Skocz do zawartości
IGNORED

MQA to oszustwo ?


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Lech36 napisał:

Inni tylko się bawią a handel zaciera ręce widząc takie zabawy 😉.

Bawić to się bawią na ASR ... a ręce zacierają właściciele i handlujący produktami "pewnej" firmy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:
3 godziny temu, marok napisał:

 

Jaka wojna, nie ma żadnej wojny. Walka co najwyżej to jest handlu o klienta, ale nie sądzę żeby można to nazwać wojną.

Użyłem określenia cytując wypowiedź jednego z kolegów, choć wiadomo dla nas wszystkich, że chodzi o spory na forum audio. Dziecko to zrozumie. 

3 godziny temu, Lech36 napisał:

Inni tylko się bawią a handel zaciera ręce widząc takie zabawy 😉.

„Bawić to się bawią na ASR ... a ręce zacierają właściciele i handlujący produktami "pewnej" firmy ...” To z kolei uważam za doskonałą odpowiedź kolegi @szpakowski, nie zaprzeczając temu, co Ty napisałeś. Kto nie robi w tych czasach interesu na wszystkim. Myślisz, że Ciebie tam nie oszukują i nie próbują zarobić na niby rzetelnych testach? Chyba nie jesteś aż tak naiwny 🙂 Ja zdaję sobie sprawę, że nie raz przepłaciłem, ale nie mam czasu i chęci na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marok napisał:

Ja zdaję sobie sprawę, że nie raz przepłaciłem, ale nie mam czasu i chęci na testy.

Jeszcze to uzupełnię. Może zrozumiesz. Po zakupie nowych kolumn przyszedł czas na wymianę wzmacniacza. Odsłuchiwałem 3 sztuki. Jeden za 10K, drugi za 6K i jakiś za 3,5K, żeby nie było że uważam droższe = lepsze. Wybrałem ten za 6K, bo słyszałem mocniejsze „uderzenia” dźwięku w muzyce klasycznej, kiedy nagle robi się głośno. Dużo szybciej niż w crescendo. Nie jestem muzykiem, więc może taki nagły wzrost dynamiki ma swoją nazwę, której nie znam lub nie pamietam. Jednak chyba zrozumiesz co mam na myśli. Ten efekt słyszałem przy podłączeniu tego za 10K i tego za 6K. Przy tym za 3,5 tego efektu gwałtownego fortissimo nie było słychać tak spektakularnie. Gdybym miał może lepsze kolumny, które jeszcze bardziej „otworzą” dźwięk przy nagłych eksplozjach takiej dynamiki, pewnie wybrałbym ten za 10K lub inny, który nie ograniczyłby tego. Gitarę basową również lepiej słyszałem przy tym za 6 i za 10. Nie ginęła gdzieś w tle. Czy nadal będziesz twierdził, że ktoś zdobił mnie w balona lub zrobiłem się sam, bo nie wykonałem testów porównawczych, tylko wybrałem wzmacniacz na słuch? Jeśli płacę dwa razy drożej za TIDAL, bo słyszę lepszą jakość dźwięku niż przy Spotify, to również nie do końca robię dobrze, bo oceniłem jakość dźwięku na słuch. Czy u siebie w lodówce powiesiłeś termometr, żeby mieć pewność, że temperatura wewnątrz jest dużo niższa niż temperatura otoczenia? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marok napisał:

Czy u siebie w lodówce powiesiłeś termometr, żeby mieć pewność, że temperatura wewnątrz jest dużo niższa niż temperatura otoczenia? 😉

Moja lodówka wyświetla temperaturę ale chyba wsadzę do środka odpowiednio skalibrowany termometr z certyfikatem żeby mieć pewność ... no i te ... procedury oczywiście ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpakowski napisał:

Moja lodówka wyświetla temperaturę ale chyba wsadzę do środka odpowiednio skalibrowany termometr z certyfikatem żeby mieć pewność ... no i te ... procedury oczywiście ...

😉 Tak bez żartów, to podobało mi się co napisałeś odnośnie ASR, czy coś tam. Kto nie robi teraz czegoś dla zysku. Chyba, że taki geniusz jak Tesla. Podobno silniki elektryczne dla Henrego Forda proponował konstruować, ale Rockefeller przekonał go do silników spalinowych. Nie wiem ile w tym prawdy, ale najczęściej chodzi o kasę. Tak było, jest i pozostanie. Wątpię, żeby jakiś ASR pod przykrywką najbardziej niby wiarygodnych opinii, bo potwierdzonych niby najbardziej rzetelnymi testami nie próbował na tym zarobić. Ktoś podobno powiedział do Matki Teresy, że za żadne pieniądze tak bardzo by się nie poświęcał pomagając chorym i ubogim, bo to ogromny wysiłek, wyrzeczenie i poświęcenie. Podobno odparła, że również nie robiłaby tego za żadne pieniądze. Znajdź mi w handlu czy w jakichś poradnikach na portalach internetowych taką „Matkę Teresę”? ASR prawdę Ci powie. Co odrzucić, a czym się zainteresować 👍🏻

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szpakowski napisał:

Bawić to się bawią na ASR ... a ręce zacierają właściciele i handlujący produktami "pewnej" firmy

Nie wiem o czym piszesz, ale dobre firmy nie boją się testów pomiarowych na ASR. Nawet taki słynny Genelec się nie boi. 

Godzinę temu, marok napisał:

ASR prawdę Ci powie.

O sprzęcie audio na pewno prawdę Tobie powie, ale nie musisz z tego korzystać możesz słuchać tych co mówią "słowo harcerza że słyszę a Ty nie słyszysz?" 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Nie wiem o czym piszesz, ale dobre firmy nie boją się testów pomiarowych na ASR. Nawet taki słynny Genelec się nie boi. 

A ile im płacą te dobre firmy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, marok napisał:

Ja zdaję sobie sprawę, że nie raz przepłaciłem, ale nie mam czasu i chęci na testy.

To nic nadzwyczajnego wielu miało taki nietrafione zakupy.

Teraz, marok napisał:

A ile im płacą te dobre firmy? 

Na pewno bardzo dużo, wyślij coś do przetestowania to się dowiesz ile trzeba zapłacić. Przecież większość testowanego tam sprzętu pochodzi od użytkowników takich jak Ty i ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szpakowski napisał:

Akurat w tym przypadku doskonale wiesz ...

Skoro tak twierdzisz to na pewno tak jest, ale dalej nie wiem o czym pisałeś. Nie ważne, najważniejsze jest to że Ty wiesz 😉.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

Nie wiem o czym piszesz, ale 

Ale wiesz, że trochę się z Tobą droczę. Oczywiście, że nie możemy polegać wyłącznie na swoich zmysłach, bo w połączeniu z tym jak mózg przetwarza to co słyszymy, na co patrzymy, co wyczuwamy węchem, paluchem może być mocno wypaczone przez inne czynniki. Zorzę polarną chyba widać najwyraźniej i najpiękniej wyglada obserwowana na nocnym niebie. Dlatego gdzieś wspomniałem o wzorcach czy punktach odniesienia. Podoba mi się przykład z obliczaniem odległości do rożnych galaktyk w astronomii. Są jak latarnie morskie. Nie wiadomo czy mamy do czynienia z odległą latarnią świecącą bardzo jasno czy mniej oddaloną latarnią ze słabszym źródłem światła. Z galaktykami jest podobnie, ale astronomowie wiedza, że supernowe emitują zbliżoną ilość światła. Nie istotne czy eksplodowała supermasywna ale np. emitująca mniej światła gwiazda, gwiazda o jasności Syriusza, czy inna świecąca z podobną jasnością do naszej gwiazdy. Jasności supernowych zawsze są porównywalne. Dzięki temu można obliczyć czy obserwowana galaktyka jest od nas oddalona 100 mln lat świetlnych czy 3 mld. Tak więc rozumiem Twoje podejście do tematu, ale ja nadal będę oceniał sprzęt na słuch, a Ty czy inni niech mierzą sobie do woli jak nastolatkowie pod prysznicem w okresie dojrzewania 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu porównywałem różne "wersje" wydawnictw na Tidalu. Używam Roon-a więc nie jest problemem przełączanie, i to co mogę powiedzieć to to że brzmią inaczej. Nie znaczy to że wersja MQA jest lepsza/gorsza od FLAC 16/44, jest po prostu inna, brzmi inaczej.

Możecie sobie mierzyć co tam chcecie, MQA i tak brzmi lepiej niż dowolne mp3 - nie słychać zniekształceń kompresji (przynajmniej ja nie słyszę). Jeśli wersja FLAC brzmi lepiej niż MQA - ustawiam na default, jeśli MQA lepiej, to defaultem będzie MQA. Moja ocena, moja wola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, PorkOne napisał:

MQA i tak brzmi lepiej niż dowolne mp3

Tak, to tłumaczy potrzebę dodatkowych opłat 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacę dodatkowo za MQA, płacę tyle ile Tidal kosztował przed "erą" MQA. A to czy Tidal płaci za licencje to mnie to wali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, przemak napisał:

Tak, to tłumaczy potrzebę dodatkowych opłat 😉

Niby jakich dodatkowych opłat? Chyba, że za większą ilość pobieranych danych z sieci komórkowej, jeśli ktoś z takiego typu łącza korzysta. Jakiś internet na kartę. Teraz chyba rozumiem dlaczego niektórzy korzystają ze Spotify i to na dodatek z ustawieniami niskiej jakości, która nawet przy najwyższej i tak jest niska 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, marok napisał:

Tak więc rozumiem Twoje podejście do tematu, ale ja nadal będę oceniał sprzęt na słuch, a Ty czy inni niech mierzą sobie do woli jak nastolatkowie pod prysznicem w okresie dojrzewania

Możesz oceniać jak chcesz, mam znajomych którzy po wielu latach oceniania na słuch doszli do wniosku że nigdy nie uda im się osiągnąć tego co sobie wyobrażają jako prawidłowe. Ale oni są na wyższym poziomie "badawczym" od jekiejkolwiek osoby piszącej na tym forum. 
Sprzętu już nie mierzę, robią to za mnie inni którzy dysponują odpowiednimi środkami do wykonania takich pomiarów z ogromną precyzją. Wolę czytać o wynikach ich pracy, chyba że te wyniki zostaną utajnione. Analiza takich wyników podparta odrobiną wiedzy o sprzęcie daje bardzo dokładny obraz możliwości samego sprzętu. Reszta to akustyka i jakość zestawów głośnikowych oraz rejestracja muzyczna o bardzo wysokiej jakości technicznej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lech36 napisał:

Sprzętu już nie mierzę, robią to za mnie inni którzy dysponują odpowiednimi środkami do wykonania takich pomiarów z ogromną precyzją.

Jeżeli do stwierdzenia czy dany sprzęt gra lepiej czy gorzej potrzeba odpowiednich środków i ogromnej precyzji to chyba lepiej w ogóle tego nie mierzyć ... szkoda czasu na jakieś niuanse których i tak nie usłyszymy ... 

Chyba, że zamiast słychania muzyki większą frajdę sprawiają nam same pomiary i procedury ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpakowski napisał:

Jeżeli do stwierdzenia czy dany sprzęt gra lepiej czy gorzej potrzeba odpowiednich środków i ogromnej precyzji to chyba lepiej w ogóle tego nie mierzyć ... szkoda czasu na jakieś niuanse których i tak nie usłyszymy ... 

Wtedy Twój słuch będzie oszukiwany przez wymieniane już na forum czynniki wpływające na odbiór, ale leżące poza sprzętem. Bez pomiarów trudno jest to rozdzielić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lech36 napisał:

Wtedy Twój słuch będzie oszukiwany przez wymieniane już na forum czynniki wpływające na odbiór, ale leżące poza sprzętem.

Jeżeli różnice będą na granicy percepcji to mój mózg ma takie różnice w poważaniu ...

21 minut temu, Lech36 napisał:

Bez pomiarów trudno jest to rozdzielić.

To może nie warto zawracać sobie tym głowy ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Możesz oceniać jak chcesz, mam znajomych którzy po wielu latach oceniania na słuch doszli do wniosku że nigdy nie uda im się osiągnąć tego co sobie wyobrażają jako prawidłowe. Ale oni są na wyższym poziomie "badawczym" od jekiejkolwiek osoby piszącej na tym forum. 
Sprzętu już nie mierzę, robią to za mnie inni którzy dysponują odpowiednimi środkami do wykonania takich pomiarów z ogromną precyzją. Wolę czytać o wynikach ich pracy, chyba że te wyniki zostaną utajnione. Analiza takich wyników podparta odrobiną wiedzy o sprzęcie daje bardzo dokładny obraz możliwości samego sprzętu. Reszta to akustyka i jakość zestawów głośnikowych oraz rejestracja muzyczna o bardzo wysokiej jakości technicznej. 

Jednak weź pod uwagę, ile osób doszukuje się prawidłowości jak to nazwałeś. Co to w ogóle oznacza? Przecież to nie badania naukowe nad pochłaniaczami gazów bojowych czy jakaś farmaceutyka, gdzie błędne wyniki badań, analiz, testów mogą kosztować czyjeś życie. Jak to brzmi. „wyższy poziom badawczy” „pomiary z ogromną precyzją”. Ci inni budują jakiś najnowszego typu reaktor jądrowy? Teraz pojechałeś równo. Cieszę się, że „mam znajomych którzy po wielu latach oceniania na słuch doszli do wniosku że nigdy nie uda im się osiągnąć tego co sobie wyobrażają jako prawidłowe.” Lepiej późno niż wcale 🙏🏻

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2021 o 09:52, Elberoth napisał:

Świetny materiał. Po raz pierwszy ktoś rzetelnie przetestował MQA i mamy czarno na białym, że nie tylko system nie robi tego co obiecuje, ale nie jest transparentny dla plików 44.1kHz odtwarzanych bez MQA. Jest to o tyle istotne, że Tidal zastępuje coraz więcej plików lossless FLAC plikami MQA, które brzmią ... gorzej. Teraz wiemy dlaczego.

Jeżeli tego nie zmienią, to dla mnie będzie to koniec Tidala jako źródła muzyki lossless. Do mp3 zachowam Spotify a do muzyki lossless / hi-res będę korzystał z Qubuza lub Deezera. 

 

 

Co wy biedaki zrobicie jak któryś z waszych ulubionych serwisów streamingowych padnie "czytaj zbankrutuje" , a po przeniesieniu się do alternatywnego serwisu brak będzie waszej ulubionej oferty streamowanych zespołów , czy też utworów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wojtek 1959 napisał:

Co wy biedaki zrobicie jak któryś z waszych ulubionych serwisów streamingowych padnie "czytaj zbankrutuje" , a po przeniesieniu się do alternatywnego serwisu brak będzie waszej ulubionej oferty streamowanych zespołów , czy też utworów .

Ja bardziej obawiam się o tych, którzy z powodów mierzenia, analiz, czy testów wcale przestaną słuchać muzyki, bo wtedy zespoły i soliści przestaną nagrywać płyty. Zbytu nie będą mieli 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marok napisał:

Ja bardziej obawiam się o tych, którzy z powodów mierzenia, analiz, czy testów wcale przestaną słuchać muzyki, bo wtedy zespoły i soliści przestaną nagrywać płyty. Zbytu nie będą mieli 🙂

Na testujących artyści nie zarobią zbytnio, takie testy to zazwyczaj odbywają się na paru wyselekcjonowanych do tego celu nagraniach ...

19 minut temu, Wojtek 1959 napisał:

Co wy biedaki zrobicie jak któryś z waszych ulubionych serwisów streamingowych padnie "czytaj zbankrutuje" , a po przeniesieniu się do alternatywnego serwisu brak będzie waszej ulubionej oferty streamowanych zespołów , czy też utworów .

Dlatego trzeba kupować płyty a streaming traktować jedynie uzupełniająco. Nawet jak serwisy padną czy nie będzie internetu będzie można słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, marok napisał:

Ja bardziej obawiam się o tych, którzy z powodów mierzenia, analiz, czy testów wcale przestaną słuchać muzyki, bo wtedy zespoły i soliści przestaną nagrywać płyty. Zbytu nie będą mieli 🙂

Cały problem w tym że to są serwisy płatne , które na zachętę dają przystępne ceny , potem to już się zacznie płacz i zgrzytanie zębów i biadolenie jak k..... drogo . Wyjdzie na to że zwolennicy klasycznego słuchania fizycznych nośników będą górą , i słusznie . Po jaką chorobcię ja mam cały czas płacić za wysłuchanie w serwisie pliku z jakiejś tam płyty, kiedy to fizyczną płytę CD czy winyla kupuje się tylko raz , a potem słucha dowoli nie płacąc serwisom ani grosza i w tym cała radocha.

W dniu 2.11.2021 o 11:01, szpakowski napisał:

Moja lodówka wyświetla temperaturę ale chyba wsadzę do środka odpowiednio skalibrowany termometr z certyfikatem żeby mieć pewność ... no i te ... procedury oczywiście ...

Plus świadectwo wzorcowania "płatne oczywiście" sprzętu ważne rok . Miernictwo się kłania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szpakowski napisał:

eżeli różnice będą na granicy percepcji to mój mózg ma takie różnice w poważaniu ...

Mój też 😉.

53 minuty temu, marok napisał:

Jednak weź pod uwagę, ile osób doszukuje się prawidłowości jak to nazwałeś.

Nie wiem i nie interesuje mnie to, ja mam wyznaczone cele co jest prawidłowe i do czego będę zmierzał i nie narzucam innym żeby mieli te same cele co ja. Jak ktoś chce np. słuchać z barwą odkręconą na skrajach pasma na maksimum to niech sobie słucha, co najwyżej podejmę jedną próbę przekonania takiej osoby żeby zmieniła podejście do tematu, ale to ta osoba musi się sama przekonać że inne podejście jest lepsze. Oczywiście to "lepsze" podejście musi mieć fundament w technice a nie tylko w tajemniczym audiofilskim stwierdzeniu "ale ja słyszę".  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Wtedy Twój słuch będzie oszukiwany przez wymieniane już na forum czynniki wpływające na odbiór, ale leżące poza sprzętem. Bez pomiarów trudno jest to rozdzielić.

Tu Lesiu miernictwo się kłania . Jest to wielka dziedzina i trudna . Bez pomiarów oraz bez świadectwa wzorcowania sprawdzanego sprzętu . W większości dziedzin gospodarki gdzie stosuje się pomiary , każdy przyrząd musi posiadać świadectwo wzorcowania , bez tego świadectwa pomiary takim przyrządem są mało wiarygodne . Prosty przykład - radary policyjne , czy alkomaty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marok napisał:

Jak to brzmi. „wyższy poziom badawczy” „pomiary z ogromną precyzją”. Ci inni budują jakiś najnowszego typu reaktor jądrowy?

A jak byś nazwał badanie kierunkowości kabli czy elementów elektronicznych (tych które oczywiście można badać pod tym względem) albo wpływu włączenia się żarówki na klatce schodowej na system audio?
Pomiary z ogromną precyzją to nic dziwnego. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt, jeżeli sprzęt pomiarowy pozwala na pomiary na poziomach -140 czy -160dB to będą to pomiary ekstremalnie precyzyjne, zupełnie człowiekowi niepotrzebne po nasz słuch precyzyjnie może obsłużyć poziomy do najwyżej -80, -100dB. Sprzęt analogowy ma np. zniekształcenia THD na poziomie ca -50dB i fanom tego sprzętu to zupełnie nie przeszkadza. 

6 minut temu, Wojtek 1959 napisał:

bez tego świadectwa pomiary takim przyrządem są mało wiarygodne

A Ty masz świadectwo dla swojego słuchu z jakiegoś organu certyfikacji 😉? Wolę pomiar bez certyfikacji niż opowiadania o genialności czyjegoś słuchu 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lech36 napisał:

A jak byś nazwał badanie kierunkowości kabli czy elementów elektronicznych (tych które oczywiście można badać pod tym względem) albo wpływu włączenia się żarówki na klatce schodowej na system audio?
Pomiary z ogromną precyzją to nic dziwnego. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt, jeżeli sprzęt pomiarowy pozwala na pomiary na poziomach -140 czy -160dB to będą to pomiary ekstremalnie precyzyjne, zupełnie człowiekowi niepotrzebne po nasz słuch precyzyjnie może obsłużyć poziomy do najwyżej -80, -100dB. Sprzęt analogowy ma np. zniekształcenia THD na poziomie ca -50dB i fanom tego sprzętu to zupełnie nie przeszkadza. 

Pomiary z ogromną precyzją to nic dziwnego. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt, jeżeli sprzęt pomiarowy pozwala na pomiary na poziomach -140 czy -160dB to będą to pomiary ekstremalnie precyzyjne, zupełnie człowiekowi niepotrzebne po nasz słuch precyzyjnie może obsłużyć poziomy do najwyżej -80, -100dB. Sprzęt analogowy ma np. zniekształcenia THD na poziomie ca -50dB i fanom tego sprzętu to zupełnie nie przeszkadza. 

Ten sprzęt powinien posiadać świadectwo wzorcowania dokonane w akredytowanym przy PCA jeśli chodzi o Polskę laboratorium pomiarowym . Tak że pomiary to nie zabawka . Bez tego świadectwa nikt na poważnie nie uzna twoich precyzyjnych pomiarów . Precyzyjne pomiary robi tylko raz producent do napisania specyfikacji technicznej urządzenia i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wojtek 1959 napisał:

Tu Lesiu miernictwo się kłania . Jest to wielka dziedzina i trudna

Wiem, za młodu dosyć intensywnie utrzymywałem kontakt z wydziałem zajmującym się miernictwem półprzewodników PG, który zajmował się miedzy innymi wytwarzaniem testerów automatycznych dla dawnego CEMI.

5 minut temu, Wojtek 1959 napisał:

Ten sprzęt powinien posiadać świadectwo wzorcowania dokonane w akredytowanym przy PCA jeśli chodzi o Polskę laboratorium pomiarowym .

Do audio hobby też są potrzebne takie certyfikaty? Wow, słabi nie jesteście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wojtek 1959 napisał:

Pomiary z ogromną precyzją to nic dziwnego. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt, jeżeli sprzęt pomiarowy pozwala na pomiary na poziomach -140 czy -160dB to będą to pomiary ekstremalnie precyzyjne, zupełnie człowiekowi niepotrzebne po nasz słuch precyzyjnie może obsłużyć poziomy do najwyżej -80, -100dB. Sprzęt analogowy ma np. zniekształcenia THD na poziomie ca -50dB i fanom tego sprzętu to zupełnie nie przeszkadza. 

Ten sprzęt powinien posiadać świadectwo wzorcowania dokonane w akredytowanym przy PCA laboratorium pomiarowym . Tak że pomiary to nie zabawka . Bez tego świadectwa nikt na poważnie nie uzna twoich precyzyjnych pomiarów . Precyzyjne pomiary robi tylko raz producent do napisania specyfikacji technicznej urządzenia i tyle. 

Nie trudź się z objaśnieniem komuś czegokolwiek, kto popadł w jakąś obsesję 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.