Skocz do zawartości
IGNORED

ROSE RA180 RS150B - za co płacimy ? w dzisiejszym sprzęcie wysokiej klasy ( HIGH END )


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, kangie napisał:

Żeby nie było. Chłopaki, Panowie: Sly30 i Pmcomp - szanuję Was obu. Nie dyskredytuję tutaj nikogo. Zdanie możne mieć różne.

Ale pisanie że zagrało płasko i smażyło na sprzęcie za milion złotych świadczy tylko o realizacji nagrania, stanie technicznym płyty, kiepskiej konfiguracji sprzętowej lub też tragicznej akustyce pomieszczenia.

To nie jest cecha analogu gramofonowego! I piszę to z pełną odpowiedzialnością.

Mnie to tlumaczysz ???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
6 minut temu, pmcomp napisał:

Mnie to tlumaczysz ???

Slyowi. 

A zresztą, nie ma co śmiecić w wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piopio napisał:

Technologia poszła do przodu. Jak dobrze gra to się broni. 

Masz jakieś dziwne uprzedzania. Poleganie na przekonaniach czy fantazjach a nie na faktach najczęściej źle się kończy. 

W czym technologia poszła do przodu ? W programowym odtwarzaniu dźwięku ?

Zamiast dobrych przetworników, dobrego zasilania wystarczy wstawić bramkę SRAND i sterować programowo sygnałem który oszukuję ucho ludzkie. 🙂

Kolego nie masz zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi i słuch masz kiepski ( audiofilski lub muzyczny )  co w wielu sytuacjach jest cechą pozytywną gdyż nie musisz kupować drogich klocków.

A urządzenia oceniasz ślepym wzrokiem  🙂  a nie techniczną wiedzą.

Rozumiem że za oprogramowanie się płaci ale wraz z ceną powinna iść jakość elektroniki.

Producenci renomowani jakoś nie robią w Ptaka  swoich klientów na taką skalę  i wraz z  coraz wyższą ceną  wsadzają coraz lepszą elektronikę i nowoczesne funkcje programowe niedostępne dla niższych modeli.

Zwróć uwagę że przykładowy streamer Marantza  za 6000 zł technicznie i konstrukcyjnie przewyższa urządzenie Koreańskie za 20-kilka tysięcy.

Nie mam żadnych uprzedzeń,  tym bardziej przekonań i  fantazji. Obserwuję rynek urządzeń audio od środka  40 lat  i tak łatwo w Ptaka mnie  nie da się zrobić.

 

Ucho ludzkie i wzrok jest na tyle niedoskonałym narządem że można w sprytny i nieświadomy sposób oszukiwać  projektując coraz to nowsze urządzenia które korzystają z coraz nowszych technologi.

Ale na litość boską doskonałego wzroku,  słuchu  i technicznej wiedzy nie da się oszukać  wmawiając im tekst " Technologia poszła do przodu. Jak dobrze gra to się broni. "

Dobre granie to dla ciebie multi formatowość  programowa.

Chip w urządzeniach gdzie pracuję kosztuje odpowiednią kwotę i za to się płaci, oczywiście możesz kupić 10 krotnie tańszy.

Wzrokiem i słuchem tego nie sprawdzisz, do tego są analizatory parametrów które wszystko wychwytują.

5 godzin temu, dzarro napisał:

Ocena kinstrukcji na podstawie zdjęcia to kuriozum. W dodatku podajesz przykłady firm, które bazują na tradycyjnym audio - i coś tam próbuję w streamingu.

Produkty Rose to konkurencja dla Linna, Lumina czy Aurendera a więc firm, które wyspecjalizowały się w źródłach zoptymalizowanych pod pliki i straming. Nie wiem czy Rose jest lepsze czy gorsze ale coś od siebie musiał wnieść skoro zrobił efekt WOW. W Polsce większej promocji nie miał - a fama szła głównie dzięki zadowolonym użytkownikom, zresztą sporo było wpisów na tym forum.

Linn jest drogi to Rose też musi być drogi  - fantastyczne podejście dla frajerów ale rozumiem to biznes i nie obrażam się 🙂

Według Ciebie w nowoczesnym streamerze ważne są tylko opcje programowe a ten super rozbudowany tylny panel z gniazdami XLR  optyką itd. to  po co  jest ?

W laboratorium gdzie pracuję   w urządzeniach  które są robione  testy  np.optyczne  100 %   urządzeń Rose nie przeszło by testów technicznych. Rozumiem to jest tylko urządzenie konsumenckie i można z ludzi robić frajerów 🙂

Patrząc na firmę Linn niestety pod względem jakościowym, technicznym i  samej budowy,  przewyższają korończyków  z Rose

Inflacja streamer-owa dopadła również wszystkie firmy produkujące te drogie zabawki  dla śmierdzących wygodnych nieświadomych pirackich leni  🙂

Od lat   urządzeniami byłem tylko i wyłącznie zainteresowany ze względu na multichanel.

Niestety wiele lat temu drogie zabawki nie obsługiwały formatu wielokanałowego a ostatnio tylko i wyłącznie  te najdroższe.

Po ostatniej wizycie  w salonie dalej,  sprzedawca  nie był w stanie powiedzieć czy urządzenie firmy XYZ będzie odtwarzało formaty wielokanałowe które mam na płytach.

A za propozycję jeżeli Pan wpłaci zaliczkę ściągniemy dla Pana model za 35 000 zł podziękowałem bo na pytanie a co jeżeli nie będzie odtwarzało mojego formatu sprzedawca stwierdził że to nie będzie  wada tylko brak odtwarzania  nietypowego formatu wielokanałowego.

Więc podziękowałem i udałem się do domu  w którym mam system M.CH. wielokrotnie w niższej cenie, technicznie i jakościowo nie gorszym ( według mnie lepszym )

Posłuży mi kolejne 20 lat a nie rozpadnie się po kilku latach użytkowania jak nowoczesne zabawki RTV

Nie jestem również leniem któremu przeszkadza zmiana  płyty a system który posiadam  nigdy się nie zawiesił od nastu lat grania. Jak ma to miejsce w urządzeniach które przynoszą od czasu do czasu koledzy.

7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

A może umiejętnie promowane 🤪

Czyli inteligentne oszustwo i szukanie frajerów 🙂  " Brunner nie ze mną te numery "

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, djedryk napisał:

W czym technologia poszła do przodu ? W programowym odtwarzaniu dźwięku ?

Wzmacniacze w klasie D bez wad poprzednich generacji, kości ES9038PRO z dedykowanym regulatorem napięcia i AK4499EQ, kontrolery XMOS. 

To naprawdę gra. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kangie napisał:

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Uwielbiam muzykę ze starych lat i mam setki tłoczeń z epoki w stanie mint/n-mint. Brzmienie jest rewelacyjne. I bawię się muzyką. Bawię się, bo dysponuję sprzętem z epoki i mam taką możliwość.

Co do słuchu - jestem w stanie nastroić gitarę bez użycia żadnego przyrządu. Dźwięk "E" mam w głowie. Powiesz, że to nieważne. Ważne. Bo 95% audio hobbystów tego nie zrobi. A osłuchanie sprzętowe możemy mieć podobne.

100 % muzyków ( nawet kiepskich ) potrafi nastroić instrument ze słuchu tylko nic z tego nie wynika.

Wchodząc do  studia 10-ciu  kolejnych po sobie muzyków pierwsze co robi to stroi instrument.

Uwaga ! pomimo iż urządzenie 10 sekund temu zostało perfekcyjnie nastrojone na najlepszym urządzeniu jakie istnieje  z tolerancją + - 0  centów.

Nigdy nie stroi się  dokładnie instrumentu  gdyż  każdy kręci po swojemu i zawsze stroi instrument pod swój słuch absolutny.

A jakie oburzenie jest ze strony zawodowego muzyka jeżeli ktoś z reżyserki zwróci mu uwagę  🙂

Całe życie tak grałem ! a tu ktoś mu zwraca uwagę !

Ludzi z słuchem absolutnym jest kilka %   a wśród muzyków to zaledwie 0.01% czyli 1 muzyk na kilka tysięcy.

Słuch absolutny to coś takiego jak  audiofilstwo sprzętowo-techniczno-jakoścowe. ( słuchanie sprzętu a nie muzyki 🙂 )

Jeżeli jesteś wśród tych 0.01 % to gratulacje ale wątpię bo wady urządzeń analogowych nawet z tych najwyższych półek są tak ewidentne że jeżeli ktoś tego nie słyszy to raczej znajduje się w tej większej  grupie której to nie przeszkadza a wręcz pomaga i lubi ten  charakter  brzmienia.

2 harmoniczna w lampach pięknie i przyjemnie  brzmi ale technicznie zawsze są to niekorzystne  zniekształcenia harmoniczne.

 

 

 

 

58 minut temu, tomek4 napisał:

 


Raczej w dojeniu technicznych analfabetów. Linn miał zawsze ceny z dupy wzięte.

jeszcze raz cytuję swoje słowa  :

Inflacja streamer-owa dopadła również wszystkie firmy produkujące te drogie zabawki  dla śmierdzących wygodnych nieświadomych pirackich leni  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No, ale co z Twojego wpisu wynika?

Mam słuchać wg Twoich wskazówek i instrukcji?

O co chodzi?

Słyszę charakter i zniekształcenia analogu i lamp. Mam sporo różnych źródeł dźwięku.

Co Twój wpis wprowadza do wątku? Mam sprzedać płyty, dwa napędy z trzema ramionami, kilka dobrych wkładek gramofonowych bo komuś to się nie podoba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Wzmacniacze w klasie D bez wad poprzednich generacji, kości ES9038PRO z dedykowanym regulatorem napięcia i AK4499EQ, kontrolery XMOS. 

To naprawdę gra. 

 

Dedykowane regulatory napięcia  w końcówkach mocy firmy pro robiły ponad 30 lat temu i kilka takich kocówek pracuje u mnie od ponad 30 lat i będą działać do śmierci technicznej mojej osoby i te konstrukcje przeżyją spadkobierców  moich spadkobierców  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
7 minut temu, djedryk napisał:

100 % muzyków ( nawet kiepskich ) potrafi nastroić instrument ze słuchu tylko nic z tego nie wynika

Nie nastroi ze słuchu nie słysząc referencyjnego dźwięku E, C, G itp. Większość sięga po stroiki elektroniczny lub kamerton.

Ja nastroję bez niczego. Dźwięk E siedzi mi w głowie.

Myślisz że 100% gitarzystów to potrafi? Bzdura.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Wzmacniacze w klasie D bez wad poprzednich generacji, kości ES9038PRO z dedykowanym regulatorem napięcia i AK4499EQ, kontrolery XMOS. 

To naprawdę gra. 

 

Naprawdę twój wpis dotyczący wzmacniaczy w klasie D i super chipów   całkowicie mnie nie wzrusza 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kangie napisał:

No, ale co z Twojego wpisu wynika?

Mam słuchać wg Twoich wskazówek i instrukcji?

O co chodzi?

Słyszę charakter i zniekształcenia analogu i lamp. Mam sporo różnych źródeł dźwięku.

Co Twój wpis wprowadza do wątku? Mam sprzedać płyty, dwa napędy z trzema ramionami, kilka dobrych wkładek gramofonowych bo komuś to się nie podoba?

Przeczytaj jeszcze raz  co z niego wynika.

Czy ja napisałem że masz sprzedać swój sprzęt analogowy ?

A co to oznacza dobra wkładka ?

 

7 minut temu, kangie napisał:

Nie nastroi ze słuchu nie słysząc referencyjnego dźwięku E, C, G itp. Większość sięga po stroiki elektroniczny lub kamerton.

Ja nastroję bez niczego. Dźwięk E siedzi mi w głowie.

Myślisz że 100% gitarzystów to potrafi? Bzdura.

 

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

Ja nie myślę bo na to nie ma czasu w wielu sytuacjach,  tylko w danej chwili muszę być pewny na 100 % swoich decyzji.

Stroiki używa się na święta Bożego Narodzenia 🙂  a  ich różnorodność świadczy o dużej tolerancji wzroku.

Do strojenia instrumentów używamy Tunerów 🙂

Mając nawet  słuch absolutny nie nastroisz bez niczego  żadnego dźwięku 🙂  i nawet siedzący dźwięk w głowie Ci w niczym nie pomoże 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
9 minut temu, djedryk napisał:

A co to oznacza dobra wkładka ?

Kup taką, dobierz pod odpowiednie ramię, skalibruj, poprawnie obciąż elektrycznie i posłuchaj co to znaczy dobra.

9 minut temu, djedryk napisał:

Stroiki używa się na święta Bożego Narodzenia 🙂  a  ich różnorodność świadczy o dużej tolerancji wzroku.

Do strojenia instrumentów używamy Tunerów 🙂

Mając nawet  słuch absolutny nie nastroisz bez niczego  żadnego dźwięku 🙂  i nawet siedzący dźwięk w głowie Ci w niczym nie pomoże 🙂

Tuner to słowo angielskie.

Jako Polak używam polskich wyrazów. Dla mnie tuner to stroik. Czy Ci się to podoba czy nie. Miałem bardzo dobrego dokładnego Korga. Niestety odsprzedałem koledze i bujam się od kilku lat z Bossem. 

W gitarach siedzę od 35 lat, a mam 42. Siedzę amatorsko, hobbystycznie. I nastroję ze słuchu do +/-15 centów. Oczywiście jak mam dzień i nie jestem zmęczony.

A Ty mi piszesz, że to nie ma znaczenia. Niechaj dla Ciebie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Dopisane słowo

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, djedryk napisał:

Mając nawet  słuch absolutny nie nastroisz bez niczego  żadnego dźwięku 🙂  i nawet siedzący dźwięk w głowie Ci w niczym nie pomoże 🙂

To jest nieprawda. Ja też spokojnie nastroję idealnie gitarę bez tunera. Poza tym, wbrew pozorom, wcale nie tak mało ludzi wśród muzyków posiada absoluta, co o niczym nie przesądza. Z absolutem, czy też bez, idealne nastrojenie gitary nie jest jakimś wielkim wyzwaniem dla doświadczonego gitarzysty. Oczywiście, jeżeli instrument da się nastroić idealnie, bo nie każdy się da, ale to już inny temat i decyduje o tym kilka czynników. Nie szerz proszę dezinformacji.

Poza tym, gitara, to chyba najprostszy instrument do nastrojenia - to nie jest fortepian, czy też pianino, gdzie oprócz słuchu, potrzebna jest i wiedza i tuner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sly30 napisał:

Nie muszę, bo od dawna wiem, że tak jest. Nie oszukuje innych ani siebie. Wiem, że cyfra może być kiepska, ale może być też taka, że buty zrywa. 

Tak? Wszystko już wiesz, po od-słuchu u jakiegoś jegomościa, który Ci zagrał jakąś zajechaną płytę?

To wszystko co wiesz na temat analogu? Nic więc nie wiesz, a wypowiadasz sie jak nieomylny prorok.

To ja Ci powiem- wiem, że winyl może być kiepski, ale może też być taki, że buty zrywa.

18 godzin temu, sly30 napisał:

Zgadza się, pod warunkiem że nikt nikogo nie oszukuje, jak często ma to teraz miejsce, zarówno ze strony branży jak i pojedynczych osób.

Nie uważasz za oszustwo pisanie, jakoby po wpięciu kabla X (żeby było śmieszniej chodziło o sieciówkę) bas zabrzmiał jak z subwoofera? 

Pamietasz kto tak napisał?

To jest właśnie oszustwo, o którym raczyłeś wspomnieć, oszustwo "pojedynczych osob".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kangie napisał:

Kup taką, dobierz pod odpowiednie ramię, skalibruj, poprawnie obciąż elektrycznie i posłuchaj co to znaczy dobra.

Ci co z vinylem na hiendowym poziomie nie mieli do czynienia nie rozumieją co ty do nich rozmawiasz 🙂 .

Przeciez to sie powinno polozyc plyte na talerzu najdroższego drapaka z najdroższym ramieniem i najdroższą wkładką i … jak w odtwarzaczu CD samo powinno zagrać. A tu Panie w vinylu wiedzy, doswiadczenia i osluchania potrzeba. 

Do tego jeszcze odpowiednie odizolowanie mechanicze i bizuteria jak outeringi czy dociski. I kable, a tu akurat wiadomo dlaczego mają ogromny wplyw. No i elektrostatyka czyli mycie zeby Pany Sly’owi piki smazenia jajec nie zakłócały.

Strasznie upierdliwy ten vinyl ale w nagrodę … kapcie potrafi zdmuchiwać.

Ehhhhh … znafcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, iro III napisał:

Tak? Wszystko już wiesz, po od-słuchu u jakiegoś jegomościa, który Ci zagrał jakąś zajechaną płytę?

A ty gdzie słyszałeś ten high end z winyla? U którego jegomościa? Bo to chyba oczywiste, że nie u siebie z kolumn wyciśniętych pod ścianę i jeszcze w narożniki. Ponury żart. 

48 minut temu, iro III napisał:

Nic więc nie wiesz, a wypowiadasz sie jak nieomylny prorok.

Dokładnie. O wpływie okablowania na systemy audio nie masz zielonego pojęcia, więc daruj sobie te tyrady. Zresztą przy twoim ustawieniu kolumn, w ogóle nie masz pojęcia o audio i twoje wpisy w tej zakładce, to jak dywagacje krówki o księżycach Saturna. Żeby latać, wpierw trzeba nauczyć się chodzić, a ty jeszcze nawet nie raczkujesz. Gdzie Rzym, a gdzie Krym? Z czym do ludu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kangie napisał:

I znowu zaczęło się...

😞

Jak widzisz nie ja dalej męczę temat, ale na zaczepki odpowiadam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zaczepki?

Sam pisales, wszyscy mogą poczytac, w analogu nie masz zadnej wiedzy i wlasnego doswiadczenia. To co sie dziwic jak zabierasz o tym głos i kreujesz sie na osłuchanego guru w audio? Może w kablach i owszem ale w analogu nie i jeszcze … dlugo nie. 
Sam się prosisz o takie reakcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozsądnym budżecie mogę mieć świetne granie z cyfry, albo kiepskie z winyla. Rozumiem że ma to swój urok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pmcomp napisał:

Jakie zaczepki?

Sam pisales, wszyscy mogą poczytac, w analogu nie masz zadnej wiedzy i wlasnego doswiadczenia. To co sie dziwic jak zabierasz o tym głos i kreujesz sie na osłuchanego guru w audio? Może w kablach i owszem ale w analogu nie i jeszcze … dlugo nie. 
Sam się prosisz o takie reakcje.

Wychowałem się na winylu i szpuli. Na niskim poziomie, bo wtedy nie było mnie stać na lepszy sprzęt, ale mimo wszystko temat trochę znam. Przez ostatnie 10 lat słuchałem ok 30-40 wypasionych systemów, gdzie też był gramofon i grano czarne płyty. Były to systemy za grubą kasę i  ustawione przez ludzi znających temat z pewnością lepiej niż ty.  3-4 były dla mnie ok i prawie…zaznaczam…prawie nie było trzasków i generalnie grało ok. Drugie tyle grało trochę gorzej ale znośnie. Reszta grała słabo i nie miała startu do dobrej cyfry.

Żaden z tych systemów nie natchnął mnie myślą by posiadać takie cudo, a dla audio jestem w stanie zrobić wiele i poświecić spore środki. Poza tym niektóre gramofony wyglądają bardzo fajnie i napewno podnoszą walory wizualne i prestiżowe systemu audio. Ale mnie na tym nie zależy. Nie interesuje mnie widok kręcącego się talerza, ani duże okładki, celebrowanie mycia płyt itd. Prestiż też mam….wiadomo gdzie. Intesuje mnie tylko dźwięk. W wielu kwestiach dotyczących audio, przez lata zmieniłem zdanie. Wiele się nauczyłem. Usłyszałem, że papier może zagrać pięknie, że miękki tweeter może grać może inaczej ale nie gorzej niż beryl. Słyszałem, że ceramika nie musi być szara i mdła, a niektóre lampy też są ok. Ale nigdy nie usłyszałem rewelacji z gramofonu. Gdybym usłyszał, to już by u mnie stał wypasiony tor analogowy. W każdej chwili mogę mieć dowolny. 

Może kiedyś będzie mi dane usłyszeć taką rewelacje z gramofonu, że buty mi spadną. Wtedy o tym napisze i bez problemu przyznam, że się myliłem. Ale wątpię w to. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

Przez ostatnie 10 lat słuchałem ok 30-40 wypasionych systemów, gdzie też był gramofon i grano czarne płyty. Były to systemy za grubą kasę i  ustawione przez ludzi znających temat z pewnością lepiej niż ty.  3-4 były dla mnie ok i prawie…zaznaczam…prawie nie było trzasków i generalnie grało ok. Drugie tyle grało trochę gorzej ale znośnie. Reszta grała słabo i nie miała startu do dobrej cyfry.

Żaden z tych systemów nie natchnął mnie myślą by posiadać takie cudo, a dla audio jestem w stanie zrobić wiele i poświecić spore środki. 

Porownanie czegos grakacego gdzies tam do swojego wlasnego systemu z ktorym obcujesz na codzien nie ma najmniejszego sensu. Zapewne wiesz dlaczego. Jak postawisz siebie analog, nauczysz sie go kalibrowac i obslugiwac, powymieniasz, poustawiasz, dopiescisz i … rok u siebie posluchasz bez zamdych zmian to … bedzie mozna z toba o analogu porozmawiac.

Jesli nie to tak jakby rozmawiac z dowolnym userem odwiedzajacym regularnie Audio Show czy swoich znajomych z zacieciem audio, sluchajacym gdzies tam pokatnie analogu ale majacym swoj system jedynie cyfrowy.

Nie chcesz mieć analogu, super, twoja sprawa. Ale prosze przestan pisac o analogu, o smazonych jajkach i o innych rzeczach … JAK NIE MASZ O TYM POJĘCIA. Mieszasz i wprowadzasz w błąd, a sobie tylko wystawiasz laurkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kangie napisał:

I znowu zaczęło się...

.., i zupełnie niepotrzebnie, bo wszystkie stare wiedzą, ze to nic nie zmieni. Kto przywiązany do drapaka, przy drapaku zostanie bez względu na to co zostanie tu napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, sly30 napisał:

W wielu kwestiach dotyczących audio, przez lata zmieniłem zdanie. Wiele się nauczyłem. Usłyszałem, że papier może zagrać pięknie, że miękki tweeter może grać może inaczej ale nie gorzej niż beryl. Słyszałem, że ceramika nie musi być szara i mdła, a niektóre lampy też są ok. Ale nigdy nie usłyszałem rewelacji z gramofonu. Gdybym usłyszał, to już by u mnie stał wypasiony tor analogowy. W każdej chwili mogę mieć dowolny. 

Może kiedyś będzie mi dane usłyszeć taką rewelacje z gramofonu, że buty mi spadną. Wtedy o tym napisze i bez problemu przyznam, że się myliłem. Ale wątpię w to. 

Twoje ostatnie przygody z kolumnami, sam piszesz o papierze i tekstyliach, pokazuja ze tylko krowa nie zmienia zdania. Tak trzymaj. Moze jeszcze nie dorosles do analogu.

Tyle, ze trzeba sie za to wziac samemu, a nie sluchac u kogos po katach. I wlasnie przyklad twoich kolimn pokazuje ze jest tylko taka droga. Tego trzeba samemu sprobowac.

Ja wszystkie swoje vinyle wyrzucilem do smieci na poczatku lat 90-ych. Duży blad. Przez ostatnie 10 lat odbudowalem i rozbudowalem kolekcję. Za koszmarna kase ale raczej na tym nie stracę. Doszly magnetofony i tasmy. One drozeja mniej wiecej o 30% rocznie. Moze powinienes potraktowac to jako inwestycje? Zreszta kultowe napedy gramofonowe i ramiona tez.

🙂 

47 minut temu, marcinmarcin napisał:

W rozsądnym budżecie mogę mieć świetne granie z cyfry, albo kiepskie z winyla. Rozumiem że ma to swój urok...

A co to jest rozsadny budget?

Moim zdaniem znakomita cyfra to ok. 100 tys zl. System oparty na gramofonie takze ok. 100 tys zl. Paradoksalnie znakomity magnetofon wychodzi najtaniej bo ok. 40-50 tys zl.

Oczywiscie mozna miec fajna cyfre za 20 tys zl i fajny gramofon ze wszystkim za 20 tys zl.

Kwestia budgetu i potrzeb.

Pozdro

20 minut temu, piano napisał:

.., i zupełnie niepotrzebnie, bo wszystkie stare wiedzą, ze to nic nie zmieni. Kto przywiązany do drapaka, przy drapaku zostanie bez względu na to co zostanie tu napisane.

Hmmm, ja jestem przywiazany do „wszystkich” zrodel. Znam wady i zalety kazdego z nich, a slucham to na co mi  przyjdzie ochota albo w danym momencie jest najwygodniej.

Nawet magnetofon kasetowy.

A najlepszym zrodlem dzwieku jakie znam to studyjny magnetofon R2R i tasma dwusladowa. BTW w Warszawce w swiatku audio ostatnio zrobila sie jakaś moda na szpulaka 🙂 .

Nie dotykam sie jedynie wynalazków takich jak DAT, tasma 8 track, Elcaset czy VHS.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> pmcomp

z racji, ze wątek jest ukierunkowany, więc tylko krótko z własnych obserwacji. 

Jako dość wybrednemu osobnikowi, przyszło mi słuchać różnych systemów w oparciu o drapaka. Najczęściej szukałem drzwi, ale uczciwie muszę napisać, ze były też i takie przy których prosiłem o kolejną kawę. Także można, choć to nie częsty przypadek. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Wychowałem się na winylu i szpuli. Na niskim poziomie, bo wtedy nie było mnie stać na lepszy sprzęt, ale mimo wszystko temat trochę znam. Przez ostatnie 10 lat słuchałem ok 30-40 wypasionych systemów, gdzie też był gramofon i grano czarne płyty. Były to systemy za grubą kasę i  ustawione przez ludzi znających temat z pewnością lepiej niż ty.  3-4 były dla mnie ok i prawie…zaznaczam…prawie nie było trzasków i generalnie grało ok. Drugie tyle grało trochę gorzej ale znośnie. Reszta grała słabo i nie miała startu do dobrej cyfry.

Żaden z tych systemów nie natchnął mnie myślą by posiadać takie cudo, a dla audio jestem w stanie zrobić wiele i poświecić spore środki. Poza tym niektóre gramofony wyglądają bardzo fajnie i napewno podnoszą walory wizualne i prestiżowe systemu audio. Ale mnie na tym nie zależy. Nie interesuje mnie widok kręcącego się talerza, ani duże okładki, celebrowanie mycia płyt itd. Prestiż też mam….wiadomo gdzie. Intesuje mnie tylko dźwięk. W wielu kwestiach dotyczących audio, przez lata zmieniłem zdanie. Wiele się nauczyłem. Usłyszałem, że papier może zagrać pięknie, że miękki tweeter może grać może inaczej ale nie gorzej niż beryl. Słyszałem, że ceramika nie musi być szara i mdła, a niektóre lampy też są ok. Ale nigdy nie usłyszałem rewelacji z gramofonu. Gdybym usłyszał, to już by u mnie stał wypasiony tor analogowy. W każdej chwili mogę mieć dowolny. 

Może kiedyś będzie mi dane usłyszeć taką rewelacje z gramofonu, że buty mi spadną. Wtedy o tym napisze i bez problemu przyznam, że się myliłem. Ale wątpię w to. 

Podpisano "debeściak"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Jesli nie to tak jakby rozmawiac z dowolnym userem odwiedzajacym regularnie Audio Show czy swoich znajomych z zacieciem audio, sluchajacym gdzies tam pokatnie analogu ale majacym swoj system jedynie cyfrowy.

Sam sobie przeczysz, bo często piszesz o sprzętach których nie miałeś swoich. Zresztą gdyby tak podchodzić do tematu, że można pisać tylko o tym, co posiadało się dłuższy czas na własność, to trzeba by zamknąć wszystkie fora, bo nie byłyby o czym pisać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, piano napisał:

>> pmcomp

z racji, ze wątek jest ukierunkowany, więc tylko krótko z własnych obserwacji. 

Jako dość wybrednemu osobnikowi, przyszło mi słuchać różnych systemów w oparciu o drapaka. Najczęściej szukałem drzwi, ale uczciwie muszę napisać, ze były też i takie przy których prosiłem o kolejną kawę. Także można, choć to nie częsty przypadek. 

 

Nieczęsty … brać analogowa szybciej odchodzi niż sam analog 😥.

A mlodzi … streaming i kable LAN 😉 . Taki mamy świat.

9 minut temu, sly30 napisał:

Sam sobie przeczysz, bo często piszesz o sprzętach których nie miałeś swoich. Zresztą gdyby tak podchodzić do tematu, że można pisać tylko o tym, co posiadało się dłuższy czas na własność, to trzeba by zamknąć wszystkie fora, bo nie byłyby o czym pisać. 

Nie wiem do czego pijesz … moj system analogowy niezmienny od co najmniej 7-u lat. Dochodzą jedynie dodatkowe rodzynki jak gramofony, ramiona, magnetofony.

O latach 70/80 nie wspominam bo to PRL-owska historia i nic dobrego o niej napisac nie mozna, gralo sie na tym co sie upolowalo. Dopiero w latach 90-ych moglem poszalec.

Jesli pisze o czyms czego nie mialem u siebie, staram sie to wyraźnie napisac. poza tym pisze konkretnie, a nie „cos slyszalem, ze trzydziesci systemow ale nie pamietam kiedy i u kogo, a … u znajomych nadzianych audiofilow majacych sprzet za furmnake kasy, i gralo ujowo”. Poczytaj swoje ostatnie posty … i spojrzyj w lustro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.