Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Avanti III były u mnie gościnnie. Mam wszystkie wymieniać? Przecież to nikogo nie obchodzi co robiłem naście lat temu, a Ty za szybko wnioski wyciągasz.

Gwoli ścisłości, to pisałem o Tempo III;

Tempo III też ciekawe, ale chyba nie wycisnąłem z nich wszystkich soków,

8 minut temu, baksiu napisał:

Jak z A2 nie wicisnąłeś wszystkich soków, to z czym do 3, 5 i Cardeas!

 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, piano napisał:

Avanti III były u mnie gościnnie. Mam wszystkie wymieniać? Przecież to nikogo nie obchodzi co robiłem naście lat temu, a Ty za szybko wnioski wyciągasz.

Gwoli ścisłości, to pisałem o Tempo III;

Tempo III też ciekawe, ale chyba nie wycisnąłem z nich wszystkich soków,

 

Pisałem o A2 przecież,  a T6, które są już bliższe konstrukcyjnie V5 i S2, A3?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2023 o 11:00, baksiu napisał:

... nawet gramofon wywaliłem ostatnio, bo gra sporo gorzej niż CD, pełna optymalizacja pod CD ...

To dobrze że go wywaliłeś, musiał być wyjątkowo słaby skoro przegrał z CD, zazwyczaj średniej klasy gramofon z przyzwoitą wkładką skutecznie broni się w konfrontacji z CD, czego sam byłem nie raz świadkiem !

U mnie taki duet od kilku dni, zagościły Tempo VI "special edition" z tytanowymi membranami 😄

P5040173.JPG

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, yamaha-mr napisał:

To dobrze że go wywaliłeś, musiał być wyjątkowo słaby skoro przegrał z CD, zazwyczaj średniej klasy gramofon z przyzwoitą wkładką skutecznie broni się w konfrontacji z CD, czego sam byłem nie raz świadkiem !

U mnie taki duet od kilku dni, zagościły Tempo VI "special edition" z tytanowymi membranami 😄

P5040173.JPG

Bardzo ładna ta edycja specjalna, ja zdejmuję maskownice tylko do odsłuchu i wszystkie membrany pozostają czarne, choć chyba lepiej mieć tytanowe membrany, niż odbitkę od maskownic na skrzynkach. Co do gramofonu, to u mnie nie ma lekkiej konkurencji, dac thety generation VIII to na prawdę wysoka klasa, topowy napęd krella czy thety też słabe nie są, a gramiak zwykła techniczna sl-1210 mk3 wkłada shure V15mk3 i igła eliptyczna Jico, preamp LAR. Można dużo lepiej na winylu, ale takiej przepaści się łatwo i tanio nie zasypie, jeszcze kilka zmian temu grał porównywalnie z CD na dobrych płytach z epoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baksiu napisał:

... choć chyba lepiej mieć tytanowe membrany, niż odbitkę od maskownic na skrzynkach.

Zdecydowanie też tak uważam, a ponieważ maskownice u mnie wędrują od razu do szuflady, wszelkie "maskownicowe" odbarwienia forniru dyskwalifikują kolumny.

Inna sprawa że w Tempo VI te przednie w opinii wielu i mojej, wyjątkowo szpecą, dlatego chyba wszyscy je zdejmują bo nie spotkałem się z odbarwionymi sztukami. 

A żeby było śmieszniej, chętnie kupię przednie maskownice do nich, jakby ktoś miał na zbyciu, bo akurat tego brakuje w moich, a przy sprzedaży kiedyś ktoś może marudzić. Tym bardziej że poza tym są w pięknym stanie i kompletne łącznie z breloczkiem. 

Nowe kosztują 320 zł sztuka ! A tyle to póki co nie dam 😉

1 godzinę temu, baksiu napisał:

dac thety generation VIII to na prawdę wysoka klasa, 

Rzeczywiście sprzęt pierwsza klasa ! Ale czy dobrze widzę , nie wspiera gęstych formatów ? Nie korzystasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, yamaha-mr napisał:

Zdecydowanie też tak uważam, a ponieważ maskownice u mnie wędrują od razu do szuflady, wszelkie "maskownicowe" odbarwienia forniru dyskwalifikują kolumny.

Inna sprawa że w Tempo VI te przednie w opinii wielu i mojej, wyjątkowo szpecą, dlatego chyba wszyscy je zdejmują bo nie spotkałem się z odbarwionymi sztukami. 

A żeby było śmieszniej, chętnie kupię przednie maskownice do nich, jakby ktoś miał na zbyciu, bo akurat tego brakuje w moich, a przy sprzedaży kiedyś ktoś może marudzić. Tym bardziej że poza tym są w pięknym stanie i kompletne łącznie z breloczkiem. 

Nowe kosztują 320 zł sztuka ! A tyle to póki co nie dam 😉

Rzeczywiście sprzęt pierwsza klasa ! Ale czy dobrze widzę , nie wspiera gęstych formatów ? Nie korzystasz ?

Tak, tylko CD, na prawdę w tej materii można jeszcze wiele osiągnąć! Theta wyciąga z płyt niesamowite rzeczy, przyjmuje sygnał o wysokiej rozdzielczości, ale już tak dobrze w tym temacie nie wypada! Tanie te maskownice, raczej na rynku wtórnym nie spotkasz...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Robert 7800 napisał:

czy można jeszcze gdzieś kupić wcześniej stosowany głośnik HHCT, jak brzmi jego pełna nazwa ???

Na pewno bezpośrednio od AP można kupić, ale to nie jest wymiana 1:1, ponieważ inne tweeter to automatycznie inna zwrotnica w kolumnie, więc musiałbyś od nich dostać albo projekt lub kupić gotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Robert 7800 napisał:

czy można jeszcze gdzieś kupić wcześniej stosowany głośnik HHCT, jak brzmi jego pełna nazwa ???

Sprawdź w Studio 16 Hz. Chwalili się serwisowaniem AP i Sonus Faber

Ale trzeba zwrócić uwagę na zalecenia producenta, czy ze wzgl na 100% powtarzalność wystarczy wymienić 1 twitter czy może oba aby nie było potem różnicy w brzmieniu dwóch kolumn. Np w Dynaudio zależy to od modelu, inaczej w Focus inaczej Heritage itp

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, Riczi75 napisał:

Norweskie, korona leży to i sprzęty tańsze a zarobek wiekszy. 

ale tu mamy w złotówkach i w Polsce, full serwis, a już myślałem, że 6kzł za T6 to przeszłość... Oczywiście kolor niechodliwy do tego wyblakłe, ale za tą cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, baksiu napisał:

ale tu mamy w złotówkach i w Polsce, full serwis, a już myślałem, że 6kzł za T6 to przeszłość... Oczywiście kolor niechodliwy do tego wyblakłe, ale za tą cenę?

Nie wiem czy one są w Polsce.

Tutaj kolega Adam sprzedaje te drugie kolumienki ze zdjęcia.

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=293520236

 

Fakt, cena dawno nie widziana.

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, baksiu napisał:

Konto z maja, okazyjna cena, imię i nazwisko w nicku... gdybym był zainteresowany to spojrzałbym czy w Google nie ma zdjęć i na pewno nie płacił zaliczki. 😉

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, J4Z napisał:

Konto z maja, okazyjna cena, imię i nazwisko w nicku... gdybym był zainteresowany to spojrzałbym czy w Google nie ma zdjęć i na pewno nie płacił zaliczki. 😉

No trzeba być ostrożnym, sądząc po asortymencie to faktycznie import z Norwegii, a tam jest taniej, stąd okazyjna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś z was kolumn o podobnej holograficznej prezentacji od innych producentów? Zastanawiam się na co można się przesiąść z A3, by niczego nie stracić, a coś zyskać. Zakładam że interesująca oferta AP na Avanti się kończyła, a aktualne wypusty zostawmy bez komentarza... Dużo osób się przesiadło na wilson audio, jednak one mają nieakceptowalne dla mnie gabaryty i wygląd. Nie mam osobnego pokoju odsłuchowego, jest producent robiący ładne  smukłe głośniki, które grają tak wielkim dźwiękiem jak AP S2 czy A3, A5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2023 o 23:57, baksiu napisał:

Podsumowując A3 to głośnik moich snów, nie myślałem że kiedyś taki spotkam… ….szukajcie za granicą, bo swoich nie sprzedam, a w Polsce za wiele ich nie ma

A cóż to się panie zadziało..😳🙉

2 godziny temu, baksiu napisał:

Zastanawiam się na co można się przesiąść z A3..

Żeby sprzedawać kolumny marzeń i to raptem po kilku miesiącach..😉

Nierówno grały czy cóś..🤔 

W dniu 5.07.2022 o 20:42, baksiu napisał:

Powoli jadą do mnie wymarzone audio physic avanti III

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Rozglądam się za nowymi kolumnami i zapragnąłem spróbować dźwięku z kuchni AP.

Chciałbym uzyskać podpowiedź od kolegów osłuchanych w konstrukcjach tej marki czy mój wstępny wybór ma sens…

Po obszernej lekturze dostępnej na forum i w Internecie, wytypowałem Tempo 6 lub 25. Nie wiem jednak czy trafnie biorąc pod uwagę pomieszczenie i jego ograniczenia.

Salon 28m otwarty na kuchnię i hall (całość 44m). Ściana za kolumnami o szerokości 3.2m (wąsko bo obok drzwi), kolumny mogę wysunąć na maksymalnie 70-80cm licząc od ich frontu (czyli przy Tempo głębokich na 32cm ale faktycznie aż 43cm - przez pochyloną konstrukcję - przerwa między kolumną a ścianą wyniosłaby ok. 28-38cm). Dystans od najbliższej ściany (lewa) do osi membran to ok. 70cm (baza ok. 2.2-2.4m). Salon częściowo zaadaptowany akustycznie (absorbery na ścianie za kolumnami, duży regał z książkami ok. 3m za słuchaczem). W razie potrzeby mogę coś jeszcze dodać (plan na przyszłość).

Pytanie brzmi czy w takim pomieszczeniu, tak rozstawione Tempo 6/25 mają sens? A może inny model? Początkowo nastawiałem się na Sitary ale dzisiaj już wiem, że są do takiego pomieszczenia za małe.

Aha, jakby to było dla kogoś ważne, gram na Advance Acoustic X-i120.

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Zakup używanych kolumn jest obarczony dużym ryzykiem niedopasowania do pomieszczenia (brak zwrotu). Chcę to ryzyko zminimalizować.

Edytowane przez sonique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jeszcze do swoich poszukiwań Virgo 5.

Wzmacniacz nie moja bajka ale to musisz sam posłuchać - raczej ciężko żeby ktoś miał takie zestawienie zresztą reszta toru też ważna.....

Miałem T25 i Scorpio I ... zupełnie inne granie....T25 też nie pod moje ucho a Scorpio już inna szkoła grania 👌

Jak sam nie posłuchasz to się nie dowiesz 😉

T6 kupione w dobrej cenie minimalizuje ewentualne straty bo to dość poszukiwany model ...

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, sonique napisał:

Salon 28m otwarty na kuchnię i hall (całość 44m).

Z brzmieniem hi-edowym w takim pomieszczeniu będzie problem. Na akustykę tak skomponowanego pomieszczenia wydasz fortunę, a i tak będzie tak sobie. Pod uwagę bierz Virgo V bo to znakomite granie a ceny zbliżyły się do T6(np to https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/491778.php).

Jeżeli chcesz coś bardziej uniwersalnego to od siebie polecę coś od Snell-a(JlV, ElV lub Elll). Do Snell-a np lampa od IGS (dream amp). Dream amp od IGS napędza u kolegi Virgo V ze znakomitym skutkiem. IGS to porównywalne granie do Maka MA7000(którego kolega też posiada) a to już nie byle co. 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z brzmieniem hi-edowym w takim pomieszczeniu będzie problem.

Jesli calosc sensownie ustawi, czyli zastosuje male odstepy sluchacza do glosnikow (zwiekszy udzial fali bezposredniej, zredukuje udzial fal odbitych/wplyw pomieszczenia), to mozna wiele osiagnac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Riczi75 napisał:

Z brzmieniem hi-edowym w takim pomieszczeniu będzie problem.

Zdaję sobie sprawę z ograniczeń. Jednak nawet w takim pomieszczeniu lepsze kolumny brzmią lepiej a gorsze gorzej. Sprawdzone;)

Dlatego pomysł z AP. A potem powolutku i bez pośpiechu będę dodawał takie czy inne ustroje akustyczne. Zabawa z akustyką to po zakupie kolumn jedyne wydatki / zmiany, które przewiduję w audio.

Używane starsze AP T czy V osiągnęły całkiem niskie ceny jeżeli zestawi się je z obecnymi cenami ich następców. Bo 7-8 tys. vs ponad 30 tys to przepaść nieuzasadniona niczym;)

Mam obecnie AP T25 na oku w rozsądnych pieniądzach. Teraz jeszcze V5, które podrzuciłeś.

Jedyny problem z Virgo, że one ponad 10cm głębsze. No i (wyczytane - nie sprawdzone) mają więcej basu co może być problematyczne.

Edytowane przez sonique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, sonique napisał:

Jedyny problem z Virgo, że one ponad 10cm głębsze. No i (wyczytane - nie sprawdzone) mają więcej basu co może być problematyczne

Na żywo robią znakomite wrażenie, a basu nie jest więcej. Jest on zdecydowanie lepszej jakości niż w T6. 

 

1 godzinę temu, xajas napisał:


Jesli calosc sensownie ustawi, czyli zastosuje male odstepy sluchacza do glosnikow (zwiekszy udzial fali bezposredniej, zredukuje udzial fal odbitych/wplyw pomieszczenia), to mozna wiele osiagnac

Wszystko zależy od tego czy jest to pokój odsłuchowy czy pokój z którego korzysta cała rodzina. 

44 minuty temu, sonique napisał:

Dlatego pomysł z AP

Odsłuchiwałes u siebie jakieś APki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Riczi75 napisał:

Na żywo robią znakomite wrażenie, a basu nie jest więcej. Jest on zdecydowanie lepszej jakości niż w T6. 

Sprawdzę to, dzięki. Mimo wszystko mam ograniczoną możliwość wysuwania kolumn od przedniej ściany co powinienem jak sądzę brać pod uwagę przy wyborze „paczek”. Licząc prawidłowo od membran głośników to maks. 85cm. Oznacza to, że pochylone T6/25 będą oddalone dolną krawędzią na 53cm a górną jedynie 42cm. Na ścianie wiszą absorbery 10cm więc odległość do absorberów (a nie do ściany) będzie jeszcze dodatkowo mniejsza. Virgo są 10cm głębsze. Dodając grubość absorbera wychodzi ok. 20cm prześwitu przy górnej krawędzi. V5 to duże kolumny. Mała odległość może mieć nieciekawy wpływ na scenę (i/lub bas).

16 minut temu, Riczi75 napisał:

Wszystko zależy od tego czy jest to pokój odsłuchowy czy pokój z którego korzysta cała rodzina. 

Salon to część wspólna. Ale rodzina też słucha i też jakością dźwięku jest poniekąd zainteresowana. Także podstawowa adaptacja zostanie zaakceptowana (częściowo już została)…;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Riczi75 napisał:

Odsłuchiwałes u siebie jakieś APki ?

Nie. Nawet w salonach audio jest z tym problem (chyba, że serię Classic - ta z rzadka tu i ówdzie do posłuchania). Dzwoniłem do kilku liczących się salonów i odpowiedź zawsze podobna: na zamówienie. Dalszy znajomy miał T6… Ot co…

Tak więc kupię trochę w ciemno. Nowych bym tak nie chciał (strata) ale na AP kupionych przyzwoicie nie stracę. A spróbować chcę więc to małe ryzyko podejmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, sonique napisał:

@Riczi75, zauważyłem, że V5 występują z różnymi głośnikami wysokotonowymi: HHCT i HHCT II…

Tak, był już opisywany ten wątek tutaj na forum. Znajomy ma wersje nowszą. Niestety nie wiem czy różnica między tymi wysokotonowcami jest znacząca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.