Skocz do zawartości
IGNORED

Mini salka 5.1 | Auro3D


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, pmcomp napisał:

2. moja lista znakomitych procesorów AV obejmuje urządzenia , które mają wbudowane procesory DD 5.1/7.1 i DTS 5.1/7.1

Dziekuje Ci za tą listę, naprawdę. Jako jedyny wykazałeś się bardzo pomocną ręką w porównaniu do innych☺️

 

10 minut temu, pmcomp napisał:

Maja też wejścia analogowe 5.1/7.1. Jesli ktoś chce korzystać z nowszych formatów DDTHD czy DTSHDMA musi je zdekodować w źródle

No tu jest problem bo żadne z moich urządzeń nie ma wyjść analogowych, dlatego na starcie to odrzucam😞 Choć Lexycon przypadł mi do gustu☺️

 

11 minut temu, pmcomp napisał:

Jesli wystarczają mu stare DD i DTS można je dostarczyć po SPDIF do procesora

No właśnie nie chce się cofać aż tak mocno do epoki kamienia łupanego

 

12 minut temu, pmcomp napisał:

Też mam swoje typy ale to nie w tym wątku.

 

A dlaczego kolega nie może? Z chęcią bym je poznał. Może akurat coś się znajdzie czego i ja tez szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Groot napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sprawdź czy ma emulator EDID bo bez niego będzie lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fetek napisał:

sprawdź czy ma emulator EDID bo bez niego będzie lipa.

Najlepszy klocek do edycji EDID (i do wielu innych rzeczy): HGFury Vertex albo Vertex2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, pmcomp napisał:

wykorzystanie aktywnych kolumn (z wbudowanymi końcówkami mocy

A co do pierwszego punktu. Aktywne kolumny odpadają od razu. Mam obecnie Focale 100IW5LCR ale pójdę wyżej i te stare sprzedam.  Na tył dam 300LCR a na przód 1000 LCR biorąc kredyt bez którego widzę że się nie obejdzie, ale brać 20 tys zł z RSSO 21% w PKO to masakra w biały dzień i nóż wbity w plecy🤦‍♂️ 

 

18 minut temu, pmcomp napisał:

Moja sugestia to nie podłączać bezpośrednio OPPO

Najpierw to bym go musiał kupić sprzedając BD oraz odtwarzacz sieciowy😞 czego bym nie chciał ( posiadam dwa 14 Tb dyski na których są filmy, muzyka, zdjęcia z wycieczek i prywatne PDF-y ) 

 

20 minut temu, pmcomp napisał:

Daje to duuuuzo wiekszy komfort sterowania przez pilota

Tutaj pełna zgoda☺️👍

9 minut temu, fetek napisał:

sprawdź czy ma emulator EDID bo bez niego będzie lipa.

Kolega wybaczy ale nawet nie wiem co to jest ten emulator. Ten rozgałęźnik to tak zwany 8K z którym Denon jak i Marantz miał problem poprzez procesor zainstalowany z początku produkcji nowych modeli z końcówką x700 który owego 8K w tedy nie obsługiwał. Było o tym bardzo głośno

9 minut temu, fetek napisał:

90% userów nie wie co to EDID, pozostałe 10% nie wie że będzie z tym problem.

Dokładnie☺️ Trafiona odpowiedz w same sedno👏👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, pmcomp napisał:

Ale ja nie pisałem do ciebie, nie musisz zajmować stanowiska. Moje rady dla ciebie już się skończyły.

Co?, po jakiego grzyba się kolega tutaj dalej udziela ? Skończył się temat Auro3D, koledze to się nie spodobało i sam napisał cytuje „ Spadam stąd” więc co tu kolega jeszcze robi? Po co się udziela? Nie podoba się? Tam są🚪dowidzenia! proszę się nie udzielać skoro sam ze sobą ma kolega problem!

Kolego fetek czy Rotel RMB-1585 to jest dość bardzo dobra końcówka mocy na 5 kanałów? Która by pociągnęła to co pisałem do pcmc czy jak on tam się zwie? 

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Groot napisał:

Ogólnie chciałem ampli z 2009-2011 który ma HDMI 1.3a dla Satelity, Konsoli ( tylko FIFA ze znajomymi )oraz Laptopa we FHD, natomiast z Odtwarzacza Sieciowego oraz BD chciałem puścić do amplitunera sam dźwięk po HDMI by uzyskać dźwięk TrueHD i DTS-HD natomiast obraz za pomocą tego rozdzielacza: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  do projektora. Czyli reasumując potrzebuje dwa HDMI jeden do FHD z Amplitunera a drugi do 4K z rozdzielacza. 

To się nie uda. Chyba nie czytałeś tematów, gdzie próbowano mniejszych kombinacji i dźwięk szedł tylko w stereo. Koledzy już Ci napisali: wystąpi problem z EDID. Jeśli się na tym nie znasz nie pakuj się w to bo prędzej ołysiejesz 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, qbakos napisał:

To się nie uda

Ale dlaczego. Przecież projektor ma dwa wejścia to raz, dwa odtwarzacze maja specjalne wyjścia HDMI dla dźwięku więc w czy tu problem? Ten spliter i tak miał i ma służyć pierwszym wydaniom najnowszych amplitunerów które miały problem z HDMI 2.1 i 8K lub 4K120HZ. Nie kumam czaczy😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jednym kablem wyprowadzisz obraz i dźwięk na rozdzielacz i stamtąd jeden puścisz na projektor, a drugi do amplitunera to na 99% dostaniesz tylko stereo, bo projektor Ci to wymusi. Testowałem w praktyce i tak się właśnie dzieje. Musisz mieć dwa osobne wyjścia HDMI obraz/dźwięk już w odtwarzaczu jak jest np. w Oppo lub użyć rozdzielacza z edycją EDID.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
29 minut temu, pmcomp napisał:

dziekuje

Przecież koledze podziękowałem za wrzucenie zdjęć z procesorem. 
 

Po czym sam kolega napisał że „spada stąd” dla mnie jest to jedno znaczne że już tu nie będę zaglądał choć bym nie wiem co. Najwidoczniej inaczej inni to rozumieją🤷‍♂️
 

A co do tego co napisałem w poście nr 401 to mnie poniosło bo ileż można tłumaczyć i pisać jak to chce podłączyć, pisałem na ten temat już z 5 albo i 6 razy i już po prostu wymiękłem i się uniosłem. A każdemu z osobna już mi się nie chce tłumaczyć, jeżeli ktoś nie śledzi na bierząco to już nie mój problem. 

Ramki już się robią, jak dobrze pójdzie to jeszcze dzisiaj zostaną obszyte materiałem😎

214389D5-32C3-4161-9521-BB66BBC04FAB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Ja sie tak bedziesz achowywać to ci nikt nie pomoze

Radzę sobie samemu całkiem dobrze😉 , przecież ja do niczego nie zmuszam. 

No to ramki zrobione, na razie tylko na jedną stronę. Po południu zacznę je obijać materiałem. Jeżeli się uda dzisiaj to ogarnąć to jutro wezmę się za drugą stronę 

188EC444-D288-4C5A-9346-ED6853F4CE9F.jpeg

W międzyczasie zamówiłem sobie takie lampki które będą zainstalowane po jednej na stronę po środku regału by doświetlały filmy znajdujące się w regale.  Dodam tylko że będzie to tylko jedno jedyne światło w mini salce. 
 

https://allegro.pl/oferta/kinkiet-z-przelacznikiem-on-nad-lustro-obraz-led-11575493042

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mu idzie, jest szansa, że coś tu zagra. Mi się podoba. Nie wnikam kto to jest, chociaż na 99,999% wiemy kto😉. Liczy się robota i efekt końcowy. 

Dajcie spokój i szanujmy się wzajemnie. Komu nie pasuje, niech się nie udziela, można obserwować i... trzymać kciuki. 

Peace🤘

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2022 o 20:13, Groot napisał:

Jaki HDMI kabel do projektora? Potrzebuje 12,5 metra czyli 15 metrów. Co polecacie sprawdzonego do rozdzielczości 4K i FHD oraz w dobrych pieniądzach 

Sprawdzony, taki mam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 minuty temu, burz napisał:

Super cena! 
 

Jedno pytanie tylko mam czy próbowałeś puszczać na nim HDR10+? Jeżeli tak to nic nie zrywało? Pytam bo bym go kupił w ilości dwóch sztuk jeden dla FHD z satelity, konsoli oraz laptopa natomiast drugi do 4K z rozdzielacza [ Odtwarzacz Sieciowy oraz Odtwarzacz UHD 4K (tylko obraz, dźwięk osobno z odtwarzaczy na amplituner)]
 

Byłbym wdzięczny za odpowiedz w tej sprawie🙂

ps. Jako jedyny odpowiedziałeś na to pytanie, inni tylko trolują😞 

Dziękuję☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam filmy z płyt UHD na JVC RS440, więc nie wypowiem się co do HDR10+. Ale zakupy na Amazonie możesz bez problemu zwracać, więc bierz i testuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, STELVIO napisał:

A Ty masz projektor z hdr10+?

Nie, jest HDR10 ale kto wie czy wprowadza aktualizacje dzięki której pójdzie HDR10+, chyba że tu chodzi o nowy chip to w tedy można zapomnieć. 
 

A pytałem bo jak kupować to taki kabel który będzie otwarty na przyszłe nowinki🙂

11 minut temu, burz napisał:

więc nie wypowiem się co do HDR10+

Ok dzięki za info. W takim razie trzeba zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Groot napisał:

Nie, jest HDR10 ale kto wie czy wprowadza aktualizacje dzięki której pójdzie HDR10+, chyba że tu chodzi o nowy chip to w tedy można zapomnieć. 
 

A pytałem bo jak kupować to taki kabel który będzie otwarty na przyszłe nowinki🙂

Hdr do hdr10 to może jeszcze tak. Ale hdr10+ to wątpię, żeby aktualizacją załatwili. Hdr10+ to tak jak dolby vision.

Kabel światłowodowy to ogarnie. Jeśli chodzi o tą długość co potrzebujesz. Ja sprawdzałem kiedyś na oledzie. Zanim położyłem kabel do proja. Oled oczywiście otworzył wszystko bez problemu na długim kablu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kayko napisał:

Czytacie opisy w linkach? Przecież jest opisane, że HDR10+ jest obsługiwane, inna sprawa to YCbCr 444 8 bit

A tak pomijając to ,że da radę. To gdzie w tym linku pisze o hdr10+ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój HDMI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Upgraded HDMI 2.1) i wszystko działa, jakość bdb. Za 15m wychodzi 453zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie dwóch lat używam taki kabel hdmi, kupiłem 8 metrowy. Wszystko śmiga bez problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez farti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzisiejsza praca zaowocowała szkieletem pod oknem. Co prawda zabrakło mi kantówki 44x44 by zrobić poprzeczki pod projektorem, nad klimatyzatorem oraz po lewej jak i prawej stronie przy ścianie. Jutro już będzie to wszystko gotowe włącznie z ramkami z materiałem. 

D046C79B-75A6-40B1-8BD0-B3D7C0E560F5.jpeg

A6EEEEED-5414-4C73-8AB7-CD3692A89581.jpeg

ps Czy mi się wydaje? czy pewne posty zostały usunięte? Problematycznego kolegi oraz Butlera. Ciekawi mnie dlaczego i kto wydał takie rozporządzenie🤔

Dodam że dojechały dziś lampki nad regały więc w piątek najpóźniej w sobotę odbędzie się ich montaż oraz brakujących paneli pomiędzy regałami. Myśle że do końca tego tygodnia będzie już koniec tylnej części. Później pozostanie przykleić panele na sufit ze styroduru. 
 

Lampki:

06ED1C5F-44D5-4DEA-8368-E02C54B94E5D.thumb.jpeg.200f911cf4f681a8ee05bb4373ae292e.jpeg

 

Panele na sufit: 

2ABFDD7D-EC67-449B-A60B-1BA0339D5D89.thumb.jpeg.caefc7363f830820c609fb6d4e8226c2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Butler napisał:

Wpisy nie były w temacie i miały treści obraźliwe

Może i masz racje, choć z twojej strony tego nie było widać.

16 minut temu, Butler napisał:

Cały sufit tym wyłożysz?

Nie tylko 180 cm od strony okna w kierunku ekranu ( czyli trzy rzędy po 5 paneli na rząd ) 

33 minuty temu, freedi napisał:

Coś więcej o tych panelach? Wyglądają na radosną twórczość konstruktora.. 

Dyfuzory służą do rozproszenia dźwięku w pomieszczeniu, dzięki czemu uzyskasz podobną energię dźwięku we wszystkich częściach pomieszczenia.  Są często używane w kinach domowych, aby zapewnić to samo pole dźwiękowe wszystkim słuchaczom w różnych pozycjach w pomieszczeniu.

  Jest to dyfuzor 2D o wysokości 16 cm.  Dzięki różnym wysokościom i skosom uzyskuje się bardzo wydajną dyfuzję.  Dźwięk, który w nią uderza, nie jest odbijany pod tym samym kątem jak zwykle, ale w wielu kierunkach, więc bezpośrednia lokalizacja nie jest już możliwa.  Ogromną zaletą dyfuzora jest stały czas pogłosu, dzięki czemu może skutecznie rozwijać swój efekt nawet w pomieszczeniach już dobrze oczyszczonych akustycznie, ponieważ nie traci się energii.

Bardzo dobrze nadaje się do sufitów i tylnych ścian, ale użycie go za głośnikami jest również rozsądnym rozwiązaniem w przypadku głośników dipolowych ponieważ pożądane jest tutaj odbicie.

Dyfuzor posiada od spodu płytę MDF, która pozwala na łatwą instalację w różnych metodach montażu.  Niewielka waga ułatwia montaż na ścianach lub sufitach.

 Wykonany jest z twardego styropianu (EPS) i można go malować farbami na bazie wody.

Wymiary 600x600x163 ( 3 mm płyta MDF )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.