Skocz do zawartości
IGNORED

ROSE RA180 RS150B - za co płacimy ? w dzisiejszym sprzęcie wysokiej klasy ( HIGH END )


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, sly30 said:

. Prestiż też mam….wiadomo gdzie.

No gdzie?

4 hours ago, sly30 said:

Intesuje mnie tylko dźwięk.

Naprawdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Chicago napisał:

To jest nieprawda. Ja też spokojnie nastroję idealnie gitarę bez tunera. Poza tym, wbrew pozorom, wcale nie tak mało ludzi wśród muzyków posiada absoluta, co o niczym nie przesądza. Z absolutem, czy też bez, idealne nastrojenie gitary nie jest jakimś wielkim wyzwaniem dla doświadczonego gitarzysty. Oczywiście, jeżeli instrument da się nastroić idealnie, bo nie każdy się da, ale to już inny temat i decyduje o tym kilka czynników. Nie szerz proszę dezinformacji.

Poza tym, gitara, to chyba najprostszy instrument do nastrojenia - to nie jest fortepian, czy też pianino, gdzie oprócz słuchu, potrzebna jest i wiedza i tuner.

Spokojnie na stroić gitarę bez tunera to nie to samo co idealnie, jesteś niestety  mało wymagający w tym obszarze ;-).

Nie rozumiesz samej istoty strojenia i budowy instrumentu.

Tuner bardzo pomaga w szybkim strojeniu  a w innym przypadku przeszkadza.

Jak sobie wyobrażasz nastrojenie gitary na słuch na  scenie kiedy przed sobą masz 20-tysięczny rozwrzeszczany tłum a z głośników głównych wydobywa się 50kW mocy ?

Nawet monitory słuchawkowe które są potrzebne do komunikacji między reżyserką w niczym Ci nie pomogą gdyż w danej chwili wszyscy się stroją a jedynym rozwiązaniem jest najprostszy tuner gitarowy ( czym dokładniejszy  i większy upraszcza ci życie )

Nawet  wymyślono już  i opatentowano samo strojące się gitary ale dalej to nic nie zmienia gdyż każdy " grajek woli po swojemu kręcić i stroić "

Gitara jest instrumentem  dalekim od doskonałości.

Jej konstrukcja już w teorii zakłada pewne kompromisy, przybliżenia i uproszczenia.

Nawet najlepsza i najdroższa gitara nie stroi idealnie i radzę Ci to zaakceptować albo zrozumieć budowę instrumentu.

Trenowany słuch absolutny,  wykształcenie   muzyczne  w praktyce i teorii powoduje iż słyszysz znacznie więcej od pozostałych  osób.

Jest to w pewnym sensie zboczenie zawodowe i w pewnym sensie przekleństwo.
 

Nie mam zamiaru z tobą dyskutować o  rozmieszczeniu progów,  samych progach, siodełku, kluczach, mostku tremolo, floyd rose   i   strunach.

I nawet  wpływu samych przetworników na  niestrojenie.

Jeżeli wchodzimy jeszcze  w obszar zagadnień muzycznych:   tercja wielka ( ładne współbrzmienie )

W której  tercja wielka nie jest równa  tercji wielkiej 🙂 

A jak dołożymy jeszcze sposób wydobywania dźwięku ze struny podczas strojenia i  gry w praktyce ( atak, wybrzmiewanie )  🙂

Słuch absolutny, tuner, teoria i praktyka, kompromis w teorii i praktyce i to co wcześniej napisałem.

Trzeba to wszystko połączyć w całość i wysunąć wnioski logiczne.

A co do fortepianu stroi się go  według " stroju równomiernie temperowanego " ( tunery elektroniczne - kalibruje się ) Jest to najlepszy kompromis jaki wymyślono.

Strój ten jest powszechnie przyjęty w całej zachodniej kulturze od  kilkuset lat. Inaczej brzmiała by  dzisiejsza muzyka . I  nie byłoby by być może w ogóle Hard Rocka  🙂

Zarówno do strojenia fortepianu i gitary potrzebna jest wiedza, teoria, praktyka i dokładny tuner.

" Graj nie pier....." "  Słuchaj nie pier "  🙂

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może zacznijcie coś pisać o Rosse  Linn-e  Marantz - e  bo wasze spostrzeżenia są ciekawe i niektóre godne uwagi i warte przeczytania.

Ale temat jest poniekąd  związany z robieniem nas, was sztucznie w Ptaka przez producentów streamer - ów

Owszem programowo streamery ewoluują w dobrym kierunku ale technicznie i konstrukcyjnie pikują w kierunku dna.

Czyżby elektronika i chipy tak ewoluowały że na niewielkim kawałku laminatu PCB można zbudować tor audio z przetwornikami DA  gdzie przeciętny głuchy meloman nie potrzebuje wieloczęściowego  systemu firmy ESOTERIC

Rose jako streamer bez dźwięku może jest i ok ale czy to urządzenie zasługuje na płacenie powyżej 20 000 zł ?? 

 

Mam już napisane  odpowiedzi na wasze posty tylko  zastanawiam się czy jest sens zaśmiecać swój wątek który założyłem.  ??  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, djedryk napisał:

Czyżby elektronika i chipy tak ewoluowały że na niewielkim kawałku laminatu PCB można zbudować tor audio z przetwornikami DA

Owszem. Tak się dzieje. Ale Ty tego nie potrafisz zrozumieć i wypisujesz bzdury na temat budowy sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, djedryk napisał:

Panowie może zacznijcie coś pisać o Rosse  Linn-e  Marantz - e  bo wasze spostrzeżenia są ciekawe i niektóre godne uwagi i warte przeczytania.

Ale temat jest poniekąd  związany z robieniem nas, was sztucznie w Ptaka przez producentów streamer - ów

Owszem programowo streamery ewoluują w dobrym kierunku ale technicznie i konstrukcyjnie pikują w kierunku dna.

Czyżby elektronika i chipy tak ewoluowały że na niewielkim kawałku laminatu PCB można zbudować tor audio z przetwornikami DA  gdzie przeciętny głuchy meloman nie potrzebuje wieloczęściowego  systemu firmy ESOTERIC

Rose jako streamer bez dźwięku może jest i ok ale czy to urządzenie zasługuje na płacenie powyżej 20 000 zł ?? 

 

Mam już napisane  odpowiedzi na wasze posty tylko  zastanawiam się czy jest sens zaśmiecać swój wątek który założyłem.  ??  🙂

Zapewne nikt go nie sluchal, stad problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, pmcomp napisał:

Zapewne nikt go nie słuchał, stad problem.

Nie tylko słuchają ale kupują i są zadowoleni. Nie każdy odwala taką kaszanę, jak Wy, Panowie, w większości postów w tym wątku. Najlepiej byłoby go w ogóle usunąć - bo jak ktoś chce znaleźć informację o koreańskim produkcje, to w wyszukiwarce wyskakują jakieś niezborne dywagacje o gramofonach i strojeniu gitar. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Piopio napisał:

Owszem. Tak się dzieje. Ale Ty tego nie potrafisz zrozumieć i wypisujesz bzdury na temat budowy sprzetu.


Może i masz rację 🙂 Tylko wytłumacz mi to proszę, dlaczego w streamerach technologia Audio tak poszła do przodu, że na małym kawałku PCB inżynierowie koreańscy uzyskują dźwięk High End

A inżynierowie japońscy, do których mam niestety większe zaufanie mają zgoła odmienne zdanie ?

Zastanawiałeś się, co łączy tunery KORG BOSS Roland Casio ? Wszystkie są Japońskie i od lat są to wzorce.

I nikt przez następne lata do strojenia fortepianu w koncercie Chopinowskim nie użyje tunera Samsunga lub LG

Tak jak ktoś wspominał wcześniej nawet słuch absolutny może zachorować a tuner BOSS jest w gotowości 24/24

W laboratorium gdzie pracuję od pewnego momentu oprócz coraz nowoczesnych chipów wpływ na parametry urządzenia ( ucho i  wzrok nie jest w stanie wychwycić ) to  przemyślana konstrukcja wielowarstwowa , temperatura otoczenia, pole magnetyczne i elektryczne, pojemności i indukcyjności, zasilanie, wibracje,wilgotność, ciśnienie itd.

Nowocześniejszy  chip  nie oznacza lepszy ! trzeba na nowo  projektować,  budować i testować.

I prawdę powiedziawszy niewiele  nowego do urządzenia wnosi chyba że rynek i konsument  wymaga nowych technologi.

Wojny forumowe na temat wpływu XYZ mnie nie insertują gdyż jest to temat tak rozległy że szkoda czasu na tłumaczenie jednemu i drugiemu  spierającemu się człowiekowi na forum  że ani on ani tamten nie ma racji.

 

42 minuty temu, pmcomp napisał:

Zapewne nikt go nie sluchal, stad problem.

Przyznaję się że nie słuchałem bo mnie nie interesował dźwięk z tego  pudełka tylko programowy odtwarzacz wielu formatów.

Urządzenie jest na tyle nowe że sam przedstawiciel dystrybutora nie był w stanie mi powiedzieć.

Mam już swoje  Japońskie wzorce i Koreańczyk nowoczesną konstrukcją " na bilecie kolejowym PKP " mnie nie przekona 🙂

 

34 minuty temu, dzarro napisał:

Najlepiej byłoby go w ogóle usunąć - bo jak ktoś chce znaleźć informację o koreańskim produkcje, to w wyszukiwarce wyskakują jakieś niezborne dywagacje o gramofonach i strojeniu gitar.

Oczywiście należy usunąć szczególnie informacje że tunery japońskie są bardziej wiarygodne niż tunery LG lub samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, djedryk napisał:

A inżynierowie japońscy, do których mam niestety większe zaufanie mają zgoła odmienne zdanie ?

Serio ? A z jakich kości DAC korzystają ? 

Chińczycy tak bardzo odskoczyli w dziedzinie DAC, że reszta świata nie nadąża. Kość ES9038PRO jest znakomita. Zdecydowanie deklasuje poprzednie generacje. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESS Technology
109 Bonaventura Drive
San Jose, CA 95134

USA

 

 

W ogóle to przypisywanie technologii do kraju robi się lekko anachroniczne.

W telewizorach technologicznie liczą się tylko Koreańczycy - za to np. w fotografii liczy się wyłącznie Sony. Reszta oczywiście może robić świetnie produkty - ale bez dobrych matryc daleko nie zajedzie.  Z dekadę może być zupełnie inaczej.

Co do streamingu - to najbardziej śmieszą mnie stwierdzenia, że ktoś jest "nabijany w butelkę" bo za 20-40 złotych miesięcznie ma dostęp do milionów płyt w dobrej (nawet jeśli nie wybitnej) jakości. Ale jak ktoś wydaje kupę kasy na gramofon z klamotami i płyty i jeszcze - sądząc w powyższych wpisów - jakieś 10-20% czasu poświęca na "ustawienia" to wszystko jest OK.

O już szczytem jest zarzut, że klienci są leniwi. Czy oni kupują sprzęt audio czy karnet na siłownie? Pomijam, że w tych hi-endowych cenach to już powinni się załapać na jakiś survival na Księżycu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, dzarro napisał:

ESS Technology
109 Bonaventura Drive
San Jose, CA 95134

USA

 

Ups. Myślałem, że to Chińczycy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Piopio napisał:

Serio ? A z jakich kości DAC korzystają ? 

Chińczycy tak bardzo odskoczyli w dziedzinie DAC, że reszta świata nie nadąża. Kość ES9038PRO jest znakomita. Zdecydowanie deklasuje poprzednie generacje. 

 

Już Ci raz napisałem i niestety nie odpowiedziałeś  tak jest zawsze najprościej nie mając żadnych argumentów.

Kolego nie ..... się z zachwytu nad chińskimi chipami.

 

Cytat:

Dedykowane regulatory napięcia  w końcówkach mocy w klasie D firmy pro robiły ponad 30 lat temu i kilka takich kocówek pracuje u mnie od ponad 30 lat i będą działać do śmierci technicznej mojej osoby i te konstrukcje przeżyją spadkobierców  moich spadkobierców  🙂

 

A twoja kość Pro zdechnie w zadowalająco krótkim czasie.

Pro to zapewne przydomek, z prawdziwym pro idzie również trwałość i nie zawodność.

Sprzedając produkt rzeczywiście profesjonalny musisz zapewnić przede wszystkim trwałość, niezawodność a technologicznie produkt najpierw ląduje nie w konsumenckim dziale.

A te udawane produkty PRO testują napalone leszcze doświadczalne 🙂

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, djedryk napisał:

Już Ci raz napisałem i niestety nie odpowiedziałeś  tak jest zawsze najprościej nie mając żadnych argumentów.

A Twoje "argumenty" to przekonania rodem z lat 90-tych. Śmiechu warte. Świat poszedł do przodu ale Ty tego nie zauważasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, dzarro napisał:

ESS Technology
109 Bonaventura Drive
San Jose, CA 95134

USA

 

 

W ogóle to przypisywanie technologii do kraju robi się lekko anachroniczne.

W telewizorach technologicznie liczą się tylko Koreańczycy - za to np. w fotografii liczy się wyłącznie Sony. Reszta oczywiście może robić świetnie produkty - ale bez dobrych matryc daleko nie zajedzie.  Z dekadę może być zupełnie inaczej.

Co do streamingu - to najbardziej śmieszą mnie stwierdzenia, że ktoś jest "nabijany w butelkę" bo za 20-40 złotych miesięcznie ma dostęp do milionów płyt w dobrej (nawet jeśli nie wybitnej) jakości. Ale jak ktoś wydaje kupę kasy na gramofon z klamotami i płyty i jeszcze - sądząc w powyższych wpisów - jakieś 10-20% czasu poświęca na "ustawienia" to wszystko jest OK.

O już szczytem jest zarzut, że klienci są leniwi. Czy oni kupują sprzęt audio czy karnet na siłownie? Pomijam, że w tych hi-endowych cenach to już powinni się załapać na jakiś survival na Księżycu. 

Kolego za dużo tematów poruszasz na raz.

Byłeś kiedyś na meczu  z Messim to stań w okolicach bramki   zobacz czym fotografuje cały reporterski świat.

Pomimo że Sony jest bardzo dobry ( prywatnie mam właśnie tą firmę )  trochę odskoczył bezusterkowymi gdyż konkurencja trochę zignorowała  nową technologię.

Profesjonaliści dalej używają Canonów i Nikonów dlaczego ? to nie jest tematem tego wątku.

Sony np. nie potrafi zrobić korpusu  🙂  z czego słyną inne marki od lat.

Zestaw aparatu i 3 obiektywów  do Sony kosztuje ponad 50 tys. a takich zestawów musisz mieć na jednej sesji kilka.

Jest tyle czynników decydujących o zrobieniu zdjęcia że głupie gadanie że ktoś robi najlepszy aparat na świecie mija się z celem.

Samsung z swoimi wodotryskami i nowościami jest może i najlepszy ale jakość obrazu to jednak Sony.

Z matrycami do aparatów i TV  to też temat nie tego wątku bo z matryc Sony bracia Japończycy potrafili wycisnąć i zrobić znacznie więcej niż sam producent.

 

W butelkę jest nabijany nie dostępem  do ilości tytułów tylko jakości elektroniki  tworzącej dźwięk z plików.

 

Leniwość, brak wiedzy i produkt darmowy tworzy w pewnym sensie patologię a natłok i ilość w pewnym sensie analfabetyzm.

Wiesz za co podziwiam i mam szacunek do użytkowników gramofonów ? mają swoją pasję, i przede  wielkiej wiedzę muzyczną.

Jak chcesz mieć wroga możesz sobie wyhodować zawsze ! pomimo różnicy zdań staram z wszystkimi żyć w zgodzie.

Użytkownik  streamer owy  który krąży po milionach płyt nawet nie wie np. że Dawid Gilmour  nagrywał płytę w Polsce.

A czytając okładki winyli i CD można to wyczytać koja-żąć fakty i muzyków.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, djedryk napisał:

W laboratorium gdzie pracuję...

Czy nie możesz zmienić pracy, abyś stał się grupą docelową dla producenta, który swoje urządzenie wycenia na 20 000 zł?

Podnosisz sprawę zbyt wysokiej ceny. Najzwyczajniej to nie jest produkt dla ciebie - według planów sprzedażowych. Po co więc wypowiadasz się o czymś, co nie jest dla ciebie stworzone?

Dla mnie jest to świetna propozycja pod tym względem, że odpowiada to współczesnej "wieży". Jest źródło muzyki i wzmacniacz. W klockach tworzących jedność i do tego fajnie wymyślonych. Ze współczesną technologią. Gdyby tę "wieżę" porównać pod kątem jakości dźwięku z niegdyś sprzedawanymi od wielkich koncernów - jestem przekonany, że się doskonale obroni. Więcej, najpewniej zaoferowany jest dużo lepszy dźwięk, niż był kiedyś.

Cena jest odpowiednia - dla tych, którzy w takiej cenie chcą mieć sprzęt. Ty nie chcesz - nikt nie zmusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Piopio napisał:

A Twoje "argumenty" to przekonania rodem z lat 90-tych. Śmiechu warte. Świat poszedł do przodu ale Ty tego nie zauważasz. 

A ty dalej j.... swoje  ! 

Zgadzam się że świat poszedł do przodu szczególnie w telekomunikacji gdzie telefon już nie jest telefonem.

A dźwięk podczas rozmowy miedzy dwoma osobami pomimo możliwości technologicznej i technicznej jest tak kiepskiej jakości że nie rozpoznaję brata w słuchawce pomimo że jego głos znam od kilkudziesięciu lat i każdego dnia z nim rozmawiam 🙂

Rozmawiając  telefonicznie w XX wieku z światem  z normalnego telefonu analogowego Telos  jakość dźwięku związana z szerokością pasma przewyższała nowoczesną  skompresowaną technologią gdzie kosztem oszczędności na jednym światłowodzie przesyła się sygnał całej europy.

I nie dość że samo  mowa jest ledwo zrozumiała i trzeba się domyślać to jeszcze co drugie lub trzecie  słowo w ogóle  jest wycinane jak za komuny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, djedryk napisał:

A ty dalej j.... swoje  ! 

Zgadzam się że świat poszedł do przodu szczególnie w telekomunikacji gdzie telefon już nie jest telefonem.

A dźwięk podczas rozmowy miedzy dwoma osobami pomimo możliwości technologicznej i technicznej jest tak kiepskiej jakości że nie rozpoznaję brata w słuchawce pomimo że jego głos znam od kilkudziesięciu lat i każdego dnia z nim rozmawiam 🙂

Rozmawiając  telefonicznie w XX wieku z światem  z normalnego telefonu analogowego Telos  jakość dźwięku związana z szerokością pasma przewyższała nowoczesną  skompresowaną technologią gdzie kosztem oszczędności na jednym światłowodzie przesyła się sygnał całej europy.

I nie dość że samo  mowa jest ledwo zrozumiała i trzeba się domyślać to jeszcze co drugie lub trzecie  słowo w ogóle  jest wycinane jak za komuny 🙂

Jak Ty chłopie bełkoczesz i gadasz nie na temat. Ciągle zbaczasz z tematu. Ile Ty masz lat ? Ponad 75 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wuelem napisał:

Czy nie możesz zmienić pracy, abyś stał się grupą docelową dla producenta, który swoje urządzenie wycenia na 20 000 zł?

Podnosisz sprawę zbyt wysokiej ceny. Najzwyczajniej to nie jest produkt dla ciebie - według planów sprzedażowych. Po co więc wypowiadasz się o czymś, co nie jest dla ciebie stworzone?

Dla mnie jest to świetna propozycja pod tym względem, że odpowiada to współczesnej "wieży". Jest źródło muzyki i wzmacniacz. W klockach tworzących jedność i do tego fajnie wymyślonych. Ze współczesną technologią. Gdyby tę "wieżę" porównać pod kątem jakości dźwięku z niegdyś sprzedawanymi od wielkich koncernów - jestem przekonany, że się doskonale obroni. Więcej, najpewniej zaoferowany jest dużo lepszy dźwięk, niż był kiedyś.

Cena jest odpowiednia - dla tych, którzy w takiej cenie chcą mieć sprzęt. Ty nie chcesz - nikt nie zmusza.

 

Twoja bezsensowna paplanina przypomina mi współczesnego fachowca połączonego z komunistyczną komuną   " to musi kosztować "  "ładnie to wygląda " " współgra z wystrojem mieszkania " "  trzeba zarabiać póki jest okazja i boom gospodarczy "

" Mój produkt się obroni ! chcecie szukajcie jestem jedyny a jutro będzie dwa razy droższe "

Źródło muzyki i wzmacniacz kosztuje 50 000  złotych

Może ty jesteś przekonany ja niestety nie. Dźwięk na pewno jest lepszy  niż w 19 wieku kiedy wymyślili  patefon 🙂

1 minutę temu, Piopio napisał:

Jak Ty chłopie bełkoczesz i gadasz nie na temat. Ciągle zbaczasz z tematu. Ile Ty masz lat ? Ponad 75 ?

Z telefonem  masz prosty przykład gdzie  człowiek nie wiedzący co to  HI FI powie Ci że te twoje chipy chińskie skompresowane do wielkości mrówki są nic nie warte bo dźwięk jest do d..... 🙂

A ty dalej p..... o chińskich cudownych chipach, bo nie masz kompletnie nic do powiedzenia odkąd włączyłeś się do rozmowy w tym wątku.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, djedryk napisał:

A ty dalej p..... o chińskich cudownych chipach, bo nie masz kompletnie nic do powiedzenia odkąd włączyłeś się do rozmowy w tym wątku.

 

 

A Ty coś konkretnego napisałeś poza bełkotem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, djedryk napisał:

Kolego za dużo tematów poruszasz na raz.

 

Użytkownik  streamer owy  który krąży po milionach płyt nawet nie wie np. że Dawid Gilmour  nagrywał płytę w Polsce.

 

 

 

 

A kto to jest David Gilmour? 

Teraz na Dezeerze na szybko naliczyłem 7 różnych nagrań Parsifala pod batutą Knappertsbuscha. 15 lat temu jak chciałbym poznać wszystkie - to musiałbym wszystkie kupić, a dostępne jest ogółem co najmniej jedno nagranie z każdego roku Bayreuth więc kilkanaście wersji. Mam na własność chyba 8 czy 9 wersji "Parsifala" w tym  4 czy 5 od Kna.  Wtedy miałem taką fazę i kupowałem dużo Wagnera - dziś posłucham czasem jedną z 2-3 ulubionych realizacji. Kupić nadal mogę. Np. nagrań sonat Clementiego w wykonaniu Marii Tipo na nośniku fizycznym nie kupisz w ogóle - poza plikami na Qobuzie. To samo dotyczy  nagrań Faure w wykonaniu Evelyne Crochet - firma, która to wydała dawno upadła, są tylko zgrywki z analoga w postaci plików. Kto mnie bardziej nabija w butelkę - tradycyjny przemysł płytowy czy serwis streamingowy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, djedryk napisał:

paplanina przypomina mi współczesnego fachowca połączonego z komunistyczną komuną

Dokładnie, świetnie opisałeś swoje podejście. Komuna.

Policz ile trzeba włożyć, aby uruchomić produkcję. Podam dla przykładu milion dolarów. Ale urządzenie wprowadzane na rynek (!!!) ma kosztować 3 000 zł. W przeliczeniu na dolary, tyle co rachunek za prąd, które zużyje.

Robić taniej, bo mi się należy.

Komuna. Z butów ci nie wyszła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić celując w cenę 30k łatwiej coś wykonać niż będąc ograniczonym do 3k.

Na sprzęt 3k to mogą być inni klienci niż na sprzęt 30k...zapewne nie jest tak, że wchodzi ktoś do sklepu i zastanawia się pomiędzy 1k do 100k i po głębokim namyśle decyduje - najbardziej opłacalny jest ten.

Inaczej mówiąc nie szukałbym tych samych korzyści w sprzęcie za 3k vs 30k.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Robić taniej, bo mi się należy.

Komuna. Z butów ci nie wyszła..

Tylko dlaczego znajomy od tego klocka za 20 wolał finalnie sotma za 2... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piopio napisał:

Serio ? A z jakich kości DAC korzystają ? 

Chińczycy tak bardzo odskoczyli w dziedzinie DAC, że reszta świata nie nadąża. Kość ES9038PRO jest znakomita. Zdecydowanie deklasuje poprzednie generacje. 

 

Napisz dokładnie i określ  jakie poprzednie generacje  DAC-ów deklasują twoi Chińczycy

DAC  ES9038PRO deklasuje   ?       symbol numer seria itd.

 

3 godziny temu, Wuelem napisał:

Dokładnie, świetnie opisałeś swoje podejście. Komuna.

Policz ile trzeba włożyć, aby uruchomić produkcję. Podam dla przykładu milion dolarów. Ale urządzenie wprowadzane na rynek (!!!) ma kosztować 3 000 zł. W przeliczeniu na dolary, tyle co rachunek za prąd, które zużyje.

Robić taniej, bo mi się należy.

Komuna. Z butów ci nie wyszła...

 

To dalej  cały czas  bełkoczesz:-)  ja nie kwestionuje ceny i pracy od strony programistycznej streamera tylko twierdzę że elektronika i projekt od strony DAC-a i tor  audio + zasilanie jak na urządzenie za 20 000 zł jest kiepski.

Chcę się dowiedzieć co jest w środku Rose ?

Chyba że twierdzisz to co Poipio że Koreańczycy wstawili jakąś cudowną elektronikę z chipami chińskimi które zjadają Japońskie, Amerykańskie itd. konstrukcje na śniadanie ale dalej chcę wiedzieć co to takiego jest w tym streamerze.

Ja nie chcę taniej,  cały czas chcę wiedzieć dlaczego to urządzenie jest takie  drogie jak na tak słabą  konstrukcję z wyglądu.

Linn skubie klientów ale ma  wyrobioną markę i konstrukcyjnie zdecydowanie lepiej się prezentuje.

 

3 godziny temu, dzarro napisał:

A kto to jest David Gilmour?

Ludzi którzy zadają idiotyczne pytania się ignoruje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piopio napisał:

Jak Ty chłopie bełkoczesz i gadasz nie na temat. Ciągle zbaczasz z tematu. Ile Ty masz lat ? Ponad 75 ?

Sprawdziłem   ES9038PRO to produkt amerykański wiec powiedz mi po co wchodzisz w dyskusje nie mając pojęcia o czym mówisz. Chip z przed 5 lat może i starszy.

Przestań udzielać się w temacie jeżeli nie masz sprawdzonych informacji gdyż  kompromitujesz siebie.

To czy ktoś ma 75 lat czy 20 lat nie ma znaczenia jeżeli pisze rozsądnie i posługuje się sprawdzonymi informacjami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tylko dlaczego znajomy od tego klocka za 20 wolał finalnie sotma za 2... 
A co.ma piernik do żyrandola? Przecież jeden to transport a drugi to pełny streamer. To co z czym porównywał? Jeśli miał już DACa to po co mu Rose? Wielu ludzi wybiera malinę zamiast Sotm i co? Oznacza to, że Sotm jest słaby? Wielu kupi Rose bo im się wygląd spodoba i fakt, że dokupią dysk i mają wszystko w jednym. Inni będą kupować osobno serwer, end-point i DAC i do każdego zasilacz. Oba warianty mogą być OK - w zależności od potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, djedryk napisał:

Sprawdziłem   ES9038PRO to produkt amerykański wiec powiedz mi po co wchodzisz w dyskusje nie mając pojęcia o czym mówisz. Chip z przed 5 lat może i starszy.

Przestań udzielać się w temacie jeżeli nie masz sprawdzonych informacji gdyż  kompromitujesz siebie.

To czy ktoś ma 75 lat czy 20 lat nie ma znaczenia jeżeli pisze rozsądnie i posługuje się sprawdzonymi informacjami .

A Ty przestań bełkotać. Data premiery to początek 2021.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piopio napisał:

A Ty przestań bełkotać. Data premiery to początek 2021.

Oj, chyba nie. Miałem tą kość w Accuphase 950, a one miały premierę jakieś 5 lat temu. Chyba że mylisz z Sabre 9068.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sly30 napisał:

Oj, chyba nie. Miałem tą kość w Accuphase 950, a one miały premierę jakieś 5 lat temu. Chyba że mylisz z Sabre 9068.

Tak. Masz rację. 

2 godziny temu, djedryk napisał:

Sprawdziłem   ES9038PRO to produkt amerykański wiec powiedz mi po co wchodzisz w dyskusje nie mając pojęcia o czym mówisz. Chip z przed 5 lat może i starszy.

Przestań udzielać się w temacie jeżeli nie masz sprawdzonych informacji gdyż  kompromitujesz siebie.

To czy ktoś ma 75 lat czy 20 lat nie ma znaczenia jeżeli pisze rozsądnie i posługuje się sprawdzonymi informacjami .

Tak, masz rację co do Sabre. Przepraszam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę czytam wątek i non stop problemy. Przecież nikt nie zmusza do kupowania. Ceny danych sprzętów Rose czy innych są elastyczne. Uwierzcie. Ja od jakiś paru miesięcy cieszę się z pięknej muzyki wypływającej z Rose 160b i Esoterica.

Rose: kupiłem za nim tak głośno się zrobiło. Spodobał mi się a był dużo tańszy niż Esoteric n05. Co mi było potrzebne ? Streamer ze wszystkim aby nie musiał kombinować. Apple tidal. Itd.

Został mi dysk ssd do podlaczenia i dokupienie Rose RSA 780 - dedykowanego Cd.

Gra naprawdę super. Ja mogę go polecić. Obsługa poprzez appke na telefonie czy tablecie.

Ludzie piszą tu o streamerach za 100 000. Niektórych to odrzuca. Niektórzy od razu płaca. Ja uważam ze każdy sprzęt ktory nam się podoba w końcu dostaniemy. Trzeba tylko poczekać.

Z mojej strony użytkowej na moje ucho jest wystarczający.
Nie nie porównywałem z innymi luminami esotericami itd.

Spodobał mi się i pięknie współgra z moim esoteric.

Miłego :)

f5bf03d2a2b7bce8facd32676cb18fa4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.