Skocz do zawartości
IGNORED

Chiński HI-END z AliExpress...


Szop Szopersen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Nie znalazłem podobnego wątku (wszystko co jest tyczy się raczej low-endu).
Najzwyczajniej nie stać mnie na HI-END od oficjalnego dystrybutora - Gryphon, Pass Labs, T+A etc...
Kupiłem ostatnio płytę główną do PC właśnie z AliExpress, ta nie dość, że ma bardzo dobre parametry i funkcjonalności to w dodatku jest stabilna i dość tania...
Zadałem więc sobie pytanie - Czy warto kupować zestaw HI-FI np. audiolab'a 6000A? Czy może warto pójść w wymarzony HI-END (tyle, że z Chin:)) który kosztował będzie podobnie, bo kilka tysięcy a nie kilkadziesiąt...

Bardzo przykładowo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu sprzętami lub choćby słyszał opinie innych osób, cokolwiek 🙂 ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za udział 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź 🙂
Szanuje, ale chciałbym poznać opinie innych osób 🙂
Dam przykład swojego toku rozumowania:
Gryphon Diablo 300 zmiata takiego przytoczonego przeze mnie audiolab'a 6000A co powoduje, że nie chce mi się wydawać na niego $ i oczywiście, że te Chińskie "sprzęty" nie grają jak oryginały to może istnieje szansa, że zagrają choć w 1/4 jak HI-END co i tak pozamiata przykładowe Hi-FI ! 🙂
Sama konstrukcja... W Chinach za kilka koła jest rzekomo pełne dual-mono etc... (kładę nacisk na słowo "rzekomo";))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szop Szopersen napisał:

to może istnieje szansa, że zagrają choć w 1/4 jak HI-END co i tak pozamiata przykładowe Hi-FI !

Moim zdaniem nie. Będzie co najwyżej na poziomie Hi-Fi. Posłuchaj @sly30. Dobrze pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., ale Panowie, wiecie - kto nie pyta - błądzi 😉
Zakup płyty głównej do PC z Ali również wszyscy się śmiali i odradzali, tymczasem jest bardzo zacna a wiem co piszę, bo akurat na tym się dobrze znam.
Nic na siłę po prostu chce wykorzystać wszystkie opcje nim wydam kilkanaście koła na "tylko" HI-FI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny dopracowały się całego gigantycznego biznesu wykonującego podróbki znanych marek. W każdej branży. W chinach te dwa światy funkcjonują równolegle i od miejsca zajmowanego w społeczności zależy, kto jest klientem  na jakie towary i jaką filozofią kieruje się przy swoich wyborach.

Tak więc jakość wykonania i związana z tym klasa brzmienia może być zaskakująco wysoka (dobry projekt i dobre elementy). Jest jedno zasadnicze ale... Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że tak ciężkie urządzenie nie dotrze do Polski bez szwanku. Użytkownik @Elberoth opisywał swoją historię z podobnym zakupem. Jeśli nie masz zaprzyjaźnionego elektronika i serwisanta - ja bym odradzał takie ryzyko. Możesz zamiast wzmacniacza dostać grzechotkę: części będą pourywane i latające w środku luzem. Przy okazji uszkodzą te polutowane.

Kuriera i przewoźnika nie obchodzi Twój sprzęt. Co do sposobu pakowania nie masz najpewniej żadnych zapewnień. O pracy kurierów było tyle, że na pewno znasz zagrożenia. Gdybyś mógł odebrać osobiście - bym gorąco kibicował. Przesyłką - dla mnie sprawa wykluczona.

Znajdź coś takiego np. w Niemczech, wsiądź w samochód, sprawdź na miejscu i sfinalizuj tak zakup. Z chin to można ściągać przedmioty do 1 kilograma masy, a nie kloce, których jeden człowiek nie może podnieść. Przemyśl tę kwestię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Szop Szopersen napisał:

..., ale Panowie, wiecie - kto nie pyta - błądzi 😉
Zakup płyty głównej do PC z Ali również wszyscy się śmiali i odradzali, tymczasem jest bardzo zacna a wiem co piszę, bo akurat na tym się dobrze znam.
Nic na siłę po prostu chce wykorzystać wszystkie opcje nim wydam kilkanaście koła na "tylko" HI-FI.

Chcesz naprawdę dobry wzmacniacz za małe pieniądze to kup sobie Sabaj A30A. On zbliża się brzmieniem do High-Endu.

Minusem jest to, że gra dobrze tylko z cyfrowym źródłem bo to wzmacniacz cyfrowy. CD podłączone analogowo czy gramofon odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Szop Szopersen napisał:

..., ale Panowie, wiecie - kto nie pyta - błądzi 😉
Zakup płyty głównej do PC z Ali również wszyscy się śmiali i odradzali, tymczasem jest bardzo zacna a wiem co piszę, bo akurat na tym się dobrze znam.
Nic na siłę po prostu chce wykorzystać wszystkie opcje nim wydam kilkanaście koła na "tylko" HI-FI.

Dobrze że pytasz, bo od tego właśnie są fora audio. Głupi to zobaczy w necie cenę, dostaje małpiego rozumu i kupuje, a Ty jesteś rozsądniejszy i pytasz. Prawidłowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wuelem napisał:

Z chin to można ściągać przedmioty do 1 kilograma masy, a nie kloce, których jeden człowiek nie może podnieść. Przemyśl tę kwestię.

Potwierdziłeś moje obawy. Dziękuję!

 

17 minut temu, Piopio napisał:

Chcesz naprawdę dobry wzmacniacz za małe pieniądze to kup sobie Sabaj A30A. On zbliża się brzmieniem do High-Endu. Minusem jest to, że gra dobrze tylko z cyfrowym źródłem bo to wzmacniacz cyfrowy. CD podłączone analogowo czy gramofon odpada.

Myślałem, że CD jakkolwiek podłączone zawsze będzie cyfrowe 🙂
Analog to czarna płyta i taśmy 🙂
Am I Wrong 😉 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
1 minutę temu, Szop Szopersen napisał:

Myślałem, że CD jakkolwiek podłączone zawsze będzie cyfrowe 🙂

Na wyjściu (liniowym) z odtwarzacza CD jest sygnał analogowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szop Szopersen napisał:

Myślałem, że CD jakkolwiek podłączone zawsze będzie cyfrowe 🙂
Analog to czarna płyta i taśmy 🙂
Am I Wrong 😉 ?

‚Rong, rong…:-)”….chodziło o podłączenie CD poprzez wyjścia analogowe RCA albo XLR. To zawsze cyfra ale przesył jest wtedy w domenie analogowej. Jaki budżet chcesz przeznaczyć na system?

To jest niezły sprzęt z systemem Room Perfect do korekcji sprzętu względem akustyki pokoju plus programy brzmieniowe. Na wtórnym rynku wart ok 12-14 tys. Do tego fajny streamer i kolumny. CD też jeśli będzie wolna kasa. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Szop Szopersen napisał:

..., ale Panowie, wiecie - kto nie pyta - błądzi 😉
Zakup płyty głównej do PC z Ali również wszyscy się śmiali i odradzali, tymczasem jest bardzo zacna a wiem co piszę, bo akurat na tym się dobrze znam.
Nic na siłę po prostu chce wykorzystać wszystkie opcje nim wydam kilkanaście koła na "tylko" HI-FI.

Jak chcesz dobre i chińskie to kup Shengya. Jest to ich marka własna, ale wzmaki b. fajne robią. Tylko to też nie jest parę tysięcy, a bardziej paręnaście. Droga na skróty nie istnieje, bo można też iść w dobry vintage ale bez znajomości tematu to też strzał w kolano, ryzyko i wywalona kasa. "Biedny" (choć  tunie dosłownie) 2 razy płaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam za te Chiny z małej litery we wcześniejszym poście.

I rzeczywiście, jeśli chcieć tanio osiągnąć nieprzeciętne możliwości należy upatrzyć wzmacniacz tzw. FDA, czyli Full Digital Amplifier. Dostarczyć niezły cyfrowy materiał, po drodze nie ma gdzie stracić jakości i jeśli jest przyzwoita końcówka mocy można cieszyć się wysoką jakością. Odtwarzacz CD podłączamy z wyjścia COAXIAL i to jest sensowny zaczątek. Reszta zaoszczędzonej kasy na kolumny i cel osiągnięty.

W ramach PS. Propozycja bardzo dobrego wzmacniacza. Niedrogi i świetny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (bo chyba Pań tu nie ma ;))
Jestem wzruszony tak wielkim odzewem na mój post 🙂
Dużo proponujecie sprzętu, którego przesłuchać nie będę w stanie.
Ja jestem napalony na Gryphon Diablo 300, aha, nie wróć, nie stać mnie 🙂
So... audiolab 6000A + audiolab 6000CDT + audiolab DC Block 6 + Pylon Sapphire 31 + kable z Chorda.
Nie jest to HI-END, ale po Waszych opiniach spodziewam się, że tu przynajmniej nie wtopię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Szop Szopersen napisał:

Panowie (bo chyba Pań tu nie ma ;))
Jestem wzruszony tak wielkim odzewem na mój post 🙂
Dużo proponujecie sprzętu, którego przesłuchać nie będę w stanie.
Ja jestem napalony na Gryphon Diablo 300, aha, nie wróć, nie stać mnie 🙂
So... audiolab 6000A + audiolab 6000CDT + audiolab DC Block 6 + Pylon Sapphire 31 + kable z Chorda.
Nie jest to HI-END, ale po Waszych opiniach spodziewam się, że tu przynajmniej nie wtopię...

Parę postów wyżej Audiolab Ci nie wystarczył...

Czy wtopisz czy nie, to kwestia synergii, materiału muzycznego, ucha, akustyki i oczekiwań. Dobrze, ze Pylony polskie, bo reszta chińska, tylko z metką.

 

P.S. tego dc blocka to sobie odpusc, osczedzisz hajs a nic Ci on nie da. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez p0is0n

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, p0is0n napisał:

Parę postów wyżej Audiolab Ci nie wystarczył...

Czy wtopisz czy nie, to kwestia synergii, materiału muzycznego, ucha, akustyki i oczekiwań. Dobrze, ze Pylony polskie, bo reszta chińska, tylko z metką.

P.S. tego dc blocka to sobie odpusc, osczedzisz hajs a nic Ci on nie da. 

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 😉
Tak więc wróciliśmy do Chin 😉
Mieszkam w 100 letnim domu i instalacja elektryczna to w 80% miedź 1,5mm2 za resztę pewien nie jestem więc chciałbym jakąś porządna listwę. 
Miałem kontakt z Nordost'em i zrobił robotę tyle, że jest zbyt drogi na całą resztę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie życzyłbym sobie, żeby mój post był jednym wielkim żartem, niestety tak nie jest.
Jakież inne kolumny będą lepsze w tej cenie (nie wyglądając przy tym jak grzyb na ścianie ;)) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Szop Szopersen napisał:

Nie znalazłem podobnego wątku (wszystko co jest tyczy się raczej low-endu).
Najzwyczajniej nie stać mnie na HI-END od oficjalnego dystrybutora - Gryphon, Pass Labs, T+A etc...
Kupiłem ostatnio płytę główną do PC właśnie z AliExpress

 

Nie kupiłem nigdy żadnego audio na Ali, ale kiedyś w celach hobbystycznych kupiłem za 1/10 ceny "chińską wersję" pewnego profesjonalnego narzędzia i to co przyjechało to był niebezpieczny śmieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2023 o 00:05, Piopio napisał:

Tutaj to chyba żartujesz ? To są bardzo słabe kolumny.

Pierwszy chyba raz zgadzam się z kolega. Odpuść sobie te kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2023 o 00:05, Piopio napisał:

Tutaj to chyba żartujesz ? To są bardzo słabe kolumny.

7 godzin temu, krolewicz napisał:

Pierwszy chyba raz zgadzam się z kolega. Odpuść sobie te kolumny

W cenie ok. 4K za komplet nie słyszałem lepszych.
Dodatkowo bardzo ładnie się prezentują oraz są porządnie wykonane.
Wtyki WBT, zwrotnica na Jantzen'ie, przetworniki VISATON i Seas.
Spora waga.
Oczywiście oczekuje na propozycje czegoś lepszego 🙂
Dodam, że pokój to 44m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka agresywnych wypowiedzi, moderatorzy je usunęli za co dziękuję.
Dziękuję również za udział w moim temacie, wyjaśnij mi on dość sporo.
Jeżeli jednak mogę prosić o dokończenie wątku będę zobowiązany 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
15 godzin temu, Szop Szopersen napisał:

Było kilka agresywnych wypowiedzi, moderatorzy je usunęli za co dziękuję.
Dziękuję również za udział w moim temacie, wyjaśnij mi on dość sporo.
Jeżeli jednak mogę prosić o dokończenie wątku będę zobowiązany 🙂

Z mojego doświadczenia. Byłem w Chinach kilka razy, na małą/średnią skalę uczestniczyłem w handlu, imporcie z Chin.

Owszem zdarzają się rzeczy znacznie tańsze niż europejskie/japońskie/amerykańskie produkty, a mają dobrą/porównywalną jakość. Ale to ZDARZAJĄ się. W zdecydowanej większości to chłam. 

Teoretyczne wartości z tabeli mają lepsze, mocniejsze silniki, lepsze łożyska, lepsze parametry itd. Ale diabeł tkwi w szczegółach i wykładają się na masie prostych rzeczy, które rozumie tylko firma projektująca takie urządzenia od zera i mająca doświadczenie. Chińska firma która rok wczesniej robi lodówki, a na następnym roku robi wzmacniacze i cała jej wiedza polega n tym, że rozbiorą na czynniki pierwsze końcówkę mocy PASSa i rozrysują kopie, bez zrozumienia czemu akurat tak, a nie inaczej jest zrobiona... To się nie udaje. 

Słyszałem kilkanaście różnych chińskich wariacji/klonów/kopii wszelkiej maści Passów, Accuphase, NAIM itd i w żaden sposób nie zbliżały się do orgianłu. W relacji cena/jakość byłbym w stanie znaleźć sprzęty z tego samego budżetu na rynku rodzimym, które grałby lepiej. Zresztą gdyby te chińskie produkty były takie super, to myślisz, że nie znalazłby się dystrybutor na to w Polsce? Przecież kilka podejść było, do tych najlepiej rokujących chinczykow i jakoś się nie przyjęły...

 

Natomiast jeśli chcesz cudownego rozwiązania, a wyłożenie 40 tys na używanego Diablo 300 jest poza zasięgiem, to proponuję Ci kupno starej końcówki mocy Electrocompaniet AW 250 (końcówka mocy stereo) do tego Preamp Electrocompaniet 4.6 na start, a później jak dozbierasz kasę można zmienić na 4.7. 

Słyszałem w tych samych warunkach rzeczonego Diablo 300 i Takiego zestawu Electrocompanieta i moim zdaniem poziom jakościowy jest bardzo zbliżony. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2023 o 14:48, Wuelem napisał:

Chiny dopracowały się całego gigantycznego biznesu wykonującego podróbki znanych marek. W każdej branży. W chinach te dwa światy funkcjonują równolegle i od miejsca zajmowanego w społeczności zależy, kto jest klientem  na jakie towary i jaką filozofią kieruje się przy swoich wyborach.

Tak więc jakość wykonania i związana z tym klasa brzmienia może być zaskakująco wysoka (dobry projekt i dobre elementy). Jest jedno zasadnicze ale... Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że tak ciężkie urządzenie nie dotrze do Polski bez szwanku. Użytkownik @Elberoth opisywał swoją historię z podobnym zakupem. Jeśli nie masz zaprzyjaźnionego elektronika i serwisanta - ja bym odradzał takie ryzyko. Możesz zamiast wzmacniacza dostać grzechotkę: części będą pourywane i latające w środku luzem. Przy okazji uszkodzą te polutowane.

Kuriera i przewoźnika nie obchodzi Twój sprzęt. Co do sposobu pakowania nie masz najpewniej żadnych zapewnień. O pracy kurierów było tyle, że na pewno znasz zagrożenia. Gdybyś mógł odebrać osobiście - bym gorąco kibicował. Przesyłką - dla mnie sprawa wykluczona.

Znajdź coś takiego np. w Niemczech, wsiądź w samochód, sprawdź na miejscu i sfinalizuj tak zakup. Z chin to można ściągać przedmioty do 1 kilograma masy, a nie kloce, których jeden człowiek nie może podnieść. Przemyśl tę kwestię.

Może i tak jest, ale wytłumacz mi proszę sytuację, w której sklep audiofilski w USA zamawia od producenta wzmacniacz ważący ponad 60 kg, który to zostaje wysłany drogą lotniczą z innego odległego stanu i po, powiedzmy dwóch tygodniach, ląduje w sklepie zapakowany w oryginalny nienaruszony karton i wszystko jest w porządku? Nic się nie urywa, nic nie lata, klient uśmiechnięty i zadowolony odbiera karton ze wzmacniaczem i szczęśliwie odpakowuje produkt w domu, delektując się audiofilią...??? Czyżby długość drogi lotniczej wpływała na trwałość konstrukcji, czy może tak się dzieje tylko w przypadku chińskich produktów...??? Może opakowania mają złe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2023 o 17:54, Szop Szopersen napisał:

W cenie ok. 4K za komplet nie słyszałem lepszych.
 

Mało słyszałeś 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 godzin temu, plastik1989 napisał:

Zresztą gdyby te chińskie produkty były takie super, to myślisz, że nie znalazłby się dystrybutor na to w Polsce?

Dystrybutor klonów? A to w ogóle zgodne było by z europejskim prawem? Inna sprawa, że gdyby doliczyć wszystkie koszty dystrybucji to topowe chińskie marki (jeśli takie w ogóle istnieją) nie były by aż tak tańsze. Kolejna sprawa, że hiend to taki towar trochę luksusowy, którego cena musi być wysoka by utrzymać wrażenie luksusu, nie można więc sprzedawać go tanio. I na koniec należy wspomnieć, że co to za luksus posiadać coś czego nazwa nic nikomu nie mówi. Biorąc pod uwagę powyższe dystrybucja takich rzeczy jest całkowicie nie opłacalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Seyv napisał:

Kolejna sprawa, że hiend to taki towar trochę luksusowy, którego cena musi być wysoka by utrzymać wrażenie luksusu, nie można więc sprzedawać go tanio.

Co prawda, to prawda (o tzw. HiEndzie).

Gdyby Akjufejsy, Gryfony, Makintosze były od zawsze jako nowe, sprzedawane za 1/5 ceny,

dziś byłyby zaliczane do budżetówki, może średniej ale budżetówki.

Oczywiście bez względu na to, "jak grają".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2023 o 15:49, Chicago napisał:

Może i tak jest, ale wytłumacz mi proszę sytuację, w której sklep audiofilski w USA zamawia od producenta wzmacniacz ważący ponad 60 kg, który to zostaje wysłany drogą lotniczą z innego odległego stanu i po, powiedzmy dwóch tygodniach, ląduje w sklepie zapakowany w oryginalny nienaruszony karton i wszystko jest w porządku?

Dystrybutorzy nie dzielą się informacją (lub przynajmniej nie upowszechniają), ile urządzeń ucierpiało w transporcie. A wiem ze swoich rozmów, że jest tego sporo. Niestety, kurierzy pracują na akord a nie dla pochwały przez odbiorców (z Chin nie zawsze paczka przemieszcza się transportem lotniczym, morzem jest taniej). Jak zapytasz dystrybutora, każdy ma współpracujący z nim serwis albo sam taki prowadzi. Pomijając naprawy reklamacyjne po sprzedaży (choć częściej urządzenie trafia po prostu do producenta - kurier w obrębie EU jest dość tani dla niedużych gabarytów), właśnie taka współpraca serwisowa jest niejako dowodem, że sprzęt (nowy) trzeba przywrócić do sprawności (i sprzedaży).

W USA paczkę zostawia kurier pod drzwiami. U nas by po 5 minutach jej nie było, bo złodzieje by wypatrywali zza krzaków. Inny kraj, jeśli chodzi o jakość usługi i świadomość zobowiązania.

Z pozdrowieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.