Jump to content
dfx5

Poszukuję przedwzmacniacza Hi End

Recommended Posts

Coincident bardzo dobry, miałem przez chwilę wpiętego w system do odsłuchu, bardzo dynamiczne, przejrzyste granie z naturalną barwą a przestrzeń rewelacyjna, zrobił robotę - myślę o nim w przyszłości. pozdrawiam 🙂

• Like 1

W dniu 3.07.2019 o 18:19, dfx5 napisał:

Proszę o propozycje preampa dla mnie. Od jakiegoś czasu w tym wątku ich brak.

Jest, SF Line 3 jak radzi kolega Tomek7776. Każda sroka swój ogon chwali. Jeżeli chcesz posłuchać jak gra Line 3 i nie masz daleko do Łodzi, to  zapraszam do mnie. 

Nawet jeśli musisz mieć xlr, to także zapraszam na Śląsk , może się okazać ze zmienisz zdanie. Przymusu kupna nie ma , ale warto mieć porównanie 

Ile ludzi tyle opini

14 minut temu, Bona68 napisał:

Jest, SF Line 3 jak radzi kolega Tomek7776. Każda sroka swój ogon chwali. Jeżeli chcesz posłuchać jak gra Line 3 i nie masz daleko do Łodzi, to  zapraszam do mnie. 

SF Line 3 to świetny sprzęt i chciałbym posłuchać. Niestety do Łodzi mam daleko.

Jeśli chodzi o zakup to te urządzenia mają już swój wiek, a ja raczek chcę kupić coś max. 3-4 letniego. 

Posted (edited)

To wyjaśnia sprawę. Ja akurat nie mam uprzedzeń co do wieku urządzenia i jestem zwolennikiem starej szkoły brzmienia kiedy budowało się sprzęty z najlepszych dostępnych komponentów.  Wśród moich znajomych padają również te maks dwuletnie klocki i nie ma reguły.

Edited by Bona68

Godzinę temu, morawka napisał:

zapraszam na Śląsk

Nie zapraszaj na Śląsk, bo się nigdy nie spotkacie 😜

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

37 minut temu, McGyver napisał:

Nie zapraszaj na Śląsk, bo się nigdy nie spotkacie 😜

Poprawka

Zaglebie Śląsko - Dabrowskie

Ile ludzi tyle opini

Teraz, morawka napisał:

Zaglebie Śląsko - Dabrowskie

Tym bardziej się nigdy nie spotkacie. Takie miejsce nie istnieje 😜

www.valvencore.pl

1 godzinę temu, dfx5 napisał:

Jeśli chodzi o zakup to te urządzenia mają już swój wiek, a ja raczek chcę kupić coś max. 3-4 letniego. 

Urządzenia 3-4 letnie o podobnej klasie brzmienia do tych starszych będą kosztować sporo drożej ....

Ile ludzi tyle opini

Teraz, morawka napisał:

Urządzenia 3-4 letnie o podobnej klasie brzmienia do tych starszych będą kosztować sporo drożej ....

Prawda.

www.valvencore.pl

1 minutę temu, McGyver napisał:

Tym bardziej się nigdy nie spotkacie. Takie miejsce nie istnieje 😜

No dobra, zapraszam do siebie, gdzie to jest info na priv

Ile ludzi tyle opini

Mam (testuje) preamp Kinki i niestety nie jestem zadowolony. Dla mnie degraduję on scenę i szczegółowość oraz ociepla dźwięk poprzez "obcięcie" wysokich częstotliwości.

Dodatkowo drażni mnie regulacja głośności. Od początku skali jest dość głośno, a następnie by było głośniej trzeba podkręcić o jakieś 15-20. 

czemu mnie to nie dziwi???

bo dobrych prempow jest niewiele,czesc z nich juz omowilismy,

marnujesz to co jest najcenniejsze,czas.

3 godziny temu, dfx5 napisał:

Dodatkowo drażni mnie regulacja głośności. Od początku skali jest dość głośno, a następnie by było głośniej trzeba podkręcić o jakieś 15-20. 

w takim razie te monosy jak i pre funkcjonują odczuwalnie na skraju sprzętu, który coś jakby uległ awarii. 

Ja bym to wszystko zwrócił, jeśli jest to możliwe

Źle chyba się zrozumieliśmy się. Regulacja głośności w preampie Kinki odbywa się w krokach 0,25 db i wg mnie trochę za głośno gra gdy na wyświetlaczu pojawia się 1. W wielu wzmacniaczach na początku skali jest za głośno -:) Mnie to w tym sprzęcie nie odpowiadało. To dobry preamp, ale DAC ONE coraz bardziej przekonuje mnie ,że jest niesamowity i świetnie radzi sobie bezpośrednio podłączony do końcówek mocy.

Monobloki są za to nieziemskie. Mimo ,że nie są zbalansowane to swoją jakością i barwą dźwięku biją na głowę dużo droższe sprzęty. Można o tym przeczytać w dzisiejszym teście http://highfidelity.pl/@main-3541&lang= . Trochę nieśmiało autor je pochwalił, chyba ze względu na to ,że musi "dbać" o braże Hi End. 

W teście monobloki Kinki zostały także podpięte do wspomnianego Audia Flight FLS1 i z tego co pisze auror to dobry partner dla tego sprzętu.