzo 200 ,kupione w Katowicach na ulicy Koniewa ( dawnej ) w firmowym sklepie towaru spod dawnej Unitry ...

 

Grzegorz , u mnie też były scherzo . Kupowane w salonie w Łodzi w Juwentusie. Zdaje sie że były jeszcze Bolero , nie moglem się wówczas zdecydować . Ehh , piekne czasy.

 

Technicsy u mnie do dzisiaj są. Magnetofon leżał na strychu ileś lat i bez problemu działa do dzisiaj , jak i wzmacniacz. Grało to jak grało ale sprzęt niezniszczalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.to były fascynacje jakie to było nieziemskie uczucie kupić magnetofon MDS 4421 szuflada z Dolby B i C ,

Miałem, bo mnie poniosło i skompletowałem całą wiezę, ale przy nagrywaniu brumiał, lepiej było w Kasprzaku, choć z pedałami. A przeskok to się wydarzył jak kupiłem tego w kolejce po wódkę Techniksa 765.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie fascynuje przede wszystkim muzyka. ale też i sam sprzęt zwłaszcza jak użytkowany już dłuższy czas ten sam zestaw w jeden dzień wydaje się grać zwyczajnie by w drugi zachwycić nas wspaniałymi dźwiękami :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach dokładki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.