Skocz do zawartości
IGNORED

40 lat CD, 40 lat cyfry


Terrapin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, szymon1977 napisał:

Szkoda, ze już nie mam Astry 1 bo dopiero Ty miałbyś minę. A może spotkaliśmy się kiedyś w Kielcach lub Radomiu?

No miał by minę jak byś jechał z zaparowanymi w środku szybami-bezcenne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA
literówka

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

W Niemczech jest gość co ma Golfa II chyba 1400 koni i objeżdża Lambo czy Mercedesa S
Szybsze nie zawsze znaczy lepsze 😉

U mnie 75KM pod maską. U tamtych kolesi 150 czy tam 200KM. I dostali w pizzdeczkę 965kg masy własnej autem. Bo nie sztuką jest zapierdzielać na prostej. Jakie kto ma jaja widać przed, a tak naprawdę na wyjściu z zakrętu.

Pewnie, że szybsze nie lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Dopisanie zdania

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ASURA napisał:

No miał by minę jak byś jechał z zaparowanymi w środku szybami-bezcenne!

W Astrze szyby nie parują - jeździ się na hicie z otwartymi i zimny łokieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Audroc napisał:

Kolesie od video dostali 4K, potem 8K,

To wzięło się tylko z tego, że kolesie od produkcji telewizorów chcieli produkować jeszcze wiecej i heszcze większe matryce, za oczywiście jeszcze więcej pieniedzy.

4k 8k to nie lepsza jakość obrazu dla oka, tylko możliwość siedzenia jeszcze bilżej (pokoje wolniej się rozrastają niz matryce tv), jeszcze większych ekranów bez "wglądu" w pojedyńcze piksele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Terrapin napisał:

Dlatego świat się tak gwałtownie rozwija od kilku dekad: młodzi powiedzieli starym dziadom "spadać!"

Zbrojenia go rozwijają, kasa na prace nad cywilnymi zabawkami już dawno została ograniczona bo musi się najpierw zwrócić to na co wcześniej inwestowano pieniądze... patenty i pomysły też leżą w sejfach i czekają na ruch do przodu który konkurencja też nie chce zrobić

Audio w obecnych czasach mogło by być już zajebiste nawet bez żadnych tweaków

 

7 minut temu, kangie napisał:

U mnie 75KM pod maską. U tamtych kolesi 150 czy tam 200KM. I dostali w pizzdeczkę 965kg masy własnej autem. Bo nie sztuką jest zapierdzielać na prostej. Jakie kto ma jaja widać przed, a tak naprawdę na wyjściu z zakrętu.

Pewnie, że szybsze nie lepsze.

To mówisz kubełek pod pupę , klatka bezpieczeństwa i cała tapicerka ozdoby i inne "pierdoły" wydarte do gołych blach

Jechałem takim po serpentynach, jak to się fajnie trzyma drogi..

10 minut temu, iro III napisał:

To wzięło się tylko z tego, że kolesie od produkcji telewizorów chcieli produkować jeszcze wiecej i heszcze większe matryce, za oczywiście jeszcze więcej pieniedzy.

4k 8k to nie lepsza jakość obrazu dla oka, tylko możliwość siedzenia jeszcze bilżej (pokoje wolniej się rozrastają niz matryce tv), jeszcze większych ekranów bez "wglądu" w pojedyńcze piksele.

Taaak a kąt widzenia ekranu to 120 stopni LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Adi777 napisał:

Ursusem? 😁

Codziennie patrzę na CLAAS piękne maszyny, orkę głęboką na ponad metr robią cudownie! ale tęskno mi do Lamborghini i to nie koniecznie ciągnika 

Powód jest prozaiczny i inny niż statystycznej reszty nabywającej te koszmarnie drogie samochody już prawie od Audi?

Po prostu SUV-em którym na codzień jeździ się wygodnie w mieście i na trasie mógłbym w każdej chwili zjechać do lasu i w teren i mam wywalone na ograniczenia w terenie...

Ostatnio jeździłem Tusconem, no tragedia w lesie na lekkim szutrze pod górę cudem wjechałem a to przeca SUV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Audroc napisał:

Kiedyś w TV chyba w Teleexpresie podawali ze światową mafia CD jest większa od narkotykowej i chyba coś z prawdy w tym było.

Litości proszę.

4 godziny temu, Audroc napisał:

A Ty piszesz że ten produkt pochodny jakim jest płyta CD gra lepiej od oryginału jakim jest gęsty plik Studio Master no sory...

JA PORÓWNUJĘ domowe formaty. Czytaj ze zrozumieniem.

3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Moja teoria jest faktem ze CD idzie do lamusa.

Okej - masz do tego prawo, ale nie używaj do tego absurdalnych tez. Winyli też nigdy nie montowano w samochodach.

Jeżeli decyzje producentów samochodów mają być wyroczniami w świecie audio, to ja nie mam pytań.

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Znam gościa który tez ma Skode i po przeczytaniu w czasopismach jest przekonany ze jest lepsze od BMW

Ja tam jest prosty chłop i mam Superba. Kilku karków już próbowało się ścigać swoimi BMW spod czerwonych świateł.

Zabawę tą nazywam "upokarzaniem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione nagrania ma na CD (niektóre niedostępne w streamingach) i słucham z odtwarzacza. Znowu też mam ulubione płyty, które zostały wydane tylko w wersji cyfrowej lub są trudno dostępne i tutaj z pomocą przychodzi mi Deezer. Przydaje się też do wyszukiwania nowości i puszczania muzyki w tle, bo lubię jak w domu coś cicho sobie gra.

CD ma swoich zagorzałych fanów jak winyle, więc raczej nie zniknie szybko ze sprzedaży, choć już jej wielkość raczej nie osiągnie szczytów z początku lat 2000😉. Prosta obsługa, jakość dźwięku, mi ważne jest też, że to jest moja własność, powoduje że dalej kupuję płyty CD , a obecne ceny płyt bardzo przystępne jak na obecne zarobki.

Streaming nam daje tylko czasową możliwość korzystania. W przyszłości też nie wiadomo jak się to wszystko rozwinie, czy np. nie będzie jakichś umów między wydawcami a serwisami na wyłączność.

Jeszcze mam małą kolekcję koncertów na DVD, rozbudowa jej o zapisane na Blu Ray w planach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Prewwit napisał:

Ulubione nagrania ma na CD (niektóre niedostępne w streamingach) i słucham z odtwarzacza. Znowu też mam ulubione płyty, które zostały wydane tylko w wersji cyfrowej lub są trudno dostępne i tutaj z pomocą przychodzi mi Deezer. Przydaje się też do wyszukiwania nowości i puszczania muzyki w tle, bo lubię jak w domu coś cicho sobie gra.

CD ma swoich zagorzałych fanów jak winyle, więc raczej nie zniknie szybko ze sprzedaży, choć już jej wielkość raczej nie osiągnie szczytów z początku lat 2000😉. Prosta obsługa, jakość dźwięku, mi ważne jest też, że to jest moja własność, powoduje że dalej kupuję płyty CD , a obecne ceny płyt bardzo przystępne jak na obecne zarobki.

Streaming nam daje tylko czasową możliwość korzystania. W przyszłości też nie wiadomo jak się to wszystko rozwinie, czy np. nie będzie jakichś umów między wydawcami a serwisami na wyłączność.

Jeszcze mam małą kolekcję koncertów na DVD, rozbudowa jej o zapisane na Blu Ray w planach.

Stream jest w wersji FLAC, kup sobie płytę np. z qobuz czy hiresaudio w większej rozdzielczości WAV czy WMA i posłuchaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Stream jest w wersji FLAC, kup sobie płytę np. z qobuz czy hiresaudio w większej rozdzielczości WAV czy WMA i posłuchaj

Mam parę plików na dysku 24bit/96Hz, zmiany są bardzo delikatne, głównie lekka poprawa w wyrazistość detali i to tych słabiej słyszanych w tle nagrań i musiałem się skupić na utworze aby to wychwycić, a to już nie jest przyjemne słuchanie. Na moje potrzeby 16bit/44Hz jest wystarczające i dodatkowo kupię więcej płyt CD niż zapłacę za jedną w Hi-Res😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Prewwit napisał:

Mam parę plików na dysku 24bit/96Hz, zmiany są bardzo delikatne, głównie lekka poprawa w wyrazistość detali i to tych słabiej słyszanych w tle nagrań i musiałem się skupić na utworze aby to wychwycić, a to już nie jest przyjemne słuchanie. Na moje potrzeby 16bit/44Hz jest wystarczające i dodatkowo kupię więcej płyt CD niż zapłacę za jedną w Hi-Res😉

Kup ze źródeł które podałem WAV nie FLAC i porownaj ze Stream-em

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Meloman napisał:

Nie wiesz jak wyglądał kiedyś (i zasadniczo wygląda do dziś)  cykl wydawniczy książki czy artykułu?  Korektor, recenzent coś Ci w ogóle mówi?

Akurat to wiem. ale co to zmienia, skoro nie znam korektora ani recenzenta. Nie wiem co myślą, jakie mają poglądy, nie znam ich po prosrtu. Dlaczego więc miałbym im ufac?

22 godziny temu, szymon1977 napisał:

Przyjmować nie trzeba, ale do podważenia trzeba mieć kontrargumenty, a nie tylko przerośnięte ego.

Wystarczy stosować zasadę: po owocach ich poznacie. A co tych wielkich, wiekopomnych dzieł. To uważam Pietę za taką sobie figurkę, a The Wall za nudną i przydługą płytę. Za to KOB uwielbiam. A dodam, że Ulisses to lipao chyba, że mowa o książce Mac Leana-wtedy arcydzieło. Tylko tam jeszcze jest H.M.S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Stream jest w wersji FLAC, kup sobie płytę np. z qobuz czy hiresaudio w większej rozdzielczości WAV czy WMA i posłuchaj

A skąd wiesz, czy na tych wszystkich nośnikach jest ta sama realizacja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

A skąd wiesz, czy na tych wszystkich nośnikach jest ta sama realizacja?

A dlaczego miałaby być inna, wchodzisz w płytę i pobierasz wybrany format

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

Stream jest w wersji FLAC, kup sobie płytę np. z qobuz czy hiresaudio w większej rozdzielczości WAV czy WMA i posłuchaj

FLAC to spakowany WAV. Przy tym samym nagraniu nie ma ŻADNYCH różnic w rozdzielczości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Terrapin napisał:

FLAC to spakowany WAV. Przy tym samym nagraniu nie ma ŻADNYCH różnic w rozdzielczości. 

Przy odtwarzaniu są słyszalne różnice, inna dynamika inna charakterystyka 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Misio38 napisał:

Nie wiem co myślą, jakie mają poglądy, nie znam ich po prosrtu. Dlaczego więc miałbym im ufac?

W ten sposób można zanegować wszystko, Każdy pisany tekst. Nie wiem jak Ci odpisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Przy odtwarzaniu są

Jakiś dowód na to, poza omamami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, .:Gerard:. napisał:

A dlaczego miałaby być inna...

Bo być może, i bardzo często ze względu na inne wymagania odbiorcy właśnie inna jest. Z resztą na samym Spotify bywają 2 lub 3 różne, więc... btw Twój brak swiadomości faktu nie jest argumentem, przykro mi kolego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Terrapin napisał:

Jakiś dowód na to, poza omamami?

znam osobiście kolegę , ktory bezbłędnie rozrożnia próbki wszystkich formatów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Terrapin napisał:

Jakiś dowód na to, poza omamami?

Nie zagłębiam sie aby coś komuś udowadniać, moje "omamy" wyraźnie słyszalne mi wystarczą, może kiedyś kupie mikrofon stereo to nagram, raz ci podawałem nagrania mono z kiepska jakością różnic kabla zasilającego, ty nie słyszałeś ale inni potracili opisać te same słyszalne różnice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

bezbłędnie rozrożnia próbki wszystkich formatów

Houdini?

3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

ale inni potracili opisać te same słyszalne różnice

"Omamy mamy, więcej nic..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Bo być może, i bardzo często ze względu na inne wymagania odbiorcy właśnie inna jest. Z resztą na samym Spotify bywają 2 lub 3 różne, więc... btw Twój brak swiadomości faktu nie jest argumentem, przykro mi kolego.

Wybierając i kupując płytę to kupujesz danego wykonawce, rok wydania, wytwórnia, albo ta albo tamta a nie dwie różne
 

2 minuty temu, Terrapin napisał:

Houdini?

"Omamy mamy, więcej nic..."

A jak wytłumaczysz ze co portal streaming-owy to inne brzmienie ?
Tylko nie pisz ze inne wykonanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Nie zagłębiam sie aby coś komuś udowadniać...

Gdy byłem mały to słyszałem różnicę na plastikowych 2.1 z targu podłączonych do laptopa, ale jakiś czas temu zrobiłem ślepy test i... powiem Ci tak, warto zrobić dla samego siebie.

3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Wybierając i kupując płytę to kupujesz danego wykonawce, rok wydania, wytwórnia, albo ta albo tamta a nie dwie różne

Powtórzę: skad pewność, że na Spotify, CD i hires jest ta sama realizacja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Terrapin napisał:

Houdini?

🙂

dla mnie ci , którzy nie slyszą różnych aspektów są po prostu bardziej szczęśliwymi ludźmi ode mnie  , bo mają wiele problemow i zmiennych mniej  🙂

czy jest sens się o to spierać?

tylko dla sportu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

A jak wytłumaczysz ze co portal streaming-owy to inne brzmienie ?

Dyskutowałem wyłącznie kwestię WAV vs. FLAC. Nie wiem, co robią serwisy z materiałem wyjściowym, więc na ten temat się nie wypowiadam. Sam używam Tidala od czasu, kiedy się tak jeszcze nie nazywał i tak, te same nagrania odtwarzane z Sieci i z CD brzmią często inaczej. Czy to jest (dla mnie) różnica warta uwagi? NIE! Ale to inna sprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

Gdy byłem mały to słyszałem różnicę na plastikowych 2.1 z targu podłączonych do laptopa, ale jakiś czas temu zrobiłem ślepy test i... powiem Ci tak, warto zrobić dla samego siebie.

Powtórzę: skad pewność, że na Spotify, CD i hires jest ta sama realizacja?

Ja o czym inny ty o innym

ale wejdę na Twoje tory, każde wydanie jest opisane, kiedy i przez kogo realizowane
po pobraniu WAV można porównać
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

3 minuty temu, Terrapin napisał:

Dyskutowałem wyłącznie kwestię WAV vs. FLAC. Nie wiem, co robią serwisy z materiałem wyjściowym, więc na ten temat się nie wypowiadam. Sam używam Tidala od czasu, kiedy się tak jeszcze nie nazywał i tak, te same nagrania odtwarzane z Sieci i z CD brzmią często inaczej. Czy to jest (dla mnie) różnica warta uwagi? NIE! Ale to inna sprawa...

A ja Tobie oznajmiam ze Stream FLAC miedzy portalami są słyszalne, jak pisałem wyżej można wyszukać te same realizacje do porównań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, slawek.xm napisał:

czy jest sens się o to spierać?

Forum dyskusyjne opiera się na dyskusji. Dyskusja to spieranie się o różne rzeczy. Na przykład o to, czy ten Twój znajomy rozpoznawał te formaty w kontrolowanych warunkach?

3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

A ja Tobie oznajmiam ze Stream FLAC miedzy portalami są słyszalne, jak pisałem wyżej można wyszukać te same realizacje do porównań

Na jakiej podstawie zakładasz, że to są identyczne pliki? Żaden z portali nie opublikował  danych, w jaki sposób są opracowywane pliki do dystrybucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Terrapin napisał:

Forum dyskusyjne opiera się na dyskusji. Dyskusja to spieranie się o różne rzeczy. Na przykład o to, czy ten Twój znajomy rozpoznawał te formaty w kontrolowanych warunkach?

Na jakiej podstawie zakładasz, że to są identyczne pliki? Żaden z portali nie opublikował  danych, w jaki sposób są opracowywane pliki do dystrybucji.

Ze niby portal zmienił WAVy ? Do streamu to rozumiem ale pliki lossless ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Do streamu to rozumiem ale pliki lossless ?

Rozmawiamy o streamingu czy o dystrybucji plików typu HDTracks? Bo się pgubiłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.