Skocz do zawartości
IGNORED

MQA to oszustwo ?


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mirfak napisał:

…albo ten pierwszy dodaje coś od siebie.

A nie przyszło wam do głowy, że jeden DAC posiada lepszą część analogową i przez to przy wystarczająco dobrym wzmacniaczu i kolumnach wychodzą wyraźne różnice?

Różnice te potrafią być tak wyraźne, że nie ma potrzeby wykonywać tych waszych idiotycznych testów porównawczych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A nie przyszło wam do głowy, że jeden DAC posiada lepszą część analogową i przez to przy wystarczająco dobrym wzmacniaczu i kolumnach wychodzą wyraźne różnice?
Różnice te potrafią być tak wyraźne, że nie ma potrzeby wykonywać tych waszych idiotycznych testów porównawczych?

Nie neguję tego. Ja słyszę wyraźnie różnice pomiędzy DACiem R2R, delta-sigma.


Wysłane z mojego Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Nie wiem czy na tym forum są tacy co nie słyszą różnic, chyba nie. Samo usłyszenie różnicy to nic nadzwyczajnego, ale przypisanie jej do sprzętu bywa często mocno wadliwe. To najczęściej wynik braku wiedzy osoby porównującej sprzęty.

7 godzin temu, opteron napisał:

Nie wątpię w to, że do dokładnej oceny/rozróżniania/odróżniania brzmienia, widzenia, rozróżniania smaków czy zapachów, co nazywamy chyba percepcją jest potrzebny jakiś wzorzec czy punkt odniesienia, w przeciwnym wypadku możemy tylko „strzelać” lub jak to się mówi oceniać „na Bolka oko”. Nie próbuje i nawet nigdy za bardzo też nie starałem się przed wymianą jakiegoś klocka doszukiwać się trójwymiarowych scen, powietrza, rozdzielczości, neutralności, klarowności, soczystości i czego tam dusza zapragnie. No ale ta barwa o której pisałem, czyli np. wzmacniacz gotowiec bez regulacji barwy dźwięku, ale zbalansowany tonalnie tak jak identyczny wyposażony w regulacje barwy dźwięku z odkręconym na maksa basem nie jest urządzeniem do którego tę zmianę można przypisać? Do czego mam lub powinienem więc przypisać różnice, kiedy wymienię jakiś element toru audio i słyszę więcej basu. Podkreślam, że nie mam tutaj na myśli jakichś wspaniałych trójwymiarowych scen. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marok napisał:

Do czego mam lub powinienem więc przypisać różnice, kiedy wymienię jakiś element toru audio i słyszę więcej basu.

Zapewne do omylności swojego mózgu, bo nie zastosowałeś procedur porównawczych albo większych zniekształceń jednego z porównywanych elementów ... ro chyba oczywiste 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szpakowski napisał:

Zapewne do omylności swojego mózgu, bo nie zastosowałeś procedur porównawczych albo większych zniekształceń jednego z porównywanych elementów ... ro chyba oczywiste 😜

Wiedza to podstawa, procedury z niej wynikają 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2021 o 08:40, opteron napisał:

Absolutnie nie chcę zajmować żadnej ze stron w dyskusji, ale jako ciekawostkę przytoczę przykład mojego DAC'a Auralic Vega. Dac ten ma kilka fitrów, jeden - czwarty z nich ma najgorsze parametry mierzalne ale zgodnie wszyscy testujący uznali że jest najlepszy w odsłuchu.
Na foto widać filtr 1 oraz dla kontrastu filtr 4, zatem chyba czasem obiektywnie gorsze, można subiektywnie odebrać jako lepsze...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja z kolei przytoczę jeszcze coś innego, co potwierdza Twoje obserwacje. Absolutnie nie chcę przyrównywać tu instrumentu akustycznego słuchanego na żywo, do tego którego słuchamy na naszych zestawach stereo. Na filmiku facet prezentuje brzmienie starych odrestaurowanych z pewnością, (albo i niekoniecznie) pianin i fortepianów oraz tych współczesnych bardzo drogich. Wydawać by się mogło, że te o wartości iPada w porównaniu do fortepianu za 2,5 mln dolców zagra jak dziecinna zabawka. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że rzemieślnicy z poprzedniego wieku i daleko wstecz potrafili budować wspaniale brzmiące instrumenty, może nawet znali się na tym fachu dużo lepiej, jednak jest to taki ciekawy kontrast. Droższe, nie znaczy lepsze. Widziałem jednak film gdzieś w telewizji jak pewien muzyk wybierał najlepiej wg niego brzmiący fortepian z pośród kilku najdroższych. Spośród sześciu o zbliżonej cenie wybrał taki, nie inny, który wg niego brzmiał najlepiej. Wniosek, że mogą być drogie lepiej brzmiące i drogie gorzej brzmiące. Pomijam fakt indywidualnych preferencji brzmieniowych czy fakt, że ma to być fortepian jazzowy, koncertowy, czy jeszcze jakiś inny (nie znam się na tym zbytnio). Dlatego uważam, że wybór sprzętu to słuchanie, a nie tabelki i wykresy jak to przedstawiłeś dla wykazania przeciwności. Drogi nie oznacza najlepszy, ale nie można też twierdzić jak mówią niektórzy, że marka i wysoka cena to jakieś placebo, które ma zasugerować najwyższą wierność czy najlepszą jakość dźwięku i wybierając drogi sprzęt dajemy się oszukać, bo psychoakustyka, autosugestia i inne tam. Owszem, ale uważam, że nie zawsze. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marok napisał:

Drogi nie oznacza najlepszy, ale nie można też twierdzić jak mówią niektórzy,

A wiesz jak wpływa odległość mikrofonu rejestrującego od instrumentu na to co słyszymy? Możesz tego doświadczyć na pierwszej czy drugiej płycie testowej Chesky Jazz w której jest nagrany tamburyn z różnych odległości. Który tamburyn jest "lepszy" możesz ocenić sam 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, mirfak said:

…albo ten pierwszy dodaje coś od siebie.

No nie może być. Jeśli dla audiofila DAC A brzmi lepiej niż DAC B, to z definicji DAC A odtwarza wierniej. Nie może być inaczej 😉
Co prawda jest mały problem gdy DAC A brzmi lepiej dla jednego audiofila, a DAC B dla drugiego. To oznacza, że A gra wierniej niż B i B gra wierniej niż A, ale kto by się takimi drobnostkami przejmował 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

A wiesz jak wpływa odległość mikrofonu rejestrującego od instrumentu na to co słyszymy? Możesz tego doświadczyć na pierwszej czy drugiej płycie testowej Chesky Jazz w której jest nagrany tamburyn z różnych odległości. Który tamburyn jest "lepszy" możesz ocenić sam 😉.

Oczywiście, że wiem. Tak samo jak wiem jak bijące po ślepiach są światła drogowe z samochodu jadącego z przeciwka. Te z malucha jeszcze z prądnica świecą jakby ktoś świeczki wstawił za klosze i nie rażą nawet przy mijance w przeciwieństwie do żarówki we współczesnych autach 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minutes ago, marok said:

Drogi nie oznacza najlepszy, ale nie można też twierdzić jak mówią niektórzy, że marka i wysoka cena to jakieś placebo

30 minutes ago, marok said:

Owszem, ale uważam, że nie zawsze.

No, jeszcze tylko jeden mały kroczek. Jak odróżnić "owszem" od "nie zawsze"? Jak nie wiesz, możesz @Lech36zapytać 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, marok napisał:

Oczywiście, że wiem.

To której jakości fortepian najbardziej Tobie leży, ten nagrywany z kilku metrów czy ten nagrywany np. z mikrofonów położonych możliwie blisko jego strun? Dodam od razu żeby nie było że się czepiam, mnie odpowiada i jeden i drugi sposób rejestracji, każdy ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne 😉, ale dźwięk (prezentacja) za każdym razem będzie inna. Nie wyklucza to w obu przypadkach bardzo wysokiej jakości rejestracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lech36 napisał:

A wiesz jak wpływa odległość mikrofonu rejestrującego od instrumentu na to co słyszymy? Możesz tego doświadczyć na pierwszej czy drugiej płycie testowej Chesky Jazz w której jest nagrany tamburyn z różnych odległości. Który tamburyn jest "lepszy" możesz ocenić sam 😉.

A tak w ogóle do czego zmierzasz. Do czego chcesz przekonać lub co chcesz udowodnić. To, że wydatek sporych pieniędzy na sprzęt pozbawiony jest sensu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, marok napisał:

Na filmiku facet

Filmik znakomity, oglądalismy kilka razy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, danadam napisał:

No nie może być. Jeśli dla audiofila DAC A brzmi lepiej niż DAC B

Często tylko jest to efekt różnicy w głośności której osoba testująca nie potrafi wyrównać.

2 minuty temu, marok napisał:

A tak w ogóle do czego zmierzasz. Do czego chcesz przekonać lub co chcesz udowodnić. To, że wydatek sporych pieniędzy na sprzęt pozbawiony jest sensu? 

Na sprzęt wydaje się tyle pieniędzy ile chce przeznaczyć na ten cel osoba kupująca, ważne żeby wiedzieć co za dane pieniądze jest nam oferowane a z tym jest już zdecydowanie gorzej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Lech36 napisał:

Często tylko jest to efekt różnicy w głośności której osoba testująca nie potrafi wyrównać.

Oczywiscie, po wyrównaniu głośności, wszystko zawsze gra tak samo, czy to fortepian, czy wzmacniacz czy wydech w subaru impreza 😋

Reszta to PSSYCHOakustyka i omamy niewykształconych i nieuświadomionych ałdiofilóf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Lech36 napisał:

Na sprzęt wydaje się tyle pieniędzy ile chce przeznaczyć na ten cel osoba kupująca, ważne żeby wiedzieć co za dane pieniądze jest nam oferowane a z tym jest już zdecydowanie gorzej. 

Kupiłem niedawno Alfą Romeo Stelvio. Fotele nie są zbyt wygodne, o czym wiedziałem. Znaczy co? Miałem kupić Audi 100 C3 bo ma wygodniejsze fotele? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, marcinmarcin said:
46 minutes ago, Lech36 said:

Często tylko ...

..., wszystko zawsze ...

Aaa... czyli tak to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, marcinmarcin napisał:

Oczywiscie, po wyrównaniu głośności, wszystko zawsze gra tak samo, czy to fortepian, czy wzmacniacz czy wydech w subaru impreza

Jak nie wyrównasz to jedno gra ciszej a drugie głośniej. Jeżeli dla Ciebie to jest różnica jakości to gratuluję podejścia do tematu. 

49 minut temu, marcinmarcin napisał:

Reszta to PSSYCHOakustyka i omamy niewykształconych i nieuświadomionych ałdiofilóf

Możliwe że tak jest, ale nie wiadomo czy na pewno.

49 minut temu, marok napisał:

Kupiłem niedawno Alfą Romeo Stelvio. Fotele nie są zbyt wygodne, o czym wiedziałem. Znaczy co? Miałem kupić Audi 100 C3 bo ma wygodniejsze fotele?

Kupuj co chcesz, mnie nic do tego, zwłaszcza jeżeli chodzi o samochody. Alfę bardzo szanuję za wzornictwo, ale za liczne opinie o awaryjności już gorzej jest z szacunkiem, choć podobno ostatnio firma się mocno poprawiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

Jak nie wyrównasz to jedno gra ciszej a drugie głośniej. Jeżeli dla Ciebie to jest różnica jakości to gratuluję podejścia do tematu. 

W tym nowo zrobionym odtwarzaczy SACD nie wyrównywałem głośności. Ma 3 różne tory i to najlepiej grające jest najcichsze, pomimo tego nikt się nie pomyli - nawet głuchy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lech36 napisał:

Na sprzęt wydaje się tyle pieniędzy ile chce przeznaczyć na ten cel osoba kupująca, ważne żeby wiedzieć co za dane pieniądze jest nam oferowane a z tym jest już zdecydowanie gorzej. 

Dla mnie ważne wiedzieć jest co oferuje mi biuro podróży, kiedy chcę pojechać na wczasy. Co oferuje hotel w którym chcę się zatrzymać. Czy leci tam z kranu „dżony łolkier” itp. 🙂 Nie będę płacił w ciemno. Czytam opinie, dopytuje znajomych, szukam ofert promocyjnych. Kiedy wybieram sprzęt audio, to go odsłuchuję. Jeśli brzmienie i jakość dźwięku mnie zadowala, kupuję 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marok napisał:

Dla mnie ważne wiedzieć jest co oferuje mi biuro podróży, kiedy chcę pojechać na wczasy. Co oferuje hotel w którym chcę się zatrzymać. Czy leci tam z kranu „dżony łolkier” itp. 🙂

To nie wiesz, że bez wyrównania głośności ... tfu ... odległości do miejsca wyjazdu, każde porównanie planowanych wczasów jest bez sensu? Trzeba najpierw wyrównać odległość z Twojego domu do biura podróży a potem z Twojego domu do miejsca wypoczynku. Takie są procedury porównawcze ... oczywiście nie neguję, że różnice w ofercie mogą występować ale bez wyrównania odległości nie można tego stwierdzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szpakowski napisał:

oczywiście nie neguję, że różnice w ofercie mogą występować ale bez wyrównania odległości nie można tego stwierdzić. 

Ten tego, święte słowa, polałbym Ci, ale właśnie procedurę porównawczą (wina) przeprowadzam, więc nie ma to tamto 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Ten tego, święte słowa, polałbym Ci, ale właśnie procedurę porównawczą (wina) przeprowadzam, więc nie ma to tamto 😄 

A wyrównałeś poziomy wrażliwości kubków smakowych na języku? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, marok napisał:

A wyrównałeś poziomy wrażliwości kubków smakowych na języku? 😉

W tym wypadku należy wyrównać poziomy cieczy w butelkach. Najlepiej wyzerować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 minut temu, Mickey6 napisał:

W tym wypadku należy wyrównać poziomy cieczy w butelkach. Najlepiej wyzerować. 

No tak, pełnych nie skupują 😛 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marok napisał:

Dla mnie ważne wiedzieć jest co oferuje mi biuro podróży, kiedy chcę pojechać na wczasy. Co oferuje hotel w którym chcę się zatrzymać. Czy leci tam z kranu „dżony łolkier” itp. 🙂 Nie będę płacił w ciemno. Czytam opinie, dopytuje znajomych, szukam ofert promocyjnych. Kiedy wybieram sprzęt audio, to go odsłuchuję. Jeśli brzmienie i jakość dźwięku mnie zadowala, kupuję 😉

Bo wczasy to rozrywka a audio to wojna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Mickey6 napisał:

Najlepiej wyzerować. 

Robi się 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mickey6 napisał:

Bo wczasy to rozrywka a audio to wojna.

A orężem w tej wojnie są mierniki i testy porównawcze. Zastanawiam się tylko kiedy i dlaczego do niej doszło. Właściwie domyślam się dlaczego, ale zachowam to dla siebie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

To nie wiesz, że bez wyrównania głośności ... tfu ... odległości do miejsca wyjazdu, każde porównanie planowanych wczasów jest bez sensu?

Zgadza się, to wiedzą ludzie którzy chcą wykonać porównanie w sposób rzetelny. Inni tylko się bawią a handel zaciera ręce widząc takie zabawy 😉.

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Ten tego, święte słowa, polałbym Ci, ale właśnie procedurę porównawczą (wina) przeprowadzam, więc nie ma to tamto 

W porównaniach win też obowiązują procedury o ile mi wiadomo. Przy ich spożywaniu procedury nie obowiązują 😉.

15 minut temu, marok napisał:

A orężem w tej wojnie są mierniki i testy porównawcze.

Jaka wojna, nie ma żadnej wojny. Walka co najwyżej to jest handlu o klienta, ale nie sądzę żeby można to nazwać wojną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.