Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, wig napisał:

Miałem obawy, czy Tempo 6 godnie zastąpi moje Tempo 3 po kilku latach obecności u mnie. Od wtorku testuje T6 u siebie i mogę powiedzieć, że w moim salonie o nieregularnych kształtach, dosyć dużej powierzchni dają radę. Czekam na podstawy granitowe, podkleję filcem i w weekend posprawdzam najkorzystniejsze ustawienie. Mogę je ustawić około 1,1 metra od tylnej ściany / liczę od czoła kolumny/ , z jednego boku pierwsze odbicia trafią z odległości 1,5 metra i to na ścianę wykuszu będąca pod katem 45 stopni , z drugiej strony maja ze 4 metry luzu. Za kanapą mam około 3 metrów do  ściany.

Nie mam problemów z ciągnącym się basem, nadal oswajam się z jego ilością, bo Tempo 3 trochę tutaj niedomagały i stąd poszukiwałem innego rozwiązania. Tempo 6 grają inaczej, czy lepiej niż Tempo 3 ? Nie wszystko jest tak oczywiste.

Generalnie / powtórzę , w moich warunkach lokalowych / Tempo 3 maja lepszą separację na scenie, są bardziej analityczne, konturowe. Bas jest chudszy, ale jest bardziej punktowy. Z pewnością w mniejszym pomieszczeniu mogło by być go dosyć. Wysokie tony w Tempo 3 są trochę bardziej dobitne / miałem 3 lata temu wrażenie, że trochę za suche, jednak oddałem Tempo 3 do speca i po analizie zmieniliśmy na wysokich kondensatory na Mundorfy Supreme , na średniotonową sekcję także Mundorfy, ale nie pamiętam typu. Daliśmy także terminale miedziane Supra Boxcon, bo standardowe były tak zbudowane, że widełki źle dolegały i kaleczyły się o te sześciokątne śruby. Parametry kondensatorów pozostały takie same, jak w wersji fabrycznej, okablowanie Wireworld zostawiliśmy, inne kable nic konkretnego nie wnosiły. Nie była to tania zabawa, ale jakość wysokich tonów sporo zyskała, średnie także nabrały trochę masy. Jednak cały czas brakowało mi dołu, a jak zmieniłem wzmacniacz na hybrydę LAR 120H , to jednak przyszedł czas na zmiany/.

Moim zdaniem Tempo 3 budują podobną przestrzeń, nawet bardziej separują dźwięki. Tempo 6 są prawdopodobnie z powodu dociążenia dołu bardziej ciepłe, bardziej relaksujące. Potrzebuję jednak trochę czasu, aby się przestawić. W niektórych utworach bardziej pasują mi Tempo 3, jednak chyba wybiorę T6 , bo dają mi brakujący dół. Najbardziej mi to pasuje do cichszych, wieczornych chwil relaksu.

Posprawdzam także zacytowaną poradę o nieco innym wypoziomowaniu , ale to docelowe w sobotę, przy dobrym piwku....

wig, mam wrażenie, że mamy dokładnie te same refleksje, tylko ja się przesiadłem z Virgo I, normalnie jak bym swoje słowa czytał ;) U mnie basisko jest ok, nieprzerośnięte, bo kolumny są oddalone od ścian, ale pod ścianą faktycznie aż czerep podnoszą, dlatego ustawienie i jeszcze raz ustawienie, ew. zatykanie dziur cyckami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 11:22, baksiu napisał:

U mnie basisko jest ok, nieprzerośnięte, bo kolumny są oddalone od ścian

Ostateczny szlif ustawienia zrobiony, poszły trochę do przodu i teraz jest dobrze !

Słucham od dwóch godzin i tak powinno zostać, nie ukrywam, że czasami trochę mi brakuje zadziora Tempo 3 , ale to kwestia czasu i przywyknę. Pojawienie się większego basu było u mnie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hey napisał:

Ochłoń i daj sobie trochę czasu, żeby  ten większy bas, nie zaczął w którymś momencie buczeć.
Nic tak jak niedoskonały bas nie jest wstanie nam zepsuć przyjemności ze słuchania.
 

I nawet najlepiej grające kolumny, ale z ograniczeniami w basie nie dadzą nam pełni szczęścia. Może jednak łączenie tempo 6 z lampą, albo słabymi integrami to błąd powodujący poluzowanie dołu... słuchałem manleya i do lojenia to się nie nadawało, poprzedni właściciel słuchał plumkania i był zadowolony. Rock bottom UFO gra u mnie prawie jak na koncercie live, nozka sama chodzi, jest potęga, idę podkręcić głośność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 10:47, baksiu napisał:

Wyboru marki gratuluję, jednak modelu już tak średnio...odkąd produkcje przeniesiono do Chin i zrewolucjonizowano katalog i cennik- nic już nie jest takie, jak dawniej- poczynając od wykonania, wielkości- na cenie i brzmieniu kończąc... Spróbuj na początek zmienić kolumny, bo tu efekt będzie piorunujący, jak dorzucisz trochę grosza, to kupisz Avanti 5 w dobrym stanie. Jaki masz pokój, ok 30m2? Te twoje Avanti to taki odpowiednik dawnych Tempo 6, czy 25, 25plus...do metrażu ok 30m2 jak znalazł, w większych pokojach Virgo, Scorpio i Avanti sprzed rewolucji mogą lepiej zagrać :)

Wydawało mi się że AP Avanti 30 to jest inaczej Avanti 6

Grają w pokoju 18 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie , czy to że moje kable głośnikowe są rożnej długości 1.5 i 3.5 m  może mieć duży wpływ na dźwięk ?

Jak narazie moje AP Avanti napędza amplituner Yamaha RX -A 3070 w trybie Pure Direct , na skali głośności nie chcę przekraczać 0 , czy z innym wzmacniaczem lub dodatkową końcówką mocy mogłoby być głośniej i do jakiej głośności można podkręcić bez obawy uszkodzenia głośników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie , czy to że moje kable głośnikowe są rożnej długości 1.5 i 3.5 m  może mieć duży wpływ na dźwięk ?
Jak narazie moje AP Avanti napędza amplituner Yamaha RX -A 3070 w trybie Pure Direct , na skali głośności nie chcę przekraczać 0 , czy z innym wzmacniaczem lub dodatkową końcówką mocy mogłoby być głośniej i do jakiej głośności można podkręcić bez obawy uszkodzenia głośników ?
Prędzej słuch stracisz, albo będzie nieznosnie niż padną drivery

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie , czy to że moje kable głośnikowe są rożnej długości 1.5 i 3.5 m  może mieć duży wpływ na dźwięk ?
Jak narazie moje AP Avanti napędza amplituner Yamaha RX -A 3070 w trybie Pure Direct , na skali głośności nie chcę przekraczać 0 , czy z innym wzmacniaczem lub dodatkową końcówką mocy mogłoby być głośniej i do jakiej głośności można podkręcić bez obawy uszkodzenia głośników ?
Prędzej słuch stracisz, albo będzie nieznosnie niż padną drivery

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wig napisał:

Decyzja zapadła, sprzedam moje Tempo 3 , szczegóły w ogłoszeniach na tym forum oraz na OLX :

https://www.olx.pl/oferta/audio-physic-tempo-3i-CID99-IDyz9uC.html

Chcecie więcej zdjęć, informacji, proszę przez PW

no i wcale się nie dziwię, choć byłeś mocno przywiązany do tych T3 sądząc po cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, baksiu napisał:

choć byłeś mocno przywiązany do tych T3 sądząc po cenie ;)

Pewnie, że byłem, a nawet trochę jeszcze jestem. Pisałem o tym wcześniej dlaczego. W końcu miałem je chyba 5-6 lat w użyciu, a nawet zafundowałem im solidne wsparcie w serwisie. Komplet nowych kondensatorów Mundorf i gniazda Supry kosztowały mnie około tysiąc złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wig napisał:

Pewnie, że byłem, a nawet trochę jeszcze jestem. Pisałem o tym wcześniej dlaczego. W końcu miałem je chyba 5-6 lat w użyciu, a nawet zafundowałem im solidne wsparcie w serwisie. Komplet nowych kondensatorów Mundorf i gniazda Supry kosztowały mnie około tysiąc złotych.

tylko, że na allegro masz np Sitary z dużo nowszej serii, chyba nie muszę mówić, że ładniejsze, w podobnej cenie, będzie ciężko Panie, ale życzę powodzenia, ja nie kupię, bo wiesz na czym słucham :), choć ostatnio doświadczyłem problemów z buczenie na basie po zmianie dywanu 3x4m2 na 2xfi 2m2, dzisiaj rzucę jeszcze jakieś koce i zobaczę, czy wszystko wróciło do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baksiu napisał:

tylko, że na allegro masz np Sitary z dużo nowszej serii, chyba nie muszę mówić, że ładniejsze, w podobnej cenie, będzie ciężko Panie, ale życzę powodzenia, ja nie kupię, bo wiesz na czym słucham :), choć ostatnio doświadczyłem problemów z buczenie na basie po zmianie dywanu 3x4m2 na 2xfi 2m2, dzisiaj rzucę jeszcze jakieś koce i zobaczę, czy wszystko wróciło do normy...

No to Baksiu dałeś mi do myślenia ... Ja nierozsądny myślałem, że nie o urodę chodzi,a o to aby w dosyć dużym pokoju dialog był synergiczny, nie wiem czy Sitary nie będą powyżej 20 m2 cienko śpiewać ...Co kto woli! Wybacz, ale i ja trochę Tobie przyłożę , otóż postawiłeś na urodę, a teraz musisz biegać po pokoju, dywany rozścielać , obcasiki wysokie na nóżki zakładać, ale ja starej daty jestem i więcej spokoju oczekuję...Pewnie będę musiał mniej kóz zawołać , ale jeszcze poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hey napisał:

Domyślam się ile serca w to włożyłeś, ale z obserwacji i własnego doświadczenia wiem, że jednak ludzie wolą kupować sprzęt w oryginalnym stanie, niegrzebany. 

Trochę tutaj jednak się nie zgodzę ze stwierdzeniem ,,grzebane'' . Nie robiłem przecież tego sam w garażu, zleciłem robotę specjaliście polecanego przez ludzi z branży / referencje z Albedo, od właściciela Wigg Art, i innych. można zawsze zapytać u nich co sadzą o Quality Audio/ .  Można wylutować te drogie Mundorfy, gniazda Supry w pełni miedziane i zastąpić fabrycznymi , a te mam w kartoniku i do dyspozycji. Jakbyś zobaczył, co tam zamontowali, to byś się zdziwił, jak niechlujnie wyglądały luty w zwrotnicy, także miałbyś trochę niepewną minę/ . Poza tym szkoda mi było miedzianych widełek od kabli, a te fabryczne terminale je mocno niszczyły. Poza tym - czy wstawienie wysokiej klasy kondensatorów o takich samych parametrach może zaszkodzić kolumnom ? Maja one na pewno około nastu lat, dokładnie nie pamiętam i stan fabrycznych nie był już optymalny. Były mierzone , więc wiem co piszę.

Jeszcze jedna konkluzja - popatrz w ofertę kolumn Wigg Art Enzo. Jest wersja standard i jest wersja Premium, przetworniki są te same, a jednak zastosowane zostały inne kondensatory, inne terminale, okablowanie, coś jednak to znaczy.

Liczę na to, że ktoś to zauważy, oceni różnicę, a przede wszystkim zdecyduje się posłuchać. Co do ceny, zawsze temat jest do dogadania. Tak przynajmniej myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tutaj jednak się nie zgodzę ze stwierdzeniem ,,grzebane'' . Nie robiłem przecież tego sam w garażu, zleciłem robotę specjaliście polecanego przez ludzi z branży / referencje z Albedo, od właściciela Wigg Art, i innych. można zawsze zapytać u nich co sadzą o Quality Audio/ .  Można wylutować te drogie Mundorfy, gniazda Supry w pełni miedziane i zastąpić fabrycznymi , a te mam w kartoniku i do dyspozycji. Jakbyś zobaczył, co tam zamontowali, to byś się zdziwił, jak niechlujnie wyglądały luty w zwrotnicy, także miałbyś trochę niepewną minę/ . Poza tym szkoda mi było miedzianych widełek od kabli, a te fabryczne terminale je mocno niszczyły. Poza tym - czy wstawienie wysokiej klasy kondensatorów o takich samych parametrach może zaszkodzić kolumnom ? Maja one na pewno około nastu lat, dokładnie nie pamiętam i stan fabrycznych nie był już optymalny. Były mierzone , więc wiem co piszę.
Jeszcze jedna konkluzja - popatrz w ofertę kolumn Wigg Art Enzo. Jest wersja standard i jest wersja Premium, przetworniki są te same, a jednak zastosowane zostały inne kondensatory, inne terminale, okablowanie, coś jednak to znaczy.
Liczę na to, że ktoś to zauważy, oceni różnicę, a przede wszystkim zdecyduje się posłuchać. Co do ceny, zawsze temat jest do dogadania. Tak przynajmniej myślę.
A może wszystko powinno się równo "starzeć" :) przetworniki (głośniki) i elementy RLC w zwrotnicy ?
Kiedyś tak się projektowało aby układ trzymał swoje właściwości/parametry nawet z upływem lat. Taka sobie luźna myśl. ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bas wrócił do normy po ustawieniu po mojemu, tj bardzo blisko uszu 1,7m przy bazie 2,1m, przy Virgo też mi tak to najlepiej grały - widać takie mam uszy i pomieszczenie, albo za duzo sluchawek AKG ;) wracając do ogłoszenia, to naiwnym jest myslenie, że ktoś doceni Twoje wydumki, a juz na pewno nie zwroci Ci całości wkładu w tuning. W każdym razie twoja brocha, jednak reklamujac się na publicznym forum musisz się liczyć z komentarzami, taka karma;) tempo 6 kupisz za 6kzl, więc po co kupować t3 za trochę mniej? Sam byś tego nie wziął, ale wiem, ze się nie przyznasz :P

Godzinę temu, LukeSky napisał:

Co sądzicie o nowych Avanti?

Że to kiepski żart?! Na rynku motororyzacyjnym już się przyzwyczailiśmy do marketingowego bajdurzenia, ze mercedes A klasa to nadal Mercedes, ze audi A3 to nie Golf, że kupując Avensisa nie jesteśmy tetrykami, którzy kupują corolle. W AP marketingowcy stwierdzili, ze trzeba zrobić Tempo30 i nazwać Avanti, a nikt nie zauważy. To dla mnie jednorazowy skok na kasę. Mercedesowi się nie udał... 

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, baksiu napisał:

tempo 6 kupisz za 6kzl, więc po co kupować t3 za trochę mniej? Sam byś tego nie wziął, ale wiem, ze się nie przyznasz

baksiu, zakup Tempo 6 za 6 ts zł, to jednak trochę teoria, od pół roku śledziłem rożne ogłoszenia i jedyny raz taka oferta była, zostały sprzedane w kilka godzin i nie zdążyłem. Zdecydowana większość jest w okolicach 7 tys zł i powyżej.Takich ofert jest teraz może trzy, mocno zdezolowane są za około 6,8 tys pozostałe po 7 200.  Pojechałem po Tempo 6 i jak próbowałem coś ugrać na paliwo, odbiłem się od ściany, bo byli chętni w kolejce i nie było to 6 ts zł....Pozostaje różnica 2,5 - 3 tys zł, a to nie prawie tyle samo.

Czy brałbym Tempo 3 ? Jak wcześniej pisałem brałem je 6 lat temu i uważam ten wybór za udany, ale po zmianie warunków odsłuchu zabrakło im trochę basu, stąd jednak zdecydowałem się na zmianę. Mam jednak spory salon i Tempo 3 z basrefleksem w podłogę oraz jednym niskotonowym nie wyrabiał. Do mniejszego pomieszczenia rzędu 20-25 metrów , zwłaszcza trudnego akustycznie T3 mogą się wpasować, bo mniej zależą od odległości od tylnej ściany , bas nie robi takich problemów, jak w Tempo 6. ustawione około metra od ścian nie dudnią. Nie każdy chce na odsłuchy targać codziennie kolumn na środek pokoju, aby było przyjemnie posłuchać. Jeżeli Ty znalazłeś w swoim pokoju takie miejsce i jest przyjemnie, nie dyskutuję z tym, fajnie, że jesteś w pełni zadowolony. Ja jednak w ten sposób bym nie chciał, wybrał bym Gradienty Evidence , które moim zdaniem po odsłuchach są godne uwagi, jednak ich szata zewnętrzna nijak nie pasowała do mojego pokoju oraz zdania żony.

Nadal uważam, że Tempo 6 nie są jakimś cudem świata, ale ze względu na ich rozmiary oraz lubianą przeze mnie ich przestrzenność , kupiłem je. Czy będą to docelowe kolumny, nadal nie jestem pewien. Pewnie tak, bo nie chce mi się znowu szukać , dopasowywać pozostałych elementów systemu.

Edytowane przez wig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wig napisał:

baksiu, zakup Tempo 6 za 6 ts zł, to jednak trochę teoria, od pół roku śledziłem rożne ogłoszenia i jedyny raz taka oferta była, zostały sprzedane w kilka godzin i nie zdążyłem. Zdecydowana większość jest w okolicach 7 tys zł i powyżej.Takich ofert jest teraz może trzy, mocno zdezolowane są za około 6,8 tys pozostałe po 7 200.  Pojechałem po Tempo 6 i jak próbowałem coś ugrać na paliwo, odbiłem się od ściany, bo byli chętni w kolejce i nie było to 6 ts zł....Pozostaje różnica 2,5 - 3 tys zł, a to nie prawie tyle samo.

Czy brałbym Tempo 3 ? Jak wcześniej pisałem brałem je 6 lat temu i uważam ten wybór za udany, ale po zmianie warunków odsłuchu zabrakło im trochę basu, stąd jednak zdecydowałem się na zmianę. Mam jednak spory salon i Tempo 3 z basrefleksem w podłogę oraz jednym niskotonowym nie wyrabiał. Do mniejszego pomieszczenia rzędu 20-25 metrów , zwłaszcza trudnego akustycznie T3 mogą się wpasować, bo mniej zależą od odległości od tylnej ściany , bas nie robi takich problemów, jak w Tempo 6. ustawione około metra od ścian nie dudnią. Nie każdy chce na odsłuchy targać codziennie kolumn na środek pokoju, aby było przyjemnie posłuchać. Jeżeli Ty znalazłeś w swoim pokoju takie miejsce i jest przyjemnie, nie dyskutuję z tym, fajnie, że jesteś w pełni zadowolony. Ja jednak w ten sposób bym nie chciał, wybrał bym Gradienty Evidence , które moim zdaniem po odsłuchach są godne uwagi, jednak ich szata zewnętrzna nijak nie pasowała do mojego pokoju oraz zdania żony.

Nadal uważam, że Tempo 6 nie są jakimś cudem świata, ale ze względu na ich rozmiary oraz lubianą przeze mnie ich przestrzenność , kupiłem je. Czy będą to docelowe kolumny, nadal nie jestem pewien. Pewnie tak, bo nie chce mi się znowu szukać , dopasowywać pozostałych elementów systemu.

no to chyba jestem farciarzem, bo kupiłem za tyle, co pisałem, a kolumny wisiały na allegro dobry tydzień-dwa...stan powalający, no może poza jednym ostrym narożnikiem, który ktoś otarł o ścianę i jest ślad 3mm, drobiazg, do zrobienia za 50zł u stolarza...Tempo 6 za ok 7kzł pojawiły się na allegro w lakierze fortepianowym i faktycznie jak komuś pasują do wystroju, to warto dopłacić, bo są piękne! Żadne kolumny nie pokażą pełni swoich możliwości, gdy stoją pod ścianą, poprzednie Virgo też tak samo stawiałem, a wiadomo, że nie z powodu problemów z basem, bo tam mi słuch podpowiadał, dodam, że mój własny, każdy ma inny, chciałbym mieć bardziej odstające uszy, ale urodziłem się z nieaudiofilskimi, przylegającymi i potrzebuję ustawiać głośniki bardziej po bokach...Twoje T3 też bym pewnie tak ustawiał...wracając do Twojej oferty, to zrób szybko jakieś promo, bo się będziesz bujał rok, jak m.inn. Pan spod Ukrainy, który sprzedaje swoje T6 i nie chce opuścić, bo "...to są jego najlepsze głośniki...", chyba nie muszę mówić, że jego do nich stosunek żadnego nabywcy nie obchodzi...taka rada, której nie musisz słuchać, nie mam w sprzedaży twoich głośników żadnego interesu, najwyżej zrobisz sobie kwadrofonię ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, baksiu napisał:

Że to kiepski żart?! Na rynku motororyzacyjnym już się przyzwyczailiśmy do marketingowego bajdurzenia, ze mercedes A klasa to nadal Mercedes, ze audi A3 to nie Golf, że kupując Avensisa nie jesteśmy tetrykami, którzy kupują corolle. W AP marketingowcy stwierdzili, ze trzeba zrobić Tempo30 i nazwać Avanti, a nikt nie zauważy. To dla mnie jednorazowy skok na kasę. Mercedesowi się nie udał... 

Znaczy się nie warte ceny? Kiepsko grają czy po prostu za drogie :)

10 godzin temu, piomisk napisał:

Od paru miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem i jestem bardzo zadowolony

Co miałeś wcześniej jeśli można wiedzieć oraz czym to napędzasz? Zastanawiam się nad zmianą z AP Classic 20 Glass właśnie na Avanti Glass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają u mnie z amplitunerem Yamaha RX-A 3070

Do słuchania muzyki używam opcji Pure Direct ale pewnie kupię jeszcze jakąś końcówkę mocy 

Od kilku lat mieszkam za granicą i dopiero teraz zdecydowałem się coś kupić , w domu w Polsce mam drugi zestaw zupełnie inny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie dlaczego w T6 wychodziły dwa rodzaje maskownic głośników basowych, ja mam małe, takie jak w recenzji w Hi-Fi i muzyce, a ten człowiek spod Ukrainy ma 2xwiększe...

https://allegro.pl/oferta/audio-physic-tempo-vi-kolumny-podlogowe-hi-end-7852601285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 10:01, wig napisał:

średnica zewnętrzna 18,2 cm, średnica membrany 6 1/2 cala / 16,4 cm/.

Czyli pospolicie mówiąc 160mm ?
Dla porównania w T6 są chyba 2x 180mm 
 

 

6 godzin temu, baksiu napisał:

nie wiecie dlaczego w T6 wychodziły dwa rodzaje maskownic głośników basowych, ja mam małe, takie jak w recenzji w Hi-Fi i muzyce, a ten człowiek spod Ukrainy ma 2xwiększe...

Wg mnie Tempo 6 wychodziły tylko i wyłącznie z małymi maskownicami. Te z dużymi to są Tempo5, lub inaczej mówiąc New Tempo.
Wygląda mi to na jakiś wałek. Może ktoś po prostu dopisał na tabliczce flamastrem "VI"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 10:01, wig napisał:

średnica zewnętrzna 18,2 cm, średnica membrany 6 1/2 cala / 16,4 cm/.

Czyli pospolicie mówiąc 160mm ?
Dla porównania w T6 są chyba 2x 180mm 
 

 

7 godzin temu, baksiu napisał:

nie wiecie dlaczego w T6 wychodziły dwa rodzaje maskownic głośników basowych, ja mam małe, takie jak w recenzji w Hi-Fi i muzyce, a ten człowiek spod Ukrainy ma 2xwiększe...

Wg mnie Tempo 6 wychodziły tylko i wyłącznie z małymi maskownicami. Te z dużymi to są Tempo5, lub inaczej mówiąc New Tempo.
Wygląda mi to na jakiś wałek. Może ktoś po prostu dopisał na tabliczce flamastrem "VI"

 

 

Tak na marginesie - nie ma ktoś w planach pozbyć się swoich Tempo6 ?

Edytowane przez desperados
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, desperados napisał:

Czyli pospolicie mówiąc 160mm ?
Dla porównania w T6 są chyba 2x 180mm 
 

 

Wg mnie Tempo 6 wychodziły tylko i wyłącznie z małymi maskownicami. Te z dużymi to są Tempo5, lub inaczej mówiąc New Tempo.
Wygląda mi to na jakiś wałek. Może ktoś po prostu dopisał na tabliczce flamastrem "VI"

 

 

Tak na marginesie - nie ma ktoś w planach pozbyć się swoich Tempo6 ?

 

Jeśli to faktycznie wałek, to dobrze że ten dziwny Pan nie chciał przyjąć mojej propozycji, bo zrobiłbym biznes życia, a potem bym marudził na forum, ze nie ma się czym zachwycać... na razie nie sprzedaję, ale na allegro są te białe i warto ponegocjowac, jeśli Ci pasują do reszty. To wykończenie zawsze wymaga dopłaty. W ptk był u mnie kumpel posłuchać nowego nabytku i o ile virgo mu nie przypadły do gustu, to T6 zrobiły takie wrażenie, że wyszedł o 4:00 nad ranem, a alkoholem się nie raczył. Stwierdził, że zdecydowanie warto zainwestować, jeśli budżet pozwala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, desperados napisał:

Czyli pospolicie mówiąc 160mm ?
Dla porównania w T6 są chyba 2x 180mm 

W Tempo 6 są dwa woofery, a maja po 16,5 cm. Opis znajdziesz tutaj :https://docplayer.pl/43081429-Wbrew-fizyce-audio-physic-tempo-vi-kontra-usher-mini-1-dmd-porownanie.html

Podają tam : Układ głośników 3-drożny basrefleks, 2 x 165 mm woofer aluminiowy ,130 mm średniotonowy HHCM (aluminiowy), 25 mm kopułka tekstylna.

9 godzin temu, desperados napisał:

Wg mnie Tempo 6 wychodziły tylko i wyłącznie z małymi maskownicami. Te z dużymi to są Tempo5, lub inaczej mówiąc New Tempo.
Wygląda mi to na jakiś wałek. Może ktoś po prostu dopisał na tabliczce flamastrem "VI"

Tempo 5 wychodziły z innym wysokotonowym, nie miały loga AP na nim. Opisywane przez Ciebie jako fałszowane maja wysokotonowy taki sam, jak w Tempo 6. Byłbym daleki od przypinania komuś łatki fałszerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.