Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiana CD na odtwarzacz plików


basil102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Dyskutujemy o transporcie audio i nośnikach, wiec bez dobrego zasilania (i nie tylko) te cyfrowe dane nie będą najlepszej, tylko standardowej jakości odtworzone

Co za bzdury, dane 1010... i lepsza jakość 1010... a tak bardziej okrągłe zera są ?

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Zasilanie jest bardzo ważną częścią w układzie systemu audio, dla informatyka nie ma to znaczenia ale dla elektronika ma

Pudło informatyka to bardzo rozległa dziedzina, w niektórych działach taka wiedza to podstawa, projektowanie CPU czy sam sprzęt komputerowy, informatyka techniczna itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malikali napisał:

Co za bzdury, dane 1010... i lepsza jakość 1010... a tak bardziej okrągłe zera są ?

Pudło informatyka to bardzo rozległa dziedzina, w niektórych działach taka wiedza to podstawa, projektowanie CPU czy sam sprzęt komputerowy, informatyka techniczna itd.

A jak włączysz swój sprzęt to słyszysz "010101 itd" czy muzykę ?

Ja słyszę muzykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, .:Gerard:. napisał:

słyszysz "010101 itd" czy muzykę ?

Ja słyszę muzykę

Czyli np. z dwóch takich plików:

1. 110011

2. 110011

słyszysz różną muzykę (bo transporty w/g Ciebie ją "różnicują")

Czyżby DAC, pre, wzmacniacz i na końcu głośniki (nie wspominając już o drutach bu ha ha)nie miały na to wpływu?

Ergo - czyżby one wszystkie "grały tak samo"?

Przemyśl to sobie, może bardziej na trzeźwo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

Czyli np. z dwóch takich plików:

1. 110011

2. 110011

słyszysz różną muzykę.

Czyżby DAC, pre, wzmacniacz i na końcu głośniki (nie wspominając już o drutach bu ha ha)nie miały na to wpływu?

Ergo - czyżby one wszystkie "grały tak samo"?

Przemyśl to sobie, może bardziej na trzeźwo?

Przecież caly czas twierdze ze maja wpływ, malikali uparł sie kodowania i według niego reszta ne ma znaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, .:Gerard:. napisał:

A jak włączysz swój sprzęt to słyszysz "010101 itd" czy muzykę ?

Ja słyszę muzykę

Trzeba wiedzieć co to są dane cyfrowe, a gdzie zaczyna się ta muzyka. Taki przykład, masz PC A i PC B i niech ten B będzie miał najlepsze zasilania dyski SSD kable sata w oplotach i co tam sobie wymyślisz, a ten PC A nazwijmy to "zwykłe bebechy" i te dwa dostarczają ten sam strumień bitów do DAC, to gdzie tu szukać różnicy? Czy może jednak należy ich szukać po przetworniku? Pomyśl logicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Spoko. Ja się tak szybko nie obrażam, a nerwy, czy czasem chamskie odzywki zdarzają mi się w odwecie na chamskie, prostackie i bufonowate zaczepki.
Ty jako jeden z nielicznych trzymasz poziom, więc i zasługujesz na szacunek. ?

Dzięki za dobre słowo. ?

Ale mój sposób dyskusji nie jest czymś nadzwyczajnym. Wystarczy pamiętać, że spór o jakiś aspekt nie jest tożsamy z walką na śmierć i życie. A już wycieczki osobiste są tylko podgrzewaniem złych emocji. Lepiej z głową się wycofać, aniżeli broniąc się celowo kogoś obrażać. Ja tak robię i zazwyczaj na tym zyskuję. I to bez względu na zaciekłość interlokutora. To tylko hobby, a nie być albo nie być na tym padole ziemskim. ?

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, malikali napisał:

Trzeba wiedzieć co to są dane cyfrowe, a gdzie zaczyna się ta muzyka. Taki przykład, masz PC A i PC B i niech ten B będzie miał najlepsze zasilania dyski SSD kable sata w oplotach i co tam sobie wymyślisz, a ten PC A nazwijmy to "zwykłe bebechy" i te dwa dostarczają ten sam strumień bitów do DAC, to gdzie tu szukać różnicy? Czy może jednak należy ich szukać po przetworniku? Pomyśl logicznie.

Dlatego ze myślę logicznie, potrafię rozróżniać przesyłanie danych kodowanych miedzy odtwarzaniem

Niektórzy pisza ze stworzyli z komputera dobry transport, mi się nigdy nie udało i komputer zawsze dla mnie gra tak samo

Transporty plików czy płyt, u mnie brzmiały/brzmią różnie, najprawdopodobniej dlatego ze maja własne oprogramowanie, filtry, kodeki i przetworniki DD, rozny układ elektroniczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, malikali napisał:

Trzeba wiedzieć co to są dane cyfrowe, a gdzie zaczyna się ta muzyka. Taki przykład, masz PC A i PC B i niech ten B będzie miał najlepsze zasilania dyski SSD kable sata w oplotach i co tam sobie wymyślisz, a ten PC A nazwijmy to "zwykłe bebechy" i te dwa dostarczają ten sam strumień bitów do DAC, to gdzie tu szukać różnicy? Czy może jednak należy ich szukać po przetworniku? Pomyśl logicznie.

Idąc tym tropem okazuje się, że zmieniając transport Reimyo na CEC'a wtopiłem sporo kasy. Tymczasem bardzo często sprawy nie są tak oczywiste, jak myślisz lub dotychczas miałeś okazję się z nimi zapoznać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Niektórzy pisza ze stworzyli z komputera dobry transport, mi się nigdy nie udało i komputer zawsze dla mnie gra tak samo

Bo rola dobrego transportu sprowadza się jedynie, jak sama nazwa wskazuje, do transportu danych do DAC. Jeśli ten transport potrafi to zrobić 1:1 i bez zniekształceń doprowadza strumień danych do DAC, to z kolei dobry DAC przesyła dalej strumień danych do głośników przetwarzając go C/A i możemy cieszyć się muzyką, której brzmienie zależy już tylko od klasy DAC, wzmacniacza, głośników, jakości nagranej płyty i akustyki pokoju.
Jeśli Tobie komputer jako transport grał słabo, to znaczy tylko, że przesyłał dane do DAC w sposób nieprawidłowy, co było powodem zniekształceń sygnału, a w efekcie degradacji brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, umka napisał:

Idąc tym tropem okazuje się, że zmieniając transport Reimyo na CEC'a wtopiłem sporo kasy. Tymczasem bardzo często sprawy nie są tak oczywiste, jak myślisz lub dotychczas miałeś okazję się z nimi zapoznać

A Ty myślisz, że dane cyfrowe mogą być bardziej "poprawne" jeśli zostały przesłane co do bita?

Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Transporty plików czy płyt, u mnie brzmiały/brzmią różnie, najprawdopodobniej dlatego ze maja własne oprogramowanie, filtry, kodeki i przetworniki DD, rozny układ elektroniczny

Jak każdy taki transport czyli nic innego jak komputer może wprowadzić i zmieniać ten strumień, ale wtedy jest to działanie zamierzone i wynika z danego oprogramowania. Jeśli natomiast mówimy o urządzeniach, od których oczekujemy bitperfect czyli niezmienności strumienia to przykro mi, ale nie ma tu cudów i każde takie urządzenie da ten sam ciąg liczb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, soundchaser napisał:

Bo rola dobrego transportu sprowadza się jedynie, jak sama nazwa wskazuje, do transportu danych do DAC. Jeśli ten transport potrafi to zrobić 1:1 i bez zniekształceń doprowadza strumień danych do DAC, to z kolei dobry DAC przesyła dalej strumień danych do głośników przetwarzając go C/A i możemy cieszyć się muzyką, której brzmienie zależy już tylko od klasy DAC, wzmacniacza, głośników, jakości nagranej płyty i akustyki pokoju.
Jeśli Tobie komputer jako transport grał słabo, to znaczy tylko, że przesyłał dane do DAC w sposób nieprawidłowy, co było powodem zniekształceń sygnału, a w efekcie degradacji brzmienia.

W audio nie ma tak że gra tak samo i nie ma hiend taniego a wręcz trzeba dużo wydać.

Tylko się oszukujesz bo... (Ty tam znasz swój powód chociaż zazwyczaj jest to bo nie stać mnie ale chce mieć.). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, malikali napisał:

A Ty myślisz, że dane cyfrowe mogą być bardziej "poprawne" jeśli zostały przesłane co do bita?

 

Szczerze? W teorii nie, ale życie pokazuje, że nie wszystko jest takie oczywiste, co w konsekwencji poskutkowało zmianą transportu. Powiem więcej. Teraz u mnie wszystkie procedury obsługi czytnika danych typu obracanie się płyty i przesuw soczewki odbywają się nie przy pomocy najdokładniejszych na świecie silniczków, tylko realizowane za pomocą gumowych pasków klinowych, a mimo to dźwięk jest znacznie lepszy.? Jak to wytłumaczyć, nie mam pojęcia, ważne, że jest znaczny postęp jakości dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, malikali napisał:

A Ty myślisz, że dane cyfrowe mogą być bardziej "poprawne" jeśli zostały przesłane co do bita?

Jak każdy taki transport czyli nic innego jak komputer może wprowadzić i zmieniać ten strumień, ale wtedy jest to działanie zamierzone i wynika z danego oprogramowania. Jeśli natomiast mówimy o urządzeniach, od których oczekujemy bitperfect czyli niezmienności strumienia to przykro mi, ale nie ma tu cudów i każde takie urządzenie da ten sam ciąg liczb.

W sklepie można tez kupic "szynkę i szynkę"
w MediaMarkt denon, Teac i będzie bitperfect.

To zakładka High-End a nie Hi-Fi
Z telefonu tez można puścić stream, nie oznacza ze nie można inaczej

 po to wymyślili up-sampling, filtry itd. itp. żeby pójść ponad standard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, antymalkontent napisał:

W audio nie ma tak że gra tak samo i nie ma hiend taniego a wręcz trzeba dużo wydać.

Tylko się oszukujesz bo... (Ty tam znasz swój powód chociaż zazwyczaj jest to bo nie stać mnie ale chce mieć.). 

A co Ty jasnowidz jesteś? A może to Ty się oszukujesz, bo wydaje Ci się, że drożej, to zawsze musi być lepiej?

O takich właśnie chamskich zaczepkach, czy głupich insynuacjach pisałem Koledze @umka.
Jeśli ktoś będzie w taki prymitywny sposób do mnie pisał, to nie pozostanę dłużny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, .:Gerard:. napisał:

W sklepie można tez kupic "szynkę i szynkę"
w MediaMarkt denon, Teac i będzie bitperfect.

To zakładka High-End a nie Hi-Fi
Z telefonu tez można puścić stream, nie oznacza ze nie można inaczej

Czy będzie bitperfect zakładać nie można, natomiast liczby binarne to czysta matematyka, a nie szynka w sklepie.

19 minut temu, umka napisał:

Szczerze? W teorii nie, ale życie pokazuje, że nie wszystko jest takie oczywiste, co w konsekwencji poskutkowało zmianą transportu. Powiem więcej. Teraz u mnie wszystkie procedury obsługi czytnika danych typu obracanie się płyty i przesuw soczewki odbywają się nie przy pomocy najdokładniejszych na świecie silniczków, tylko realizowane za pomocą gumowych pasków klinowych, a mimo to dźwięk jest znacznie lepszy.? Jak to wytłumaczyć, nie mam pojęcia, ważne, że jest znaczny postęp jakości dźwięku. 

Gumowym paskiem może w gramofonie mógłbyś coś takiego wytłumaczyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, .:Gerard:. napisał:

po to wymyślili up-sampling, filtry itd. itp. żeby pójść ponad standard

I wszystko to potrafi zrobić zwykły komputerek do audio przy pomocy odpowiedniego softu.
Najlepszy na świecie odtwarzacz CD nie zrobi tego lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malikali napisał:

 

Gumowym paskiem może w gramofonie mógłbyś coś takiego wytłumaczyć ?

Pewnie byłoby łatwiej. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, soundchaser napisał:

I wszystko to potrafi zrobić zwykły komputerek do audio przy pomocy odpowiedniego softu.
Najlepszy na świecie odtwarzacz CD nie zrobi tego lepiej.

Komputer ma zastosowanie do pracy a sprzęt audio do słuchania muzyki

Korzystanie z komputera dzisiaj jest niezbędne i muzyki tez można słuchać, na telefonie tez można a nawet robić zdjęcia

Komponenty brzmią niezaprzeczalnie różnie, w zabawie audio chodzi o dopasowanie, zgranie systemu a High End oznacza ponad standard

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wątek  i kolejny raz to samo - argumenty " 0 i 1 " 

Rozważmy CD vs dowolny transport cyfrowy( komputer /komputer jednopłytkowy)

Owszem w cd są też mikroprocesory( w uproszczeniu) są tylko z jakimi częstotliwościami pracują  i  jaki prąd pobierają? 

Odp. Max 50Mhz i pobór prądu maks kiladziesiąt mA - stąd spektrum zakłóceń ma niższe pasmo i energię?

Teraz porównajmy chociażby z NUCem: procesor załóżmy Atom 10W - częstotliwość pracy  1 Ghz pobór prądu z 3A zakładając napięcie rdzenia w 1 V -( tak na potrzebę rozważań).

Z podstwową złotą reguła emc  - jeżeli układ cyfrowy pracuje z okresloną częstotliwością to spektrum częstotliwości jest 10-20 razy większe. I w przypadku jakiegokolwiek komputera z uwagi na prąd ma dużą wiekszą energię. Stąd biorą się te zmiany w audiofilizmie komputerowym:) często z patrzenia "zero-jedynkowego" absurdalne, bo tu nie chodzi o żadną zmianę bitów tylko że wraz z sygnałem użytecznym przenoszone są zakłócenia z układów cyfrowych. USB jest transmisją jednotorową szeregową o przepustowości 480Mb/s to (w uproszczeniu ) można powiedzieć że protokół zakłąda że to połączenie ma przenieść sygnał prostokątny 480Mhz - czyli swobodnie pasmo analogowe do 4Ghz (oczywiście z jakimś tama narastającym tłumieniem wraz ze wzrostem częstotliwości). Czyli zakłócenia też w tym paśmie przeniesie , a tych w komputerze nie brakuje.wytłumaczyć - z

 Brnąc głębiej można tak samo wytłumaczyć zmiany wynikające z oprogramowania - niestety CPU komputera to w tej chwili nie prosty układ - który tylko pobiera instrukcje i je wykonuje  - zmiany w oprogramowaniu zmieniają ilość/spektrum zakłóceń.

Po przeniesieniu się do DACa - mają wpływ na rzeczywisty jitter urządzenia( chociażby zegary miały jitter w fs), niekorzystnie wpływają na pracę układów analogowych też.

I dla przykładu dcs network bridge  wygląda z pozoru na płytkę "komputerową jakich wiele" - ale widać że druk ma przynajmniej z 10 warstw co na pewno redukuje zakłócenia itd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Komputer ma zastosowanie do pracy a sprzęt audio do słuchania muzyki

Ale zrozum w końcu, że komputer nie "robi" za cały sprzęt odpowiedzialny za brzmienie. To tylko transport + odpowiedni soft, który przesyła pliki. Aby to robił prawidłowo, tak samo jak inny transport nie potrzeba cudów. Dopiero reszta naszego systemu załatwia nam to hi-endowe brzmienie. Plus oczywiście odpowiednia adaptacja akustyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, malikali napisał:

Co za bzdury, dane 1010... i lepsza jakość 1010... a tak bardziej okrągłe zera są ?

Pudło informatyka to bardzo rozległa dziedzina, w niektórych działach taka wiedza to podstawa, projektowanie CPU czy sam sprzęt komputerowy, informatyka techniczna itd.

Żenada. Poza tym doczytaj, to nie 0101 a prąd, zjawisko w dużej mierze analogowe. To abecadło przedszkolaka ale tobie sprawia frajdę zaśmiecanie każdego wątku hi-end poziomem mułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, soundchaser napisał:

Ale zrozum w końcu, że komputer nie "robi" za cały sprzęt odpowiedzialny za brzmienie. To tylko transport + odpowiedni soft, który przesyła pliki. Aby to robił prawidłowo, tak samo jak inny transport nie potrzeba cudów. Dopiero reszta naszego systemu załatwia nam to hi-endowe brzmienie. Plus oczywiście odpowiednia adaptacja akustyczna.

Ale to Ty zrozum, ze ja komputer tez posiadam, podaje różne formaty, nawet DSD, skłamałbym gdybym napisał ze brzmi to źle, jedynie ze mi sie nie podoba, chyba moze ? Z Transportu dedykowanego do audio stworzyłem sobie wyraźnie inny tor, o ciekawszym dla mnie brzmieniu, chyba nie będziesz mi zaprzeczał i wmawiał ze to niemożliwe ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pawło napisał:

Żenada. Poza tym doczytaj, to nie 0101 a prąd, zjawisko w dużej mierze analogowe. To abecadło przedszkolaka ale tobie sprawia frajdę zaśmiecanie każdego wątku hi-end poziomem mułu

Żenujące to są tego typu wpisy i brak elementarnej wiedzy doczytaj, że medium transmisji cyfrowej może być nie tylko prąd, ale też światło i fale radiowe, nawet w przypadku prądu ważne są tylko stany tych napięć reprezentujące stany logiczne nadające się do zapisania w systemie dwójkowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Ale to Ty zrozum, ze ja komputer tez posiadam, podaje różne formaty, nawet DSD, skłamałbym gdybym napisał ze brzmi to źle, jedynie ze mi sie nie podoba, chyba moze ? Z Transportu dedykowanego do audio stworzyłem sobie wyraźnie inny tor, o ciekawszym dla mnie brzmieniu, chyba nie będziesz mi zaprzeczał i wmawiał ze to niemożliwe ?  

Tak jak pisałem - albo ten Twój komputer jest źle skonfigurowany pod audio (to bardzo częsta przyczyna gorszego brzmienia, wynikająca z niewiedzy), albo problem tkwi w Twojej głowie - słyszysz gorsze brzmienie, bo podświadomość podpowiada Ci: "Gerard - to tylko komputer...to nie może grać jak prawdziwy hi-end". wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0002.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, malikali napisał:

medium transmisji cyfrowej może być nie tylko prąd, ale też światło i fale radiowe, nawet w przypadku prądu ważne są tylko stany tych napięć reprezentujące stany logiczne

Ta, a światłoi fale radiowe nie są zjawiskami analogowymi, hę? 
Ponadto piramidalną bzdurą jest twierdzenie że w transmisji cyfrowej ważne są TYLKO stany napięć. To jest po prostu nieprawda i nieuctwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, McGyver napisał:

Ponadto piramidalną bzdurą jest twierdzenie że w transmisji cyfrowej ważne są TYLKO stany napięć. To jest po prostu nieprawda i nieuctwo.

Bity mogą przyjmować tylko dwa różne stany nie ma stanów pośrednich, na tym się opiera technika cyfrowa.

11 minut temu, McGyver napisał:

Ta, a światłoi fale radiowe nie są zjawiskami analogowymi, hę? 

A czy ja wspominałem coś w temacie czym są? No właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, malikali napisał:

Bity mogą przyjmować tylko dwa różne stany nie ma stanów pośrednich, na tym się opiera technika cyfrowa.

Owszem, jednak napisałeś że ważne są TYLKO stany. A to jest nieprawda. Na nieprawdziwych założeniach opierasz swoje nieprawdziwe twierdzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, McGyver napisał:

Owszem, jednak napisałeś że ważne są TYLKO stany. A to jest nieprawda. Na nieprawdziwych założeniach opierasz swoje nieprawdziwe twierdzenia. 

Twoja manipulacja to szczyt bezczelności jak z tym uziomem, ale co tam. Doczytaj może koniec mojej wypowiedzi to zrozumiesz o co chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malikali napisał:

Twoja manipulacja to szczyt bezczelności jak z tym uziomem, ale co tam. Doczytaj może koniec mojej wypowiedzi to zrozumiesz o co chodziło.

Kłamiesz po prostu.

 

33 minuty temu, malikali napisał:

Żenujące to są tego typu wpisy i brak elementarnej wiedzy doczytaj, że medium transmisji cyfrowej może być nie tylko prąd, ale też światło i fale radiowe, nawet w przypadku prądu ważne są tylko stany tych napięć reprezentujące stany logiczne nadające się do zapisania w systemie dwójkowym.

Zarzucasz innym braki w wiedzy, a sam popisujesz się żenującą ignorancją. 
A co do uziomu, to podłączaj sobie gdzie uważasz jeżeli chcesz ryzykować swoim życiem, wszak upoważniają cię do tego stare, nieprzystające do obecnej rzeczywistości przepisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.