Skocz do zawartości
IGNORED

Exitpol czy Wypierpol - co nas czeka ?


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stawiam na olewpol. Nikt nas nie wypierdzieli z uni, bo wystarczy ograniczyć dostęp do funduszy i styknie. A nasi władcy nie zrezygnują z koryta w europarlamencie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
44 minuty temu, trebliG napisał:

Ja stawiam na olewpol. Nikt nas nie wypierdzieli z uni, bo wystarczy ograniczyć dostęp do funduszy i styknie. A nasi władcy nie zrezygnują z koryta w europarlamencie.

Dostęp do funduszy to tak naprawdę jedyny działający kaganiec i marchewka.

Zakręcą kurek to członkowie przestaną płacić składki i w ogóle zaczną robić co chcą.

PE zostanie z wypłacanymi emeryturami bo np taki Zus napisze, że komuś tam nie należy się taka wysoka bo składek nie wpłacał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toptwenty: po 14 latach na forum masz objawy poważnego przemęczenia.

Atakujesz autora pytania zamiast wejść w ciekawy temat: My ich opuścimy czy Oni nas wyrzucą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obojętne - byle jak najszybciej !!!...i dołączyć do wolnych Państw. Po Brexit jest nadzieja, że koniec UE w obecnej formie kołchozu jest bliski. USA z Trumpem, Anglia z Johnsonem, Polska z ( no właśnie, z kim?) ...ech, byłoby pięknie. Fajnie jest pomarzyć ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś twój telefon dziwnie milczy od pewnego czasu, nie? Marianku cha?  I niegdysiejsi znajomi gdy cię widzą - szybciutko przechodzą na drugą stronę ulicy?

 

Tak przypuszczałem.

Nie przejmuj się. Jeszcze kilku takich idiotów w Polsce jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że Polska nie ma srebrników ani pozycji do przekupywania biurokracji mniejszych krajów w sposób ekonomicznie sensowny - tzn. żeby wyciągnąć z tego więcej niż się włożyło.

Problem polega na tym, że kraje wiodące w UE zostały zrobione w bambuko na arenie światowej. Zainwestowali dużo pieniędzy w eko-technologie których nikt nie chce. Więc potrzebują wepchnąć je komuś na lokalnym podwórku, przy okazji niszcząc europejską gospodarkę limitami emisji itd. byle tylko Francuzi i Niemcy mieli lepiej niż sąsiedztwo.

Finlandia pod ciężarem kontrybucji dla Sowietów dokonała skoku rozwojowego o wiele większego niż Polska obsypywana funduszami europejskimi (które zresztą wracały do Niemiec). Dlatego czas już przestać się na nie oglądać i wziąć się do roboty. A euro-regulacje emisyjne blokować, ignorować i robić swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo całego swojego szacunku wywody Szanownego Kolegi oceniam jako żałosne i skażone chorymi uprzedzeniami i wizją świata rodem z powieści Kiplinga.

Takie p...nie starego partyzanta który uważa, że kiedyś wszystko było lepsze i nawet księżyc był większy.

Finlandia dokonała swojego skoku nieskażone katolicka mentalnością, tylko niesiona protestanckim posłaniem.

Robić swoje - tak, ale nie da się iść z głowa obrócona wstecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marian.ch napisał:

Dla mnie obojętne - byle jak najszybciej !!!...i dołączyć do wolnych Państw. Po Brexit jest nadzieja, że koniec UE w obecnej formie kołchozu jest bliski. USA z Trumpem, Anglia z Johnsonem, Polska z ( no właśnie, z kim?) ...ech, byłoby pięknie. Fajnie jest pomarzyć ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak określić kogoś kto marzy o sojuszu z idiotami pokroju Trumpa i Johnsona ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiomor napisał:

Finlandia pod ciężarem kontrybucji dla Sowietów dokonała skoku rozwojowego o wiele większego niż Polska obsypywana funduszami europejskimi (które zresztą wracały do Niemiec). Dlatego czas już przestać się na nie oglądać i wziąć się do roboty. A euro-regulacje emisyjne blokować, ignorować i robić swoje.

Bo Finlandia nie kierowała się nigdy w swojej polityce taką rusofobią jak Polska. Na początku lat 1990 Rosja potrzebowała wszystkiego, ale nie miała środków płatniczych. Proponowała Polsce wymianę handlową na zasadzie barteru. Można było wówczas zakupić na przykład najnowsze rosyjskie uzbrojenie i sprzęt za przysłowiowe zboże. Polska brzydziła się tą propozycją. Efekt taki, że polskie zakłady przemysłowe produkujące na rynki poradzieckie poupadały, albo zostały specjalnie wykupione i zniszczone przez kapitał niemiecki, który je tam zastąpił.

 

44 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Finlandia dokonała swojego skoku nieskażone katolicka mentalnością, tylko niesiona protestanckim posłaniem.

Tu wyznanie nie ma znaczenia. Liczy się mądrość rządzących.

46 minut temu, Jaro_747 napisał:

Robić swoje - tak, ale nie da się iść z głowa obrócona wstecz.

Nie da się robić interesów na Wschodzie z głową obrócona wyłącznie na Zachód. I mając za patrona Bonapartego, a nie Wokulskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misiomor napisał:

Dlatego czas już przestać się na nie oglądać i wziąć się do roboty. A euro-regulacje emisyjne blokować, ignorować i robić swoje.

Widzisz na to jakieś szanse? Ja straciłem ostatnie złudzenia, gdy Mikke "słusznie" dał z liścia Boniemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że status lokaja u bankrutującego szlachcica jest perspektywą na 100% nieciekawą. Polecam "Przygody Lorda Ślizgacza" ("The Adventures of Lord Iffy Boatrace") Bruce'a Dickinsona. Można doszukać się pewnych analogii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, misiomor napisał:

Problem w tym, że status lokaja u bankrutującego szlachcica jest perspektywą na 100% nieciekawą.

Możesz tak to widzieć, może Ci się nie podobać. Ale jeszcze raz:

Widzisz jakieś szanse?

 

 

14 minut temu, toptwenty napisał:

Ktoś o tym marzy, poza rosofilami?

Pecunia non olet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Less

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, toptwenty napisał:

Ktoś o tym marzy, poza rosofilami?

Niemcy, Francja, Włochy...

"Chyba nie istnieje również jakaś koncepcja polityki gospodarczej naszego kraju w stosunku do państw tego regionu. Wiemy tylko, że:

mamy uniezależnić się od dostaw gazu z Rosji (ale już nie od dostaw ropy naftowej),

ma postać Via Carpatia, która ma połączyć bałtyckie porty Litwy i Łotwy z południowo-wschodnią Europą, czyli kosztem naszych bałtyckich interesów (jakiś nonsens),

konsekwentnie likwidujemy naszą obecność naszych towarów oraz firm na rynku rosyjskim poprzez nakładania na naszych eksporterów sankcji wywozowych,

poparcie polityczne dla pomajdanowej Ukrainy idzie w parze z utratą ukraińskich rynków,

tolerujemy a nawet wspieramy import rosyjskiego węgla.

     Nic nie wiadomo o wspieraniu rozwoju handlu między Polską a innymi państwami tego regionu, zwłaszcza wzajemnym wspieraniu inwestycji czy ograniczeniu przemytu. Jedyną znaną formą integracji jest rozwój fikcyjnego handlu z Litwą, Łotwą, Słowacją i Czechami mającego na celu wyłudzanie zwrotów VAT-u, co jest najbardziej opłacalną działalnością, z którą nie może konkurować tradycyjny handel. Wciąż nie stanowimy dostatecznie chłonnego rynku zbytu dla towarów pochodzących z ościennych państw, tamtejszy biznes (podobnie jak polski) jest zbyt słaby aby rozwijać się poprzez eksport na naszym rynku. Jest to wciąż rynek zbyt biedny i podzielony między zachodnie sieci handlowe: czy umiemy wymienić choćby po pięć produktów wytworzonych w każdym z sąsiednich państw, które na trwałe zaliczają się do koszyka dóbr naszych konsumentów? Odpowiedź znamy.

     Na koniec o geopolityce wschodniej naszych niepodległych rządów. Liberałowie i lewica podporządkowały nas polityce niemieckiej. Później pojawiła się (dość niedawno) pojawiła się koncepcja Trójmorza, czyli jakiegoś regionalnego związku państw wschodnio-bałtyckich, zachodnio-czarnomorskich i wschodniego Adriatyku. Do tej grupy ma licząc się również Słowacja, Węgry a może nawet Austria i państwa postjugosłowiańskie. Czy jest tam miejsce również dla Ukrainy i Finlandii? Nie wiadomo. Znawcy polityki amerykańskiej twierdzą, że protektorem i inicjatorem Trójmorza są Stany Zjednoczone, które chcą osiągnąć dwa cele strategiczne:

oddzielenie Niemiec od Rosji nowym „kordonem sanitarnym”, osłabić Unię Europejską poprzez uniemożliwienie jej rozwoju poprzez integrację ekonomiczną z rynkiem rosyjskim,

zablokowanie utworzenia nowego jedwabnego szlaku, który miałby zakończyć się właśnie w tym regionie, czyli tu wrogiem są Chiny,

     Wydaje się, że plan ten brzmi dość rozsądnie jeżeli spełnione zostaną trzy warunki „brzegowe”:

do Trójmorza nie będzie włączona Ukraina, która jest państwem zbyt dużym i mało obliczalnym, destabilizującym ten region,

dla państw tego regionu będących w dużej części zapleczem ekonomicznym Niemiec, będzie to próba wyjścia z tej kurateli i odzyskaniem ekonomicznej niepodległości (ale na to przecież nikt w Berlinie im nie pozwoli),

rządy w Warszawie nie będą chciały odgrywać roli lidera, bo federacji z Polską nikt nie chce ani teraz ani nie chciał przed stu laty, czyli musimy się zgodzić na pośrednią, drugoplanową rolę, co jest zgodne z naszym potencjałem, ale zupełnie nie pasuje do naszych (ukrytych) ambicji.

     Wręcz zaskakujące jest to, że stanowi to jakiś powrót do koncepcji NATO-BIS, którego autorem był… Lech Wałęsa.

     Jeżeli coś wyjdzie z tej inicjatywy, to szybko doń wproszą się Niemcy i przekształcą Trójmorze w nową wersję ich Mitteleuropy, czemu przyklaśnie większość europejskich przywódców i tzw. społeczność międzynarodowa.

     W ciągu najbliższych lat (może szybciej) nastąpi trwałe zbliżenie między Rosją a Francją i Włochami, czyli cichy powrót do polityki równowagi (trzeci wariant ententy): Niemcy są zbyt silne, przez co mobilizują Paryż do dialogu z Moskwą. My oczywiście nie uczestniczymy w tej grze, zresztą to nie nasze progi. Jednocześnie wrogość wobec Rosji połączona z poparciem dla antyrosyjskich władz w Kijowie wyeliminuje nas na lata z aktywnej roli w nowej polityce wschodniej i zachodniej Europy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, misiomor napisał:

A euro-regulacje emisyjne blokować, ignorować i robić swoje.

Przeczytałem Twój wpis , wziąłem fajka i wyszedłem na balkon zapalić . Ale nie zapaliłem . Jest mgła , całkiem ciepło jak na grudzień i totalny brak wiatru . Nawet na 5 pietrze nie czuć podmuchów . Ale czuć smród . Coś jakby palona guma z drapiącym w gardło i oczy pyłem . A przecież to mieszkanie na Brudnie , daleko od centrum Warszawy . No tak ... elektrownia węglowa na Żeraniu . Jak zawieje od zachodu to nie ma czym oddychać . No i skrzyżowanie przy bloku . Lepiej siedzieć w zamkniętym pomieszczeniu .

Można ,, blokować , ignorować " itd tylko kiedy wychodząc na balkon zaczerpnąć powietrza zderzam się z pyłem i smrodem  rozpuszczonym w gęstej mgle ... to jakoś tak dziwnie jest mi ,, niekomfortowo " . Nie mogę odetchnąć ? Co jest ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, arturp napisał:

A przecież to mieszkanie na Brudnie , daleko od centrum Warszawy .

W Warszawie nie ma takiej dzielnicy. Może na Bródnie jest lepsze powietrze? ?

18 minut temu, arturp napisał:

No tak ... elektrownia węglowa na Żeraniu . Jak zawieje od zachodu to nie ma czym oddychać . No i skrzyżowanie przy bloku . Lepiej siedzieć w zamkniętym pomieszczeniu .

Można ,, blokować , ignorować " itd tylko kiedy wychodząc na balkon zaczerpnąć powietrza zderzam się z pyłem i smrodem  rozpuszczonym w gęstej mgle ... to jakoś tak dziwnie jest mi ,, niekomfortowo " . Nie mogę odetchnąć ? Co jest ? 

Czy powodem jest tylko ta elektrociepłownia? Wątpię. Przecież istnieje od lat 1950, a była jeszcze Huta Warszawa, FSO i inne. A jeszcze w latach 1980 Pałac Kultury i Nauki był widoczny w dzień i w nocy z co najmniej kilkudziesięciu kilometrów od Warszawy i z każdego kierunku (nie mówię tu o warunkach naturalnego dużego zamglenia czy zachmurzenia). W Warszawie jest to również kwestia ograniczenia nadmiernego ruchu samochodowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Zyzol napisał:

Może na Bródnie

 literówka się zaplątała

 

40 minut temu, Zyzol napisał:

Czy powodem jest tylko ta elektrociepłownia?

Z pewnością nie tylko ale Bródno jest już tak zabudowane ,że inwestycje mieszkaniowe przeniosły się do podwarszawskich miasteczek i okolicznych wsi - Marki , Ząbki , Kobyłka itd to jeden wielki plac budowy . Nowe mieszkania i domy powstają co 200-500 metrów . Mieszkanie na Bródnie należy do mojej matki , często tam jeżdżę bo syn ma obowiązki wobec 74 letniej matki . Ale ja cztery lata temu wyniosłem się z mieszkania przy Jagiellońskiej do Marek bo miałem dość mieszkania przy autostradzie przez miasto . Teraz często zabieram matkę w lecie do siebie do Marek bo tu mam 500 metrów  do lasu . Jest wyraźnie lepiej ale tylko poza okresem grzewczym . Jak zimą zawieje z kominów ( tu wszyscy maja kominki w domach ) a w powietrzu jest wilgoć to jeszcze  gorzej się oddycha niż w Warszawie . Czasem pachnie kawą z palarni ( chyba Tchibo ) . Zapach fajny ale palarnia jest około 6 km od mojego domu co tylko mi bardziej uświadamia jak łatwo spaliny się rozprzestrzeniają i jak blisko od źródła emisji  opadają na strefy mieszkaniowe czy pobliski rezerwat . 

Innymi słowy - można się stawiać unii  i dalej pozyskiwać energię z węgla , ropy i gazu ale jak trudno oddychać to czas sie wreszcie przestać okłamywać . Co ? Mam udawać że ciężko oddychać i robić to dla idei rzekomego ratowania polskiej energetyki i górnictwa ? 

No ale moment ... czym my w Polsce palimy ? Węglem z polskich kopalń ? Bzdura - większość importujemy z Rosji . Z tego kraju , którego rakiety z pociskami nuklearnymi są wycelowane w nasze miasta . To jest paranoja . Dajemy gigantyczne pieniądze naszemu jedynemu realnemu wrogowi . 

Czyli szykujemy sobie śmierć na dwa sposoby - trując się spalinami z paliw kopalnych i finansując broń naszego wroga .

Genialna strategia . Aż trudno uwierzyć ,że taka głupota może funkcjonować . Tylko czy to głupota czy celowe działanie bandy , która sprawuje władzę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, toptwenty napisał:

I to. I to.

Zgadzam się ,że ciemnota ludu , który na bandę głosuje ale co do bandy to jestem przekonany ,że ma w tym interesik .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Jak określić kogoś kto marzy o sojuszu z idiotami pokroju Trumpa i Johnsona ?

Możesz nazywać jak sobie chcesz, a przykłady Trumpa, Johnsona, Orbana, Bolsonaro i przywódców wielu innych państw, wybory w Hongkongu, gwałtowne protesty w Europie itd. dowodzą, że narody się budzą i coraz bardziej zdecydowanie odrzucają globalny socjalizm/komunizm !!! ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, toptwenty napisał:

Ha ha ha. 

Ruskie boty pracują 48/7 i podburzają maluczkich.

Nie przejmuj się, na nic ta syzyfowa praca ruskich botów !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.