Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, damazy napisał:

Miroslav1 liczę na jakiś opis różnic między Krell FBI a Jadis I88 na Ktemach ? Bo w sumie o wzmacniacze w tym wątku chodzi. Lampa vs Tranzystor ? Ciekawi mnie bas i wypełnienie na średnicy no i rozdzielczość na wysokich. No i na którym wzmacniaczu i Ktemach wypada lepiej Blues ? 

 

......masz rację że tematem wątku jest lampa vs tranzystor i trochę nas poniosło w innym kierunku ale w swoim czasie wrócimy na odpowiedni tor....jeszcze nie podłączyłem FBI  do Ktemy - brak czasu, ale za 2/3 dni zrobię to ....stawiam że Blues lepiej brzmi na lampie - o flachę ? ...i tak razem wypijemy.... 

 .... coś tak w kościach czuję że tandem FBI (przez tą swoją prądowość ) + Ktemy może mnie mile zaskoczyć....

21 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Niektórzy dłubią kolumny ja dłubię dyfuzor, 2,4m x 0,6m
moj pierwszy, jak wyjdzie to sie pochwale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

....szczerzę życzę powodzenia ale wynikami pochwal się w zakładce akustyka....i tak dość mocno zdryfowaliśmy z tematem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, damazy napisał:

 

Dla mnie lampa miażdży tranzystor. 

....to może skrobnij kilka zdań na temat tej miażdżącej różnicy lampa/tranzystor....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chicago napisał:

Zastanawiam się, załóżmy oczywiście że zacząłeś się profesjonalnie uczyć i pobierać lekcje gry, czy po dwóch latach dość intensywnej nauki gry na fortepianie, oceniałbyś swój dżwięk audio w ten sam sposób w jaki robisz to teraz...???

Wem, że znasz się na muzyce , przynajmniej jazzowej, ale fakt uczenia się nie ma znaczenia.....

bo grać ta trza umieć;-)

do tego mieć do dyspozycji dobry instrument, w odpowiednim pomieszczeniu i słuch muzyczny.... że o timingu nie wspomnę;-)

1 godzinę temu, sly30 napisał:

Pendrgago

lepiej PenDrgaOgon;-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sly30 napisał:

Dużo wynika. Dźwięk live, ale z cechami dźwięku audiofilskiego jak barwa, nasycenie, gęstość, płynność, holografia 3D itd. A cechy dźwięku live, gdy mamy na to ochotę, są jak najbardziej mile widziane. Dynamika, drive, wykop, szybkość, otwartość, kontrasty dynamiczne. To są super sprawy. Tylko to musi być odpowiedniej jakości. Ty opisujesz to jakby to było coś złego. A dźwięk live, to jest to o co chodzi w tej zabawie, ale nie w jakości zestawów estradowych z rynku Pro, gdzie większość jest robiona na tanio i „do pracy”, choć są pozytywne wyjątki. Takie estradowe zestawy cechy live mają ok, ale reszta kuleje i mam tego świadomość, ale można to zrobić inaczej, łącząc dobre cechy brzmienia live z subtelnościami, finezją, barwą i całą resztą pozytywnych cech dźwięku umownie nazywanego domowym high endem. 
 

Masz rację, jeśli te cechy połączymy, a wady wyeliminujemy ,to będzie cacy;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, wit-told napisał:

bo grać ta trza umieć;-)

do tego mieć do dyspozycji dobry instrument, w odpowiednim pomieszczeniu i słuch muzyczny.... że o timingu nie wspomnę;-)

Jakiś talent na pewno jest potrzebny i im jest go więcej tym na pewno lepiej, ale i tak praca jest najważniejsza - na każdym szczeblu i poziomie. Najwybitniejsi muzycy są lub byli niewiarygodnymi pracusiami - workoholikami. Sam talent nic nie daje, tak samo jak sam w sobie wybitny słuch nic nie daje - nietrenowany i nieszkolony jest w zasadzie bezużyteczny. Ale tę świadomość, to Ty drogi wit-toldzie na pewno posiadasz, więc nie są to dla Ciebie żadne nowiny. Owszem, zdarzają się gieniusze nad geniuszami, ale ich aż tak wielu nie ma - są aniołami muzyki, krótko żyją i kochają używki, np. Charlie Parker. On był zesłany przez Najwyższego - tu nie może być pomyłki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McGyver napisał:

A po co? To dość zabawne jest. No chyba że będziesz nalegał ?

2 godziny temu, sly30 napisał:

Nie, ok. Już widzę tam drugi błąd....zamiast po cichu jest po ciuchu. Ale...każdemu należy się po dobrym ciuchu!... :-))

...''ciuchu!'' tzn. z Second Hand.

''każdemu należy się po dobrym ciuchu!... :-))''

Ciekawe jakbyś ''każdego'' wystroił :-) ''ciuszkami'' i jakie masz kolekcje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Miroslav1 napisał:

Dla mnie lampa miażdży tranzystor.

ile tuszu my wylali, ile kartek zapisali..,

co by nam tu nie wciskali... ;-)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piano napisał:

ile tuszu my wylali, ile kartek zapisali..,

co by nam tu nie wciskali... ;-)))

 

....faktycznie sporo my tuszu wylali i zapisali  i nic - każdy obstaje przy swoim.... jestem uparty jak osioł, natomiast Tobie nie wypada tak powiedzieć więc z innej mańki ....masz duże doświadczenie i osłuchanie, jeżeli chodzi o Audio  jesteś w tej  wadze ciężkiej.... i jak sam wcześniej stwierdziłeś popełniłeś błędy które Ciebie wiele nauczyły...każdy z nas popełnia błędy ale jest taki poziom w tej naszej zabawie  że tak się wyrażę dochodzimy do ściany.....stwierdzamy co dla nas jest najlepsze, co najbardziej lubimy.....

...Maciek, jak napiszę ze mam bd integrę tranzystorową ale wolę lampę  to w odpowiedzi bardzo delikatnie usłyszę od Ciebie   że FBI jest do dupy, i dasz mi przykład innego wzmacniacza....natomiast ja  bardzo delikatnie tą propozycję odrzucę i powiem  że mam  w dupie inny wzmacniacz  tranzystorowy  bo obstaję przy lampie...i tak bez końce będziemy wylewać tusz....i tylko tyle chciałem powiedzieć....wiesz o co mi chodzi....ostatnio  chyba Ciebie przekonałem/wytłumaczyłem co ma m40.2  dlaczego przy nich tak obstaję ....chodzi mi o te ''stare radio''  ''drewno'' 

Damazy, przewalił ogromną ilość wzmacniaczy zintegrowanych i dobitnie stwierdził/napisał  że dla niego lampa jest lepsza....ma chłopaczyna duże doświadczenie i potrafi się tym podzielić...te błędy o których wspomniałem Damazy popełnił wiele albo i bardzo wiele....takie błędy są  kosztowne  ale czegoś uczą....tego  doświadczenia nie nabędzie się czytając gazetki audio......

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sly30 napisał:

Jak Bonham gra Moby Dicka, to gra cały budynek... :-)) Słyszysz to

...do czasu. ? 

Dłuższe takie słuchanie jest bardzo nie zdrowe, nie tylko dla słuchu, ale dla psychiki , nadciśnienia, serca itd..

Raz na miesiąc wyjść na koncert i wystarczy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, m4tech napisał:

...do czasu. ? 

Dłuższe takie słuchanie jest bardzo nie zdrowe, nie tylko dla słuchu, ale dla psychiki , nadciśnienia, serca itd..

Raz na miesiąc wyjść na koncert i wystarczy ? 

Ależ jak najbardziej. Takie słuchanie to tylko od czasu do czasu. Natomiast wyjście na koncert nic nie daje. Nie pójdziesz już na koncert Led Zeppelin, Rush czy Pink Floyd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Chicago napisał:

Jakiś talent na pewno jest potrzebny i im jest go więcej tym na pewno lepiej, ale i tak praca jest najważniejsza - na każdym szczeblu i poziomie. Najwybitniejsi muzycy są lub byli niewiarygodnymi pracusiami

A ja myślę, że w tej kwestii również niezwykle istotna jest równowaga: musi być wielki talent i wielka praca.

Pomijam osoby genialne, które wszystko mają dane, ale tych jest bardzo mało...

A pracusiów z "jakimś talentem" cała masa, nawet na zmywakach;-)

16 minut temu, sly30 napisał:

Natomiast wyjście na koncert nic nie daje

No byś się wstydził takie rzeczy pisać przed sylwestrem;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Miroslav1 napisał:

Damazy popełnił wiele albo i bardzo wiele....takie błędy są  kosztowne  ale czegoś uczą....tego  doświadczenia nie nabędzie się czytając gazetki audio....

No to ja zacytuję naszego prezydenta. Ja się cały czas uczę ??

Ja słyszę zalety dobrych wzmacniaczy tranzystorowych i co jakiś czas tam mnie ciągnie żeby sobie sprawić. No i zawsze kończy się tak samo. Zaczyna się próba wydobycia z tranzystora odrobiny lampy. Po prostu dźwięk na lampie jest dla mnie angażujący i emocjonalny. Naturalny i organiczny, nasycony i barwny. 

Miroslav1 co do Krella FBI to ja uważam że on jest wręcz stworzony to Harbeth M40.2 U Ciebie te zestawienie jest świetne. To czego nie ma Krell to dają Harbethy natomiast Krell tak kontroluje dźwięk i dyscyplinuje Harbethy że dźwięk jest świetnie koherentny. Bardzo mi się podoba to zestawienie u Ciebie. Ale czy bym był w stanie zostać z tym na stałe to nie wiem. Musiałbym posłuchać na tym zestawieniu z miesiąc żeby mieć pewność że nie zatęsknię za lampą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, damazy napisał:

No to ja zacytuję naszego prezydenta. Ja się cały czas uczę ??

 

....Damazy, proszę - więcej mnie tego nie rób....jest tyle innych  mądrych Śląskich przysłów........a Ty...... ?? 

11 minut temu, damazy napisał:

 

 

Miroslav1 co do Krella FBI to ja uważam że on jest wręcz stworzony to Harbeth M40.2 U Ciebie te zestawienie jest świetne. To czego nie ma Krell to dają Harbethy natomiast Krell tak kontroluje dźwięk i dyscyplinuje Harbethy że dźwięk jest świetnie koherentny. Bardzo mi się podoba to zestawienie u Ciebie. Ale czy bym był w stanie zostać z tym na stałe to nie wiem. Musiałbym posłuchać na tym zestawieniu z miesiąc żeby mieć pewność że nie zatęsknię za lampą ?

....też uważam że jest to dobre połączenie FBI + m40.2.....dlatego takie wzmacniacze jak Mark Levinson 585 czy Gryphon Diablo lub 300....mogą fajnie zagrać z tymi kolumnami...oczywiście biorę tylko to sam lubię.... pomimo tego że doceniasz te połączenie to stawiam na 100% że po jakimś czasie byś zmienił....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

.... lubię czytać/pisać/rozmawiać na temat wzmacniaczy zintegrowanych....wczoraj zajrzałem do Klubu Sonus Faber....Lolek126 sprawił sobie nowe kolumny - pogratulowałem....ale nie kolumny mnie zainteresował  a integry które przerobił..... Accu, Mcintosh, Gryphon...dlatego, jeżeli ktoś ma doświadczenie z takimi wzmacniaczami/integry to serdecznie zapraszam do podzielenia się tym....

...nie zważajcie na tych ''grubasów'' z wagi ciężkiej ? ....niech se piszą o tych wielkich kolumnach czy dzielonkach ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Nie pójdziesz już na koncert Led Zeppelin, Rush czy Pink Floyd. 

Ale na Camel czy Pendrgagona ? to i owszem. Byłem wielokrotnie, polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, McGyver napisał:

Ale na Camel czy Pendrgagona ? to i owszem. Byłem wielokrotnie, polecam.

Ja na Rush w Hamburgu i połówce Pink Floyd w Gdańsku też byłem. Ale to już historia. Dziś już takiej możliwości nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pantagruel napisał:

Bo najważniejsze, Mirosław, żeby Led Zeppelin dobrze brzmiało, a reszta to ciul, Wasza Wysokość:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...super fotka....w Toruniu jest grupa Pled Zepchlim  (wiem, wiem nie to) grają utwory Led Zeppelin....tam są chyba goście z Kobranocki i Nocnej Zmiany Bluesa....byłem na ich koncercie - za małą sale wynajęli bo nie spodziewali się że  tyle ludzi przyjdzie ...fajnie grali aż trzeszczało ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

Tobie nie wypada tak powiedzieć

jak chyba zauważyłeś, dużo piszę, mało mówię, bo staram się jednym nie narzucać swojego, a i drugim na ogon nie nadepnąć. Lata w audio i na forach utwierdziły mnie, ze narzucanie własnego widzi mi się nic nie daje. Dlatego biorę to na humor, żart co i w tym przypadku miało miejsce #1959.

 

4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

masz duże doświadczenie i osłuchanie,

czy ja wiem??? nie sądzę, aby większe niż większość z nas. Stary Qń, a dalej walczę z kacem jakbym przed otwarciem butelki nie wiedział, ze tak będzie, zmagam się z rosnącą grawitacją i nie wiem jak dogadać się z zegarem, aby choć trochę cofnąć czas ;-)))  

Z jednym się zgodzę - lubię słuchać innych. To w kwestii osłuchania ?

 

4 godziny temu, Miroslav1 napisał:

Audio  jesteś w tej  wadze ciężkiej.

bo od lat gram na '15 kach ??? ;-)))

To chyba nie tak, skąd się to wzięło? 

Waga ciężka, to Baba. Co wystawię nos, to zaraz nokaut ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, piano napisał:

Waga ciężka, to Baba. Co wystawię nos, to zaraz nokaut ;-))

on jest jak Gołota, ogałaca z radości albo wali po ... niżej pasa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, piano napisał:

jak chyba zauważyłeś, dużo piszę, mało mówię, bo staram się jednym nie narzucać swojego, a i drugim na ogon nie nadepnąć. Lata w audio i na forach utwierdziły mnie, ze narzucanie własnego widzi mi się nic nie daje. Dlatego biorę to na humor, żart co i w tym przypadku miało miejsce #195

 

....wcześniej napisałem ,,Tobie nie wypada tak powiedzieć,,  miało być ,, do Ciebie tak nie wypada powiedzieć,, niby nic ale zawsze - pisałem naprędce.....reszta pełna zgoda.....

Godzinę temu, piano napisał:

 

 

bo od lat gram na '15 kach ??? ;-)))

To chyba nie tak, skąd się to wzięło? 

Waga ciężka, to Baba. Co wystawię nos, to zaraz nokaut ;-))

...swoje wiem....albo wiem ale nie powiem ? 

....słówko odnośnie Gołoty....

przez lata nie mogłem zrozumieć dlaczego przegrał praktycznie wygraną walkę i to w taki sposób z Riddickem  Bowe.....nie zapomnę tego pojedynku....mowa o tym drugim...

dopiero po latach przy drinku (tak delikatnie) z pierwszej ręki dowiedziałem się / zostało mi to wytłumaczone - dlaczego przegrał......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy lepsze/gorsze elementy, urządzenia i kolumny w łańcuchu systemu,
pomijając zalety/wady techniczne lampa tranzystor to synergia daje lepsze/gorsze efekty.
 

Czasami pewne cechy charakteru brzmienia mogą się nam tylko wydawać, dopiero porównanie z innymi uprzedzeniami na różnych systemach odsłania rzeczywiste cechy.
Świadomość i dopasowanie jest najważniejsze

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

Stary Qń, a dalej walczę z kacem jakbym przed otwarciem butelki nie wiedział, ze tak będzie, zmagam się z rosnącą grawitacją i nie wiem jak dogadać się z zegarem, aby choć trochę cofnąć czas ;-)))  

Oj żebyś wiedział jak bardzo się z Tobą zgadzam ???

24 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

 

Czasami pewne cechy charakteru brzmienia mogą się nam tylko wydawać, dopiero porównanie z innymi uprzedzeniami na różnych systemach odsłania rzeczywiste cechy.
Świadomość i dopasowanie jest najważniejsze

No ale jak to wytłumaczyć pazernemu że nie można mieć wszystkiego i trzeba czasami pójść na kompromis. Wystarczy że usłyszymy jakąś cechę w innym systemie która nas oczaruje i zaraz chcemy ja mieć u siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, damazy napisał:

Oj żebyś wiedział jak bardzo się z Tobą zgadzam ???

na jednym wozie jedziem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie ten wątek i narracja taka jakby świat kończył się i zaczynał na Krellu Jadisie lampach Harbethah... Cholera Panowie wyjdźcie trochę z tej skorupy. Nie zamykajcie się aż tak szczelnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale my to mamy to o tym piszemy. Cały czas zachęcamy żeby każdy pisał o tym co ma albo miał i dobrze zna ? Napisz co masz co wolisz i dlaczego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.