Skocz do zawartości
IGNORED

Dalem namowic sie na test kabla w domu


yamfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Funnykris napisał:

Od tego czy moja głowa opiera się na zagłówku kanapy czy nie...

No przecież o tym tu piszemy od czasu do czasu.

"Fazę" trzeba znaleźć... ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

W mono nie sprawdzisz sceny. A przecież jeśli kable coś poprawiają, to zazwyczaj właśnie scenę. Nic w tym dziwnego, bo scena jest złudzeniem powstałym w mózgu, a nie cechą fali akustycznej wpadającej do ucha. Im większa wyobraźnia - tym głębsza scena. Ja hihat pod prawą ręką słyszę nawet w mono.

Tak. To prawda ale akurat w scenie żadnych różnic nigdy nie słyszałem. Tylko w barwie. Scena moim zdaniem zależy głównie od akustyki pomieszczenia. W moim małym pokoju scena jest tak dokładna że słuchając w nocy mam wrażenie że wokalista z kapelą siedzi u mnie w pokoju. Mam też okazję często słuchać zestawu o lepszej klasie i jest tam słaba akustyka i scena niemal znika. Oczywiście bez dobrego wzmacniacza i kolumn pomieszczenie nic nie da. Zawsze mnie ciekawiło jakie cechy wzmacniacza decydują o scenie. Bo różne wzmacniacze potrafią budować bardzo różnie scenę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo jak żona wróci do domu, to dopiero będzie scena!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Akurat na 100% mają... Kiedyś zmiana kabla usb z najzwyklejszego na w miare niedrogi ulrtaviolet spowodowała w moim ówczesnym przetworniku bardzo duża poprawę, na tyle słyszalną że dac został jeszcze na długo ze mną a miał juz iść pod młotek. Kolejna wymiana kabelka usb w przypadku kolejnego przetwornika spowodowała równiez róznicę na plus, moze juz nie tak spektakularną ale wciąż słyszalną. 
A co do zasilających to nawet nie będe tego komentował....
Oczywiście wszystko w ramach rozsądku....cenowego.
Świetne sieciówki diy mozna złozyc za ok 300 pieniądz niewielki a poprawa naprawde znaczna...trzeba tylko wiedziec co z czym.
Jesli ktos nie słyszy wpływu kabli na swoim systemie to nie musi od razu leczyc swoich kompleksów na tym forum...



Czy drukarka tez ladniej drukowac bedzie z takim kablem? A jak z TV i sieciowym (kolory sie poprawia i moze moj by 8k obslugiwal).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, file-moon napisał:

 

 


Czy drukarka tez ladniej drukowac bedzie z takim kablem? A jak z TV i sieciowym (kolory sie poprawia i moze moj by 8k obslugiwal).

 

 

W niktórych głowach pliki z informacją audio są ekskluzywnie szlachetne i każde urządzenie cyfrowe a już szczególnie druty połaczeniowe powinny sobie zdawać sprawę jak donoisłe dane przesyłają czy przetwarzają. ???‍♂️

Tak więc tv czy tam jakaś drukarka to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, iro III napisał:

W niktórych głowach pliki z informacją audio są ekskluzywnie szlachetne i każde urządzenie cyfrowe a już szczególnie druty połaczeniowe powinny sobie zdawać sprawę jak donoisłe dane przesyłają czy przetwarzają. ???‍♂️

Tak więc tv czy tam jakaś drukarka to...

znalezione w sieci

"Kiepskiej jakości kabel USB potrafi być przyczyną problemów w drukarkach HP LaserJet serii 10XX. Zdarzylo mi sie kilkakrotnie, że na kiepskim kablu program instalacyjny sterownikow nie potrafił rozpoznać prawidłowo urzadądzenia na jego końcu. Wymiana kabla na taki "normalnej" jakosci rozwiązywała problem."

i jeszcze jeden

"HP1018 chodzi bez problemu, wcześniej miałem taki za 5 złotych to mnie do szału doprowadzała ta drukarka."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez WojtekB1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa "program nie potrafił znalezć urządzenia" 

= drukarka nie działała wcale, a nie że drukowała w innym kolorze lub drukowała a zamiast y, czy tam 5 zamiast 7

Oczywiście kabelek do kosza i bierzemy inny SPRAWNY. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 14:50, Audiolubny napisał:

udowodnię w ślepym teście...
Ktoś chętny na wyzwanie i test?

Nie wiesz co piszesz. hihi ? Za chwilę pojawią się tutaj wyznawcy wyrównanych poziomów oraz kultu testów ABX i dopiero wtedy zacznie się zabawa. ? Po kilku latach sraczki, po wielu nieprzespanych nocach, na progu załamania nerwowego, na 1548 stronie zostaniesz w końcu nawrócony i dojdziesz w wniosku, że poza kolumnami reszta nie ma znaczenia. ?
Dobrej zabawy. ?
Ps. Tak przy okazji, czy w ramach ewolucji nie doszliście do wniosku, że kolumn też w zasadzie różnią się tylko mocą? Pytam z przymrużeniem oka, bez cienia złośliwości. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, file-moon napisał:

 

 


Czy drukarka tez ladniej drukowac bedzie z takim kablem? A jak z TV i sieciowym (kolory sie poprawia i moze moj by 8k obslugiwal).

powtarzam po raz drugi Jesli ktos nie słyszy wpływu kabli na swoim systemie, gdyz system jest marny lub ucho nie dosłyszy to nie musi od razu leczyc swoich kompleksów na tym forum...

Gratulacje również dla założyciela wątku...za głupote.

Kabel sprawdzić w systemie i oddać a nie zawracać dupy na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, file-moon napisał:

Czy drukarka tez ladniej drukowac bedzie z takim kablem? A jak z TV i sieciowym (kolory sie poprawia i moze moj by 8k obslugiwal).

U Ciebie nawet bez kabla będzie drukować. ?

7 minut temu, Kondzio13 napisał:

Kabel sprawdzić w systemie i oddać a nie zawracać dupy na forum.

Dobre. ? No tak, tylko że w takim układzie nie będzie funu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega @yamfan od niedzieli oficjalnie nie zagląda na forum, że o zamieszczeniu swoich wyników testu nie wspomnę.

Pewnie czyta to wszystko i ma niezły ubaw patrząc jak łatwo znowu daliście się wkręcić i wałkujecie kolejną kablową gównoburzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kondzio13 napisał:

powtarzam po raz drugi Jesli ktos nie słyszy wpływu kabli na swoim systemie, gdyz system jest marny lub ucho nie dosłyszy to nie musi od razu leczyc swoich kompleksów na tym forum...

Kondzio trzynasty.

Powiedziałem, że kable grają w marnych systemach!

Dlaczego podważasz moją opinię. 

Idź gdzie indziej leczyć kompleksy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpakowski napisał:

A kolega @yamfan od niedzieli oficjalnie nie zagląda na forum, że o zamieszczeniu swoich wyników testu nie wspomnę.

Pewnie czyta to wszystko i ma niezły ubaw patrząc jak łatwo znowu daliście się wkręcić i wałkujecie kolejną kablową gównoburzę.

Powinien ktoś w końcu temat zbadać naukowo i skończyć dyskusje. Prawda jest taka że potrzebny do tego będzie mikrofon, komora bezechowa, trochę kabli i kolumny ze wzmacniaczem. Wystarczy w sumie jedna kolumna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Funnykris napisał:

Powinien ktoś w końcu temat zbadać naukowo i skończyć dyskusje. Prawda jest taka że potrzebny do tego będzie mikrofon, komora bezechowa, trochę kabli i kolumny ze wzmacniaczem. Wystarczy w sumie jedna kolumna. 

Tylko po co mikrofon i komora? Nie lepiej analizować sygnał na zaciskach zestawu głośnikowego? Dokładność kilka rzędów większa... No chyba, że zestaw głośnikowy jest niedeterministyczny... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek na prawdę bez sensu. Ktoś pyta o kable innych czy są różnice czy nie, i stricto teoretycznie bo chce kupić dobry, żeby mu się podobał. Czy jak będzie wybierał dziewczynę to też spyta kolegów która im się podoba? Chyba, że koledzy mają mu ją najpierw "przesłuchać" i dopiero "po", dadzą odpowiedź a zaręczam też będą to różne odpowiedzi ? 

Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy "nie słyszą" i szydzą z tych co "słyszą" a najgorsze jest to, że chcą narzucić swoją narrację i powiedzieć, że ci co słyszą to jacyś mutanci, a oni są normalni bo nie słyszą. ( a większość recenzentów robi to dla pieniędzy więc ich opinie są nic nie warte, i faktycznie kto je czyta ten powinien mocno to przemyśleć i nie ulegać ich wpływom aby się "nie uszkodzić" ) 

Z moich doświadczeń wynika, że jest słyszalna różnica w okablowaniu, większa lub mniejsza, ale są też takie klocki praktycznie nieczułe na kable, zresztą któryś tu kolega już o tym wspomniał. Wystarczy przetestować kilka kabli i sprawdzić, Jak "słyszysz" to wybrać ten który się najlepiej podoba. Nie słyszysz to też dobrze - wybierz ten, który ci się podoba. Problem w tym, co już wcześniej wspominałem, że trzeba zachować zdrowy rozsądek i umiar - CENOWY !!! I nie nabierać się na agresywny marketing ( czyli oszustwo - bo ja starszej daty jestem i tak to się wtedy nazywało ) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jargier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 20:48, yamfan napisał:

Sprzedawca zapewnial , ze uslysze roznice natychmiast .

A gdybyś zwyczajnie zapomniał o tych "zapewnieniach" ?

Wtedy określasz założenia

 1. Pewne jest to, co  Ty stwierdzasz. 

2. Skoro nie stwierdzasz, to tylko wmawiał  Ci ten objaw.

3. Gdy stwierdzasz  - oceniasz. czy pozwala Ci to na optymalizację słuchania- czy w ogóle do czegokolwiek się przewód przyda.

Podstawowy warunek - zapomnieć , co wmawiał. On ma interes i przewagę nad Tobą, bo juz się w tę grę dałeś wciągnąć - czyli uległeś. Kupiłeś to, czego wcale nie chciałeś.

2 minuty temu, Jargier napisał:

słyszalna różnica w okablowaniu, większa lub mniejsza,

ale są też takie klocki praktycznie nieczułe na kable,

Czyli ?

Czy zauważasz, że wtedy zachodzi  brak korelacji między istnieniem zjawiska a udowodnieniem sobie tego ? 

Skoro nie jest powtarzalne  - wtedy nie stanowi obiektywnej cechy tego przedmiotu (przewodu) tylko cechę urządzenia, gdzie go przyłączasz

Konkrety podaj najlepiej - a nie przypuszczenia ogólne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xetras napisał:

Czyli ?

Czy zauważasz, że wtedy zachodzi  brak korelacji między istnieniem zjawiska a udowodnieniem sobie tego ? 

Skoro nie jest powtarzalne  - wtedy nie stanowi obiektywnej cechy tego przedmiotu (przewodu) tylko cechę urządzenia, gdzie go przyłączasz

Nie chce się rozpisywać na temat dopasowania suplementarnego, ( ogólnie mówiąc, bo nie opisujemy tu zjawisk jakie zachodzą podczas przesyłania sygnału audio zarówno przez sam przewodnik jak i tego co się dzieje w urządzeniach połączonych, a rzeczywiście takie zjawiska jak najbardziej występują, o czym mówi już sama elektrotechnika/elektronika. Niczego sobie nie muszę udowadniać bo znam te zjawiska. Jednak wcześniej nie zastanawiałem się na ile one mogą wpłynąć na brzmienie. Ano na tyle, porównując do tupania jeża, czyli w stopniu można powiedzieć pomijalnym dla normalnego odbioru muzyki.   

"Skoro nie jest powtarzalne  - wtedy nie stanowi obiektywnej cechy tego przedmiotu (przewodu) tylko cechę urządzenia, gdzie go przyłączasz"  - poniekąd masz rację, ale też nie do końca. Można powiedzieć że dopiero połączone urządzenia mogą dać ocenę kabla, bo przecież tenże badamy i poddajemy ocenie, a nie samo urządzenie. Jednak można uogólnić co i ja i wiele zacnych tu forumowiczów już dawno stwierdziło - chodzi mi o czystą miedź i miedź posrebrzaną. To ogólna powtarzalna cecha przewodów choć oczywiście są wyjątki ( co potwierdza regułę - jak zwykle ) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jargier napisał:

chodzi mi o czystą miedź i miedź posrebrzaną - to ogólna powtarzalna cecha przewodów

Szczerze to trudno mi opisać zmianę  barwy urządzenia, do którego przyłączy się przewód z materiału posrebrzanego od przewodu miedzianego.  

Już chyba łatwiej zmianę w przewodzie  (w tym przypadku głośnikowym) o mniejszym polu przekroju względem tego o większym ( przy tym samym materiale przewodnika).

Np. 1 mm^2 względem 2.5 mm^2 . Właściwie to jest nawet bardziej mierzalne, a na słuch jakoś uchwytne słabiej. W pomiarach ten przewód o mniejszym polu przekroju poprzecznego ograniczał pasmo.

Problem wpływu przewodnika na elementy aktywne toru i na końcowy efekt przyjemnego odbioru muzyki jest nie całkiem tak jednoznaczny, jak ktoś próbuje jednozdaniowo zbyć pozostałych (sugerując "psucie" brzmienia).

PS. Ta przyjemność odbioru to kwestia swojego gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 22:36, Grzegorz7 napisał:

Będziesz ciągle poszukiwał

Tak robiłem, bo miałem nadmiar wolnego czasu, w 1997 roku - próbowałem różnych zestawień , łaziłem po warszawskich sklepach - i było po prostu trochę inaczej, ale nie było to warte kosztów.

Poprawa brzmienia - dopiero przy układzie ProAc Response (chyba to był model 2.5) do tego Copland CDA 288 i Copland  CTA 402 (pamiętam, że zestawy Densen, Primare, Naim jakoś mi nie zagadały). 

Te 2 Coplandy i Proac zagadały od razu.

Zobaczyłem ile to waży i ile kosztuje i szukałem dalej. No i teraz wystarczy Xindak.

W dniu 12.07.2020 o 11:52, yamfan napisał:

Odezwe sie w sprawie

Również liczę na tę obietnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.07.2020 o 17:36, m.kowalski napisał:

Różnica w kablu jest słyszalna tylko jak zmieniasz z np. 1 albo 1,5 mm2 na 2,5 i więcej

grubość a reszta to tak właściwie jeśli kabel jest dobrze wykonany to tylko audiovoodu.
Osobiście porównałem sobie kabel 1mm2 lub mniejszy, nawet nie wiem jaki był, do 2,5 mm2 i jest różnica kosmiczna, niskie tony na słabym kablu wydają się tylko pukać a na dobrym(grubszym) to jest to czego człowiek szuka.
Właściwie niskie tony są jedyną rzeczą jaką się zmienia w sposób słyszalny dla normalnego człowieka a nie audiofila uważającego, że ma niesamowity słuch i słyszy różnice w kablu za max 100zł za 10 metrów i tym za 1,5k za 2 metry.

Ta różnica jeśli w ogóle jest to marginalna.

Tu autor temat próby robi na przewodzie Tributaries sca-tl silver series.

Materiał przewodnika uwzględnij przy teoretycznych rozważaniach. Autor opisze praktyczne próby.

W dniu 12.07.2020 o 21:05, Grzegorz7 napisał:

Słyszeć bez bodźca.

Słuch jest zmysłem aktywnym stale- nawet we śnie.

Uwzględnij otoemisję ślimakową - równowaga stale w życiu jest konieczna.

Słuch sam wyzwala bodźce na poziomie neuralnym.

Tak rozpoznajesz konkretne tło akustyczne.

PS. sugeruję nie pisanie w każdym wątku stricte sprzętowym o fizjologii - to nie jest medyczne forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie zestawu to jest wypadkowa całego toru począwszy od źródła do głośników.

I niektórzy twierdzą że słyszą różnicę w kablach np rca lub xlr. Uzasadniają to zaciskaniem zamiast lutowania inna miedzią itd.

Więc jak to się ma do (strzelam) tysiąca połączeń lutowanych w odtwarzaczu, DAC'u, wzmacniaczu, kolumnach (zwrotnica, głośniki)?

Jak to się ma do łącznej długości ścieżek i drutu całego toru?

Kable głośnikowe to inny temat. Ale tak samo przesadzany. Zobaczcie jak ciężko poprawić producentom pasmo przenoszenia.

A niektórzy wierzą, że jak podepną lepszy kabel. usłyszą różnicę.

Przy kablu głośnikowym należy znać parametry - impedancję wyj wzmacniacza, impedancję kolumn, moc, i odległość. Ponieważ przy mocy np 600W 20m da się podłączyć zbyt słaby kabel.

O kablach sieciowych nie wspomną bo to już żal za D ściska słuchając tego.

Ale w każdej dziedzinie wypowiadają się ludzie nie mający pojęcia o czum mówią.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 03:04, Jargier napisał:

kto ma rację?

Bankier.

Wspomniałeś o absurdach cenowych- zwłaszcza w ostatnich 3 dekadach, kiedy rynek od strony popytu nie ma czasu na myślenie. Klienci płacą za gotowce.

W dniu 13.07.2020 o 17:53, MariuszZ. napisał:

Powiąż krzywe izofoniczne i tabelę z "przenoszeniem" mocy różnymi średnicami kabla.

Słuchasz cicho tak by wysokie tony były ledwo słyszalne.

Zmieniasz kable z "grubego" na "chudy" i co? Nic się nie zmieni? (Speaker output loss 8,4% vs 1,67%)

Tak. Można to naprawić pokrętłem volume czy treble ale pisanie, że różnicy nie ma jest nieprawdą

Korekcja , czyli "loudness" (którego sam nie potrzebuję) również miała realizować to zadanie. U mnie tylko gałka na pre/dac i gałka volume na integrze. Starcza.

W dniu 13.07.2020 o 20:58, przemak napisał:

Widać, że kabel czerwony ma o 0,3 oma mniejszą sumaryczną rezystancję. Przypadek? Nie sądzę.

Nie widzę. Gdzie Ty to zobaczyłeś ?

W dniu 13.07.2020 o 21:01, szymon1977 napisał:

aby do foobara doinstalować sobie EQ

Nie chodzi o to, jak zepsujesz, ale o czystość materiału źródłowego.

Wprost przeciwne podejście do sugerowanego przez Ciebie.

Jesteś @szymon1977 , filozofem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2020 o 11:19, Grzegorz7 napisał:

filozofia minimalizmu w topologii systemu bywa wrażliwa również na kable.

najlepszy kabel to taki, który łączy dwa klocki z minimalną stratą energii. 

Oczywiście oprócz ekstremalnych kabli (1nF/m, linki stalowe, za cienkie, z puszkami np. MIT,...) wszystkie inne normalne są niesłyszalne.

Życzenie, do którego dążysz rozwiewa wszelkie nadzieje.

Poprawy nie ma.

Założyłeś szkołę filozoficzną ?

(O tym, że tej poprawy nie ma.)

Hazard to również nie ta branża i nie ten sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ma_ki napisał:

Ale w każdej dziedzinie wypowiadają się ludzie nie mający pojęcia o czum mówią.

To jest typowe. Podobnie jest w innych wątkach technicznych np. samochodowych. I od razu powiedzmy, że ma średni związek z wykształceniem. W różnych grupach pitoli się dyrdymały.

I nie chodzi nawet o to, że ktoś nie powinien się wypowiadać. Chodzi o to, że gdy coś się głosi warto to zbadać. 

Tymczasem zwolennicy nie potrafią obiektywnie ocenić ewentualnego wpływu. Było wcześniej o szukaniu fazy. Minimalny ruch głową powoduje trafianie w punkty w których scena wyraźnie się zmienia. Po zmianie czegokolwiek odruchowo szukamy zmian. W starym systemie słuchamy niechlujnie. Stąd częstokroć te emocje. Nie. W starym również tak grało tylko nie zwracałeś na to uwagi, słuchałeś byle jak...

Ale jak pisałem, w specyficznych systemach kabel zagra. Żaden to powód do radości. To tak jakby pacjent leżał na OIOM`ie i wszyscy wokół próbowali rozmaitych kabli aby efekt był najlepszy. Albo co gorsza aby pacjent nie zszedł...

20 minut temu, Ma_ki napisał:

Więc jak to się ma do (strzelam) tysiąca połączeń lutowanych w odtwarzaczu, DAC'u, wzmacniaczu, kolumnach (zwrotnica, głośniki)?

Tu już niewyedukowani nie czają zupełnie. 

Trzeba było być konstruktorem jakiegoś sprzętu elektronicznego aby wiedzieć co to optymalizacja. Szczególnie w aparaturze mierzącej sygnały o niskich pobudliwościach, w aparaturze w.cz., a nawet w układach cyfrowych o zegarach gigahercowych ...

Ułamek centymetra ścieżki staje się problemem. I jak ktoś ma jakąś płytkę karty grafiki czy płytę bazową komputera przed oczyma to mogę to zaraz udowodnić. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 21:47, Grzegorz7 napisał:

nikt nie umieszcza głowy zawsze dokładnie w tym samym miejscu. 

pisałem - słucham w ruchu

W dniu 14.07.2020 o 10:11, Ma_ki napisał:

prawdopodobieństwo

oho

o mechanice kwantowej też napiszesz ?

albo np. o lagranżjanie wszechświata ?

Wyjaśniam - kot Schrodingera jednocześnie istnieje/nie istnieje  Taka jest mechanika kwantowa i prawdopodobieństwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Funnykris napisał:

Powinien ktoś w końcu temat zbadać naukowo i skończyć dyskusje.

A myślisz, że nikt nie badał? Wszyscy oparli się pokusie, by w tak banalny sposób zostać odkrywcą? Przecież dla kogoś w temacie to 10min przygotowań i pół godz roboty. Bo ja, myślę, że badaczy było na pęczki, tylko żaden nie "odkrył" nic, poza znanymi już nauce zjawiskami psychoakustycznymi.

2 godziny temu, Jargier napisał:

Czy jak będzie wybierał dziewczynę to też spyta kolegów która im się podoba?

Kolejne porównanie, które obnaża brak zrozumienia problemu. A potrzebujesz kolegów aby stwierdzić, czy dwie kobiety nie są identyczne? Bo na razie nadal są wątpliwości, czy są dwa inaczej brzmiące kable.

10 godzin temu, Jargier napisał:

Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy "nie słyszą" i szydzą z tych co "słyszą" a najgorsze jest to, że chcą narzucić swoją narrację i powiedzieć, że ci co słyszą to jacyś mutanci...

Nie ma niczego obraźliwego, w próbie wytłumaczenia Ci, jak działa ludzki słuch. Uważasz, że bycie normalnym jest obraźliwe? Każdy prawie sceptyk opisuje, jak spektakularne figle jego słuch płata. Proponowałem opis brzmień i porównanie brzmień mojego systemu, bez żadnych zmian, za to przed i po obiadku relaksującej kąpieli - nikt nie chciał.  Ale jeśli Cinto ulży, to nazwij sobie i mnie mutantem.

-----

10 godzin temu, xetras napisał:

A gdybyś zwyczajnie zapomniał o tych "zapewnieniach" ?

To będzie dotąt się wsłuchiwać, aż usłyszy coś, na co wcześniej po prostu nie zwrócił uwagi - tyle wynikło z moich zabaw kablami. Strata czasu... choć nie, doświadczenie bezcenne.

-----

Godzinę temu, xetras napisał:

PS. sugeruję nie pisanie w każdym wątku stricte sprzętowym o fizjologii - to nie jest medyczne forum.

Dopóki popularyzowane będą teorie sprzeczne z działaniem zmysłu słuchu, to niestety trzeba o tym pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja słyszenia nie podlega prawdopodobieństwu - jest powtarzalna i logiczna, czyli po europejsku przyczynowo-skutkowa, zaś po azjatycku rozumienie świata jest inne (podobno). 

@szymon1977

Po 30ce każdy ma ubytek słuchu (czynnik -hałas, szum, maszyny, auta, wibracje, USG, antybiotyki) i to już patofizjologia.

To nie forum medyczne.

Zabawowo -przechwałkowe pewnie tak.

Dodam - 

dążenie do obniżenia poziomu własnych szumów usznych możliwe jest przez muzykę, a przecież każda epoka ma inną, która leczy te patologie słuchu.

Czyli - odświeża.

W dniu 14.07.2020 o 16:25, iro III napisał:

zaniechanie jest współudziałem

komentujesz na bieżąco działanie globu ziemskiego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, xetras napisał:

Interpretacja słyszenia nie podlega prawdopodobieństwu - jest powtarzalna i logiczna...

Tym samym zanegowałeś całą dziedzinę nauki zwaną psychoakustyką. Rzecz w tym, że nie bezpośredniej zależności pomiędzy bodźcem a wrażeniem. Na piczątek warto zayważyć, że w zakeżności od warunków, ten sam dźwięk określimy jako cichy lub głośny... itd, itp. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.