Skocz do zawartości
IGNORED

Lumin D2-transport vs U1 mini


Staszor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, TubeAudioMusic napisał:

Dzień dobry.

Lumin U1 mini z Sbooster. 
Czy koledzy, którzy mieli/mają usłyszeli zmiany w brzmieniu?

Dziękuję.

Po wymianie zasilacza w D2 na Sbooster usłyszałem znaczącą poprawę rozdzielczości, wybrzmienia były dłuższe, lepszy bas z lepszą kontrolą. To samo będzie w U1 mini. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2022 o 09:32, RCD napisał:

Po wymianie zasilacza w D2 na Sbooster usłyszałem znaczącą poprawę rozdzielczości, wybrzmienia były dłuższe, lepszy bas z lepszą kontrolą. To samo będzie w U1 mini. 

Nie odniosę się konkretnie do Lumina ale mogę potwierdzić, że zmiana zasilania na liniowe w DAC- u czy zasilaniu karty USB w moim przypadku Faradem zawsze powodowała tego typu zmiany. Bezdyskusyjnie słyszalne wyraźnie. Przypuszczam, że U1 mini zachowa się podobnie. To raczej jest prawidłowość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xsnailx napisał:

zeby w u1 mini dali zlacze sfp zamiast rj45 do sieci - to byl by prawie idealny transport 😞

Jest bardzo dobry nawet na fabrycznym zasilaczu. Myślę, że gdyby był niemiecki, to kosztowałby 30tys. 

W dniu 23.01.2022 o 22:54, Terrapin napisał:

Prąd, zapewne razem z wszelkiej maści syfem, płynie też w obwodach logicznych komputerów, w kablach Ethernet i HDMI. I jakoś to wszystko działa: drukarki, banki, Netflixy…

Nie zajmując stanowiska w kwestii wpływu transportu na brzmienie poproszę o inne argumenty.

Nie za bardzo rozumiem. Co z tego, że działa?

Przecież rozchodzi się o to, czy transport ma znaczenie w jakości dźwięku, a nie o to, czy działa lub nie działa jeśli nie jest zbudowany do audio i nie jest "audiofilski". 

A do czego Ci te argumenty? Jak chcesz się przekonać to proponuję odsłuch, a nie argumenty. A jak ważniejsze niż odsłuch są pomiary, to w necie można je znaleźć. Akurat to idzie pomierzyc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, insaimz napisał:

 

Mi chodziło o złącze sieciowe na moduł optyczny, co do liniowego zasilania to są zestawy do konwersji np ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.01.2022 o 17:37, Fr@ntz napisał:

Zainstalowałeś najnowszego OS-a i masz pretensję, do Lumina, że coś się sypie ... Pytanie co to za "słuchawka" i czy przypadkiem jej sam producent nie powadził własnych modyfikacji dystrybucji. Zamiast się mazać wystarczy zgłosić do Lumina, co i na czym nie działa.
Polecam śledzenie stosownych wątków na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Peter Lie jest tam bardzo aktywny i stara się możliwie szybko rozwiązywać zgłaszane problemy.

Pan Peter Lie w kilka dni podesłał mi łatkę do Lumina U1 mini jak w nazwach utworów brakowało polskich ogonków. Bardzo mocno wspiera też na forum Roon'a.

Dla mnie U1 mini bardzo pasuje. Daje świetny pełny dźwięk, jest stabilny nie ma może aplikacji jak Roon ale to nie Roon :).

W dniu 26.01.2022 o 07:10, xsnailx napisał:

Mi chodziło o złącze sieciowe na moduł optyczny, co do liniowego zasilania to są zestawy do konwersji np ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byłbym mile zaskoczony jakby komuś udało się zmieścić do środka U1 mini trafo i płytkę z mostkiem i kondziorkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysztof.filipak
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysztof.filipak napisał:

Byłbym mile zaskoczony jakby komuś udało się zmieścić do środka U1 mini trafo i płytkę z mostkiem i kondziorkami.

Po co?

Chyba sbooster robi zasilacze liniowe które wpinasz w miejsce tego fabrycznego wewnątrz obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tomek4 napisał:


 

 


Jeżeli transport ma brzmienie, to jest popsuty.

 

Jeśli nie słyszysz różnic sonicznych pomiędzy transportami strumieniowymi czy też CD to prawdopodobnie masz kłopot albo techniczny, albo zdrowotny.

Przykro mi, ale nie jestem w stanie Ci pomóc na podstawie tak zdawkowej odpowiedzi.

1 minutę temu, sir.jax napisał:

Po co?

Chyba sbooster robi zasilacze liniowe które wpinasz w miejsce tego fabrycznego wewnątrz obudowy.

Mają taką wersję do środka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Mają taką wersję do środka?

Gdzieś o tym czytałem jakiś czas temu, nie mogę znaleźć. 

Jest jeszcze jedna opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tomek4 napisał:


 

 


Jeżeli transport ma brzmienie, to jest popsuty.

 

Zapraszamy do zakładki Start. Pomyliłeś zakładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



Jeśli nie słyszysz różnic sonicznych pomiędzy transportami strumieniowymi czy też CD to prawdopodobnie masz kłopot albo techniczny, albo zdrowotny.
Przykro mi, ale nie jestem w stanie Ci pomóc na podstawie tak zdawkowej odpowiedzi.


Sonicznych? Czytaj dalej kolorowe gazetki, tam Ci zawsze "pomogą" ;)

A zarzucanie interlokutorowi problemów zdrowotnych jest najzwyczajniej w świecie niekulturalne.
Zapraszamy do zakładki Start. Pomyliłeś zakładki.
Jeżeli podnoszą tam kwestie transmisji cyfrowej, to czytaj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomek4 napisał:


 

 


Sonicznych? Czytaj dalej kolorowe gazetki, tam Ci zawsze "pomogą" 😉

A zarzucanie interlokutorowi problemów zdrowotnych jest najzwyczajniej w świecie niekulturalne.Jeżeli podnoszą tam kwestie transmisji cyfrowej, to czytaj 🙂

 

Tak, na forum jestem nowy, nie znaczy, że jestem wychowankiem gazetek, do zakładki dla początkujących również zaglądam, szukam interesujących mnie kwestii, rozwiązań - do tego jest forum. Na temat transmisji cyfrowej na pewno nie znajdziesz merytorycznej informacji w gazetkach audio.

Napisałem jasno i klarownie moje zdanie, że również w cyfrówka cyfrówce nie równa, bo tak jest. W teorii nie ma różnic, ale już w aplikacji rzeczywistej są. Nie żyjemy w świecie idealnym trzeba mieć to na uwadze.

Jeśli kolegę uraziłem wpisem o zdrowiu to przepraszam (nie miałem tego na celu, intencją była dowcipna riposta nt. słuchu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli w transmisji cyfrowej są różnice, to znaczy że transport jest popsuty - ma zły sposób korekcji ewentualnych błędów transmisji.

Ty zaglądasz do zakładki Start, sly30 też tam zagląda i nawet zaprasza, natomiast ja tam nie zaglądam - wydawałoby się że powstała aby nie śmiecić w Hi-Fi, ale widzę jednak więcej związków z zakładką Hi-End ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysztof.filipak napisał:

Tak, na forum jestem nowy, nie znaczy, że jestem wychowankiem gazetek, do zakładki dla początkujących również zaglądam, szukam interesujących mnie kwestii, rozwiązań - do tego jest forum. Na temat transmisji cyfrowej na pewno nie znajdziesz merytorycznej informacji w gazetkach audio.

Napisałem jasno i klarownie moje zdanie, że również w cyfrówka cyfrówce nie równa, bo tak jest. W teorii nie ma różnic, ale już w aplikacji rzeczywistej są. Nie żyjemy w świecie idealnym trzeba mieć to na uwadze.

Jeśli kolegę uraziłem wpisem o zdrowiu to przepraszam (nie miałem tego na celu, intencją była dowcipna riposta nt. słuchu).

Nie karm Trolla bo się zadomowi ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek4 napisał:

widzę jednak więcej związków z zakładką Hi-End

Nie masz żadnych związków z zakładką High End. Masz zerowe doświadczenie, bo gdybyś je miał, to nie pisałbyś tego co piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



Nie masz żadnych związków z zakładką High End.


Żenująco słaba ta Twoja próba manipulacji :(


Ty zaglądasz do zakładki Start, sly30 też tam zagląda i nawet zaprasza, natomiast ja tam nie zaglądam - wydawałoby się że powstała aby nie śmiecić w Hi-Fi, ale widzę jednak więcej związków z zakładką Hi-End ;)


Ponieważ ja zwróciłem uwagę na fakt, że to Ty korzystasz z zakładek Start i Hi-End - a co ciekawe, nie z zakładki Hi-Fi.


Masz zerowe doświadczenie, bo gdybyś je miał, to nie pisałbyś tego co piszesz.


Błędne założenie i co za tym idzie, błędne wnioski.

EOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, tomek4 napisał:


 

 


Jeżeli transport ma brzmienie, to jest popsuty.

Idąc tą drogą , według Ciebie, nieważne ile kasy kosztuje transport efekt końcowy powinien być jednakowy? To dlaczego Lumin D2 gra całkiem inaczej iż T2, tzn ma inną charakterystykę brzmienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



Idąc tą drogą , według Ciebie, nieważne ile kasy kosztuje transport efekt końcowy powinien być jednakowy?


Powinien. Natomiast popsuty może być tak tani, jak i drogi.

Np. sygnał cyfrowy, zamiast kablem koaksjalnym za pierdylion, możesz przesłać zwykłym chińskim RCA dołączanym dawniej do sprzętu. I generalnie nie ma powodu aby pojawiły się tam błędy przesyłu, że o zmianie brzmienia nawet nie wspomnę.


To dlaczego Lumin D2 gra całkiem inaczej iż T2, tzn ma inną charakterystykę brzmienia?


Ponieważ to są streamery z DAC. Jeden na DAC Wolfson WM8741, a drugi na DAC Sabre ES9028PRO.
Czyli porównujesz jabłka z gruszkami.

I jak widać na załączonym obrazku, naprawdę występuje korelacja pomiędzy niewiedzą w zakładce Start i audio-voodoo w zakładce Hi-End.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomek4 napisał:


 

 


Powinien. Natomiast popsuty może być tak tani, jak i drogi.

Np. sygnał cyfrowy, zamiast kablem koaksjalnym za pierdylion, możesz przesłać zwykłym chińskim RCA dołączanym dawniej do sprzętu. I generalnie nie ma powodu aby pojawiły się tam błędy przesyłu, że o zmianie brzmienia nawet nie wspomnę.



Ponieważ to są streamery z DAC. Jeden na DAC Wolfson WM8741, a drugi na DAC Sabre ES9028PRO.
Czyli porównujesz jabłka z gruszkami.

I jak widać na załączonym obrazku, naprawdę występuje korelacja pomiędzy niewiedzą w zakładce Start i audio-voodoo w zakładce Hi-End.

Kolego coaxialem wysyłałem sygnał cyfrowy do zewnętrznego DAC! Czyli używałem ich jako transportu. Nie porównywałem po RCA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, tomek4 napisał:
2 godziny temu, tomter napisał:
Nie słuchałem U1 i U1 mini więc nie wiem jak grają.

Akurat one, nie grają - to transporty są.

Zepsute nie zagrają...to fakt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, tomek4 napisał:
2 godziny temu, tomter napisał:
Nie słuchałem U1 i U1 mini więc nie wiem jak grają.

Akurat one, nie grają - to transporty są.

 
 

Przepraszam, że nie piszę w dziale dla początkujących, ale nie chcecie tam przyjść 🙂 to ja zahaczam.

Polecam zerknąć na teorię przetwarzania sygnałów analogowych i cyfrowych, chociażby do podstaw elektroniki dr Schenk, aprobowanej przez prof. dr inż. Jerzego Baranowskiego. W dziale z techniką cyfrową są wyjaśnione kwestie standaryzacji sygnałów cyfrowych. Zgodnie nauka stwierdza i udowadnia, że nie ma źródeł idealnych, dekoderów idealnych, impulsów nieskończenie krótkich nad którymi nie są w stanie zapanować idealne filtry. 

Elektronika w dziedzinie cyfrowej może wpłynąć na jakość dostarczanego sygnału S/PDIF, elementy takie jak przewody łączące mogą go zdegradować chociażby poprzez niedopasowanie impedancyjne.

W łatwy i przystępny sposób zagadnienia te tłumaczy Pan Łukasz Fikus znany jako LAPIZATOR:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysztof.filipak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Polecam zerknąć na teorię przetwarzania sygnałów analogowych i cyfrowych, chociażby do podstaw elektroniki dr Schenk, aprobowanej przez prof. dr inż. Jerzego Baranowskiego. W dziale z techniką cyfrową są wyjaśnione kwestie standaryzacji sygnałów cyfrowych. Zgodnie nauka stwierdza i udowadnia, że nie ma źródeł idealnych, dekoderów idealnych, impulsów nieskończenie krótkich nad którymi nie są w stanie zapanować idealne filtry. 
Elektronika w dziedzinie cyfrowej może wpłynąć na jakość dostarczanego sygnału S/PDIF, elementy takie jak przewody łączące mogą go zdegradować chociażby poprzez niedopasowanie impedancyjne.
W łatwy i przystępny sposób zagadnienia te tłumaczy Pan Łukasz Fikus znany jako LAPIZATOR:


Nie znam człowieka. Natomiast na jego słabo czytelnej stronie widzę że przez 20 lat zajmował się marketingiem, nim zaczął zarabiać na DIY. http://www.lampizator.eu/Fikus/ABOUT_US.html

I, jak sama nazwa wskazuje, "lampizował"... GOTOWE konstrukcje.

Na zdjęciu Squeezebox i jak widać wcale nie ingerował w sygnał cyfrowy :)

ee23a5ebcc47550978ab27a766c3e4b3.jpg

42e825bed7fc83db60e3b656ef8ff74d.jpg

A tu podpiera się tabletem Lenovo. Też mam taki w kuchni ;)
Fajny jest, bo można go powiesić na szafce.

75f427c19247dda214763301bb9b3ea2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.01.2022 o 21:25, Staszor napisał:

to ja rozpocząłem wątek, widziałem że szerokim łukiem zahaczył on o wiele tematów cyfrowych . Od czasu otworzenia wątku, dotarł do mnie transport CD i przetwornik DAC i mogę się podzielić spostrzeżeniami po odsłuchach.

- Transport CD: porównywałem TEAC VRDS P-30 z NAD S500. Różnica nie jest subtelna. Nad S500 grał ładnie i przyjemnie, bez uwag. Po podłączeniu P30, poziom dokładności każdego dzwięku, rozdzielczości, ilość informacji wszystko wzrosło tak że w ślepym teście się nie da się pomylić. Dla mnie było to duże zaskoczenie, gdyż nie miałem wcześniej styczności z transportami, sądziłem że mają marginalne znaczenie. Byłem w dużym błędzie.  

- Interconect cyfrowy - Zamówiłem interconect cyfrowy w manufakturze MB-Audio, gdyż nie miałem żadnego. Dostałem do testów jeden srebrny i jeden miedziany. Podłączyłem od razu srebrny. Zauważyłem, że na tym nowym transporcie, minimalnie przeszkadza mi ilość informacji i dźwięczność w górnych pasmach. Wszystko brzmi bardzo dobrze, ale jednak przy dłużym słuchaniu coś jest nie tak w górnych rejestrach. Może nie jestem przyzwyczajony do takiego dzwięku. Wpadłem na pomysł, żeby podmienić kabel cyfrowy, który dostałem do testów. Byłem bardzo zdziwiony, gdyż kolejny raz różnica była duża. Duża część tej dźwięczności na gorze zniknęła. Przyznam że po dalszych testach myślę, że przydałby się efekt pośredni, ale jeszcze poczekam bo nowy Gustard X26pro się dopiero wygrzewa wiec mam nadzieje, że złagodnieje. Do meritum, kabel cyfrowy słychać, nie rozumiem fizyki tego zjawiska, ale jest to fakt.

- sprawa trzecia podłączyłem Lumina D2 jako transport. Spostrzeżenia - Lumid D2 z Gustardem gra lepiej niż na własnym przetworniku. Zdecydowanie lepiej. Jest mały problem co ok 5-10 min przerywany jest sygnał i robi się cisza w głośnikach na ok 0,5s. Jak podłączam transporty CD do Gustarda to ten efekt nie występuje, gdy podłączam Lumina efekt jest bez względu na to czy słucham radia czy Tidala. Zaobserwowałem że w czasie przerwania dzwięku, wyświetlacz Gustarda rozmazuje się na ułamek sekundy ... Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Też szukam transportu pod Tidala do połączenia z Gustard x26pro. Mam obecnie Yamaha np s303 zmodyfikowaną i jest bardzo dobrze . Zaletą jest MusicCast. Ale wiem , że Gustard x26pro może lepiej brzmieć po USB a Yamaha ma tylko coax i opt. 

Próbowałeś jakiś transport sieciowy po USB z Gustardem?? 

Też mi się zdarzają takie 0,5s przerwy przy odtwarzaniu ze streamera . Sporadycznie, ale są . Nie przeszkadza to , nie znam przyczyny . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2022 o 16:27, tomek4 napisał:

 


Nie znam człowieka. Natomiast na jego słabo czytelnej stronie widzę że przez 20 lat zajmował się marketingiem, nim zaczął zarabiać na DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I, jak sama nazwa wskazuje, "lampizował"... GOTOWE konstrukcje.

Na zdjęciu Squeezebox i jak widać wcale nie ingerował w sygnał cyfrowy 🙂

ee23a5ebcc47550978ab27a766c3e4b3.jpg

42e825bed7fc83db60e3b656ef8ff74d.jpg

A tu podpiera się tabletem Lenovo. Też mam taki w kuchni 😉
Fajny jest, bo można go powiesić na szafce.

75f427c19247dda214763301bb9b3ea2.jpg

 

jesli nie znasz P.Fikusa

to rzeczywiscie pomykaj do zakladki START.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.