Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, toptwenty napisał:

 

Chrześcijanie są zwolnieni od obrzezania, a zwolnił ich rodowity Rzymianin Szaweł/Paweł z Tarsu, 

 

 

Od obrzezania zwolnił ich Sobór Jerozolimski ( tzw. apostolski ). 

Nie ma za co

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piotr_1 napisał:

Nie, proszę nie pisz takich rzeczy. Jezus kierował te słowa do swoich uczniów, apostołów, prywatnie, kiedy wyszli już z Jerozolimy na odpoczynek na chwilę. Jego apostołowie przyjęli chrzest i byli już chrześcijanami. A w dodatku władze żydowskie już ich chciały dopaść, ponieważ to było w Jerozolimie, tuż przed pojmaniem Chrystusa. Zapoznaj się z całym Rozdziałem 11 Ew. Marka.

A skąd takie wnioski że te słowa były mówione na osobności? Noc takiego nie pisze. 

Kluczowe są słowa "wszyscy którzy utrudzeni jesteście" Czy część apostołów mogła być utrudzona a część nie? A jeśli tak, to czym niby mieli być utrudzeni, skoro jak twierdzisz, byli już chrześcijanami i nie podlegali prawu mojżeszowemu.

Jezus mówił  "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie" 

Chrzest nie był czynnością religijną nakazaną w prawie. Jezus pytał uczonych w piśnie, od kogo pochodzi chrzest Janowy, od Boga czy od ludzi. Odpowiedzieli że nie wiedzą skąd pochodzi, czyli na pewno nie z prawa mojżeszowego. 

Ale nie chcę głębiej, drążyć tego tematu o Chrzcie, czym był i co oznaczał.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Bo nie są wierzący i podają siebie za wierzących. Albo po prostu robią teatr.

Naprawdę tak myślisz. Ludzie, którzy opłakują największą możliwą stratę, z ziemskich strat robią teatr? Łał...

Rozumiem, ze tobie jako osobie głęboko wierzącej na pogrzebie rodzica (niech żyją w zdrowiu jak najdłużej) nie kapnie ani łezka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Roman_66094 napisał:

 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie" 

znaczy, że to jarzmo i brzemię, to co było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kazik-t napisał:

znaczy, że to jarzmo i brzemię, to co było?

Tak naprawdę to nie wiadomo, ale przez błędy tłumaczeń bardzo dużo bzdur jest w Biblii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jaranek. napisał:

Od obrzezania zwolnił ich Sobór Jerozolimski ( tzw. apostolski ). 

W ogóle się nie odbył. Kolejny mit. Paweł i Piotr nigdy się nie spotkali.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piotr_1 napisał:

Nie fałszuj chrześcijaństwa, trudno się aż odnosić do takich bzdur, z resztą z kazikiem-t dowiedliście już swojej jakości, nie oczekuj więcej odpowiedzi ode mnie. Wasze trollowanie wątku zgłosiłem do moderacji, chyba jest ewidentne. Zrobiliście sobie tutaj imprezkę.


Generalnie niektórzy Apostołowie rzeczywiście wymagali od pogan przyjecia prawa mojżeszoweo i obrzezania i dlatego nazywano ich judeo-chrzescijanami

Paweł był zdania ,ze Ewangelia jest skierowana do wszystkich ludzi i potrzebował tylko błogosławieństwa Piotra by w zgodzie z całym pierwotnym Kosciolem głosic naukę Chrystusa wg tego jak odczytywał Ewangelię

w Dziejach Apostolskich jest to opisane jak również zmiana zdania Piotra , ktory jako Żyd i prosty rybak nie od razu przyznawał ,że sam chrzest wystarcza do stania sie uczniem Pana

Tradycja Koscioła mówi o snie Piotra po ktorym zmienił zdanie ale wg mnie stało sie to własnie na skutek przekonywujących słów Pawła

poczatek pietnastego rozdziału

"Niektórzy przybysze z Judei nauczali braci: «Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni».
 Kiedy doszło do niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich uda się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych.  Wysłani przez Kościół szli przez Fenicję i Samarię, sprawiając wielką radość braciom opowiadaniem o nawróceniu pogan.
 Kiedy przybyli do Jerozolimy, zostali przyjęci przez Kościół, Apostołów i starszych. Opowiedzieli też, jak wielkich rzeczy Bóg przez nich dokonał.  Lecz niektórzy nawróceni ze stronnictwa faryzeuszów oświadczyli: «Trzeba ich obrzezać i zobowiązać do przestrzegania Prawa Mojżeszowego».  Zebrali się więc Apostołowie i starsi, aby rozpatrzyć tę sprawę.
 Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr: «Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli.  Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam. Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca.  Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać.  Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa "

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

Tradycja Koscioła mówi o snie Piotra po ktorym zmienił zdanie

Aha.

Teraz, kazik-t napisał:

a może oni obaj, to też mit?

Kto wie.

3 minuty temu, slawek.xm napisał:

Kiedy przybyli do Jerozolimy, zostali przyjęci przez Kościół, Apostołów i starszych. Opowiedzieli też, jak wielkich rzeczy Bóg przez nich dokonał.  Lecz niektórzy nawróceni ze stronnictwa faryzeuszów oświadczyli: «Trzeba ich obrzezać i zobowiązać do przestrzegania Prawa Mojżeszowego».  Zebrali się więc Apostołowie i starsi, aby rozpatrzyć tę sprawę.
 Po długiej wymianie zdań przemówił do nich Piotr:

Chciejstwo. Paweł chciał się uwierzytelnić.

Zakładając oczywiście, że określone wydarzenia w ogóle miały miejsce, co jest mocno niepewne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, toptwenty napisał:
9 godzin temu, McGyver napisał:

W naprawieniu krzywd.

Przyszedł do Ghandiego zapłakany hinduista z niemowlęciem na ręku i rzekł - W szale bojowym osobiście zabiłem rodziców tego dziecka podczas walk z muzułmanami. Czuję się strasznie. Jak ja teraz będę żył? Co mam zrobić?

Idź i wychowaj go na dobrego muzułmanina - odparł Ghandi. 

Sądzę, że chodził też o odkupienie winy i głębszą refleksję nad tym co zrobił. To ma być dla niego nauczka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jacchusia napisał:

Naprawdę tak myślisz. Ludzie, którzy opłakują największą możliwą stratę, z ziemskich strat robią teatr? Łał...

Rozumiem, ze tobie jako osobie głęboko wierzącej na pogrzebie rodzica (niech żyją w zdrowiu jak najdłużej) nie kapnie ani łezka?

Masz rację a Piotrek się myli

żal po utracie kogoś bliskiego z kim nie będzie można już na tym świecie porozmawiać pobyć obdarzyć uczuciem jest bardzo naturalny

Jezus też tego doświadczył i mimo iż wiedział , że Łazarz za chwilę ożyje to nad jego grobem płakał

Ewangelia Jana jedenasty rozdział

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, McGyver napisał:

Ale mścić się?

Człowiek, który się mści staje się takim samym draniem, na którym własnie bierze odwet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jacchusia napisał:

Sądzę, że chodził też o odkupienie winy i głębszą refleksję nad tym co zrobił. To ma być dla niego nauczka.

 

Jakiej rady udzieliłby biskup katolicki?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Roman_66094 napisał:

A skąd takie wnioski że te słowa były mówione na osobności? Noc takiego nie pisze. 

Kluczowe są słowa "wszyscy którzy utrudzeni jesteście" Czy część apostołów mogła być utrudzona a część nie? A jeśli tak, to czym niby mieli być utrudzeni, skoro jak twierdzisz, byli już chrześcijanami i nie podlegali prawu mojżeszowemu.

Jezus mówił  "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie" 

Chrzest nie był czynnością religijną nakazaną w prawie. Jezus pytał uczonych w piśnie, od kogo pochodzi chrzest Janowy, od Boga czy od ludzi. Odpowiedzieli że nie wiedzą skąd pochodzi, czyli na pewno nie z prawa mojżeszowego. 

Ale nie chcę głębiej, drążyć tego tematu o Chrzcie, czym był i co oznaczał.  

Ja w pierwotnym poście do którego się odniosłeś i potem też pomyliłem Ewangelie. 11 Mateusza, a nie Marka.

Stąd jest część nieporozumienia. A potem z resztą wkleiłeś ten sam cytat o jarzmie. Dziwny zbieg okoliczności.

Sprawdziłem i Jezus mówi tam do tłumów, czyli domyślam się że do mieszanki.

W każdym razie nie wiem na czym polega twój problem. Czy dla żydów, czy dla pogan Jezus wyznacza te same zasady. Ewangelię w głównej mierze trzeba traktować jako przekaz Jezusa do świata, ponieważ on przyszedł do świata, a świat żydowski to tylko mały procent. Uważasz że słowa o jarzmie i brzemieniu nie są skierowane do wspóczesnych chrześcijan?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa. Nie ma czegoś takiego jak Chrześcijanin. Tekst pisma jest błędnie przetłumaczony. Uczniów Jezusa nazywali Chrystianami czyli, wyznawcami Chrystusa i nie chodzi zupełnie chrzest. Kościół to przekręcił, żeby nadać większą rangę Chrzcie Janowemu (wodnemu) I powiązać przynależność Chrystian z chrztem wodnym a nie z Chrystusem. 

    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

Masz rację a Piotrek się myli

żal po utracie kogoś bliskiego z kim nie będzie można już na tym świecie porozmawiać pobyć obdarzyć uczuciem jest bardzo naturalny

Jezus też tego doświadczył i mimo iż wiedział , że Łazarz za chwilę ożyje to nad jego grobem płakał

Ewangelia Jana jedenasty rozdział

Nawet jeśli ma pretensje, że wierzący nie podchodzą do śmierci racjonalnie, bo powinni być szczęśliwi, że ktoś o krok bliżej Boga, to i tak sie myli. Bo logicznie na to patrząc skąd masz być pewien, że oboje spotkacie się niebie? Że oboje tam traficie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jacchusia napisał:

Naprawdę tak myślisz. Ludzie, którzy opłakują największą możliwą stratę, z ziemskich strat robią teatr? Łał...

Rozumiem, ze tobie jako osobie głęboko wierzącej na pogrzebie rodzica (niech żyją w zdrowiu jak najdłużej) nie kapnie ani łezka?

Skróciłeś mój cytat cytując mnie. W dalszej części tamtego cytatu mówiłem że mają prawo czuć żal po utracie bliskiego i jest to naturalne, dlaczego oszukujesz żeby mnie oczernić?

12 minut temu, slawek.xm napisał:

Masz rację a Piotrek się myli

żal po utracie kogoś bliskiego z kim nie będzie można już na tym świecie porozmawiać pobyć obdarzyć uczuciem jest bardzo naturalny

Jezus też tego doświadczył i mimo iż wiedział , że Łazarz za chwilę ożyje to nad jego grobem płakał

Ewangelia Jana jedenasty rozdział

Jacchusia skrócił w cytacie moją wypowiedź, gdzie w dalszej jej części mówiłem że to naturalne czuć żal po utracie kogoś bliskiego i jest to naturalne. Czy on tak często robi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

mają prawo czuć żal po utracie bliskiego

Martwiąc się, że trafili do Raju? Straszne.

Celem życia chrześcijanina jest Niebo/Raj, a nie ziemski padół .

Hipokryzja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, toptwenty napisał:

Jakiej rady udzieliłby biskup katolicki?

 

Nie wiem, biskup to człowiek, każdy inny. Jedno jest pewne. Jak każdy ksiądz na spowiedzi porozmawiałby z tobą, kazał naprawić krzywdy i przyznać się do winy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę tak myślisz. Ludzie, którzy opłakują największą możliwą stratę, z ziemskich strat robią teatr? Łał...
Rozumiem, ze tobie jako osobie głęboko wierzącej na pogrzebie rodzica (niech żyją w zdrowiu jak najdłużej) nie kapnie ani łezka?

A czy musi kapnąć?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Roman_66094 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak Chrześcijanin. Tekst pisma jest błędnie przetłumaczony. Uczniów Jezusa nazywali Chrystianami czyli, wyznawcami Chrystusa i nie chodzi zupełnie chrzest. Kościół to przekręcił, żeby nadać większą rangę Chrzcie Janowemu (wodnemu) I powiązać przynależność Chrystian z chrztem wodnym a nie z Chrystusem. 

    

Guru krysznowców Srila Prabhupada, twierdził, że Jezus jest synem Kriszny. A Chrystusa tłumaczył jako Krista, czyli Kriszna; twierdzenia swoje opierał na ichnych księgach i raczej też świętych.

I co tera powiecie?

Kto ma rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, toptwenty napisał:

Martwiąc się, że trafili do Raju? Straszne.

Celem życia chrześcijanina jest Niebo/Raj, a nie ziemski padół .

Hipokryzja. 

Przeczytaj mój post, który jest wyżej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mieszania judaizmu z chrześcijaństwem już wklejałem dzisiaj cytat List do Galatów 5, który całkowicie wyjaśnia tą kwestię dla chrześcijan. A przynajmniej kwestie zasadnicze. Nie czytacie. Idę spać, szkoda gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TomekL3 napisał:


A czy musi kapnąć?!

To zależy kim dla ciebie był ten człowiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.