Skocz do zawartości
IGNORED

Koronawirus Covid-19 (alfa, delta, omikron, kraken) i szczepienia


witek_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowało:

0

+0

Zmarło:

0

+0

Zmarło 0
0 kobiet i 0 mężczyzn.
Zakres wiekowy:(wiek -> ilość)

Wyzdrowiało:

0

+0

Dziś zaszczepiono:
0 osób.

Wykonane testy: 0

+0
Testy pozytywe:
Testy poz:

Na kwarantannie: 0

Aktualizacja 2024-04-30 1:15
https://dane.gov.pl/pl

Panowie, czy ktoś się orientuje ( może trafił gdzieś na taką informację ), czy zostanie przedłużony zakaz wjazdu obcokrajowców do Polski ? Inaczej, to całe nasze siedzenie w domu można sobie...no właśnie.

22 minuty temu, Zyzol napisał:

Rząd wreszcie ogłosił stan epidemii

To samo w sobie AŻ tak dużo nie zmienia.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów być może jest mało robionych.

Ale patrzmy na ilość zmarłych. Mamy przecież punkt odniesienia na inne kraje europejskie.

Jeśli ilość zmarłych nie wzrośnie drastycznie to oznaczać to będzie, że przechodzimy tę epidemię jako państwo dobrze. Bo chyba nie sadzimy, że przeżywalność w Polsce jest znacznie wyższa niż we Włoszech, Hiszpanii... 

Tak więc nie podniecajmy się tymi testami. Izolujmy się, stosujmy higienę, dbajmy o siebie, pomagajmy potrzebującym. Najbliższy tydzień powie prawdę. I oby nie nastąpiło jakieś durne odprężenie bo wygląda to na razie za dobrze w Polsce. 

Abstrahuję tu od oczywistych nieprawidłowości jakie tu przytaczamy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zyzol napisał:

I tu się mylisz.

Bynajmniej. Wczytałem się dokładnie. Są oczywiście różnice w porównaniu ze stanem epidemicznym, ale żeby to były zmiany "robiące różnicę", to tu już bym dyskutował. Póki co pytam o ten wjazd obcokrajowców, bo jeśli zniosą ten zakaz 23.03 i nasz piekny kraj przywita setki jeśli nie tysiące ludzisk uciekających z Europy zachodniej, to dopiero będzie jazda bez trzymanki, a w necie nie znalazłem nawet słowa, żeby ten zakaz mieli wydłużyć. Tak, można już zacząć się bać.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Jeśli ilość zmarłych nie wzrośnie drastycznie to oznaczać to będzie, że przechodzimy tę epidemię jako państwo dobrze. Bo chyba nie sadzimy, że przeżywalność w Polsce jest znacznie wyższa niż we Włoszech, Hiszpanii... 

tez sie tym pocieszam

nasi bezposredni sasiedzi i skandynawia tez  jakos sie trzymaja a akurat wskaznik umieralnosci trudno zmanipulowac

z pewnoscią mamy  tez młodsze społeczenstwo niz Włosi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cir

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, AL napisał:

nasz piekny kraj przywita setki jeśli nie tysiące ludzisk uciekających z Europy zachodniej, to dopiero będzie jazda bez trzymanki, a w necie nie znalazłem nawet słowa, żeby ten zakaz mieli wydłużyć. Tak, można już zacząć się bać.....

A niby skąd mieliby być ci ludzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość zachorowań może być w Polsce zaniżona bo wykonuje się mniej testów ale zgony to już fakt obiektywny i porównywalny .I jak na razie jest nieźle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Ale patrzmy na ilość zmarłych. Mamy przecież punkt odniesienia na inne kraje europejskie.

Jeśli ilość zmarłych nie wzrośnie drastycznie to oznaczać to będzie, że przechodzimy tę epidemię jako państwo dobrze. Bo chyba nie sadzimy, że przeżywalność w Polsce jest znacznie wyższa niż we Włoszech, Hiszpanii... 

Oczywiście, że nie jest, ale we Włoszech stworzono europejskie epicentrum tego wirusa.
Dlatego tam jest on bardziej inwazyjny, śmiercionośny i trudniejszy do zatrzymania.

9 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

ale zgony to już fakt obiektywny i porównywalny .I jak na razie jest nieźle .

A pewny jesteś, że podawane są rzetelne dane o zgonach i czy np. dla zafałszowania niektóre są "podciągane" pod inne choroby?
Przecież kłamstwa rządu są na porządku dziennym, a w pandemii tym bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech - a ja myślę, że ma. 
Oczywiście i tak procent zgonów w Polsce nie jest aż tak drastyczny jak we Włoszech, ale jest zaniżony by poprawić statystykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaro_747 napisał:

I mieliby uciekać do dzikiego kraju??? Nadzwyczajny optymizm.

I tu Cię zaskoczę. Pierwsza fala Włochów rozpierzchła się po Europie na początku marca. Pewna część dotarła do Polski. Dwójka z nich chora. Reszta ? Nie wiem....I jakoś im "dzikość" naszego kraju nie przeszkadzała. W obecnej sytuacji to i w Italii za cywilizowanie nie jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AL napisał:

I tu Cię zaskoczę. Pierwsza fala Włochów rozpierzchła się po Europie na początku marca. Pewna część dotarła do Polski. Dwójka z nich chora. Reszta ? Nie wiem....I jakoś im "dzikość" naszego kraju nie przeszkadzała. W obecnej sytuacji to i w Italii za cywilizowanie nie jest...

No to czekam. Kiedy przypomnieć o twoich proroctwach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednostek wojskowych dotarło pismo zakazujące udzielania informacji o zachorowaniach na Covid-19 bez konsultacji z MON. Resort zaleca, by odpowiadać wymijająco i czekać na wytyczne z góry.

„Wytyczne do postępowania w sytuacji kryzysowej dotyczącej epidemii koronawirusa” dotarły do wojska we wtorek. Ich źródłem jest Centrum Operacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej, czyli CO MON, biuro kontrolujące obieg informacji w resorcie, a do pewnego stopnia także działania ministra, jego aktywność, a nawet dostępność dla rozmówców. CO MON już na wstępie przypomina żołnierzom, że to ono odpowiada za komunikację na najwyższym szczeblu i tak ma pozostać. „CO MON musi otrzymywać informacje o wszelkich przypadkach wystąpienia lub podejrzenia koronawirusa w wojsku. Wojsko nie informuje o takich przypadkach samodzielnie” – to ostatnie zdanie w piśmie zostało wytłuszczone.

 

Żadnych nowych ubytków!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tym samym MON narzuca wojsku ograniczenie ogólnych zasad wprowadzonych w zeszłym roku na mocy decyzji ministra Mariusza Błaszczaka o polityce informacyjnej resortu. Dowódcy jednostek mieli realizować politykę informacyjną, m.in. udzielać wypowiedzi dla mediów, w zgodzie z wytycznymi CO MON, ale samodzielnie lub poprzez rzeczników i oficerów prasowych. Wytyczne w sprawie koronawirusa, wydane również na podstawie wspomnianej decyzji, sprawiły, że ten obszar informowania społeczeństwa o sprawach wojska został poddany szczególnej kontroli.

„Do właściwego zarządzania kryzysem niezbędne jest stosowanie się do zaleceń CO MON oraz właściwy przepływ informacji [też wytłuszczone]” – resort poleca wojsku centralizujący model postępowania. Rzecznicy dowództw, inspektoratów oraz innych instytucji mają obowiązek natychmiast informować centralę o przypadkach zakażenia, kwarantanny oraz innych związanych z koronawirusem działaniach.

To wydaje się całkiem zrozumiałe – CO MON chce mieć wiedzę na bieżąco i własną, zanim dowie się o przypadkach zachorowań innymi kanałami, np. od służb epidemiologicznych, które też muszą być o każdym przypadku

powiadamiane, choć na podstawie odrębnych przepisów.

Druga wytyczna budzi już więcej wątpliwości. Otóż CO MON nakazuje wojsku informowanie „o wszystkich pytaniach dziennikarzy związanych z koronawirusem”. Można sobie tylko wyobrazić, jak wielkie oczy zrobili rzecznicy i oficerowie prasowi. W sytuacji gdy epidemia jest tematem numer jeden i pozostanie nim przez niedający się przewidzieć czas, oczywistym jest, że służba prasowa dostaje codziennie setki, jeśli nie tysiące pytań. Obowiązek szczegółowego raportowania o każdym z nich w górę, do biur przy Al. Niepodległości w Warszawie, sprawi, że personel w zasadzie niczym innym już nie będzie mógł się zajmować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, soundchaser napisał:

ale jest zaniżony by poprawić statystykę.

 

2 minuty temu, toptwenty napisał:

Żadnych nowych ubytków!

 

Kobieta 27 letnia zmarła dziś-zmienili z korony na sepse

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Przy okazji TVP publicznie napiętnowała matkę zmarłej... 

 

Eeee...

Poważnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, soundchaser napisał:

Wojciech - a ja myślę, że ma. 
Oczywiście i tak procent zgonów w Polsce nie jest aż tak drastyczny jak we Włoszech, ale jest zaniżony by poprawić statystykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślę, że to dużo wyjaśnia i najbardziej jest bliskie prawdy. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko prądu zabraknie i ludzkość jest w czarnej doopie. Na razie jesteśmy w przedsionku, bo to jest dopiero początek tej zarazy, przynajmniej tak mówią. Jak dla mnie, something is fishy...???  Powiem szczerze, że to wojsko i policja na ulicach wielkich metropolii mnie martwi i napawa smutkiem jeszcze bardziej niż opustoszałe, poapokaliptycznie wyglądające wielkie miasta. Psychoza strachu została nakręcona wręcz arcymistrzowsko. Społeczeństwo zostało zmagazynowane i skoszarowane bez specjalnych, a właściwie żadnych środków przymusu, wszędzie, na całym świecie. To mnie przeraża. Ta psychoza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już było?
Obejrzyjcie wypowiedź Maxa Kolonko sprzed 8 lat, który mówi o raporcie krajowej rady wywiadu w USA. W tym raporcie obecna pandemia była zapisana (o tym jest gdzieś od 4 minuty).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago - A tak Ci się Trump podobał. Dlaczego tego nie powstrzymał, dlaczego nie ujawnił?

Mógł zadzwonić do Putina i razem uratować ludzkość.

I Ciebie, i nas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, AL napisał:

I tu Cię zaskoczę. Pierwsza fala Włochów rozpierzchła się po Europie na początku marca

mylisz sie ucieczka zaczeła sie conajmniej około 15 lutego co sam moge potwierdzic ,około 20  uciekinierzy zaczeli chorowac co równiez moge potwierdzic  , około 25 lutego juz wszyscy wiedzieli ze Włosi roznosza po Europie wirusa bo były ogniska juz nowych zachorowan tam gdzie sie ukryli

10 minut temu, Amator 2b napisał:

Myślę, że to dużo wyjaśnia i najbardziej jest bliskie prawdy. 

wypowiedz znanego wirusologa ma innny sens niz komentarz który sie pojawia

manipulacja dla własnego celu komentatora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, asterix1 napisał:

Nie słyszałem ?

Po informacji, że zmarła 27 latka na sepsę a nie koronawirusa, Danuśka z wyraźną satysfakcją zakomunikowała, że matka zmarłej wróciła z Włoch...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, toptwenty napisał:

Do jednostek wojskowych dotarło pismo zakazujące udzielania informacji o zachorowaniach na Covid-19 bez konsultacji z MON. Resort zaleca, by odpowiadać wymijająco i czekać na wytyczne z góry.

w mojej okolicy pojawiła sie jednostka wojskowa która stacjonuje w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

usuneli całą obsługe i prawdopodobnie zabezpieczaja szpitaj jednorodny w zgierzu

nie moga sobie pozwolic na to ze któregos z zołnierzy dopadna dziennikarze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grzegorz7 napisał:

Po informacji, że zmarła 27 latka na sepsę a nie koronawirusa, Danuśka z wyraźną satysfakcją zakomunikowała, że matka zmarłej wróciła z Włoch...

mentalnie sa na poziomie kroniki filmowej z lat 70tych

1 minutę temu, toptwenty napisał:

A rzecznik prasowy jednostki?

wątpie aby był

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.