Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Altus 380 s


Arab1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, porlick napisał:

JA jestem. Pytanie, czy TY?

Przeczytaj sobie swoje wpisy .a potem skonfrontuj z tym co jest rzeczywiście w Wrześni .i potem powiedz czy jesteś obiektywny

Teraz, Arab1 napisał:

Przeczytaj sobie swoje wpisy .a potem skonfrontuj z tym co jest rzeczywiście w Wrześni .i potem powiedz czy jesteś obiektywny

Ja obiektywny jestem .stwierdzam co firma posiada aktualnie . dźwięku nie znam .nie słuchałem tych kolumn to się nie wypowiadam .Na wygląd i wagę kolumny biją na głowę wiele nazwijmy to przez grzeczność "hi end " marek na głowę .tyle wiem

1 godzinę temu, Audio.Japan napisał:

Kolejny watek reklamowy Widze. Ja patriota sprzetowym  nie jestem, wole dobry dzwiek

Żaden wątek reklamowy . zwykłe pytanie o dźwięk i obiektywny opis tych kolumn .Czy tak trudno to niektórym zrozumieć?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Arab1 napisał:

Na wygląd i wagę kolumny biją na głowę wiele nazwijmy to przez grzeczność "hi end " marek na głowę .tyle wiem

To niewiele wiesz. Wygląd i waga nie świadczą o jakości głośników. 

A jeśli chodzi o wygląd, widziałem "na żywo". Jak dla mnie tandeta 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Arab1 napisał:

Ja obiektywny jestem .stwierdzam co firma posiada aktualnie .

Obiektywnie?

Szału nie ma: jeden barak, części z Chin, zero zaplecza badawczo- rozwojowego i prawo do używania znaku "Tonsil".

O ja pitolę, naprawdę dużo, aż sie chce coś od nich kupować, zwłaszcza za parę tysięcy zł.

Jaja sobie robisz? Prawdziwy Tonsil ZBANKRUTOWAŁ. I to dwa razy, bo próbowano go ratować państwową kasą, ale i to nie wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Arab1 napisał:

 

 .Na wygląd i wagę kolumny biją na głowę wiele nazwijmy to przez grzeczność "hi end " marek na głowę .tyle wiem

 

Podasz jakiś przykład tej hi- endowej kolumny, pobitej przez Altusy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, morawka napisał:

Podasz jakiś przykład tej hi- endowej kolumny, pobitej przez Altusy ?

Wyglądem? przepatrz sobie allegro .olx.ebay .jedz do Niemiec .Danii . Holandii .i tam popatrz po sklepach komisach itd .i porównaj wygląd i wagę .kolumn które jako nowe kosztowały 10-20 tys do naszych altus 380 s które notabene kosztują 6-7 

22 minuty temu, porlick napisał:

Obiektywnie?

Szału nie ma: jeden barak, części z Chin, zero zaplecza badawczo- rozwojowego i prawo do używania znaku "Tonsil".

O ja pitolę, naprawdę dużo, aż sie chce coś od nich kupować, zwłaszcza za parę tysięcy zł.

Jaja sobie robisz? Prawdziwy Tonsil ZBANKRUTOWAŁ. I to dwa razy, bo próbowano go ratować państwową kasą, ale i to nie wyszło.

Ładny budynek nazywasz "barakiem"masz z tym jakiś problem czy jak?

33 minuty temu, piotrek7 napisał:

To niewiele wiesz. Wygląd i waga nie świadczą o jakości głośników. 

A jeśli chodzi o wygląd, widziałem "na żywo". Jak dla mnie tandeta 

Ja wiem że niektórzy wierzą że grają kable i audiofilskie powietrze w wzmacniaczu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

Dawno się tak nie uśmiałem. Zwłaszcza tym "ładnym budynkiem" zrobiłeś mi humor na cały dzień. 

A znasz to powiedzenie że ten się śmieje kto się śmieje ostatni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Arab1 napisał:

Wyglądem? przepatrz sobie allegro .olx.ebay .jedz do Niemiec .Danii . Holandii .i tam popatrz po sklepach komisach itd .i porównaj wygląd i wagę .kolumn które jako nowe kosztowały 10-20 tys do naszych altus 380 s które notabene kosztują 6-7 

 

Skoro jest ich tak wiele , a jak sam napisałeś to już wiesz , to może jakiś konkret - jeden przykład 

zaczne pierwszy , 5 kolumn ( używane można spokojnie kupić za 5-7 tys pln ) które waga i wykonaniem nie ustępują Altusom ( o dźwięku się nie wypowiem, gdyż nie porównywałem )

JBL Ti 5000

Quadral Vulkan / Titan ( te waza ok.100 kg sztuka )

Thiel 3.6

T+A tmr/tb 160

Infinity Kappa 8, 9.2

Ale może Altusy są lepsze 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, morawka napisał:

Skoro jest ich tak wiele , a jak sam napisałeś to już wiesz , to może jakiś konkret - jeden przykład 

zaczne pierwszy , 3 kolumny ( używane można spokojnie kupić za 5-7 tys pln ) które waga i wykonaniem nie ustępują Altusom ( o dźwięku się nie wypowiem, gdyż nie porównywałem )

JBL Ti 5000

Quadral Vulkan / Titan ( te waza ok.100 kg sztuka )

Thiel 3.6

Ale może Altusy są lepsze 

Ale to kolumny mają po kilkadziesiąt lat i przeliczając na dzisiejsze pieniądze kosztowałyby kilkadziesiąt tysięcy złotych . więc porównanie mało trafne .a co do dźwięku to szału nie robią 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Arab1 napisał:

Ale to kolumny mają po kilkadziesiąt lat i przeliczając na dzisiejsze pieniądze kosztowałyby kilkadziesiąt tysięcy złotych . więc porównanie mało trafne .a co do dźwięku to szału nie robią 

OK

wiec podaj przykład współczesnej hi-endowej kolumny pobitej przez Altusy

Jesli te wymienione przeze mnie szału nie robią , to nie spodziewałbym się cudów po Altusach

ale może się mylę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, to nic nie da. On jest wierzący i nie da się przekonać do czegoś innego, jak Tonsil. Dziwne tylko, że obiekt swojej namiętności woli oglądać na obrazkach, zamiast kupić zdalnie i mieć dużo czasu na to, by się przekonać, czy rzeczywiście jest to takie super-duper, jak wygląda.

I oczywiście na zwrot, gdyby jego wiara po przesłuchaniu Altusów legła w gruzach.

Chyba, że to tylko taki erotoman- gawędziarz, czego również nie można wykluczyć. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Arab1 napisał:

Ja wiem że niektórzy wierzą że grają kable i audiofilskie powietrze w wzmacniaczu ?

Czy ja w którymkolwiek miejscu odnosiłem się do okablowania lub "ezoterycznych cech powietrza"? Typowa argumentacja dla kogoś, kto nie mając nic sensownego do powiedzenia, chce zabłysnąć.  Nie rób z siebie pajaca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, morawka napisał:

( używane można spokojnie kupić za 5-7 tys pln ) które waga i wykonaniem nie ustępują Altusom

Do używanych trzeba by było dopłacić za odświeżenie.

Ad rem:

Przypuszczam, że w sporych pomieszczeniach (gdzie ściany nie są betonowe) ich brzmienie może się komuś spodobać, ale to już kwestia gustu.

Z podobnej półki cenowej Nie pamiętam ile kosztowały i które Usher Audio ale mi bardziej się spodobały, odsłuch był nie w swoim pokoju, czyli mało miarodajny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, morawka napisał:

Jesli te wymienione przeze mnie szału nie robią

Wiadomo, że altus łyka jbl bez popitki, a altus ze zmienioną/ulepszoną zwrotnicą przedtem jeszcze je masakruje. Dziwne nie jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, porlick napisał:

Daj spokój, to nic nie da. On jest wierzący i nie da się przekonać do czegoś innego, jak Tonsil. Dziwne tylko, że obiekt swojej namiętności woli oglądać na obrazkach, zamiast kupić zdalnie i mieć dużo czasu na to, by się przekonać, czy rzeczywiście jest to takie super-duper, jak wygląda.

I oczywiście na zwrot, gdyby jego wiara po przesłuchaniu Altusów legła w gruzach.

Chyba, że to tylko taki erotoman- gawędziarz, czego również nie można wykluczyć. ?

Proszę liczyć się z słowami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Arab1 napisał:

Proszę liczyć się z słowami

Proszę kupić i posłuchać, a nie mielić w kółko ten sam tekst.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę moderację o zamknięcie tematu gdyż poziom dyskusji zaczyna się robić żenujący . Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.za te obiektywne dzięki dwa razy .za te żenujące wyrazy współczucia . większość osób kolumn nie słyszała a powiela tylko jakieś stereotypy które mnie nie interesują .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Arab1 napisał:

 

Ja wiem że niektórzy wierzą że grają kable i audiofilskie powietrze w wzmacniaczu ?

To po grzyba są w tych Altusach WBT a nie zwykłe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tonsil skączył się na maestro 2 które też kupiłem nowe . Niski model Dali pogonił to w objęcia nowego właściciela i marka przestała mnie interesować. Przytaczanie tu starych przechodzonych paczej też uważam za słaby pomysł . Osobiście nigdy starego rupiecia nie kupię więc i jakieś poruwnania tego mnie nie interesują . Do autora . Chcesz kupić altusy to kup , chyba można odesłać jak nie podpasują a zrozumienia i poparcia na forum nie znajdziesz . Osobiście jak ktoś tam wcześniej napisał kupił bym kierując się patriotyzmem sprzętowym np pylon , yb audio , s16hz , bmn. Jest mnóstwo manufaktur które robią lepiej grające paczki które z czasem sprzedasz też bez większego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, porlick napisał:

Dawno się tak nie uśmiałem. Zwłaszcza tym "ładnym budynkiem" zrobiłeś mi humor na cały dzień. 

Ty się śmiejesz, a Altusy były wzorowane na tym budynku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak ma mentalność śmietnikowca. Szczególnie audiofil - tfu!
Stare wzmacniacze, kolumny przegrane i wygrane do ostatnich sił, rozklekotane gramofony itp. Nie jestem też w stanie pojąć tej wrodzonej niechęci a wręcz awersji do rodzimej produkcji. W przeciwieństwie do Angoli czy Niemców, Polak zawsze pluje na swoje. W świerszczykach brytyjskich najwyższe noty dostają produkty rodem z UK (nic to, że klepane w Chinach) wygladające w środku jak wytwór amatora na zajęciach ZPT. Ale jako, że oni mają manię wyższości to wszystko co własne jest dla nich najlepsze. Polak ma jakąś manię niższości i za wszelką ceną stara się naśladować innych - Polska papugą narodów. 
Nie ważne, że Niemiec wyrzucił na śmietnik, że już jest ucięty kabel, że kondy wylane, membrany łatane - nic to, ważne że Niemieckie za pół/ćwierć ceny okazyjnie nabyte od handlarzyny ze ściany zachodniej. I potem ..ale ja mam high-end co kiedyś kosztował XXX dolarów/marek/euro, i bije na łeb ten cały szmelc z obecnych sklepów. To jest właśnie mentalność śmietnikowca - nie stać na nowe więc wmawia sobie i co gorsza innym, że lepiej posiadać stare, wyeksploatowane, zajechane, reperowane, łatane niż nowe ze sklepu.
Zamiast kupić nowego Tipo kupuje za tę samą kasę wypierdziałego trupa z Niemiec i buja się po mechanikach zamiast przez pięć lat jeździć z uśmiechem na ustach bo jest nowe i na gwarancji. Jeden jedzie nowym i się relaksuje a inny starym wmawiając sobie, że to wyższa klasa. Przy okazji modli się cały czas by znów nie nawaliło to czy tamto.
Masę handlarzy na tym forum będzie zapluwało się wręcz by uświadomić, że trzeba kupować stare niż nowe a tym bardziej nowe i z polskimi koneksjami.
Tych Altusów nikt tu nie widział ani nie słyszał, ale każdy będzie twierdził, że to szmelc i polecał dwudziestoletnie czy trzydziestoletnie głośniki. Większość tego co stoi w sklepach to czyste wytwory chińskich fabryk. Czy Dali, Srali, JBL, Dupel - wszystkie te głośniki produkowane są w CH.R.L. Tamtejsze centra badawczo rozwojowe proponują producentom (a właściwie firmom mającym prawa do nazw) odpowiednie głośniki a jeśli żaden nie pasuje do naszego pomysłu to bez problemu te centra badawczo-produkcyjno-rozwojowe wyprodukują dokładnie to, co potrzeba wedle dostarczonego 'na papierze' opracowania technicznego. Tak więc tutaj rodzimy Tonsil zachowuje się jak rasowy producent zestawów głośnikowych. Być może Tonsil posiada jeszcze jakieś resztki parku maszynowego i potrafi wyprodukować coś na miejscu - jeśli tak to chwała za to.
Dla wielu Altus to synonim kiepskiego brzmienia. A jest wręcz przeciwnie. To znakomite brzmienie o ile będziemy używac tych starych Altusów zgodnie z notą katalogową. A było tam napisane - przeznaczenie do klubo-kawiarni. Była taka knajpa na Śląsku gdzie zgiełk był wielki, kupa luda, piwo się lało w oparach fajek. A na ścianach zawieszone wielkie Altusy - idealnie grały w tej knajpie. Jakkolwiek nie byłoby głośno w lokalu, Altusy zawsze były w stanie się przebić wyraźnym i dobitnym dźwiękiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał, że w Polsce nie produkuje się dobrego sprzętu audio. Produkuje się bardzo dobry. Problemem jest to, że Tonsil nie zalicza się do producentów dobrego sprzętu audio. 

 

A Tipo to tragedia, wole kilkuletnie Audi od tego dupowozu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał knajpę to kupię sobie altusy

Jest dużo rodzimych firm produkujących kolumny, którym Tonsil do pięt nie dorasta

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, margaryna85 napisał:

jak ktoś tam wcześniej napisał kupiłbym kierując się patriotyzmem sprzętowym np. pylon , yb audio , s16hz , bmn. 

Posłuchać i porównać by warto. Jeszcze lepiej z aktywnymi, np. APS, Sveda, ...

Wygląd przecież też jest istotny (dlatego ciekawi mnie ten temat).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, yayacek napisał:

Polak zawsze pluje na swoje.

Mam przedwzmacniacz lampowy polskiej marki. Gdyby mnie było stać, kupiłbym polski gramofon (Sikora). Kieruję się jakością i ceną. Nie krajem pochodzenia

7 minut temu, yayacek napisał:

ale każdy będzie twierdził, że to szmelc i polecał dwudziestoletnie czy trzydziestoletnie głośniki. Większość tego co stoi w sklepach to czyste wytwory chińskich fabryk. Czy Dali, Srali, JBL, Dupel

 

7 minut temu, yayacek napisał:

Dla wielu Altus to synonim kiepskiego brzmienia. A jest wręcz przeciwnie. To znakomite brzmienie o ile będziemy używac tych starych Altusów zgodnie z notą katalogową.

To w końcu jak to jest? Stare JBL są do dupy a stare Altusy OK?

10 minut temu, yayacek napisał:

A było tam napisane - przeznaczenie do klubo-kawiarni.

I tu jest pies pogrzebany. Po ćwiartce Żytniej nawet ruski Rubin zapewniał jakość na poziomie dzisiejszego 4K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może autor nie będzie zmęczony ich słuchaniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, porlick napisał:

Dawno się tak nie uśmiałem. Zwłaszcza tym "ładnym budynkiem" zrobiłeś mi humor na cały dzień. 

Po sprawiedliwości trzeba powiedzieć, że budynek czy siedziba akurat o niczym nie swiadczy. Wielu obecnych rodzimych producentów ma siedziby gdzieś w bloku ( np BMN ) a kolumny montuje w przysłowiowym garażu z lepszym lub gorszym skutkiem. Laboratorium badawczo-rozwojowe to głównie cudowne ucho, projekt opiera się na dobraniu gotowych podzespołów i wykonania obudowy wg znanych i sprawdzonych obliczeń. Nie wiem czy ktokolwiek z nich korzysta np. z komory bezechowej. Na pewnym znanym blogu promocyjnym pod testem jednej z par kolumn swoje doświadczenia opisuje sam właściciel 16Hz, z jego wlasnego opisu wynika że przez lata to tylko metraż mu się powiększył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, yayacek napisał:

To jest właśnie mentalność śmietnikowca - nie stać na nowe więc wmawia sobie i co gorsza innym, że lepiej posiadać stare, wyeksploatowane, zajechane, reperowane, łatane niż nowe ze sklepu.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.