Skocz do zawartości
IGNORED

Skala pedofilii w Kk


Audiotraktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Genesis napisał:

Pedofilii w czystej, klinicznej postaci, jest w kk tyle samo, co w ogólnej populacji.

Wszystko co piszesz to słuszne wnioski, za wyjątkiem powyższego. To nieprawda, bo wpływ na to ma ich celibat, a popęd płciowy trzeba jakoś zaspokoić. A dzieci są "pod ręką"...

Zresztą podobną konkluzję wyciągnąłeś odnośnie stosunków homo w więzieniach. One najczęściej są tylko substytutem Coś tpo prostu trzeba dupczyć. A współwięzień jest "pod ręką"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w nawiązaniu do definicji pojęć - już samo kluczowe słowo "gej" i jego pochodzenie wskazują na pewną ideologię. Otóż w języku angielskim "gay" drzewiej znaczyło tyle, co "wesołek" ew. "beztroski". Tak więc uzywanie tego słowa na określenie homoseksualisty oznacza, że ta skłonność wiąże się / powinna się wiązać z określonym zestawem zachowań, również w sferze poza-seksualnej.

Cały ruch LGBT na Zachodzie jest można by powiedzieć reakcją na wcześniejsze, purytańskie niejako przeginki. Oni, zgodnie z tradycją tamtejszych wojen religijnych, prawnie karali ludzi za stosunki homoseksualne, nawet jeżeli odbywały się one w domowym zaciszu za zgodą obu stron. Na szczęście polska mentalność jest dużo mniej fanatyczna, karalność homoseksualizmu została zniesiona pierwszym wspólnym dla 3 byłych zaborów kodeksem karnym, 50 lat przed krajami zachodnimi. W każdym razie nie widzę powodu, abyśmy zerojedynkowo miotali się od jednej skrajności do drugiej.

Sprawdziłem jak to było z instrukcją papieską z 2005r. zabraniającą przyjmowania homoseksualistów do seminariów. Otóż chodzi o osoby o głębokich skłonnościach w tym kierunku, niekoniecznie nawet manifestujące je na modłę LGBT (co byłoby bez sensu, jawnych grzeszników w jakiejkolwiek dziedzinie nie dopuszcza się do jakichkolwiek funkcji a raczej ekskomunikuje). W sumie, to kapłaństwo w KK (a do niedawna i ministrantura) nie jest instytucją koedukacyjną, więc takie zabezpieczenie jest zrozumiałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

A ja myślałem, że tylko matoły wierza w te p[ierdoły o LGBT.

Tylko matoły.

7 godzin temu, misiomor napisał:

Ten skrótowiec oznacza ideologię.

Ideologię to oznacza Ordo Iuris albo pełna nienawiści postawa Jędraszewskiego. LGBT to skrót łączący różne grupy ludzi dyskryminowanych za swe niezawinione i niewymyślone, ale wrodzone cechy związane z płcią. Ich jednoczenie się w organizacjach spowodowane jest obroną przed dyskryminacją, a nie narzucaniem reszcie społeczeństwa czegokolwiek. Twoje insynuacje są wyjątkowo paskudne i obrzydliwe. Pomijając ten drobny fakt, że są nieprawdziwe, ale to prawactwu nigdy nie przeszkadzało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

No tak. Bo przecież polskie LGBT to w 100% miluszki w typie Tomuś Jacyków. Nic tylko przytulaski od społeczeństwa im się należą. Przytulajmy!

Nie wiem kto to jest. Nie znam skrótów które wrzuca tu misiomor.

Widzę wyraźnie, że LGBT to ideologia prawicowych poyebów których wciągnęła po uszy. Oni się biedni tym fascynują zamiast od tego się odpieprzyć i dać ludziom normalnie żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

...wpływ na to ma ich celibat, a popęd płciowy trzeba jakoś zaspokoić. 

Nikt do klasztoru nie idzie za karę. Więc raczej możemy wykluczyć, że homoseksualny ksiąsz, z barku lepszej opcji dopuszcza się aktów pedofilskich. Zwłaszcza, że dziś nie jest problemem wyjąć z kołnierzyka koszuli koloratkę i pójść do burdelu.

To działa w drugą stronę. Każdy ze względu na swoje osobiste preferencje idzie tam, gdzie mu dobrze. Dla przykładu ja, zarabiam pieniądze w durny sposób, ale za to od godz 15:00 do 9:00, oraz całe weekendy mam czas dla rodziny. W kościele nie byłoby mi dobrze.

Komu więc dobrze w kościele? Komuś pozbawionemu popędu seksualnego i instynktów rodzinnych, ewentualnie komuś, u którego te dwie sprawy są "nietypowe". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, zetempowiec said:

Ich jednoczenie się w organizacjach spowodowane jest obroną przed dyskryminacją, a nie narzucaniem reszcie społeczeństwa czegokolwiek.

To jest przykład post modernistycznej jednowymiarowej i zerojedynkowej logiki. Obrona przed dyskryminacją = dobre. Narzucanie = złe. Znaczy obrona przed dyskryminacją nie może być narzucaniem.

Jeżeli jednak prawa człowieka definiujemy na modłę Rewolucji Francuskiej, a więc jako prawo do żądania od innych, wtedy walka z dyskryminacją jest narzucaniem reszcie społeczeństwa różnych rzeczy. Np. trans-aktywiści postulują (oby tylko kulturowy) zakaz odrzucania zalotów ze strony trans-kobiet z penisem dla heteronormatywnych mężczyzn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jaro_747 napisał:

...zamiast od tego się odpieprzyć i dać ludziom normalnie żyć.

Większość LGBT normalnie żyją. Mają pewne problemy, ale nie o zesadzajmy w drugą stronę. To troche jak z feministkami, które nadal domagają się równości. "Każda" chciałaby moją stawkę godzinową, a od 9lat nie słyszałem, aby choć jedna była zainteresowana moją robotą.

Więc nie przesadzajny w drugą stronę. Jak ktoś nie dzie ulicą obklejony gumowymi kutadami w kolorach tęczy, to ookazywanie g palcem i conajmniej śmiech jest to zasadnioną i orawidłową reakcją. A jak publicznie parodiuje Msze Święta zastępują JCh c*pą, to niech się nie dziwi, gdy jakiś katolik nie wytrzyma i da mu w mordę. Mówienie tu o prawach człowieka to zwykły brak zrozumienia tematu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2019 o 12:58, szymon1977 napisał:

Pomyślmy. Ilość osób lgbt szacuje się na 5%. Gdzieś tam czytałem, że ilość pedofilów w KK szacuje się na 10%. Wygląda więc na to, że procentowa zawartość pedifilów w KK, jest znacznie większa, niż w całej populacji.

Dlaczego mieszasz LGBT z pedofilią?! Co to ma wspólnego ze sobą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja usprawiedliwiony przez szymona od czasu do czasu dam w mordę jakiemuś katolikowi. Tak dla równowagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20190814_104111.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie może być NORMALNIE?

Niech sobie ci wszyscy LGBTciści robią w swoich sypialniach, co chcą, byle za obopólną zgodą, nie narzucają społeczeństwu swych chorych ideologii, społeczeństwo by ich tolerowało, a pedofile wszelkiej maści- czy to "tęczowi", czy "czarni", szli hurtem do pierdla, oczywiście ogolnego, bez izolatek, czy specjalnych oddziałów???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie wątku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało znaczków czarnych i szarych, w stosunku do kolorowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, porlick napisał:

To już nie może być NORMALNIE?

Niech sobie ci wszyscy LGBTciści robią w swoich sypialniach, co chcą, byle za obopólną zgodą, nie narzucają społeczeństwu swych chorych ideologii, społeczeństwo by ich tolerowało, a pedofile wszelkiej maści- czy to "tęczowi", czy "czarni", szli hurtem do pierdla, oczywiście ogolnego, bez izolatek, czy specjalnych oddziałów???

Popęd i orientacja seksualna  oraz miłość  nie jest ideologią,  lecz naturalną cechą człowieka .

Natomiast nienormalna jest ideologia religijna,  która  przeczy sama sobie(moralnie i doktrynalnie) i walczy z naturą człowieka oraz samym człowiekiem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

7 minut temu, porlick napisał:

Za mało znaczków czarnych i szarych, w stosunku do kolorowych.

Gdyby ów mapę redagował kościół katolicki,  w ogóle byś czarnych znaczków  nie ùświadczył .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ścigania pedofili w KK jest obiektywnie trudny, jako że większość oskarżeń opiera się wyłącznie na zeznaniach świadków, którzy w momencie zarzucanego czynu byli dziećmi, a o sprawie mówią czasem po dziesiątkach lat. Nie neguję potworności owych czynów w przypadkach kiedy zdarzyły się naprawdę, jednak nie można też wykluczyć fałszywych oskarżeń motywowanych w różnoraki sposób.

Historia zna zupełnie nowoczesne przypadki aktów zbiorowej histerii z takimi oskarżeniami, od sprawy Czarownic z Salem różniących się tylko tym, że zamiast zgładzić oskarżonych, skazywano ich na długotrwałe więzienie, na podstawie zeznań uzyskiwanych odpowiednią techniką przesłuchiwania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, misiomor napisał:

Temat ścigania pedofili w KK jest obiektywnie trudny, jako że większość oskarżeń opiera się wyłącznie na zeznaniach świadków, którzy w momencie zarzucanego czynu byli dziećmi, a o sprawie mówią czasem po dziesiątkach lat. Nie neguję potworności owych czynów w przypadkach kiedy zdarzyły się naprawdę, jednak nie można też wykluczyć fałszywych oskarżeń motywowanych w różnoraki sposób.

Historia zna zupełnie nowoczesne przypadki aktów zbiorowej histerii z takimi oskarżeniami, od sprawy Czarownic z Salem różniących się tylko tym, że zamiast zgładzić oskarżonych, skazywano ich na długotrwałe więzienie, na podstawie zeznań uzyskiwanych odpowiednią techniką przesłuchiwania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gdyby świadkowie  nie byli dziećmi,  wówczas nie było by mowy o pedofilii. Nie sądzę również,  aby ex ministranci ulegli zbiorowej histerii. Przeciwnie,  powodował nimi strach przed księdzem i boskim piekłem  ,  trauma  oraz irracjonalny wstyd , aby otworzyć się przed najbliższymi (rodzicami).

1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Ale od tego momentu minął już jakiś czas.

Ale metody kk w dochodzeniu prawdy i sprawiedliwości się nie zmieniły,  czemu w minionych stuleciach   służyły auto dafe , a  w czasach obecnych instrukcja CS , wydana przez Watykan. 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, misiomor napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Church_sexual_abuse_cases

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadużycia_seksualne_w_Kościele_katolickim

"Jednym z pierwszych takich skandali w Polsce było oskarżenie w 2001 ks. Michała Moskwy, proboszcza z Tylawy, o molestowanie przez kilkanaście lat dziewczynek w swojej parafii. Prokuratura w Krośnie nadzorowana przez Stanisława Piotrowicza umorzyła sprawę uznając, że ksiądz dotykał dziewczynki w miejscach intymnych, gdyż miał zdolności bioenergoterapeutyczne[146]. Dopiero po publikacjach prasowych Prokuratura Krajowa nakazała przeprowadzenie powtórnego śledztwa, tym razem prokuraturze w Jaśle. Dopiero w roku 2004 zapadł wyrok skazujący na dwa lata w zawieszeniu na pięć za molestowanie sześciu dziewczynek, jednak arcybiskup przemyski Józef Michalik jeszcze przez rok pozwolił mu pracować w tej samej parafii[17][147][148]. "

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jar1 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jednym z pierwszych takich skandali w Polsce było oskarżenie w 2001 ks. Michała Moskwy, proboszcza z Tylawy, o molestowanie przez kilkanaście lat dziewczynek w swojej parafii. Prokuratura w Krośnie nadzorowana przez Stanisława Piotrowicza umorzyła sprawę uznając, że ksiądz dotykał dziewczynki w miejscach intymnych, gdyż miał zdolności bioenergoterapeutyczne[146]. Dopiero po publikacjach prasowych Prokuratura Krajowa nakazała przeprowadzenie powtórnego śledztwa, tym razem prokuraturze w Jaśle. Dopiero w roku 2004 zapadł wyrok skazujący na dwa lata w zawieszeniu na pięć za molestowanie sześciu dziewczynek, jednak arcybiskup przemyski Józef Michalik jeszcze przez rok pozwolił mu pracować w tej samej parafii[17][147][148]. "

 

To tylko jeden z wielu przykładów na to,  że teza Misiomora o zbiorowej histerii ministrantów  nie ma poparcia w faktach i jako taka nie jest żadnym argumentem , tłumaczącym opieszałość i pobłażliwość świeckiego wymiaru sprawiedliwości oraz postawy samego kk w walce z pedofilią we własnym łonie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Jaro_747 said:

Ale od tego momentu minął już jakiś czas.

Każdemu pokoleniu wydaje się, że zjadło wszystkie rozumy, nie to co jacyś jaskiniowcy z epoki magnetofonu łupanego.

6 minutes ago, 23031970 said:

Gdyby świadkowie  nie byli dziećmi,  wówczas nie było by mowy o pedofilii. Nie sądzę również,  aby ex ministranci ulegli zbiorowej histerii. Przeciwnie,  powodował nimi strach przed księdzem i boskim piekłem  ,  trauma  oraz irracjonalny wstyd , aby otworzyć się przed najbliższymi (rodzicami).

A ja myślę że motywacje w takich przypadkach mogą być różne i każdy należałoby rozpatrywać indywidualnie. Ja byłem kiedyś świadkiem (na uczelni, wśród samych dorosłych) rzucania kompletnie od czapy oskarżeń przez (najprawdopodobniej zaburzoną psychicznie) osobę. Zwłaszcza że obecnie istnieją w psychologii (zwłaszcza tej z kolorowych magazynów) trendy mówiace o zgubnym wpływie rzeczy typu straszenie piekłem, więc ileś osób z problemami może obwiniać Kościół za zniszczenie im psychiki i wszelkie porażki życiowe nawet bez faktycznego molestowania. A jak "drani" dopaść? Oskarżenia o pedofilię mogą wydawać się niektórym skuteczną metodą "na fali"...

W każdym razie w teorii prawa zwykle akcentuje się fakt, że lepiej wypuścić winnego niż skazać niewinnego, niezależnie od potworności ew. zbrodni. Dlatego zezniania świadków w tych sprawach powinny być traktowane dowodowo jak w każdym innym procesie, bez uwzględniania populistycznej presji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, porlick napisał:

Niech sobie ci wszyscy LGBTciści robią w swoich sypialniach, co chcą, byle za obopólną zgodą, nie narzucają społeczeństwu swych chorych ideologii, społeczeństwo by ich tolerowało, a pedofile wszelkiej maści- czy to "tęczowi", czy "czarni", szli hurtem do pierdla, oczywiście ogolnego, bez izolatek, czy specjalnych oddziałów???

Nikt nie narzuca niczego tzw. społeczeństwu. Obrona własnych praw nie jest narzucaniem czegoś społeczeństwu. Kiedyś podobnie jak ty o LGBT mówiono: "Niech te feministki nie narzucają społeczeństwu.. większość kobiet nie chce prawa do głosowania".
To samo mówiono o ruchu równouprawnienia rasowego, podobne argumenty wcześniej mieli właściciele niewolników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiomor napisał:

Temat ścigania pedofili w KK jest obiektywnie trudny, jako że większość oskarżeń opiera się wyłącznie na zeznaniach świadków, którzy w momencie zarzucanego czynu byli dziećmi, a o sprawie mówią czasem po dziesiątkach lat.

W innych branżach ściganie pedofilii będzie łatwiejsze? No może dlatego, że jak pracownik zatrudniony w dajmy na to korporacji dopuści się czynu pedofilnego w miejscowości A, to menago nie przeniesie go do miejscowości B i na dodatek zdarzenie zatai. Nie doniesienie do prokuratury to współudział, o czym te purpuratowe diabły wiedzą i Ty też wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. Księga Przysłów 18,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 23031970 napisał:

Ale metody kk w dochodzeniu prawdy i sprawiedliwości się nie zmieniły,  czemu w minionych stuleciach   służyły auto dafe , a  w czasach obecnych instrukcja CS , wydana przez Watykan.

Chodziło mi nie o Kościół, tylko o wymiar sprawiedliwości który w normalnych krajach uwolnił się od wpływów Kościoła i polityków. Niestety w Polsce jest z tym problem.

1 godzinę temu, misiomor napisał:

Każdemu pokoleniu wydaje się, że zjadło wszystkie rozumy, nie to co jacyś jaskiniowcy z epoki magnetofonu łupanego.

A ja myślę że motywacje w takich przypadkach mogą być różne i każdy należałoby rozpatrywać indywidualnie. Ja byłem kiedyś świadkiem (na uczelni, wśród samych dorosłych) rzucania kompletnie od czapy oskarżeń przez (najprawdopodobniej zaburzoną psychicznie) osobę. Zwłaszcza że obecnie istnieją w psychologii (zwłaszcza tej z kolorowych magazynów) trendy mówiace o zgubnym wpływie rzeczy typu straszenie piekłem, więc ileś osób z problemami może obwiniać Kościół za zniszczenie im psychiki i wszelkie porażki życiowe nawet bez faktycznego molestowania. A jak "drani" dopaść? Oskarżenia o pedofilię mogą wydawać się niektórym skuteczną metodą "na fali"...

W każdym razie w teorii prawa zwykle akcentuje się fakt, że lepiej wypuścić winnego niż skazać niewinnego, niezależnie od potworności ew. zbrodni. Dlatego zezniania świadków w tych sprawach powinny być traktowane dowodowo jak w każdym innym procesie, bez uwzględniania populistycznej presji. 

 

Przez tysiąc lat straszono nas piekłem i tysiące osób posłano z tego powodu do aniołków. Taka to była "fala". Płakanie, że teraz jest na odwrót mocno mnie śmieszy.

Słaby jest to twoje powtarzanie w kółko stwierdzeń o "populistycznej presji" skoro w Polsce nakazuje ona uniewinnianie księży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, zetempowiec said:

Nikt nie narzuca niczego tzw. społeczeństwu. Obrona własnych praw nie jest narzucaniem czegoś społeczeństwu. Kiedyś podobnie jak ty o LGBT mówiono: "Niech te feministki nie narzucają społeczeństwu.. większość kobiet nie chce prawa do głosowania".
To samo mówiono o ruchu równouprawnienia rasowego, podobne argumenty wcześniej mieli właściciele niewolników.

Czy osoby o skłonnościach mieszczących się w zbitce LGBT nie mają prawa głosowania bądź kandydowania? Czy są czyjąkolwiek własnością? Pokaż mi choć jeden przepis obowiązującego prawa, który jawnie wyszczególniałby je i dyskryminował. Kodeks Honorowy Boziewicza się nie liczy (chociaż dyskryminuje, uznając homoseksualistów za niehonorowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chcą przedefiniować pewne pojęcia i nadać im inne znaczenie, niż miały przez tysiące lat.

Chcą m.in. przywilejów dotychczas zastrzeżonych dla małżeństw tradycyjnie pojmowanych.

Chcą usankcjonowania wymysłów o płciach nie wiadomo ilu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Less

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misiomor napisał:

Każdemu pokoleniu wydaje się, że zjadło wszystkie rozumy, nie to co jacyś jaskiniowcy z epoki magnetofonu łupanego.

A ja myślę że motywacje w takich przypadkach mogą być różne i każdy należałoby rozpatrywać indywidualnie. Ja byłem kiedyś świadkiem (na uczelni, wśród samych dorosłych) rzucania kompletnie od czapy oskarżeń przez (najprawdopodobniej zaburzoną psychicznie) osobę. Zwłaszcza że obecnie istnieją w psychologii (zwłaszcza tej z kolorowych magazynów) trendy mówiace o zgubnym wpływie rzeczy typu straszenie piekłem, więc ileś osób z problemami może obwiniać Kościół za zniszczenie im psychiki i wszelkie porażki życiowe nawet bez faktycznego molestowania. A jak "drani" dopaść? Oskarżenia o pedofilię mogą wydawać się niektórym skuteczną metodą "na fali"...

W każdym razie w teorii prawa zwykle akcentuje się fakt, że lepiej wypuścić winnego niż skazać niewinnego, niezależnie od potworności ew. zbrodni. Dlatego zezniania świadków w tych sprawach powinny być traktowane dowodowo jak w każdym innym procesie, bez uwzględniania populistycznej presji. 

Motywacje osakarżających i oskarżonych zawsze są poddawane wnikliwej analizie  sądu z uwzględnieniem indywidualnie rozpatrywanej kwestii i okolicznosci .

Trudno również nie zgodzić się z opinią, nawet jeśli jest to opinia z kolorowych magazynów   , iż straszenie piekłem jest zgubne w skutkach dla zdrowia psychicznego,  ponieważ dogmat o piekle nie daje winowajcy sposobności na resocjalizację i zadośćuczynienie za wyrządzone zło , a u małych dzieci powoduje niepotrzebną  traumę i nieuzasadnione poczucie winy z powodu błahych przewinień, np.kradzież cukierka. 

Natomiast reakcja rodzimego Wymiaru Sprawiedliwości,  zwłaszcza po emisji filmu braci Sekielskich unaocznia nam ,  iż polskie sądownictwo jest odporne nie tylko na populistyczną  presję polityczno- społeczną   , ale przede wszystkim jest głuche i ślepe na krzywdę i krzyk ofiar!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, 23031970 said:

Trudno również nie zgodzić się z opinią, nawet jeśli jest to opinia z kolorowych magazynów   , iż straszenie piekłem jest zgubne w skutkach dla zdrowia psychicznego,  ...

Za to co ciekawe wiara w wieczne potępienie jest czynnikiem najlepiej korelującym z etyką biznesową. I to według badań instytucji zupełnie nie powiązanych z KK. Tak więc byłbym ostrożny z obalaniem takich "przesądów" na podstawie jakichś yntelektóalnych wydumek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgroza!!!

5 minut temu, Less napisał:

Oni chcą przedefiniować pewne pojęcia i nadać im inne znaczenie, niż miały przez tysiące lat.

 

No właśnie, z przywoływanym już Kopernikiem było dokładnie to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.