Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel wpływający na brzmienie


J.Jerry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w 96kHz pójdzie lepiej. Gdyby w studio nagrali ją w 88,2 kHz albo 176,4 kHz to strata dźwięku po przeróbce na 16/44.1 byłaby sporo mniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bogdan_ napisał:

Ale w 96kHz pójdzie lepiej.

Możliwe, nie sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bogdan_ napisał:

 A na lepszych przewodach to poezja ?

Oooo, z całą pewnością ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, bogdan_ napisał:

Ale w 96kHz pójdzie lepiej. Gdyby w studio nagrali ją w 88,2 kHz albo 176,4 kHz to strata dźwięku po przeróbce na 16/44.1 byłaby sporo mniejsza.

Mit. Dzielenie przez 2 nic nie pomaga, i tak i tak jest resampling. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, bogdan_ napisał:

 A na lepszych przewodach to poezja ?

Lepsze jest pojęciem względnym. Trzeba mieć to na uwadze. Lepsze nie dla każdego będzie miało te same cechy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam_85 napisał:

zapieracie się, że dwukierunkowe argumenty są tymi jednak bardziej lub tylko po waszej stronie

Co to są te dwukierunkowa argumenty? Czytam kolejny raz i nie rozumiem, o co ci chodzi. 

4 godziny temu, Seyv napisał:

zmysły można też szkolić by jak się to określa wyostrzyć je tak by nie tylko nie dało ich się oszukać ale by reagowały na bodźce znacznie słabsze niż u ogółu ludzi. 

Oczywiście. Może z tym oszustwem nie do końca, ale oczywiście mam nadzieję, że rozmawiam z ludźmi, którzy słyszą przynajmniej tak dobrze jak ja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, przemak napisał:

Co to są te dwukierunkowa argumenty? Czytam kolejny raz i nie rozumiem, o co ci chodzi. 

Podany argument może być zarazem za i przeciw w zależności of formy w jakiej jest podany. W tym wypadku w kwestii sporu czy kable mają wpływ na to co wychodzi z głośników, czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam_85 napisał:
5 godzin temu, malikali napisał:

Właśnie na takiej zasadzie odbywa się korelacja wzrokowo-słuchowa, w której przeważnie wzrok dominuje. A ten z "dupy argument" jak to ująłeś, to praca naukowa poparta badaniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze raz przeczytaj to co napisałem. Nijak się to ma do słuchania kabli, pokaż badania pod tym kątem we wklejonych opracowaniach

Znów ta sama narracja. 

Są badania naukowe pokazujęce korelacje zmysłów ale skoro w przykładowej pracy naukowej nie było o kablach to znaczy że opisane sjawiska dotyczą wszystkich przypadków tylko nie słuchania kabli. Może tak odrobina pokory przed nauką?

W zasadzie powinienem spytać czy są jakieś prace naukowe pokazujące że kable słychać ? albo że człowiek zawsze słyszy tak samo zwłaszcza gdy chodzi o kable? Póki co cała ta dyskusja wygląda tak że słyszący mają argumenty typu ja słyszę i moi znajomi też. A skoro twierdzicie że kable nie "grają" to to udowodnijcie. I tu sceptycy próbują prezentować wyniki badać, próbują robic testy a na koniec słyszący mówi a ja słysze na 100%.... no tak słyszę że szok...przysięgam że słychać... Faktycznie siła argumentu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KrisNext napisał:

Znów ta sama narracja. 

Są badania naukowe pokazujęce korelacje zmysłów ale skoro w przykładowej pracy naukowej nie było o kablach to znaczy że opisane sjawiska dotyczą wszystkich przypadków tylko nie słuchania kabli. Może tak odrobina pokory przed nauką?

W zasadzie powinienem spytać czy są jakieś prace naukowe pokazujące że kable słychać ? albo że człowiek zawsze słyszy tak samo zwłaszcza gdy chodzi o kable? Póki co cała ta dyskusja wygląda tak że słyszący mają argumenty typu ja słyszę i moi znajomi też. A skoro twierdzicie że kable nie "grają" to to udowodnijcie. I tu sceptycy próbują prezentować wyniki badać, próbują robic testy a na koniec słyszący mówi a ja słysze na 100%.... no tak słyszę że szok...przysięgam że słychać... Faktycznie siła argumentu:)

Różni ludzie, opisują podobne cechy po wymianie kabla i to nie robi za argument. Natomiast korelacja zmysłów wzroku i słuchu już tak nawet jak kabli nie ma przed oczami, tak jak jest w moim systemie ? U mnie widać tylko kabel usb, a co z resztą ? ? Pewnie widzę przez meble. Próbujesz powiedzieć tak: Nie ważne jaką kapustę jem - czerwoną czy białą gdyż obie są kapustami i różnią się tylko kolorem. Nie ma to znaczenia ani w kwestii smaku, ani wartości odżywczych.. błąd!! Podobne nie znaczy takie samo. W kwestii badań naukowych jak i w kwestii trywialnych codziennych rzeczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam_85 napisał:

Podany argument może być zarazem za i przeciw w zależności of formy w jakiej jest podany. W tym wypadku w kwestii sporu czy kable mają wpływ na to co wychodzi z głośników, czy nie.

Nadal nie rozumiem, poza oczywistą chęcią przypisanie złej woli. Podaj konkretny przykład. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

Nadal nie rozumiem, poza oczywistą chęcią przypisanie złej woli. Podaj konkretny przykład. 

Już podawałem. Sceptycy pisali o tym, że mózg sobie "dopowiada" zmiany jak ktoś rozróżnia kable przy odsluchu, a przecież równie dobrze może sobie interpolować braki skoro potrafi "dopowiadać". Przeczytaj wątek od początku to znajdziesz więcej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam_85 napisał:

Różni ludzie, opisują podobne cechy po wymianie kabla i to nie robi za argument. Natomiast korelacja zmysłów wzroku i słuchu już tak nawet jak kabli nie ma przed oczami, tak jak jest w moim systemie ? U mnie widać tylko kabel usb, a co z resztą ? ?

Różni ludzie opisują i klepią co inni napisali, kabli może nie masz przed oczami, ale wiesz że ich słuchasz i to wystarczy, gdyby ktoś Ci je podmienił bez twojej wiedzy to niczego byś nie zauważył. Podobną sytuację opisał kiedyś jeden z użytkowników jak podmieniał kable w sklepie klientowi, ale w rzeczywistości tylko podchodził i udawał, że coś majstruje, a kable siedziały te same, tylko klient słyszał zmiany za każdym razem ot siła sugestii, z której jeszcze sobie nie zdajesz sprawy. Gość był tak "zaprogramowany" że wiedział co chce usłyszeć i to usłyszał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
11 minut temu, malikali napisał:

Podobną sytuację opisał kiedyś jeden z użytkowników jak podmieniał kable w sklepie klientowi, ale w rzeczywistości tylko podchodził i udawał, że coś majstruje, a kable siedziały te same, tylko klient słyszał zmiany za każdym razem ot siła sugestii, z której jeszcze sobie nie zdajesz sprawy.

Też tak kilka razy zrobiłem "test" odwiedzającym mnie gościom - nie wiem czy dwie osoby na 10 się na to złapały - reszta stwierdziła, różnic brak. 

12 minut temu, malikali napisał:

kabli może nie masz przed oczami, ale wiesz że ich słuchasz i to wystarczy, gdyby ktoś Ci je podmienił bez twojej wiedzy to niczego byś nie zauważył

Miałem taką sytuację - pożyczyłem monobloki od znajomego wraz  z kablami zasilającymi. Jeden podłączyłem przez jego kabel a drugi przez mój. Kiedy do mnie przyszedł sprzęt już grał. Po mniej więcej 5 minutach gość stwierdza: " chyba masz kable podłączone nie do pary, bo z tej kolumny dźwięk idzie z mojego kabla a tu chyba z innego." Trafił bezbłędnie - jasnowidz jaki czy co?

Ogólnie bym nie generalizował na jednostkowych przypadkach.

2 godziny temu, KrisNext napisał:

I tu sceptycy próbują prezentować wyniki badać, próbują robic testy a na koniec słyszący mówi a ja słysze na 100%

Skorzystałem z Twoich rad i polecanego programu i co? Nic nie dało się rozstrzygnąć jednoznacznie a miało być tak prosto...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malikali napisał:

Różni ludzie opisują i klepią co inni napisali, kabli może nie masz przed oczami, ale wiesz że ich słuchasz i to wystarczy, gdyby ktoś Ci je podmienił bez twojej wiedzy to niczego byś nie zauważył. Podobną sytuację opisał kiedyś jeden z użytkowników jak podmieniał kable w sklepie klientowi, ale w rzeczywistości tylko podchodził i udawał, że coś majstruje, a kable siedziały te same, tylko klient słyszał zmiany za każdym razem ot siła sugestii, z której jeszcze sobie nie zdajesz sprawy. Gość był tak "zaprogramowany" że wiedział co chce usłyszeć i to usłyszał ?

Widzę, że od ogółu do szczegółu ? wybacz ale ja nie czytam jak co gra bo mam wszystko DIY, ale fakt fabryczne uznane kable miałem okazję gościć u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Seyv napisał:

Miałem taką sytuację - pożyczyłem monobloki od znajomego wraz  z kablami zasilającymi. Jeden podłączyłem przez jego kabel a drugi przez mój. Kiedy do mnie przyszedł sprzęt już grał. Po mniej więcej 5 minutach gość stwierdza: " chyba masz kable podłączone nie do pary, bo z tej kolumny dźwięk idzie z mojego kabla a tu chyba z innego." Trafił bezbłędnie - jasnowidz jaki czy co?

Nie miał racji w ogóle, bo dźwięk "nie idzie" z żadnego kabla zasilającego.

36 minut temu, Seyv napisał:

Też tak kilka razy zrobiłem "test" odwiedzającym mnie gościom - nie wiem czy dwie osoby na 10 się na to złapały - reszta stwierdziła, różnic brak.

Widocznie słabo robiłeś te "testy" Proponuję zrobić ślepy test, jak będzie powyżej 90% z 20 wskazań przez słuchającego, to nie omieszkaj udokumentować tego na forum, ale taki bez podglądania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
20 minut temu, malikali napisał:

Nie miał racji w ogóle, bo dźwięk "nie idzie" z żadnego kabla zasilającego.

Nie czepiajmy się kolokwialnych zwrotów.

21 minut temu, malikali napisał:

Widocznie słabo robiłeś te "testy"

Już zdążyłem się zorientować, że testy i pomiary trzeba robić tak by potwierdzały jedyną słuszną prawdę ?

Inna prawda to ta, że zawsze zdaje się temu co słyszy a nie temu co nie słyszy. I sugestia, że kabel gra będzie silniejsza niż sugestia, że kabel nie gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seyv napisał:

Skorzystałem z Twoich rad i polecanego programu i co? Nic nie dało się rozstrzygnąć jednoznacznie a miało być tak prosto...

Sory, ale znajdziesz TAŃSZY interfejs od tego behringera? ?
Poza tym test ciekawy, przynajmniej dla mnie. Rozstrzygnięcie DLA MNIE jest jednoznaczne - według tego pomiary różnice w poziomie, paśmie, barwie, fazie i zniekształceniach i czym tam jeszcze nie przekraczają 0,1dB a więc są niesłyszalne. W bezpośrednim porównaniu z pstryczkiem pod ręką może rozróżniłbym różnice rzędu 0,1dB, ale raczej wątpię. Podczas słuchania muzyki z przerwą większą niż sekunda nie ma szans. No, ale to ja, ja za słuchanie biorę pieniądze, a na forach piszę bo lubię ?

11 minut temu, Seyv napisał:

Inna prawda to ta, że zawsze zdaje się temu co słyszy a nie temu co nie słyszy.

Ale gdzie tam - przecież jak nie słychać zmian, to ich nie ma i odwrotnie, jak ich nie ma, to ich nie słychać, @soundchaser przecież wyraźnie napisał:

20 godzin temu, soundchaser napisał:

Są też rozumni i nie podatni na sugestię, którzy słyszą różnice jeśli występują i nie słyszą, gdy ich nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 minut temu, przemak napisał:

Sory, ale znajdziesz TAŃSZY interfejs od tego behringera?

Myślę o Scarlett 6i6. 

Choć niektórzy twierdzili, że wystarczy zwykła karta muzyczna i jak w pliku różnicowym nic nie słychać to różnic nie ma a jak słychać to są.

12 minut temu, przemak napisał:

nie przekraczają 0,1dB a więc są niesłyszalne

Podaj może jak to przeliczasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Seyv napisał:

Myślę o Scarlett 6i6. 

Niezły wybór, ale nie udawaj, że nie wiesz, o co chodzi ? Wykorzystałeś praktycznie najtańszy interfejs na rynku. Da się kupić tańszy też behringera, ale będzie już szesnastobitowy tylko. Nie wiem, jakie porównanie by tu do świata forumowego znaleźć, ale jest gorzej niż kabel cinch od wieŻy vivanco kupionej w pepco na wyprzedaży ? 

Co do interfejsu, to OK, ale nie widzę, żeby miał symetryczne wejścia liniowe więc może jak już mają być te dodatkowe wejścia, to warto coś, co wejścia ma na pewno symetryczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, przemak napisał:

Mit. Dzielenie przez 2 nic nie pomaga, i tak i tak jest resampling. 

Robiłem z 24/96 róznymi programami 16,44.1 i zawsze sporo gorzej to brzmiało. Zresztą odtwarzacze DVD są dopracowane pod 192/96/48 a kazdy słyszał, jak słabo grają, nawet takie po kilka tys odtwarzając płyty CD . Nie mowię o takich Esoctericach po 80tys, one mają dwa zegary i na wielokrotnośc 44,1 i i na 48 osobne. Ale takie do 10 tysięcy robi się na sztukę, byle brzęczały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bogdan_ napisał:

Robiłem z 24/96 róznymi programami 16,44.1 i zawsze sporo gorzej to brzmiało. Zresztą odtwarzacze DVD są dopracowane pod 192/96/48 a kazdy słyszał, jak słabo grają, nawet takie po kilka tys odtwarzając płyty CD . Nie mowię o takich Esoctericach po 80tys, one mają dwa zegary i na wielokrotnośc 44,1 i i na 48 osobne. Ale takie do 10 tysięcy robi się na sztukę, byle brzęczały.

Nie o tym piszę i ty nie o tym pisałeś. "Przeróbki" pliku na płytę cd nie robi się w odtwarzaczu, tylko w firmie produkującej płytę. Konwersja z 96 do 44 nie jest ani lepsza ani gorsz od konwersji z 88 do 44. W obu przypadkach musimy mieć do czynienia z resamplingiem i w przypadku 88-44 nie polega to tylko na odrzuceniu co drugiej próbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Seyv napisał:

Już zdążyłem się zorientować, że testy i pomiary trzeba robić tak by potwierdzały jedyną słuszną prawdę ?

Trzeba robić przede wszystkim rzetelnie.

Godzinę temu, Seyv napisał:

Inna prawda to ta, że zawsze zdaje się temu co słyszy a nie temu co nie słyszy. I sugestia, że kabel gra będzie silniejsza niż sugestia, że kabel nie gra.  

A to nie wiedziałem, że temu co nie słyszy może się coś zdawać, ale inna sprawa jest taka, że to słyszący słyszą rzeczy i zjawiska, które nie istnieją przykładowo jedyną słuszną kierunkowość kabli audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Seyv napisał:

Podaj może jak to przeliczasz.

Mamy różnicę wartości, która stanowi procent poziomu plików testowych, bo jest odniesiona do poziomu maksymalnego, a pliki testowe tyle mniej więcej albo trochę mniej powinny mieć (czyli max albo prawie, moje obliczenia są zgrubne i zakładają sensowne poziomy plików testowych). Czyli np. jeżeli różnica wynosi -40dB, to stanowi 1% czyli 0,01 jednego z sygnałów testowych, czyli jeżeli jeden sygnał ma 1, to drugi 1.01 albo 0,99 czyli jest większy/mniejszy o 20log(0,99) czyli niecałe 0,1dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, przemak napisał:

Nie o tym piszę i ty nie o tym pisałeś. "Przeróbki" pliku na płytę cd nie robi się w odtwarzaczu, tylko w firmie produkującej płytę. Konwersja z 96 do 44 nie jest ani lepsza ani gorsz od konwersji z 88 do 44. W obu przypadkach musimy mieć do czynienia z resamplingiem i w przypadku 88-44 nie polega to tylko na odrzuceniu co drugiej próbki.

Czytałem, że konwersji z 96 na 44,1 nie powinno się robić, tylko przetworzyć 96 na analog i z powrotem na cyfrę w innym próbkowaniu 44,1 , wtedy to nie będzie brzmiało bardziej cyfrowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bogdan_ napisał:

Czytałem, że konwersji z 96 na 44,1 nie powinno się robić, tylko przetworzyć 96 na analog i z powrotem na cyfrę w innym próbkowaniu 44,1 , wtedy to nie będzie brzmiało bardziej cyfrowo.

Ja też czytam różne rzeczy np na forum, ale nie we wszystko wierzę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nieslyszalne 0.1dB to chyba chodzi o znieksztalcenia liniowe. Znieksztalcenia nieliniowe moga byc slyszalne nawet do 0.1% czyli -60dB, a Seyv pokazal roznice juz na -40db, czyli zdecydowanie slyszalne 1%. Te pomiary sa oczywiscie zupelnie niewiarygodne.

Jak ktos che zobaczyc jak wypadaja rozne kable w pomiarach to niech sobie zerknie np. na pomiary dobrych kart dzwiekowych. Robi je tysiace ludzi z calego swiata na setkach roznych, naogol w kategoriach audiofilskich zupelnie gownianych, kablach i wszystkim udaje sie osiagac poziomy znieksztalcen zgodne z deklaracjami producentow rzedu -100, -110 a nawet -120dB z dokladnoscia do 1-2dB. Czyli wszystkie te kable w pomiarach maja jakiekolwiek znieksztalcenia daleko ponizej slyszalnych granic, a nawet rozdzielczosci najlepszych obecnie zrodel. Natomiast po wpieciu w hi-endowy system i tylko na uszach audiofila zmieniaja sygnal w masakre. Moze jest z nimi jak z superpozycja w fizyce kwantowej, redukcja stanu nastepuje tylko na oczach obserwatora. Nalezalo by je pomierzyc w momencie odsluchu przez jakiegos kablomaniaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, przemak napisał:

Czyli np. jeżeli różnica wynosi -40dB, to stanowi 1% czyli 0,01 jednego z sygnałów testowych, czyli jeżeli jeden sygnał ma 1, to drugi 1.01 albo 0,99 czyli jest większy/mniejszy o 20log(0,99) czyli niecałe 0,1dB.

Nie wiem czy te wyliczenia (lub wnioski) są poprawne. Bo jeśli różnic dźwięków na poziomie -33 dBFS nie słychać to bym bardziej nie powinno być słychać szumu który jest 6 dB poniżej nich. A kiedy włączę nagraną jakąkolwiek próbkę to ten szum słyszę.

21 minut temu, haile napisał:

Robi je tysiace ludzi z calego swiata na setkach roznych, naogol w kategoriach audiofilskich zupelnie gownianych, kablach i wszystkim udaje sie osiagac poziomy znieksztalcen zgodne z deklaracjami producentow rzedu -100, -110 a nawet -120dB z dokladnoscia do 1-2dB. Czyli wszystkie te kable w pomiarach maja jakiekolwiek znieksztalcenia daleko ponizej slyszalnych granic, a nawet rozdzielczosci najlepszych obecnie zrodel. Natomiast po wpieciu w hi-endowy system i tylko na uszach audiofila zmieniaja sygnal w masakre.

Nigdzie nie zostało powiedziane, że różnice powoduje stricte sam kabel wpływając na dźwięk / sygnał, różnica może powstać w układzie źródło-kabel-wzmacniacz. Inna sprawa czy kable audiofilskie wpływają na mniejsze czy większe zniekształcenia? Ja wskazywałbym tą drugą opcję (nie na darmo to właśnie urządzenia lampowe cieszą się dużą popularnością w świecie audiofilskim) - oczywiście nie można generalizować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Seyv napisał:

Inna prawda to ta, że zawsze zdaje się temu co słyszy a nie temu co nie słyszy. 

No trudno żeby niesłyszącemu zdawało się, że słyszy różnicę. Sceptyk z założenia różnicy nie usłyszy, bo taka informacja jest zakodowana w jego mózgu.
Przykładem idealnym jest Kolega Malikali, który kiedyś słyszał różnice, tak spontanicznie, bo ufał własnemu słuchowi i to było właściwe podejście. Jednak od czasu gdy inni sceptycy zrobili mu pranie mózgu - nie słyszy już tych różnic. Mózg został przestawiony na inny tor. oui.gif

2 godziny temu, Seyv napisał:

sugestia, że kabel gra będzie silniejsza niż sugestia, że kabel nie gra. 

A to już zależy od indywidualnego podejścia słuchającego i jego odporności na tę sugestię.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
20 minut temu, soundchaser napisał:

No trudno żeby niesłyszącemu zdawało się, że słyszy różnicę.

Chodziło o to, że temu co nie słyszy to się wydaje, że nie słyszy - tzn nie słyszy ale to mu się tylko wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.