Skocz do zawartości
IGNORED

DAC - nie słyszę różnic - POMOCY!!!


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, SynSama napisał:

Większej forumowej głupoty niż zachwalanie mniej niż przeciętnego przeciętniaka w postaci owego pożal się boże Pionka 30 jeszcze tu nie czytałem. A że naganiacze i łowcy jeleni mają się dobrze to widać. Sami się zresztą do tego pośrednio przyznają. Na resztę odpowiedzcie sobie sami...

A jeszcze miałeś szansę uniknięcia wtopy..

Oto nagle po taaakim czasie okazało się, że firma Pioneer ma w zanadrzu nieodkrytą perełkę z niskiej półki. Cud panie nad cudy.

Jesteś żałosny z tymi swoimi wpisami i to na podstawie zdjęć albo jakiś klamotów Pioneera sprzed 30 lat ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nagle po taaakim czasie okazało się, że firma Pioneer ma w zanadrzu nieodkrytą perełkę z niskiej półki. Cud panie nad cudy.

4 minuty temu, lete napisał:

Spoko, te 1249 zł to są grosze. Facet do mnie dzwoni i mówi, że kilku z nas z forum się "tłucze" o ten egzemplarz, hahaha... To "srebrny kruk" - jedyny w Polsce dostępny. Facet mówił, że jest ktoś, kto już do auta wsiada i goni 250 km, aby go dziś odebrać ? No nie mogę...

Oto bowiem kilka kitów o tym, jak najzwyklejszy ze zwykłych sprzętów zagra zapewne lepiej niż dobra, rozbudowana i zaawansowana konstrukcja powoduje szał pał. Skoro za 1300 zł polskich można mieć św. Graala, to czemu nie. W końcu wywalone 1300 zł na audio szrot boli mniej niż wywalone 13 000. W skrócie KCC, czyli Kit Czyni Cuda i piszcie co chcecie i się budżetówą zachwycajcie. Na zdrowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szwejo napisał:

Kupiłem PD30 AE z trzy tygodnie temu używany dla mnie super transport- dzięki Muda44 dobrze że są jeszcze tacy ludzie na forum.

Cieszy mnie to że nie czytasz forumowych teoretyków a skorzystałeś z okazji .

Tanio i bardzo dobrze .

I o to chodzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zostanę tu zaraz "zjedzony" i posądzony o trolling, ale... coraz poważniej zastanawiam się, czy po prostu nie sprzedać Xindaka DAC-5 i zamiast kupować transport (np. Pioneer PD-30AE), dołożyć trochę i kupić all-in-one, czyli po prostu Audiolab 8300CD, który posiada zarówno dobry transport, jak i dobry DAC (z wejściami - w tym także USB, jeżeli kiedyś przyjdzie mi do głowy częściej z tego korzystać).

Wydaje się, że Audiolab 8300 CD to jest bardzo dobre CD (budowa wręcz imponująca) i jeden z lepszych DAC ESS Sabre32 9018... Wejścia "skolko-ugodno": 2x koncentryczne, 2x Toslink Optical, 1x AES/EBU, 1x USB dla PC USB

@muda44 ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SynSama napisał:

W końcu wywalone 1300 zł na audio szrot boli mniej niż wywalone 13 000. W skrócie KCC, czyli Kit Czyni Cuda i piszcie co chcecie i się budżetówą zachwycajcie. Na zdrowie?

Ja też się zastanawiam, jak to jest, że facet (znam takiego), który śmiga do pracy Oplem Astrą z 1998 roku, mieszka w bloku na 2 pokojach z żoną i dzieckiem (12 lat) kupuje zabawki po 30-40 tys. sztuka... ? Jego system jest nominalnie po cenie zakupu wart jakieś 150 tys. zł. Stoi to obok sofy, gdzieś "wciśnięte" trochę w pomieszczeniu 20 m2. Ostatnio pokazał mi kabel sieciowy za 8 tys. zł i cieszył się, jak dziecko, że "teraz to Clapton zdjął wreszcie te rękawiczki z rąk" (tak słychać gitarę) ?

No ja rozumiem pasję... Ale priorytety to trzeba mieć właściwie poukładane.

Szczerze mówiąc, chciałem wypróbować jakiś niedrogi transport, skoro moje tanie DAC i tak nie robią różnicy. I to nie problem, aby wydać 1, 2, czy 4 tys. Zawsze jednak rozsądek na pierwszym miejscu. Nie chcę być "jeleniem", któremu jakaś audiofilska firma wciska powietrze i za m.in. moją kasę buduje sobie legendę (i jeszcze większe marże). Dlatego nie miałbym problemu z PD-35AE, ale... trochę ten wygląd mnie jednak boli. Pękate badziewie ? Stąd myślę jednak o Audiolabie - i tu w opcji albo 6000CDT, albo 8300CD (już z DAC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią różnicy bo masz do dupy transport ale Ty znowu swoje ...

Ja 30AE kupiłem i u mnie będzie robił jako CD ( swój sprzedałem kupując Ayre ) a sprzedaję Ayre bo wystarczy przy nim umiejętnie pogrzebać i gra jak bardzo drogie odtwarzacze i niewiele gorzej od Ayre... ale dla Ciebie za pękaty ...

 

Piszę jak gra , z czym porównany i prze klika osób a Ty dalej jakieś badziewie chcesz kupować ...

Odpuszczam , baw się dobrze i zakładaj co chwila kolejne wątki ...

?

 

Jeszcze jedna uwaga .

Podzwoniłem i faktycznie nie ma dostaw a nowe mają być znacznie droższe ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, muda44 napisał:

Jeszcze jedna uwaga .

Podzwoniłem i faktycznie nie ma dostaw a nowe mają być znacznie droższe ...

Ok, kupiłem. Był jeszcze jeden. Jak się nie sprawdzi, to po prostu Ci go sprzedam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, lete napisał:

Ja też się zastanawiam, jak to jest, że facet (znam takiego), który śmiga do pracy Oplem Astrą z 1998 roku, mieszka w bloku na 2 pokojach z żoną i dzieckiem (12 lat) kupuje zabawki po 30-40 tys. sztuka... ? Jego system jest nominalnie po cenie zakupu wart jakieś 150 tys. zł. Stoi to obok sofy, gdzieś "wciśnięte" trochę w pomieszczeniu 20 m2. Ostatnio pokazał mi kabel sieciowy za 8 tys. zł i cieszył się, jak dziecko, że "teraz to Clapton zdjął wreszcie te rękawiczki z rąk" (tak słychać gitarę)

Tu się nie ma co zastanawiać. Po prostu gość jest w zaawansowanym stadium choroby audiofilskiej. Choroba może tylko jeszcze bardziej się pogłębiać. Raczej bez szans na wyleczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lete napisał:

Ja też się zastanawiam, jak to jest, że facet (znam takiego), który śmiga do pracy Oplem Astrą z 1998 roku, mieszka w bloku na 2 pokojach z żoną i dzieckiem (12 lat) kupuje zabawki po 30-40 tys. sztuka... ? Jego system jest nominalnie po cenie zakupu wart jakieś 150 tys. zł. Stoi to obok sofy, gdzieś "wciśnięte" trochę w pomieszczeniu 20 m2. Ostatnio pokazał mi kabel sieciowy za 8 tys. zł i cieszył się, jak dziecko, że "teraz to Clapton zdjął wreszcie te rękawiczki z rąk" (tak słychać gitarę) ?

No ja rozumiem pasję... Ale priorytety to trzeba mieć właściwie poukładane.

Jest spora szansa że zmieni Astrę z 1998r na Kadeta z 1981r,a dwa pokoje na działkę z altanką w stanie "zadawalającym" z dopłatą a za dopłatę kupi kolejny metr kabla.

Oby tylko Clapton spodni nie zdjął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam trochę w temacie wątku. Mam teraz iFi nano idsd le. Chciałbym kupić jakiś DAC najlepiej z funkcją Preampu i pilotem. Ile muszę mniej więcej wybielić żeby naprawdę odczuć jakościową różnicę??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lete napisał:

Ok, kupiłem. Był jeszcze jeden. Jak się nie sprawdzi, to po prostu Ci go sprzedam ?

Ale młyn zrobiliście z Mudą.

Prawdopodobnie Pioneer przestawia całą produkcję na PD 30...

A swoją drogą. Zrób Ty czy Muda odsłuch. Zaproście kogoś z klockami z wyższych półek. 

Nie jesteście ze Szczecina to wam nie pomogę ale zasady obiektywnego testu znajdziecie w sieci i jazda.

Clapton`owi rękawiczki opadły a wielu szczęki opadną.

Nie żebym twierdził, ze ten Pioneer jest nadzwyczajny. Tak dla zasady.

Jak Ty Lete nie słyszysz to podbudujesz się jak i inni nie usłyszą...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Moontan napisał:

 

Tak, widziałem. No nie jest to klocek "audiofilski" pod względem użytych elementów... 

50 minut temu, Grzegorz7 napisał:

(...)
A swoją drogą. Zrób Ty czy Muda odsłuch. Zaproście kogoś z klockami z wyższych półek. 
Nie jesteście ze Szczecina to wam nie pomogę ale zasady obiektywnego testu znajdziecie w sieci i jazda.

Nie ma sensu. Przyjdzie, posłucham, wydam werdykt. Ogłoszę decyzję wszem i wobec. Zabiję markę Pioneer w Polsce lub podkręcę hype ?

Kiedyś miałem Nakamichi OMS-7E (2x TDA 1540) - podobał mi się ten skurczybyk. Nie był ani rozdzielczy, ani detaliczny. Grał dziwnie, z owym "czarnym tłem" i w bezpośrednich porównaniach, gdyby stosować obiektywne kryteria - przegrywał z większością klocków, które porównywałem. Miał bardziej złagodzoną górę, a i mechanicznie nie był po latach idealny (cdr nie czytał).
Ale... miał też w sobie coś, czego za cholerę nie wytłumaczę. Coś, co sprawiało, że bardzo lubiłem go odpalać.
Aż w którymś momencie wpadłem na pomysł, że sobie powymieniam - otworzyłem ładną aluminiową puszeczkę, gdzie była schowana część analogowa i luten, luten... Wymiana opampów, wymiana kondów, itd. Grał jaśniej, szybciej, przestrzennie. Ale... już mi się nie podobał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Nie żebym twierdził, ze ten Pioneer jest nadzwyczajny

Odczytuje płyty bit perfect?

Wczytuje wszystko i szybko?

Szuflada pracuje cicho i precyzyjnie?

Mechanizm pracuje cicho?

Laser nie gubi ścieżek? Jest do kupienia zapasowy?

Wygląda/pasuje dizajnem do reszty?

Coś jeszcze?

Jeśli tak to świetny transport!!! Nadzwyczajny nawet.

Za tani? Zbyt mało audiofilski?

Z tym to ostrożnie, były już w historii "HajEndy z mechanizmem wyjętym z plejerka dvd za 200 zł. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie twierdzę, że ten Pioneer jest nadzwyczajny. 

Iro przyjacielu. O co Ty mnie podejrzewasz?

Może jest on po prostu zwyczajny czyli spełniający wszystko co powinien. 

I tak na marginesie. 1400 zł to już  nie mało za trochę blachy, w środku standardowy napęd za 100 zł w hurcie i garści scalaków za 300 zł... ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jako bardziej techniczy możesz stwierdzić co wpływa na cenę tego ML-a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, fan64 napisał:

co wpływa na cenę tego ML-a ?

Marka i prestiż wśród napalonych audiofili aspirujących do HajEndu ...poza tym odtwarza różne typy krążków CD i coś tam jeszcze? A, strimuje chyba

28 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Iro przyjacielu. O co Ty mnie podejrzewasz?

Może jest on po prostu zwyczajny czyli spełniający wszystko co powinien. 

Sopko, wiem z Kim mam do czynienia. ?

To samo chciałem powiedzieć, jest zwyczajny i spełnia to co powinien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

Marka i prestiż wśród napalonych audiofili aspirujących do HajEndu ...poza tym odtwarza różne typy krążków CD i coś tam jeszcze? A, strimuje chyba

Ale to wiem,pytam jaka nieziemska technologia śiedzi tam w środku? jakieś super częśći,płytki wykonane z laminatu rodem z NASA? jakiś super soft?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde... Tak mnie nastraszyliście, że zaczynam się zastanawiać, czy nie przepłaciłem za tego Pioneera ?
Jakby nie było, można kupić mechanizm za 100 zł i trochę płytek z kondami za 300 zł. Może obudowa to jakieś 200 zł. A ja głupi wywaliłem ze 2x tyle!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, fan64 napisał:

Grzegorz7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jako bardziej techniczy możesz stwierdzić co wpływa na cenę tego ML-a ?

Marka. Ponownie mnie źle nie zrozumcie; taka sobie czy wybitna, nieważne. Ale marka!

Wszystkomający klocek. Posiadający na pokładzie najnowsze kości. Mnogość funkcjonalności łatwo dostępnych dzięki systemowi operacyjnemu...

Ktoś musiał to wszystko oprogramować. I teraz w zależności od nakładu cena pracy w takim urządzeniu może być duża.

Niczego nie tłumaczę ale przedmioty są warte tyle ile ktoś jest w stanie za nie zapłacić...

Podobne, choć być może nie tak funkcjonalnie zaprojektowane, właściwości może mieć urządzenia za kilka tysięcy... I są takie. 

 

 

34 minuty temu, lete napisał:

O kurde... Tak mnie nastraszyliście, że zaczynam się zastanawiać, czy nie przepłaciłem za tego Pioneera ?
Jakby nie było, można kupić mechanizm za 100 zł i trochę płytek z kondami za 300 zł. Może obudowa to jakieś 200 zł. A ja głupi wywaliłem ze 2x tyle!

Spoko. Cena w normie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

    „Moim celem jest zawsze, aby ludzie zapomnieli, że słuchają plików cyfrowych”, powiedział mi Clauzel rano po zainstalowaniu urządzeń. „Niektóre urządzenia cyfrowe są tak szczegółowe i tak zimne; nie są wystarczająco ciepłe i niewystarczająco muzyczne. Chcemy zupełnie innego produktu, nawet jeśli ma niedoskonałości. Wolę coś, co może mieć niedoskonałości, ale ma doskonałą jakość, muzykalność i analogowy klimat ”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fan64 napisał:

Ale to wiem,pytam jaka nieziemska technologia śiedzi tam w środku?

nooo tak

żeden minaerał z grupy metali , nie powstał na ziemi

wiec ... tak

mnóstwo "nieziemskiej tchnologii"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIEDEM stron pitolenia a zwycięzcą jeeeest:      PIONEEEEEEER  ! ! ! ! ! ! (za grosze dodam)

Niezły odpał.

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie w stylu Mudy44. Kiedyś już polecał jakiegoś Pioneera, nie pamiętam modelu, potem były sławne Heco, jakieś Accu, Gryphon, który został pobity przez NADa (oczywiście po modyfikacji Mudy), itd. itp. Kiedyś w swoim profilu pisał o modyfikacjach NADa. Na allegro jest pełno ogłoszen o modyfikacjach różnych rzeczy, między innymi tego pioneera, który przewija się w tym wątku ?

 

Gość zna się na rzeczy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.