Skocz do zawartości
IGNORED

EMM Labs DAC2X v2 czy DCS Bartok ?


Mgrzybek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sly30 napisał:

Sam Vivaldi nie jest lepszy niż Kalliope. Żadne cudo. Jest ok i tyle. Ponoć uzbrojony w 2 zegary i do tego komplet drogich kabli, mocno zyskuje, ale wtedy cena zbliża się do 300 tys.pln. Kilka osób ma takie zestawy i sobie chwali, a ja nie mam powodu im nie wierzyć, że wtedy Vivaldii jest super. To jest możliwe. Ale też to jest wtedy inny pułap cenowy.

Mam Vivaldi sam DAC, bez upsamplera i zegarów póki co, ponieważ czekam aktualnie na zamówione źródło (Taiko extreme) a do tego porównywałem go jednocześnie z Bartokiem i Kalliope, których również byłem użytkownikiem i nie zgadzam się z Tobą w żadnym wypadku. Przynajmniej u mnie w systemie Vivaldi czyni istotną różnicę, i to nie na pograniczu percepcji bądź kilku procent, może również nie tak rewolucyjna jaką wnosi Taiko, ale dokładnie w tym samym kierunku. Inny poziom wcześniej znanej jakości.

A drogie kable to niestety must have każdego dobrego systemu i tego nie uniknie się w żadnym wypadku chcąc uzyskać optymalne efekty. Wydawało mi się, że Ty to wiesz i znasz doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, sly30 napisał:

Sam Vivaldi nie jest lepszy niż Kalliope. Żadne cudo. Jest ok i tyle. Ponoć uzbrojony w 2 zegary i do tego komplet drogich kabli, mocno zyskuje, ale wtedy cena zbliża się do 300 tys.pln. Kilka osób ma takie zestawy i sobie chwali, a ja nie mam powodu im nie wierzyć, że wtedy Vivaldii jest super. To jest możliwe. Ale też to jest wtedy inny pułap cenowy.

Czemu dwa zegary? Nie chodzi o to żeby jeden wszytko synchronizował? 

13 minut temu, Profi napisał:

A drogie kable to niestety must have każdego dobrego systemu i tego nie uniknie się w żadnym wypadku chcąc uzyskać optymalne efekty. Wydawało mi się, że Ty to wiesz i znasz doskonale.

Nie zawsze najdroższe kable sa najlepsze. Nie raz zdążało mi sie dojść do wniosku, że kabel ze środkowej półki lepiej pasuje do systemu, niz najwyższy model z tej samej serii. Owszem dobre kable sa drogie, ciężko ominąć ten punkt systemu i nie ma co sie oszukiwac ze za grosze znajdzie sie jakiegoś złotego gralla, ale tez nie ma co przesadzać i jednoznacznie nastawiać sie tylko na najdroższe kable. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jakiego dzwieku sie szuka, jak ten dac ma grac. Nie ma jednej recepty i jedynego dac'a, ktory dla kazdego i w kazdym systemie zagra najlepiej. 

Moj system nie jest ani super hi end'em ani nie jest jakims budzetowym badziewiem. 

Dac dobieralem najdluzej ze wszystkich komponentow. Bawiac sie przy tym duzo tanimi dac do 5tys zlotych I kablami, by zrozumiec jaki dzwiekowo dac najlepiej bedzie mi pasowal. Zanim do tego doszedlem to mialem zamiar kupic odtwarzacz cd, ale padlo na oddzielny dac plus transport cd. 

Zanim dac ostatecznie kupilem to jeszcze zasiegnalem opinii. A po kupnie mialem mozliwosc zwrotu. W miedzyczasie udalo mi sie posluchac starszych dac dcs i mimo wielu zachwytow w internecine to nie bylo to. Tak zostalem z reimyo, ktory kupilem ponizej mojego zakladanego budzetu. 

Metronome jakis czas temu wypiscilo tez nowa serie odtwarzaczy i dac (aqwo), ktorej jeszcze nie sluchalem. Podejrzewam, ze to tez gra dobrze i pod gusta autora. Starsza wersje ich topowego dac mozn nowa dostac za zdecydowanie mniej niz 40k. Mialem oferte na ok 33tys (nowy ze sklepu). Normalna cena ok 75tys z tego co pamietam. 

Zalezy co kto lubi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, plastik1989 napisał:

Czemu dwa zegary? Nie chodzi o to żeby jeden wszytko synchronizował? 

Bo tam musi być jeden zegar wzorcowy Master 10 mega, a drugi ten próbkowania 44/48khz. Do tego kable cyfrowe najlepiej Shunyata Omega dedykowane do zegarów i kable AC podobnej klasy. Razem robi się ok 300 tys.pln. Bez tego Vivaldi gra średnio. Wolałem Kalliope, który był po prostu bardziej muzykalny, gesty, soczysty i miał lepszy Flow. DCS był szary i bezduszny. Co ciekawe najnowsze Esoteric-i XD są jeszcze o klasę lepsze i mają na pokładzie tak dobre zegary i zaawansowany upsampler, że w ogóle nie potrzeba wydawać kasy na rozbudowę. Taki N-01XD albo K-01XD daje ci rewelacyjny DAC, z super zegarami, upsamplerem z 6 trybami pracy, super zasilaniem na 4 trafach, oddzielnie dla każdego kanału i każdej sekcji itd i to za 1/3 ceny Vivaldiego z kompletem zegarów i kabli. 

23 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Metronome jakis czas temu wypiscilo tez nowa serie odtwarzaczy i dac (aqwo)

Tak, testowałem. Bardzo dobry odtwarzacz. 

41 minut temu, Profi napisał:

Wydawało mi się, że Ty to wiesz

Ciągle się uczę….”Ja pracuję cały czas, naprawdę, ja się cały czas czegoś uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie kiedy jadę, ja się uczę w samolocie kiedy lecę”… :-))

42 minuty temu, Profi napisał:

nie zgadzam się z Tobą w żadnym wypadku

Masz prawo. DCS nie robi postępów od 20 lat. Tłuką ciągle ten sam Ring DAC i tylko manipulują softem. Można tak zestawić system, że dCS zagra w nim ok, ale sam z siebie jest nijaki, szarawy, techniczny, mało muzykalny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sly30 napisał:

Bo tam musi być jeden zegar wzorcowy Master 10 mega, a drugi ten próbkowania 44/48khz. Do tego kable cyfrowe najlepiej Shunyata Omega dedykowane do zegarów i kable AC podobnej klasy. Razem robi się ok 300 tys.pln. Bez tego Vivaldi gra średnio. Wolałem Kalliope, który był po prostu bardziej muzykalny, gesty, soczysty i miał lepszy Flow. DCS był szary i bezduszny. Co ciekawe najnowsze Esoteric-i XD są jeszcze o klasę lepsze i mają na pokładzie tak dobre zegary i zaawansowany upsampler, że w ogóle nie potrzeba wydawać kasy na rozbudowę. Taki N-01XD albo K-01XD daje ci rewelacyjny DAC, z super zegarami, upsamplerem z 6 trybami pracy, super zasilaniem na 4 trafach, oddzielnie dla każdego kanału i każdej sekcji itd i to za 1/3 ceny Vivaldiego z kompletem zegarów i kabli. 

Tak, testowałem. Bardzo dobry odtwarzacz. 

Ciągle się uczę….”Ja pracuję cały czas, naprawdę, ja się cały czas czegoś uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie kiedy jadę, ja się uczę w samolocie kiedy lecę”… :-))

Masz prawo. DCS nie robi postępów od 20 lat. Tłuką ciągle ten sam Ring DAC i tylko manipulują softem. Można tak zestawić system, że dCS zagra w nim ok, ale sam z siebie jest nijaki, szarawy, techniczny, mało muzykalny. 

Nie będę się oczywiście z Tobą przepychał, bo z piaskownicy dawno na szczęście wyrosłem. Jedna rzecz jedynie nie daje mi spokoju: jak to możliwe, że korzystając z tego samego urządzenia możemy mieć tak diametralnie różne odbiory, spostrzeżenia i ocenę. Oczywistym jest fakt różnic wynikających z komponentów towarzyszących czy też wpływ pomieszczenia, jednak wydaje mi się nie sposób by wynikało z tego coś tak zupełnie odmiennego...

edit: po chwili namysłu stwierdzam, że być może to jednak jest przyczyną. Teraz przypomniało mi się, że Jacek z Marcinem myślę nie bez kozery napisali, że Vivaldi jest bardzo wymagającym w tym zakresie urządzeniem i może ukazać diametralnie różne oblicza, efekty. Zachęcam do lektury ich wywodów - może warto, gdyż ja nie czuję się na tyle upoważnionym by stawiać w jedną czy drugą stronę tak kategoryczne tezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Profi napisał:

Nie będę się oczywiście z Tobą przepychał, bo z piaskownicy dawno na szczęście wyrosłem. Jedna rzecz jedynie nie daje mi spokoju: jak to możliwe, że korzystając z tego samego urządzenia możemy mieć tak diametralnie różne odbiory, spostrzeżenia i ocenę. Oczywistym jest fakt różnic wynikających z komponentów towarzyszących czy też wpływ pomieszczenia, jednak wydaje mi się nie sposób by wynikało z tego coś tak zupełnie odmiennego...

Sylwek nie miał Bartoka, tak jak piszesz zależy od systemu, ale jego charakterystyka nie jest taka jak opisał, czuły na okablowanie, w dodatku ma filtry które podbijają i podkolorowują bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sly30 napisał:

Gusta są różne, ludzie chyba też różnie słyszą. Do tego akustyka i reszta systemu. 

Sylwku, ja to wszystko rozumiem. I akurat z tymi 3 DAC`ami w moim systemie przez wiele miesięcy przerobiłem. Kalliope był moim pierwszym DAC`iem. Byłem nich zachwycony. Nadal uważam, że jest świetnym urządzeniem. Być może najlepszym wyborem na rynku wtórnym w kategorii jakość/cena. Ale na litość boską wyciągnąłeś mi z ust dokładnie to co odczułem po porównaniu Vivaldiego z Kalliope tyle, że w przeciwną stronę. Tu nie było jeńców. To właśnie Kalliope okazał się pod każdym możliwym kątem słabszym urządzeniem, między innymi szary i mało muzykalny... 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, sly30 napisał:

Bo tam musi być jeden zegar wzorcowy Master 10 mega, a drugi ten próbkowania 44/48khz. Do tego kable cyfrowe najlepiej Shunyata Omega dedykowane do zegarów i kable AC podobnej klasy. Razem robi się ok 300 tys.pln. Bez tego Vivaldi gra średnio. . 

A tak, zapewne masz rację, sam tego nie spinałem myślałem ze jesli nie słucha sie gęstych plików to jeden zegar wystarczy do czst 44.1. Wprawdzie w Vivaldim tego nie testowałem, ale przypadku innych Dcs (Rossini, Debussy, Bartok) faktycznie zewnętrzne zegary bardzo duzo poprawiały w tych urządzeniach, które mz grają nieco sztucznie, metalicznie, bezdusznie… Z zegarami jest lepiej, ale nigdy nie słyszałem z nich dźwięku który by mnie przekonał do siebie tak całkowicie.

2 godziny temu, sly30 napisał:

 

Masz prawo. DCS nie robi postępów od 20 lat. Tłuką ciągle ten sam Ring DAC i tylko manipulują softem. Można tak zestawić system, że dCS zagra w nim ok, ale sam z siebie jest nijaki, szarawy, techniczny, mało muzykalny. 

Mam bardzo podobne odczucia. Porównując kolejne serie urządzeń Dcs można odnieść wrażenie ze większe różnice osiągna sie  używajac zewnętrznych zegarów i kabli niz poprzez zmianę samych urządzeń. 

2 godziny temu, sly30 napisał:

 

Ciągle się uczę….”Ja pracuję cały czas, naprawdę, ja się cały czas czegoś uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie kiedy jadę, ja się uczę w samolocie kiedy lecę”… :-))

 

Mądrego to i warto posłuchać 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, sly30 napisał:

Sam Vivaldi nie jest lepszy niż Kalliope. Żadne cudo. Jest ok i tyle. Ponoć uzbrojony w 2 zegary i do tego komplet drogich kabli, mocno zyskuje, ale wtedy cena zbliża się do 300 tys.pln. Kilka osób ma takie zestawy i sobie chwali, a ja nie mam powodu im nie wierzyć, że wtedy Vivaldii jest super. To jest możliwe. Ale też to jest wtedy inny pułap cenowy.

Spotkałem się z tymi samymi opiniami. Przynajmniej trzeba zegar zewnętrzny i do tego kable, a to robi się rzeczywiście zbyt drogo. Nie to żebym nie doceniał ale gdzieś ten pułap cenowy każdy ma i trzeba samemu się z chłodną głową ograniczać.

Rzeczywiście mogę jeszcze poprawić źródło plików i tu widzę na ten moment większy sens inwestowania.

Najważniejsze że kwestia wpłaty jest wyjaśniona. To odroczenie do 2023 r było do ostatniej chwili niepewne i mieli wcześniejsze zalecenie z góry by nie przyjmować gotówki. Nie zaktualizowali im stanu prawnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mgrzybek napisał:

Spotkałem się z tymi samymi opiniami. Przynajmniej trzeba zegar zewnętrzny i do tego kable, a to robi się rzeczywiście zbyt drogo. Nie to żebym nie doceniał ale gdzieś ten pułap cenowy każdy ma i trzeba samemu się z chłodną głową ograniczać.

Rzeczywiście mogę jeszcze poprawić źródło plików i tu widzę na ten moment większy sens inwestowania.

Najważniejsze że kwestia wpłaty jest wyjaśniona. To odroczenie do 2023 r było do ostatniej chwili niepewne i mieli wcześniejsze zalecenie z góry by nie przyjmować gotówki. Nie zaktualizowali im stanu prawnego.

Sorry … ale nie moge sie powstrzymac. A jakie to specjalne kable potrzeba do zegara? Maja przeniesc sinusoide albo prostokat o stalej amplitudzie o czestotliwosci 44,1-192kHz dla wordclock lub 10MHz.

Jedynym parametrem ktory musza spelniac to 75 Ohm. Dobre wtyki do konfekcji zaciskarka plus dobry Belden i pozamiatane. 100 zl max za sztuke.

Mozecie na taki kabel wydac pewnie i po kilka tysiecy baksow … marketingowcy zacieraja łapki, frajerow nie sieją, sami pzrychodzą.

Ten swiat schodzi na psy.

😞 

 

Co do zewneyrznego zegara rubidowego czy OCXO tez mozna tanio … chyba ze ktos kocha audiofilskie metki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już na miejscu. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Tonalnie wpasował mi się w punkt. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że według moich kryteriów gra lepiej niż Bartok. To o czym koledzy wspominali jest na wyższym poziomie. Gęstość grania , wypełnienie, barwa z jednoczesnym zachowaniem i dynamiki i rozdzielczości na b. wysokim poziomie. Przy nim Bartok zdecydowanie wydaje się suchy.

Każdy indywidualnie odbiera muzykę ale moim zdaniem Bartok pasuje raczej do cieplejszych i grających gęściej systemów. U mnie zdecydowanie byłoby za jasno i za "zwiewnie". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Mgrzybek napisał:

Jest już na miejscu. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Tonalnie wpasował mi się w punkt. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że według moich kryteriów gra lepiej niż Bartok. To o czym koledzy wspominali jest na wyższym poziomie. Gęstość grania , wypełnienie, barwa z jednoczesnym zachowaniem i dynamiki i rozdzielczości na b. wysokim poziomie. Przy nim Bartok zdecydowanie wydaje się suchy.

Każdy indywidualnie odbiera muzykę ale moim zdaniem Bartok pasuje raczej do cieplejszych i grających gęściej systemów. U mnie zdecydowanie byłoby za jasno i za "zwiewnie". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja mam cieplej grający system i Bartok nie pasuje, ma się poczucie wyeksponowanie basu ale tylko w części i gdzieś w najwyższym zakresie tam gdzie detale
jak u kogoś system gra ciemno to Bartok może ale nie musi pasować, szybciej Esoteric N-05XD czy LUMIN

DACi i nie tylko poza rozdzielczością, dynamiką, muzykalnością itd.
można podzielić na grające tonalnie
- ciemno
- w balansie
- jasno
I idę o zakład ze dCS nie jest jasno grający

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma wyższy bas trochę eksponowany i rzeczywiście jeśli reszta toru gra tu równo to może być to słyszalne nadmiernie. Wydaje mi się, że ten bas ma trochę dodać ciała średnicy. Pewnie dużo zależy też od warunków akustycznych gdzie albo będzie to problemem albo nie. Wtedy ta równowaga tonalna będzie różnie odbierana. To samo z góra. Jeśli kolumny ją przytłumią czy akustyka pokoju to pewnie nie będzie tego efektu rozjaśnienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mgrzybek napisał:

Jest już na miejscu. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Tonalnie wpasował mi się w punkt. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że według moich kryteriów gra lepiej niż Bartok. To o czym koledzy wspominali jest na wyższym poziomie. Gęstość grania , wypełnienie, barwa z jednoczesnym zachowaniem i dynamiki i rozdzielczości na b. wysokim poziomie. Przy nim Bartok zdecydowanie wydaje się suchy.

Każdy indywidualnie odbiera muzykę ale moim zdaniem Bartok pasuje raczej do cieplejszych i grających gęściej systemów. U mnie zdecydowanie byłoby za jasno i za "zwiewnie". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak samo myśle, słyszę i czuję. Gratulacje udanego zakupu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami testuje kable czy różne urządzania
Jedne grają jasno, drugie ciemno, trzecie pomiędzy
Później czytam ze te ciemne grają barwnie
To ze komuś sie coś wpasowało to dokładnie o to chodzi, ale wszystko ma własne cechy i warto je opisywać takie jakie są 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Czasami testuje kable czy różne urządzania
Jedne grają jasno, drugie ciemno, trzecie pomiędzy
Później czytam ze te ciemne grają barwnie
To ze komuś sie coś wpasowało to dokładnie o to chodzi, ale wszystko ma własne cechy i warto je opisywać takie jakie są 

No tak zgoda. Ciężko jednak opisać obiektywnie brzmienie jeśli odsłuch odbywa się np. w salonie audio gdzie do końca nie wiemy jaka jest charakterystyka akustyczna salonu i systemu. Akurat tam gdzie słuchałem z dwoma różnymi wzmacniaczami nie sprawiał wrażenia grającego ciemno .  Sprzęt towarzyszący nie był z rodzaju jasnych więc wyciągnąłem takie a nie inne wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2022 o 21:04, Mgrzybek napisał:

Jest już na miejscu. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Tonalnie wpasował mi się w punkt. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że według moich kryteriów gra lepiej niż Bartok. To o czym koledzy wspominali jest na wyższym poziomie. Gęstość grania , wypełnienie, barwa z jednoczesnym zachowaniem i dynamiki i rozdzielczości na b. wysokim poziomie. Przy nim Bartok zdecydowanie wydaje się suchy.

Każdy indywidualnie odbiera muzykę ale moim zdaniem Bartok pasuje raczej do cieplejszych i grających gęściej systemów. U mnie zdecydowanie byłoby za jasno i za "zwiewnie". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gratulacje! 👍

jak trochę posłuchasz top skrobnij coś więcej o dźwięku, mało jest info o tym DACu na forum.

Ps. Nie mam nic przeciwko żeby Gryphon zrobił nowego DACa i wysypały się w ogłoszeniach używane Kaliope 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PMD napisał:

 

Ps. Nie mam nic przeciwko żeby Gryphon zrobił nowego DACa i wysypały się w ogłoszeniach używane Kaliope 🙂

To wielce prawdopodobne. Wprowadzają nowe urządzenia sukcesywnie ostatnio a ten DAC dosyć długo w portfolio. Jest na Sabre 9018 a nowy SACD już na 9038 więc jest jakaś baza gotowa pod nowego DAC-a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kości DACa zapewne zmieni jego brzmienie. Niekoniecznie na lepsze.

W tej chwili producenci DACów metkowych za duże pieniądze będą jedynie udowadniać, że ich sprzęt odtworzy DSD256, 512 i 1024 ... tylko nie wiem po jaką cholerę i DXD o ile dotychczasowe modele nie potrafią.

Pozdro

 

PS. ktos tu napisał, że dCS od kilkunastu lat nie zmienił Ring-DACa. A po co miał zmieniać? Platforma sprzętowa się powiedzmy od 10-u lat się sprawdziła, zapewne jest nieznacznie modyfikowana. Zmieniają i to gruntownie oprogramowanie. BTW oprogramowanie starsze z wyższych modeli wchodzi do niższych i dźwięk zmienia się na lepsze. Uwaga: zmiana softu jest darmowa. Przykładowo nowy Rossini dostał soft od starego Vivaldiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Sprzedałem swojego Bartoka po 6 miesiącach i przypadkiem wylądował u mnie EMM DAC2X v2. Ależ ten EMM jest znakomity! 

Ma wszystko to co dawał Bartok + lepsza przestrzeń, gładsza góra i znacznie więcej wypełnienia na średnicy. 

Słucham po USB ze swojego zaawansowanego serwera z kartą Pink Faun Ultra OCXO (co na pewno nie jest bez znaczenia).

Niestety mam tylko do poniedziałku (DAC klienta), ale szczerze to się zacząłem zastanawiać, czy sobie samemu takiego nie kupić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem?

😄 😄 😄

 

8 hours ago, sly30 said:

Cała Polska audio wie jaką wartość mają te wasze pseudo recenzje, których celem jest pompowanie produktów przyjaznego dystrybutora, przy równoczesnym obsmarowywaniu oferty dystrybutora który „współpracować” nie chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2022 o 00:25, Elberoth napisał:

Sprzedałem swojego Bartoka po 6 miesiącach i przypadkiem wylądował u mnie EMM DAC2X v2. Ależ ten EMM jest znakomity! 

31 Maja wyszedł nowy soft dla Bartoka 2.0, należy go teraz rozpatrywać jako nowe urządzenie, naprawdę to spory progres w dźwięku.

„Bartók 2.0 zawiera ulepszenia wydajności, które do tej pory były dostępne wyłącznie na platformach Vivaldi i Rossini. 2.0 to znacząca aktualizacja algorytmu mapowania, który steruje dCS Ring DAC. Zawiera również ulepszenia upsamplingu DSD i dodaje nowe opcje filtrowania…”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez emdes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej, dCS adaptuje soft z wyższych modeli do niższych, za damo !!! Pokażcie mi takiego drugiego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko dowodzi, że mają dobrze zorganizowaną strukturę produktów. Założę się, że ta adaptacja polega na odblokowaniu procedur, ktore w istnieją, ale byly zablokowane, by nie psuć półek marketingowych. 

Niestety w firmach obecnie rządzi marketing, a nie technika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.