Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Seyv napisał:

Bo wszystkie ślepe testy w których słychać różnice w kablach są źle przeprowadzone. Dobrze przeprowadzone są tylko te w których nie wychodzą różnice w kablach.

Jestem na forum dość długo i jak do tej pory nie widziałem, żeby ktoś tutaj zdał relację z takiego testu, gdzie kable były odróżnione przez słuchającego w sposób jednoznaczny. Pomijam oczywiście takie farsy w stylu "usłyszałem 3 z 5 możliwych prób" takie "testy" przeprowadza np: kolega soundchaser  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, malikali napisał:

Jestem na forum dość długo i jak do tej pory nie widziałem, żeby ktoś tutaj zdał relację z takiego testu, gdzie kable były odróżnione przez słuchającego w sposób jednoznaczny.

Było wiele, ale Ty wolisz kłamać na forum.
Napisz po prostu, że wszystkie przykłady tłumaczenia różnic przez słuchającego nie są dla sceptyka żadnym dowodem. Tak będzie prościej i zgodnie z prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

.... poprzez dodatkowe znieksztalcenia intermodulacyjne (nie jestem pewny polskiej nazwy), powstajace miedzy podstawowa czestotliwoscia i czestotliwosciami harmonicznymi, ktore takze brzmia "cieplo" i w sumie pelniej/glosniej ? 

Raczej chodziło mi o zwykłe zniekształcenia, ale ok ?

12 godzin temu, Adam_85 napisał:

Szanuję ich za próby tłumaczenia różnych rzeczy/zjawisk, ale za hipokryzję już pochwalić nie można. Skoro oczekują obiektywizmu w tak subiektywnej sprawie to niech go oczekują najpierw od siebie.

Sory, ale to nie jest subiektywna sprawa. Do pewnego stopnia tak, bo zależy od człowieka i jego predyspozycji, ale już potem obiektywna, bo dla tego człowieka da się to potwierdzić albo zaprzeczyć. 

Godzinę temu, soundchaser napisał:

Napisz po prostu, że wszystkie przykłady tłumaczenia różnic przez słuchającego nie są dla sceptyka żadnym dowodem. Tak będzie prościej i zgodnie z prawdą

Ja to mogę napisać. Tłumaczenie na forum różnic, nawet najbardziej kwieciste, nie są dla mnie żadnym dowodem. Musiałbym przy tym być. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, malikali napisał:

Podaj przykład.

Po co, skoro znów napiszesz, że to nie jest żaden dowód, bo "nauka"...bla bla bla...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ten sport jest tak indywidualny, a systemy tak bardzo różne, że bicie się o udowadnianie czegokolwiek w sumie jest ogromną stratą czasu ze względu ilość zmiennych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, soundchaser napisał:

Po co, skoro znów napiszesz, że to nie jest żaden dowód, bo "nauka"...bla bla bla...?

Nie było takich testów nikt nie udowodnił w nich grania kabli, a kłamcą możesz nazwać siebie, bo po raz kolejny oczerniasz bez pokrycia w faktach, ale to typowe dla słyszących inaczej ?

18 minut temu, Adam_85 napisał:

Szczerze mówiąc ten sport jest tak indywidualny, a systemy tak bardzo różne, że bicie się o udowadnianie czegokolwiek w sumie jest ogromną stratą czasu ze względu ilość zmiennych.

To jakie są systemy w pewnych przypadkach nie ma kompletnie znaczenia, bo są rzeczy, które nie wpływają nawet mierzalnie ot kable sieciowe, bezpieczniki i ich rzekoma kierunkowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, malikali napisał:

To jakie są systemy w pewnych przypadkach nie ma kompletnie znaczenia, bo są rzeczy, które nie wpływają nawet mierzalnie ot kable sieciowe, bezpieczniki i ich rzekoma kierunkowość.

To jest Twoje zdanie, niektórzy mają odmienne doświadczenia w związku z tym i inne zdanie. Nie robi Ci kabel sieciowy różnicy, korzystaj z tego dobrodziejstwa. Nie odczuwasz różnicy między bezpiecznikiem 3A, a powiedzmy 6A np. na zasilaniu DC w końcówce mocy również korzystaj z tego dobrodziejstwa. Ciesz się życiem, walcz z próchnicą jak to mówią ? Kierunkowość nigdy nie miała dla mnie wpływu w związku z tym korzystam z tego dobrodziejstwa. Jak coś jest dobre dla nas, to z tego korzystajmy bądź pozostawmy to w spokoju ? Tą puentą pragnę wyłączyć się z rozmowy, bo pętlone jest w kółko to samo, a poziom niektórych wpisów i płynące z nimi chamstwo źle świadczy o prawdziwych intencjach niektórych forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adam_85 napisał:

To jest Twoje zdanie, niektórzy mają odmienne doświadczenia w związku z tym i inne zdanie. Nie robi Ci kabel sieciowy różnicy, korzystaj z tego dobrodziejstwa. Nie odczuwasz różnicy między bezpiecznikiem 3A, a powiedzmy 6A np. na zasilaniu DC w końcówce mocy również korzystaj z tego dobrodziejstwa.

Doświadczenia to można mieć przeróżne,  nawet ze zjawiskami paranormalnymi, ale fizyki i matematyki to nie obchodzi liczą się fakty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzcie w jednym zdaniu na szybką wymianę kabla głośnikowego 4 mm2 na kabel

1,5 mm2  przez kogoś, kto nie miał zielonego pojęcia o temacie, a po paru minutach

z lepszym ( chyba, bo 4mm2 to mniej Ohm ) wrócił do cieńszego, bo barwa była do dudy.

A są też tak niezrównoważeni, którzy żadnych, nawet 8 mm2 linek nie uznają ? 

a lepiej im gra drut 0,2 mm2 niż linka 8mm2; chociaż kabel nie wpływa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, malikali napisał:

Doświadczenia to można mieć przeróżne,  nawet ze zjawiskami paranormalnymi, ale fizyki i matematyki to nie obchodzi liczą się fakty.

Są teorie, które ani nie zostały udowodnione, ani obalone np. teoria wszystkiego. Nie zostało obalone, że takie rzeczy jak kabel sieciowy nie mają wpływu, co najwyżej, że metody stosowane przez sceptyków nie dają ku temu przesłanek. Wyciągacie daleko idące wnioski, ale już pisałem, jeżeli coś wykazuje różnice przy odsłuchu, a metoda pomiarowa nie wykazuje różnic, albo wykazuje zbyt małe to metoda jest zła. Fanatyzm jest niezdrowym objawem społecznym w jakimkolwiek aspekcie życia. Zluzuj kolego. Każdy z nas musi się jeszcze wiele nauczyć, nikt z nas nie pracuje w najlepszych i najbardziej zaawansowanych firmach audio na świecie, a nawet jakby ktoś pracował to raczej tajemnica by nie pozwalała na rozwijanie publicznie tematów, które komuś przynoszą pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam_85 napisał:

Wyciągacie daleko idące wnioski, ale już pisałem, jeżeli coś wykazuje różnice przy odsłuchu, a metoda pomiarowa nie wykazuje różnic, albo wykazuje zbyt małe to metoda jest zła.

Tu mogę się zgodzić, metoda odsłuchowa jest zła w takim przypadku. To jest pewne. Dlaczego jest zła już wielokrotnie zostało przedstawione z filmami pokazowymi wyjaśniającymi zjawiska wpływające na postrzeganie różnic które nie są związane z porównywanym sprzętem.

15 minut temu, audioburak napisał:

Odpowiedzcie w jednym zdaniu na szybką wymianę kabla głośnikowego 4 mm2 na kabel

1,5 mm2  przez kogoś, kto nie miał zielonego pojęcia o temacie, a po paru minutach

z lepszym ( chyba, bo 4mm2 to mniej Ohm ) wrócił do cieńszego, bo barwa była do dudy.

Czyli bardziej mu się podobała lekka koloryzacja wniesiona przez większą rezystancję cieńszego kabla we współpracy ze zmienną (pewnie mocno) charakterystyką impedancji podłączonej do niego kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malikali napisał:

Nie było takich testów nikt nie udowodnił w nich grania kabli

Jak już pisałem X razy - dla Was "słyszących inaczej" żaden dowód nie będzie wiarygodny.
Nawet ślepy test zdany poprawnie 10/10 jesteście zdolni zakwestionować. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lech36 napisał:

Tu mogę się zgodzić, metoda odsłuchowa jest zła w takim przypadku. To jest pewne. Dlaczego jest zła już wielokrotnie zostało przedstawione z filmami pokazowymi wyjaśniającymi zjawiska wpływające na postrzeganie różnic które nie są związane z porównywanym sprzętem.

W moim wpisie mowa jest o metodzie, ale pomiarowej. Manipulujesz jak zawsze, jak to mówią cel posiadania racji uświęca środki.

Większość sceptyków, co chwilę korzysta z "nieczystych" zagrywek. Dobrze to obrazuje pobudki sceptyków do pisania. Prawda broni się sama, prawdy głoszone przez Was wymagają manipulacji, żeby jakoś to wyglądało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Adam_85 napisał:

W moim wpisie mowa jest o metodzie, ale pomiarowej

Udowodnij że metody pomiarowe są złe. Udowodnić że metody odsłuchowe stosowane w kręgach audiofilskich są najczęściej złe jest bardzo łatwo. Audiofile rzadko przejmują się procedurami w porównaniach a to bardzo mocno wpływa na wynik końcowy.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Lech36 said:

Tu mogę się zgodzić, metoda odsłuchowa jest zła w takim przypadku. To jest pewne. Dlaczego jest zła już wielokrotnie zostało przedstawione z filmami pokazowymi wyjaśniającymi zjawiska wpływające na postrzeganie różnic które nie są związane z porównywanym sprzętem.

Czyli bardziej mu się podobała lekka koloryzacja wniesiona przez większą rezystancję cieńszego kabla we współpracy ze zmienną (pewnie mocno) charakterystyką impedancji podłączonej do niego kolumny.

Co jest absolutnie sprzeczne z wiernym odtwarzaniem tego co realizator zostawil po sobie w nagraniu. System powinien byc jak najbardziej neutralny i nie podbarwiac niczego. Problem tylko w tym, ze na takich systemach zle zrealizowane nagrania brzmia tragicznie i wtedy zaczyna sie modzenie kablami, bezpiecznikami i innymi ulepszaczami. 

10 minutes ago, soundchaser said:

Jak już pisałem X razy - dla Was "słyszących inaczej" żaden dowód nie będzie wiarygodny.
Nawet ślepy test zdany poprawnie 10/10 jesteście zdolni zakwestionować. ?

Jak mozemy zakwestionowac cos, czego nie chcecie uczciwie przeprowadzic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Uchatek napisał:

Co jest absolutnie sprzeczne z wiernym odtwarzaniem tego co realizator zostawil po sobie w nagraniu. System powinien byc jak najbardziej neutralny i nie podbarwiac niczego. Problem tylko w tym, ze na takich systemach zle zrealizowane nagrania brzmia tragicznie i wtedy zaczyna sie modzenie kablami, bezpiecznikami i innymi ulepszaczami. 

Niektórzy twierdzą, że wierne odtwarzanie i nagrywanie to tylko po analogu ? Co kraj to obyczaj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicy elektronicy czy fizycy kwantowi z kolei jeśli są zupełnie niewrażliwi na barwę również podważają możliwość usłyszenia czegokolwiek, bo oni zupełnie nie słyszą.

Nawet różnic pomiędzy linką 8 mm2 a drutem 0,2 mm2 ale chętnie podważają ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Uchatek napisał:

Jak mozemy zakwestionowac cos, czego nie chcecie uczciwie przeprowadzic?

Przeprowadzać metodami, które po Waszych wypowiedziach same przez siebie "mówią", że równie dobrze metoda nie wykazuje różnicy bo nie może? Np. ślepy test. Uczciwa metoda to taka, która nie wykaże różnic ? Znów manipulacja.

9 minut temu, Lech36 napisał:

Udowodnij że metody pomiarowe są złe. Udowodnić że metody odsłuchowe stosowane w kręgach audiofilskich są najczęściej złe jest bardzo łatwo. Audiofile rzadko przejmują się procedurami w porównaniach a to bardzo mocno wpływa na wynik końcowy.  

Mówić o udowadnianiu, a udowodnić to dwie różne rzeczy ? Krowy, które dużo muczą mało mleka dają, tak mówiło wielu moich kolegów. Ty na pewno wiesz, kto co przyjmuje i jak to robi. Jak powie, że nie słychać to jest dobrze, Ty jesteś bezbłędny i na pewno nie możesz się mylić. Kłamstwo powtórzone odpowiednią ilość razy powoli staje się prawdą, kolejne manipulacje.

Uprawiacie spekulacje na potęgę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Są teorie, które ani nie zostały udowodnione, ani obalone np. teoria wszystkiego. Nie zostało obalone, że takie rzeczy jak kabel sieciowy nie mają wpływu, co najwyżej, że metody stosowane przez sceptyków nie dają ku temu przesłanek. Wyciągacie daleko idące wnioski, ale już pisałem, jeżeli coś wykazuje różnice przy odsłuchu, a metoda pomiarowa nie wykazuje różnic, albo wykazuje zbyt małe to metoda jest zła.

 

Pozwolę sobie na małe porównanie. Jesteś na pustyni masz ze sobą kamerę wideo. Widzisz fatamorganę filmujesz ją. Po czym się okazuje że na filmie nie ma fatamorgany. Czy to według ciebie oznacza że kamera jest zła bo nie zarejestrowała tego ci widzisz?

Test różnicowy porównuje WSZYSTKIE parametry kabli łącznie z tymi które jeszcze nie są odkryte (jeśli takie są) W teście różnicowym nie mam też ograniczeń rozdzielczości pomiarowej innych przyrządów.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KrisNext napisał:

Pozwolę sobie na małe porównanie. Jesteś na pustyni masz ze sobą kamerę wideo. Widzisz fatamorganę filmujesz ją. Po czym się okazuje że na filmie nie ma fatamorgany. Czy to według ciebie oznacza że kamera jest zła bo nie zarejestrowała tego ci widzisz?

Test różnicowy porównuje WSZYSTKIE parametry kabli łącznie z tymi które jeszcze nie są odkryte (jeśli takie są) W teście różnicowym nie mam też ograniczeń rozdzielczości pomiarowej innych przyrządów.

 

 

Na tą chwilę mamy test różnicowy w wątku, który wykazał różnice, ale są rzeczy do poprawy. Mówimy o jednym przypadku bo mało kto w Polsce robi takie testy, a szczególnie Ci, którzy deklarują różnice przy odsłuchach posiadając bardzo zaawansowane systemy. Temat jest otwarty... więc mówić o niemożliwości, audiovoodoo jest również formą manipulacji informacją.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Adam_85 napisał:
10 minut temu, KrisNext napisał:

Pozwolę sobie na małe porównanie. Jesteś na pustyni masz ze sobą kamerę wideo. Widzisz fatamorganę filmujesz ją. Po czym się okazuje że na filmie nie ma fatamorgany. Czy to według ciebie oznacza że kamera jest zła bo nie zarejestrowała tego ci widzisz?

Test różnicowy porównuje WSZYSTKIE parametry kabli łącznie z tymi które jeszcze nie są odkryte (jeśli takie są) W teście różnicowym nie mam też ograniczeń rozdzielczości pomiarowej innych przyrządów.

 

 

Na tą chwilę mamy test różnicowy w wątku, który wykazał różnice, ale są rzeczy do poprawy. Mówimy o jednym przypadku bo mało kto w Polsce robi takie testy, a szczególnie Ci, którzy deklarują różnice przy odsłuchach posiadając bardzo zaawansowane systemy. Temat jest otwarty... więc mówić o niemożliwości, audiovoodoo jest również formą manipulacji informacją.  

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Stawiasz tezę że jeśli słyszysz a pomiar tego nie wykazuje to znaczy że metoda pomiarowa jest zła. Stąd moje pytanie o fatamorganę. Odpowiedz proszę czy według twojej teorii w przykładzie z fatamorganą kamera jest zepsuta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KrisNext napisał:

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Stawiasz tezę że jeśli słyszysz a pomiar tego nie wykazuje to znaczy że metoda pomiarowa jest zła. Stąd moje pytanie o fatamorganę. Odpowiedz proszę czy według twojej teorii w przykładzie z fatamorganą kamera jest zepsuta?

Już pisałem, porównywanie narządu wzroku do słuchu jest nieporozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Niektórzy twierdzą, że wierne odtwarzanie i nagrywanie to tylko po analogu

Cyfra potrafi wierniej zarejestrować/odtworzyć sygnał elektryczny niż analog. To już było na forum wielokrotnie udowodnione. Wady rejestracji i odczytu analogowego są też bardzo bogato omówione w jednym z wątków na forum. Wątek w dziale "Analog".

8 minut temu, Adam_85 napisał:

Już pisałem, porównywanie narządu wzroku do słuchu jest nieporozumieniem.

Ale współzależność tych dwóch narządów już nie jest nieporozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Cyfra potrafi wierniej zarejestrować/odtworzyć sygnał elektryczny niż analog. To już było na forum wielokrotnie udowodnione. Wady rejestracji i odczytu analogowego są też bardzo bogato omówione w jednym z wątków na forum. Wątek w dziale "Analog".

Jeżeli komuś bardziej odpowiada analog to, co mu zrobisz ? ? O gustach ponoć się nie dyskutuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Są teorie, które ani nie zostały udowodnione, ani obalone np. teoria wszystkiego. Nie zostało obalone, że takie rzeczy jak kabel sieciowy nie mają wpływu, co najwyżej, że metody stosowane przez sceptyków nie dają ku temu przesłanek.

Tak jak ta kierunkowość kabli, która zaprzecza przepływu prądu przemiennego i działaniom maszyn które go wymagają, jak np.transformator, ale takie zjawisko jak prąd przemienny istnieje, a transformator działa i to obala mit o kablach kierunkowych i uprzywilejowaniu przepływu prądu przez przewodnik. Takie zagrywki marketingowe, to ściema jak kable sieciowe nic więcej i żadne zaklinanie rzeczywistości tu nie pomoże, przykro mi ?

Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Wyciągacie daleko idące wnioski, ale już pisałem, jeżeli coś wykazuje różnice przy odsłuchu, a metoda pomiarowa nie wykazuje różnic, albo wykazuje zbyt małe to metoda jest zła.

W przypadku zasilania nie mówimy jeszcze o dźwięku tylko o prądzie elektrycznym, który możemy mierzyć. Jeśli ten prąd, który zasila np. wzmacniacz nie ulega zmianie, to nie może być dalszych zmian w dźwięku to podstawowa logika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Ty jesteś bezbłędny i na pewno nie możesz się mylić.

Dlaczego tak uważasz, nikt nie jest nieomylny z tym że ja nad omylnością swojego organizmu staram się panować/kontrolować w przeciwieństwie do wielu hobbystów którzy lubią eksperymenty bez żadnych reguł, takie na żywioł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Nawet ślepy test zdany poprawnie 10/10 jesteście zdolni zakwestionować. ?

Póki co nie masz do zaprezentowania nawet takiego ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adam_85 napisał:

Jeżeli komuś bardziej odpowiada analog to, co mu zrobisz

Nic. Też mam magnetofon szpulowy.

3 minuty temu, Adam_85 napisał:

O gustach ponoć się nie dyskutuje.

Gust i technika to dwa różne zagadnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

Ale współzależność tych dwóch narządów już nie jest nieporozumieniem.

Oczywiście oraz to, że to właśnie wzrok dominuje praktycznie zawsze nad słuchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.