Skocz do zawartości
IGNORED

Allo Usbridge Sign.


rambo54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Kupiłem usbridge signature, żeby sprawdzić czy zagra znacznie lepiej od maliny 3b+ z digi+pro po coaxialu i maliny 4 po USB. Słucham tylko Tidala i szczególnie zależy mi na TIDAL connect. Niestety na volumio przy utworach mqa rwie dźwięk przełącza się co chwilę między master a hifi zarówno prze TIDAL connect jak i po upnp. Na moode po modyfikacji z TIDAL connect gra płynnie. Miał ktoś z was podobny problem? Co ciekawe na malinach gra płynnie również na volumio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo usbridge sig i osobno maline rpi4 2gb ram z  zasilaniem od muzga w jednej obudowie , bridgea zasilam sigma11 , i miałem mam cały czas problem jak zapne  usbridgea przez usb konwerter singxers su-1 czy su-6 gra nie raz 15 min dobrze i nie raz pół godziny i nagle zrywa błąd alsa jak by problem z zasilaniem ,jak podepne bezpośrednio do dac smsl D1 to gra płynnie testy tylko na volumio z tidalem , natomiast na Rpi4 także z volumio konwertery latają bez problemu ,warunek trzeba zapiąc je do portu usb 2.0 pod 3.0 od razu wariuje .Pisałem do botlandu w tej sprawie i kontaktowali sie z  producentem usbridge sig i stwierdzili że coś jest z zsailaniem przerywa połaczenie i dopiero właczenie i wyłaczenie konwertera pomaga ,ale problem wraca  na rpi4 tego problemu nie ma ,sugerowali jeszcze żeby zmienić port na te z frontu ale nic to nie zmienia ,jesli chodzi o sam dzwięk  miedzy rpi4 a usbridge hmm trudne sprawy 😉 ale nie stwierdziłem drastycznych róznic oba graja dobrze ,lepiej napewno od node2i nawet z zasilaniem liniowym i osobnym dac ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, saperro napisał:

Kupiłem usbridge signature, żeby sprawdzić czy zagra znacznie lepiej od maliny 3b+ z digi+pro po coaxialu i maliny 4 po USB.

I jak oceniasz to porównanie w graniu po USB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freju napisał:

jesli chodzi o sam dzwięk  miedzy rpi4 a usbridge hmm trudne sprawy 😉 ale nie stwierdziłem drastycznych róznic oba graja dobrze

Jeśli grasz przez konwerter USB-Coax - to jasnym jest, że minimalizujesz role jakości transportu. Konwerter wyrównuje poziom, to jego jakość ma tutaj większe znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak by wiem ,ale bardziej mnie intryguje problem usbridgea z konwerterem jego nie kompatybilność jakaś a rpi4 który tego problemu nie ma  ,a trudno jest mi juz grac bez konwerterów bo jakość wzrasta znacznie z nimi 😉 dzwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Całe życie słuchałem z cedeka, ale ostatnio postanowiłem zakupić Allo Usbridge Sig + Shanti. Tak zrobiłem. Stoją w domu. Kupiłem w Botlandzie z kartą Volumio. Mam problem z konfiguracją tegoż ustrojstwa. Na stronie Volumio mam do wyboru opcję Rasbery Pi, lub opcję PC. Co trzeba wybrać:

- Rasbery i szukać gdzieś IP tego Allo Usbridge (jest na malinie)?

- PC i wpisać IP kompa?

Chcę strumieniować Tidala. Obsługiwać go z kompa. Komp ma internet po wi fi, do Allo puściłem sygnał kablem lan. Co robić dalej.

Bardzo proszę o poradę doświadczonych forumowiczów.

Z góry dziękuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo, kartę wkładasz do USBridge, podpinasz do zasilacza i lan. Na komputerze włączasz przeglądarkę i wpisujesz w oknie volumio/

Po tym powinien uruchomić się w przeglądarce nakładka do sterowania. Możesz na routerze zobaczyc jaki adres IP dostał USBridge i wpisać na kompie adres IP usbridge. Dac-a masz po usb podłączonego rozumiem?

Możesz też sobie ściągnąć moode audio (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), wg moich doświadczeń lepiej współpracuje z usbridge sig. Wgrywasz na kartę micrsd za pomocą programu Win32DiskImager. (kup sobie druga kartę w standardzie a1 lub a2). w przeglądarce wpisujesz moode/ lub adres ip przyznany usbridge.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby ok, tylko komputer  nie widzi w ogóle IP Allo. Tak jakby nie było go w sieci. Z routerem i kablem wszystko jest w porządku. Nie wiem co jest przyczyną. Zrobię 2 nowe karty - na jedną wgram oprogramowanie Volumio, na drugą Moode. Jak to nie pomoże, to chyba będzie trzeba reklamować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy pierwszym podłączeniu nie trzeba przypadkiem podłączyć TV , klawiatury i wpisać user volumio hasło volumio ? 🙂 Jeśli się mylę , to albo wejść na ip routera i sprawdzić co tam jest podłączone , albo w windzie sprawdzić sieć . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba monitora itp. Żeby działał po WiFi trzeba skonfigurować połączenie WiFi w programie. Na początek najlepiej połączyć się po LAN.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tylko należy pamiętać, że nie wszystkie karty WiFi będą działać z usbridge. Kartę podpinam pod przednie usb.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na IP routera. Pokazuje, że tylko laptop widnieje, Allo brak. Nie wiadomo dlaczego. Wkurzyłem się i zadzwoniłem, w końcu, po informatyka. Godzinę temu wyszedł.Posprawdzał wszystko i też nie dał rady uruchomić:) Twierdzi, że moje Allo jest walnięte na 99%. Jeszcze w poniedziałek pobawimy się tym trochę i jak nie da rady, to pozostaje reklamacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Wszystko byłoby ok, tylko komputer  nie widzi w ogóle IP Allo. Tak jakby nie było go w sieci. Z routerem i kablem wszystko jest w porządku. Nie wiem co jest przyczyną. Zrobię 2 nowe karty - na jedną wgram oprogramowanie Volumio, na drugą Moode. Jak to nie pomoże, to chyba będzie trzeba reklamować...

Po kablu nie łączy się ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na IP routera. Pokazuje, że tylko laptop widnieje, Allo brak. Nie wiadomo dlaczego. Wkurzyłem się i zadzwoniłem, w końcu, po informatyka. Godzinę temu wyszedł.Posprawdzał wszystko i też nie dał rady uruchomić:) Twierdzi, że moje Allo jest walnięte na 99%. Jeszcze w poniedziałek pobawimy się tym trochę i jak nie da rady, to pozostaje reklamacja.

Po kablu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo stwierdził informatyk. Ma mi w poniedziałek dostarczyć 2 nowe karty z Volumio i Moode. Zaczniemy zabawę od moode'a i mam nadzieję, że to załatwi sprawę.

Wyczytałem z forum, że z Moode gra lepiej niż z Volumio. A ma grać najlepiej jak potrafi:) I Moode jest za darmo, są jeszcze płatne wersje Volumio i czytam, że zdania są już podzielone, co lepsze:) Na początek zabawy kupiłem daca Pro-ject dac box ds2 ultra i... pozytywnie mnie zaskoczył na +:) Nawet grając z laptopem. Słychać głosy, że płyta CD, to jednak płyta CD, Tidal, to syf i takie tam... A u mnie wcale tak źle ten Tidal nie wypadł... Nawet przeciwnie:) Wzmacniacz to Leben cs 600, kolumny Herbatniki 30.1, cedek - mocno grzebnięty Ayon 07 s. Za jakiś czas zmienię daca na wyższy model. Kręci mnie Gustard x26 pro. Do Lebena chyba mu bliżej, niż Pro-jectowi, nie umniejszając temu drugiemu, bo nie zasłużył.

Jak nie wyjdzie zamienimy streamer na drugi. Kiedyś musi się dać odpalić:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

a próbowałeś wgrać obraz volumio na kartę jeszcze raz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie daca nie szedłbym w stronę delta sigma, czyli gustarda bym może odpuścił. Mogę Ci dać namiar do kolegi, który go ma i przerobił kilka daców.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RobG1974 napisał:

Odnośnie daca nie szedłbym w stronę delta sigma, czyli gustarda bym może odpuścił. Mogę Ci dać namiar do kolegi, który go ma i przerobił kilka daców.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Czyli, co? 2R2? Denafrips jakiś? Chętnie przyjmę namiar:)

Wszyscy chwalą tego Gustarda Dyskretny tor analogowy. Na Sabre, a gra, podobno, ciepło? To ciekawe:)W miarę gęsto. Mi takie granie bardziej podchodzi niż tzw. neutralne. Takie małe zboczenie:) Lumin mi pasuje brzmieniowo, z ceną już niekoniecznie:)Ale, fakt, Gustarda nie słyszałem, a z opisów można sobie... 

Do Shanti kupiłem już miedziane złocone gniazdo IEC, bezpiecznik Hifi Tuning czeka ( ja z tych słyszących). Sieciówkę robię mu z Acoustic Revive Power Standard na metry. Wtyki dam Iego i powinno mu być dobrze:)Te wystające kable z przedniego panelu też chyba zmienię, bo płakać mi się chce, jak na nie patrzę:)

Rucia1

Dopiero w poniedziałek się pobawię Allo. Laptop poszedł do tuningu, przy okazji dzisiejszej wizyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2r gra bardziej neutralnie, denafrips pontus i terminator grają ciepło i w dobrym połączeniu to są napewno dobre dace, tylko dynamika w nich nie jest na wysokim poziomie. Musician pegasus gra trochę szybciej i mniej ciepło. Itd. Ja mam pontusa I pegasusa. Kolega miał wszystkie wymienione i lumina transport i inne jeszcze. Długi temat i nie na ten wątek. Kable i inne rzeczy też słyszymy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. Gra USBridge. Zakupiłem 2 nowe karty micro SD. Na jedną zgrałem soft (najnowszą wersję) Volumio, na drugą Mooda. Z nową kartą Volumio, sprzęt załapał z miejsca. Ta oryginalna, firmowa karta jest jakaś... może nie będę się rozpędzał:) Wybrałem opcję Virtuoso, bo ta darmowa wersja Volumio jakoś nie chciała się dogadywać z Tidalem:) Pierwsze chwile, to delikatne rozczarowanie. Dźwięk, owszem, zdecydowanie czystszy niż z laptopa, tło czarniejsze, precyzja lepsza, ale laptop był bardziej muzykalny:) Wszystko rysowane jest zbyt cienką kreseczką, czyste, ale zbyt techniczne. Trochę płaskie. Mało wypełnienia. Mało tkanki. Bez powabu. NA SZCZĘŚCIE Z KAŻDĄ GODZINĄ, TO SIĘ ZMIENIA, NA PLUS. Powoli, bo powoli, ale zaczyna dostawać wypełnienia. Nie będziemy oceniać urządzenia bez dostatecznego wygrzania. I coś mi mówi, że to Shanti będzie mocno wrażliwe na kabel zasilający. Trochę zabawy, jeszcze przede mną, zanim ogarnę to wszystko w sposób właściwy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, niestety taka pewna "kliniczność" może zostać. Nie każdy lubi wysoką jakość, w sensie, że nie ma ściemy. Kolega zrezygnował z nakładki digione signature na rzecz wyjścia z USB maliny 3b, bo było przyjemniejsze w odbiorze. A to, że połowa detali, szczegółów, niuansów ucieka - kto by się przejmował 🙂 Ja osobiście wole usbridge'a  🙂 któego używam z nakładka digione sig.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, długo nie wytrzymałem i włożyłem, przed chwilą, do Shanti bezpiecznik Hi Fi Tuning Supreme3.  Silver/Gold, bo taki miałem (wolę ten miedziany, złocony, ale te są tylko zwłoczne). Akurat srebrny został w szufladzie, po jakimś zasilaczu, w wariancie szybkim, 1 A. W Shanti jest, oryginalny, 500 mA, szybki, ale co tam:)) Myślałem, że będzie jeszcze bardziej sterylnie, bo to srebro, a tu niespodzianka:) Wszystko - dużoooo lepsze. Głębsze. Naturalniejsze. Mniej plastikowe. Mam jeszcze Verictum 1,6 A, ale tak ryzykować, nie będziemy:) No... tak to można słuchać. Niestety, na słuchawkach, bo - idiotka sąsiadka -zaczęła łomotać w kaloryfer jakimś widelcem:) ... Że muzyki o drugiej w nocy... Co za ludzie nieużyte:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana interkonektu z Acrolinka na Duelunda postawiła kropkę nad i. Delikatna twardość, szorstkość została utemperowana. Jest dobrze. Nie ma powrotu do laptopa, absolutnie. Teraz jest - "nic już nie dotykać":) Słucha mi się z przyjemnością. Duży plus dla Allo za to urządzenie jeśli chodzi o stosunek ceny i jakości. Mały minus za sprzedanie sprzętu ze zwaloną kartą mikro SD i brakiem jakiejkolwiek instrukcji, z czym to się je. Chociaż podobno faceci nie zaglądają, w ogóle, do instrukcji, bo po co? To ja szukam dziury w całym:) Jest dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, hoobi napisał:

Ja osobiście wole usbridge'a  🙂 któego używam z nakładka digione sig.

Czyli używasz usbridge który ma do zwykłej maliny "czystsze" Usb, po to żeby nie grac po Usb? Są jakieś dodatkowe plusy usbridge? 

Zapytam jeszcze czy aktualne  volumio i moode dają możliwość użycia DSP? Oraz czy jest możliwość grania z Deezera? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli używasz usbridge który ma do zwykłej maliny "czystsze" Usb, po to żeby nie grac po Usb? Są jakieś dodatkowe plusy usbridge? 
Zapytam jeszcze czy aktualne  volumio i moode dają możliwość użycia DSP? Oraz czy jest możliwość grania z Deezera? 
Plus jest taki, że mam przyzwoity transport z wyjściem coax oraz USB. Nie muszę się ograniczać z dacami.
Moode tak, ma dsp. Volumio nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli używasz usbridge który ma do zwykłej maliny "czystsze" Usb, po to żeby nie grac po Usb? Są jakieś dodatkowe plusy usbridge? 
Zapytam jeszcze czy aktualne  volumio i moode dają możliwość użycia DSP? Oraz czy jest możliwość grania z Deezera? 
Cześć, ogólnie usbridge nie ma żadnych nie potrzebnych dodatków typu bt czy WiFi, a każdy układ generuje zakłócenia i allo digione signature na usbridge moim zdaniem też lepiej brzmi niż na malinie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RobG1974 napisał:

usbridge nie ma żadnych nie potrzebnych dodatków typu bt czy WiFi,

Korci równie mocno jak SOtM 😉 Będę musiał się jeszcze raz do znajomego przejechać z lapkiem i D90, porównać ponownie z Sotmem. Co do zakłóceń pełna racja - mimo że ja z tych mało słyszących to każda z 3 dziur Usb w lapku jakby inaczej grała (chyba że za bardzo się wkręcam). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Korci równie mocno jak SOtM 😉 Będę musiał się jeszcze raz do znajomego przejechać z lapkiem i D90, porównać ponownie z Sotmem. Co do zakłóceń pełna racja - mimo że ja z tych mało słyszących to każda z 3 dziur Usb w lapku jakby inaczej grała (chyba że za bardzo się wkręcam). 

Jeżeli USB masz zasilane z komputera to sytuacja opisana wyżej jest możliwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, EMiL napisał:

Jeżeli USB masz zasilane z komputera to sytuacja opisana wyżej jest możliwa.

Nie zasilam D90 z USB komputera, ma własne liniowe. E30 ma też własną impulsowa ładowarkę z telefonu. 2 gniazda w lapku to Usb 3.0 i są ok, trzecie to 2.0 i na nim coś nie bardzo (wiem, w teorii powinno być lepiej na 2.0, dlatego też go używałem wcześniej) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie zasilam D90 z USB komputera, ma własne liniowe. E30 ma też własną impulsowa ładowarkę z telefonu. 2 gniazda w lapku to Usb 3.0 i są ok, trzecie to 2.0 i na nim coś nie bardzo (wiem, w teorii powinno być lepiej na 2.0, dlatego też go używałem wcześniej) 

Zależy od zastosowanego chipsetu. Usb3.0 może być lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.