Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana CD na odtwarzacz plików


basil102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A odpowiadając na pierwsze pytanie bo nie mogę już edytować

Entreq podpięty do streamra a PRE do własnej roboty skrzyni z minerałami itp. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywaj  jak chcesz, ale to ma tyle wspólnego z uziomem co doniczka na kwiatka. Poczytaj co to jest uziom i jakie parametry rezystancji powinien spełniać w odniesieniu do ziemi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malikali napisał:

Nazywaj  jak chcesz, ale to ma tyle wspólnego z uziomem co doniczka na kwiatka.

Dlatego nazywam sobie jak nazywam

Godzinę temu, malikali napisał:

 Poczytaj co to jest uziom i jakie parametry rezystancji powinien spełniać w odniesieniu do ziemi

W ogóle wiesz co krytykujesz ? Nie przypominam sobie abym opisywał szczegółowo mój projekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, .:Gerard:. napisał:

W ogóle wiesz co krytykujesz ? Nie przypominam sobie abym opisywał szczegółowo mój projekt

Skrzynia z "minerałami" nie będzie nigdy uziomem, no chyba że dla korzeni kwiatka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2019 o 19:39, sly30 napisał:

konwersja AD->DA, plus trzaski i szumy, to już mega dramat.

No popatrz, a ja mam ripy z vinyli gdzie żadnych trzasków, szumów a tym bardziej dramatu nie uświadczysz :-) Cud nad Wisłą ? :-)

W dniu 19.12.2019 o 20:10, Pawło napisał:

Trudno zrozumieć te poglądy o hi-res, bo to jest raczej kwestia obiektywna.

To poczytaj sobie ( gdzieś tu na forum są takie wątki z lat poprzednich ) wg ilu ludzi hi-resy nie grają. Nie bronię swojego systemu, jest, jaki jest, do ideału mu daleko bardzo, ale zrzucanie winy złego brzmienia takich plików na sprzęt brzmi nielogicznie. Dlaczego ? Ponieważ pozornie bardzo dobry plik nawet na słabszym sprzęcie powinien pokazywać coś in plus, bo nie za bardzo potrafię zrozumieć, czemu miałby tego robić in minus...:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ripy graja, hiresy tez graja, ba ... LP tez graja.

 

To co sie podoba w LP da sie zarchiwizowac uzywajac HiRes - “magia“ analogu utrwalona w cyfrze.

 

Uziemienie do skrzyneczki z mineralami/piaskiem czy zwirkiem z kuwety to dopiero jest ciekawy pomysl rodem z ArchiwumX ale uziemnienia to nie zapewni.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat bardzo proste. Dobry gesty plik dostarcza bardzo dużo informacji muzycznych oraz aury otoczenia muzyków. Do tego szeroki zakres pasma przenoszenia, niski bas i to wszystko w postaci mocnego sygnału z dużą ilością decybeli. Słabe kolumny, niewydolne na basie i na górze pasma, nie radzą sobie z taką ilością informacji. Jeśli amplifikacja jest słaba i kolumny kiepskie, to system ma problem z oddaniem transjentów oraz kontrastów dynamicznych.

System, który ma w sobie sporo zniekształceń np z winy źle zestrojonych kolumn, czy słabej amplifikacji, pokazuje to jako jazgotanie. Dźwięk męczy. Póki jest grane cichutko, to jeszcze jest jako tako, ale gdy zrobimy głośniej, to słuchanie staje się nieprzyjemne. Dalej....kolumny niewydolne na basie, powodują efekt buczenia lub/i przeciągania basu, robi się klucha, która zalewa średnice i robi się kaszana. Zle zestrojenie fazowe driverów, jeśli jest nie duże, to nie ma dramatu, ale jeśli jest znaczne, to robi się kolejna kaszana.

Gdy na to nałożą się jeszcze problemy akustyczne pokoju i złe ustawienie kolumn np przy ścianie lub w narożnikach pokoju, to już mamy dramat do kwadratu. I wtedy powstają legendy, że cyfra jest zła, a np winyl czy magnetofon lepszy. I na ucho tak to słychać, tyle że nie jest to wina cyfry. Ta jedynie obnaża słabość systemu i jego wady, które często są w kilku miejscach równolegle. A np sygnał analogowy, obcięty trochę od dołu i od góry nie zmusza systemu do wysiłku i taki kiepsko dobrany system brzmi łagodniej. Gdy jeszcze dociepli się ten sygnał i zmiękczy np lampą SET, to jeszcze bardziej maskuje się słabości tegoż systemu. I jakoś można tego słuchać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, SynSama napisał:

No popatrz, a ja mam ripy z vinyli gdzie żadnych trzasków, szumów a tym bardziej dramatu nie uświadczysz ? Cud nad Wisłą ? ?

Bo istnieją na tym świecie winyle, które tak po prostu grają i przed ripowaniem do cyfry jak i po tym zabiegu i to jeszcze długo, długo, długo, wystarczy zadbać o nie i o tzw. "set-up" gramofonu.

(wbrew temu i na złość tym, co po-niektórzy o nich myślą)

12 godzin temu, sly30 napisał:

A to akurat bardzo proste. Dobry gesty plik dostarcza bardzo dużo informacji muzycznych oraz aury otoczenia muzyków. Do tego szeroki zakres pasma przenoszenia, niski bas i to wszystko w postaci mocnego sygnału z dużą ilością decybeli. Słabe kolumny, niewydolne na basie i na górze pasma, nie radzą sobie z taką ilością informacji. Jeśli amplifikacja jest słaba i kolumny kiepskie, to system ma problem z oddaniem transjentów oraz kontrastów dynamicznych.

System, który ma w sobie sporo zniekształceń np z winy źle zestrojonych kolumn, czy słabej amplifikacji, pokazuje to jako jazgotanie. Dźwięk męczy. Póki jest grane cichutko, to jeszcze jest jako tako, ale gdy zrobimy głośniej, to słuchanie staje się nieprzyjemne. Dalej....kolumny niewydolne na basie, powodują efekt buczenia lub/i przeciągania basu, robi się klucha, która zalewa średnice i robi się kaszana. Zle zestrojenie fazowe driverów, jeśli jest nie duże, to nie ma dramatu, ale jeśli jest znaczne, to robi się kolejna kaszana.

Gdy na to nałożą się jeszcze problemy akustyczne pokoju i złe ustawienie kolumn np przy ścianie lub w narożnikach pokoju, to już mamy dramat do kwadratu. I wtedy powstają legendy, że cyfra jest zła, a np winyl czy magnetofon lepszy. I na ucho tak to słychać, tyle że nie jest to wina cyfry. Ta jedynie obnaża słabość systemu i jego wady, które często są w kilku miejscach równolegle. A np sygnał analogowy, obcięty trochę od dołu i od góry nie zmusza systemu do wysiłku i taki kiepsko dobrany system brzmi łagodniej. Gdy jeszcze dociepli się ten sygnał i zmiękczy np lampą SET, to jeszcze bardziej maskuje się słabości tegoż systemu. I jakoś można tego słuchać. 

To wszystko to truizmy, każdy na takim forum powinien się orientować w takich podstawach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, iro III napisał:

To wszystko to truizmy, każdy na takim forum powinien się orientować w takich podstawach.

Ale nie orientuje się bardzo wielu. Sporo osób nie ma świadomości wad swoich systemów. Wiem, bo kiedyś też jej nie miałem. Większość nie ma nawet podstawowego pojęcia o akustyce. Sam też kiedyś nie miałem. I prawie nikt nie dopuszcza do siebie informacji, że to i tamto jest źle skonfigurowane lub/i kiepskiej jakości lub/i fatalnie ustawione. Na takie informacje obrażają się bez sensu. Krytykę swojego systemu odbierają jak atak na własną rodzinę. I tak tkwią w swoich przekonaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

I prawie nikt nie dopuszcza do siebie informacji, że to i tamto jest źle skonfigurowane lub/i kiepskiej jakości lub/i fatalnie ustawione. Na takie informacje obrażają się bez sensu

...bo ze swojego "doświadczenia" doskonale wiedzą, że wystarczy pożyczyć, dobrać, wygrzać, wsłuchać się w kabelki. od sieciówki przez bezpiecznik, ic po głośnikowe.

Wszelkie "koce pospadywują", pojawi się wszystko co trzeba ...a o jak wiele łatwiej (technicznie i manualnie) to zrobić niż to o czym piszesz. Oni są olśnieni, lśnią i nirwanę właśnie posiadają więc takie "pieprzenie" ich obraża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie chcę nic mówić, ale jak ktoś plecie kocopoły, że sieciówka doda basu, a kable uczą się brzmienia, a potem dyktuje że inni to się nie znają i mają źle skonfigurowane systemy to ma tupet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, malikali napisał:

Ja tam nie chcę nic mówić, ale jak ktoś plecie kocopoły, że sieciówka doda basu, a kable uczą się brzmienia, a potem dyktuje że inni to się nie znają i mają źle skonfigurowane systemy to ma tupet.

Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o audio z zakładki do której ładujesz się jak krowa do kościoła, to wiedziałbyś, że czym innym są kwestie tuningu systemu audio gadżetami, a czym innym pewne podstawy w zakresie ustawienia i konfiguracji systemu. A tak nic z tego nie rozumiesz i jedynie możesz sobie popisać i podzwonić krowim dzwonkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o audio z zakładki do której ładujesz się jak krowa do kościoła, to wiedziałbyś, że czym innym są kwestie tuningu systemu audio gadżetami, a czym innym pewne podstawy w zakresie ustawienia i konfiguracji systemu. A tak nic z tego nie rozumiesz i jedynie możesz sobie popisać i podzwonić krowim dzwonkiem.

I mówi to ktoś, kto twierdzi że w audio nie kieruje się techniką, a próbuje coś krzesać o akustyce i ustawieniach systemu, śmieszne bardzo to jest. A ten dzwoneczek to powieś sobie gdzieś w pokoju odsłuchowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, file-moon napisał:

Uziemienie do skrzyneczki z mineralami/piaskiem czy zwirkiem z kuwety to dopiero jest ciekawy pomysl rodem z ArchiwumX ale uziemnienia to nie zapewni.

 

Archiwum X to ty tworzysz,

rzucić hasło, historia dorobiona, trolle dają polubienia i klaszczą jak foki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, malikali napisał:

A ten dzwoneczek to powieś sobie gdzieś w pokoju odsłuchowym.

Hehe....już mam, ale i tak nie zrozumiesz po co. Na pewno nie w celu dzwonienia pod kościołem jak w Twoim przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sly30 napisał:

Hehe....już mam, ale i tak nie zrozumiesz po co. Na pewno nie w celu dzwonienia pod kościołem jak w Twoim przypadku

Nie chcę wiedzieć, to się nie nadaje nawet do zakładki "audio mity" ale do zagadek wszechświata z Morganem Freemanem będzie jak znalazł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, malikali napisał:

Skrzynia z "minerałami" nie będzie nigdy uziomem, no chyba że dla korzeni kwiatka.

Polecam lekturę na temat właściwości elektrycznych i magnetycznych minerałów, także rezystywność,
jakie sa rodzaje uziomów i w jaki sposób można stworzyć elektrodę

Istnieje cos takiego jak GND i nie zawsze music byc specjalne wejscie/wyjscie aby uzyskać dostęp

Zanim zaczniesz pomawiać i wyśmiewać sie z kogoś to takze polecam bardziej doinformować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Polecam lekturę na temat właściwości elektrycznych i magnetycznych minerałów, także rezystywność,

Z takiej lektury wynika też, że rezystywność to nie wszystko, ważnym jest również maksymalne wykorzystanie powierzchni uziomu, do rozproszenia prądów uziomowych w gruncie.

Jaką "powierzchnię" zapewnia kuweta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Polecam lekturę na temat właściwości elektrycznych i magnetycznych minerałów, także rezystywność,
jakie sa rodzaje uziomów i w jaki sposób można stworzyć elektrodę

Są różne rodzaje uziomów tyle jest prawdy w twoim zdaniu na temat uziemiania, natomiast mówimy o tym jeśli mamy ziemie odniesienia. Poczytaj sobie o zasadach wykonywania pomiarów rezystancji uziemień, a potem zobacz jakie głupoty opowiadasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sly30 napisał:

Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o audio z zakładki do której ładujesz się jak krowa do kościoła, to wiedziałbyś, że czym innym są kwestie tuningu systemu audio gadżetami, a czym innym pewne podstawy w zakresie ustawienia i konfiguracji systemu. A tak nic z tego nie rozumiesz i jedynie możesz sobie popisać i podzwonić krowim dzwonkiem.

Sly30 ... podziwiam cie. Mówią, że tylko krowa nie zmienia zdania i udowadniasz, że to jest prawdą.

 

Wesołych Świąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, malikali napisał:

Są różne rodzaje uziomów tyle jest prawdy w twoim zdaniu na temat uziemiania, natomiast mówimy o tym jeśli mamy ziemie odniesienia. Poczytaj sobie o zasadach wykonywania pomiarów rezystancji uziemień, a potem zobacz jakie głupoty opowiadasz.

Problemem jest właśnie "odniesienie", gdybym chciał to bym 2m pręt wbił w ziemie

Instalacja elektryczna w domu ma własną ochronę,

 

To o czym ja pisałem, szczegółach i zastosowaniu nie mam ochoty tutaj dyskutować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Problemem jest właśnie "odniesienie", gdybym chciał to bym 2m pręt wbił w ziemie

Instalacja elektryczna w domu ma własną ochronę,

 

To o czym ja pisałem, szczegółach i zastosowaniu nie mam ochoty tutaj dyskutować

To o czym piszesz czyli ta skrzynka nie ma zastosowań ochronnych, więc nie jest to "uziom" prąd nie miałby gdzie spłynąć i nie jest to żaden punkt odniesienia dla instalacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

Z takiej lektury wynika też, że rezystywność to nie wszystko, ważnym jest również maksymalne wykorzystanie powierzchni uziomu, do rozproszenia prądów uziomowych w gruncie.

Jaką "powierzchnię" zapewnia kuweta?

To nieprawidłowe pytanie

nie mam kuwety a skrzynie, w 95%

2 minuty temu, malikali napisał:

To o czym piszesz czyli ta skrzynka nie ma zastosowań ochronnych, więc nie jest to "uziom" prąd nie miałby gdzie spłynąć i nie jest to żaden punkt odniesienia dla instalacji.

Gdybyś od poczatku prowadził ze mną konstruktywną dyskusje jak w powyższym cytacie, podzieliłbym się zdjęciami, info o użytych materiałach i celu zastosowania  

Na tym kończę temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum mi nie chodzi o to co tam sobie zrobiłeś w tej skrzynce tylko fakt, że uznałeś to za uziom, a to już jest bzdurą i tyle. Inne "dobroczynne" właściwości ocierające się zapewne o temat voodoo nie obchodzą mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, malikali napisał:

Inne "dobroczynne" właściwości ocierające się zapewne o temat voodoo nie obchodzą mnie.

Podobnie jak całe audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, malikali napisał:

Tylko takie prawdy objawione głoszone przez oszołomów, ale to nie temat audio a raczej cyrk na kółkach.

Za to ty dostałeś plusa i mnóstwo polubień za zero wniesionych informacji, to dopiero cyrk
jesteś tylko bezwartościowym dla forumowiczów ruchem na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.