Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-29 20:17
https://dane.gov.pl/pl
4 godziny temu, jar1 napisał:

Właśnie dlatego nie jesteś w stanie ocenić "metod" leczniczych głoszonych przez tego typu "specjalistów". 

Dlatego, że nie choruję?
Zastanów się...a dlaczego nie choruję? Bo wiem jak o swoje zdrowie zadbać i wyszukać między wierszami wśród treści głoszonych przez między innymi "oszołoma" Czerniaka te przydatne i wartościowe, a takich jest znacznie więcej, niż te, które wzbudzają kontrowersje (tylko dlatego, że eksperci medyczni tak uważają). I być może do tego wystarcza IQ na poziomie 80, czy 82...jak widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Pani lekarz rodzinna usłyszała

skoro rodzinny lekarz jak widze nie daja sobie rady proponuje poszukaj nowego rodzinnego lub najlepiej  wez doktora prawdziwego  interniste otrzepanego na  internie szpitalnej , znającego system szpitalny w twoim miescie jak i obyczaje miejscowych lekarzy  i ten człowiek daje głowe przeprowadzi twoja rodzine przez wszystkie meandry polskiego systemu opieki zdrowotnej. Nazwiska takie sa ogólnie znane w kazdym miescie i idziesz gdy ludzie polecają

skierowania do szpitala tez  trzeba umiec pisac , to troche jak sztuka prawnicza w pisaniu

lekarz rodzinny dostał duze kompetencje i mozliwosci ale dosc ograniczeną mozliwsc nabycia doswiadczenia w zawodzie i tym samym ogranicza sie do prac biurowych i przewalania kolejki grypa/biegunka/cisnienie  a w dodatku kase dostaje z góry a nie za realna prace i inicjatywe

wszystko bez sensu a system promuje wręcz prace na minimum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Czerniaka to ZOMOwska pała wybije wszelkie wirusy. Nie rozumiecie, że ten klient to jest marionetka Ubekistanu? Stary ZOMOwiec obecnie zatrudniony na odcinku robienia ludziom wody z mózgu. Chodzi o publiczne głoszenie takich obłędnych teorii a następnie przyspawanie się do jakiegoś prawicowego środowiska.

Zamysł Ubekistanu jest taki, żeby Polakom prawica kojarzyła się właśnie z takim oszołomstwem. Gdyby klient nie pchał się w politykę, to miałbym go tylko za ZOMOwca i niepełnosprawnego umysłowo, ale skoro robi to co robi, dla mnie sprawa jest prosta: jest zadaniowany.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, cir napisał:

wszystko bez sensu

Bez sensu to jest ten Twój ostatni post...nie wierzę, że takie bzdury może pisać człowiek inteligentny...sorry.
 

22 minuty temu, cir napisał:

skoro rodzinny lekarz jak widze nie daja sobie rady proponuje poszukaj nowego rodzinnego

A nowy będzie lepszy? Skąd zwykły Kowalski ma to wiedzieć?
 

22 minuty temu, cir napisał:

skierowania do szpitala tez  trzeba umiec pisac , to troche jak sztuka prawnicza w pisaniu

Rzeczywiście umiejętność niezwykła potrzebna - napisać do jakiej poradni skierowanie i jakie są objawy.
 

22 minuty temu, cir napisał:

lekarz rodzinny dostał duze kompetencje i mozliwosci ale dosc ograniczeną mozliwsc nabycia doswiadczenia w zawodzie i tym samym ogranicza sie do prac biurowych i przewalania kolejki grypa/biegunka/cisnienie  a w dodatku kase dostaje z góry a nie za realna prace i inicjatywe

Ale chyba jakieś studia skończył i posiada wiedzę ogólną na temat pomagania chorym?
Czy jego wiedza ogranicza się tylko do przepisywania antybiotyków oraz do skierowań do specjalistów? (oczywiście jeśli nauczy się je poprawnie pisać). ?


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, soundchaser napisał:

Ale chyba jakieś studia skończył i posiada wiedzę ogólną na temat pomagania chorym?

Nie posiada.

Mógłbym przytoczyć wyniki. Lekarz Dyżurny za łeb się złapał. Zobaczymy czy przyjedzie zespół. Na razie Dziewczyny czekają. 

Mój rodzinny robi to co ja zaproponuję.

O Doktorze House zapomnijcie.  Jak organizm nie wyleczy się sam to zaczyna się gehenna. Lekarz nie potrafi powiązać pewnych symptomów ze sobą. Najgorsze jest jednak to, że poszczególne specjalizacje robią swoje i wywalają pacjenta. Potem zaczyna się wożenie po specjalistach. Każdy patrzy na swoje, kasuje 350 zł i do widzenia. To jakiś film klasy triler. Osoba o której pisałem w związku  jak się okazało kręgosłupem leży w bólach. Również ktoś jej pomaga. 

A jeszcze jaja po drodze z temperaturą. Jak masz  to zawiozą  cię do jednoimiennego a w stosunku do pozostałych wszczynają procedurę izolacji. A temperatury to nawet od bólu możesz dostać... Zespoły ratunkowe nieoficjalnie pouczały co robić; zbić temperaturę i wówczas zawożony pacjent przechodził przez "bramkę" szpitala specjalistycznego. 

Na szczęście w Szczecinie już chyba skończyli ten cyrk z jednoimiennym. Ale służba zdrowia dalej do roboty się nie bierze. Obiadki za darmo i na miejsce rozleniwiają...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cir napisał:

masło maslane tak sie kiedys mówiło jak jeszcze chodziło sie na Górniak

Dziękuję. To już teraz wiem, kto kiedyś moderował to forum.
 

9 minut temu, Grzegorz7 napisał:

cyrk z jednoimiennym

To już rozumiem Wojciecha.
On też z jednoimiennego...pewnie fachura, który zarządza tym szpitalem pełną gębą (sam się chwalił), a wszyscy mu gratulowali i współczuli tej codziennej walki. Sam nie choruje od 66 lat, a tu, na AS odreagowuje sobie ten codzienny stres w swoim gabinecie, jak już wszyscy pójdą spać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, soundchaser napisał:

Dziękuję. To już teraz wiem, kto kiedyś moderował to forum.

ciesze sie ze juz wiesz , zawsze coś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Potem zaczyna się wożenie po specjalistach. Każdy patrzy na swoje, kasuje 350 zł i do widzenia.

Dokładnie tak jest. Miałem do czynienia z takimi lekarzami, jak użerałem się z nimi przez kilka lat, gdy moi rodzice odchodzili powoli z tego świata. Zero zainteresowania chorobą pacjenta, za to wielkie zainteresowanie gotówką. Szybko przyjąć, szybko zbyć, zainkasować i do widzenia.
Dlatego jak pisałem o takim podejściu i wyrażałem ubolewanie, że nie ma już dziś lekarzy, którzy potrafią pomagać bezinteresownie w sensie - przykładać się do pracy w ramach pomocy bezpłatnej, to naraziłem się na śmiech i ironię...bo kto robi dziś coś bezinteresownie...lekarz (podobno) Wojciech Iwaszczukiewicz był pierwszy, który podchwycił ironicznie temat bezinteresowności lekarzy, jako coś śmiesznego i dziwnego...że w ogóle można czegoś takiego od nich oczekiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

Zamysł Ubekistanu jest taki, żeby Polakom prawica kojarzyła się właśnie z takim oszołomstwem.

Czerniak to kandydat Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy na posła w ostatnich wyborach do parlamentu.

W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia kandydował do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane z USA dzis zachorowań  1.87 mln, zgonow 107 tys wiec jaka smiertelnosc z tego wychodzi ?

2 minuty temu, jar1 napisał:

Czerniak to kandydat Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy na posła w ostatnich wyborach do parlamentu.

W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia kandydował do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. 

dalej kręci sie po portalach politycznych

równiez w Łodzi szuka szczescia a niektórzy go usiłują wspomagac

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cir napisał:

dane z USA dzis zachorowań  1.87 mln, zgonow 107 tys wiec jaka smiertelnosc z tego wychodzi ?

 

Znowu zapomniałeś że wszystkich w kraju nie da się sprawdzić i że dane przyczyn śmiertelności także mogą być błędne. Idź im powiedz, opowiedz jak mają mierzyć, pewnie się nie znają jak Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cir napisał:

zachorowań  1.87 mln, zgonow 107 tys wiec jaka smiertelnosc z tego wychodzi ?

"Amerykańskie Centrum do spraw Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) przyznało, że bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w tym kraju jest niedoszacowany. Nie obejmuje osób zmarłych na COVID-19, którym nie wykonano testu."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, soundchaser napisał:

lekarz (podobno) Wojciech Iwaszczukiewicz był pierwszy, który podchwycił ironicznie temat bezinteresowności lekarzy, jako coś śmiesznego i dziwnego...że w ogóle można czegoś takiego od nich oczekiwać.

Poszedłem do sklepu i chciałem chleba za darmo. Dopiero mnie wyśmiali!

A hydraulik gdy mu zasugerowałem, że powinien wykazać się bezinteresownością zamiast żądać kasy za przetkanie rury u mnie w domu to tak się brechał, że go brzuch rozbolał.

Co za czasy! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

Poszedłem do sklepu i chciałem chleba za darmo. Dopiero mnie wyśmiali!

A hydraulik gdy mu zasugerowałem, że powinien wykazać się bezinteresownością zamiast żądać kasy za przetkanie rury u mnie w domu to tak się brechał, że go brzuch rozbolał.

Co za czasy! ?

czy w kazdym sklepie dostajesz taki sam chleb ? czy kazdy hydraulik jest miły i sprawny mimo ze płacisz ?

oczywiscie ze nie

jesli tak chcemy to musi istniec system który tego pilnuje zagwarantuje i znajdzie finasowanie

proste jak mańki noga

jaki system jest w kraju ? konstytucyjna gwarancja leczenia każdego a dalej juz tylko pełna uznaniowosc

jedni płaca składki innni nie płaca wcale

ZUS monoplista ogranicza sie tylko do pobierania składki i kontroli wydatkowania przez kolejnego monopoliste  NFZ

reguły gry ustala Ministerstwo Zdrowia . Jak widac mamy juz 3 instytucje i wytłumaczcie mi kto tak naprawde jest koordynatorem tego systemu .

Prawda jest jedna dostajemy takie swiadczenie jaki jest cały system która powstał do udzielania tego swiadczenia

paru miłych i zaangazowanych lekarzy nie załatwi całości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

Poszedłem do sklepu i chciałem chleba za darmo. Dopiero mnie wyśmiali!

A hydraulik gdy mu zasugerowałem, że powinien wykazać się bezinteresownością zamiast żądać kasy za przetkanie rury u mnie w domu to tak się brechał, że go brzuch rozbolał.

Co za czasy! ?

Lekarz, który leczy w ramach NFZ robi to za darmo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzień dobry. Kamica moczowa to przewlekła choroba, więc skąd ta nagłość? Nie znamy objawów, może podaj je. I wynika badania moczu.

 Czy brak wyniku badania  moczu był rzeczywiście przyczyną odmowy o 1 w nocy? A może nie było bezpośrednich wskazań do hospitalizacji, dopiero działania prywatnymi kanałami sprawiły, że chorą przyjęto.

12 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Pani lekarz rodzinna usłyszała wyniki moczu i były w normie...

To w czym problem? Warto zobaczyć te wyniki.

 

12 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Wszystkie wartości świadczą o poważnym stanie albo przynajmniej muszą skłonić lekarza do pogłębionej diagnostyki...

Ogólniki. 

 

12 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

I teraz powiedzcie czy tam pracują jakieś niedorozwoje?

Nie sądzę.

 

12 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Kazałem Dziewczynom spisać w punktach co mają lekarzowi jutro komunikować i egzekwować konkretne decyzje bo wydaje się, że są za miękkie w rozmowach z tą bandą darmozjadów... 

Trzeba było dać koleżance pistolet z pojemnym magazynkiem.

 

9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Lekarz Dyżurny za łeb się złapał.

Ciekawe dlaczego tak często się słyszy, że lekarz załapał się za głowę ( za łeb - jak piszesz)?

a. boli go głowa

b. zaswędziała go właśnie głowa

c. przeraził go stan chorej

d. przeraziło go postępowanie lekarza rodzinnego.

W przypadku "c"uciekałbym, w przypadku "d" trzeba się zastanowić czy takie łapanie się za głowę nie oznacza niewłaściwego stosunku do innego lekarza (art. 52 pkt 2. Kodeksu Etyki)

9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Mój rodzinny robi to co ja zaproponuję.

Zwolnić takiego lekarza. Postawić w przychodni automat do diagnozy i receptomat, Każdy klient dostanie czego chce.

 

Problem ze służbą zdrowia jest poważny. Nikt tego nie ukrywa. Jadnak w opisanym przypadku mało jest faktów a dużo emocji. Przekaz nie jest obiektywny, więc nie może stanowić obrazu całej służby zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Na szczęście w Szczecinie już chyba skończyli ten cyrk z jednoimiennym. Ale służba zdrowia dalej do roboty się nie bierze. Obiadki za darmo i na miejsce rozleniwiają...

W Szczecinie od niedawna stosujemy nowatorską metodę. Wykańczamy Covid ideologicznie. Lekarz zaczyna pacjentowi tłumaczyć plusy kolejnej dobrej zmiany i po 15 min. klient może spokojnie wracać do domu.

Ps. Zaczęliśmy też eksperymenty z nowotworami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Lekarz, który leczy w ramach NFZ robi to za darmo?

Z mojej perspektywy to na pewno. ? Ale ja już 14 lat nie mam nic wspólnego z polskim systemem opieki zdrowotnej i dopuszczam fakt, że w tym okresie pensje mogły znacznie wzrosnąć! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, papageno napisał:

Postawić w przychodni automat do diagnozy i receptomat

Automat do diagnozy to zbędny wydatek.

Z Polski pamiętam, że każdy wiedział lepiej ode mnie, co mu jest i czego potrzebuje. Sam receptomat styknie.

W Irlandii inaczej - tu proszą lekarza o poradę i jeśli daje im się 2 opcje to też proszą aby wybrać za nich.

Aha - i jak przejeżdża karetka na sygnale to się żegnają. W Polsce rzuca się w karetkę kamieniami z tego co pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, il Dottore napisał:

W Polsce rzuca się w karetkę kamieniami z tego co pamiętam.

Rzucało się w Łodzi i okolicach, z tego co ja pamiętam. I miało to konkretne powody

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Less napisał:

Rzucało się w Łodzi i okolicach, z tego co ja pamiętam. I miało to konkretne powody

Aha. Rozumiem.

To gdy jakiś policjant w Lublinie udusi sebixa kolanem i ludzie pójdą tam palić i rabować Biedronki to będzie to miało konkretne powody? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Trzeba było dać koleżance pistolet z pojemnym magazynkiem.


Nie podpowiadaj. Mnie to na kilometr śmierdzi resortem. Skończyła się prywatna służba zdrowia za darmo i teraz jaśnie państwo nie może się odnaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktór, daj spokój. Póki nie doczekamy się ustawowego zapisu  o współodpowiedzialności pacjenta za proces leczenia, nadal tak będzie a nawet gorzej.

Grzegorz7 napisał: "Zapomnijcie o dr. Housie" Może lepiej by było. House bowiem bezlitośnie kierował się zasadą, że wszyscy kłamią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

www.gov.pl/web/kultura/wytyczne-dla-organizatorow-imprez-kulturalnych-i-rozrywkowych-w-trakcie-epidemii-wirusa-sars-cov-2-w-polsce

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.