Skocz do zawartości
IGNORED

Stan SACD


Parsec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

Wkrótce przedpremierowa prezentacja długo oczekiwanego wydania SACD "Wish You Were Here", w prezentacji weźmie udział sam James Guthrie...

 

 

Za czasów mojej młodości PF słuchali jedynie uczniowie techników elektronicznych.

To byli raczej nieskomplikowani ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disco i rochu skąd bierzecie tyle czasu i energii na wypisywanie takich nieprawd? Cały czas jesteście jakby uśpieni i tkwicie w tym śnie tak głęboko, że chyba już nikt nie jest w stanie Was wybudzić. Nieświadomość też jest dobra...

 

Sacd i wszelkie gęste cholerstwo - mówimy be. 16/44.1 cacy

 

:-)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzą się mądre wpisy ludzi którzy mają coś do powiedzenia od których można się coś nauczyć a nie pitolenie dyletantów;-)

I to naprawdę nie jest żadna kwestia gustu.

Pełna zgoda. Pod warunkiem że o tym co jest pitoleniem dyletantów (a nie po prostu odmiennym punktem widzenia, który się komuś nie podoba) rozstrzygać będzie ktoś obiektywny i bezstronny, na przykład Moderacja. A nie jedna ze stron sporu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie rozwalają nowe osoby, pojawiające się w dyskusji, które bronią SACD, nie wiedząc tak na prawdę, o co w tym wszystkim chodzi, piszą by jakoś tak zaistnieć :) Istny cyrk :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 00:23

 

Wyświetl postUżytkownik Bobcat dnia 18.09.2011 - 23:26 napisał

ktoś obiektywny i bezstronny, na przykład Moderacja.

 

:)

 

A od kiedy to moderacja jest bezstronna, hę?

 

Przyznam bez bicia - posiadam jedną jedyną płytę SACD. I jest to demo, chyba Linna. Nie przekonało mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to moderacja jest bezstronna, hę?

 

Przyznam bez bicia - posiadam jedną jedyną płytę SACD. I jest to demo, chyba Linna. Nie przekonało mnie :)

Moderator, ktory sam się przyznaje do stronniczości???

Świat się kończy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem. Tyle że zawsze Moderator był zawsze i jest dla mnie symbolem bezstronności i nieangażowania się po żadnej stronie dyskusji. Jak to się ładnie mówi: "zasiadając w fotelu Moderatora należy własne poglądy pozostawić w szatni".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling

disco i rochu skąd bierzecie tyle czasu i energii na wypisywanie takich nieprawd? Cały czas jesteście jakby uśpieni i tkwicie w tym śnie tak głęboko, że chyba już nikt nie jest w stanie Was wybudzić.

 

16/44.1 cacy złota obudowa.. my precioussss!!

 

gollum3_lrg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Gość romekxxx

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling

mlb to w porządku moderator, a że trollowania nie toleruje to chyba normalne. wiadomo że troll po wymoderowaniu mu wpisu bedzie wieszcyzł wszystkim niesprawiedliwość.

Odnośnik do komentarza
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling

16/44.1 cacy złota obudowa.. my precioussss!!

 

gollum3_lrg.jpg

 

Nie potrzeba złotej obudowy, wystarczy używka za 300-400 PLN z Allegro żeby pognębić Twój SACD plastik. Mam podać konkretne przykłady?

 

 

Zdumiewające jaki debilizm szerzy się na forum. Można nie mieć doświadczenia, można nie mieć osłuchania - wystarczy przynieść w kartonie sprzęt z Biedronki i onanizując się pod stołem kopiować foldery reklamowe z sieci. Ale jakie czasy takie forum. W Polsce każdy jest znawcą tylko jak przyjdzie co do czego to mało kto rzeczywiście zna się na rzeczy.

 

Powyższy wpis nie dotyczy użytkownika Bobcat.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling

Nie potrzeba złotej obudowy, wystarczy używka za 300-400 PLN z Allegro żeby pognębić Twój SACD plastik. Mam podać konkretne przykłady?

 

Jeszcze kilka dni temu wspominałeś że D9 gra jak sprzęt za 3k, dziś jest już 300zł. Jak widać choroba postępuje, a zaślepiony, plujący jadem Golum powie wszystko co mu ślina na język przyniesie. Wszystko w imię idei : "Sacd i wszelkie gęste cholerstwo - mówimy be. 16/44.1 cacy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 19 Września 2011 - trolling

Tak czy inaczej - SACD trupem jest.

Wiadomości o mojej śmierci są zdecydowanie przedwczesne.

Mark Twain.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Morderator jeśli pracuje to robi i wtedy rzadko pisze :)

Jesli pisze to wyraża swoje opinie. To wolny przecież kraj .

 

 

Najbardziej mnie rozwalają nowe osoby, pojawiające się w dyskusji, które bronią SACD, nie wiedząc tak na prawdę, o co w tym wszystkim chodzi, piszą by jakoś tak zaistnieć :) Istny cyrk :D

Po paru latach słuchania SACD na budżetowych klockach ( przede wszystkim na DVD) stwierdzam, że zwykła płyta CD brzmi lepiej czyli jak dla mnie przyjemniej. Na początku łapałem się w SACD na lepszą dynamikę, może wyższą rozdzielczość. Jednakże w prezentacji dźwięku były jakieś takie bezduszne i sztuczne. Ale wystarczyło, że zakupiłem sobie Rotela RCD-991 i wrzuciłem CD. Wszystkie SACD poszły do żyda (ups:D)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy uda im się z g... bat ukręcić;-)

 

Mam nadzieję, że nie będą nic kręcić ze starej wersji CD 16/44.1kHz a sięgną po oryginalną taśmę matkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioholik, z każdym wpisem się kompromitujesz... ręce opadają...

 

>>sittek

Czyli karnawał teraz cały rok masz w domu :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Po paru latach słuchania SACD na budżetowych klockach ( przede wszystkim na DVD) stwierdzam, że zwykła płyta CD brzmi lepiej czyli jak dla mnie przyjemniej. Na początku łapałem się w SACD na lepszą dynamikę, może wyższą rozdzielczość. Jednakże w prezentacji dźwięku były jakieś takie bezduszne i sztuczne. Ale wystarczyło, że zakupiłem sobie Rotela RCD-991 i wrzuciłem CD. Wszystkie SACD poszły do żyda (ups:D)

 

RCD-991 AE jest znakomitym odtwarzaczem więc jakoś Ci się nie dziwię;-) Myślę że dokąd audioholik nie posłucha jak daleko ma brzmieniowo jego PD-D9J do takiego historycznego już PD-75 to zdania nie zmieni. Obawiam się jednak że ma tak zlasowany mózg że zdania nie chce zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tych co mają płyty SACD do odsprzedania czy znajdzie się ktoś chętny? Niestety to niezliczone ilości zwykłych płyt CD są na wyprzedażach i w komisach do nabycia za grosze co pokazuje prawdziwą wartość tego formatu.

 

Wszystkich tych co są zainteresowani dobrymi źródłami dźwięku bazującymi na SACD i chcącymi się dowiedzieć z jaką nową jakością się to wiąże, odsyłam do audiofili obcujących dzięki temu formatowi z dobrą muzyką i dowiedzeniu się o zaletach tych płyt. W kategoriach bezwzględnych SACD zawsze wygrywa to oczywiste bo różnica między nimi istnieje. Proszę się skontaktować z np. z niejakim użytkownikiem forum Elberoth'em. Zapoznać się z jego zdaniem lub choćby wypowiedziami , które łatwo znaleźć dzięki wyszukiwarce.

Swą edukację radzę zacząć od lektury wątku o DCS Puccini, która pozwoli otworzyć nieco oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proponuje również zapoznać się z recenzjami dobrych płyt Dead Can Dance w High Fidelity. Gdzie porównuje się konkurujący ze sobą Winyl i SACD a CD w ogóle się nie bierze pod uwagę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziwię się tu jednemu przedstawicielowi naszej krajowej branży, która na rodzimym rynku nie była w stanie do tej pory wypuścić ani jednej płyty SACD DSD a o porządnym mixie wielokanałowym nie wspomnę. Ot po prostu jesteśmy sto lat za murzynami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Arton, ElBeret, to świetne źródło informacji reklamowej, tutaj pełna zgoda :) Widać, że, chłopaku, wiesz gdzie ten króliczek siedzi, a może to byczek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tych co mają płyty SACD do odsprzedania czy znajdzie się ktoś chętny? Niestety to niezliczone ilości zwykłych płyt CD są na wyprzedażach i w komisach do nabycia za grosze co pokazuje prawdziwą wartość tego formatu.

 

Wszystkich tych co są zainteresowani dobrymi źródłami dźwięku bazującymi na SACD i chcącymi się dowiedzieć z jaką nową jakością się to wiąże, odsyłam do audiofili obcujących dzięki temu formatowi z dobrą muzyką i dowiedzeniu się o zaletach tych płyt. W kategoriach bezwzględnych SACD zawsze wygrywa to oczywiste bo różnica między nimi istnieje. Proszę się skontaktować z np. z niejakim użytkownikiem forum Elberoth'em. Zapoznać się z jego zdaniem lub choćby wypowiedziami , które łatwo znaleźć dzięki wyszukiwarce.

Swą edukację radzę zacząć od lektury wątku o DCS Puccini, która pozwoli otworzyć nieco oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proponuje również zapoznać się z recenzjami dobrych płyt Dead Can Dance w High Fidelity. Gdzie porównuje się konkurujący ze sobą Winyl i SACD a CD w ogóle się nie bierze pod uwagę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziwię się tu jednemu przedstawicielowi naszej krajowej branży, która na rodzimym rynku nie była w stanie do tej pory wypuścić ani jednej płyty SACD DSD a o porządnym mixie wielokanałowym nie wspomnę. Ot po prostu jesteśmy sto lat za murzynami.

 

 

piusz te glupoty pisz to wkrotce bedziesz musial zakladac kolejne watki o sacd bo znow zaspamujesz i trzeba bedzie zamknac...

 

a tak na temat, jak ty chcesz porownywac cd vs. sacd jesli cd sie wydaje od kilkunastu lat a na sacd wyszlo pare tytulow(tak w przenosni) ? przeciez to noemalne ze jesli sprzedaz cd byla 100.000 razy wieksza od sacd to musi byc wiecej uzywanych cd, trudne to do ogarniecia?

a ludzie sprzedaja z roznych powodow - mysle ze glownym jest po prostu chec posluchania kolejnych plyt w sytuacji kiedy bardzo latwo mozna zarchiwizowac cd - ale na pewno nie z powodu watpliwej jakosci!!!

 

ps. moje cd wkrotce tez beda wystawione - i co temu dowodzi? material sobie zarchiwizuje i bede sluchal na odtwarzaczu plikow a w zamian kupie inna muzyke...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. moje cd wkrotce tez beda wystawione - i co temu dowodzi? material sobie zarchiwizuje i bede sluchal na odtwarzaczu plikow

 

masz na myśli squeezboxa?

 

squeezebox.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.