Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hahahaha.. namnożyli bytów ponad miarę i teraz nie dają rady żyć z ich ciężarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, toptwenty napisał:

Panie Sławek, ponawiam.

Zechcij pan swoimi kanałami sprawdzić, proszę, czy w/w zostali zawczasu ochrzczeni w obrządku katolickim, bo jeśli nie to, to wiesz co je czeka.

I daj nam znać. Cali drżymy.

tak . Każde dziecko , które zamordowano przez aborcję przeszło chrzest krwi

na tej samej zasadzie co wyrżnięte przez Heroda dzieciaki w Judei

w KK obchodzi się nawet na ich cześć Święto Młodzianków 28 grudnia

również uznawany jest chrzest pragnienia , dla przykładu

wtedy gdy matka wewnętrznie pragnie chrztu dla swojego dziecka

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

uznawany jest chrzest pragnienia , dla przykładu

wtedy gdy matka wewnętrznie pragnie chrztu dla swojego dziecka

Hipokryzja i banialuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila, a znajdziecie w PŚ przepis na kamień filozoficzny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, toptwenty napisał:

Hipokryzja i banialuki.

zapytaj Papieża

Jeśli na czyjąkolwiek prośbę w nagłym wypadku Ty sam mimo , że nie wierzysz, ochrzciłbyś kogokolwiek taki chrzest również jest uznawany przez Kościół

"Kościół wskazał, że w okolicznościach niebezpieczeństwa śmierci ochrzcić może każda osoba, nawet nieochrzczona, mająca wymaganą intencję, używając trynitarnej formuły chrzcielnej: Ja Ciebie chrzczę w Imię Ojca+ i Syna+ i Ducha Świętego. Wymagana intencja to pozytywny akt woli uczynienia tego, co czyni Kościół, kiedy udziela Chrztu, z równoczesnym polaniem obmywającym wodą i wypowiedzianą formułą chrzcielną."

Jeśli zatem w swoim sumieniu uważasz , że należy chrzcić każdy zarodek ludzki zanim obumrze to masz dla siebie pole do działania do końca swego życia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, slawek.xm napisał:

Kościół wskazał, że w okolicznościach niebezpieczeństwa śmierci ochrzcić może każda osoba, nawet nieochrzczona,

Nie na temat. Jaki Herod, jaka wola chrztu, jaka aborcja?

Według Waszych nauk, człowiek otrzymuje duszę w momencie jego poczęcia i do chwili chrztu jest obarczona grzechem pierworodnym.

Niezagnieżdżony zarodek może pięć sekund, minut albo miesiąc później opuścić ciało matki razem z moczem do ścieku.

Kobieta faktu swojej ciąży ani samoistnego poronienia może być i bywa kompletnie nieświadoma. 

Razem z kawałkiem białka do ścieku i piekła wędruje dusza - i nikt o tym nie wie. Od tysięcy lat.

Zdecydujcie się, hipokryci. Jest jeszcze miejsce w piekle dla prawdziwych zbrodniarzy?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, toptwenty napisał:

Razem z kawałkiem białka do ścieku i piekła wędruje dusza

pisałem Ci , byś się zapoznał ze stanowiskiem Kościoła wyrażonym przez Międzynarodową Komisję Teologiczną w tej sprawie, ale Ty z uporem maniaka od wielu lat masz problem ze zrozumieniem tego , że idą do nieba a nie do piekła

zapewniam Cię , że po śmierci sam sobie to udowodnisz, zatem poczekaj z ostatecznym pozbyciem sie watpliwości do tej chwili

z mojej strony eot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, slawek.xm napisał:

stanowiskiem Kościoła wyrażonym przez Międzynarodową Komisję Teologiczną

Przecież mówimy o praktyce KEP, czyli w Polsce! 

KEP - jednocześnie - przyjmuje poczęcie jako moment wejścia duszy do ciała oraz nazywa zarodki dziećmi posiadającymi godność ludzką. Czyli co, niezagnieżdżone zarodki posiadające duszę - już nie są dziećmi?

O tym mówimy. O Was, w Polsce.

20 minut temu, slawek.xm napisał:

idą do nieba a nie do piekła

Czytam to z przykrością. Tylko chrzest - to są Wasze własne słowa - zmywa grzech pierworodny z duszy, a skoro chrztu nie było, grzech zostaje. Logiczne. Wasza wola i nadzieja nie mają tutaj znaczenia. 

Twoje tłumaczenia to wykręty i hipokryzja. Zabrnęliście w ślepy zaułek, do którego sami się wpędziliście.

Na żadne pytanie nie odpowiedziałeś wprost. A tymczasem kolejna setka duszyczek w grzechu śmiertelnym trafiła do sedesów.

Kiedy sam skończysz tam gdzie one, to się przekonasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, slawek.xm napisał:

pisałem Ci , byś się zapoznał ze stanowiskiem Kościoła wyrażonym przez Międzynarodową Komisję Teologiczną

Ci to dopiero muszą mieć bezpośrednie połączenie. Może mają nawet Biblię z autografem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Przewrotność serca, ludzi niegodziwych, pozbawionych jedności z Bogiem, rzeczywiście może być wielka. 

Jednak, nie dotyczy to ludzi nawróconych. Ich serca są czyste, nie potrzebują przepisów prawa, aby żyć moralnie. 

List do Galatow 4:4 Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z Niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, byśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg zesłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze!

Galatów 3:10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie.
13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem8, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - 14 aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha. 

 

Ludzie wierzący i nawróceni też się potykają o kretowiska,  niemniej dziękuję za biblijne wersety ?

4 godziny temu, Piotr_1 napisał:

Może być coś z prawy w tym co mówisz, jednak jest to zaprzeczeniem nauczania Chrystusa, to on powołuje swoich nauczycieli i apostołów, więc po co? Po to aby wyszli do ludzi, a tym samym żebyśmy ich słuchali. Druga sprawa to odnieś się do tych co ukrzyżowali Jezusa, co mi zarzucasz. Zrobili to ludzie podbużeni przez władzę żydowską czy Rzymianie ze swojej woli. Ja mam dowody. Mów.

Każdy,  kto idzie za głosem Chrystusa jest wybranym?

4 godziny temu, toptwenty napisał:

Podburzyła, ale nie ukrzyżowała, antysemito. Piłat nie był na usługach Sanhedrynu.

Opisy tego wydarzenia w NT służyły celom politycznym i miały na celu odcięcie się od Gminy Judeo-chrześcijańskiej w Jerozolimie.

Rzymianie krzyżowali rebeliantów żydowskich tysiącami, nie potrzebowali do tego Sanhedrynu.

Pierwotna społeczność Kościoła składała się z samych Żydów, pierwsi uczniowie i wyznawcy i Apostołowie byli Żydami. Wszyscy Apostołowie zginęli śmiercią męczeńską - a było ich więcej niż członków Sanhedrynu. Pierwszym męczennikiem był św. Szczepan, stuprocentowy Żyd. 

Ks. Chrostowski, (prezes stowarzyszenia biblistów polskich) powiedział obrazowo (z perspektywy biblijnej): 

wszyscy byliśmy obecni na dziedzińcu twierdzy Antonia, podnosząc przeciw Niemu krzyk: "Ukrzyżuj Go!".

 

Jeśli wszystkie te wydarzenia oczywiście w ogóle miały miejsce...

 

Dziękuję,  szacunek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, toptwenty napisał:

Tylko chrzest - to są Wasze własne słowa - zmywa grzech pierworodny z duszy, a skoro chrztu nie było, grzech zostaje. Logiczne.

Co prawda nie jestem katolikiem ale wiem, że weług nich "grzech pierworodny" nie oznacza grzechu z którym się rodzisz w znaczeniu  jakiegoś "długu" obciązającego cie od urodzenia tylko właściwą ludzkiej naturze skłonność do zła stanowiącą skutek grzechu pierwszych rodziców ( stąd nazw pierworodny ). Skoro dziecko w łonie matki nie ma możliwości zeralizowania tych skłonności to pozostaje czyste. Jesli jest inaczej to niech mnie któryś z katolików poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

zapytaj Papieża

Jeśli na czyjąkolwiek prośbę w nagłym wypadku Ty sam mimo , że nie wierzysz, ochrzciłbyś kogokolwiek taki chrzest również jest uznawany przez Kościół

"Kościół wskazał, że w okolicznościach niebezpieczeństwa śmierci ochrzcić może każda osoba, nawet nieochrzczona, mająca wymaganą intencję, używając trynitarnej formuły chrzcielnej: Ja Ciebie chrzczę w Imię Ojca+ i Syna+ i Ducha Świętego. Wymagana intencja to pozytywny akt woli uczynienia tego, co czyni Kościół, kiedy udziela Chrztu, z równoczesnym polaniem obmywającym wodą i wypowiedzianą formułą chrzcielną."

Jeśli zatem w swoim sumieniu uważasz , że należy chrzcić każdy zarodek ludzki zanim obumrze to masz dla siebie pole do działania do końca swego życia

Nie wiedziałem że tak jest w KK, jeżeli tak to nie najmniej zacny zwyczaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

tak . Każde dziecko , które zamordowano przez aborcję przeszło chrzest krwi

na tej samej zasadzie co wyrżnięte przez Heroda dzieciaki w Judei

w KK obchodzi się nawet na ich cześć Święto Młodzianków 28 grudnia

również uznawany jest chrzest pragnienia , dla przykładu

wtedy gdy matka wewnętrznie pragnie chrztu dla swojego dziecka

 

Matka pragnie chrztu dziecka,  które usunęła?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, slawek.xm napisał:

pisałem Ci , byś się zapoznał ze stanowiskiem Kościoła wyrażonym przez Międzynarodową Komisję Teologiczną w tej sprawie, ale Ty z uporem maniaka od wielu lat masz problem ze zrozumieniem tego , że idą do nieba a nie do piekła

Gdyby ludzie poznali prawdziwą historię kościoła, myślę ze nie wielu katolików by zostało.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roman_66094 napisał:

Jednak za życia Jezusa, nie wielu w niego uwierzyło. Pełnią nawrócenia było otrzymanie Ducha Świętego, bez niego nie ma nawrócenia.

 

Sugerujesz się błędnym tekstem, sfałszowanym. Kościół chciał w ten sposób uzasadnić nawracanie pogan, często na siłę pod groźbą śmierci. Poczytaj Biblie,

Poczytaj Biblie, dowiesz się że słowa te są sfałszowane z samej biblii to wynika. 

Czyli wynikałoby, że sam podważasz treść pism Chrześcijańskich, bo przecież apostoł to napisał, ja tylko zacytowałem.

Ludzie którzy tracili wiarę, potrzebowali pouczeń, byli chorzy duchowo, niektórzy może bliscy śmierci duchowej. 

Sami przez swoje grzech, oddzielali się od łączności z Chrystusem. 

Hebrajczyków 6:4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego i stali się uczestnikami Ducha Świętego, 5 zakosztowali również wspaniałości słowa Bożego i mocy przyszłego wieku, 6 a [jednak] odpadli - odnowić ku nawróceniu. Krzyżują bowiem w sobie Syna Bożego i wystawiają Go na pośmiewisko.

Jeżeli było by tak jak mówisz, to dlaczego reszta Apostołów była tak zgorszona, kiedy Piotr odwiedził Korneliusza i głosił mu Ewangelie. Sam Piotr podjął ta decyzję dopiero po śnie, Poczytaj Dzieje Apostolskie 10 i 11 rozdział. 

Tak nie do końca rozumiem co mi zarzucasz. Wklejenie jakiegoś cytatu z Biblii nie jest jeszcze potwierdzeniem twojej tezy, tym bardziej jeżeli nie wyczerpuje tematu, a tylko lekko o niego zahacza.

Nie mów mi że mam poczytać Biblię, bo czytam z reguły 2x dziennie od 2 mcy.

3 godziny temu, Roman_66094 napisał:

Bez pomocy Ducha Świętego, nie zrozumiesz biblii, nie rozpoznasz kłamstw w niej zapisanych.     

Nie przeczę, Ty także bez tej pomocy nie dasz radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Tak nie do końca rozumiem co mi zarzucasz. Wklejenie jakiegoś cytatu z Biblii nie jest jeszcze potwierdzeniem twojej tezy, tym bardziej jeżeli nie wyczerpuje tematu, a tylko lekko o niego zahacza.

Tak w biblii jest masę sprzeczności, ciężko jest się w tym połapać. Jednak wygląda na to, że takiego nakazu danego Apostołom, głoszenia ewangelii wszystkim narodom nie było. Gdyby był, to dlaczego go nie wykonali? Pozostali w Jerozolimie i oburzeni byli na Piotra jak odwiedził Korneliusza. Wiele fragmentów które są w obecnych przekładach biblii nie występuje w najstarszych rękopisach. Ten fragment jest dopisany „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28:19 BT)." Tego tekstu nie było, został dopisany na potrzeby doktryny katolickiej, nauki o trójcy. I wiele innych fragmentów zostało dopisanych lub sfałszowanych.       

   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piotr_1 napisał:

Właśnie byłem na małym spacerku i nagrałem mini relację ze Starego Rynku w Bydgoszczy ?

 

 

 

He he  - ale ten świat mały. Okazuje się, że dwa lata temu propsowałem Twój film ze zjazdu pętlą XC MTB w Myślęcinku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Roman_66094 napisał:

Tak w biblii jest masę sprzeczności, ciężko jest się w tym połapać. Jednak wygląda na to, że takiego nakazu danego Apostołom, głoszenia ewangelii wszystkim narodom nie było. Gdyby był, to dlaczego go nie wykonali? Pozostali w Jerozolimie i oburzeni byli na Piotra jak odwiedził Korneliusza. Wiele fragmentów które są w obecnych przekładach biblii nie występuje w najstarszych rękopisach. Ten fragment jest dopisany „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28:19 BT)." Tego tekstu nie było, został dopisany na potrzeby doktryny katolickiej, nauki o trójcy. I wiele innych fragmentów zostało dopisanych lub sfałszowanych.     

Dolewasz oliwy do ognia, proponuję odpuścić i powrócić do twoich poprzednich tez, zanim zaczniesz wymyślać kolejne nieprawdziwe jak w poście powyżej. Tj. że nie ma żadnego nakazu głoszenia ewangelii wszystkim narodom. Przestaję się już w tym wszystkim łapać z jakich to objawionych opracowań zaczynasz teraz korzystać, skoro mówiłeś że bez prowadzenia Duchem Świętym ja sam nic do końca nie zrozumiem. Od razu widać że są to interpretacje szukające "dziury" w całym. Najpierw w pierwszym poście kiedy się pojawiłeś w tym wątku, pokazałeś się jako osoba negująca Pismo Święte po całości. Potem wcieliłeś się w rolę badacza, potem... nauczyciela poprawiającego innych, ale nie obroniłeś swoich tez, potem ta akcja z twoją wiarą Ducha Świętego, przez co już zupełnie zgubiłem synchronizację w spójności twoich poglądów i ew. intencji. Może zdeklaruj proszę kim jesteś i jakie masz poglądy i przede wszystkim czy przez twój profil pisze jedna osoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jego brzemię to ciężar zasad które on na nas nakłada i musimy je nieść, wbrew materializmowi świata, to jest najtrudniejsze, IMO.


Jakich zasad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TomekL3 napisał:


Jakich zasad?

To trzon, kołek na którym wszystko wisi, dosłownie z greckiego, kołek wbity w ścianę, na którym wisi 10 przykazań mojżeszowych. Kołek to coś, na czym wszystko wisi, jak kołka nie ma, to spada na glebę.

Biblia Gdańska z 1881r., Ew. Marka, rozdział 12

"12:28

A przystąpiwszy jeden z nauczonych w Piśmie, słysząc, że z sobą gadali, a widząc, że im dobrze odpowiedział, spytał go: Które jest najpierwsze ze wszystkich przykazanie?

A Jezus mu odpowiedział: Najpierwsze ze wszystkich przykazanie jest: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest.

Przetoż będziesz miłował Pana, Boga twego, ze wszystkiego serca twego, i ze wszystkiej duszy twojej, i ze wszystkiej myśli twojej, i ze wszystkiej siły twojej; toć jest pierwsze przykazanie.

A wtóre temu podobne to jest: Będziesz miłował bliźniego twego, jako samego siebie. Większego przykazania innego nad to nie masz.

Tedy mu rzekł on nauczony w Piśmie: Nauczycielu! zaprawdę dobrześ powiedział, iż jeden jest Bóg, a nie masz inszego oprócz niego.

I miłować go ze wszystkiego serca i ze wszystkiej myśli i ze wszystkiej duszy i ze wszystkiej siły, a miłować bliźniego jako samego siebie, więcej jest nad wszystkie całopalenia i ofiary.

A widząc Jezus, że on mądrze odpowiedział, rzekł mu: Niedalekoś jest od królestwa Bożego. I nie śmiał go nikt dalej pytać."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, TomekL3 napisał:

Tekst, który wstawiłeś. Opis miłości do Boga jak i do siebie jak i bliźniego, że to jednoznaczne.

Na czym polega twój problem, może poprzyj tą bolączkę jakimś przykładem z życia własnego, takim z życia wziętym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roman_66094 napisał:

Tak w biblii jest masę sprzeczności, ciężko jest się w tym połapać. Jednak wygląda na to, że takiego nakazu danego Apostołom, głoszenia ewangelii wszystkim narodom nie było. Gdyby był, to dlaczego go nie wykonali? Pozostali w Jerozolimie i oburzeni byli na Piotra jak odwiedził Korneliusza. Wiele fragmentów które są w obecnych przekładach biblii nie występuje w najstarszych rękopisach. Ten fragment jest dopisany „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 28:19 BT)." Tego tekstu nie było, został dopisany na potrzeby doktryny katolickiej, nauki o trójcy. I wiele innych fragmentów zostało dopisanych lub sfałszowanych.       

   

Przeczytaj uważnie Ewangelię ?, aby nie powielać........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TomekL3 napisał:

Ale jaki problem? Piszesz o brzemieniu jakie nosił Chrystus, jest nim miłość bezwarunkowa. To naprawdę taki ciężar?!

Nie pisałem nic o żadnym brzemieniu które nosi Chrystus. To "brzemię i jarzmo" On nakłada na chrześcijan, tych, co postanawiają iść drogą jego nauki, ludzi którzy dokonują takiego wyboru żeby iść tą jego drogą. Te 2 przykazania to podstawa, pień wszystkiego o czym nauczał, a zasad z tych 2 przykazań płynących jest jeszcze więcej, jak było widać we wszystkich cytatach. Nie mają one charakteru poetyckiego ani historycznego, to głównie nakazy, porady, zakazy. Jest tego sporo. W zasadzie to cały czas o nich mówimy. Zacząłem po prostu od głównej rzeczy, przecież nie przepiszę tutaj całego NT. Jeżeli nie będziesz czytał NT, to ich do końca nie poznasz, bo pytań będzie setki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tadeiro napisał:

Ci to dopiero muszą mieć bezpośrednie połączenie. Może mają nawet Biblię z autografem?

No jak nie, jak tak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.