Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIO VIDEO SHOW 2018


slaaawek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieloną Yamahę 5000 widziałem i chwilę posłuchałem. Wizualnie robi duże wrażenie. Spięte z ProAc D48 grało ładnie, ale za krótko, abym wyrobił sobie zdanie.

 

Czekam na nowe ProAki K3, ale pewnie moje złudne nadzieje, że dystrybutor przywiezie je na wystawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha też jestem ciekaw z czym zagra.

Devialeta nie jestem fanem. Słuchać nie będę. Z tej stajni mam oczekiwania wobec elac adante i proaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta na AVS na jeden dzień jest totalnie bez sensu, masę perełek nam wtedy przepadnie w ramach ścigania po pokojach!!!

 

Kolejny raz przymierzam się do dwóch dni, hotel opłacony (nie spać koledzy, później będzie w złej lokalizacji albo za drogi); dziś bilety na pociąg bo bez sensu tłuc się przez pół kraju autem. W pociągu można jednak trochę wypocząć i mieć spokojny czas przy powrocie na przemyślenia. Jak ktoś chce taniej i spokojnie pociągiem dojechać na AVS to od dziś PKP w ramach przedsprzedaży (po zmianie rozkładu) można już taniej nabyć bilety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po jednym dniu na koniec boli głowa. Od ilości , głośności i monotonności muzyki. Nie katuje się dwoma dniami. Ale rozumiem. I zgadzam się że mi na pewno coś ucieknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opuściłem dotąd żadnego Warsaw Audio Show czy jak się obecnie nazywa Audio Video Show. Do 2016 poświęcałem na to jeden dzień. W zeszłym roku doszedłem jednak do wniosku, że wystawa się tak rozrosła (i chwała organizatorom za to), jest tyle ciekawego do zobaczenia i posłuchania, że chcąc poświęcić choć trochę czasu tylko na to co mnie najbardziej interesuje jeden dzień to za mało. Dlatego w tym roku powtarzam przećwiczony rok temu scenariusz: piątek Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski, sobota cały dzień Stadion Narodowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie opuściłem dotąd żadnego Warsaw Audio Show czy jak się obecnie nazywa Audio Video Show. Do 2016 poświęcałem na to jeden dzień. W zeszłym roku doszedłem jednak do wniosku, że wystawa się tak rozrosła (i chwała organizatorom za to), jest tyle ciekawego do zobaczenia i posłuchania, że chcąc poświęcić choć trochę czasu tylko na to co mnie najbardziej interesuje jeden dzień to za mało. Dlatego w tym roku powtarzam przećwiczony rok temu scenariusz: piątek Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski, sobota cały dzień Stadion Narodowy.
Co ci się w zeszłym roku najbardziej podobało a co najbardziej zawiodło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci się w zeszłym roku najbardziej podobało a co najbardziej zawiodło?

 

Oczywista że były rzeczy które podobały mi się bardziej, były takie które mniej, ale ewidentny zawód trudno wskazać. Nie było takiego miejsca z którego wyszedłbym ewidentnie zdegustowany i zniesmaczony. Jako sceptyk jakiegokolwiek wpływu kabli i innych gadgetów typu fikuśne panele na ścianę uważam że tego jest za dużo. Ale jest to wyłącznie moja osobista opinia i rozumiem, że są tacy którzy nie podzielają tego punktu widzenia, więc specjalnie mi to nie przeszkadza.

 

Natomiast mogę natychmiast wskazać co zrobiło na mnie największe wrażenie, pisałem zresztą o tym. Prezentacja REL, subwoofery do zastosowań czysto muzycznych. Konfiguracja raczej nie do powtórzenia w domu: sześć subwooferów, każdy wielkości lodówki, po trzy podpięte na kanał lewy i prawy. Ustawione jeden nad drugim, górny zestrojony na odcięcie 23 Hz, środkowy na 25 Hz, dolny na 24 Hz. To nie kino domowe, one nie miały wtłaczać w fotel, dawać falą dźwiękową po klacie, czy robić trzęsienie ziemi. Cichutko, naprawdę bardzo cichutko sobie mruczały. Wrażenie niesamowite. Całość nie miała zwalać z nóg w rozumieniu dosłownym. Ale w przenośni zwalała. Nie wyobrażam sobie muzyki bez subwoofera. Może nie sześciu i nie tej wielkości. Ale jednak. Nawet gdy kolumny główne są wysokiej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że niedoceniana Yamaha, może wywrócić co nie co w świecie hi-endowej elektroniki. Czemu zawsze Ci "inni" mają mieć wyższą lokatę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja wbrew trendom szukam możliwie taniego ale grającego przyzwoicie systemu stereo....

nie interesują mnie mocne drogie integry robiące powietrze wokół instrumentów, nie szukam kolumn wydobywających hektary przestrzeni i potęgi basu - zejścia do piekeł.... nie bawię się w antywibracje i wydmuszki na ściany....

 

Chcę normalnego zestawu na lata, uczciwie wycenionego, trwałego, prostego bez wodotrysków a grającego w taki sposób by czuć radość z brzmienia i z tego że nie wydałem niepotrzebnie dużej ilości gotówki:)

 

i właśnie w tym celu mam zamiar tam się wybrać - rozejrzeć się, posłuchać... może poznać któregoś z Zacnych Forumowiczów w końcu i podyskutować chwilę...:)

 

Ty to już chyba od niepamiętnych czasów tego zestawu szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar się w tym roku wybrać.

Z tego co wiem to chyba ma być stoisko McGyver i jego Protagonista.

Całkiem możliwe że kolumny będą z S16 ale to tylko moje gdybanie.

Nie mam potwierdzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ty to już chyba od niepamiętnych czasów tego zestawu szukasz.

 

Albo Cię to boli albo zazdroscisz chłopie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie najlepiej co do akustyki grało na stadionie w pomieszczeniach spikerskich z racji zrobionych w tym celu przez SN adaptacji akustycznych. Co bardziej zasobni wynajmują właśnie te pomieszczenia i prezentacja jest co roku na zadowalającym poziomie. Nie podobało mi się ubranie starszych hostes przez Nautiliusa w stroje pań wykonujących najstarszy zawód świata. Za to sam szef idealnie jakoś tak między tym profanum pasował??? Myślę że w tym roku będzie więcej szacunku dla płci piękniejszej, będą jakieś bardziej profesjonalne stroje podkreślające zarówno profesjonalizm wystawcy (baldachimu się nie czepiam) jak i urok osobisty hostes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o pokazie rel + audiovector to ten pokaz też zdecydowanie i mnie był na tak.

Ale miałem też takie wnioski z innego pomieszczenia skrajnie na nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Cię to boli albo zazdroscisz chłopie...

 

a może przemyśl, czy nie szkoda życia na przerzucanie kolejnych klocków. Nie wiem, czego tu zazdrościć...

Poruszanie się ciągle na poziomie "zwykłego" hifi nic nie da. Mnie nie stać na haj endy więc przyznałem się sam sobie, że nie będę bez końca zmieniał jednego wzmacniacza za np. 5 tysi na inny za podobne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a może przemyśl, czy nie szkoda życia na przerzucanie kolejnych klocków. Nie wiem, czego tu zazdrościć...

Poruszanie się ciągle na poziomie "zwykłego" hifi nic nie da. Mnie nie stać na haj endy więc przyznałem się sam sobie, że nie będę bez końca zmieniał jednego wzmacniacza za np. 5 tysi na inny za podobne pieniądze.

 

Popatrz na to z innej strony. Ja mam przyjemność podczas odsluchow obcowania z różnymi systemami... porównuje zestawiam oceniam. Ty natomiast nie zmieniając nic lub prawie nic tkwisz w strasznej niewiedzy zadowalajac się tym co masz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wolę słuchać różnych płyt na tym samym systemie niż tych samych płyt na różnych ;) jak mówię, jak będzie wielka kasa to wracam do zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Popatrz na to z innej strony. Ja mam przyjemność podczas odsluchow obcowania z różnymi systemami... porównuje zestawiam oceniam. Ty natomiast nie zmieniając nic lub prawie nic tkwisz w strasznej niewiedzy zadowalajac się tym co masz:)

To tak jak byś napisał, że fotograf udoskonala umiejętności kupując nowe aparaty i obiektywy...

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież właśnie tak jest:)

 

Chciałeś blysnąć lecz nie wyszło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam przyjemność podczas odsluchow obcowania z różnymi systemami... porównuje zestawiam oceniam. Ty natomiast nie zmieniając nic lub prawie nic tkwisz w strasznej niewiedzy zadowalajac się tym co masz:)

 

Jakos tej aktywnosci odsluchowej u Ciebie nie dostrzegam (zero praktycznych wrazen), zakladasz za to od lat watki z zapytaniem o to jak cos gra, zamiast wlasnie ruszyc tylek i samemu posluchac, przez takie bierne podejscie wciaz niczego nie znalazles.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos tej aktywnosci odsluchowej u Ciebie nie dostrzegam (zero praktycznych wrazen), zakladasz za to od lat watki z zapytaniem o to jak cos gra, zamiast wlasnie ruszyc tylek i samemu posluchac, przez takie bierne podejscie wciaz niczego nie znalazles.

 

"Przyjaciel" pastwa widzę już się obudził:)

widać czuwa bez przerwy...

 

żebym ja Ci tyłka nie ruszył:))

a zapytałeś wać Pan czego słuchałem? naprawdę się tym interesujesz? czy tylko by dołożyć "przyjacielowi" ???

 

a teraz bardzo proszę w temacie bo będę banował:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę w temacie bo będę banował:)

A propos banowania: był tu taki jeden postrach do dziś. Od teraz równy wśród równych...

 

W temacie: A.M. twierdzi, że zgłosiła się rekordowa liczba wystawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W temacie: A.M. twierdzi, że zgłosiła się rekordowa liczba wystawców.

 

No i to jest dobra wiadomość!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Warto posłuchać lepszych zestawów, kiedy planujemy tańszy system.
Oj tak! Przeważnie wtedy dowartosciowuje się moim. Chyba że dołożę nowa Skodę to będę miał lepiej :/

 

Warto posłuchać lepszych zestawów, kiedy planujemy tańszy system.
Oj tak! Przeważnie wtedy dowartosciowuje się moim. Chyba że dołożę nowa Skodę to będę miał lepiej :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi odwiedzających, jest problem "ego" -to chyba jeden z głównych problemów.

To jak niedziela pracująca w Galerii Handlowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów AVS to jeszcze nie za bardzo mi się podoba podwyżka karnetów z roku na rok o 10złotych (obecnie 50zł) na dodatek e-ticket dodaje... 6% do tej ceny a tak narzekamy np. na paypala. Tak że bilety tylko! za gotówkę najtaniej kupić na miejscu w kasie.

 

Bilety na PKP najtaniej wychodzą jako weekendowe, myślę że to się komuś przyda, nie wszyscy...

 

Hotele, hostele co komu pasuje cena jakiś miesiąc temu była od 40zł za dobę tak że taniej niż karnet no ale 600zł też można zapłacić za dobę, tutaj jest wybór co kto lubi i kogo na co stać.

 

Co roku się zastanawiam po ile bilety na MPK w Warszawie należy kupować, może kto wstawi aktualny cennik.

 

Dla oszczędnych pewnie będzie słynny autobus jeżdżący pomiędzy Hotelami a Stadionem Narodowym co jakiś czas jak w zeszłym roku.

 

Byłbym zapomniał jest jeszcze metro, całkiem fajnie i szybko się nim jeździ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.