Skocz do zawartości
IGNORED

BLUESOUND NODE 3


jacquess
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Lesheck napisał:

Może w następnej wersji Noda pojawi się DSD aby przekonać użytkowników do wymiany. BTW, jak ja wskazuje folder z DSD to pojawia się komunikat “content not found” Czy jest jakieś ustawienie DSD w aplikacji?

A wiesz, że teraz u mnie jest podobnie, wcześniej próby robiłem przed aktualizacją ... hmm.. ciekawe?

-------- 

Gdzieś słyszałem, że do pracy na plikach DSD procesor musi pracować na 32 bitowych słowach, czy to prawda? tego nie wiem, nie wiem czy procek w Node to potrafi, moze tu jest ograniczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, Bogusław_59825 said:

A wiesz, że teraz u mnie jest podobnie, wcześniej próby robiłem przed aktualizacją ... hmm.. ciekawe?

Już udało mi się dojść o co chodzi - trzeba w aplikacji desktopowej wskazać folder gdzie zostanie umieszczony przekonwertowany plik we FLACu. Na tablecie / telefonie ta opcja w ogóle się nie wyświetla.

Tak czy owak nie będę się w to bawił - zawsze mogę posłuchać przez Roona. Tylko Roon na razie tylko przez coax bo ciągle są te trzaski.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2022 o 21:24, Bogusław_59825 napisał:

A wiesz, że teraz u mnie jest podobnie, wcześniej próby robiłem przed aktualizacją ... hmm.. ciekawe?

-------- 

Gdzieś słyszałem, że do pracy na plikach DSD procesor musi pracować na 32 bitowych słowach, czy to prawda? tego nie wiem, nie wiem czy procek w Node to potrafi, moze tu jest ograniczenie?

Nie , musi pracować w DSD czyli konwersji 1 bitowej .

A Node ma chip TI PCM 5242.

Pracujący do 32/384 ale jak sama nazwa wskazuje tylko w PCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, marek-1969 napisał:

Nie , musi pracować w DSD czyli konwersji 1 bitowej .

A Node ma chip TI PCM 5242.

Pracujący do 32/384 ale jak sama nazwa wskazuje tylko w PCM.

Dzięki za info.

No to teraz już całkiem nie rozumiem, dlaczego wszyscy tak czekali na aktywne wyjście USB?

Blokując gniazdo USB na połączenie z DAC trace wejście na pojemnego pen-drive z muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info.
No to teraz już całkiem nie rozumiem, dlaczego wszyscy tak czekali na aktywne wyjście USB?
Blokując gniazdo USB na połączenie z DAC trace wejście na pojemnego pen-drive z muzyka.

Dlatego, że bywa - nie jest to regułą- że po USB jest lepiej niezależnie od formatu. a jak jest .. sami oceniamy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Dlatego, że bywa - nie jest to regułą- że po USB jest lepiej niezależnie od formatu. a jak jest .. sami oceniamy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiedyś, większość cd-player miały wyjście cyfrowe Toslink, z czasem doszło coaxial, teraz tylko czekać, kiedy tam jeszcze dojdzie USB albo HDMI -- a może i dobrze, bo mamy pare autorskich połączeń związanych z przesyłam 1bitowym SACD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doczekamy już takich rozwiązań . Są one z rzadka stosowane w bardzo drogich i egzotycznych odtwarzaczach.

Najbardziej zdroworozsądkowym jest IS2 z braku standardu przesyłane przez złącze HDMI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety więcej wyjść to wyższe koszty dla producentów a oni idą w dokładnie przeciwną stronę. Nasze oczekiwania są drugorzędne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wam idzie testowanie zewnętrznych DAC'ków po USB vs coax? 

Ja dźwiękowo nie słyszę różnicy, ale przy USB tylko natywna apka Tidala gra bez zacięć. Słuchając muzyki po Roon'ie albo z apki BS, dźwięk co chwilę przycina.  Ma ktoś z was taki objaw w swoim systemie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Karmelowy said:

I jak wam idzie testowanie zewnętrznych DAC'ków po USB vs coax? 

Ja dźwiękowo nie słyszę różnicy, ale przy USB tylko natywna apka Tidala gra bez zacięć. Słuchając muzyki po Roon'ie albo z apki BS, dźwięk co chwilę przycina.  Ma ktoś z was taki objaw w swoim systemie?

Może się powtórzę ale u mnie przez USB gra lepiej niż przez coax. Dźwięk jest głębszy, lepiej wypełniony - przyjemniejszy w odbiorze. Przez roona niestety nie da się słuchać i nie ma znaczenia czy Tidal czy Qobuz czy lokalne pliki- pojawiają się trzaski. Na stronie wsparcia zapewniają, że pracują nad tym i ma wyjść jakaś łatka w przyszłości. Apka BS odtwarza u mnie wszystko poprawnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie stanąłem do porównania obu wyjść, ale z grania dotychczas nie słyszę by coś było lepiej czy gorzej (oba kable to AQ Carbon 1,5m).

O przerywaniu z USB pierwsze słyszę, nic takiego nie mam czy to Qobuz czy pliki grane z magazynu Soundgenic.

Roon nie używam (po 3 testach ... nie przekonał mnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie wynika to z tego, że Node gra lepiej po USB tylko, że mój DAC ma lepszą implementację USB. A co do Roona, to jeśli nie przekonał, to w sumie dobrze dla portfela 😉 Dla mnie jest to genialne rozwiązanie, które zupełnie zmieniło mój sposób odtwarzania muzyki oraz rodzaj muzyki, której słucham. Więc dobrze byłoby gdyby team z BS ogarnął temat USB + Roon. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamknięciu Roona wszystko wróciło do normy. Czyli tak jak pisze @Lesheck, problem leży pewnie gdzieś w komunikacji mdz-y BS a Roonem i to tylko przy podłączeniu DAC'ka przez USB.

Restart całości spowodował, że na ekranie swojego DAC'ka po raz pierwszy zobaczyłem że dostaje sygnał DSD 😂

Zamiana transportu z BS na laptop MBP i problem zniknał. 

Przygoda z Bluesound powoduje, że czuję się trochę jak beta-tester. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Karmelowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sorry pomyłka 

A malina 5 miesiąc bez zwiechy

A jaka malinka u ciebie ? Daje radę z MQA ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

A jaka malinka u ciebie ? Daje radę z MQA ?

Usbridge signature z liniowym.

Pewnie w konfiguracji z dac MQA byłoby to do ogarnięcia. Ale ja mam dość negatywne podejście do MQA, Rme Adi też tego nie obsługuje, no i wydaje mi się jednak ze wolę klasycznego flac 16/44,1kHz, nie mówiąc już o gęstszych plikach np z Qobuz. 

A malina super, bardzo mi się podoba dowolność wyboru zarówno systemu, jak i playera. Aktualnie mam moode jako os i bubble upnp jako player na kom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darwroc napisał:

Node nie ma  DLNA/upnp.

No i wszystko jasne. Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie mogę zaktualizować. Puszczam, zapala się czerwona lampka i tyle. Reset z prądu pomaga, wyskakuje zaktualizuj, ponawiam aktualizacje i dalej to samo :(

Wysłane z mojego Pixel 4 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, jus6 said:

Dziś kolejna aktualizacja.

Zainstalowałem ale nie widzę /słyszę aby cokolwiek się zmieniło. USB + Roon jak trzeszczał tak trzeszczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2022 o 22:56, jus6 napisał:

Czy Usb jest aktywne do podłączenia Dac

oczywiście 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komedie u mnie z tym nodem. Słuchałem muzyki z tidala, skończył się album, zatrzymało granie. Komunikat że mnie wylogowalo. Wchodzę zaloguj, nic się nie dzieje, jakby przycisk zaloguj był nieaktywny. Po 5 sekundach komunikat że mnie zablokowano. Tidal w aplikacji oryginalnej normalnie działa.
Zaktualizowalem noda do najnowszej wersji (bo też miałem z tym problem) poprzez kabel ethernet i dalej ten sam komunikat. 47d4e9907fead77116e4a78df15ad5f7.jpg

Edit: to jednak problem z tidalem a nie z apka Bluos. Wszedłem przez stronę tidala na konto i tam ten sam komunikat :(



Wysłane z mojego Pixel 4 przy użyciu Tapatalka



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, znoww napisał:

Komedie u mnie z tym nodem. Słuchałem muzyki z tidala, skończył się album, zatrzymało granie. Komunikat że mnie wylogowalo. Wchodzę zaloguj, nic się nie dzieje, jakby przycisk zaloguj był nieaktywny. Po 5 sekundach komunikat że mnie zablokowano. Tidal w aplikacji oryginalnej normalnie działa.
Zaktualizowalem noda do najnowszej wersji (bo też miałem z tym problem) poprzez kabel ethernet i dalej ten sam komunikat. 47d4e9907fead77116e4a78df15ad5f7.jpg

Edit: to jednak problem z tidalem a nie z apka Bluos. Wszedłem przez stronę tidala na konto i tam ten sam komunikat 😞



Wysłane z mojego Pixel 4 przy użyciu Tapatalka


 

soft aktualny? Nigdy się z takim komunikatem nie spotkaliśmy...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aktualne, ale tak jak dopisałem że zablokowało mi konto na tidalu. Więc nie jest to problem z Bluos ale przez niego mi to się stało :( Pisze do suportu o odblokowanie.

Wysłane z mojego Pixel 4 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.