Skocz do zawartości
IGNORED

Pismo Święte i Chrześcijaństwo biblijne


Piotr_1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, McGyver napisał:

A co Ty o tym wiesz? Masz rodzinę, dzieci? Ja mam. I powiem Ci tak. Zrobiłbym wszystko co potrafię żeby moją rodzinę chronić. Wszystko. 
Ale mścić się? Gdy przychodzi myśl o zemście to z reguły jest już za późno. już się stało. Co da zemsta? Naprawi szkody? Cofnie krzywdy? Wskrzesi zabitych? Nie. Konfucjusz powiedział "Zanim wkroczysz na drogę zemsty, wykop dwa groby".  
Bo pragnienie zemsty wyżera "duszę", kaleczy osobowość, prowadzi do autodestrukcji, jeżeli nawet nie w sensie literalnym, to w sensie mentalnym na pewno. I nie daje nic wzamian. 
Kara dla sprawców? Owszem. Ale nie samosąd. 

 

Podnosisz mściwość do rangi cnoty. Chrześcijanin. Niebywałe. 
A co zrobił Jezus gdy Piotr występując w jego obronie zaatakował sługę arcykapłana i obciął mu ucho? 
Zbeształ Piotra a zranionego wroga uzdrowił, prawda? A Ty naśladujesz Jezusa? 
Żeby "bezbożnik" przypominał chrześcijaninowi czego uczył Jezus? 
A jeżeli chodzi o literalną odpowiedź na pytanie "W czym ma się okazać sprawiedliwość Pana" to powiem, w czymś, co coś daje. W naprawieniu krzywd. A nie w bezsensownej i daremnej erupcji przemocy prowadzącej do nikąd, do eskalacji zła. Kara, owszem, powinna być, ale zawsze priorytetem powinna być ochrona niewinnych, a nie jakieś odwety i vendetty.

Wielu krzywd nie da się naprawić tu na ziemi. Nawet kiedy twoje grzechy będą wybaczone, to nadal będziesz się borykał z ich konsekwencjami do końca życia. Zrobisz 5 dzieci 5 kobietom? Będziesz je miał, nie znikną.

Nie o takiej zemście czy karze piszę jak tu ją przedstawiasz. Cytowałem już wcześniej że my nie mamy się mścić bo "Pan pomści za nas". Prawo zapłaty istnieje też w świecie duchowym. Pomsta i zapłata to naturalne rzeczy. Przed pomstą nie hamuje nas to że pomsta jest zła sama w sobie, tylko że prowadzi do dalszego namnażania się zła na świecie, do powstawania wojny w którą będzie zaangażowane najpierw 2 rodziny, a potem coraz więcej osób.

Kara o której mówię jest karą z wyroku sądu ostatecznego. Ale poza tym oczywiście są kary ustawowe tutaj na ziemi, państwowe. Te kary też tobie nie odpowiadają? Mandaty? Grzywny? Areszt, więzienie?

1 godzinę temu, jacm napisał:

Piotr pytanie jako do osoby która przeczytała Biblię. Jakie były Twoje pierwsze odczucia po przeczytaniu. 

 

Nie przerobiłem jeszcze całkowicie, staram się być skrupulatny i iść ze zrozumieniem. Czasem zatrzymuję się na jednym słowie i sprawdzam to przez godzinę. Np. ta "Pascha". To nie jest normalna książka którą się czyta od deski do deski. Ufam że Duch prowadzi, tego nie przelecisz jak normalnej książki, choćbyś i kilka lat poświęcił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę.

Czy nie jest tak, że wielu chrześcijan, zwłaszcza z tych wspólnot protestanckich o bardziej misyjnej proweniencji czci pewnego bożka?

Bożka misji, bożka kompulsywnego przymusu nawracania, bożka przekonania o swojej niezachwianej racji i konieczności skorygowania przekonań bliźnich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krócej przestraszył się że utknie w świecie który niszczył i wybrał opcje pozostania w świecie w którym coś tworzy. 

Czyli co, w swojej zmianie działania kierował się lękiem a nie zrozumieniem siebie?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, toptwenty napisał:

List do Galatów napisał rodowity Rzymianin, a nie Bóg.

 

My chrześcijanie wierzymy że całe pismo jest napisane przez autorów z natchnienia Ducha Świętego, o tym świadczą słowa Biblii. Tym samym odrzucamy możliwość że jest to czyjaś twórczość poetycka albo naukowa. Dla mnie poświadczeniem o tym jest wyrzekanie się chwały przez autorów, przez Pawła szczególnie, zawsze mówi on że to z natchnienia Ducha pisze, więc to co pisze jest tylko jego wolą, a nie jego zasługą i nikt nie ma mu za to klaskać.

7 minut temu, rochu napisał:

Tak sobie myślę.

Czy nie jest tak, że wielu chrześcijan, zwłaszcza z tych wspólnot protestanckich o bardziej misyjnej proweniencji czci pewnego bożka?

Bożka misji, bożka kompulsywnego przymusu nawracania, bożka przekonania o swojej niezachwianej racji i konieczności skorygowania przekonań bliźnich.

Zależy jak odbierasz cudze intencje. Jeżeli uważasz że ktoś coś pisze żeby się wywyższać i stawiać innych po kątach, to możesz rozpatrywać takie insynuacje cały czas. Oby te rozszyfrowywanie intencji było trafne, bo inaczej stracisz czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jacm napisał:

Czytałes ja z założeniem że trzeba brać pod uwagę że ludzie pozmieniali i pododawali sporo na własne potrzeby ? 

Czytałem tak jak się powinno czytać. Bez z góry przyjętych założeń. 
No, może z jednym założeniem. Że nie wiem co tam jest napisane i chcę się dowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, McGyver napisał:

Nie bardzo rozumiem dlaczego przypisujesz mi prezentowanie odbicia permisywizmu. 

Bo bardzo emocjonalnie (z obelgami) reagujesz na surowe środki dyscyplinarne.

Jeżeli Bóg istnieje, to miał swoje powody żeby to tak urządzić. Nie jesteś w stanie pojąć Jego motywacji. Tak jak napisałem - wyłożysz się na znacznie prostszych (bo dotyczących tego świata) pomysłach Boga.

5 godzin temu, McGyver napisał:

Poproszę o źródła.

Oto i źródło (numer 5 na początku artykułu):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Piotr_1 napisał:

Zależy jak odbierasz cudze intencje. Jeżeli uważasz że ktoś coś pisze żeby się wywyższać i stawiać innych po kątach, to możesz rozpatrywać takie insynuacje cały czas. Oby te rozszyfrowywanie intencji było trafne, bo inaczej stracisz czas.

Nie odwracaj kota ogonem.

Intencje nie mają tu nic do rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, McGyver napisał:

Czytałem tak jak się powinno czytać. Bez z góry przyjętych założeń. 
No, może z jednym założeniem. Że nie wiem co tam jest napisane i chcę się dowiedzieć.

Bez bożej łaski było to tylko przewracanie kartkami, potwierdzeniem są Twoje domagania się cytatów np we wpisach do misiomora

widocznie nie potrafisz sobie znaleźć sam odpowiednich treści lub nie  masz nawet świadomości, o ich istnieniu w Piśmie Świętym

konkludując nie chwaliłbym się na Twoim miejscu czytaniem Biblii bo w kontekście Twoich wpisów wygląda to kuriozalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przewrotna ta boża łaska Sławku. Ty czytasz i nadal wierzysz.
Przekaz Chrystusa jest niezmienny, nie podlega nawet interpretacji, jest wręcz techniczny, prosty w zastosowaniu czy kiedyś czy teraz. Dlatego, że prosty trudny jest do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

Ależ oczywiście. Przecież to największy ludobójca i sadysta starego testamentu.

Problem w tym, że zabijanie nie jest złe, bo jest złe, tylko że jest uzurpatorskim wejściem człowieka w uprawnienia Boga. Bóg zabija (prawie) każdego i jest to naturalna kolej rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Jeżeli materia się nie starzeje, to nie następuje starzenie.

Masło maślane. 

 

1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Skoro duch nie jest materialny, to trudno mówić o upływie czasu w taki sam sposób jaki my tu na Ziemi i w galaktykach znamy. Możemy nadal mówić o chronologiczności zdarzeń, jednak mamy do czynienia "jakby" z wiecznością, ponieważ czas się nas nie ima. Taka luźna myśl mi przyszła.

Jeżeli "czas się nas nie ima" to nie znaczy że nie ma upływu czasu. 

 

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Posługując się tak uproszczoną retoryką można powiedzieć że "dobro to zamknięcie człowieka w więzieniu". Wiele takich uproszczeń stosujesz. Bardziej uczciwie by było powołać się na fakty w odniesieniu do prawa, przedstawić zobowiązania płynące z umów, a za tym idące prawo, potem rodzaj i motywy przestępstwa i na końcu dopiero wyrok z jakimś uzasadnieniem. A nie że prawo Boże nakazuje mordować sobie tu i tam.

Ta rzekoma "uproszczona retoryka" to tylko powoływanie się na wydarzenia opisane w PŚ. Nie stosuję żadnych uproszczeń, jedynie śmiało i otwarcie nazywam rzeczy po imieniu zamiast tchórzliwie je ukrywać za jakimiś ogólnikami i eufemizmami. Śmiało, zaprzecz, powiedz że tam nie zostały opisane akty ludobójstwa, że nie opisano jak Lot stręczył swoją córkę, że nie opisano jak wasz bóg wymordował niczemu niewinne DZIECI Egippcjan by wymusić na faraonie posłuszeństwo, zaprzecz że nie opisano jak bogobojny sędzia Jefte składa waszemu bóstwu krwawą ofiarę z własnej córki...To jest wszystko opisane w waszej świętej księdze, niczego nie zmyśliłem. A, prawda, nie czytałeś starego testamentu więc nie masz o tym pojęcia. Ja czytałem, więc tym bardziej jak śmiesz niedouczony neofito nazywać "uproszczoną retoryką" coś o czym bladego pojęcia nie masz bo nawet sobie nie zadałeś trudu żeby przeczytać... dobrze pamiętam jak pisałeś w tym wątku że próbowałeś czytać stary testament, ale nie dałeś rady. Skoro więc nie czytałeś i pojęcia o tym nie masz to jak śmiesz krytykować i pouczać kogoś, kto lepiej od Ciebie wie co tam jest napisane bo czytał to kilkakrotnie? Jakże nie nazwać takiej postawy zakłamaniem? Chrześcijanin z bożej łaski, co przeczytał dzieje apostolskie i ewangelie i uważa się za lepszego od innych. Wstyd i żenada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, McGyver napisał:

 Natomiast w sensie czysto intelektualnym koran IMHO bywa równie mocno i często nadinterpretowany. 

To dobrze czy źle? Ja mam dość sporą wiedzę na temat Islamu i Koranu...

5 godzin temu, JuG napisał:

Mi się wydaję, że naginasz rzeczywistość do wątpliwych teorii. W tegorocznym ATP Finals Federer nawet nie występował (39-letni mistrz ma problemy zdrowotne). W finale zwyciężył Miedwiediew (lat 24) po walce z Thiemem (27).

ATP Finals to taki sobie po-sezonowy turniej. Liczą się zwycięstwa wielkoszlemowe w singlu.

Zobacz ile zwycięstw wielkoszlemowych odnieśli Roger Federer i Rafael Nadal po ukończeniu (każdy z nich) 31 lat - a więc wieku w którym Sampras (poprzedni rekordzista w zwycięstwach wielkoszlemowych) przeszedł na emeryturę. Widać "lokalną" prawidłowość że im później, tym słabiej młodzi naciskają starych mistrzów. I to pomimo rosnącej profesjonalizacji tego sportu, co powinno właśnie eliminować czynniki przypadkowe i sprawiać że młody będzie częściej wygrywał ze starym, bo taki jest generalny trend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, rochu napisał:

Czy nie jest tak, że wielu chrześcijan, zwłaszcza z tych wspólnot protestanckich o bardziej misyjnej proweniencji czci pewnego bożka?

ludzie nazywani w sposób zależny od nazwy wyznania któremu akurat hołdują, różnią się jedynie tym, że jedni wierzą w kija długiego a inni w dłuższego.

Dlaczego zatem wyróżniać jednych względem drugich? Przecież każdy, od swego kija, powie to samo.

6 minut temu, misiomor napisał:

Problem w tym, że zabijanie nie jest złe, bo jest złe, tylko że jest uzurpatorskim wejściem człowieka w uprawnienia Boga. Bóg zabija (prawie) każdego i jest to naturalna kolej rzeczy.

zatem, zwierzęta wygryzły boga dokumentnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kazik-t napisał:

zatem, zwierzęta wygryzły boga dokumentnie

Nie zrobiły tego, ponieważ nie posiadają ani świadomości pozwalającej roztrząsać takie rzeczy, ani wolnej woli w rozumieniu ludzkim. Dlatego nie są ani podmiotami, ani przedmiotami prawa o zakazie zabijania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, misiomor napisał:

Problem w tym, że zabijanie nie jest złe, bo jest złe, tylko że jest uzurpatorskim wejściem człowieka w uprawnienia Boga. Bóg zabija (prawie) każdego i jest to naturalna kolej rzeczy.

Kłopot w tym, że boga nie było i nie ma i nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, McGyver napisał:

Jestem zdania że religia jako taka w czynieniu dobra wręcz przeszkadza, co już dawno słusznie zauważył Steven Weinberg pisząc: Religia stanowi obrazę dla ludzkiej godności. Gdyby jej nie było, mielibyśmy dobrych łudzi robiących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących zło. Tylko religia może sprawić, że dobrzy ludzie robią złe rzeczy.

Płytkie i muliste.

Bez religii ciągle bylibyśmy na etapie, że dobre to jest jak Kali komuś ukraść krowy.

Poza tym widziałem wielu bardzo dobrych ludzi, niekoniecznie religijnych, którzy chcieli bardzo dobrze, a wychodziło im zło. To się nazywa głupota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, misiomor napisał:

Nie zrobiły tego, ponieważ nie posiadają ani świadomości pozwalającej roztrząsać takie rzeczy, ani wolnej woli w rozumieniu ludzkim. Dlatego nie są ani podmiotami, ani przedmiotami prawa o zakazie zabijania.

a skąd to wszystko wiesz, że twierdzisz, że tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, misiomor napisał:

Bez religii ciągle bylibyśmy na etapie, że dobre to jest jak Kali komuś ukraść krowy.

I ciągle jesteśmy - dzięki religii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Wielu krzywd nie da się naprawić tu na ziemi.

Frazes. O nienaprawialnych krzywdach pisałem już wcześniej. Nic ten frazes nie wnosi. 

 

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Nawet kiedy twoje grzechy będą wybaczone, to nadal będziesz się borykał z ich konsekwencjami do końca życia. Zrobisz 5 dzieci 5 kobietom? Będziesz je miał, nie znikną.

A co to ma do rzeczy? Nie rozmawiamy o poligamii i dziecioróbstwie, tylko o problemie drastycznej niewspółmierności kar wymierzanych przez wasze bóstwo do popełnionych przewinień. Rozwadniasz temat i odwracasz uwagę od istoty problemu.

 

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Nie o takiej zemście czy karze piszę jak tu ją przedstawiasz. Cytowałem już wcześniej że my nie mamy się mścić bo "Pan pomści za nas". Prawo zapłaty istnieje też w świecie duchowym.

I co?  Ulgę Ci przynosi że Twój bóg będzie przez nieskończone wieki torturował krzywdzicieli? Że zrobi to w Twoim imieniu żebyś rączek sobie nie pobrudził? Właśnie ustawiłeś waszego boga w pozycji najemnego oprawcy. 

 

Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Pomsta i zapłata to naturalne rzeczy. Przed pomstą nie hamuje nas to że pomsta jest zła sama w sobie, tylko że prowadzi do dalszego namnażania się zła na świecie, do powstawania wojny w którą będzie zaangażowane najpierw 2 rodziny, a potem coraz więcej osób.

Masło maślane. Nie jest złe samo w sobie, ale prowadzi do namnażania się zła. No kurde, dobre jest, tylko do zła prowadzi. łojezu, cóż za nawiedzony bełkot. Czy Ty widzisz co żeś naskrobał? Ni sensu, ni logiki, ni konsekwencji. 
A o destrukcyjnych skutkach mszczenia się przecież już pisałem uprzednio, Ty to teraz rozmydlasz i rozwadniasz. Ręce opadają. 

 

1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Nie przerobiłem jeszcze całkowicie

Prawda jest taka, że poległeś na pierwszych próbach czytania starego testamentu, o czym pisałeś na początku tego wątku. Ty nawet samego nowego testamentu "nie przerobiłeś jeszcze całkowicie", też pisałeś o tym na początku. W świetle tego że nowy testament to zaledwie nieco ponad jedna trzecia treści całej Biblii, stwierdzenie "nie przerobiłem jeszcze całkowicie" jawi się jako usiłowanie wprowadzenia czytelnika w błąd. To jest dopiero "uproszczona retoryka!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, toptwenty napisał:

Kłopot w tym, że boga nie było i nie ma i nie będzie.

"W dniu dwusetnej rocznicy urodzin Darwina w radiu BBC 5, późnym wieczorem, gościem redaktora Richarda Bacona był ateista, profesor Steve Jones z University College London. Nie jest on tak bardzo znany jak Richard Dawkins, jest też mniej fanatyczny. Wyjaśnił on, że jego zdaniem ewolucja sprawia, iż wiara w Boga jest niepotrzebna. Jego rozmówcy akceptowali to, co mówił. W pewnym momencie do studia zadzwonił jednak Vinny Commons, trener piłkarski z Southport. Zadał trzy pytania, które sprawiły, że profesor zaniemówił. Redaktor próbował pomóc profesorowi wybrnąć z tej sytuacji, było to jednak żenujące. A oto pytania, które wprawiły gościa w takie zakłopotanie:

Powiedział pan, że wierzy w wielki wybuch. Co właściwie wybuchło?

W jaki sposób życie powstało z materii nieożywionej?

Nie było pana przy powstaniu świata, więc skąd pan wie, co się wtedy działo?


Profesor Jones nie zdobył się na odpowiedź, której udzielił kiedyś Richard Dawkins podczas wykładu na temat ewolucji wygłoszonego na Washington University w St. Louis w USA. Powiedział wtedy: „Nie potrzebujemy dowodu. Wiemy, że to prawda" („World Magazine", 22 marca 1997, s. 10)."

Może pomożesz odpowiedzieć na zadane pytania skoro taka tezę postawiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kazik-t napisał:

a skąd to wszystko wiesz, że twierdzisz, że tak jest?

Z wiedzy przyrodniczej i doświadczenia życiowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam u was w życiu prywatnym, misiomor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

Masło maślane. 

Jeżeli "czas się nas nie ima" to nie znaczy że nie ma upływu czasu. 

Ta rzekoma "uproszczona retoryka" to tylko powoływanie się na wydarzenia opisane w PŚ. Nie stosuję żadnych uproszczeń, jedynie śmiało i otwarcie nazywam rzeczy po imieniu zamiast tchórzliwie je ukrywać za jakimiś ogólnikami i eufemizmami. Śmiało, zaprzecz, powiedz że tam nie zostały opisane akty ludobójstwa, że nie opisano jak Lot stręczył swoją córkę, że nie opisano jak wasz bóg wymordował niczemu niewinne DZIECI Egippcjan by wymusić na faraonie posłuszeństwo, zaprzecz że nie opisano jak bogobojny sędzia Jefte składa waszemu bóstwu krwawą ofiarę z własnej córki...To jest wszystko opisane w waszej świętej księdze, niczego nie zmyśliłem. A, prawda, nie czytałeś starego testamentu więc nie masz o tym pojęcia. Ja czytałem, więc tym bardziej jak śmiesz niedouczony neofito nazywać "uproszczoną retoryką" coś o czym bladego pojęcia nie masz bo nawet sobie nie zadałeś trudu żeby przeczytać... dobrze pamiętam jak pisałeś w tym wątku że próbowałeś czytać stary testament, ale nie dałeś rady. Skoro więc nie czytałeś i pojęcia o tym nie masz to jak śmiesz krytykować i pouczać kogoś, kto lepiej od Ciebie wie co tam jest napisane bo czytał to kilkakrotnie? Jakże nie nazwać takiej postawy zakłamaniem? Chrześcijanin z bożej łaski, co przeczytał dzieje apostolskie i ewangelie i uważa się za lepszego od innych. Wstyd i żenada. 

Nie unoś się tak i nie nazywaj mnie "niedouczonym neofitą". Swoje rozumienie kwestii rozlewu krwi w ST przestawiałem na początku wątku. Jak to rozumiem, tak powiedziałem. Natomiast ponad połowę ST przerobiłem z nie najgorszą uwagą. A że była to pierwsza połowa, to większość tych zajść jeszcze pamiętam. Tak jak Misiomor powiedział w kwestii uprawnień Boga, ja też uważam, tj. Bóg jest panem naszego życia i śmierci tu na ziemi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, misiomor napisał:

Alles gut herr kommendant!

Ależ nie musiałeś! Aba danke!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Na początku Pan Bóg przyszedł do Arabów i pyta; - Czy chcecie moje przykazanie? - A jakie? - Nie kradnij. - Panie! My żyjemy z rabowania karawan. Jeżeli przestaniemy kraść, to jak na tej pustyni będziemy mogli wyżyć? To jest niemożliwe! Nie chcemy takiego przykazania. Przyszedł Pan do Amorytów i pyta: - Chcecie moje przykazanie? - A jakie? - Nie zabijaj. - Panie, jesteśmy najbardziej walecznym narodem, żyjemy z wojny i podbojów. Jak moglibyśmy egzystować bez zabijania? Nie, nie chcemy Twojego przykazania. Przyszedł Pan do Amalekitów i pyta: - Chcecie moje przykazanie? - A jakie? - Nie cudzołóż. - Panie, podstawą naszego kultu są kapłanki oddające się miłości w świątyni. Jeżeli tego zaniechamy, co stanie się z naszą religijnością, naszą wiarą? Nie chcemy Twojego przykazania.. Pan Bóg był już w kłopocie, ale zobaczył mały naród izraelski znajdujący się w niewoli egipskiej. Poszedł więc do Izraelitów i pyta: - Chcecie moje przykazanie? - A ile by to kosztowało? - Nic za darmo. - Tak całkiem za darmo ? - Całkiem bez płacenia... - To byśmy wzięli dziesięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.