Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 2k z cyfrowym wyjściem


hoobi

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde to pewnie kabel cyfrowy tez nie ma znaczenie ?

 

uwaga - techniczny bełkot !

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w brzmieniu odtwarzacza CD 100% brzmienia to DAC ?

 

 

W odtwarzaczu CD 100% BRZMIENIA, to układy przetwarzające strumień odczytanych danych z lasera na sygnał audio. Nikt nie neguje różnic w jakości brzmienia różnych odtwarzaczy CD czy multimedialnych. Sa to kompletne urządzenia o różnym wkładzie materiałowym i inżynierskim. Różnice miedzy nimi to oczywistość.

My rozmawialiśmy tutaj o transportach optycznych. Otóż Transporty optyczne do odczytu danych zapisanych na nośnikach optycznych wcale nie brzmią!!! Sygnał odczytanych danych na ich wyjściu nie jest fala dźwiękową ani sygnałem audio!

Kurde to pewnie kabel cyfrowy tez nie ma znaczenie ?

 

Nie spotkałem sie w przyrodzie z kablem zbudowanym z cyfr! Kolega widział gdzieś kabel cyfrowy??? Można prosić o opis i fotografię?

A już całkiem poważnie:

Kolega swymi infantylnymi zaczepkami wyraźnie wykazuje, że mamy do czynienia z trollem.

Zatem żegnam - EOT!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice miedzy nimi to oczywistość.

To wcale nie takie oczywiste w domenie słuchu i jego percepcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rozmawialiśmy tutaj o transportach optycznych. Otóż Transporty optyczne do odczytu danych zapisanych na nośnikach optycznych wcale nie brzmią!!!

Dokładnie, tylko odtwarzają to co zarejestrowano na płycie (0, 1), porównanie plików było już omawiane w różnych wątkach. Warto się z tym zapoznać.

 

Chyba ta babcia nie miała sum kontrolnych, bufora i korekcji błędów.

Biedna babcia ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie takie oczywiste w domenie słuchu i jego percepcji.

 

Cóż poradzić kiedy w bardzo wielu przypadkach te różnice w brzmieniu kompletnych odtwarzaczy CD są aż drastyczne. Opisywałem gdzieś moje pierwsze zdziwienie w początku lat 90tych, kiedy ta sama płyta CD odtwarzana na multimedialnym odtwarzaczu Philips była wręcz tragedia w porównaniu z odtworzeniem jej na wyższym modelu cd Technicsa :-) Tylko że ja wiem, iż powodem różnic nie była różnica odczytanych danych przez lasery obu odtwarzaczy a wyłącznie ich przetworniki audio. Również nie kable sygnałowe a na pewno nie zasilające :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w brzmieniu odtwarzacza CD 100% brzmienia to DAC ?

 

Odczytują je w sposób dzisiaj doskonały.

 

Zastanawiam się jak odczytywały wczoraj ( dawniej ) ?

 

Tak na szybko: dla ludzkiego słuchu taki odczyt jest doskonały. Przecież płyta, którą czyta transport lub odtwarza normalny CD jest niemalże słuchana przez nas w real-time.

Transport/odtwarzacz nie będzie w kółko się zastanawiał czy zrobił to dostatecznie dobrze tylko puści dalej.

Natomiast każdy komputerowy napęd można poprosić aby czytał i po 15 razy to samo miejsce, aż znajdzie takie same próbki.

Niestety transportu do tego nie zmusisz...

Dodatkowo za każdym razem przy odczycie płyty ZAWSZE występują błędy C1. Może być ich 5, 50 albo i 500 na minutę. A ponieważ są to błędy przewidziane w specyfikacji CD toteż są one w pełni korygowalne.

 

Czyli za każdym odczytem tej samej płyty liczba błędów jest różna, zależy jak sobie akurat laser pośmigał.

I ani zasilaniem, ani killer jitterem, ani podstawkami ani kablami tego się nie zmieni.

 

I żeby być już drobiazgowo-cyfrowo-audiofilskim wredniakiem to objaśniam, że za każdym razem ta sama płyta jest odtworzona inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż poradzić kiedy w bardzo wielu przypadkach te różnice w brzmieniu kompletnych odtwarzaczy CD są aż drastyczne.

Nie miałem drastycznych zdarzeń brzmieniowych nawet w bardzo skrajnych grupach cenowych a trochę tego doświadczyłem.

Tylko że ja wiem, iż powodem różnic nie była różnica odczytanych danych przez lasery obu odtwarzaczy a wyłącznie ich przetworniki audio.

To dziwne, przetworniki trochę mogą, ale żeby drastycznie, to wątpię. Może test porównawczy przeprowadziłeś nieprawidłowo?

 

I żeby być już drobiazgowo-cyfrowo-audiofilskim wredniakiem to objaśniam, że za każdym razem ta sama płyta jest odtworzona inaczej.

No to teraz rzeczywiście jesteś wredniakiem ;-). Ale sumy kontrolne na wyjściu się zgadzają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a jak już mowa o laserach ,jestem posiadaczem CDX-1060, w którym siedzi TAOHS-KP2. Laser oryginalny jest raczej delikatnie mówiąc mało dostępny i ten fakt odstrasza wszystkich, choć ja lepszego CD-ka nie słyszałem ( ale mało słyszałem :)). Bracia Chinczycy wyprodukowali zamiennik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Idąc torem rozumowania przedmówców , jak zamontuje w swoim CD to ustrojstwo i jak tylko będzie czytał dane to powinno być ok.

Czy jednak się mylę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech obecne przetworniki grają bardzo podobnie ale analogowy stopień wzmocnienia już wprowadza audiofilską baśń. Oparty o opampy a lampowy to już w ogóle.

Albo taki TDA1543 czy 1541A, słaba góra,słaby bas i wuala odkrywa się średnica. Toż to legenda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sekcja transportu nie ma znaczenia, to dlaczego dwa CD oparte na tym samym przetworniku grają zupełnie inaczej ?

Żebyśmy się dobrze zrozumieli transport to nie tylko laser ( on ma akurat najmniejsze znaczenie o czy trąbie niemal od początku )

 

 

Czyli jeśli do mojego Berkeleya podepnę dwoma różnymi kablami DVD Manta i Marka Levinsona No 37, i odtworzę ta sama płytę

To dźwięk jaki uzyskam będzie identyczny ???

 

No i dlaczego ten sam plik Grany na Macu podłączonym do tego samego DACa brzmi inaczej odtworzony przez iTunes a inaczej przez Audirvana , podobno transport nie ma znaczenia ?

 

Jakoś żaden "mądry " nie odpowiedział na to pytanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doswiadczenia w transportach CD ale chcialem sprawdzic do mojego piecyka Cyrusa transport Cyrus cd-t oraz CA CXC. Obecnie za transport robi slabiutki brzmieniowo Atoll CD 100se2. Tak czytam ten temat i juz nie wiem czy warto wypozyczac na odsluch te ww transporty czy zostac z moim cedekiem robiacym za transport bo piszecie, ze roznice w brzmieniu miedzy samymi transportami beda na granicy percepcji czy tam tego "1%". Moze wypowie sie ktos kto przecwiczyl troche transportow w swoim zyciu i bedzie potrafil to zrobic bez emocji, nerwow (zwlaszcza nerwow bo w koncu mamy piatek, mamy swieto pilkarskie a i muzyka powinna nas uspokajac). Z gory dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

mądry " nie odpowiedział na to pytanie ?

 

Przecież odpowiedz masz. Pliki, CD i CD playery grają tak samo . To kończy dyskusje. Tylko że przeciwko takim rewelacjom jest sporo zdań wprost przeciwnych. Uogólnienie że CD playery grają tak samo bo grały tak samo u kogoś tam to najgłupszy argument wszechczasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mam doświadczenia w transportach CD ale chcialem sprawdzic do mojego piecyka Cyrusa transport Cyrus cd-t oraz CA CXC. Obecnie za transport robi slabiutki brzmieniowo Atoll CD 100se2. Tak czytam ten temat i juz nie wiem czy warto wypozyczac na odsluch te ww transporty czy zostac z moim cedekiem robiacym za transport bo piszecie, ze roznice w brzmieniu miedzy samymi transportami beda na granicy percepcji czy tam tego "1%". Moze wypowie sie ktos kto przecwiczyl troche transportow w swoim zyciu i bedzie potrafil to zrobic bez emocji, nerwow (zwlaszcza nerwow bo w koncu mamy piatek, mamy swieto pilkarskie a i muzyka powinna nas uspokajac). Z gory dzieki.

 

Najlepiej wypożyczyć i przekonać się samemu

Ale w sumie to można idąc za rada fachowców sprzedać tego Atolla, i kupić DVD Manta , różnicy nie bedzie a wyjdzie dużo taniej

 

Przerabiałem temat transportów CD i powtórzę choć różnice nie są duże , to są słyszalne

( choć wiele zależy od reszty toru )

Ale dobry transport trochę kosztuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są słyszalne

 

jest tu gość na forum , który usłyszał poprawe dzwięku po wymianie żarówek w pokoju odsłuchowym

 

to nie żart

 

Więc biorąc pod uwage , ze uzył on tej samej metody "pomiarowej" co ty - czyli ucha - podobno najdoskonalszej i jedynej słusznej - to należy przyjać iż żarówki maja wpływ na dzwiek

 

Chyba nie sądzisz iż jakiś "fachowy film na YT" , który twerdzi co innego , ma racje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałeś filmu na YT ?

Słuchaj fachowców : kabel nie ma znaczenia

Kurde, kogo tu słuchać. Wszyscy zlotousi świata łączcie się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

jest tu gość na forum , który usłyszał poprawe dzwięku po wymianie żarówek w pokoju odsłuchowym

 

to nie żart

 

Więc biorąc pod uwage , ze uzył on tej samej metody "pomiarowej" co ty - czyli ucha - podobno najdoskonalszej i jedynej słusznej - to należy przyjać iż żarówki maja wpływ na dzwiek

 

Chyba nie sądzisz iż jakiś "fachowy film na YT" , który twerdzi co innego , ma racje ?

 

Dlatego po ciemku słuchaj ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby być już drobiazgowo-cyfrowo-audiofilskim wredniakiem to objaśniam, że za każdym razem ta sama płyta jest odtworzona inaczej.

No to teraz rzeczywiście jesteś wredniakiem ;-). Ale sumy kontrolne na wyjściu się zgadzają?

 

No pewnie, że się zgadzają :) Chyba, że zgaszę papierosa na płycie - wtedy faktycznie chyba sie nie zgodzą :)

 

jest tu gość na forum , który usłyszał poprawe dzwięku po wymianie żarówek w pokoju odsłuchowym

 

Na forum jest bardzo wielu ciekawych osobników. Żarówki, bezpieczniki poza torem audio, kolorowa farba na sieciówkach - to wszystko gra i to jak! Zawsze, ale to zawsze jest poprawa.

 

Najmilej wspominam kolesia sprzed kilku ładnych lat, który dobierał kolory CD-Rów do posiadanych przez siebie odtwarzaczy :)

Nie mógł uwierzyć że 1-sza, 20-ta, 125-ta piata i milionowa kopia cyfrowa jest taka sama:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś może gdzieś z Podhala zapraszam będę za jakiś czas się wyzbywać MARANTZ CD6002 po lampizacji jak dla mnie gra świetnie za takie pieniądze ale kupiłem aktywną zwrotnicę to sprzedać muszę jeszcze sporo budżetu by Ci zostało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na co się hoobi zdecydowałeś ?

 

A kogo to obchodzi? :) Ważne , żeby walka "audio mity" była. eehh

 

Moim zdaniem żenada. Kolejny temat rozbity. Jak założę temat "jakie kable głośnikowe wybrać " to nie potrzebuje wysłuchiwać kable nie grają. To nie temat "kable grają czy nie" . Są tacy co twierdzą wszystkie cd grają tak samo, wzmacniacze też tylko trzeba wyrównać poziom głośności. To po co jest to forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "morawka".

Mógłbyś używać opcji cytuj, albo jakoś oznaczać cytowane teksty?

Masz bardzo nieczytelne posty. Nie wiadomo gdzie piszesz Ty, a gdzie kogoś cytujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo to obchodzi? :) Ważne , żeby walka "audio mity" była. eehh

 

Moim zdaniem żenada. Kolejny temat rozbity. Jak założę temat "jakie kable głośnikowe wybrać " to nie potrzebuje wysłuchiwać kable nie grają. To nie temat "kable grają czy nie" . Są tacy co twierdzą wszystkie cd grają tak samo, wzmacniacze też tylko trzeba wyrównać poziom głośności. To po co jest to forum?

Jak to po co? Po to po co są inne tego typu pierdoly: zeby marnowac czas, nazywac to marnowanie czasu @pasja i poczuc sie lepiej bo sie jednak nie marnuje czasu i ma sie @pasje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.